processui - en to nds translation catalogue (131 entries)

en: %1 K
nds: %1 k

en: &End Process...
nds: Perzess &beennen...

en: - Process has been stopped. It will not respond to user input at the moment.
nds: - Perzess wöör anhollen. He antert opstunns nich op Brukeringaven.

en: - Process has finished and is now dead, but the parent process has not cleaned up.
nds: - Perzess is afslaten un doot, man de Böverperzess hett nich opkloort.

en: - Process is doing some work.
nds: - Perzess deit wat.

en: - Process is waiting for something to happen.
nds: - Perzess töövt op wat.

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Attempt to kill the currently selected process by sending it the SIGTERM signal.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technical information: </span><br />The SIGTERM signal is sent to the given process. If there are insufficient privileges to do so, by default a password is requested.<br />By running the program <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> you can give certain (or all) users permission to kill any process, without requiring a password. </p></body></html>
nds: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Den opstunns utsöchten Perzess en SIGTERM-Signaal tostüern un em sodennig afscheten.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Technisch Informatschoon: </span><br /> Den angeven Perzess warrt dat Signaal SIGTERM tostüert. Hest Du dor nich noog Verlöven för, warrst Du na en Passwoort fraagt.<br />Mit dat Programm <span style=" font-family:'Courier New,courier';">polkit-kde-authorization</span> kannst Du wiss (oder all) Brukers Verlööf geven, dat se all Perzessen ahn Passwoort afscheten dörvt.</p> </body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Batch Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Since Linux 2.6.16.)</span><span style=" font-weight:400;"> This policy is similar to </span>Normal<span style=" font-weight:400;">, except that this policy will cause the scheduler to always assume that the process is CPU-intensive.  Consequently, the scheduler will apply a small scheduling penalty so that this process is mildly disfavored in scheduling decisions. This policy is useful for workloads that are non-interactive, but do not want to lower their nice value, and for workloads that want a deterministic scheduling policy without interactivity causing extra preemptions (between the workload's tasks).</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Stapel-Tietplanen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"><span style=" font-weight:400; font-style:italic;">(Vun Kernel 2.6.16 af)</span><span style=" font-weight:400;"> Disse Regelsett arbeidt liek as </span>Normaal<span style=" font-weight:400;">, man nimmt an, dat de Perzess veel Rekentiet bruukt. Dorüm stellt de Planer em af un an achteran. Disse Regelsett warrt bruukt för Opgaven, för de keen Bruker-Ingaven noot doot, man ok keen sieter Prioriteet bruukt warrn schall, un för Opgaven, för de sik ehr Tietschieven vörutsehn laat un keen Extra-Tietschieven för Bruker-Ingaven nödig sünd.</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Best Effort Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Scharrwark-Tietplanen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Perzessen mit en höger Prioriteet dörvt fröher op de Fastplaat togriepen. Programmen mit de sülve <span style=" font-weight:600;">Scharrwark-/Normaal </span>Prioriteet kriegt <span style=" font-weight:600;">Tietschieven</span> towiest.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">First In-First Out Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When  a  <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> process  becomes  runnable,  it  will always immediately preempt any currently running <span style=" font-weight:600;">Normal</span> or <span style=" font-weight:600;">Batch</span> process.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">FIFO-Tietplanen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">»FIFO is en Afkörten för engelsch »First In First Out« (»Toeerst rin, toeerst rut«). Wenn en <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>-Perzess praat steiht, schufft he jümmers fuurts all opstunns lopen <span style=" font-weight:600;">Normaal</span> oder <span style=" font-weight:600;">Stapel-</span>Perzessen op de Kant.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Idle Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">A  program running with <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O priority will only get disk time when no other program has asked for disk I/O for a defined grace period. The impact of <span style=" font-weight:600;">Idle</span> I/O processes on normal system activity should be zero. Priority is not applicable to this scheduling class.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Tööv-Tietplanen</span><span style=" font-weight:600;"> (Töven)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En Programm mit <span style=" font-weight:600;">normaal</span> In-/Utgaav-Prioriteet kriggt bloots denn Fastplaattiet towiest, wenn för en fastleggt Tiet keen anner Programm Plaattogriep anfraagt hett. Perzessen mit <span style=" font-weight:600;">töven</span> In-/Utgaav-Prioriteet ännert de normale Systeemaktiviteet nich, en Prioriteet lett sik bi disse Plaanmetood nich angeven.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling: Default Linux time-sharing  (Other)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;">Normal<span style=" font-weight:400;"> is the standard Linux time-sharing scheduler that is intended for all processes that do not  require special static priority real-time mechanisms. The process to run is chosen from the list of other</span> Normal<span style=" font-weight:400;"> or </span>Batch<span style=" font-weight:400;"> processes based on a dynamic priority that is determined only inside this list. The dynamic priority is based on the priority level given and increased for each time-quantum the process is ready to run, but denied to run by the scheduler. This ensures fair progress among all Normal processes.</span></p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;"> Normaal Tietplanen: Standardinstellen för Linux, deelt de Tiet (Anner)</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"> Normaal<span style=" font-weight:400;"> is de Standard-Tietplaner för Linux. He deelt de Tiet op un warrt för all Perzessen bruukt, för de keen besünner, fast Echttietprioriteet noot deit. De Perzess, de opropen warrt, warrt ut de List mit anner </span>normaal<span style=" font-weight:400;"> oder </span>Stapel-<span style=" font-weight:400;">Perzessen na de dünaamsche List-Binnenprioriteet utsöcht. De Binnenprioriteet sett sik tosamen ut de angeven Prioriteet un en Todoon, dat jümmers denn grötter warrt, wenn de Perzess praat steiht, man de Planer em den Perzesser liekers nich todeelt. Dit besekert, dat all normaal Perzessen ok vörankaamt.</span></p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normal Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">This is the same as <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> scheduling, except that the priority is calculated automatically based on the CPU priority.  Processes with a higher priority will take priority for access to the hard disk.  Programs running at the same <span style=" font-weight:600;">Best Effort/Normal</span> priority are served in a <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> fashion.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Normaal Tietplanen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Is dat sülve as de <span style=" font-weight:600;">Scharrwark</span>-Tietplanen, mit den Verscheel, dat de Prioriteet automaatsch na den Perzess sien CPU-Prioriteet utreekt warrt. Perzessen mit en höger Prioriteet dörvt fröher op de Fastplaat togriepen. Programmen mit de sülve <span style=" font-weight:600;">Scharrwark-/Normaal </span>Prioriteet kriegt <span style=" font-weight:600;">Tietschieven</span> towiest.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Real Time Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> scheduling class is given first access to the disk, regardless of what else is going on in the system. Thus the <span style=" font-weight:600;">Real Time</span> class needs to be used with some care, as it can starve other processes. As with the <span style=" font-weight:600;">Best Effort</span> class, 8 priority levels are defined denoting how big a time slice a given process will receive on each scheduling window.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Echttiet-Planen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Programmen mit <span style=" font-weight:600;">Echttiet</span>-Prioriteet kriegt jümmers toeerst Togriep op de Fastplaat, liek wat sünst jüst in't Systeem vör sik geiht. De <span style=" font-weight:600;">Echttiet</span>-Prioriteet muttst Du mit en wiss Vörsicht bruken, se kann anner Perzessen blockeren. As bi de <span style=" font-weight:600;">Scharrwark</span>-Tietplanen gifft dat 8 Prioriteetstopen, de de Grött vun de Tietschieven angeevt, de de Perzessen bi elk Perzesswessel towiest warrt.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin Scheduling</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Round Robin</span> is a simple enhancement of <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>.  Everything described below for <span style=" font-weight:600;">FIFO</span> also applies to <span style=" font-weight:600;">Round Robin</span>, except that each process is only allowed to run for a maximum time quantum.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Tietschieven-Planer</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Tietschieven</span> sünd en eenfach Verbetern vun <span style=" font-weight:600;">FIFO</span>. Allens, wat nerrn för <span style=" font-weight:600;"> FIFO</span> seggt warrt, gellt ok för <span style=" font-weight:600;"> Tietschieven</span>, bloots dörvt de Perzessen bloots för en fastleggt Tiet lopen.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For CPU-intensive non-interactive processes.  Process is mildly disfavored in scheduling decisions.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">För Perzessen, de veel Rekentiet un keen Bruker-Ingaven bruukt. De Perzessen warrt vun den Planer af un an achteranstellt.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process can only use the hard disk when no other process has used it very recently.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess dörv bloots op de Fastplaat togriepen, wenn keen anner Perzess ehr jüst bruukt hett.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process gets immediate access to the hard disk whenever needed, regardless of what else is going on.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess kriggt fuurts Togriep op de Fastplaat, liek wat sünst jüst ansteiht.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process is given higher priority to access the hard disk than Normal.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess dörv mit en höger Prioriteet op de Fastplaat togriepen as normalerwies.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  Has Timeslicing.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess löppt jümmers wenn mööglich, mit höger Prioriteet as bi »Normaal« oder »Stapel«, man binnen Tietschieven.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process will run whenever runnable.  Higher priority than Normal or Batch.  No timeslicing.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess löppt jümmers wenn mööglich, mit höger Prioriteet as bi »Normaal« oder »Stapel«, un ok ahn Tietschieven.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Process's priority is based on the CPU priority.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Perzess-Prioriteet warrt na de CPU-Prioriteet utreekt.</p></body></html>

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The standard time-sharing scheduler for processes without special requirements.</p></body></html>
nds: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De Standardplaner för Perzessen ahn besünner Föddern, deelt de Tiet op.</p></body></html>

en: <qt><i>Technical information: </i>For each X11 window, the X11 property _NET_WM_PID is used to map the window to a PID.  If a process' windows are not shown, then that application incorrectly is not setting _NET_WM_PID.
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon</i>: Bi elkeen X11-Finster warrt dat Finster mit de X11-Egenschap "_NET_WM_PID" en Perzess-ID towiest. Warrt en Perzess sien Finstern nich wiest, hett dat Programm legerwies _NET_WM_PID nich fastleggt.

en: <qt><i>Technical information: </i>The kernel process name is a maximum of 8 characters long, so the full command is examined.  If the first word in the full command line starts with the process name, the first word of the command line is shown, otherwise the process name is used.
nds: <qt><i>Teschnisch Informatschoon</i> De Kernel-Perzessnaam hett tohööchst 8 Tekens, also warrt de hele Befehl ünnersöcht. Fangt dat eerste Woort binnen de hele Befehlsreeg mit den Perzessnaam an, warrt dat eerste Woort ut de Befehlsreeg wiest, anners warrt de Perzessnaam bruukt.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Private memory usage, calculated as VmRSS - Shared, from /proc/*/statm.  This tends to underestimate the true Private memory usage of a process (by not including i/o backed memory pages), but is the best estimation that is fast to determine.  This is sometimes known as URSS (Unique Resident Set Size). For an individual process, see "Detailed  Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Private memory usage.
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit is so üm un bi de Privaatspiekergrött, utreekt as VmRSS - Deelt Spieker, ut /proc/*/statm. Dit estemeert den rejellen Spiekerbruuk en beten to siet, In-/Utgaav-Spiekersieden warrt nich mitreekt, man is de beste Estemeren, de sik gau utreken lett. Dat warrt mennigmaal ok "URSS" (Unique Resident Set Size) nöömt. En nauer (man ok langsamer) utreekt Weert vun den redig bruukt Privaatspieker för Enkelperzessen lett sik in de verwiedert Spiekerinformatschonen finnen.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is an approximation of the Shared memory, called SHR in top.  It is the number of pages that are backed by a file (see kernel Documentation/filesystems/proc.txt).  For an individual process, see "Detailed Memory Information" for a more accurate, but slower, calculation of the true Shared memory usage.
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit is so üm un bi de deelte Spieker, binnen "top" is dat "SHR". Dat is de Tall vun Sieden, de en Datei bruukt (kiek binnen de Kernel-Dokmentatschoon bi documentation/filesystems/proc.txt). En nauer (man ok langsamer) utreekt Weert vun den redig bruukt deelt Spieker för Enkelperzessen lett sik in de verwiedert Spiekerinformatschonen finnen.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is from /proc/*/cmdline
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit is ut "/proc/*/cmdline"

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the Process ID.  A multi-threaded application is treated a single process, with all threads sharing the same PID.  The CPU usage etc will be the total, accumulated, CPU usage of all the threads.
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit is de Perzess-ID. En Programm mit mehr as een Strang warrt as een Perzess utgeven, all Sträng bruukt de sülve PID. De CPU-Bruuk wiest denn den Bruuk vun all Sträng tosamen.

en: <qt><i>Technical information: </i>This is the amount of memory used by the Xorg process for images for this process.  This is memory used in addition to Memory and Shared Memory.<br><i>Technical information: </i>This only counts the pixmap memory, and does not include resource memory used by fonts, cursors, glyphsets etc.  See the <code>xrestop</code> program for a more detailed breakdown.
nds: <qt><i>Technisch Informatschoon:</i> </i>Dit is de Grött vun Spieker, den Xorg för Biller bruken deit. Dit is Spieker, de noch to den Spieker un deelten Spieker dorbi bruukt warrt.<br><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit tellt bloots den Bildspieker, un nich den Spieker, den Schriftoorden, Muuswiesers, Symbolensetten usw. bruken deit. Mehr Informatschonen laat sik mit dat Programm <code>xrestop</code>oplisten.

en: <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> this process?  Any unsaved work may be lost. | <qt>Are you sure you want to <b>immediately and forcibly kill</b> these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
nds[0]: <qt>Wullt Du dissen Perzess redig <b>fuurts un mit Gewalt afscheten</b>? Nich sekerte Arbeit kaamt Di villicht weg.
nds[1]: Wullt Du disse %1 Perzessen redig <b>fuurts un mit Gewalt afscheten</b>? Nich sekerte Arbeit kaamt Di villicht weg.

en: <qt>Change which processes are shown, and how they are shown.  The processes can be further filtered by using the Quick Search text filter.<p>
    <table>
    <tr><td>All Processes</td><td>Show all the processes on the system.</td></tr>
    <tr><td>All Processes, tree</td><td>Show all the processes on the system, in a hierarchical manner using the parent PID information.</td></tr>
    <tr><td>System Processes</td><td>Show processes running as root and as a user who cannot login.</td></tr>
    <tr><td>User Processes</td><td>Show processes running as a non-root user who can login.</td></tr>
    <tr><td>Own Processes</td><td>Show processes owned by the same user that this process is owned by.</td></tr>
    <tr><td>Programs Only</td><td>Show processes which are running as a user who can login and are either attached to a TTY or have at least one X11 Window.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technical Information:</i><br>
    Processes with multiple threads are just shown as a single process, and not treated any differently.<br>
    Kernel threads are shown as normal processes, but are actually running inside the kernel and are not real processes.  As such, many of the fields (such as Username) do not apply.
nds: <qt>De wiesten Perzessen ännern, un wodennig se wiest warrt. De Perzessen laat sik wieder mit de Fixsöök utfiltern.<p>
    <table>
    <tr><td>All Perzessen</td><td>All Perzessen op't Systeem wiesen.</td></tr>
    <tr><td>All Perzessen, Boom</td><td>All Perzessen op't Systeem wiesen, ornt un as Boom sorteert na de Böverperzess-ID.</td></tr>
    <tr><td>Systeemperzessen</td><td>Perzessen wiesen, de as »root« loopt oder as en Bruker, de sik nich anmellen kann.</td></tr>
    <tr><td>Brukerperzessen</td><td>Perzessen wiesen, de ehr Bruker nich »root« is un sik anmellen köönt.</td></tr>
    <tr><td>Egen Perzessen</td><td>Perzessen wiesen, de ehr Bruker de sülve is as de vun dissen Perzess.</td></tr>
    <tr><td>Bloots Programmen</td><td>Perzessen wiesen, de ehr Bruker sik anmellen kann un de en Konsool tohöört oder tominnst een X11-Finster hebbt.</td></tr>
    </table>
    <p>
    <i>Technisch Informatschoon:</i><br>
    Perzessen mit mehr Utföhrsträng warrt as een enkelten Perzess wiest.<br>
    Kernel-Sträng warrt as normaal Perzessen wiest, man loopt redig binnen den Kernel un sünd keen rejell Perzessen. Dorüm gifft dat för en Reeg Feller (so as bi den Brukernaam) keen Angaav.

en: <qt>The amount of pixmap memory that this process is using.</qt>
nds: <qt>De Bildspieker, den disse Perzess bruukt</qt>

en: <qt>The command with which this process was launched.</qt>
nds: <qt>De Befehl, mit den disse Perzess opropen wöör</qt>

en: <qt>The title of any windows that this process is showing.</qt>
nds: <qt>De Titel vun de Finstern, de dissen Perzess tohöört</qt>

en: <qt>The total system and user time that a process and all of its threads have been running on the CPU for. This can be greater than the wall clock time if the process has been across multiple CPU cores.
nds: <qt>De heel Systeem- un Brukertiet, de en Perzess un all tohören Sträng al op den Perzesser löppt. Op Reekners mit Mehrkarnperzessern kann dor en grötter Weert bi rutkamen, as op en normaal Klock.

en: <qt>The total user and system time that this process has been running for, displayed as minutes:seconds.
nds: <qt>De heel Perzesslooptiet (Bruker- un Systemtiet tohoop), in Minuten:Sekunnen.

en: <qt>The user who owns this process.  If the effective, setuid etc user is different, the user who owns the process will be shown, followed by the effective user.  The ToolTip contains the full information.  <p><table><tr><td>Login Name/Group</td><td>The username of the Real User/Group who created this process</td></tr><tr><td>Effective User/Group</td><td>The process is running with privileges of the Effective User/Group.  This is shown if different from the real user.</td></tr><tr><td>Setuid User/Group</td><td>The saved username of the binary.  The process can escalate its Effective User/Group to the Setuid User/Group.</td></tr><tr><td>File System User/Group</td><td>Accesses to the filesystem are checked with the File System User/Group.  This is a Linux specific call. See setfsuid(2) for more information.</td></tr></table>
nds: <qt>De Bruker, den disse Perzess tohöört. Is he nich ok de effektive oder SetUID-Bruker, warrt eerst den Perzess sien Eegner un den de effektive Bruker wiest. De Kortinfo bargt de hele Informatschonen. 
    <p><table><tr><td>Anmellnaam/-koppel</td><td>De Brukernaam vun den Bruker/Koppel, de dissen Perzess opstellt hett</td></tr><tr><td>Effektiev Bruker/Koppel</td><td>De Perzess löppt mit de Verlööfnissen vun den effektiven Bruker/Koppel. Warrt wiest, wenn dat nich den Bruker sien rejelle Naam is.</td></tr><tr><td>SetUID-Bruker/-Koppel</td><td>De sekerte Brukernaam vun't Programm.  De Perzess kann sien effektiev Bruker/Koppel un dormit sien Verlööfnissen op den SetUID-Bruker setten.</td></tr><tr><td>Dateisysteem-Bruker/-Koppel</td><td>Togriep op't Dateisysteem warrt mit den Dateisysteembruker/-koppel pröövt. Dit is en besünner Oproop bi Linux. Kiek Di de man-Siet setfsuid(2) an, wenn Du mehr weten wullt.</td></tr></table>

en: <qt>This column shows the IO statistics for each process. The tooltip provides the following information:<br><table><tr><td>Characters Read</td><td>The number of bytes which this task has caused to be read from storage. This is simply the sum of bytes which this process passed to read() and pread(). It includes things like tty IO and it is unaffected by whether or not actual physical disk IO was required (the read might have been satisfied from pagecache).</td></tr><tr><td>Characters Written</td><td>The number of bytes which this task has caused, or shall cause to be written to disk. Similar caveats apply here as with Characters Read.</td></tr><tr><td>Read Syscalls</td><td>The number of read I/O operations, i.e. syscalls like read() and pread().</td></tr><tr><td>Write Syscalls</td><td>The number of write I/O operations, i.e. syscalls like write() and pwrite().</td></tr><tr><td>Actual Bytes Read</td><td>The number of bytes which this process really did cause to be fetched from the storage layer. Done at the submit_bio() level, so it is accurate for block-backed filesystems. This may not give sensible values for NFS and CIFS filesystems.</td></tr><tr><td>Actual Bytes Written</td><td>Attempt to count the number of bytes which this process caused to be sent to the storage layer. This is done at page-dirtying time.</td></table><p>The number in brackets shows the rate at which each value is changing, determined from taking the difference between the previous value and the new value, and dividing by the update interval.<p><i>Technical information: </i>This data is collected from /proc/*/io and is documented further in Documentation/accounting and Documentation/filesystems/proc.txt in the kernel source.
nds: <qt>Disse Striep wiest de In-/Utgaav-Statistik för elkeen Perzess. De Kortinfo wiest disse Informatschonen:<br><table><tr><td>Leest Tekens</td><td>De Tall vun Bytes, de disse Perzess lesen hett. Dat is eenfach de Tall vun Bytes tosamen, de disse Perzess na "read()" un "pread()" övergeven hett. Dor sünd ok Saken as Ingaven vun de Konsool mit bi un gifft nich wedder, wat physikaalsch Togriep op de Fastplaat noot dee (Lesen mag ok ut den Siedentwischenspieker gahn).</td></tr><tr><td>Schreven Tekens</td><td>De Tall vun Bytes, de disse Perzess schreven hett oder noch schreven schall. Gellt mit de sülve Bedingen as bi Leest Tekens.</td></tr><tr><td>Lees-Systeemoprööp</td><td>De Tall vun Leesakschonen, a.B. Systeemoprööp so as "read()" un "pread()".</td></tr><tr><td>Schriev-Systeemoprööp</td><td>De Tall vun Schrievakschonen, a.B. Systeemoprööp so as "write()" un "pwrite()".</td></tr><tr><td>Redig leest Bytes</td><td>De Tall vun Bytes, de disse Perzess redig ut de Spieker-Laag leest hett. Utföhrt op de Stoop vun "submit_bio()", de Tall is also akraat för Block-Dateisystemen. Bi NFS un CIFS a.B. seggt de Tall meist nix ut.</td></tr><tr><td>Redig Schreven Bytes</td><td>Versöök, de Tall vun Bytes to tellen, de disse Perzess de Spieker-Laag tostüert hett. Warrt bi't Markeren vun Spiekersieden as "ännert" utföhrt.</td></table><p>De Tall binnen de Klemmen wiest de Gauigkeit, mit de sik disse Weerten ännert. Utreekt warrt dat ut den Verscheel twischen den verleden un den aktuellen Weert, deelt mit de Opfrischtiet .<p><i>Technisch Informatschoon: </i>Disse Daten warrt ut "/proc/*/io" haalt. Mehr Informatschonen laat sik binnen "Documentation/accounting" un "Documentation/filesystems/prox.txt" binnen de Kernel-Borndokmenten finnen.

en: <qt>This is approximately the amount of real physical memory that this process's shared libraries are using.<br>This memory is shared among all processes that use this library.</qt>
nds: <qt>Dit is so üm un bi de physikaalsche Spieker, den de deelten Bibliotheken vun dit Programm bruukt.<br>All Perzessen, de disse Bibliotheken bruukt, deelt sik dissen Spieker.</qt>

en: <qt>This is the amount of real physical memory that this process is using by itself, and approximates the Private memory usage of the process.<br>It does not include any swapped out memory, nor the code size of its shared libraries.<br>This is often the most useful figure to judge the memory use of a program.  See What's This for more information.</qt>
nds: <qt>Dit is de physikaalsche Spieker, den de Perzess för sik sülven bruukt, un so üm un bi de Perzess-Privaatspiekergrött.<br>Utlagert Spieker oder Kode binnen deelt Bibliotheken sünd dor nich bi mit inreekt.<br>Disse Tall seggt faken dat mehrste, wenn Een wat över den Spiekerbruuk vun en Programm seggen will. Kiek Di man de "Wat is dat"-Hülp an, wenn Du mehr weten wullt.</qt>

en: <qt>This is the amount of virtual memory space that the process is using, included shared libraries, graphics memory, files on disk, and so on. This number is almost meaningless.</qt>
nds: <qt>Dit is de virtuelle Spieker, den de Perzess bruukt. Inslaten sünd deelt Bibliotheken, Grafikspieker, Dateien op de Fastplaat usw. Disse Tall seggt meist nix ut.</qt>

en: <qt>This is the size of allocated address space - not memory, but address space. This value in practice means next to nothing. When a process requests a large memory block from the system but uses only a small part of it, the real usage will be low, VIRT will be high. <p><i>Technical information: </i>This is VmSize in proc/*/status and VIRT in top.
nds: <q>Dit is de Grött vun den towiesten Adressruum - nich Spieker,  Adressruum. Rein praktisch seggt de Weert meist nix ut. Fraagt en Perzess en groot Spiekerblock bi't Systeem an, man bruukt dor bloots en lütten Deel vun, is de rejelle Bruuk siet, VIRT aver groot. <p><i>Technisch Informatschoon</i>: Dit is dat sülve as "VmSize" binnen /proc/*/status un "VIRT" bi "top".

en: All Processes
nds: All Perzessen

en: All Processes, Tree
nds: All Perzessen as Boom

en: Are you sure you want to end this process?  Any unsaved work may be lost. | Are you sure you want to end these %1 processes?  Any unsaved work may be lost
nds[0]: Wullt Du dissen Perzess redig beennen? Nich sekerte Arbeit kaamt Di villicht weg.
nds[1]: Wullt Du disse %1 Perzessen redig beennen? Nich sekerte Arbeit kaamt Di villicht weg.

en: Batch
nds: Stapel

en: Best effort
nds: Scharrwarken

en: Bytes actually read/written
nds: Redig leest/schreven Bytes

en: CPU Scheduler
nds: CPU-Tietplaner

en: Change scheduling priority for:
nds: Plaanprioriteet ännern för:

en: Characters read/written
nds: Leest/schrevenTekens

[ctx: Context menu]
en: End Process | End Processes
nds[0]: Perzess beennen
nds[1]: Perzessen beennen

en: Continue (CONT)
nds: Wiedermaken (CONT)

[ctx: Dialog title]
en: End Process | End %1 Processes
nds[0]: Perzess beennen
nds[1]: %1 Perzessen beennen

[ctx: Dialog title]
en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill %1 Processes
nds[0]: Perzess mit Gewalt afscheten
nds[1]: %1 Perzessen mit Gewalt afscheten

en: Display Units
nds: Eenheiten wiesen

en: Display command line options
nds: Befehlsreegoptschonen wiesen

en: Displayed Information
nds: Wiest Informatschonen

en: Divide CPU usage by number of CPUs
nds: CPU-Bruuk dörTall vun CPUs delen

en: End
nds: Beennen

en: End Process | End Processes
nds[0]: Perzess beennen
nds[1]: Perzessen beennen

en: Filter which processes are shown by the text given here.  The text can be a partial string match of the Name, Command or Window Title of the process.  It can also be a Username or a Process ID number.<p>
    For example:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Show processes containing "<b>ksys</b>" in the name, for example the processes "<i>ksysguard</i>" and "<i>ksysguardd</i>".<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Show processes owned by <b>root</b>.  For example <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Show the processes with the PID or Parent PID of <b>1234</b>.</td></th></tr>
    </table>
nds: Mit dissen Text kannst Du de wiesten Perzessen filtern. De Text schall op en Deeltekenkeed vun den Perzess sien Naam, Befehl oder Finstertitel passen, man kann ok en Brukernaam oder Perzess-ID-Nummer wesen.<p>
    As Bispill:
    
    <table>
    <tr><th>ksys</th><td>Perzessen wiesen, de <b>ksys</b> binnen den Naam hebbt, a.B. de Perzessen <i>ksysguard</i> un <i>ksysguardd</i>.<td></tr>
    <tr><th>root</th><td>Perzessen wiesen, de <b>root</b> höört, a.B. <i>init</i></td></tr>
    <tr><th>1234</th><td>Perzessen mit de Perzess- oder Böverperzess-ID <b>1234</b> wiesen.</td></th></tr>
    </table>

en: Focus on Quick Search
nds: Fokus op Fixsöök

en: Forcibly Kill Process | Forcibly Kill Processes
nds[0]: Perzess mit Gewalt afscheten
nds[1]: Perzessen mit Gewalt afscheten

en: Gigabytes per second
nds: Gigabytes per Sekunn

en: Hangup (HUP)
nds: Ophollen (HUP)

en: Hide Column '%1'
nds: Striep "%1" versteken

en: High Priority
nds: Hoge Prioriteet

en: I/O Scheduler
nds: In-/Utgaav-Planer

en: Idle
nds: Töven

en: Interrupt (INT)
nds: Ünnerbreken (INT)

en: Jump to Parent Process
nds: Na Böverperzess jumpen

en: Jump to Parent Process (%1)
nds: Na Böverperzess (%1) jumpen

en: Jump to Process Debugging This One
nds: Na den Perzess jumpen, de binnen dissen na Fehlers söcht

en: Kill
nds: Afscheten

en: Kill (KILL)
nds: Afscheten (KILL)

en: Kilobytes per second
nds: Kilobytes per Sekunn

en: Low Priority
nds: Siet Prioriteet

en: Megabytes per second
nds: Megabytes per Sekunn

en: Mixed
nds: Mischt

en: Normal
nds: Normaal

en: Number of Read/Write operations
nds: Tall vun Lees-/Schriefakschonen

en: Own Processes
nds: Egen Perzessen

en: Percentage
nds: Perzent

en: Programs Only
nds: Bloots Programmen

en: Quick search
nds: Fixsöök

en: Real time
nds: Echttiet

en: Resume Stopped Process
nds: Anhollen Perzess wiedermaken

en: Round robin
nds: Tietschieven

[ctx: Scheduler]
en: Interactive
nds: Brukerstüert

en: Send Signal
nds: Signaal loosstüern

en: Set Priority
nds: Prioriteet fastleggen

en: Set Priority... | Set Priority...
nds[0]: Prioriteet fastleggen...
nds[1]: Prioriteten fastleggen...

en: Show Application Window
nds: Programmfinster wiesen

en: Show Column '%1'
nds: Striep "%1" wiesen

en: Show I/O rate
nds: In-/Utgaavgauigkeit wiesen

en: Show Tooltips
nds: Kortinfos wiesen

en: Suspend (STOP)
nds: Anhollen (STOP)

en: System Processes
nds: Systeemperzessen

en: Terminate (TERM)
nds: Utmaken (TERM)

en: The CPU usage of a process and all of its threads.
nds: De CPU-Bruuk vun en Perzess un all sien Sträng.

en: The controlling terminal on which this process is running.
nds: De kuntrulleren Konsool, op de disse Perzess löppt

en: The current CPU usage of the process.
nds: De aktuelle CPU-Bruuk vun den Perzess

en: The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor core in the machine. | The current total CPU usage of the process, divided by the %1 processor cores in the machine.
nds[0]: De aktuelle CPU-Bruuk vun den Perzess, deelt mit den %1 Systeemperzesser binnen den Reekner.
nds[1]: De aktuelle CPU-Bruuk vun den Perzess, deelt mit de %1 Systeemperzessern binnen den Reekner.

en: The current total CPU usage of the process.
nds: Den Perzess sien aktuelle hele CPU-Bruuk

en: The number of bytes read.  See What's This for more information.
nds: De Tall vun leest Bytes. Kiek Di man de "Wat is dat"-Hülp an, wenn Du mehr weten wullt.

en: The number of bytes written.  See What's This for more information.
nds: De Tall vun schreven Bytes. Kiek Di man de "Wat is dat"-Hülp an, wenn Du mehr weten wullt.

en: The priority with which this process is being run. For the normal scheduler, this ranges from 19 (very nice, least priority) to -19 (top priority).
nds: De Prioriteet, mit de disse Perzess löppt. För den normalen Planer langt se vun 19 (bannig fründlich, siet Prioriteet) to -19 (böverst Prioriteet).

en: The process name.
nds: De Naam vun den Perzess

en: The unique Process ID that identifies this process.
nds: De eenkennige Perzess-ID, de dissen Perzess utwiest

en: The user who owns this process.
nds: De Bruker, den de Perzess tohöört

en: User 1 (USR1)
nds: Bruker 1 (USR1)

en: User 2 (USR2)
nds: Bruker 2 (USR2)

en: User Processes
nds: Brukerperzessen

en: You do not have the permission to renice the process and there was a problem trying to run as root.
nds: Du muttst den Perzess keen nieg Prioriteet towiesen, un bi't Utföhren as Systeempleger geev dat Problemen.

en: You must select a process first.
nds: Du muttst toeerst en Perzess utsöken.

[ctx: process heading]
en: CPU Time
nds: Perzessertiet

[ctx: process heading]
en: Command
nds: Befehl

[ctx: process heading]
en: IO Read
nds: Leest

[ctx: process heading]
en: IO Write
nds: Schreven

[ctx: process heading]
en: Memory
nds: Spieker

[ctx: process heading]
en: Name
nds: Naam

[ctx: process heading]
en: Niceness
nds: Prioriteet

[ctx: process heading]
en: Shared Mem
nds: Deelt Spieker

[ctx: process heading]
en: Username
nds: Brukernaam

[ctx: process heading]
en: Virtual Size
nds: Virtuell Grött

[ctx: process heading]
en: Window Title
nds: Finstertitel

[ctx: process heading]
en: X11 Memory
nds: X11-Spieker

[ctx: scheduler]
en: (Batch) %1
nds: (Stapel) %1

[ctx: scheduler]
en: Idle
nds: Töven
