krusader - en to nds translation catalogue (1306 entries)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
nds[0]: 	Afslaten: %2/1 Datei, %3/%4
nds[1]: 	Afslaten: %2/%1 Dateien, %3/%4

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
nds: 
    Beseker bitte, dat Programm "%1" is propper op Dien Systeem installeert.

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
nds: 
    Bi disse Akschonen den Bruker na Beglöven fragen:

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
nds: 
    Ahn CRC-Pröövsummdatei lett sik dat nich pröven, wat de Daten schaadhaftig sünd. Wiedermaken mit dat Tosamenfögen?

en: %1 cannot open %2
nds: "%2" lett sik mit "%1" nich opmaken.

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
nds: As't lett is "%1" keen Leestekendatei

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
nds[0]: %1 Datei: ~ %2
nds[1]: %1 Dateien: ~ %2

en: %1 instead of %2
nds: %1 ansteed vun %2

en: %1 is bigger than %2 MB
nds: %1 is grötter as %2 MB

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
nds: Feern Freegaav [%1]

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
nds: %1, Prööv fehlslaan.

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
nds: %1, nich ünnerstütt Archievtyp.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
nds: %1 free vun %2 (%3%) op %4 [(%5)]

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
nds: %Each% is as Parameter för "%1" nich tolaten.

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
nds: Expander: "Each" mutt nich binnen dat twete Argument vun "Copy" wesen.

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
nds: För %t warrt de Titel vun de Akschoon insett,
    un för %d de Arbeitorner.

en: &Add
nds: &Tofögen

en: &Advanced
nds: &Verwiedert

en: &Advanced <<
nds: &Verwiedert <<

en: &Advanced >>
nds: &Verwiedert >>

en: &All Files
nds: &All Dateien

en: &Brief View
nds: &Kortansicht

en: &Cancel
nds: &Afbreken

en: &Case sensitive
nds: Op &Groot- un Lüttschrieven kieken

en: &Center Map Here
nds: Grafik hier &inmiddeln

en: &Close
nds: &Tomaken

en: &Close Current Tab
nds: Aktuell Paneel &tomaken

en: &Compare Files
nds: Dateien &verglieken

en: &Connect
nds: &Tokoppeln

en: &Custom
nds: &Topasst

en: &Delete
nds: &Wegdoon

en: &Delete (left single)
nds: &Wegdoon (Enkeldatei links)

en: &Delete All
nds: &All wegdoon

en: &Detach Tab
nds: Paneel &aflösen

en: &Detailed View
nds: &Enkelheitenansicht

en: &Do not search in
nds: &Nich söken binnen

en: &Edit
nds: &Bewerken

en: &Eject
nds: &Rutfohren

en: &File
nds: &Datei

en: &General
nds: &Allmeen

en: &Generic Viewer
nds: &Standardkieker

en: &Go
nds: &Gahn

en: &Help
nds: &Hülp

en: &Hex Viewer
nds: &Hex-Kieker

en: &Invert Selection
nds: Köör üm&dreihen

en: &KrViewer
nds: &KrKieker

en: &Load
nds: &Laden

en: &Locate...
nds: Mit "&locate" söken...

en: &Match whole word only
nds: Bloots &hele Wöör

en: &Modified between
nds: Ä&nnert twischen

en: &Mount
nds: &Inhangen

en: &MountMan...
nds: &Inhangpleger...

en: &New Text File...
nds: &Nieg Textdatei...

en: &Next Tab
nds: &Nakamen Paneel

en: &Not modified after
nds: N&ich ännert na

en: &Of type:
nds: Vun den &Typ:

en: &Open
nds: &Opmaken

en: &Options
nds: &Optschonen

en: &Pause
nds: &Anhollen

en: &Previous Tab
nds: &Verleden Paneel

en: &Profile handler
nds: &Profilpleeg

en: &Properties...
nds: &Egenschappen

en: &Reload
nds: &Nieg laden

en: &Results
nds: &Resultaten

en: &Search...
nds: &Söken...

en: &Search:
nds: &Söken:

en: &Select All
nds: All &utsöken

en: &Select Newer and Single
nds: Niegere un enkelte &utsöken

en: &Select items
nds: Indrääg &utsöken

en: &Settings
nds: &Instellen

en: &Skip
nds: &Utlaten

en: &Split
nds: &Opspleten

en: &Start
nds: &Anfangen

en: &Synchronizer
nds: &Synkroniseren

en: &Text Viewer
nds: &Textkieker

en: &Tools
nds: &Warktüüch

en: &Trash
nds: Na de &Affalltünn

en: &Unmount
nds: &Afhangen

en: &Unpack...
nds: &Utpacken...

en: &Unselect Group...
nds: Koppel &afkören...

en: &View
nds: &Ansicht

en: &Window
nds: &Finster

en: (1 byte) | (%1 bytes)
nds[0]: (1 Byte)
nds[1]: (%1 Bytes)

en: (Broken Link)
nds: (Afreten Link)

en: *.txt|Text files
    *|All files
nds: *.txt|Textdateien
    *|All Dateien

en: *.xml|XML files
    *|All files
nds: *.xml|XML-Dateien
    *|All Dateien

en: 100 MB (ZIP)
nds: 100 MB (Zip)

en: 250 MB (ZIP)
nds: 250 MB (Zip)

en: <Last session>
nds: <Verleden Törn>

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
nds: <b>Inbett Konsool lett sik nich opstellen.</b><br/>De torüchgeven Fehler is: %1

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
nds: <b>Wohrscho bi't Verschuven na Archiven:</b><br/><b>Gifft dat dor en Fehler bi, köönt Di dor Daten bi wegkamen.</b><br/><b>Verschuffst Du Archiven na sik sülven, warrt se dor bi wegdaan.</b>

en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
nds: <b>Brukerakschonen</b> laat sik Kategorien towiesen, dormit allens sien Schick hett. Söök en vörhannen Kategorie ut oder giff en Naam in un stell so en nieg op.

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
nds: <p>Bi't Starten warrt dat Hööftfinster wedder liek so groot, as dat bi't verleden Utmaken weer. Dat dukt ok an de sülve Steed op, un ok de Paneels sünd jüst so, as se weern.</p> <p>Is dit utmaakt, kannst Du mit <i>Finster -> Steed sekern</i> de Grött un Steed vun't Hööftfinster bi't Opropen vun Hand sekern.</p>

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
nds: <p>Dateinaams ahn Grootschrievverscheel verglieken</p><p><b>Tipp</b>: Goot, wenn Du Windows-Dateisystemen synkroniseren wullt.</p>

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
nds: <p>Bi't Verglieken dat Datum utlaten</p><p><b>Tipp</b>: Goot, wenn de Dateien op Nettwark-Dateisystemen oder binnen Archiven liggt.</p>

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
nds: <p>Wiest de verleden Blinkersteed binnen dat nich aktive Paneel.</p><p>Disse Optschoon is bloots verföögbor, wenn Du de <i>KDE-Standardklören</i> nich bruken deist.</p>

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
nds: <p>De <b>Achtergrundklöör</b> un de <b>anner Achtergrundklöör</b> wesselt sik Reeg för Reeg af.</p><p>Bruukst Du de <i>KDE-Standardklören</i> nich, kannst Du de annere Klöör binnen den Kasten <i>Klören</i> fastleggen.</p>

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
nds: <p>De Klören vun dat nich aktive Paneel warrt ut en fastleggt Klöör un en Afdüüster-Tall utreekt.</p>

en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
nds: <p>Eenkennig Naam vun de <b>Brukerakschoon</b>. He warrt bloots binnen den <i>Instellendialoog</i> bruukt un dukt narms sünst op.</p><p><b>Beacht bitte:</b> Den <i>Titel</i>, de binnen dat <b>Brukermenü</b> wiest warrt, kannst Du nerrn fastleggen.</p>

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
nds: <p>KDE sien globaal Klöörinstellen bruken</p><p><i>KDE-Systeeminstellen -> Programmutsehn -> Klören</i></p>

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
nds: <qt><b>Willkamen bi Krusader</b><p>Dit is Dien eerst Oproop, op dat Systeem warrt nu na en Reeg extern Programmen söcht. Achteran warrt de Instellendialoog opmaakt, mit den Du Krusader Dien Wennsten un Nödigkeiten topassen kannst.</p></qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
nds: <qt><i>%1</i> warrt <b>duerhaftig</b> wegdaan.</qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
nds: <qt><p>Dat gifft dat Archiev <b>%1.%2</b> al. Wullt Du dat överschrieven?</p><p>All Daten binnen dat öllere Archiev kaamt denn weg!</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
nds: <qt><p>Dat gifft al en Archiev mit den Naam <b>%1.%2</b>. Wullt Du dat överschrieven?</p><p>Zip tuuscht Indrääg mit sülve Naams binnen dat Archiev ut un föögt nieg Indrääg to.</p></qt>

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
nds: <qt><p>Tja, dat is redig eenfach: Du giffst hier Dien Befehl in, un Krusader föhrt em ut.</p><p><b>Tipp</b>: Du kannst Di binnen de Befehlsreeg-Vörgeschicht mit de &lt;Rop-&gt; un &lt;Daaltast&gt; bewegen.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
nds[0]: <qt>Wullt Du dissen Indrag redig <b>physikaalsch</b> wegdoon (nich bloots ut de virtuellen Indrääg wegmaken)?</qt>
nds[1]: <qt>Wullt Du disse %1 Indrääg redig <b>physikaalsch</b> wegdoon (nich bloots ut de virtuellen Indrääg wegmaken)?</qt>

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
nds: <qt>Krusader kann keen Pröövsummprogramm för "%1" op Dien Systeem finnen. Kiek bitte op de Siet <b>Afhangigkeiten</b> binnen Krusader sien Instellen na.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
nds: <qt>Dat geev en Fehler bi't Utföhren vun <b>%1</b>.</qt>

en: >> Reading...
nds: >> Bi to lesen...

en: >> Reading: %1
nds: >> Bi to lesen: %1

en: >> Reading: %1 % complete...
nds: >> Bi to lesen: %1% afslaten...

[ctx: @title:column]
en: Date
nds: Datum

[ctx: @title:column]
en: Size
nds: Grött

[ctx: @title:column file name]
en: Name
nds: Naam

en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
nds: En utföhrlich Beschrieven vun de <b>Brukerakschoon</b>. Se warrt bloots binnen den <i>Instelldialoog</i> un na't Drücken vun <code>Ümschalt-F1</code> wiest.

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
nds: En vörinstellt Köör is en Dateimuster, dat Du faken bruukst.
    Bispelen sünd "*.c, *.h", "*.c, *.o" usw.
    Du kannst disse Mustern de List tofögen, wenn Du dat Muster ingiffst un op "Tofögen" klickst.
    "Wegdoon" deit een vörinstellt Muster weg, "Leddig maken" deit all Mustern weg.
    Beacht bitte, de Reeg, binnen de Du dat Muster bewerken deist, hett ehr egen Vörgeschicht. Du kannst dor binnen rop un daal rullen.

en: About to connect to...
nds: Verbinnen warrt opstellt...

en: Accessing files is not supported with %1 archives
nds: Togriepen op Dateien binnen %1-Archiven warrt nich ünnerstütt

en: Accessing the file requires a password.
nds: För't Togriepen op de Dateien deit en Passwoort noot

en: Action Property
nds: Akschoon-Egenschap

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
nds: Akschoon ahn Naam funnen. Disse Akschoon warrt nich importeert.
    Dat is en Fehler binnen de Datei, richt em man.

en: ActionMan - Manage Your Useractions
nds: Akschonenpleeg - De Brukerakschonen plegen

en: Actions Toolbar
nds: Akschonenbalken

en: Active
nds: Aktiev

en: Active panel
nds: Anmaakt Paneel

en: Add
nds: Tofögen

en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
nds: För de utsöchten Dateien in't Paneel <b>Platzhollers</b> tofögen

en: Add Bookmark
nds: Leesteken tofögen

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
nds: MIME-Typ dat utsöchte Protokoll op de Towiesenlist tofögen

en: Add new atomic extension
nds: En nieg Enkel-Verwiedern

en: Add new entry
nds: Nieg Indrag tofögen

en: Add protocol to the link list.
nds: Protokoll na de Towiesenlist tofögen

en: Adds the selection in the line-edit to the list
nds: De List dat Muster binnen de Bewerkenreeg tofögen

en: Advanced
nds: Verwiedert

en: Advanced Properties
nds: Verwiedert Egenschappen

en: Again
nds: Nochmaal

en: All Files
nds: All Dateien

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
nds: All Dateien, de mit Grootbookstaven anfangt, kaamt baven de, de mit lütte anfangt (Unix-Standard)

en: Alphabetical
nds: Alfabeetsch

en: Alphabetical and numbers
nds: Alfabeetsch un Tallen

en: Alternate background:
nds: Anner Achtergrund:

en: Alternate selected background:
nds: Utsöcht anner Achtergrund:

en: Always sort dirs by name
nds: Ornern jümmers na Naam sorteren

en: An error occurred while accessing '%1'
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op "%1"

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
nds: Dat geev en Fehler bi't Togriepen op "%1". Dat Systeem anter: %2

en: Any Character
nds: Jichtenseen Teken

en: Any date
nds: Jichtenseen Datum

en: Append
nds: Anhangen

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
nds: Mit dit Trennteken na Twischenaflaag-Inholt anhangen (köörwies):

en: Application
nds: Programm

en: Apply settings to other tabs
nds: Instellen för anner Paneels bruken

en: Archive tests passed.
nds: Archievpröven afslaten.

en: Archives
nds: Archiven

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
nds: Büst Di seker, Du wullt all utsöcht Brukerakschonen wegdoon?

en: Are you sure you want to quit?
nds: Wullt Du dat redig utmaken?

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
nds: Leeg Schuultekens binnen Editorbefehl:
    %1

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
nds: Leeg Schuultekens binnen Konsoolbefehl:
    %1

en: Arguments of updatedb:
nds: Argumenten för "updatedb":

en: Ask Parameter from User...
nds: Bruker na Parameter fragen...

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
nds: Bi't Överdregen na't Listpaneel na en Naam för de Söök fragen. Eerstmaal warrt de Standardweert bruukt.

en: Asymmetric
nds: Asymmetersch

en: At Least
nds: Tominnst

en: At Most
nds: Tohööchst

en: Atomic extensions
nds: Enkel-Verwiedern

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
nds: Enkel-Verwiedern mööt mit en Punkt anfangen, un dor mutt tominnst noch een Punkt mehr binnen wesen.

en: Atomic extensions:
nds: Enkel-Verwiedern:

en: Audio CD/DVD-ROM
nds: Klang-CD/DVD-ROM

en: Audio Files
nds: Klangdateien

en: Author (retired)
nds: Schriever (op't Ollendeel)

en: Automatically Resize Columns
nds: Striepengrött automaatsch topassen

en: Automatically escape spaces
nds: Freetekens automaatsch schulen

en: Automount filesystems
nds: Dateisystemen automaatsch inhangen

en: Background:
nds: Achtergrund:

en: Based on KDE's selection mode
nds: Op KDE sien Utsöökmetood opbuut

en: Basic Operations
nds: Grundinstellen

en: Basic Properties
nds: Eenfach Egenschappen

en: Be sure you know what you are doing.
nds: Bitte mit disse Instellen vörsichtig wesen!

en: Belongs to &user
nds: Höört den &Bruker

en: Belongs to gr&oup
nds: Höört den &Koppel

en: Black
nds: Swatt

en: Blue
nds: Blaag

en: BookMan II
nds: Leestekenpleger

en: Bookmarks
nds: Leestekens

en: Bosnian translation
nds: Bosnisch Översetten

en: Both
nds: Beed

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
nds: Dateien laat sik mit beed Muusknööp utsöken. Wenn Du mehr as een Datei utsöken wullt, holl de Strg-Tast daal un klick mit den linken Muusknoop. Dat Rechtsklickmenü lett sik mit en kort Klick mit den rechten Muusknoop opropen.

en: Bottom
nds: Nerrn

en: Brazilian Portuguese translation
nds: Brasiliaansch Portugeesch Översetten

en: Bring Main Window to Top
nds: Hööftfinster na vörn halen

en: Bulgarian translation
nds: Bulgaarsch Översetten

en: Buttons
nds: Knööp

en: Byte
nds: Bytes

en: C&opy selected to clipboard (left)
nds: Utsöchte (lin&ks) na Twischenaflaag koperen

en: Calculate &Occupied Space
nds: &Bruukt Platz utreken

en: Calculate Occupied Space
nds: Bruukt Platz utreken

en: Camera
nds: Kamera

en: Can not open "%1"
nds: "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cancel Refresh of View
nds: Ansicht-Opfrischen afbreken

en: Cannot edit %1
nds: "%1" lett sik nich bewerken

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
nds: De Befehl "locate" lett sik nich finnen. Installeer bitte dat Paket "findutils-locate" vun GNU, oder giff den Padd binnen de Instellen as Afhangigkeit in.

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
nds: De Datei "%1" lett sik nich schrieven.
    Nix exporteert.

en: Cannot open %1.
nds: "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cannot open the first split file of %1.
nds: De eerste Opspleetdatei vun "%1" lett sik nich opmaken.

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
nds: Dateien laat sik nich na en virtuell Teel inpacken!

en: Cannot pack, the passwords are different.
nds: Inpacken nich mööglich. De Passwöör sünd nich liek.

en: Cannot remove old link: %1
nds: De ole Link lett sik nich wegmaken: %1

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
nds: "locate" lett sik nich opropen. Prööv bitte de Afhangigkeiten binnen de Instellen.

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
nds: "mount" lett sik nich opropen. Prööv bitte de Afhangigkeiten binnen de Instellen.

en: Capacity: %1
nds: Grött: %1

en: Caption (optional):
nds: Finstertitel (köörwies):

en: Carriage Return
nds: Waag-Retuur

en: Cas&e sensitive
nds: Op &Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Case Sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Case sensitive
nds: Op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Case sensitive sorting
nds: Na Groot- un Lüttschrieven sorteren

en: Catalan translation
nds: Katalaansch Översetten

en: Category:
nds: Kategorie:

en: Chan&ge...
nds: Änn&ern...

en: Character code
nds: Tekenkode

en: Character code and numbers
nds: Tekenkode un Tallen

en: Check the archive's integrity after packing it.
nds: Na't Packen kieken, wat dat Archiev nich schaadhaftig is

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
nds: De Instellen vun de Böversiet-Komponenten bi't Starten wedderherstellen

en: Checksum Utilities
nds: Pröövsumm-Programmen

en: Checksum file:
nds: Pröövsummdatei:

en: Checksums were created successfully
nds: Krusader hett de Pröövsummen mit Spood opstellt

en: Checksums were verified successfully
nds: Krusader hett de Pröövsummen mit Spood pröövt

en: Chinese Simplified translation
nds: Chineesch (vereenfacht) Översetten

en: Choose Files
nds: Dateien utsöken

en: Choose a column:
nds: En Striep utsöken:

en: Choose a path:
nds: En Padd utsöken:

en: Choose a profile:
nds: En Profil utsöken:

en: Choose a sort sequence:
nds: En Sorteerreeg utsöken:

en: Choose a view mode:
nds: Kiekerbedrief utsöken:

en: Choose a window mode:
nds: Finsterbedrief utsöken:

en: Choose executable...
nds: Programm utsöken...

en: Classic
nds: Klass'sch

en: Clear
nds: Leddig maken

en: Clears the entire list of selections
nds: De hele List vun Mustern leddig maken

en: Close
nds: Tomaken

en: Close Current Tab
nds: Aktuell Paneel tomaken

en: Close Duplicated Tabs
nds: Dubbelt Paneels tomaken

en: Close Inactive Tabs
nds: Nich aktive Paneels utmaken

en: Co&py selected to clipboard (right)
nds: Utsöchte (re&chts) na Twischenaflaag koperen

en: Collect output
nds: Utgaav opfangen

en: Collect the output of the executed program.
nds: Dat Programm sien Utgaav opfangen

en: Colors
nds: Klören

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
nds: Striep: %1, Steed: %2 (%3, %4)

en: Columns
nds: Striepen

en: Com&bine Files...
nds: Dateien &tosamenfögen...

en: Combining the file %1...
nds: De Datei "%1" warrt tosamenföögt...

en: Command Accepts
nds: Befehl bruukt

en: Command being executed:
nds: Utföhrt Befehl:

en: Command line is empty
nds: Befehlsreeg is leddig

en: Command line switches:
nds: Befehlsreegoptschonen:

en: Command line will be visible after startup.
nds: De Befehlsreeg warrt bi't Starten wiest.

en: Command:
nds: Befehl:

en: Compact
nds: Drang

en: Compare
nds: Verglieken

en: Compare Se&tup
nds: Ver&gliekmetood

en: Compare b&y Content...
nds: Na In&holt verglieken...

en: Compare by content
nds: Na Inholt verglieken

en: Compare by content (F10)
nds: Na Inholt verglieken (F10)

en: Compare duplicated files with same size by content.
nds: Dubbelt Dateien mit de sülve Grött na Inholt verglieken

en: Comparing file %1 (%2)...
nds: An't Verglieken vun Datei "%1" (%2)...

en: Configure &Krusader...
nds: &Krusader instellen...

en: Configure your personal actions
nds: Dien egen Akschonen instellen

en: Confirm Execution
nds: Utföhren beglöven

en: Confirm each program call separately
nds: Elkeen Programmoproop enkelt beglöven

en: Confirm feed to listbox
nds: Dateien na't Listpaneel överdregen

en: Confirm overwrites
nds: Överschrieven beglöven

en: Confirmations
nds: Beglöven

en: Containing text
nds: Bargt Text

en: Copy
nds: Koperen

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
nds[0]: %1 Datei koperen na:
nds[1]: %1 Dateien koperen na:

en: Copy %1 to:
nds: "%1" koperen na:

en: Copy file from one panel to the other.
nds: Datei ut een Paneel na't annere koperen

en: Copy from &left to right
nds: Vun &links na rechts koperen

en: Copy from &right to left
nds: Vun &rechts na links koperen

en: Copy selected to clipboard
nds: Utsöchte na Twischenaflaag koperen

en: Copy to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag koperen

en: Copy to Clipboard...
nds: Na Twischenaflaag koperen...

en: Copy to left
nds: Na links koperen

en: Copy to left background:
nds: Achtergrund bi Koperen na links:

en: Copy to left foreground:
nds: Text bi Koperen na links:

en: Copy to other panel
nds: Na anner Paneel koperen

en: Copy to right
nds: Na rechts koperen

en: Copy to right background:
nds: Achtergrund bi Koperen na rechts:

en: Copy to right foreground:
nds: Text bi Koperen na rechts:

en: Copy useractions to clipboard
nds: Brukerakschonen na Twischenaflaag koperen

en: Copying files
nds: Koperen vun Dateien

en: Could not load profile.
nds: Profil lett sik nich laden.

en: Could not start %1
nds: "%1" lett sik nich starten.

en: Count:
nds: Antall:

en: Counting files in archive
nds: Tellen vun de Dateien binnen Archiev

en: Create Checksum...
nds: Pröövsumm utreken...

en: Create New
nds: Nieg opstellen

en: Create a new link to: %1
nds: Nieg Link opstellen to: %1

en: Create in:
nds: Opstellen binnen:

en: Create new useraction
nds: Nieg Brukerakschoon opstellen

en: Creating %1...
nds: "%1" warrt opstellt...

en: Current
nds: Blinker

en: Current File (!= Selected File)...
nds: Aktuell Datei (nich liek mit utsöcht Datei!)...

en: Current background:
nds: Aktuell Achtergrund:

en: Current foreground:
nds: Aktuell Text:

en: Custom
nds: Egen

en: Custom Selection Mode
nds: Egen Utsöökmetood

en: Custom color
nds: Egen Klöör

en: Custom layout: "%1"
nds: Egen Utsehn: "%1"

en: Customize the way Krusader deals with archives
nds: Krusader sien Ümgang mit Archiven topassen

en: Cut to Clipboard
nds: Na Twischenaflaag knippen

en: Cyan
nds: Zyan

en: Czech translation
nds: Tschechsch Översetten

en: D&isk Usage...
nds: &Plaatbruuk...

en: Danish translation
nds: Däänsch Översetten

en: Dark Blue
nds: Düüster Blaag

en: Dark Cyan
nds: Düüster Zyan

en: Dark Gray
nds: Düüster Gries

en: Dark Green
nds: Düüster Gröön

en: Dark Magenta
nds: Düüster Magenta

en: Dark Red
nds: Düüster Root

en: Dark Yellow
nds: Düüster Geel

en: Date
nds: Datum

en: Dates are inconsistent.
nds: Daten passt nich tosamen!

en: De&lete
nds: &Wegdoon

en: Decrease contrast
nds: Weniger Kontrast

en: Default Zoom
nds: Standard-Ansichtgrött

[ctx: Default color]
en: Default
nds: Standard

[ctx: Default encoding]
en: Default
nds: Standard

en: Default icon size:
nds: Standard-Lüttbildgrött:

[ctx: Default layout]
en: Default
nds: Standard

en: Default shortcut:
nds: Standard-Tastkombinatschoon:

en: Default view mode:
nds: Standardansicht:

en: Default viewer mode:
nds: Standard-Kiekerbedrief:

en: Defined Links
nds: Fastleggt Towiesen

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
nds: Leggt dat Paneelprofil fast, dat bi't Starten bruukt warrt. En Paneelprofil ümfaat:<ul><li>all Paneelpadden</li><li>dat aktuelle Paneel</li><li>de aktuelle Siet</li></ul><b>&lt;Verleden Törn&gt;</b> is en besünner Paneelprofil, dat warrt bi't Tomaken vun Krusader automaatsch sekert.

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Delete background:
nds: Achtergrund bi Wegdoon:

en: Delete files
nds: Dateien wegdoon

en: Delete foreground:
nds: Text bi Wegdoon:

en: Delete mode
nds: Wegdoon

en: Delete selected useractions
nds: Utsöcht Brukerakschonen wegdoon

en: Delete the marked selection from the list
nds: Dat utsöchte Muster ut de List wegdoon

en: Deleting %1...
nds: %1 warrt wegdaan...

en: Deleting files
nds: Wegdoon vun Dateien

en: Deleting files from %1 archives is not supported
nds: Dat Wegdoon vun Dateien ut %1-Archiven warrt nich ünnerstütt

en: Dependencies
nds: Afhangigkeiten

en: Description:
nds: Beschrieven:

en: Deselec&t items
nds: Indrääg a&fkören

en: Deselect items
nds: Indrääg afkören

en: Design your own selection mode.
nds: Dien egen Utsöökmetood opstellen

en: Detailed
nds: Mit Enkelheiten

en: Detailed view
nds: Enkelheitenansicht

en: Details
nds: Enkelheiten

en: Developer
nds: Schriever

en: Developer (retired)
nds: Schriever (op't Ollendeel)

en: Differing
nds: Verscheden

en: Differing background:
nds: Achtergrund bi Verscheel:

en: Differing foreground:
nds: Text bi Verscheel:

en: Digit
nds: Tall

en: Dim factor:
nds: Afdüüstertall:

en: Dim target color:
nds: Afdüüsterklöör:

en: Dim the colors of the inactive panel
nds: De Klören vun dat nich aktive Paneel afdüüstern

en: Dir history button
nds: Ornervörgeschicht-Knoop

en: Disconnect &from Net
nds: &Vun't Nettwark afkoppeln

en: Disk Usage
nds: Plaatbruuk

en: Disk Usage:
nds: Plaatbruuk:

en: Disk Usage: %1
nds: Plaatbruuk: %1

en: Display &Mixed Standard and Error Output
nds: Standard- un Fehlerutgaav &tosamen utgeven

en: Display &Separated Standard and Error Output
nds: Standard- un Fehlerutgaav t&rennt utgeven

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
nds: Bi't Starten vun Krusader den Startschirm wiesen

en: Display a warning when trying to close the main window.
nds: En Nafraag wiesen, wenn Een dat Hööftfinster tomaakt.

en: Display files beginning with a dot.
nds: Dateien wiesen, de mit en Punkt anfangt

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
nds: Den helen Padd op de Paneelkoorten bruken. Standardwies warrt bloots den Padd sien lest Deel bruukt.

en: Do not know which file to split.
nds: Nich kloor, wat de Datei sünd, de Du opspleten wullt.

en: Do not know which files to combine.
nds: Nich kloor, wat de Dateien sünd, de Du tosamenfögen wullt.

en: Do not know which files to compare.
nds: Nich kloor, wat de Dateien sünd, de Du verglieken wullt.

en: Do not search in path
nds: Nich binnen Padd söken

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
nds[0]: Wullt Du dissen Indrag redig wegdoon?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Indrääg redig wegdoon?

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
nds[0]: Wullt Du dissen virtuellen Indrag redig wegdoon? (Physikaalsch blifft de Datei, woneem se is)
nds[1]: Wullt Du disse %1 virtuellen Indrääg redig wegdoon? (Physikaalsch blievt de Dateien, woneem se sünd)

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
nds[0]: Wullt Du dissen Indrag redig na de Affalltünn verschuven?
nds[1]: Wullt Du disse %1 Indrääg redig na de Affalltünn verschuven?

en: Documentation & Proofing (retired)
nds: Dokmentatschoon un Pröven (op't Ollendeel)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
nds: Dokmentatschoon un Vermarkten-Koordinater (op't Ollendeel)

en: Double-click selects (classic)
nds: Dubbelklick söcht ut (klass'sch)

en: Downloading remote files
nds: Daalladen vun feern Dateien

en: Duplicate Current Tab
nds: Aktuell Paneel verdubbeln

en: Duplicates
nds: Dubbelte

en: Dutch translation
nds: Nedderlannsch Översetten

en: E&xclude
nds: &Utsluten

en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
nds: Elkeen <b>Brukerakschoon</b> kann ehr egen Lüttbild hebben. Dat dukt vöran den Titel binnen dat <b>Brukermenü</b> op.

en: Edit
nds: Bewerken

en: Edit (F4)
nds: Bewerken (F4)

en: Edit File
nds: Datei bewerken

en: Edit File Name
nds: Dateinaam bewerken

en: Edit MIME Type
nds: MIME-Typ bewerken

en: Edit Path
nds: Padd bewerken

en: Edit Protocol
nds: Protokoll bewerken

en: Eject
nds: Rutfohren

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
nds: Inbett Terminalemulater funkscheneert nich, ansteed warrt en Utgaavsammeln bruukt.

en: Empty Trash
nds: Affalltünn leddig maken

en: Empty trash bin
nds: Affalltünn leddig maken

en: Enable Write Support
nds: Schrieven anmaken

en: Enable special bookmarks
nds: Besünner Leestekens bruken

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
nds: Dat Schrieven na Archiven över dat KrArc-In-/Utgaavmoduul anmaken

en: Enabled
nds: Anmaakt

en: Encoding:
nds: Koderen:

en: Encrypt headers
nds: Köpp verslöteln

en: End of Line
nds: Reegenn

en: Enter a URL to view:
nds: En URL angeven, de Du ankieken wullt:

en: Enter a selection:
nds: En Muster ingeven:

en: Enter the filename to edit:
nds: De Datei ingeven, de Du bewerken wullt:

en: Enter the profile name:
nds: De Profilnaam:

en: Equal button (=)
nds: Liek-Knoop (=)

en: Equality threshold:
nds: Liekheit-Süll:

en: Equals
nds: Liek

en: Equals background:
nds: Achtergrund bi liek Dateien:

en: Equals foreground:
nds: Text bi liek Dateien:

en: Ergonomic Mode
nds: Ergonoomsch Bedrief

en: Error
nds: Fehler

en: Error at copying file %1 to %2.
nds: Fehler bi't Koperen vun de Datei "%1" na "%2".

en: Error at deleting file %1.
nds: Fehler bi't Wegdoon vun de Datei "%1".

en: Error at opening %1.
nds: Fehler bi't Opmaken vun "%1".

en: Error at reading the CRC file (%1).
nds: Fehler bi't Lesen vun de CRC-Pröövsummdatei (%1).

en: Error during the start of 'locate' process.
nds: Fehler bi't Starten vun den "locate"-Perzess.

en: Error executing %1.
nds: Fehler bi't Utföhren vun "%1".

en: Error reading bookmarks file: %1
nds: Fehler bi't Lesen vun de Leestekendatei: %1

en: Error reading file %1.
nds: Fehler bi't Lesen vun de Datei "%1".

en: Error reading file %1: %2
nds: Fehler bi't Lesen vun de Datei "%1": %2

en: Error reading stdout or stderr
nds: Fehler bi't Lesen vun de Standardutgaav oder de Standardfehlerutgaav.

en: Error saving file %1
nds: Fehler bi't Sekern vun de Datei "%1"

en: Error while packing
nds: Fehler bi't Inpacken

en: Error while unpacking
nds: Fehler bi't Utpacken

en: Error writing file %1: %2
nds: Fehler bi't Schrieven vun de Datei "%1": %2

en: Error: %1
nds: Fehler: %1

en: Error: missing ')' in Expander
nds: Fehler: Afsluutklemm ")" fehlt binnen Expander

en: Error: unable to read from file
nds: Fehler: Datei lett sik nich lesen

en: Error: unable to write to file
nds: Fehler: Datei lett sik nich schrieven.

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
nds: Fehler: Nich begäng %%%1%2%% binnen Expander

en: Error: unterminated % in Expander
nds: Fehler: Nich afslaten "%" binnen Expander

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
nds: Dat geev Fehlers bi't Sekern vun de Pröövsummen. Warrt anhollen.

en: Errors were detected while creating the checksums
nds: Dat geev Fehlers bi't Opstellen vun de Pröövsummen

en: Errors were detected while verifying the checksums
nds: Bi't Pröven vun de Pröövsummen hett Krusader Fehlers funnen.

en: Escape
nds: Schuulteken

en: Everyone involved in KDE
nds: Elkeen, de mit KDE wat to kriegen hett

en: Exclude
nds: Utsluten

en: Executable foreground:
nds: Text bi utföhrbor Dateien:

en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
nds: Den <i>Befehl</i> mit en anner Bruker-ID utföhren

en: Execution Mode
nds: Utföhrbedrief

en: Execution mode
nds: Utföhrbedrief

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
nds: Expander: "Each" mutt nich binnen dat twete Argument vun "Clipboard" wesen.

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
nds: Expander: "Each" mutt nich binnen dat twete Argument vun "Copy" wesen.

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
nds: Expander: Leeg Argument för "%1": "%2" gellt nich as Elementbeteker

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
nds: Expander: Leeg Argument för "Count": "%1" gellt nich as Elementbeteker

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
nds: Expander: Leeg Paneelbeteker "%1" binnen Platzholler "%2"

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
nds: Expander: Weert %1 för %_PanelSize(Perzent) buten tolaten Rebeet. De eerste Parameter mutt grötter Null un lütter as 100 wesen.

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
nds: Expander: För "Ask" deit tominnst een Parameter noot.

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
nds: Expander: För "Clipboard" deit tominnst een Parameter noot.

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
nds: Expander: För "Goto" deit tominnst een Parameter noot.

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
nds: Expander: För "Copy" doot tominnst twee Parameters noot.

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
nds: Expander: För "Move" doot tominnst twee Parameters noot.

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
nds: Expander: Leeg URLs binnen %_Copy("Born","Teel")%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
nds: Expander: Leeg URLs binnen %_Move("Born","Teel")%

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
nds: Expander: Keen Striep för %_ColSort(Striep)% angeven

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
nds: Expander: Keen Datei binnen %_View(Dateinaam)%, de sik ankieken lett.

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
nds: Expander: Keen Profil för %_NewSearch(Profil)% angeven.

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
nds: Expander: Keen Profil för %_Profile(Profil)% angeven; Afbrook...

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
nds: Expander: Keen Profil för %_Sync(Profil)% angeven.

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
nds: Expander: Temporeerdatei lett sik nich opmaken (%1)

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
nds: Expander: Nich begäng Striep för %_ColSort(%1)% angeven

en: Export Failed
nds: Exporteren fehlslaan

en: Export color-scheme
nds: Klöörschema exporteren

en: Export failed
nds: Exporteren fehlslaan

en: Export useractions
nds: Brukerakschonen exporteren

en: Extension:
nds: Verwiedern:

en: F2 Queue
nds: F2 Inregen

en: F3 View Dialog
nds: F3-/Ankiek-Dialoog

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
nds: Ümwanneln vun DEB (%1) na Tar is fehlslaan.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
nds: Ümwanneln vun RPM  (%1) na CPIO is fehlslaan.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
nds: Nieg Link "%1" to "%2" lett sik nich opstellen.

en: Failed to create a new link: %1
nds: Nieg Link lett sik nich opstellen: %1

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
nds: Nieg symboolsch Link "%1" to "%2" lett sik nich opstellen.

en: Failed to list the content of the archive (%1).
nds: De Archievinholt lett sik nich oplisten (%1).

en: Failed to pack %1.
nds: "%1" lett sik nich inpacken.

en: Failed to unpack %1.
nds: "%1" lett sik nich utpacken.

en: Feed to listbox
nds: Dateien na't Listpaneel överdregen

en: Feeding the URLs to KGet
nds: URLs na KGet övergeven

en: File
nds: Datei

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
nds: Dat gifft de Datei "%1" al. Wullt Du ehr redig överschrieven?

en: File &Filter:
nds: Datei&filter:

en: File Already Exists
nds: Gifft Datei al

en: File Name
nds: Dateinaam

[ctx: File property]
en: Ext
nds: Verw

[ctx: File property]
en: Group
nds: Koppel

[ctx: File property]
en: Modified
nds: Ännert

[ctx: File property]
en: Name
nds: Naam

[ctx: File property]
en: Owner
nds: Eegner

[ctx: File property]
en: Perms
nds: Verl

[ctx: File property]
en: Size
nds: Grött

[ctx: File property]
en: Type
nds: Typ

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
nds: Dateigrötten warrt as B, kB, MB un GB wiest, nich bloots as Bytes.

en: Filelight view
nds: Filelight-Ansicht

en: Filename of an Item List...
nds: Dateinaam vun en Elementenlist...

en: Files will be moved to trash when deleted.
nds: Dateien warrt bi't Wegdoon na de Affalltünn verschaven.

en: Files will be permanently deleted.
nds: Dateien warrt duerhaftig wegdaan

en: Files:
nds: Dateien:

en: Files: %1
nds: Dateien: %1

en: Filter Files
nds: Dateifilter

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
nds: Filtermuster (*.h, *.cpp usw.)

en: Filter dialog remembers settings
nds: Filterdialooginstellen wohren

en: Find (Ctrl+F)
nds: Söken (Strg+F)

en: Find next (Ctrl+N)
nds: Nakamen söken (Strg+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
nds: Verleden söken (Strg+P)

en: Fine-Tuning
nds: Fieninstellen

en: Finished searching.
nds: Söök afslaten.

en: Floppy
nds: Diskett

en: Folder name:
nds: Ornernaam:

en: Folders
nds: Ornern

en: Follow &links
nds: &Links nagahn

en: Follow symbolic links during the compare process.
nds: Bi't Verglieken symboolsch Links nagahn

en: Follow symlinks
nds: Symboolsch Links nagahn

en: Font with fixed width:
nds: Fastbreed Schriftoort:

en: Foreground:
nds: Text:

en: Format
nds: Formaat

en: Found
nds: Funnen

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
nds[0]: %1 Övereenstimmen funnen.
nds[1]: %1 Övereenstimmen funnen.

en: Found 0 matches.
nds: 0 Övereenstimmen funnen.

en: Frame Color:
nds: Rahmenklöör:

en: Frame Shadow:
nds: Rahmenschadden:

en: Frame Shape:
nds: Rahmenform:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
nds: Vun Anornen fastleggt

[ctx: Frame color]
en: None
nds: Keen

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
nds: Statusbalken

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
nds: Vun Anornen fastleggt

[ctx: Frame shadow]
en: None
nds: Keen

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
nds: Rutheevt

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
nds: Inlaten

[ctx: Frame shape]
en: Box
nds: Kasten

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
nds: Vun Anornen fastleggt

[ctx: Frame shape]
en: None
nds: Keen

[ctx: Frame shape]
en: Panel
nds: Paneel

en: Free Size
nds: Free Platz

en: French translation
nds: Franzöösch Översetten

en: From cursor
nds: Vun den Blinker af

en: Function keys allow performing fast operations on files.
nds: Mit Funkschonentasten kannst Du Dateiakschonen gau utföhren

en: Function keys will be visible after startup.
nds: De Funkschoontasten warrt bi't Starten wiest

en: GByte
nds: Gigabytes

en: General
nds: Allmeen

en: Generic mode
nds: Standardbedrief

en: German translation
nds: Hoochdüütsch Översetten

en: Go to Location Bar
nds: Na Steedbalken gahn

en: Gray
nds: Gries

en: Greek translation
nds: Greeksch Översetten

en: Green
nds: Gröön

en: Grou&p
nds: Ko&ppel

en: Group
nds: Koppel

en: Handbook Proof-Reader
nds: Handbook-Pröövleser

en: Hard Disk
nds: Fastplaat

en: Hash
nds: Pröövsumm

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
nds: Hier kannst Du Optschonen för Brukerakschonen fastleggen.
    De Akschonen laat sik mit den Akschonenpleger opstellen, instellen un plegen.

en: Here you can name the file collection
nds: Hier kannst Du de Dateisammeln en Naam geven

en: Here you can name the file collection:
nds: Hier kannst Du de Dateisammeln en Naam geven

en: Hex mode
nds: Hex-Bedrief

en: Hexadecimal
nds: Hexadezimaal

en: High Contrast
nds: Hooch Kontrast

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
nds: Tipp: Bruuk "internal editor", wenn Du Krusader sien gauen, inbuten Editor bruken wullt.

en: History
nds: Vörgeschicht

en: Home button (~)
nds: Tohuus-Knoop (~)

en: Horizontal Mode
nds: Kimmrecht Bedrief

en: Host:
nds: Reekner:

en: Hungarian translation
nds: Ungaarsch Översetten

en: I&nvert selection
nds: Köör ümdrei&hen

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
nds: In-/Utgaavfehler bi't Verglieken vun Datei "%1" mit "%2".

en: ISO KIO slave
nds: KDE sien ISO-In-/Utgaavmoduul

en: Icon cache size (KB):
nds: Lüttbild-Twischenspiekergrött (kB):

en: Icon for Krusader
nds: Lüttbild för Krusader

en: Icons for Krusader
nds: Lüttbiller för Krusader

en: Identifier:
nds: Beteker:

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
nds: Okteta ansteed den internen Hexkieker bruken, wenn verföögbor

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
nds: Wenn anmaakt, warrt Indrääg bi daalhollen Ümschalt-/Strg-Tast mit en Linksklick utsöcht.
    Beacht: Dit deit nix, wenn "Linke Muusknoop söcht ut" anmaakt is.

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
nds: Wenn anmaakt, warrt Indrääg bi daalhollen Ümschalt-/Strg-Tast mit en Rechtsklick utsöcht.
    Beacht: Dit deit nix, wenn "Rechte Muusknoop söcht ut" anmaakt is.

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
nds: Wenn anmaakt, warrt för elkeen Datei en nieg Finster opmaakt. Normaal löppt de Kieker mit een Finster un Paneels.

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
nds: Wenn anmaakt, söcht en Linksklick en Indrag ut, man köört dor keen anner, al utsöcht Indrääg bi af.

en: If checked, left clicking an item will select it.
nds: Wenn anmaakt, söcht en Linksklick en Indrag ut

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
nds: Wenn anmaakt, söcht de Inföög-Tast den aktuellen Indrag ut un verschufft den Blinker na nerrn
    op den nakamen Indrag. Anners warrt de aktuelle Indrag nich ännert.

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
nds: Wenn anmaakt, söcht de Freetast den aktuellen Indrag ut un verschufft den Blinker na nerrn.
    Anners söcht de Freetast den aktuellen Indrag ut, man de Blinker blifft, woneem he is.

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
nds: Wenn anmaakt, söcht en Rechtsklick en Indrag ut, man köört dor keen anner, al utsöcht Indrääg bi af.

en: If checked, right clicking an item will select it.
nds: Wenn anmaakt, söcht en Rechtsklick en Indrag ut

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
nds: Wenn anmaakt, wiest en Rechtsklick direktemang dat Rechtsklickmenü.
    Anners mutt de Bruker den rechten Muusknoop en halvig Sekunn daalhollen.

en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
nds: Wenn anmaakt, warrt de Akschoon binnen de Brukerakschonen-Menüs wiest

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
nds: Wenn anmaakt, en Metood bruken, de op KDE sien Metood opbuut.

en: Ignore Case
nds: Nich op Groot- un Lüttschrieven kieken

en: Ignore Date
nds: Datum övergahn

en: Ignore hidden files
nds: Versteken Dateien utlaten

en: Image Files
nds: Bilddateien

en: Import color-scheme
nds: Klöörschema importeren

en: Import useractions
nds: Brukerakschonen importeren

en: Important help in KDE 4 porting
nds: Wichtig Hülp bi't Torechtmaken för KDE-4

en: Inactive
nds: Nich aktiev

en: Include all
nds: All insluten

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
nds: Leeg CRC-Pröövsumm, de Datei is wull schaadhaftig.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
nds: Leeg Dateigrött, de Datei is wull schaadhaftig.

en: Increase contrast
nds: Mehr Kontrast

en: Information
nds: Informatschonen

en: Insert moves down
nds: Inföög-Tast verschufft na nerrn

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
nds: Intern Editor un Kieker maakt Dateien binnen nieg Finstern op

en: Internal error, undefined <job> in result signal
nds: Intern Fehler, nich begäng <job> binnen Resultaatsignaal.

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
nds: Leeg Befehlsreegoptschoon.
    En Optschoon mutt mit "-" anfangen.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
nds: Leeg Befehlsreegoptschoon.
    De Torüchstreek "\" dörv nich dat leste Teken wesen.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
nds: Leeg Befehlsreegoptschoon.
    Nich afslaten Goosfööt.

en: Invalid date entered.
nds: Leeg Datum angeven

en: Invalid number.
nds: Leeg Tall.

en: Invalid symlink
nds: Leeg Symlink

en: Invalid symlink foreground:
nds: Text bi leeg symboolsch Links

en: Invalid volume size.
nds: Leeg Deelgrött.

en: Italian translation
nds: Italieensch Översetten

en: Item List of...
nds: Elementenlist vun...

en: Japanese translation
nds: Japaansch Översetten

en: Jump Back
nds: Torüchjumpen

en: Jump back
nds: Torüchjumpen

en: Jump to a Location...
nds: Na en Steed jumpen...

en: Jump to next match
nds: Na nakamen Dreper jumpen

en: Jump to position
nds: Na Steed jumpen

en: Jump to previous match
nds: Na verleden Dreper jumpen

en: KDE Translation Teams
nds: KDE-Översettenkoppeln

en: KDE default
nds: KDE-Standard

en: Kill
nds: Afscheten

en: Kill the running process
nds: Den lopen Perzess afscheten

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
nds: Basig Logo un Lüttbiller för Krusader (Wettstrietwinner)

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
nds: Instellen - Optschonen för Dien egen Krusader

en: Konqueror Mode
nds: Konqueror-Metood

en: Korean translation
nds: Koreaansch Översetten

en: Krarc Password Dialog
nds: KrArc-Passwoortdialoog

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
nds: Krusader - Systeempleegverlöven

en: Krusader Mode
nds: Krusader-Metood

en: Krusader Search
nds: Krusader-Söök

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
nds: Krusader kann keen ünnerstütt Nettpostprogramm finnen. Installeer bitte een, de sik över de PATH-Variabel finnen lett. Tipp: Krusader deit KMail ünnerstütten.

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
nds: Krusader kann keen ünnerstütt Böversietprogramm för "diff" finnen. Installeer bitte een, dat sik över de PATH-Variabel finnen lett. Tipp: Krusader deit Kompare, KDiff3 un Xxdiff ünnerstütten.

en: Krusader is unable to download %1
nds: Krusader kann "%1" nich daalladen

en: Krusader's settings upon startup
nds: Krusader sien Start-Instellen

en: Krusader::Choose Files
nds: Krusader::Dateien utsöken

en: Krusader::Combining...
nds: Krusader::Tosamenfögen...

en: Krusader::Disk Usage
nds: Krusader::Plaatbruuk

en: Krusader::DiskUsage
nds: Krusader:Plaatbruuk

en: Krusader::Feed to listbox
nds: Krusader::Na Listpaneel överdregen

en: Krusader::ProfileManager
nds: Krusader::ProfilPleger

en: Krusader::Search
nds: Krusader::Söök

en: Krusader::Splitter
nds: Krusader::Opspleter

en: Krusader::Splitting...
nds: Krusader::Opspleten...

en: Krusader::Synchronize
nds: Krusader::Synkroniseren

en: Krusader::Synchronizer
nds: Krusader::Synkroniseren

en: Krusader::Wait
nds: Krusader::Töven

en: Last modified:
nds: Tolest ännert:

en: Layout
nds: Anornen

en: Layout:
nds: Anornen:

en: Left
nds: Links

en: Left Bookmarks
nds: Leestekens links

en: Left History
nds: Vörgeschicht links

en: Left Media
nds: Medien links

en: Left mouse button preserves selection
nds: Linke Muusknoop wohrt Köör

en: Left mouse button selects
nds: Linke Muusknoop söcht ut

en: Left panel
nds: Paneel links

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
nds[0]: Links na rechts: 1 Datei koperen
nds[1]: Links na rechts: %1 Dateien koperen

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
nds[0]: Links: 1 Datei wegdoon
nds[1]: Links: %1 Dateien wegdoon

en: Light Gray
nds: Hell Gries

en: Line View
nds: Reegansicht

en: Line view
nds: Reegansicht

en: Lines
nds: Regen

en: Link Handling
nds: Ümgahn mit Links

en: Link MIMEs to protocols
nds: MIME-Typen na Protokollen towiesen

en: Link Redirection
nds: Linkricht

en: Links
nds: Towiesen

en: Lister mode
nds: Listerbedrief

en: Lithuanian translation
nds: Litausch Översetten

en: Load a Panel Profile...
nds: En Paneelprofil laden...

en: Load a Searchmodule Profile...
nds: En Söökmoduul-Profil laden...

en: Load a Synchronizer Profile...
nds: En Synkroniseerprofil laden...

en: Load the user defined folder icons
nds: Bruker-Ornerlüttbiller laden

en: Load this profile on startup
nds: Dit Profil bi't Starten laden

en: Loading Usage Information
nds: Bruukinformatschonen warrt laadt

en: Loading the disk usage information...
nds: De Plaatbruuk-Informatschonen warrt laadt...

en: Local Network
nds: Lokaal Nettwark

en: Locale aware sorting
nds: Regioontopasst Sorteren

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
nds: "locate" hett disse Fehlermellen torüchgeven:
    
    %1

en: Locate results
nds: "locate"-Resultaten

en: Lock Tab
nds: Paneel afsluten

en: MAX
nds: Toh.

en: MByte
nds: Megabytes

en: MIME Type
nds: MIME-Typ

en: MIMEs
nds: MIME-Typen

en: MIN
nds: Tom.

en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
nds: Beseker bitte, dat sik nieg Packprogrammen över de <code>$PATH</code>-Variabel finnen laat

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
nds: Beseker bitte, dat sik nieg Warktüüch över de <code>$PATH</code>-Variabel finnen laat

en: Malformed URL:
    %1
nds: Leeg URL:
    %1

en: Manage Bookmarks
nds: Leestekens plegen

en: Manage User Actions...
nds: Brukerkontos plegen...

en: Manipulate in which way:
nds: Topass-Akschoon:

en: Manipulate the Selection...
nds: De Köör topassen...

en: Marketing & Product Research (retired)
nds: Vermarkten un Produktforschen (op't Ollendeel)

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
nds: Muster (köörwies, för all utbenahmen "Selected"):

en: Match whole words only
nds: Bloots hele Wöör

en: Max file size:
nds: Hööchst Dateigrött:

en: Media
nds: Medien

en: Media Menu
nds: Reedschapmenü

en: Merge
nds: Tosamenföhren

en: Minimum font size
nds: Lüttst Schriftgrött

en: Missing Plugin
nds: Moduul fehlt

en: Mnt.Point
nds: Inhangsteed

en: Mod&ified in the last
nds: Ännert binnen de &verleden

en: Modify search behavior
nds: Söökbedregen topassen

en: Mount
nds: Inhangen

en: MountMan
nds: Inhangpleger

en: MountMan - Your Mount-Manager
nds: Inhangpleger - Inhangt Dateisystemen plegen

en: MountMan is not operational. Sorry
nds: De Inhangpleger löppt leider nich.

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
nds: De Inhangpleger röhrt disse Inhangsteden nich an:

en: MountMan.Info
nds: Inhangpleger-Info

en: Move
nds: Verschuven

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
nds[0]: %1 Datei verschuven na:
nds[1]: %1 Dateien verschuven na:

en: Move %1 to:
nds: "%1" verschuven na:

en: Move Current Tab to Other Side
nds: Dat aktuelle Paneel na anner Siet verschuven

en: Move Focus Down
nds: Fokus na nerrn

en: Move Focus Up
nds: Fokus na baven

en: Move file from one panel to the other.
nds: Datei ut een Paneel na't annere verschuven

en: Move to Trash
nds: Na de Affalltünn verschuven

en: Move to trash
nds: Na de Affalltünn verschuven

en: Moving files
nds: Verschuven vun Dateien

en: Multi &Rename...
nds: Stapel-Ü&mnömen...

en: Multiple volume archive
nds: Archiev mit mehr Delen

en: Name
nds: Naam

en: Name:
nds: Naam:

en: Name: %1
nds: Naam: %1

en: Needed panel specification missing in expander %1
nds: Nödig Paneelangaav fehlt binnen Expander "%1"

en: New File Name
nds: Nieg Dateinaam

en: New Folder
nds: Nieg Orner

en: New Hardlink...
nds: Nieg Hartlink...

en: New Link
nds: Nieg Link

[ctx: New MIME]
en: &New...
nds: &Nieg...

en: New MIME Type
nds: Nieg MIME-Typ

en: New Net &Connection...
nds: Nieg Nettwark&verbinnen...

en: New Network Connection
nds: Nieg Nettwarkverbinnen

en: New Symlink...
nds: Nieg symboolsch Link...

en: New Tab
nds: Nieg Paneel

[ctx: New file]
en: &New...
nds: &Nieg...

[ctx: New path]
en: &New...
nds: &Nieg...

en: New protocol
nds: Nieg Protokoll

[ctx: New protocol]
en: &New...
nds: &Nieg...

en: New search
nds: Nieg Söök

en: New target/name:
nds: Nieg Naam/Teel:

en: Newline
nds: Nieg-Reeg

en: Next
nds: Nakamen

en: Next Tab
nds: Nakamen Paneel

en: No elements to feed.
nds: Keen Elementen, de sik överdregen laat!

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
nds: Keen Datei utsöcht, oder de utsöchte Datei lett sik nich wiesen.

en: No password specified
nds: Keen Passwoort angeven

en: No permissions to edit this file.
nds: Keen Verlöven för't Bewerken vun disse Datei

en: No permissions to view this file.
nds: Keen Verlöven för't Ankieken vun disse Datei.

en: No search criteria entered.
nds: Keen Söökbedingen ingeven.

en: No selected files to send.
nds: Keen Dateien för't Loosstüern utsöcht

[ctx: No shortcut]
en: None
nds: Keen

en: No space information on non-local filesystems
nds: Keen Freeruum-Infos op nich lokaal Dateisystemen

en: No&t modified in the last
nds: Ni&ch ännert binnen de verleden

en: Normal font:
nds: Normaal Schriftoort:

en: Not a split file: %1.
nds: "%1" is keen Opspleetdatei.

en: Not a valid CRC file.
nds: Gellt nich as CRC-Pröövsummdatei.

en: Not mounted.
nds: Nich inhangt

en: Not used
nds: Nich bruukt

en: Note
nds: Notiz

en: Note: a '?' is a wildcard
nds: Beacht: en "?" is en Platzholler

en: Nothing is selected.
nds: Dor is nix utsöcht.

en: Number of files: %1
nds: Tall vun Dateien: %1

en: Number of...
nds: Tall vun...

en: Number out of range.
nds: Tall buten tolaten Rebeet.

en: Numeric Permissions
nds: Numeersch Verlöven

en: O&wner
nds: Ee&gner

en: Old Czech translation
nds: Ole tschechsche Översetten

en: Old Danish translation
nds: Ole däänsche Översetten

en: Old French translation
nds: Ole franzöösche Översetten

en: Old German translation
nds: Ole hoochdüütsche Översetten

en: Old Hungarian translation
nds: Ole ungaarsche Översetten

en: Old Japanese translation
nds: Ole japaansche Översetten

en: Old Polish translation
nds: Ole poolsche Översetten

en: Old Russian translation
nds: Ole russ'sche Översetten

en: Old Spanish translation
nds: Ole spaansche Översetten

en: Old Swedish translation
nds: Ole sweedsche Översetten

en: Omit the current path (optional)
nds: Den aktuellen Padd utlaten (köörwies)

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
nds: Bloots een Krusader-Utgaav dörv op eenmaal lopen.

en: Open
nds: Opmaken

en: Open With
nds: Opmaken mit

en: Open file in viewer.
nds: Datei binnen Kieker opmaken

en: Open in New Tab
nds: As nieg Paneel opmaken

en: Open in a new tab
nds: Binnen nieg Paneel opmaken

en: Open location in a new tab
nds: Steed binnen en nieg Paneel opmaken

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
nds: Menü mit Leestekens opmaken. Du kannst ok de aktuelle Steed de List tofögen, Leestekens bewerken oder binnen de List Ünnerornern opstellen.

en: Open the available media list
nds: De List mit verföögbor Reedschappen opmaken

en: Open trash bin
nds: Affalltünn opmaken

en: Operation
nds: Akschoon

en: Optional
nds: Köörwies

en: Options
nds: Optschonen

en: Other
nds: Anner

en: Other panel
nds: Anner Paneel

en: Other...
nds: Anner...

en: Output
nds: Utgaav

en: Output collection
nds: Utgaav

en: Overwrite Existing File?
nds: Vörhannen Datei överschrieven?

en: Overwrite entry
nds: Indrag överschrieven

en: Overwrite files without confirmation
nds: Dateien ahn Beglöven överschrieven

en: Overwrite or Merge?
nds: Överschrieven oder tosamenföhren?

en: Overwrite or append?
nds: Överschrieven oder anhangen?

en: Own size
nds: Egen Grött

en: Own size:
nds: Egen Grött:

en: Owner
nds: Eegner

en: Owner:
nds: Eegner:

en: Ownership
nds: Eegner

en: P&ermissions
nds: Ver&löven

en: Pac&k...
nds: &Inpacken...

en: Pack
nds: Inpacken

en: Pack %1
nds: %1 packen

en: Pack %1 file | Pack %1 files
nds[0]: %1 Datei inpacken
nds[1]: %1 Dateien inpacken

en: Packers
nds: Packprogrammen

en: Packing
nds: Inpacken

en: Packing %1...
nds: "%1" warrt packt...

en: Packing File(s)
nds: Inpacken vun Dateien

en: Panel
nds: Paneel

en: Panel independent
nds: Hangt nich vun Paneel af

en: Panel's Path...
nds: Paneelpadd...

en: Parallel threads:
nds: Parallel Utföhrsträng:

en: Password
nds: Passwoort

en: Password:
nds: Passwoort:

en: Paste from Clipboard
nds: Ut Twischenaflaag infögen

en: Paste useractions from clipboard
nds: Brukerakschonen ut Twischenaflaag infögen

en: Path
nds: Padd

en: Pause
nds: Anhollen

en: Percent
nds: Perzent

en: Permissions
nds: Verlöven

en: Permissions:
nds: Verlöven:

en: Please enter the new link destination:
nds: Bitte dat niege Linkteel ingeven:

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
nds: Giff de Weerten bitte nochmaal in. De Weert linkerhand mutt tohööchst so groot wesen as de Weert rechterhand.

en: Please set a title for the menu entry
nds: Bitte en Titel för den Menüindrag angeven

en: Please set a unique name for the useraction
nds: Bitte en eenkennig Naam för de Brukerakschoon bitte angeven

en: Please specify a location to search in.
nds: Giff bitte en Steed an, binnen de Du söken wullt.

en: Polish translation
nds: Poolsch Översetten

en: Popular URLs
nds: Bruukt URLs

en: Popular URLs...
nds: Bruukt URLs...

en: Portuguese translation
nds: Portugeesch Översetten

en: Position:
nds: Steed:

en: Predefined Selections
nds: Vörinstellt Kören

en: Preset (optional):
nds: Vörinstellen (köörwies):

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
nds: Dat Drücken vun den linken Muusknoop söcht Dateien ut - Du kannst klicken un mehr as een Datei utsöken. Dat Rechtsklickmenü lett sik mit en kort Klick mit den rechten Muusknoop opropen.

en: Preview
nds: Vöransicht

en: Preview Panel: display a preview of the current file
nds: Vöransichtpaneel: En Vöransicht vun de aktuelle Datei ankieken

en: Preview not available
nds: Vöransicht nich verföögbor

en: Preview:
nds: Vöransicht:

en: Preview: %1
nds: Vöransicht: %1

en: Previous
nds: Verleden

en: Previous Tab
nds: Verleden Paneel

en: Print...
nds: Drucken...

en: Pro&files
nds: Pro&filen

en: Processed files
nds: Afarbeidt Dateien

en: Profile manager (Ctrl+P).
nds: Profilpleger (Strg+P)

en: Profiles
nds: Profilen

en: Protocol
nds: Protokoll

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
nds: Protokoll warrt vun Krusader nich ünnerstütt:
    %1

en: Protocol:
nds: Protokoll:

en: Protocols
nds: Protokollen

en: QA, bug-hunting, patches and general help
nds: Göödbesekern, Fehlersöök, Kodeplasters un allmeen Hülp

en: Query Name
nds: Anfraagnaam

en: Query name
nds: Anfraagnaam

en: Question:
nds: Fraag:

en: Quicksearch match
nds: Fixsöök bi Dreper

en: Quicksearch non-match
nds: Fixsöök ahn Dreper

en: Quicksearch, match background:
nds: Fixsöök, Achtergrund bi Dreper:

en: Quicksearch, match foreground:
nds: Fixsöök, Text bi Dreper:

en: Quicksearch, non-match background:
nds: Fixsöök, Achtergrund ahn Dreper:

en: Quicksearch, non-match foreground:
nds: Fixsöök, Text ahn Dreper:

en: Quiet
nds: Still

en: Quit
nds: Utmaken

en: Quit Krusader.
nds: Krusader utmaken

en: ROOT (/)
nds: Wörtelorner (/)

en: Rainbow
nds: Regenbagen

en: Re&verse direction
nds: Üm&dreiht Richt

en: Ready.
nds: Praat.

en: Recordable CD/DVD-ROM
nds: Schriefbor CD/DVD-ROM

en: Red
nds: Root

en: Redirect Link...
nds: Link ümledden...

en: Refresh
nds: Opfrischen

en: RegExp
nds: RegUtdr

en: Reload
nds: Nieg laden

en: Removable media
nds: Tuuschbor Medien

en: Remove MIME from the link list.
nds: MIME-Typ ut de Towiesenlist wegmaken

en: Remove Selected Actions?
nds: Utsöcht Brukerakschonen wegdoon?

en: Remove entry
nds: Indrag wegmaken

en: Remove protocol from the link list.
nds: Protokoll ut de Towiesenlist wegmaken

en: Removing Useractions
nds: Brukerakschonen wegmaken

en: Rename
nds: Ümnömen

en: Rename selects extension
nds: Bi't Ümnömen Verwiedern mit utsöken

en: Repeats, One or More Times
nds: Wedderhalen, een oder mehr Maal

en: Repeats, Zero or More Times
nds: Wedderhalen, keen oder mehr Maal

en: Restore
nds: Wedderherstellen

en: Restore Selection
nds: Köör wedderherstellen

en: Restore ori&ginal operation
nds: Or&ginaalakschoon wedderherstellen

en: Results
nds: Resultaten

en: Resume
nds: Wiedermaken

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
nds: Dat Halen vun Daten ut %1-Archiven warrt nich ünnerstütt

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
nds: Ümdreiht Drucken warrt nich ünnerstütt. Mit normaal Utdruck wiedermaken?

en: Right
nds: Rechts

en: Right Bookmarks
nds: Leestekens rechts

en: Right History
nds: Vörgeschicht rechts

en: Right Media
nds: Medien rechts

en: Right clicking pops context menu immediately
nds: Rechtsklick röppt fuurts dat Rechtklickmenü op

en: Right mouse button preserves selection
nds: Rechte Muusknoop wohrt Köör

en: Right mouse button selects
nds: Rechte Muusknoop söcht ut

en: Right panel
nds: Paneel rechts

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
nds[0]: Rechts na links: 1 Datei koperen
nds[1]: Rechts na links: %1 Dateien koperen

en: Right-click Menu
nds: Rechtsklickmenü

en: Root
nds: Wörtelorner

en: Root button (/)
nds: Wörtel-Knoop (/)

en: Run
nds: Utföhren

en: Run as different user:
nds: As anner Bruker utföhren:

en: Run in terminal
nds: Binnen Konsool utföhren

en: Run in the embedded terminal emulator
nds: Binnen den inbett Terminalemulater utföhren

en: Run the command in a terminal.
nds: Den Befehl binnen en Konsool utföhren

en: Run the command in the embedded terminal emulator.
nds: Den Befehl binnen den inbett Terminalemulater utföhren

en: Russian translation
nds: Russ'sch Översetten

en: S&how options
nds: &Optschonen wiesen

en: S&wap Panels
nds: Paneels &tuschen

en: Same as active
nds: De sülve as bi Aktiev

en: Same as alt. background
nds: De sülve as de annere Achtergrund

en: Same as background
nds: De sülve as Achtergrund

en: Same as foreground
nds: De sülve as bi Text

en: Same as selected background
nds: De sülve as Utsöcht Achtergrund

en: Same as selected foreground
nds: De sülve as de Utsöcht Text

en: Save &Position
nds: &Steed sekern

en: Save as...
nds: Sekern as...

en: Save last position, size and panel settings
nds: Verleden Steed, Grött un Paneelinstellen sekern

en: Save selection...
nds: Köör sekern...

en: Save settings as default
nds: Instellen as Standard sekern

en: Save settings as default for new instances of this view type
nds: Instellen as Standard för tokamen Vörkamen vun den sülven Typ wohren

en: Saving checksum files...
nds: Pröövsummdateien warrt sekert...

en: Scheme
nds: Schema

en: Scroll Results
nds: Resultaten rullen

en: Searc&h in
nds: &Söken binnen

en: Search
nds: Söken

en: Search &for:
nds: Söken &na:

en: Search for files
nds: Dateien söken

en: Search for:
nds: Söken na:

en: Search in arch&ives
nds: Binnen &Archiven

en: Search next
nds: Nakamen söken

en: Search position:
nds: Steed söken:

en: Search previous
nds: Verleden söken

en: Search results
nds: Söökresultaten

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
nds: Söökresultaten för "%1", de "%2" in %3 bargt

en: Search results for "%1" in %2
nds: Söökresultaten för "%1" in %2

en: Search string not found.
nds: Sööktext nich funnen.

en: Search:
nds: Söken:

en: Searching for packers...
nds: Packprogrammen warrt söcht...

en: Searching for tools...
nds: Warktüüch warrt söcht…

en: Select &Different
nds: &Verscheden utsöken

en: Select &Group...
nds: &Koppel utsöken...

en: Select &Newer
nds: &Niegere utsöken

en: Select &Single
nds: &Enkelte utsöken

en: Select Different &and Single
nds: Verscheden &un enkelte utsöken

en: Select Files
nds: Dateien utsöken

en: Select Files with the Same Extension
nds: Dateien mit de sülve Verwiedern utsöken

en: Select Files with the Same Name
nds: Dateien mit den sülven Naam utsöken

en: Select Remote Charset
nds: Feern Tekensett utsöken

en: Select a color scheme file
nds: En Klöörschema-Datei utsöken

en: Select a color-scheme file
nds: En Klöörschema-Datei utsöken

en: Select charset
nds: Tekensett utsöken

en: Select items
nds: Indrääg utsöken

en: Select only one split file.
nds: Bitte bloots een Opspleetdatei utsöken.

en: Select the checksum method:
nds: Pröövsumm-Utreekmetood utsöken:

en: Select the following files:
nds: Disse Dateien utsöken:

en: Selected + Current
nds: Utsöcht + Blinker

en: Selected 1
nds: Utsöcht een

en: Selected 2
nds: Utsöcht anner

en: Selected background:
nds: Utsöcht Achtergrund:

en: Selected current foreground:
nds: Utsöcht aktuell Text:

en: Selected files only
nds: Bloots utsöcht Dateien

en: Selected foreground:
nds: Utsöcht Text

en: Selection Mode
nds: Utsöökmetood

en: Selection mask:
nds: Utsöökmuster:

en: Send by Email
nds: Mit Nettpost loosstüern

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
nds: &Inbett Terminalemulater tostüern

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
nds[0]: Datei warrt loosstüert: %2
nds[1]: Dateien warrt loosstüert: %2

en: Separate Program Call for Each...
nds: Enkelt Programmoproop för elkeen...

en: Separate standard error
nds: Standard-Fehlerutgaav aftrennen

en: Separate standard out and standard error in the output collection.
nds: De Standardutgaav un de Standard-Fehlerutgaav binnen de Utgaav trennen

en: Separator between the items (optional)
nds: Trennteken twischen de Elementen (köörwies)

en: Separator between the items (optional):
nds: Trennteken twischen de Elementen (köörwies):

en: Serbian translation
nds: Serbsch Översetten

en: Set Focus to the Panel
nds: Fokus na Paneel setten

en: Set Jump Back Point
nds: Jumppunkt setten

en: Set Relation Between the Panels...
nds: Grött vun de Paneels fastleggen...

en: Set Sorting for This Panel...
nds: Sorteermetood för dit Paneel fastleggen...

en: Set a MIME type:
nds: En MIME-Typ angeven:

en: Set a default keyboard shortcut.
nds: En Standard-Tastkombinatschoon angeven

en: Set a file name:
nds: En Dateinaam angeven:

en: Set a protocol:
nds: En Protokoll angeven:

en: Set another MIME type:
nds: En anner MIME-Typ angeven:

en: Set another file name:
nds: En anner Dateinaam angeven:

en: Set another path:
nds: En anner Padd angeven:

en: Set another protocol:
nds: En anner Protokoll angeven:

en: Set compression level
nds: Komprimeerstoop fastleggen

en: Set of Characters
nds: Koppel vun Tekens

en: Set the full path of the external applications
nds: Den helen Padd för de extern Programmen ingeven

en: Set the new size in percent:
nds: De niege Grött in Perzent:

en: Setup Krusader the way you like it
nds: Krusader so inrichten, as Du dat hebben magst

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
nds: Ümschalt-/Strg-Tast un linke Muustast söcht ut

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
nds: Ümschalt-/Strg-Tast un rechte Muustast söcht ut

en: Show &Command Line
nds: &Befehlsreeg wiesen

en: Show &FN Keys Bar
nds: &Funkschoontasten wiesen

en: Show &Hidden Files
nds: &Versteken Dateien wiesen

en: Show Actions Toolbar
nds: Akschonenbalken wiesen

en: Show Back Button
nds: Torüch-Knoop wiesen

en: Show Bookmarks Button
nds: Leestekenknoop wiesen

en: Show File System Type
nds: Dateisysteemtyp wiesen

en: Show Forward Button
nds: Vörut-Knoop wiesen

en: Show History Button
nds: Vörgeschicht-Knoop

en: Show Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken wiesen

en: Show Media Button
nds: Reedschapknoop wiesen

en: Show Mount Path
nds: Inhangsteed wiesen

en: Show Panel Toolbar
nds: Paneel-Warktüüchbalken wiesen

en: Show Previews
nds: Vöransichten wiesen

en: Show Size:
nds: Grött wiesen:

en: Show View Options Menu
nds: Ansichtoptschonen-Menü wiesen

en: Show command line
nds: Befehlsreeg wiesen

en: Show current item even if not focused
nds: Jümmers den aktuellen Indrag wiesen

en: Show file sizes
nds: Dateigrött wiesen

en: Show files that exist on both sides.
nds: Dateien wiesen, de dat op beed Sieden gifft

en: Show files that exist on one side only.
nds: Dateien wiesen, de dat bloots op een Siet gifft

en: Show free/total space on the device
nds: Free/Heel Platz op de Fastplaat wiesen

en: Show function keys
nds: Funkschoontasten wiesen

en: Show hidden files
nds: Versteken Dateien wiesen

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
nds: Oktaaltallen (a.B. 0755) ansteed de Standardverlöven (rwxr-xr-x) binnen den Verlövenstriep wiesen.

en: Show only removable devices
nds: Bloots tuuschbor Reedschappen wiesen

en: Show only the existing files
nds: Bloots vörhannen Dateien wiesen

en: Show previews by default
nds: Standardwies Vöransichten wiesen

en: Show size in bytes too
nds: Grött in Bytes ok wiesen

en: Show small files
nds: Lütte Dateien wiesen

en: Show space information
nds: Freeruum-Infos wiesen

en: Show splashscreen
nds: Startschirm wiesen

en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
nds: De <b>Brukerakschoon</b> bloots för de hier angeven Dateinaams wiesen. Du kannst de Platzhollers <code>?</code> un <code>*</code> bruken.

en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
nds: De <b>Brukerakschoon</b> bloots för de hier angeven Weerten wiesen

en: Side to feed:
nds: Paneel, na dat överdragen warrt:

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
nds: Du wullt ok binnen Archiven söken, man bitte beacht dor dit bi:
    Du kannst nich na Text söken (bruukt "grep"), wenn Du ok binnen Archiven söchst.

en: Single instance mode
nds: Een-Utgaav-Bedrief

en: Singles
nds: Enkelte

en: Size
nds: Grött

en: Size:
nds: Grött:

en: Slovak translation
nds: Slowaaksch Översetten

en: Slovenian translation
nds: Sloweensch Översetten

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
nds: En poor schaadhaftige Archiven köönt to en Afstört föhren, dorüm is de Prööv anraadt.

en: Sort method:
nds: Sorteermetood:

en: Sp&lit File...
nds: Datei &opspleten...

en: Space information disabled
nds: Freeruum-Info utmaakt

en: Spacebar calculates disk space
nds: Freetast reekt Plaatbruuk ut

en: Spacebar moves down
nds: Freetast verschufft daal

en: Spanish translation
nds: Spaansch Översetten

en: Specified sizes are inconsistent.
nds: Angeven Grötten passt nich tosamen!

en: Splitting the file %1...
nds: De Datei "%1" warrt opspleten...

en: Standard Error (stderr)
nds: Standard-Fehlerutgaav ("stderr")

en: Standard Output (stdout)
nds: Standardutgaav ("stdout")

en: Start &Root Mode Krusader
nds: S&ysteempleeg-Krusader opropen

en: Start &Terminal
nds: &Konsool opropen

en: Start ActionMan
nds: Akschonenpleger opropen

en: Start Terminal Here
nds: Konsool hier opmaken

en: Start and &Forget
nds: Opropen un &vergeten

en: Start in &New Terminal
nds: Binnen &nieg Konsool opropen

en: Start left panel at <path>
nds: Dat linke Paneel mit den Orner <path> starten

en: Start new disk usage search
nds: Nieg Plaatbruuk-Söök anfangen

en: Start of Line
nds: Reeganfang

en: Start right panel at <path>
nds: Dat rechte Paneel mit den Orner <path> starten

en: Start to tray
nds: Binnen Systeemafsnitt starten

en: Startup
nds: Start

en: Startup profile:
nds: Startprofil:

en: Status/Totalsbar
nds: Status-/Tosamenreekbalken

en: Statusbar active
nds: Aktiev Statusbalken

en: Statusbar inactive
nds: Nich aktiev Statusbalken

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
nds: De Statusbalken wiest Grundinformatschonen över de Datei nerrn den Muuswieser.

en: Statusbar, active background:
nds: Achtergrund bi aktiev Statusbalken:

en: Statusbar, active foreground:
nds: Text bi aktiev Statusbalken:

en: Statusbar, inactive background:
nds: Achtergrund bi nich-aktiev Statusbalken:

en: Statusbar, inactive foreground:
nds: Text bi nich-aktiev Statusbalken:

en: Step into
nds: Ringahn

en: Stop
nds: Anhollen

en: Stop search
nds: Söök ophollen

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
nds: För de <b>Platzhollers</b> kannst Du lokaal Dateinaams insetten

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
nds: För de <b>Platzhollers</b> kannst Du gellen URLs insetten

en: Sw&ap Sides
nds: S&ieden tuschen

en: Swap sides (Ctrl+S).
nds: Sieden tuschen (Strg+S)

en: Swedish translation
nds: Sweedsch Översetten

en: Symbolic Link
nds: Symboolsch Link

en: Symbolic link
nds: Symboolsch Link

en: Symbolic link foreground:
nds: Text bi symboolsch Links:

en: Sync Panels
nds: Paneels synkroniseren

en: Synchronize
nds: Synkroniseren

en: Synchronize Selected Files...
nds: Utsöcht Dateien synkroniseren...

en: Synchronize results
nds: Resultaten synkroniseren

en: Synchronize with &KGet
nds: Mit KGet s&ynkroniseren

en: Synchronizer
nds: Synkroniseren

en: Synchronizer has nothing to do.
nds: Nix dor, wat sik synkroniseren lett.

en: T&est Archive
nds: Archiev &pröven

en: TAB
nds: Tab

en: Tab Bar position:
nds: Paneelbalkensteed:

en: Tab-Switch panel
nds: Paneel för Paneelwessel

en: Tabs
nds: Paneels

en: Term
nds: Utdruck

en: Terminal
nds: Konsool

en: Terminal execution
nds: Konsooloproop

en: Terminal for UserActions:
nds: Konsool för Brukerakschonen:

en: Test archive after packing
nds: Archiev na't Packen pröven

en: Test archive before unpacking
nds: Archiev ehr't Utpacken pröven

en: Testing Archive
nds: Pröven vun't Archiev

en: Text &Editor
nds: Text&editor

en: Text Files
nds: Textdateien

en: Text found:
nds: Text funnen:

en: Text mode
nds: Textbedrief

en: Text position:
nds: Textsteed:

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
nds: De Padd "%1" is leeg, ansteed warrt "%2" bruukt.

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
nds: De Padd "%1" is leeg, keen gellen Padd funnen.

en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
nds: De <i>Kortinfo</i> warrt wiest, wenn Een mit de Muus op en Indrag op den <b>Brukerakschonen-Balken</b> wiest.

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
nds: De CRC-Pröövsumm-Infodatei ("%1") fehlt.
    Dat lett sik nich pröven, wat de Daten schaadhaftig sünd. Wiedermaken mit dat Tosamenfögen?

en: The UsefulArts Organization
nds: De Organisatschoon "UsefulArts"

en: The Useraction is only available for
nds: De Brukerakschoon is bloots verföögbor för

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
nds: De Akschonendatei ehr Wörtelelement is nich "%1", "%2" warrt bruukt

en: The bookmarks button will be visible.
nds: De Leestekenknoop warrt wiest.

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
nds: De Resultaten vun't Verglieken (Strg+M)

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
nds: Du hest de aktuelle Akschoon ännert. Wullt Du de Ännern bruken?

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
nds: De aktuelle Datei is keen Link, se lett also sik nich ümledden.

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
nds: Du hest op disse Siet wat ännert. Wullt Du de Ännern övernehmen?

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
nds: Na Dien Rebeetinstellen is "%1" keen Datum. Giff bitte en gellen Datum in (bruuk op't Eenfachste den Datum-Knoop)

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
nds: Dat Datum linkerhand is later as dat rechterhand. Giff de Daten bitte nochmaal in. Dat linke Datum mutt fröher liggen as dat rechte.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
nds: Dat Datum baven is later as dat nerrn. Giff de Daten bitte nochmaal in. Dat Datum baven mutt fröher liggen as dat nerrn.

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
nds: De Datei "%1" bargt keen gellen Brukerakschonen.

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
nds: De Filterdialoog warrt mit de tolest bruukt Filterinstellen opmaakt

en: The history button will be visible.
nds: De Vörgeschicht-Knoop warrt wiest.

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
nds: Vun den Lüttbild-Twischenspieker sien Grött hangt dat af, wo gau sik en Paneel wiesen lett. Man en to groot Twischenspieker bruukt Dien Spieker.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
nds: De linke Muusknoop söcht nich ut, man sett den Blinker, ahn dat de Köör sik ännern deit. Mit den rechten Muusknoop lett sik dat Rechtsklickmenü opropen. Utsöken kannst Du mit de Strg-Tast un den linken Muusknoop.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
nds: De linke Muusknoop söcht nich ut, man sett den Blinker, ahn dat de Köör sik ännern deit. Mit den rechten Muusknoop laat sik mehr Dateien utsöken. Dat Rechtsklickmenü lett sik opropen, wenn Een den rechten Muusknoop wat länger daalhöllt.

en: The media button will be visible.
nds: De Reedschapknoop warrt wiest.

en: The old Bookmark Module
nds: Dat ole Leestekenmoduul

en: The panel toolbar will be visible.
nds: De Paneel-Warktüüchbalken warrt wiest

en: The passwords are different
nds: De Passwöör sünd verscheden

en: The passwords are equal
nds: De Passwöör sünd liek

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
nds: De sekerten Bruukten URLs sünd leeg. De List warrt leddig maakt.

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
nds: De Sorteren hangt vun de Regioon- un Systeeminstellen af un kann wat duern.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
nds: Dat Synkroniseerfinster bargt Dateien ut en verleden Vergliek. Maakst Du nu ut, kaamt de Daten weg. Wullt Du dat redig doon?

en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
nds: De Titel, de binnen dat <b>Brukermenü</b> wiest warrt

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
nds: De Tosamenreekbalken wiest de Tall vun Dateien, wo vele Du utsöcht hest un wo vele Bytes dat gifft

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
nds: Dat gifft al en Akschoon mit dissen Naam.
    Hest Du keen Brukerakschoon mit dissen Naam, bruukt Krusader em för en intern Akschoon.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
nds: Dit Archiev is verslötelt, bitte dat Passwoort angeven:

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
nds: Disse Datei bargt al en Reeg Brukerakschonen.
    Wullt Du ehr överschrieven oder de utsöchten Akschonen dor mit tosamenföhren?

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
nds: Dat gifft disse Datei al.
    Wullt Du ehr överschrieven oder de Utgaav anhangen?

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
nds: Dat gifft disse Datei al. Wullt Du ehr överschrieven?

en: This placeholder allows some parameter:
nds: Disse Platzholler lett en Parameter to:

en: Time shift (right-left):
nds: Tietverscheel (rechts-links):

en: Title
nds: Titel

en: Title:
nds: Titel:

en: To archive
nds: As Archiev

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
nds: Wenn Du twee Dateien na ehr Inholt verglieken wullt, kannst Du<ul><li>een Datei links un een Datei rechts utsöken,</li><li>akraat twee Dateien binnen dat aktive Paneel utsöken oder</li><li>besekern, dat gifft en Datei binnen dat anner Paneel mit akraat den sülven Naam as de aktuelle Datei binnen dat aktive Paneel</li></ul>

en: Toggle-button for sync-browsing
nds: An-/Utmaak-Knoop för Synkroonkiek-Bedrief

en: Tool
nds: Warktüüch

en: Toolbar buttons have icons
nds: Warktüüchbalkenknööp mit Lüttbiller

en: Tooltip:
nds: Kortinfo:

en: Top
nds: Baven

en: Total Size
nds: Heel Grött

en: Total Size:
nds: Heel Grött:

en: Total occupied space: %1
nds: Heel bruukt Platz: %1

en: Total size
nds: Heel Grött

en: Total-Commander Mode
nds: Total-Commander-Metood

en: Transparent
nds: Dörsichtig

en: Trash bin
nds: Affalltünn

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
nds: Boompaneel: En Boomansicht vun't lokale Dateisysteem

en: Tree:
nds: Boom:

en: Turkish translation
nds: Törksch Översetten

en: Type
nds: Typ

en: Type:
nds: Typ:

en: U&nselect All
nds: All a&fkören...

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
nds: URL mutt sik vun den rechten oder den linken Basisorner sien URL afledden laten.

en: URL to open
nds: Adress, de Du opmaken wullt

en: USB device
nds: USB-Reedschap

en: USB pen drive
nds: USB-Stiftloopwark

en: Ukrainian translation
nds: Ukrainsch Översetten

en: Unable to open actions file %1
nds: Akschonendatei "%1" lett sik nich opmaken

en: Unable to write to %1
nds: "%1" lett sik nich schrieven

en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
nds: Eenkennig Naam vun de <b>Brukerakschoon</b>. He warrt bloots binnen den <i>Instellendialoog</i> bruukt un dukt narms sünst op.<p><b>Beacht bitte:</b> Den <i>Titel</i>, de binnen dat <b>Brukermenü</b> wiest warrt, kannst Du nerrn fastleggen.

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: Unlock Tab
nds: Paneel opsluten

en: Unmount
nds: Afhangen

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
nds[0]: %1 Datei utpacken binnen:
nds[1]: %1 Dateien utpacken binnen:

en: Unpack %1 to:
nds: "%1" utpacken binnen:

en: Unpacking
nds: Utpacken

en: Unpacking %1...
nds: "%1" warrt utpackt...

en: Unpacking File(s)
nds: Utpacken vun Dateien

en: Unselect files before copy/move
nds: Dateien vör't Koperen oder Verschuven afkören

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
nds: Köört de Dateien af, de Du koperen oder verschuven wullt, ehr de Akschoon anfangen deit.

en: Up button (..)
nds: Na-baven-Knoop (..)

en: Update DB
nds: DB opfrischen (updatedb)

en: Update default panel settings
nds: Standard-Paneelinstellen opfrischen

en: Uploading to remote destination
nds: Hoochladen na feern Teel

en: Usability and QA
nds: Bruukborkeit un Göödbesekern

en: Use Okteta as Hex viewer
nds: Okteta as Hexkieker bruken

en: Use alternate background color
nds: Anner Achtergrundklöör bruken

en: Use anti-aliasing
nds: Kantstreken bruken

en: Use fixed width font as default
nds: Standardwies fastbreed Schriftoort bruken

en: Use font with fixed width
nds: Fastbreed Schriftoort bruken

en: Use full path tab names
nds: Heel Padd op Paneelkoort bruken

en: Use human-readable file size
nds: Leesbor Dateigrött wiesen

en: Use icons in the filenames
nds: Lüttbiller binnen Dateinaams bruken

en: Use lister if the text file is bigger than:
nds: Lister bruken, wenn de Textdatei grötter is as:

en: Use the default KDE colors
nds: De KDE-Standardklören bruken

en: Use the system's default viewer
nds: Dat Systeem sien Standardkieker bruken

en: Used: %1
nds: Bruukt: %1

en: User Action
nds: Brukerakschoon

en: User Action Parameter Dialog
nds: Brukerakschoon-Parameterdialoog

en: User Actions
nds: Brukerakschonen

en: User Defined
nds: Sülven fastleggt

en: User Interface
nds: Böversiet

en: User cancelled.
nds: Vun Bruker afbraken.

en: User&actions
nds: Bruker&akschonen

en: UserActions - cannot read from file
nds: Brukerakschonen - Datei lett sik nich lesen

en: UserActions - invalid action
nds: Brukerakschonen - leeg Akschoon

en: Username:
nds: Brukernaam:

en: V&iew left file
nds: L&inke Datei ankieken

en: Vary label font sizes
nds: Textfeld-Schriftgrötten ännern

en: Verify Checksum...
nds: Pröövsumm pröven...

en: Vertical Mode
nds: Pielrecht Bedrief

en: Vi&ew right file
nds: R&echte Datei ankieken

en: Video CD/DVD-ROM
nds: Video-CD/DVD-ROM

en: Video Files
nds: Videodateien

en: View
nds: Ansicht

en: View (F3)
nds: Ankieken (F3)

en: View File
nds: Datei ankieken

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
nds: Datei mit Krusader sien intern Kieker ankieken...

en: View Panel: view the current file
nds: Ansichtpaneel: De aktuelle Datei ankieken

en: View font:
nds: Schriftoort:

en: View modes
nds: Ansichten

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
nds: De Datei in Hexadezimaal-Bedrief ankieken (beter bi Bineerdateien)

en: View the file in text-only mode
nds: De Datei as Text ankieken

en: View the file with lister (for huge text files)
nds: De Datei mit en Lister ankieken (för groot Textdateien)

en: View:
nds: Ansicht:

en: View: %1
nds: Ansicht: %1

en: Viewer
nds: Kieker

en: Viewer module for 3rd Hand
nds: Kiekermoduul för drüdde Hand

en: Viewer/Editor
nds: Kieker/Editor

en: Virtual Filesystem
nds: Virtuell Dateisysteem

en: Visible Panel Toolbar buttons
nds: Sichtbor Paneel-Warktüüchknööp

en: Warn on exit
nds: Bi't Utmaken nafragen

en: Warning
nds: Wohrschoen

en: What to copy:
nds: Kopeerborn:

en: What to move/rename:
nds: Ümnööm-/Verschuuvborn:

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
nds: Bi't Ümnömen vun en Datei warrt de hele Text utsöcht. Wenn Du dat Ümnömen as bi Total-Commander oder bloots den Naam ahn Verwiedern hebben wullt, maak disse Optschoon ut.

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
nds: Ännerte Paneelinstellen as Standard för niege Paneels vun den sülven Typ sekern.

en: Where to copy:
nds: Kopeerteel:

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
nds: Datei, de Du ankieken wullt (normalerwies "%aCurrent%"):

en: Which items:
nds: Disse Elementen:

en: White
nds: Witt

en: White Space
nds: Freeruum

en: Workdir:
nds: Arbeitorner:

en: Writing to %1 archives is not supported
nds: Dat Schrieven binnen %1-Archiven warrt nich ünnerstütt

en: Yellow
nds: Geel

en: You can create links only on local file systems
nds: Du kannst Links bloots op lokaal Dateisystemen opstellen

en: You can edit links only on local file systems
nds: Du kannst Links bloots op lokaal Dateisystemen bewerken

en: Zdenko Podobný and Ondrej Pačay (Yogi)
nds: Zdenko Podobný un Ondrej Pačay (Yogi)

en: Zoom In
nds: Grötter maken

en: Zoom Out
nds: Lütter maken

en: an&d
nds: &un

en: and %1 file | and %1 files
nds[0]: un %1 Datei
nds[1]: un %1 Dateien

en: batch renamer
nds: Stapel-Ümnömer

en: checksum utility
nds: Pröövsumm-Programm

en: day
nds: Dag

en: days
nds: Daag

en: diff utility
nds: Diff-Programm

en: disabled
nds: utmaakt

en: email client
nds: Nettpost-Programm

en: enabled
nds: anmaakt

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
nds: %1 (bewerken)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
nds: %1 (ankieken)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
nds: Bewerken: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
nds: Ankieken: %1

en: hour
nds: Stn.

en: kByte
nds: Kilobytes

en: krarc ioslave
nds: In-/Utgaavmoduul för KrArc

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
nds: krarc: Schrieven na Archiven is utmaakt.
    Du kannst dat binnen den Konfigurater op de Archiven-Siet anmaken.

en: loading previews: %p%
nds: Vöransichten warrt laadt: %p%

en: min
nds: Min.

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
nds: <b>Keen Texteditor-Moduul verföögbor.</b><br/>De interne Editor löppt nich ahn so en Moduul.<br/>Du kannst dat richten, wenn Du Kate installeerst:<br/>%1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
nds: <b>Inbett Konsool lett sik nich opstellen.</b><br/>Du kannst dat richten, wenn Du "Konsole" installeerst:<br>%1

en: missing tag %1
nds: Beteker "%1" fehlt

en: months
nds: Maanden

en: patch for KViewer
nds: Kodeplaster för KrKieker

en: popup cmdline
nds: Befehlsreeg-Opduker

en: r
nds: l

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
nds: "rpm" funnen, man "cpio" nich, wat för't Utpacken noot deit

en: sec
nds: s

[ctx: setting 'show size']
en: Always
nds: Jümmers

[ctx: setting 'show size']
en: Never
nds: Nienich

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
nds: Wenn Reedschap keen Beteker hett

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
nds: Wullt Du dissen Indrag redig wegdoon?

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
nds: Wullt Du dissen Indrag redig na de Affalltünn verschuven?

en: the first patch ever!
nds: Dat eerste Kodeplaster!

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
nds: "unarj" wöör nich funnen, man "arj", wat nu ok för't Utpacken bruukt warrt

en: w
nds: s

en: weeks
nds: Weken

en: x
nds: u

en: years
nds: Johr
