klipper - en to nn translation catalogue (137 entries)

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
nn: %1 – utklippstavleelement

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
nn: %1 – utklippstavleverktøy

en: %1x%2 %3bpp
nn: %1 × %2 %3 b/p

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &More
nn: &Fleire

en: (c) 1998, Andrew Stanley-Jones
    1998-2002, Carsten Pfeiffer
    2001, Patrick Dubroy
nn: © 1998 Andrew Stanley-Jones
    © 1998–2002 Carsten Pfeiffer
    © 2001 Patrick Dubroy

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
nn: &Set opp Klipper …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
nn: &Rediger innhald …

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
nn: Vis &strekkode …

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
nn: &Tøm utklippshistorikken

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
nn: Start handling på utklippstavla manuelt

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
nn: Neste historikkelement

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
nn: Førre historikkelement

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
nn: Vis element ved musepeikaren

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
nn: &Avslutt

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
nn: Sprett automatisk opp handlingsmeny

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
nn: Plasshaldaren <placeholder>&#37;s</placeholder> i kommandoen vert bytt ut med innhaldet på utklipps­tavla. Plasshaldarane <placeholder>&#37;0</placeholder> til <placeholder>&#37;9</placeholder> vert bytte ut med tilhøyrande tekst frå det regulære uttrykket.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
nn: Handling trer i kraft når <interface>mønsteret</interface> er i samsvar med innhaldet på utklippstavla. Då vil <interface>kommandoane</interface> til handlinga visast i sprettopp­menyen. Trykk på ein kommando for å køyra han.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
nn: Vil du sletta handlinga <resource>%1</resource><nl/>og alle tilhøyrande kommandoar?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
nn: Vil du sletta kommandoen <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
nn: Sjølv om sprettoppmenyen med handlingar er slått på, vert han ikkje vist automatisk for desse vindauga. Dette kan for eksempel vera nyttig for nettlesarar, der nettadresser i adresse­linja kan verta markert mens du skriv dei inn, noko som ville ført til at menyen vart vist ved alle tastetrykk.<nl/><nl/>Viss handlingsmenyen dukkar opp i eit program når du ikkje ønskjer det, kan du registrera programmet her. <link>Korleis finn rett namn å registrera</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nn: Viss det er kryssa av her, vil kommandoane takast med i den automatiske sprettopp­menyen (dersom han er slått på på sida <interface>Handlingsmeny</interface>). Viss ikkje, vert dei ikkje med der, men dei vert med når du hentar fram menyen via snøggtasten <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
nn: Mønsteret er eit regulært uttrykk. Sjå <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia-artikkelen om regulære uttrykk</link> for meir informasjon.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
nn: Desse handlingane vert viste i sprettopp­menyen, som du kan endra innstillingane for på sida <interface>Handlingsmeny</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
nn: Når eit <interface>mønster</interface> er i samsvar med innhaldet på utklipps­tavla, vert tilhøyrande <interface>kommando</interface> vist i sprettoppmenyen.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
nn: Viss det er kryssa av her og tekst som passar til eit handlings­mønster vert merkt eller valt frå utklipps­historikken, vert det automatisk vist ein sprettopp­meny med moglege handlingar. Viss det ikkje er kryssa av, eller viss eit vindauge er ekskludert, kan du likevel visa menyen via snøggtasten <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
nn: Du kan setja opp nettadresse­handlingar seinare på sida <interface>Handlingar</interface> i innstillings­vindauget til utklippstavla.

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
nn: Namnet du skal skriva inn her, er WM_CLASS-namnet til vindauget du vil ekskludera. Du finn det ved å skriva inn følgjande kommando i eit terminalvindauge.<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>Trykk så på vindauget du vil ekskludera. Namnet du skal bruka, er det første namnet etter likskaps­teiknet i teksten som kjem opp.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
nn: Tekst eller skjermområde merkt med musa eller tastaturet vert kalla <emphasis>utvalet</emphasis>. Du kan lima det inn med midtknappen på musa.<nl/><nl/>Viss utvalet vert kopiert med ei <interface>Kopier</interface> eller <interface>Klipp ut</interface>-handling, vert det lagra til <emphasis>utklippstavla</emphasis>. Du kan lima det inn att med ei <interface>Lim inn</interface>-handling. <nl/><nl/>Når det er kryssa av her, vert utklippstavla og utvalet automatisk synkroniserte, slik at dei alltid inneheld det same, og dette innhaldet kan limast inn på valfri måte. Viss det ikkje er kryssa av her, kan likevel utvalet lagrast i utklippstavla (avhengig av vala nedanfor), men det kan berre limast inn med midtknappen.

[ctx: @title:column]
en: Description
nn: Skildring

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
nn: Mønster og kommandoar

en: Action Menu
nn: Handlingsmeny

en: Action Properties
nn: Handlingseigenskapar

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
nn: Oppsett for handlingar

en: Actions Configuration
nn: Oppsett for handlingar

en: Add Action...
nn: Legg til handling …

en: Add Command...
nn: Legg til kommando …

en: Add to Clipboard
nn: Legg til på utklippstavla

en: Always ignore images
nn: Ignorer alltid bilete

en: Always save in history
nn: Lagra alltid i historikken

en: Append to clipboard
nn: Legg til på utklippstavla

en: Author
nn: Opphavsperson

en: Automatic action menu time:
nn: Vis handlingsmenyen så lenge:

en: Automatically Start Klipper?
nn: Automatisk start av Klipper?

en: Bugfixes and optimizations
nn: Feilfiksing og optimering

en: Clear Clipboard History
nn: Tøm utklippshistorikken

en: Clipboard Contents
nn: Innhald på utklippstavla

en: Clipboard history
nn: Utklippshistorikk

en: Clipboard history:
nn: Utklippshistorikk:

en: Clipboard is empty
nn: Utklippstavla er tom

en: Command
nn: Kommando

en: Command Properties
nn: Kommandoeigenskapar

en: Command:
nn: Kommando:

en: Confirm Delete Action
nn: Stadfest slettehandling

en: Confirm Delete Command
nn: Stadfest sletting av kommando

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
nn: Innhald merkt via musepeikaren, men ikkje manuelt kopiert til utklippstavla, vert ikkje automatisk lagra i utklippshistorikken. Det kan då berre limast inn att med eit midtklikk.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
nn: Viss det er kryssa av her, vert innhald merkt med muse­peikaren automatisk kopiert til utklipps­tavla, slik at du kan lima det inn både med ei <interface>Lim inn</interface>-handling og med midtklikk.<br/><a href="1">Les meir om utvalet og utklippstavla</a>.

en: Contributor
nn: Bidragsytar

en: Delete Action
nn: Slett handling

en: Delete Command
nn: Slett kommando

en: Description
nn: Skildring

en: Description:
nn: Skildring:

en: Disable This Popup
nn: Slå av dette sprettoppvindauget

en: Display the automatic action popup menu for this time.
nn: Vis den automatiske sprettopp­menyen med ulike handlingar så lenge.

en: Do Not Start
nn: Ikkje start

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
nn: Ikkje tillat at utklippstavla vert automatisk tømt, for eksempel når eit program vert lukka.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
nn: Ikkje lagra bilete i utklipps­historikken, heller ikkje om dei vert manuelt kopierte.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
nn: Er du sikker på at du vil tømma og sletta heile utklippshistorikken?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
nn: Eksempeloppføring for vising av endring i trevisinga til ei handling

en: Edit Action...
nn: Rediger handling …

en: Edit Command...
nn: Rediger kommando …

en: Edit Contents
nn: Rediger innhald

en: Enter a description for the action
nn: Skriv inn ei skildring for handlinga

en: Enter a description for the command
nn: Skriv inn ei skildring for kommandoen

en: Enter a pattern to match against the clipboard
nn: Skriv inn mønsteret du vil sjekka opp mot utklippstavla

en: Enter the command and arguments
nn: Skriv inn kommandoen og argument

en: Exclude Windows
nn: Ekskluder vindauge

en: Exclude Windows...
nn: Ekskluder vindauge …

en: For an item chosen from history
nn: For ei oppføring valt i historikken

[ctx: General Config]
en: General
nn: Generelt

en: General Configuration
nn: Generelt oppsett

en: History size:
nn: Storleik på utklippshistorikken:

en: Icon:
nn: Ikon:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
nn: Viss eit filnamn eller ei nettadresse vert valt, ta òg med i menyen alle program som støttar tilhøyrande MIME-type.

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Ignore the selection
nn: Ignorer utvalet

en: Immediately on selection
nn: Med ein gong ved val

en: Include MIME actions
nn: Ta med MIME-handlingar

en: Include in automatic popup
nn: Ta med i automatisk sprettopp

en: Invalid regular expression, %1
nn: Ugyldig regulært uttrykk: %1

en: Keep the selection and clipboard the same
nn: Hald utvalet og utklippstavla like

en: Klipper version
nn: Klipper-versjon

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Match pattern:
nn: Mønster:

en: Mobile Barcode
nn: Mobil strekkode

en: Never save in history
nn: Lagra aldri i historikken

en: No actions for WM_CLASS
nn: Ingen handlingar for WM_CLASS

en: No matches
nn: Ingen treff

[ctx: No timeout]
en: None
nn: Ingen

en: Non-text selection:
nn: Merkt ikkje-tekst:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
nn[0]:  oppføring
nn[1]:  oppføringar

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
nn: Berre lagra tekstutval i historikken, ikkje bilete eller andre typar data.

en: Only when explicitly copied
nn: Berre ved direkte kopiering

en: Options:
nn: Innstillingar:

en: Original Author
nn: Opphavleg opphavsperson

en: Output
nn: Utdata

en: Output from command:
nn: Resultat frå kommando:

en: Plasma cut & paste history utility
nn: Plasma-verktøy for kopiering og innliming

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
nn: Handlingsmeny

en: Prevent the clipboard from being cleared
nn: Hindra tømming av utklippstavla

en: Previous Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
nn: Fjern eventuelle blankteikn (mellomrom, linjeskift og liknande) frå starten og slutten av merkt tekst før køyring av kommandoen. Dette sikrar at for eksempel nettadresser sende til nettlesarar vil fungera skikkeleg. Teksten lagra på utklippstavla vert ikkje påverka.

en: Replace Clipboard
nn: Byt ut utklippstavla

en: Replace current clipboard
nn: Byt ut gjeldande utklippstavle

en: Reset the icon to the default for the command
nn: Tilbakestill ikonet til til standard for kommandoen

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
nn: Ta vare på utklippshistorikken, slik at han òg er tilgjengeleg neste gongar du loggar inn.

en: Save history across desktop sessions
nn: Lagra historikk på tvers av skrivebordsøkter

en: Search…
nn: Søk …

en: Selection and Clipboard:
nn: Utval og utklippstavle:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
nn: Snøggtastar

en: Shortcuts Configuration
nn: Snøggtastoppsett

en: Should Klipper start automatically when you login?
nn: Skal Klipper startast automatisk når du loggar inn?

en: Show action popup menu:
nn: Vis handlingsmeny som sprettopp:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
nn: Vis sprettoppmenyen så snart teksten vert merkt.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
nn: Vis ein sprettoppmeny med moglege handlingar når ei oppføring vert valt frå utklippshistorikken.

en: Text selection only
nn: Berre tekstutval

en: Text selection:
nn: Merkt tekst:

en: The clipboard history will store up to this many items.
nn: Utklippshistorikken vil innehalda høgst så mange oppføringar.

en: Trim whitespace from selection
nn: Fjern blankteikn på begge sider av teksten

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
nn[0]:  sekund
nn[1]:  sekund

en: Use graphical regexp editor
nn: Bruk grafisk redigering av regulære uttrykk

en: What happens to the standard output of the command executed.
nn: Kva som skal gjerast med standard-utdata frå kommandokøyringa.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
nn: Om merkt ikkje-tekst (eksempelvis bilete) skal lagrast på utklippstavla.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
nn: Om merkt tekst skal lagrast på utklippstavla.

en: current
nn: gjeldande

en: down
nn: ned

en: up
nn: opp
