kmouth - en to nl translation catalogue (199 entries)

en: &Configure KMouth...
nl: KMouth &instellen...

en: &Copy
nl: &Kopiëren

en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
nl: Gesele&cteerde uitdrukking of uitdrukkingenboek

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: &Delete Dictionary
nl: Woordenboek verwij&deren

en: &Edit
nl: &Bewerken

en: &Edit...
nl: B&ewerken...

en: &Export Dictionary...
nl: Woordenboek &exporteren...

en: &Export...
nl: &Exporteren...

en: &File
nl: &Bestand

en: &Filename:
nl: &Bestandsnaam:

en: &Import...
nl: &Importeren...

en: &Language:
nl: Taa&l:

en: &Merge dictionaries
nl: Woordenboeken sa&menvoegen

en: &Move Down
nl: Om&laag

en: &Name:
nl: &Naam:

en: &New Phrase
nl: &Nieuwe uitdrukking

en: &None
nl: Gee&n

en: &Open as History...
nl: &Openen als geschiedenis...

en: &Overwrite
nl: &Overschrijven

en: &Phrase Books
nl: Boeken met &uitdrukkingen

en: &Preferences
nl: &Voorkeuren

en: &Print History...
nl: Geschiedenis af&drukken...

en: &Selected Dictionary
nl: Ge&selecteerd woordenboek

en: &Selection of phrases in the phrase book:
nl: &Selectie van uitdrukkingen in het uitdrukkingenboek:

en: &Settings
nl: &Instellingen

en: &Speak
nl: &Spreken

en: &Text-to-Speech
nl: &Tekst-tot-spraak

en: &Use default speech system
nl: Standaard spraaksysteem gebr&uiken

en: &Voice:
nl: &Stem:

en: (New Phrase Book)
nl: (Nieuw uitdrukkingenboek)

en: (New Phrase)
nl: (Nieuwe uitdrukking)

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
nl: <qt>Er zijn niet-opgeslagen wijzigingen.<br />Wilt u deze wijzigingen opslaan of verwerpen voordat u het uitdrukkingenboek sluit?</qt>

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
nl: Een grafische schil voor een spraaksyntheziser, voor het intypen van tekst om die vervolgens te laten uitspreken.

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add D&ictionary...
nl: W&oordenboek toevoegen..

en: Adds a new phrase
nl: Voegt een nieuwe uitdrukking toe

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
nl: Voegt een nieuw uitdrukkingenboek toe, waarin andere boeken en uitdrukkingen kunnen worden geplaatst

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
nl: Alle bestanden (*);;Uitdrukkingenboeken (*.phrasebook);;Platte tekstbestanden (*.txt)

en: Alternative
nl: Alternatief

en: As Phrasebook
nl: Als phrasebook

en: As Plain Text
nl: Als platte tekst

en: Ask Whether to Save
nl: Vragen of er dient te worden opgeslagen

en: Book
nl: Boek

en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
nl: Klik op deze knop om de sneltoets te kiezen die u wilt toewijzen aan de geselecteerde uitdrukking.

en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
nl: Ver&gelijken met OpenOffice.org-woordenboek:

en: C&reate new dictionary:
nl: Nieuw woordenboek aan&maken:

en: C&ustom
nl: Aan&gepast

en: Character &encoding:
nl: Tek&ensetcodering:

en: Character encodin&g:
nl: Tekensetcoderin&g:

en: Closes the window
nl: Sluit het venster

en: Closing "Phrase Book" Window
nl: Venster van uitdrukkingenboek afsluiten

en: Closing the phrase &book edit window:
nl: Sluit het tekstinvoervenster van het uitdrukkingen&boek:

en: Command for speaking &texts:
nl: Commando voor het uitspreken van &teksten:

en: Configuration
nl: Configuratie

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
nl: Kopieert het geselecteerde item uit het uitdrukkingenboek naar het klembord

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
nl: Kopieert de geselecteerde uitdrukkingen uit de geschiedenis en plaatst ze op het klembord

en: Copies the selected section to the clipboard
nl: Kopieert de geselecteerde sectie naar het klembord

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
nl: Kopieert de geselecteerde sectie naar het klembord. Als er een stuk tekst is geselecteerd in het tekstinvoerveld, dan wordt deze op het klembord geplaatst. Anders worden de geselecteerde zinnen in de geschiedenis (indien aanwezig) op het klembord geplaatst.

en: Create an &empty wordlist
nl: L&ege woordenlijst aanmaken

en: Creating Word List
nl: Bezig met aanmaken van woordenlijst

en: Cu&t
nl: Kni&ppen

en: Current Maintainer
nl: Huidige onderhouder

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
nl: Knipt de geselecteerde items uit het uitdrukkingenboek en plaatst ze op het klembord

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
nl: Knipt de geselecteerde uitdrukkingen uit de geschiedenis en plaatst ze op het klembord.

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
nl: Knipt de geselecteerde sectie uit en plaatst deze op het klembord

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
nl: Knipt de geselecteerde sectie en plaatst deze op het klembord. Als er een stuk tekst is geselecteerd in het tekstinvoerveld, dan wordt deze op het klembord geplaatst. Anders worden de geselecteerde zinnen in de geschiedenis (indien aanwezig) op het klembord geplaatst.

en: D&eselect All Entries
nl: Alle items d&eselecteren

[ctx: Default dictionary]
en: Default
nl: Standaard

en: Deletes the currently selected phrases from the history
nl: Verwijdert de geselecteerde uitdrukkingen uit de geschiedenis

en: Deletes the selected entries from the phrase book
nl: Verwijdert de geselecteerde items uit het uitdrukkingenboek

en: Deselects all phrases in the history
nl: Deselecteert alle uitdrukkingen in de geschiedenis

en: Dictionary
nl: Woordenboek

en: Discard Changes
nl: Wijzigingen negeren

en: Do Not Add
nl: Niet toevoegen

en: Enables/disables the phrasebook bar
nl: Activeert/deactiveert de uitdrukkingenboek-balk

en: Enables/disables the statusbar
nl: Activeert/deactiveert de statusbalk

en: Export Dictionary
nl: Woordenboek exporteren

en: Export Phrase Book
nl: Uitdrukkingenboek exporteren

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
nl: Exporteert de geselecteerde uitdrukking(en) of uitdrukkingenboeken naar een bestand.

en: File Exists
nl: Bestand bestaat reeds

en: File Extension
nl: Bestandsextensie

en: From &KDE documentation
nl: Van &KDE-documentatie

en: From &file
nl: Van &bestand

en: From f&older
nl: Van ma&p

en: General Options
nl: Algemene opties

en: History file to open
nl: Geschiedenisbestand om te openen

en: I&mport Standard Phrase Book
nl: Standaard uitdrukkingenboek i&mporteren

en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
nl: Selecteer dit keuzevakje om een leeg woordenboek aan te maken. Omdat KMouth nieuw-ingevoerde woorden automatisch toevoegt aan de woordenboeken zal het programma met de tijd uw woordenschat leren.

en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
nl: Dit vakje zorgt er voor dat een nieuw woordenboek wordt aangemaakt door een woordenboekbestand te laden, of door het tellen van de losse woorden in een tekst.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
nl: Als u dit vakje selecteert, dan zal er een nieuw woordenboek worden aangemaakt door het laden van een bestand. U kunt een XML-bestand, een standaard tekstbestand of een woordaanvulbestand selecteren. Als u een standaard tekstbestand of een XML-bestand kiest, dan wordt het aantal maal dat een woord voorkomt bepaald door ze te tellen.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
nl: Selecteer dit keuzevakje om een nieuw woordenboek aan te maken aan de hand van alle bestanden in een map en bijhorende submappen.

en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
nl: Selecteer dit vakje om een nieuw woordenboek aan te maken door bestaande woordenboeken samen te voegen.

en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
nl: Selecteer dit keuzevakje om een nieuw woordenboek aan te maken door de KDE-documentatie te ontleden. Het aantal malen dat een woord voorkomt wordt dan bepaald door de woorden te tellen.

en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
nl: Dit keuzevakje bepaalt of de woorden op spelling zullen worden gecontroleerd voordat ze worden toegevoegd aan het nieuwe woordenboek.

en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
nl: Selecteer dit keuzevakje om de woorden uit de KDE-documentatie eerst op spelling te controleren voordat ze worden toegevoegd aan het nieuwe woordenboek.

en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
nl: Deze optie zorgt er voor dat de gekozen uitdrukking via een sneltoets aangeroepen kan worden. U kunt de sneltoets wijzigen door middel van de knop rechts.

en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
nl: Deze optie zorgt er voor dat de gekozen uitdrukking niet via een sneltoets kan worden aangeroepen.

en: Import Phrasebook
nl: Uitdrukkingenboeken importeren

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
nl: Importeert een bestand en voegt de inhoud ervan toe aan het uitdrukkingenboek

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
nl: Importeert een standaard uitdrukkingenboek en voegt de inhoud ervan toe aan het uitdrukkingenboek.

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
nl: Lege lijst

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
nl: &Map:

en: Initial Configuration - KMouth
nl: Eerste configuratie - KMouth

en: Initial Phrase Book
nl: Eerste uitdrukkingenboek

en: Insert Into Edit Field
nl: Invoegen in tekstinvoerveld

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
nl: U kunt in dit invoerveld een zin typen. Klik op de spreekknop om de ingetypte zin uit te laten spreken.

en: KDE Documentation
nl: KDE-documentatie

en: Language
nl: Taal

[ctx: Latin characterset]
en: Latin1
nl: Latijn1

[ctx: Latin1 characterset]
en: Latin1
nl: Latijn1

[ctx: Local characterset]
en: Local
nl: Lokaal

en: Merge result
nl: Samenvoegresultaat

en: Merging dictionaries...
nl: Bezig met samenvoegen van woordenboeken...

en: Move &Up
nl: &Omhoog

en: Name of the &phrase book:
nl: Naam van het uit&drukkingenboek:

en: New Phrase &Book
nl: Nieuw uitdrukkingen&boek

en: Open File as History
nl: Bestand openen als geschiedenis

en: Opening file...
nl: Bestand openen...

en: Opens an existing file as history
nl: Opent een bestaand bestand als geschiedenis

en: Opens the configuration dialog
nl: Opent de configuratiedialoog

en: Original Author
nl: Oorspronkelijke auteur

en: Parsing directory...
nl: Bezig met ontleden van map...

en: Parsing file...
nl: Bezig met ontleden van bestand...

en: Parsing the KDE documentation...
nl: Bezig met ontleden van KDE-documentatie...

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
nl: Plakt de inhoud van het klembord op de huidige cursorpositie in het tekstinvoerveld.

en: Pastes the clipboard contents to current position
nl: Plakt de inhoud van het klembord op de huidige positie

en: Performing spell check...
nl: Bezig met uitvoeren van spellingcontrole...

en: Phrase
nl: Uitdrukking

en: Phrase Book
nl: Uitdrukkingenboek

en: Phrase Books (*.phrasebook)
nl: Uitdrukkingenboeken (*.phrasebook)

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
nl: Uitdrukkingenboeken (*.phrasebook);;Platte tekstbestanden (*.txt);;Alle bestanden (*)

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
nl: Uitdrukkingenboeken (*.phrasebook);Platte tekstbestanden (*.txt);Alle bestanden (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
nl: Platte tekstbestanden (*.txt);;Uitdrukkingenboeken (*.phrasebook);;Alle bestanden (*)

en: Please decide which phrase books you need:
nl: Geef aan welke uitdrukkingenboeken u nodig hebt:

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Printing...
nl: Afdrukken...

en: Prints out the actual history
nl: Drukt de huidige geschiedenis af

en: Quits the application
nl: Sluit de toepassing

en: Save &History As...
nl: Gesc&hiedenis opslaan als...

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save Phrase Book
nl: Uitdrukkingenboek opslaan

en: Saves the actual history as...
nl: Bewaart de huidige geschiedenins als...

en: Saves the phrase book onto the hard disk
nl: Bewaart het uitdrukkingenboek op de harde schijf.

en: Saving history with a new filename...
nl: Geschiedenis onder een nieuwe naam opslaan...

en: Select &All Entries
nl: &Alle items selecteren

en: Selects all phrases in the history
nl: Selecteert alle uitdrukkingen uit de geschiedenis

en: Send the data as standard &input
nl: De gegevens als standaard&invoer verzenden

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: Shortcut for the phrase:
nl: Snelkoppeling voor de uitdrukking:

en: Show P&hrasebook Bar
nl: Uitdrukkingenboek-&balk tonen

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
nl: Afsluiten...

en: Source of New Dictionary (1)
nl: Bron van het nieuwe woordenboek (1)

en: Source of New Dictionary (2)
nl: Bron van het nieuwe woordenboek (2)

en: Speak Immediately
nl: Onmiddellijk uitspreken

en: Speaks the currently active sentence(s)
nl: De momenteel actieve zin(nen) worden gesproken

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
nl: De momenteel actieve zin(nen) worden gesproken. Als er tekst in het tekstinvoerveld staat wordt deze gesproken. Anders worden de geselecteerde zinnen in de geschiedenis (indien aanwezig) gesproken.

en: Speaks the currently selected phrases in the history
nl: De geselecteerde uitdrukkingen in de geschiedenis worden gesproken

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
nl: &Spreken

en: Text of the &phrase:
nl: Tekst van de uit&drukking:

en: Text-to-Speech
nl: Tekst-naar-spraak

en: Text-to-Speech Configuration
nl: Tekst-tot-spraak-configuratie

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
nl: Het bestand: %1 bestaat reeds. Wilt u het bestand overschrijven?

[ctx: The job is done]
en: Ready.
nl: Gereed.

en: There was an error loading file
    %1
nl: Fout opgetreden tijdens laden van bestand
    %1

en: There was an error saving file
    %1
nl: Fout opgetreden tijdens opslaan van bestand
    %1

en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
nl: Dit keuzevakje bepaalt of de tekst naar de spraaksynthesizer zal worden verzonden als standaardinvoer.

en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
nl: Dit combinatieveld bepaalt of geselecteerde uitdrukkingen in het uitdrukkingenboek onmiddellijk zullen worden gesproken of in het tekstinvoerveld worden geplaatst.

en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
nl: Dit combinatieveld bepaalt of het uitdrukkingenboek automatisch zal worden opgeslagen als het bewerkvenster wordt afgesloten.

en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
nl: Dit combinatieveld bepaalt de tekenset die zal worden gebruikt bij het doorgeven van de tekst.

en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
nl: Dit veld bepaalt  het commando dat zal worden gebruikt voor het uitspreken van teksten en de bijhorende parameters.
    KMouth kent de volgende plaatshouders:
    %t -- de tekst die zal worden uitgesproken
    %f -- de naam van het bestand dat de tekst bevat
    %l -- de taalcode
    %% -- een procentteken

en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
nl: Deze lijst bevat alle beschikbare woordenboeken voor woordaanvulling. Als deze lijst meer dan een woordenboek bevat zal KMouth in het hoofdvenster een combinatieveld tonen naast het invoerveld. U kunt dit combinatieveld gebruiken om het woordenboek te kiezen dat zal worden gebruikt voor de woordaanvulling.

en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
nl: Deze lijst bevat het huidige uitdrukkingenboek in een boomstructuur. U kunt individuele uitdrukkingen en subuitdrukkingenboeken selecteren en wijzigen.

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
nl: Deze lijst bevat de geschiedenis van de gesproken zinnen. U kunt zinnen selecteren en door op de spreekknop te drukken worden ze weer gesproken.

en: Tips, extended phrase books
nl: Tips, uitgebreide uitdrukkingenboeken

en: Toggle the statusbar...
nl: De statusbalk aan- of uitzetten...

en: Toggling menubar...
nl: Werkbalk aan/uit...

en: Toggling phrasebook bar...
nl: Uitdrukkingenboek-balk aan/uit...

en: Toggling toolbar...
nl: Werkbalk omschakelen...

en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
nl: Met deze knop kunt u een nieuw woordenboek toevoegen aan de lijst met beschikbare woordenboeken.

en: With this button you delete the selected dictionary.
nl: Met deze knop kunt u het geselecteerde woordenboek verwijderen.

en: With this button you export the selected dictionary to a file.
nl: Met deze knop kunt u het gekozen woordenboek exporteren naar een bestand.

en: With this button you move the selected dictionary down.
nl: Met deze knop kunt u het geselecteerde woordenboek een positie naar beneden verplaatsen.

en: With this button you move the selected dictionary up.
nl: Met deze knop kunt u het geselecteerde woordenboek een positie naar boven verplaatsen.

en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
nl: Met dit combinatieveld kunt u bepalen welke taal dient te worden toegewezen aan het nieuwe woordenboek.

en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
nl: Met dit combinatieveld kunt u de tekenset kiezen die zal worden gebruikt voor tekstbestanden. Dit combinatieveld wordt niet gebruikt voor XML- of woordenboekbestanden.

en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
nl: Met dit combinatieveld kunt u de taal kiezen die zal worden toegewezen aan het geselecteerde woordenboek.

en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
nl: Met dit combinatieveld kunt u bepalen welke van de geïnstalleerde talen zal worden gebruikt voor het aanmaken van het nieuwe woordenboek. KMouth zal alleen documentatiebestanden in deze taal ontleden.

en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
nl: Met dit invoerveld kunt u  de map van OpenOffice.org kiezen om te gebruiken voor het controleren van de woorden voor het nieuwe woordenboek op spelling.

en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
nl: Met dit invoerveld kunt u de naam van het geselecteerde woordenboek opgeven.

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
nl: Met dit veld kunt u bepalen welke map u wilt laden om het nieuwe woordenboek aan te maken.

en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
nl: Met dit invoerveld kunt u opgeven welk bestand u wilt laden om het nieuwe woordenboek aan te maken.

en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
nl: In dit invoerveld definieert u de naam van een subuitdrukkingenboek of de inhoud van een uitdrukking.

en: Word Completion
nl: Woordaanvulling

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>.
nl: Uw gekozen bestandsnaam <i>%1</i> heeft een andere extensie dan <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
nl: Uw gekozen bestandsnaam <i>%1</i> heeft een andere extensie dan <i>.phrasebook</i>. Wilt u <i>.phrasebook</i> aan de bestandsnaam toevoegen?

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>.
nl: De door u gekozen bestandsnaam <i>%1</i> heeft de extensie <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
nl: De door u gekozen bestandsnaam <i>%1</i> heeft de extensie <i>.phrasebook</i>. Wilt het bestand u in het formaat phrasebook opslaan?

en: without name
nl: naamloos
