synaptic - en to nl translation catalogue (718 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
nl: 	%s %s, maar %s wordt geïnstalleerd

en: 	%s %s but it is not installable
nl: 	%s %s, maar het kan niet worden geïnstalleerd

en: 	%s but it is a virtual package
nl: 	%s, maar het is een virtueel pakket

en: 	%s but it is not going to be installed
nl: 	%s, maar het wordt niet geïnstalleerd

en: 
    %s have to be downloaded
nl: 
    Er moet %s worden opgehaald

en: 
    Completely removed the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn volledig verwijderd:

en: 
    Downgraded the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn afgewaardeerd:

en: 
    Installed the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn geïnstalleerd:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
nl: 
    Niet alle veranderingen en updates zijn doorgevoerd. Klap hieronder het paneel 'Details' uit voor meer informatie.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
nl: 
    Het pakket '%s' is niet beschikbaar, maar wel aanwezig in de databank.
    Dit betekent doorgaans dat het pakket genoemd is als afhankelijkheid maar nooit beschikbaar is gesteld, verwijderd is wegens veroudering of niet beschikbaar is vanwege de huidige bronnenlijst

en: 
    Reinstalled the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn opnieuw geïnstalleerd:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
nl: 
    De volgende ESSENTIËLE pakketten zijn verwijderd:

en: 
    Removed the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn verwijderd:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
nl: 
    Alle veranderingen zijn doorgevoerd - u kunt dit venster nu sluiten.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
nl: 
    Alle pakketten van het huidige medium zijn geïnstalleerd. Sluit dit venster om door te gaan met het volgende medium.

en: 
    Upgraded the following packages:
nl: 
    De volgende pakketten zijn opgewaardeerd:

en: 
    While installing package %s:
nl: 
    Tijdens de installatie van pakket %s:

en: 
    While preparing for installation:
nl: 
    Tijdens voorbereiding op installatie:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
nl:  %s:%s %s, maar %s wordt geïnstalleerd

en:  or
nl:  of

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
nl[0]: Er wordt %d nieuw pakket geïnstalleerd
nl[1]: Er worden %d nieuwe pakketten geïnstalleerd

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
nl[0]: Er wordt %d pakket opnieuw geïnstalleerd
nl[1]: Er worden %d pakketten opnieuw geïnstalleerd

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
nl[0]: %d pakket is vastgezet
nl[1]: %d pakketten zijn vastgezet

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
nl[0]: Er wordt %d pakket <b>afgewaardeerd</b>
nl[1]: Er worden %d pakketten <b>afgewaardeerd</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
nl[0]: Er wordt %d pakket achtergehouden en niet opgewaardeerd
nl[1]: Er worden %d pakketten achtergehouden en niet opgewaardeerd

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
nl[0]: Er wordt %d pakket verwijderd
nl[1]: Er worden %d pakketten verwijderd

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
nl[0]: Er wordt %d pakket opgewaardeerd
nl[1]: Er worden %d pakketten opgewaardeerd

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
nl: %i pakketten op de lijst, %i geïnstalleerd, %i defect. %i te installeren/op te waarderen, %i te verwijderen

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
nl: %i pakketten op de lijst, %i geïnstalleerd, %i defect. %i te installeren/bij te werken, %i te verwijderen. Er zal %s aan ruimte vrijkomen.

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
nl: %i pakketten in de lijst, %i geïnstalleerd, %i defect. %i te installeren / op te waarderen, %i te verwijderen. Er zal %s aan ruimte gebruikt worden.

en: %s Changelog
nl: %s - Wijzigingslog

en: %s Properties
nl: %s - Eigenschappen

en: %s of extra space will be freed
nl: Er zal %s extra ruimte vrijkomen

en: %s of extra space will be used
nl: Er zal %s extra ruimte worden gebruikt

en: %s: %s but it is a virtual package
nl: %s: %s, maar het is een virtueel pakket

en: %s: %s but it is not going to be installed
nl: %s: %s, maar het wordt niet geïnstalleerd

en: (no vendor)
nl: (geen leverancier)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
nl: --add-cdrom Voeg een cd-rom toe bij het opstarten (pad naar cd-rom vereist)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
nl: --ask-cdrom Vraag om een cd-rom toe te voegen en sluit af

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
nl: --dist-upgrade-mode  Roep dist-opwaardering aan en toon de veranderingen

en: --non-interactive Never prompt for user input
nl: --non-interactive Vraag nooit om gebruikersinvoer

en: --task-window Open with task window
nl: --task-window Open het takenvenster

en: --test-me-harder  Run test in a loop
nl: --test-me-harder  Voer proef in een lus uit (herhalend)

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
nl: --update-at-startup  Roep 'Herladen' aan bij het opstarten

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
nl: --upgrade-mode  Roep opwaardering aan en toon de veranderingen

en: -f=? Give an alternative filter file
nl: -f=? Geef een alternatief filterbestand op

en: -h   This help text
nl: -h   Toon deze hulptekst

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
nl: -i=? Begin met het oorspronkelijke filter met de opgegeven naam

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
nl: -o=? Stel een willekeurige configuratie-optie in, bijv. -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
nl: -r   Open het pakketbronscherm

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
nl: -t   Geef het hoofdvenster een andere titel (bijv. hostnaam met `uname -n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
nl: <b>%s</b> (<b>essentieel</b>) zal worden verwijderd

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
nl: <b>%s</b> (versie <i>%s</i>) zal worden geïnstalleerd

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
nl: <b>%s</b> (versie <i>%s</i>) zal opnieuw worden geïnstalleerd

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
nl: <b>%s</b> (versie <i>%s</i>) zal worden opgewaardeerd naar versie <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
nl: <b>%s</b> zal worden <b>afgewaardeerd</b>

en: <b>%s</b> will be removed
nl: <b>%s</b> zal worden verwijderd

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
nl: <b>%s</b> zal worden verwijderd, inclusief de instellingen

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
nl: <b>(ESSENTIEEL) te verwijderen</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
nl: <b><big>Opwaarderingen slim markeren?</big></b>
    
    De standaardmethode van opwaarderen slaat opwaarderingen over die conflicten zouden veroorzaken of die de installatie van extra pakketten zouden vereisen.
    
    De slimme manier (dist-upgrade) probeert deze problemen zo slim mogelijk op te lossen.
    
    <b>Let op:</b> de opwaarderingen zullen alleen worden gemarkeerd - het doorvoeren ervan moet u nog steeds zelf doen.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
nl: <b><big>Afsluiten en gemarkeerde veranderingen weggooien?</big></b>
    
    Er zijn gemarkeerde veranderingen die nog niet zijn doorgevoerd. Als u Synaptic afsluit, worden deze verworpen.

en: <b>Appearance</b>
nl: <b>Uiterlijk</b>

en: <b>Applying Changes</b>
nl: <b>Veranderingen doorvoeren</b>

en: <b>Colors</b>
nl: <b>Kleuren</b>

en: <b>Columns</b>
nl: <b>Kolommen</b>

en: <b>Current</b>
nl: <b>Huidig</b>

en: <b>Fonts</b>
nl: <b>Lettertypen</b>

en: <b>History files</b>
nl: <b>Geschiedenisbestanden</b>

en: <b>Installed Version</b>
nl: <b>Geïnstalleerde versie</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
nl: <b>Nieuwste beschikbare versie</b>

en: <b>Maintainer:</b>
nl: <b>Beheerder:</b>

en: <b>Marked</b>
nl: <b>Gemarkeerd</b>

en: <b>Marking Changes</b>
nl: <b>Veranderingen markeren</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
nl: <b>Let op:</b> veranderingen worden niet direct doorgevoerd. U moet eerst alle veranderingen markeren en ze dan doorvoeren.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
nl: <b>Let op:</b> als u een andere versie dan de standaardversie wilt installeren, klik dan op <b>Pakket -> Versie afdwingen...</b> in het menu.

en: <b>Other</b>
nl: <b>Overig</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
nl: <b>Pakketopwaardeergedrag (standaarddistributie)</b>

en: <b>Package:</b>
nl: <b>Pakket:</b>

en: <b>Priority:</b>
nl: <b>Prioriteit:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
nl: <b>Proxyserver</b>

en: <b>Section:</b>
nl: <b>Sectie:</b>

en: <b>Source:</b>
nl: <b>Bron:</b>

en: <b>Summary</b>
nl: <b>Samenvatting</b>

en: <b>Tags:</b>
nl: <b>Labels:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
nl: <b>Tijdelijke bestanden</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
nl: <b>Terminaluitvoer:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
nl: <b>De volgende pictogrammen worden gebruikt om de huidige status van een pakket aan te geven:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
nl: <b>AF TE WAARDEREN</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
nl: <b>Volledig te verwijderen (inclusief configuratiebestanden)</b>

en: <b>To be removed</b>
nl: <b>Te verwijderen</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
nl[0]: <b>Waarschuwing:</b> er wordt %d essentieel pakket verwijderd!
nl[1]: <b>Waarschuwing:</b> Er zullen %d essentiële pakketten verwijderd worden!

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
nl: <big><b>Kan niet alle benodigde pakketten ophalen</b></big>
    
    De versie van het pakket dat u wilt installeren is wellicht niet meer aanwezig in de pakketbron of er zijn problemen met de pakketbron. Herlaad de pakkettenlijst en controleer de bron van het pakket (bijvoorbeeld de cd of internetverbinding).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
nl: <big><b>Kan niet alle pakketbronlijsten ophalen</b></big>
    
    De pakketbron is mogelijk niet meer beschikbaar of kan niet worden bereikt wegens netwerkproblemen. Indien beschikbaar, wordt er een oudere versie van de onopgehaalde lijst gebruikt, anders zal de pakketbron worden genegeerd. Controleer uw internetverbinding en zorg er voor dat het adres van de pakketbron goed is ingesteld in de voorkeuren.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
nl: <big><b>Voer de volledige apt-regel in van de pakketbron die u wilt toevoegen</b></big>
    
    De apt-regel bevat het type, de locatie en de inhoud van de pakketbron, bijvoorbeeld <i>"deb http://ftp.debian.org buster main"</i>. In de documentatie vindt u meer informatie over de syntaxis.

en: <i>Can't close while running</i>
nl: <i>Kan niet sluiten tijdens activiteit</i>

en: <i>Finished</i>
nl: <i>Klaar</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
nl: <i>Bezig met voorbereiden van pakketten...</i>

en: <i>Running...</i>
nl: <i>Bezig...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
nl: <span size="large" weight="bold">Interne optie instellen</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
nl: <span size="large" weight="bold">Deze instellingen hebben effect op de kern van uw systeem. Wees voorzichtig met het wijzigen ervan.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
nl: <span size="large" weight="bold">Welke taken zou uw computer moeten kunnen uitvoeren?</span>
    
    Dit zijn vooraf geselecteerde groepen van pakketten om elke taak uit te kunnen voeren. Als u een taak selecteert, zullen de overeenkomstige pakketten worden gemarkeerd voor installatie.

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
nl: <span size="small">Auteursrecht (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Auteursrecht (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
nl: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic-versie</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
nl: <span weight="bold" size="large">Veranderingen doorvoeren?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
nl: <span weight="bold" size="larger">Niet alle pakketten kunnen worden gemarkeerd voor installatie of opwaardering</span>
    
    De volgende pakketten hebben onoplosbare afhankelijkheden. Zorg er voor dat alle benodigde pakketbronnen zijn toegevoegd en ingeschakeld in de voorkeuren.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
nl: <span weight="bold" size="larger">Geef een label op voor deze cd-rom</span>
    
    Het label zal worden gebruikt als u pakketten van deze cd-rom wilt installeren. U wordt aanbevolen om het label ook op de cd-rom te plakken om hem gemakkelijk terug te vinden.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
nl: <span weight="bold" size="larger">Geef het label van de cd-rom op</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
nl: <span weight="bold" size="larger">Benodigde extra veranderingen markeren?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
nl: <span weight="bold" size="larger">De pakketinformatie is verouderd</span>
    
    De pakketinformatie is meer dan twee dagen oud. Er zouden belangrijke beveiligingsupdates kunnen zijn. U wordt aanbevolen om de pakketinformatie regelmatig te herladen.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
nl: Eén pakket kan niet worden geïnstalleerd.  Bezig met herstelpoging:

en: AND
nl: EN

en: APT line:
nl: APT-regel:

en: APT system reports:
    %s
nl: Het apt-systeem meldt het volgende:
    %s

en: A_pplication Font
nl: Toe_passingslettertype

en: A_pply Marked Changes
nl: Gemarkeerde veranderingen _doorvoeren

en: About Synaptic
nl: Over Synaptic

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add downloaded packages
nl: Opgehaalde pakketten toevoegen

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
nl: Voeg pakketten toe die met de functie 'Pakketdownloadscript samenstellen' zijn opgehaald

en: All
nl: Alles

en: Alphabetic
nl: Alfabetisch

en: Always Ask
nl: Altijd vragen

en: Always prefer the highest version
nl: Altijd de nieuwste versie verkiezen

en: Always prefer the installed version
nl: Altijd de geïnstalleerde versie verkiezen

en: Amateur Radio
nl: Amateurradio

en: An error occurred
nl: Er is een fout opgetreden

en: An error occurred while saving configurations.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van de instellingen.

en: Another synaptic is running
nl: Synaptic is al actief

en: Apply
nl: Alles toepassen

en: Apply all marked changes
nl: Alle gemarkeerde veranderingen doorvoeren

en: Apply changes in a terminal window
nl: Veranderingen doorvoeren in terminalvenster

en: Applying Changes
nl: Bezig met doorvoeren van veranderingen

en: Applying marked changes. This may take a while...
nl: Bezig met doorvoeren van gemarkeerde veranderingen...

en: Architecture
nl: Architectuur

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
nl: Bevestiging vragen bij veranderingen die ook andere pakketten beïnvloeden

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
nl: Vragen of de toepassing afgesloten moet worden na voltooiing

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
nl: Voer uw wachtwoord in om Synaptic-pakketbeheer te openen

en: Automatic install
nl: Automatische installatie

en: Automatic removable
nl: Automatisch verwijderbaar

en: Automatically
nl: Automatisch

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
nl: Automatisch sluiten nadat de veranderingen zijn doorgevoerd

en: Automatically installed
nl: Automatisch geïnstalleerd

en: Available versions:
nl: Beschikbare versies:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
nl: Ongeldige reguliere uitdrukking '%s' in basisweergavebestand.

en: Base System
nl: Basissysteem

en: Binary (deb)
nl: Binair bestand (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
nl: Booleaanse operator tussen eigenschapcriteria:

en: Breaks
nl: Breekt

en: Broken
nl: Defect

en: Broken dependencies
nl: Defecte afhankelijkheden

en: Broken:
nl: Defect:

en: Can't read %s
nl: Kan %s niet uitlezen

en: Can't write %s
nl: Kan %s niet wegschrijven

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cannot find filename or size tag
nl: Kan bestandsnaam of -grootte niet vinden

en: Cannot read vendors.list file
nl: Kan het bestand 'vendors.list' niet uitlezen

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
nl: Het instelgereedschap kan niet worden geopend!
    Installeer het vereiste pakket 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
nl: Veranderingen doorgevoerd

en: Choose font
nl: Lettertype kiezen

en: Choose the action from the context menu of the package.
nl: Kies de actie in het rechtermuisknopmenu van een pakket.

en: Cleaning package lists...
nl: Bezig met opschonen van pakketlijsten...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
nl: Klik op het statuspictogram om een menu met alle beschikbare acties te openen.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
nl: Klikken op statuspictogram om de waarschijnlijkste actie te markeren

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
nl: Venster sluiten nadat de veranderingen zijn doorgevoerd

en: Color
nl: Kleur

en: Color packages by their status
nl: Markeerkleuren toekennen op basis van pakketstatus

en: Color selection
nl: Kleur kiezen

en: Colors
nl: Kleuren

en: Columns and Fonts
nl: Kolommen en lettertypen

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
nl: Een kommagescheiden lijst met computers en domeinen die niet benaderd zullen worden via de proxy (bijv. localhost, 192.168.0.2, .net)

en: Common
nl: Algemeen

en: Communication
nl: Communicatie

en: Community Maintained (installed)
nl: Gemeenschapspakketten (geïnstalleerd)

en: Complete changelog of the latest version:
nl: Volledig wijzigingslog van de nieuwste versie:

en: Completely
nl: Volledig

en: Component
nl: Onderdeel

en: Conflicting packages
nl: Conflicterende pakketten

en: Conflicts
nl: Conflicteert met

en: Consider recommended packages as dependencies
nl: Aanbevolen pakketten beschouwen als afhankelijkheden

en: Converted From RPM by Alien
nl: Omgezet vanuit RPM door Alien

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copying package lists...
nl: Bezig met kopiëren van pakketlijsten...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
nl: De veranderingen kunnen niet worden doorgevoerd.
    Herstel eerst de defecte pakketten.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
nl: Het systeem kan niet worden opgewaardeerd.
    Herstel eerst de defecte pakketten.

en: Couldn't identify disc.
nl: Kan schijf niet identificeren.

en: Credits
nl: Met dank aan

en: Cross Platform
nl: Platformonafhankelijk

en: Ctrl-c pressed
nl: Ctrl-c werd ingedrukt

en: Currently in broken policy state
nl: Momenteel in defecte beleidsstatus

en: Custom
nl: Aangepast

en: Databases
nl: Databanken

en: Debtag support is enabled.
nl: Debtag-ondersteuning is ingeschakeld.

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Default Upgrade
nl: Standaard opwaardering

en: Delete _History files older than:
nl: _Geschiedenis verwijderen die ouder is dan:

en: Delete all cache package files now.
nl: Verwijder nu alle gebufferde pakketbestanden

en: Dependants
nl: Afhankelijken

en: Dependencies
nl: Afhankelijkheden

en: Dependencies of the Latest Version
nl: Afhankelijkheden van de nieuwste versie

en: Dependency of
nl: Afhankelijkheid van

en: Dependent packages
nl: Afhankelijke pakketten

en: Depends
nl: Is afhankelijk van

en: Description
nl: Beschrijving

en: Description %s
nl: Beschrijving van %s

en: Description and Name
nl: Beschrijving en naam

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Difference between the files
nl: Verschil tussen de bestanden

en: Direct connection to the Internet
nl: Directe verbinding met het internet

en: Disc Label
nl: Schijflabel

en: Disc label:
nl: Schijflabel:

en: Disc not successfully scanned.
nl: De schijf is niet geheel doorzocht.

en: Distribution
nl: Distributie

en: Distribution:
nl: Distributie:

en: Do you want to add another CD-ROM?
nl: Wilt u nóg een cd-rom toevoegen?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
nl: Wilt u doorgaan zonder deze pakketten?

en: Do you want to quit Synaptic?
nl: Wilt u Synaptic afsluiten?

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Documented by
nl: Gedocumenteerd door

en: Done
nl: Klaar

en: Done!
nl: Klaar!

en: Double click on the package name.
nl: Dubbelklik op de pakketnaam.

en: Download
nl: Ophalen

en: Download Size
nl: Downloadgrootte

en: Download rate: %s/s - %s remaining
nl: Downloadsnelheid: %s/s - nog %s te gaan

en: Download rate: ...
nl: Downloadsnelheid: ...

en: Download:
nl: Ophalen:

en: Downloading Changelog
nl: Bezig met ophalen van wijzigingslog

en: Downloading Package Files
nl: Bezig met ophalen van pakketbestanden

en: Downloading Package Information
nl: Bezig met ophalen van pakketinformatie

en: Downloading file %li of %li
nl: Bezig met ophalen van bestand %li van %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
nl: FOUT: kan geen wachtwoordinvoer verkrijgen voor beheerder (su)

en: ERROR: could not create configuration directory %s
nl: FOUT: kan de configuratiemap '%s' niet aanmaken

en: ERROR: could not create log directory %s
nl: FOUT: kan de logboekmap '%s' niet aanmaken

en: ERROR: could not create state directory %s
nl: FOUT: kan de statusmap '%s' niet aanmaken

en: ERROR: could not create tmp directory %s
nl: FOUT: kan de tijdelijke map '%s' niet aanmaken

en: ERROR: couldn't open %s for writing
nl: FOUT: kan %s niet openen om weg te schrijven

en: Editors
nl: Bewerkers

en: Education
nl: Onderwijs

en: Electronics
nl: Electronica

en: Email
nl: E-mail

en: Embedded Devices
nl: Ingebedde apparaten

en: Empty disc name.
nl: Blanco schijfnaam.

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Enhances
nl: Verbetert

en: Error failed to fork pty
nl: Fout: afsplitsen van pty mislukt

en: Error in package %s
nl: Fout in pakket '%s'

en: Error parsing file record
nl: Fout tijdens bestandsanalyse

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
nl: Er zullen essentiële pakketten verwijderd worden.
    Uw systeem kan hierdoor onbruikbaar worden!

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Exclude selected sections
nl: Geselecteerde secties uitsluiten

en: Excludes
nl: Uitsluiten

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
nl: De uitdrukking is aangetroffen. Bekijk de lijst aan de linkerkant voor overeenkomende items.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
nl: Er werd extra uitvoer aangemaakt tijdens de pakketbeheeractie

en: FTP proxy:
nl: FTP-proxy:

en: Failed
nl: Mislukt

en: Failed to fetch %s
      %s
nl: Kan %s niet ophalen
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
nl: Niet alle beschikbare opwaarderingen kunnen worden gemarkeerd!

en: Failed to mount the cdrom.
nl: De cd-rom kan niet worden aangekoppeld.

en: Failed to open %s.new
nl: Kan %s.new niet openen

en: Failed to rename
nl: Kan naam niet wijzigen

en: Failed to rename %s.new to %s
nl: Kan %s.new's naam niet wijzigen in %s

en: Failed to reopen fd
nl: Kan fd niet heropenen

en: Failed to resolve dependency problems!
nl: De afhankelijkheidsproblemen kunnen niet worden opgelost!

en: Failed to stat %s%s
nl: Kan %s%s niet raadplegen

en: Field
nl: Veld

en: File
nl: Bestand

en: Files
nl: Bestanden

en: Find
nl: Zoeken

en: FingerPrint
nl: Vingerafdruk

en: Fonts
nl: Lettertypen

en: For installation or upgrade
nl: Voor installatie of opwaardering

en: For removal
nl: Voor verwijdering

en: Force version:
nl: Versie afdwingen:

en: Found %i packages
nl: %i pakketten gevonden

en: GNOME Desktop Environment
nl: GNOME-werkomgeving

en: GNU R statistical system
nl: GNU R statistisch systeem

en: GObject Introspection data
nl: GObject-introspectiegegevens

en: Games and Amusement
nl: Spellen en amusement

en: General
nl: Algemeen

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
nl: Stel een shellscript samen zodat u de geselecteerde pakketten op een andere computer kunt ophalen

en: Generate package download script
nl: Pakketdownloadscript samenstellen

en: Get Changelog
nl: Wijzigingslog bekijken

en: Get Screenshot
nl: Schermfoto bekijken

en: Gnustep Desktop Environment
nl: Gnustep-werkomgeving

en: Graphics
nl: Grafisch

en: HTTP authentication
nl: HTTP-authenticatie

en: HTTP proxy:
nl: HTTP-proxy:

en: Haskell Programming Language
nl: Haskell-programmeertaal

en: History
nl: Geschiedenis

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
nl: Geschiedenis van geïnstalleerde, opgewaardeerde en verwijderde pakketten.

en: Hit
nl: Geraakt

en: Hold Current Version
nl: Huidige versie behouden

en: IP address or host name of the ftp proxy server
nl: IP-adres of computernaam van de ftp-proxyserver

en: IP address or host name of the http proxy server
nl: IP-adres of computernaam van de http-proxy

en: Icon Legend
nl: Pictogramlegenda

en: Icon _Legend
nl: Pictogram_legenda

en: Identifying disc...
nl: Bezig met identificeren van schijf...

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
nl: Ongeldige regels in het bestand 'sources.list' worden genegeerd!

en: Include
nl: Opnemen

en: Include selected sections only
nl: Alleen geselecteerde secties opnemen

en: Includes
nl: Opnemen

en: Insert a disc in the drive.
nl: Leg een schijf in de lade.

en: Install, remove and upgrade software packages
nl: Installeer, verwijder en waardeer softwarepakketten op

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installed (auto removable)
nl: Geïnstalleerd (automatisch verwijderbaar)

en: Installed (local or obsolete)
nl: Geïnstalleerd (handmatig of verouderd)

en: Installed (locked to the current version)
nl: Geïnstalleerd (vastgezet op huidige versie)

en: Installed (locked):
nl: Geïnstalleerd (vastgezet):

en: Installed (manual)
nl: Geïnstalleerd (handmatig)

en: Installed (unsupported)
nl: Geïnstalleerd (niet-ondersteund):

en: Installed (upgradable)
nl: Geïnstalleerd (opwaardeerbaar)

en: Installed Files
nl: Geïnstalleerde bestanden

en: Installed Version
nl: Geïnstalleerde versie

en: Installed packages that are up-to-date
nl: Geïnstalleerde pakketten die al actueel zijn

en: Installed packages that are upgradable
nl: Geïnstalleerde pakketten die opwaardeerbaar zijn

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
nl: Geïnstalleerde pakketten die opgewaardeerd kunnen worden naar een nieuwere bovenstroomse versie

en: Installed:
nl: Geïnstalleerd:

en: Installing and removing software
nl: Bezig met verwijderen en installeren van software

en: Installing software
nl: Bezig met installeren

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
nl: Interne fout: 'Alles bijwerken' heeft dingen vernield. Meld dit probleem.

en: Internal Error, non-zero counts
nl: Interne fout: tellingen ongelijk aan nul

en: Internal error
nl: Interne fout

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
nl: Interne fout bij het openen van de cache (%d). Meld dit probleem.

en: Internationalization and localization
nl: Vertalingen en landinstellingen

en: Interpreted Computer Languages
nl: Vertaalde computertalen

en: Invalid disc name!
nl: Ongeldige schijfnaam!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
nl: Ongeldig item in het voorkeurenbestand: geen pakketkop

en: Java Programming Language
nl: Java-programmeertaal

en: KDE Desktop Environment
nl: KDE-werkomgeving

en: Keep Configuration
nl: Instellingen bewaren

en: Kernel and modules
nl: Kernel en modules

en: Latest Version
nl: Nieuwste versie

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
nl: Laat Synaptic de beste versie voor u kiezen. Bij twijfel, kies deze optie.

en: Libraries
nl: Bibliotheken

en: Libraries - Development
nl: Bibliotheken - Ontwikkeling

en: Libraries - Old
nl: Bibliotheken - Oud

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
nl: Bibliotheekpakketten die niet meer nodig zijn (deborphan vereist)

en: Line %u too long in markings file.
nl: De regel '%u' in het markeringenbestand is te lang.

en: Lisp Programming Language
nl: Lisp-programmeertaal

en: Local
nl: Handmatig

en: Localization
nl: Taal- en landinstellingen

en: Look in:
nl: Zoeken op:

en: Maintainer
nl: Beheerder

en: Malformed line %u in markings file
nl: De regel '%u' in het markeringenbestand is onjuist opgemaakt

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
nl: Man-pagina:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Handleiding:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
nl: Handmatig geïnstalleerd

en: Manual proxy configuration
nl: Handmatige proxyconfiguratie

en: Mark All Upgrades
nl: Alle opwaarderingen markeren

en: Mark Packages by _Task...
nl: Pakketten markeren op _taak...

en: Mark Recommended for Installation
nl: Aanbevelingen markeren voor installatie

en: Mark Suggested for Installation
nl: Suggesties markeren voor installatie

en: Mark all possible upgrades
nl: Alle opwaarderingen markeren

en: Mark for Co_mplete Removal
nl: Markeren voor volledige ver_wijdering

en: Mark for Complete Removal
nl: Markeren voor volledige verwijdering

en: Mark for Installation
nl: Markeren voor installatie

en: Mark for R_einstallation
nl: Markeren voor _herinstallatie

en: Mark for Reinstallation
nl: Markeren voor herinstallatie

en: Mark for Removal
nl: Markeren voor verwijdering

en: Mark for Upgrade
nl: Markeren voor opwaarderen

en: Mark for _Installation
nl: Markeren voor _installatie

en: Mark for _Removal
nl: Markeren voor _verwijdering

en: Mark for _Upgrade
nl: Markeren voor _opwaardering

en: Marked Changes
nl: Gemarkeerde veranderingen

en: Marked for complete removal
nl: Gemarkeerd voor volledige verwijdering

en: Marked for complete removal:
nl: Gemarkeerd voor volledige verwijdering:

en: Marked for downgrade
nl: Gemarkeerd voor afwaardering

en: Marked for downgrade:
nl: Gemarkeerd voor afwaardering:

en: Marked for installation
nl: Gemarkeerd voor installatie

en: Marked for installation:
nl: Gemarkeerd voor installatie:

en: Marked for re-installation
nl: Gemarkeerd voor herinstallatie

en: Marked for reinstallation:
nl: Gemarkeerd voor herinstallatie:

en: Marked for removal
nl: Gemarkeerd voor verwijdering

en: Marked for removal:
nl: Gemarkeerd voor verwijdering:

en: Marked for upgrade
nl: Gemarkeerd voor opwaardering

en: Marked for upgrade:
nl: Gemarkeerd voor opwaardering:

en: Marking all available upgrades...
nl: Bezig met markeren van beschikbare opwaarderingen...

en: Mathematics
nl: Wiskunde

en: Meta Packages
nl: Metapakketten

en: Miscellaneous  - Graphical
nl: Diversen - Grafisch

en: Miscellaneous - Text Based
nl: Diversen - Tekstgebaseerd

en: Missing Recommends
nl: Ontbrekende aanbevelingen

en: Mono/CLI Infrastructure
nl: Mono/CLI-infrastructuur

en: Mounting CD-ROM...
nl: Bezig met aankoppelen van cd-rom...

en: Move D_own
nl: _Omlaag

en: Move _Up
nl: Om_hoog

en: N/A
nl: n/b

en: NOT AUTHENTICATED
nl: NIET GEVERIFIEERD

en: Name
nl: Naam

en: Network
nl: Netwerk

en: Networking
nl: Netwerken

en: Never show this message again
nl: Nooit meer tonen

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
nl: Waardeer nooit automatisch op naar een nieuwe versie. Wees héél voorzichtig met deze optie, aangezien u hierdoor geen veiligheidsupdates ontvangt! Als u handmatig een pakketversie afdwingt, dan zal de pakketversie de gekozen distributie volgen.

en: New Filter %i
nl: Nieuw filter %i

en: New in repository
nl: Nieuw in pakketbron

en: New in repository:
nl: Nieuw in pakketbron:

en: Newsgroup
nl: Nieuwsgroepen

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
nl: Er is geen hulpinformatietoepassing geïnstalleerd!
    
    Installeer de GNOME-hulpkijker 'yelp' of een webbrowser als 'falkon' of 'firefox' om de handleiding van Synaptic te bekijken.
    
    U kunt ook de 'man'-pagina openen door 'man synaptic' uit te voeren in een terminalvenster of de html-versie bekijken uit de map 'synaptic/html'.

en: No package is selected.
nl: Geen pakket gekozen.

en: No proxy for:
nl: Geen proxy voor:

en: No valid records were found.
nl: Geen geldige items aangetroffen.

en: Not automatic:
nl: Niet automatisch:

en: Not found
nl: Niet gevonden

en: Not installable
nl: Niet installeerbaar

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Not installed (locked)
nl: Niet geïnstalleerd (vergrendeld)

en: Not installed (locked):
nl: Niet geïnstalleerd (vastgezet):

en: Not installed (new in repository)
nl: Niet geïnstalleerd (nieuw in pakketbron)

en: Not installed (residual config)
nl: Niet geïnstalleerd (bewaarde instellingen)

en: Not installed (unsupported)
nl: Niet geïnstalleerd (niet-ondersteund)

en: Not installed packages
nl: Niet-geïnstalleerde pakketten

en: Not installed:
nl: Niet geïnstalleerd:

en: Not marked
nl: Niet gemarkeerd

en: Number of undo operations:
nl: Aantal ongedaan te maken acties:

en: OCaml Programming Language
nl: OCaml-programmeertaal

en: OK
nl: Oké

en: OR
nl: OF

en: Obsoletes
nl: Verwijdert wegens veroudering

en: Only experts should use this.
nl: Dit is alleen bedoeld voor deskundigen.

en: Open changes
nl: Wijzigingen openen

en: Operator
nl: Bediener

en: Origin
nl: Oorsprong

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
nl: Oorspronkelijke maker:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Beheerders:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Bijdragers:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
nl: Verweesd

en: PHP Programming Language
nl: PHP-programmeertaal

en: Package
nl: Pakket

en: Package Manager
nl: Pakketbeheer

en: Package Manager output
nl: Uitvoer van pakketbeheer

en: Package Name
nl: Pakketnaam

en: Package changes
nl: Pakketveranderingen

en: Package is supported
nl: Pakket wordt ondersteund

en: Package management software using apt.
nl: Pakketbeheer, gebruikmakend van apt.

en: Package name
nl: Pakketnaam

en: Package with Debconf
nl: Pakket met Debconf

en: Packages installed automatically as part of a dependency
nl: Pakketten die automatisch zijn geïnstalleerd als deel van een afhankelijkheid

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
nl: Pakketten die automatisch geïnstalleerd zijn, maar niet meer vereist zijn door enig ander pakket

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
nl: Pakketten die handmatig zijn geïnstalleerd (niet als een afhankelijkheid van iets anders)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
nl: Pakketten die nieuw in de pakketbron zijn sinds de recentste herlading

en: Packages that are not available in any repository
nl: Pakketten die in geen enkele pakketbron beschikbaar zijn

en: Packages that will be installed or upgraded
nl: Pakketten die geïnstalleerd of opgewaardeerd zullen worden

en: Packages that will be removed
nl: Pakketten die verwijderd zullen worden

en: Packages that will never be upgraded
nl: Pakketten die nooit opgewaardeerd zullen worden

en: Packages that won't be changed
nl: Pakketten die onveranderd zullen blijven

en: Packages with broken dependencies
nl: Pakketten met defecte afhankelijkheden

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Pattern
nl: Patroon

en: Perl Programming Language
nl: Perl-programmeertaal

en: Pinned
nl: Vastgezet

en: Please insert a disc in the drive.
nl: Leg een schijf in de lade.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
nl: Voer de schijf in met het label:
    %s
    in station %s

en: Please select a directory
nl: Kies een map

en: Policy broken
nl: Beleid defect

en: Port number of the ftp proxy server
nl: Poortnummer van de ftp-proxyserver

en: Port number of the http proxy server
nl: Poortnummer van de http-proxyserver

en: Port:
nl: Poort:

en: PreDepends
nl: Heeft als voorvereisten

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
nl: Geef bij opwaardering de voorkeur aan pakketversies van de geselecteerde distributie. Als u handmatig een versie van een andere distributie afdwingt, zal de pakketversie die distributie blijven volgen totdat zij ook beschikbaar is in de standaarddistributie.

en: Prefer versions from:
nl: Voorkeur geven aan versies van:

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preparing...
nl: Bezig met voorbereiden...

en: Priority
nl: Prioriteit

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Provided Packages
nl: Geleverde pakketten

en: Provided packages
nl: Geleverde pakketten

en: Provides
nl: Levert

en: Python Programming Language
nl: Python-programmeertaal

en: Queued
nl: In de wachtrij gezet

en: Quick Introduction
nl: Korte inleiding

en: Quick filter
nl: Snelfilter

en: Rebuilding search index
nl: Bezig met opnieuw samenstellen van zoekindex

en: Recommendations
nl: Aanbevelingen

en: Recommends
nl: Raadt aan

en: Reduced View
nl: Basisweergave

en: ReducedView
nl: Basisweergave

en: Registering disc...
nl: Bezig met vastleggen van schijf...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
nl: De uitgavebestanden van sommige pakketbronnen zijn niet aangetroffen of op echtheid gecontroleerd. Zulke pakketbronnen worden genegeerd.

en: Reload
nl: Herladen

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
nl: Ververs de pakketinformatie om ingelicht te worden over nieuwe, verwijderde of opgewaardeerde pakketten.

en: Reloading outdated package information:
nl: Verversen van verouderde pakketinformatie:

en: Reloading package information...
nl: Bezig met herladen van pakketinformatie...

en: Remember my answer for future upgrades
nl: Antwoord onthouden voor toekomstige opwaarderingen

en: Remember the answer
nl: Antwoord onthouden

en: Removal of packages:
nl: Verwijderingsmethode:

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Including Orphaned Dependencies
nl: Verwijderen, inclusief verouderde afhankelijkheden

en: Removed packages that have left configuration files on the system
nl: Verwijderde pakketten die configuratiebestanden hebben achtergelaten op het systeem

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
nl: Door het verwijderen van het pakket '%s' kan het systeem onbruikbaar worden.
    Weet u het zeker?

en: Removing software
nl: Bezig met verwijderen

en: Replace configuration file
    '%s'?
nl: Wilt u het configuratiebestand
    '%s' vervangen?

en: Replaced packages
nl: Vervangen pakketten

en: Replaces
nl: Vervangt

en: Repositories
nl: Pakketbronnen

en: Repositories changed
nl: Pakketbronnen veranderd

en: Residual config
nl: Bewaarde instellingen

en: Restricted On Export
nl: Met uitvoerbeperkingen

en: Return to the main screen
nl: Terug naar het hoofdvenster

en: ReverseDepends
nl: Omgekeerd afhankelijk

en: Ruby Programming Language
nl: Ruby-programmeertaal

en: S_earch Results
nl: _Zoekresultaten

en: S_tatus
nl: _Status

en: Save Markings _As...
nl: Markeringen opslaan _als...

en: Save changes
nl: Bezig met opslaan van veranderingen

en: Save full state, not only changes
nl: Volledige status opslaan, niet alleen de  veranderingen

en: Save script
nl: Script opslaan

en: Scanning CD-ROM
nl: Bezig met doorzoeken van cd-rom

en: Scanning disc...
nl: Bezig met doorzoeken van schijf...

en: Science
nl: Wetenschap

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Filter
nl: Zoekfilter

en: Search History
nl: Zoekgeschiedenis

en: Search for packages
nl: Zoeken naar pakketten

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Searching
nl: Bezig met zoeken

en: Section
nl: Sectie

en: Section(s)
nl: Sectie(s)

en: Section(s):
nl: Sectie(s):

en: Sections
nl: Secties

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select directory
nl: Map kiezen

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
nl: Selecteer een pakket en kies een actie in het 'Pakket'-menu.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
nl: Kies de versie van '%s' die dient te worden geïnstalleerd

en: Setting markings...
nl: Bezig met instellen van markeringen...

en: Setup Vendors
nl: Leveranciers instellen

en: Show individual files
nl: Individuele bestanden tonen

en: Show package properties in the main window
nl: Pakketeigenschappen in het hoofdvenster tonen

en: Show this dialog at startup
nl: Dialoogvenster tonen na opstarten

en: Size
nl: Grootte

en: Size:
nl: Grootte:

en: Smart Upgrade
nl: Slimme opwaardering

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
nl: Enkele pakketten kunnen niet worden opgehaald van de server(s).

en: Source (deb-src)
nl: Broncode (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
nl: Bezig met starten van Synaptic-pakketbeheer zonder beheerdersrechten

en: Starting help viewer...
nl: Bezig met openen van hulpinformatie...

en: Starting package configuration tool...
nl: Bezig met openen van instelgereedschap...

en: Starting package documentation viewer...
nl: Bezig met openen van pakketdocumentatie...

en: Stat failed for %s
nl: Raadpleging mislukt voor %s

en: Successfully fixed dependency problems
nl: De afhankelijkheidsproblemen zijn opgelost

en: Successfully marked available upgrades
nl: Alle beschikbare opwaarderingen zijn gemarkeerd

en: Suggestions
nl: Suggesties

en: Suggests
nl: Suggereert

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Supported
nl: Ondersteund

en: Synaptic Package Manager
nl: Synaptic-pakketbeheer

en: Synaptic Package Manager
nl: Synaptic-pakketbeheer

en: Syntax error in line %s
nl: Syntaxisfout op regel %s

en: System Administration
nl: Systeembeheer

en: System upgrade:
nl: Systeemopwaardering:

en: Tags
nl: Labels

en: Tasks
nl: Taken

en: TeX Authoring
nl: TeX-tekstverwerking

en: Text Be_side Icons
nl: Tekst _naast pictogrammen

en: Text _Below Icons
nl: Tekst _onder pictogrammen

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
nl: Het wijzigingslog bevat informatie over veranderingen en herstelde fouten in elke pakketversie.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
nl: De gekozen actie heeft ook effect op andere pakketten. De volgende veranderingen zijn vereist om door te gaan.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
nl: Het configuratiebestand '%s' is aangepast (door u of een script), maar dit pakket bevat een nieuwere versie. Klik op 'Nee' als u uw huidige versie wilt behouden. Wilt u het huidige bestand vervangen door de nieuwere versie van de pakketonderhouders?

en: The following details are provided:
nl: De volgende details zijn verstrekt:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
nl: Dit label zal worden gebruikt ter identificatie van de cd-rom, als u later pakketten ervan wilt installeren.

en: The list of installed files is only available for installed packages
nl: De lijst met geïnstalleerde bestanden is alleen beschikbaar voor geïnstalleerde pakketten

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
nl: De bronnenlijst kan niet worden uitgelezen.
    Ga naar de pakketbroninstellingen om het probleem te verhelpen.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
nl: De aangegeven veranderingen worden doorgevoerd - dit kan even duren.

en: The package files will be downloaded, but not installed
nl: De pakketten worden alleen opgehaald, niet geïnstalleerd

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
nl: De pakketlijsten of het statusbestand kunnen niet worden uitgelezen of geopend.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
nl: Pakketbeheer kiest altijd de beste beschikbare versie. Als u een andere versie afdwingt, kunnen er fouten optreden in de afhandeling van pakketafhankelijkheden.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
nl: De pakketbronnen worden gecontroleerd op nieuwe, verwijderde of opgewaardeerde pakketten.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
nl: De pakketbroninformatie is gewijzigd. Klik op de knop 'Herladen' om de wijzigingen door te voeren.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
nl: De software op uw systeem is onderverdeeld in zogenaamde <i>pakketten</i>. De pakketbeheerder stelt u in staat om pakketten te installeren, op te waarderen of te verwijderen.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
nl: Synaptic is al actief in interactieve modus. Sluit dat proces af.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
nl: Synaptic is al actief in niet-interactieve modus. Wacht tot dat proces is afgerond.

en: This application is supported by the distribution
nl: Deze toepassing wordt ondersteund door de distributie

en: This behavior can be changed in the preferences later.
nl: Dit gedrag kan later worden aangepast in de voorkeuren.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
nl: U kunt nog één keer de lijst met gemarkeerde veranderingen bekijken voordat deze wordt doorgevoerd.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
nl: Deze software is uitgebracht onder de voorwaarden van de GNU General Public License, versie 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
nl: Doorgaans betekent dit dat er al een pakketbeheerder (zoals aptitude of apt-get) actief is. Sluit die toepassing af.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
nl: Hierdoor wordt de bewerking onderbroken, waardoor uw systeem mogelijk onbruikbaar wordt. Weet u het zeker?

en: To be downgraded
nl: Af te waarderen

en: To be installed
nl: Te installeren

en: To be kept
nl: Te behouden

en: To be re-installed
nl: Te herinstalleren

en: To be removed
nl: Te verwijderen

en: To be upgraded
nl: Op te waarderen

en: Translated by
nl: Vertaald door

en: Trying to recover from package failure
nl: Bezig met proberen de pakketfout te herstellen

en: U_nmark
nl: Markeringen weghalen

en: U_nmark All
nl: Alle markeringen weghale_n

en: Unable to change to %s
nl: Kan niet veranderen in %s

en: Unable to correct dependencies
nl: Kan afhankelijkheden niet corrigeren

en: Unable to correct missing packages
nl: Kan ontbrekende pakketten niet corrigeren

en: Unable to create a tmp file
nl: Kan geen tijdelijk bestand aanmaken

en: Unable to get exclusive lock
nl: Kan geen exclusieve vergrendeling verkrijgen

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
nl: Kan geen pakketbestanden vinden. Wellicht is dit geen apt-schijf.

en: Unable to lock the download directory
nl: Kan de downloadmap niet vergrendelen

en: Unable to lock the list directory
nl: Kan de lijstmap niet vergrendelen

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
nl: Kan de opwaarderingen niet markeren.
    Controleer uw systeem op fouten.

en: Unable to read %s
nl: Kan %s niet uitlezen

en: Unable to read the cdrom database %s
nl: Kan de cd-romdatabank %s niet uitlezen

en: Unchanged
nl: Onveranderd

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown source type
nl: Onbekend brontype

en: Unmark
nl: Markering weghalen

en: Unmounting CD-ROM...
nl: Bezig met ontkoppelen van cd-rom...

en: Upgradable
nl: Opwaardeerbaar

en: Upgradable (upstream)
nl: Opwaardeerbaar (bovenstrooms)

en: Upgradable:
nl: Opwaardeerbaar:

en: Usage: synaptic [options]
nl: Gebruik: synaptic [opties]

en: Use custom application font
nl: Aangepast toepassingslettertype gebruiken

en: Use custom terminal font
nl: Aangepast terminallettertype gebruiken

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Utilities
nl: Gereedschap

en: Value:
nl: Waarde:

en: Variable:
nl: Variabel:

en: Vendor
nl: Leverancier

en: Vendor block %s is invalid
nl: De leveranciersblokkade '%s' is ongeldig

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
nl: Leveranciers ondertekenen hun pakketten om de afkomst en integriteit ervan te waarborgen. Zonder verificatie neemt u een beveiligingsrisico.

en: Vendors...
nl: Leveranciers...

en: Version
nl: Versie

en: Version Control Systems
nl: Versiebeheersystemen

en: Version number
nl: Versienummer

en: Version:
nl: Versie:

en: Versions
nl: Versies

en: Video software
nl: Videosoftware

en: View package properties
nl: Pakketeigenschappen tonen

en: Visible
nl: Zichtbaar

en: Visit Homepage
nl: Website openen

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
nl: Ga naar de website: 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
nl: Bezig met wachten op schijf...

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Web servers
nl: Webservers

en: Word Processing
nl: Tekstverwerking

en: World Wide Web
nl: Wereldwijde web

en: Writing sources list...
nl: Bezig met wegschrijven van bronnenlijst...

en: Written by
nl: Gemaakt door

en: Xfce Desktop Environment
nl: Xfce-werkomgeving

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
nl: U staat op het punt software te installeren <b>die niet geverifieerd kan worden</b>! Hierdoor zou een kwaadwillend iemand uw systeem kunnen beschadigen of overnemen.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
nl: U voegt het onderdeel "universe" toe.
    
     Pakketten die onder dit onderdeel vallen, worden alleen door
    de gemeenschap ondersteund en zijn dus niet officieel. Weet u het zeker?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
nl: U kunt op diverse manieren pakketten markeren voor installatie, opwaarderen of verwijderen:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
nl[0]: U heeft %d defect pakket op uw systeem.
    
    Gebruik het filter 'Defect' om het te vinden.
nl[1]: U heeft %d defecte pakketten op uw systeem.
    
    Gebruik het filter 'Defect' om ze te vinden.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
nl: U dient het pakket "dwww" te installeren om de documentatie van een pakket te bekijken

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
nl: U dient de pakkettenlijst regelmatig te verversen, anders zou u belangrijke beveiligingsupdates missen.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
nl: U kunt geen veranderingen aanbrengen, maar u kunt wel de gemarkeerde veranderingen exporteren of er een ophaalscript voor maken.

en: Zope/Plone Environment
nl: Zope-/Plone-omgeving

en: _About
nl: _Over

en: _Add CD-ROM...
nl: CD-ROM _toevoegen...

en: _Add Repository
nl: Pakketbron _toevoegen

en: _Apply
nl: Toep_assen

en: _Architecture
nl: _Architectuur

en: _Browse Documentation
nl: _Documentatie doornemen

en: _Cancel
nl: _Annuleren

en: _Close
nl: _Sluiten

en: _Configure...
nl: _Instellen...

en: _Contents
nl: _Inhoud

en: _Custom Filters
nl: Aangepaste filters

en: _Default Upgrade
nl: Standaar_d opwaardering

en: _Delete
nl: Verwij_deren

en: _Delete Cached Package Files
nl: Opgehaalde pakketbestanden ver_wijderen

en: _Delete downloaded packages after installation
nl: Opgehaalde pakketten verwij_deren na installatie

en: _Description
nl: _Beschrijving

en: _Deselect All
nl: _Niets selecteren

en: _Down
nl: _Omlaag

en: _Download Changelog
nl: Wijzigingslog _ophalen

en: _Download package files only
nl: Pakketbestan_den alleen ophalen

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _File
nl: _Bestand

en: _Find
nl: _Zoeken

en: _Fix Broken Packages
nl: Defecte pakketten _repareren

en: _Force Version
nl: Versie a_fdwingen

en: _Force Version...
nl: Versie a_fdwingen...

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Hide
nl: _Verbergen

en: _Hide Details
nl: _Details verbergen

en: _History
nl: Gesc_hiedenis

en: _Icons Only
nl: Alleen p_ictogrammen

en: _Invert All
nl: Select_ie omkeren

en: _Keep
nl: _Behouden

en: _Keep history
nl: Geschiedenis _bewaren

en: _Leave all downloaded packages in the cache
nl: Opgehaa_lde pakketten bewaren in de cache

en: _Lock Version
nl: Versie vastzette_n

en: _Mark
nl: _Markeren

en: _Mark All Upgrades...
nl: Alle opwaarderingen _markeren...

en: _New
nl: _Nieuw

en: _OK
nl: _Oké

en: _Only delete packages which are no longer available
nl: _Alleen onbeschikbare pakketten verwijderen

en: _Open
nl: _Openen

en: _Package
nl: _Pakket

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Properties
nl: _Eigenschappen

en: _Quick Introduction
nl: _Korte inleiding

en: _Quit
nl: A_fsluiten

en: _Read Markings...
nl: Ma_rkeringen inlezen...

en: _Redo
nl: Opnieu_w uitvoeren

en: _Reload
nl: He_rladen

en: _Reload Package Information
nl: Pakketinformatie he_rladen

en: _Replace
nl: Ve_rvangen

en: _Repositories
nl: Pakketb_ronnen

en: _Save
nl: Op_slaan

en: _Save Markings
nl: Markeringen op_slaan

en: _Search
nl: _Zoeken

en: _Search...
nl: _Zoeken...

en: _Sections
nl: _Secties

en: _Select All
nl: Alles _selecteren

en: _Set Internal Option...
nl: _Interne optie instellen...

en: _Settings
nl: In_stellingen

en: _Show Details
nl: Detail_s tonen

en: _Smart Upgrade
nl: _Slimme opwaardering

en: _Terminal Font
nl: _Terminallettertype

en: _Text Only
nl: Alleen _tekst

en: _Toolbar
nl: _Werkbalk

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: _Up
nl: _Omhoog

en: _Verify package signatures
nl: Pakketondertekeningen _verifiëren

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
nl: bzip2 mislukt: wellicht is de schijf vol.

en: couldn't open %s for writing
nl: kan %s niet openen om weg te schrijven

en: days
nl: dag(en)

en: dist upgrade Failed
nl: dist-upgrade is mislukt

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
nl: gzip mislukt: wellicht is de schijf vol.

en: non free
nl: niet-vrij

en: or dependency
nl: of afhankelijkheid

en: translators-credits
nl: Heimen Stoffels
    Vincent van Adrighem
    Ubuntu Dutch Translators
