kmail - en to nn translation catalogue (724 entries)

en:  Column: %1
nn:  Kolonne: %1

en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en:  sec
nn:  sekund

en: %1 match | %1 matches
nn[0]: %1 treff
nn[1]: %1 treff

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
nn: %1 (standard)

[ctx: %1: number of unread messages %2: total number of messages]
en: %1 / %2
nn: %1/%2

en: &Add Account...
nn: &Legg til konto …

en: &Add...
nn: &Legg til …

en: &Address Book
nn: &Adressebok

en: &All Fields
nn: &Alle felt

en: &Archive File:
nn: &Arkivfil:

en: &Archive Folder...
nn: &Arkiver mappe …

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
nn: &Spør etter handling når melding vert dregen til ei anna mappe

en: &Assign Shortcut...
nn: &Tilordna snøggtast …

en: &Attach
nn: &Legg ved

en: &Automatic Spellchecking
nn: &Automatisk stavekontroll

en: &BCC addresses:
nn: &Blindkopiadresser:

en: &Configure KMail...
nn: &Set opp KMail …

en: &Configure Summary View...
nn: Set opp &samandrag …

en: &Copy Global Templates
nn: &Kopier globale malar

en: &Create Filter
nn: &Lag filter

en: &Cryptographic Message Format
nn: &Kryptografisk meldingsformat

en: &Debug Sieve...
nn: &Feilsøk Sieve …

en: &Delete Search
nn: &Slett søk

en: &Dictionary
nn: &Ordliste

en: &Dictionary:
nn: &Ordliste:

en: &Display Message
nn: &Vis melding

en: &Drafts folder:
nn: &Kladdmappe:

en: &Duplicate existing identity
nn: &Kopier ein identitet som finst frå før

en: &Edit
nn: &Rediger

en: &Edit Recipients
nn: &Rediger mottakarar

en: &Email address:
nn: &E-postadresse:

en: &Encrypt Message
nn: &Krypter melding

en: &Existing identities:
nn: &Identitetar som finst frå før:

en: &Expiration Settings
nn: &Foreldingsoppsett

en: &Expire
nn: &Forelda

en: &Expire All Folders
nn: Slett &forelda meldingar i alle mappene

en: &File
nn: &Fil

en: &Find Messages...
nn: &Finn meldingar …

en: &Find in Message...
nn: &Finn i melding …

en: &Folder:
nn: &Mappe:

en: &Forward
nn: &Vidaresend

en: &From
nn: &Frå

en: &Go
nn: &Gå til

en: &Help
nn: &Hjelp

en: &Identity
nn: &Identitet

en: &Identity:
nn: &Identitet:

en: &Ignore Thread
nn: &Ignorer tråd

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
nn: B&ruk opphavleg teiknkoding ved svar og vidaresending (dersom det går)

en: &Mail Transport
nn: &E-post-transport

en: &Mail transport:
nn: E-post-&transport:

en: &Mailing List Management...
nn: Handtering av &e-postliste …

en: &Message
nn: &Melding

en: &Modify...
nn: &Endra …

en: &Move All Messages to Trash
nn: Flytt alle meldingane til &papirkorga

en: &Move to Trash
nn: Flytt til &papirkorga

en: &New Composer
nn: &Ny melding

en: &New Message...
nn: &Ny melding …

en: &New identity:
nn: &Ny identitet:

en: &Next Message
nn: &Neste melding

en: &Options
nn: &Val

en: &Previous Message
nn: &Førre melding

en: &Remove
nn: &Fjern

en: &Rename
nn: Endra &namn

en: &Reply-To address:
nn: &Svaradresse:

en: &Reply...
nn: &Svar …

en: &Request Disposition Notification
nn: &Be om meldingskvittering

en: &Save as Draft
nn: Lagra som &kladd

en: &Select All
nn: &Merk alt

en: &Send Mail
nn: &Send e-post

en: &Send Mail Via
nn: &Send e-post via

en: &Send Now
nn: &Send no

en: &Send Queued Messages
nn: Send meldingane i &køen

en: &Send as Is
nn: Send &utan endring

en: &Sent-Mail Folder
nn: Mappe for sen&d e-post

en: &Sent-Mail folder:
nn: Mappe for se&nd e-post:

en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: &Sign Message
nn: &Signer melding

en: &Snippets
nn: &Tekstbit

en: &Specify the Subject
nn: &Oppgje emnet

en: &Spellchecker...
nn: Stave&kontroll …

en: &Templates folder:
nn: &Malmappe:

en: &Tools
nn: V&erktøy

en: &Use System Settings values
nn: &Bruk systeminnstillingane

en: &Use custom colors
nn: Bruk &eigne fargar

en: &Use custom fonts
nn: &Bruk sjølvvalde skrifter

en: &Use custom message templates for this identity
nn: &Bruk sjølvlaga meldingsmalar for denne identiteten

en: &Use custom message-id suffix
nn: B&ruk sjølvvald ending i meldings-ID

en: &Value:
nn: &Verdi:

en: &View
nn: &Vis

en: &Watch Thread
nn: &Overvak tråd

en: &With empty fields
nn: &Med tomme felt

en: &Wordwrap
nn: Tekst&bryting

en: &Your name:
nn: &Namnet ditt:

en: (Current system setting: %1)
nn: (Gjeldande systeminnstilling: %1)

en: (c), 2004 Tobias Koenig
nn: © 2004 Tobias König

en: (no templates)
nn: (ingen malar)

en: 1 unread message | %1 unread messages
nn[0]: 1 ulesen melding
nn[1]: %1 ulesne meldingar

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
nn: <b>ÅTVARING:</b> Bruk av HTML i e-post kan gjera det lettare for uvedkommande å utnytta tryggleikshol for å få tilgang til systemet. <a href="whatsthis1">Meir om HTML i e-post …</a> <a href="whatsthis2">Meir om eksterne referansar …</a>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
nn: <qt><a href="whatsthis1">Informasjon om tilpassa format …</a></qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
nn: <qt><b>%1</b><br/>
    Totalt: %2<br/>
    Ulesne: %3</qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nn: <qt><h3>Blindkopiaddresser (BCC)</h3><p>Adressene du skriv her vert lagde til kvar einaste e-post som vert send med denne identiteten. Dei vil ikkje vera synlege for andre mottakarar.</p><p>Denne funksjonen kan brukast til å senda kopiar av e-postane til ein annan konto du har.</p><p>Bruk komma for å skilja mottakarane viss du skriv inn meir enn éi adresse.</p><p>La dette feltet stå tomt dersom du er i tvil.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
nn: <qt><h3>E-post alias</h3><p>Felt for alias adresser relatert til denne identiteten (ikkje for alias som tilhøyrer ein anna ID).</p><p>Døme:</p><table><tr><th>Primær adresse:</th><td>kari.nordmann@eksempel.no</td></tr><tr><th>Alias:</th><td>kari.nordmann@døme.no<br>knordmann@eksempel.no</td></tr></table><p>Skriv inn ei adresse per linje.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
nn: <qt><h3>Handtering av førespurnadar om meldingskvitteringar</h3><p>Meldingskvitteringar ei utviding av det som vert kalla <b>lesekvitteringar</b>. Forfattaren av meldinga ber om ei tilbakemelding på e-posten han sender. Mottakaren sitt e-postprogram sender eit svar som fortel forfattaren kva som hende med meldinga. Vanlege tilbakemeldingar er <b>vist</b> (det vil seia «lesen»), <b>sletta</b> og <b>oversend</b> (for eksempel vidaresend).</p><p>Du har desse vala for å kontrollera sending av meldingskvitteringar i KMail:</p><ul><li><em>Ignorer</em> (tilrådd): Ignorer alle førespurnadar om meldingskvitteringar. Det vert då ikkje sendt nokon kvitteringar automatisk.</li><li><em>Spør</em>: Send meldingskvittering berre etter at brukaren er spurd. På denne måten kan du senda kvitteringar for enkelte meldingar, mens du avviser eller ignorerer andre.</li><li><em>Avvis</em>: Send alltid ei <b>avvist</b>-kvittering. Dette er berre <em>litt</em> betre enn å alltid senda kvitteringar. Forfattaren vil framleis sjå at meldinga er handsama; han kan berre ikkje veta om ho er sletta eller lesen, eller handsama på anna vis.</li><li><em>Send alltid</em>: Send alltid kvittering når det vert spurd om det. Forfattaren av meldinga får såleis alltid veta når meldinga er handsama, i tillegg kva som hende med ho. Dette valet er sterkt fråråda, men sidan det er ønskjeleg for handtering av for eksempel kundeforhold, så er det gjort tilgjengeleg.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
nn: <qt><h3>Organisasjon</h3><p>Dette feltet skal innehalda namnet på organisasjonen eller verksemda du jobbar i dersom du vil at dette skal visast i meldingshovudet som vert sendt ut.</p><p>Det er greitt (og ganske vanleg) å la dette feltet stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
nn: <qt><h3>Svaradresse</h3><p>Dette set <tt>Reply-to</tt>-feltet i meldingshovudet til ei anna adresse enn <tt>From</tt>-adressa («Frå»-adressa).</p><p>Dette kan vera nyttig når du har ei gruppe menneske som jobbar saman i liknande roller. Det kan for eksempel vera du vil at e-postar du sender ut skal ha di e-postadresse i <tt>From</tt>-feltet, men at alle svar skal gå til ei gruppeadresse.</p><p>Om du er i tvil, så la dette feltet stå tomt.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
nn: <qt><h3>Namnet ditt</h3><p>Dette feltet skal innehalda namnet ditt slik du vil at det skal visast i meldingshovudet som vert sendt ut.</p><p>Viss du lèt feltet stå tomt, kjem ikkje namnet ditt fram, berre e-postadressa.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
nn: <qt><p><strong>Du kan bruka desse uttrykka for datoar:</strong></p><ul><li>d: datoen som tal utan innleiande null (1–31)</li><li>dd: datoen som tal med innleiande null (01–31)</li><li>ddd: forkorta namn på dagen (må.–su.)</li><li>dddd: fullt namn på dagen (måndag–sundag)</li><li>M: månaden som tal utan innleiande null (1–12)</li><li> MM: månaden som tal med innleiande null (01–12)</li><li>MMM: forkorta namn på månaden (jan.–des.)</li><li> MMMM: fullt namn på månaden (januar–desember)</li><li>yy: årstalet med to siffer (00–99)</li><li>yyyy: årstalet med fire siffer (0000–9999)</li></ul><p><strong>Du kan bruka desse uttrykka for klokkeslett:</strong></p><ul><li>h: timane utan innleiande null (0–23)</li><li>hh: timane med innleiande null (00–23)</li><li>m: minutta utan innleiande null (0–59)</li><li>mm: minutta med innleiande null (00–59)</li><li>s: sekunda utan innleiande null (0–59)</li><li>ss: sekunda med innleiande null (00–59)</li><li>z: millisekunda utan innleiande nullar (0–999)</li><li>zzz: millisekunda med innleiande nullar (000–999)</li><li>AP: 12-timars format (AP vert bytt ut med anten «AM» eller «PM»)</li><li>ap: 12-timars format (AP vert bytt ut med anten «am» eller «pm»)</li><li>Z: tidssone i numerisk format (-0500)</li></ul><p><strong>Alle andre teikn vert ignorerte.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
nn: <qt><p>Kryss av for dette viss du vil at KMail skal be om meldingskvittering (MDN) for alle utgåande meldingar.</p><p>Dette valet påverkar berre standardinnstillinga, så du kan framleis slå på eller av meldingskvittering for einskildmeldingar via menyen: <b>Innstillingar → Be om meldingskvittering</b>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
nn: <qt><p>For å kunna signera denne meldinga, må du først velja kva for OpenPGP- eller S/MIME-nøkkel du vil bruka.</p> <p>Du kan velja nøkkelen som skal brukast i identitetsoppsettet.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
nn: <qt><p>Vel om du vil at KMail ska senda alle meldingar i utboksen ved manuell e-postsjekk eller sjekk av alle e-postkontoar, eller om du ikkje vil at meldingar i køen skal sendast automatisk i det heile.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nn: <qt><p>Det S/MIME (X.509)-sertifikatet du vel her vert brukt til å signera meldingar.</p><p>Du kan la dette stå tomt, men KMail vil då ikkje vera i stand til å signera e-postane dine med S/MIME. Dei vanlege e-postfunksjonane vil framleis fungera.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
nn: <qt><p>Det S/MIME-sertifikatet du vel her vert brukt til å kryptera meldingar til deg sjølv og til funksjonen «Legg ved sertifikatet mitt» i skrivevindauget.</p><p>Du kan la dette stå tomt, men KMail vil då ikkje vera i stand til å kryptera kopiar av utgåande meldingar til deg sjølv ved hjelp av S/MIME. Dei vanlege e-postfunksjonane vil framleis fungera.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
nn: <qt><p>Standarddomenet vert lagt til etter krøllalfaen («@») i ufullstendige adresser.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
nn: <qt><p>Du har bedt om at meldingane skal krypterast til deg sjølv, men det er ikkje sett opp nokon OpenPGP- eller S/MIME-krypteringsnøkkel for den valde identiteten.</p><p>Vel nøkkelen/nøklane du vil bruka i identitetsoppsettet.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Vil du verkeleg sletta den tomme mappa <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nn: <qt>Vil du verkeleg sletta den tomme mappa <resource>%1</resource> og alle undermappene hennar? Det kan vera at undermappene ikkje er tomme, og innhaldet i dei vert òg sletta. <p>Ver klar over at dei sletta meldingane <b>ikkje</b> vert lagra i papirkorga, men sletta for alltid.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta mappa <resource>%1</resource>, alle undermappene, og kvitta deg med innhaldet deira?<p>Ver klar over at dei sletta meldingane <b>ikkje</b> vert lagra i papirkorga, men sletta for alltid.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
nn: <qt>Vil du verkeleg sletta mappa <resource>%1</resource>, og kvitta deg med innhaldet?<p>Ver klar over at dei sletta meldingane <b>ikkje</b> vert lagra i papirkorga, men sletta for alltid.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta søket <b>%1</b>?<br/>Meldingane som er viste her vil framleis liggja i dei opphavlege mappene sine.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta forelda meldingar i mappa <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil flytta alle meldingane frå mappa <b>%1</b> til papirkorga?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
nn[0]: <qt>Er du sikker på at du vil sletta den valde meldinga? <br />Meldingar som vert sletta kan ikkje gjenopprettast.</qt>
nn[1]: <qt>Er du sikker på at du vil sletta dei %1 valde meldingane? <br />Meldingar som vert sletta kan ikkje gjenopprettast.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil fjerna identiteten <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nn: <qt>Dette vil gøyma menylinja heilt. Du kan visa ho att ved å trykkja %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
nn: <qt>Trykk på knappen nedanfor for å velja kva tast eller kombinasjon av tastar som skal knytast til denne mappa.</qt>

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
nn: &Ny

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
nn: &Slett

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
nn: Ny melding …

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
nn: Synkroniser e-post

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
nn: I meldingsteksten …

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
nn: Neste

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
nn: Førre

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
nn: &Hastar

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
nn: &I meldingsteksten …

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nn: &Som vedlegg …

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
nn: &Emne

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
nn: Alle

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
nn: Flytt til papirkorg

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
nn: Ny

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
nn: Vis full adresse for mapper

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
nn: Vel dette for å synkronisera gruppevare-e-posten din.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan velja kva samandrag du vil sjå, og korleis samandraga skal fungera.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
nn: Kryss av her om du ønskjer å sjå den fullstendige adressa til kvar mappe i samandraget. Elles vert berre adressa til grunnmappa vist.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan skriva og senda ein ny e-post.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
nn: I teksten

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
nn: Na&mn:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
nn: &Emne:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
nn: Verdi

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
nn: Namn på programtillegg for samandrag

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
nn: Ny(tt)

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
nn: Avansert

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
nn: Mottak

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
nn: Vis

[ctx: @title:window]
en: Insert File
nn: Set inn fil

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
nn: Det kan takast regelmessige reservekopiar av e-postar du skriv på. Her kan du velja kor lang tid det skal gå mellom kvar reservekopi. Du kan slå av automatisk reservekopiering ved å setja denne verdien til 0.

en: A&dd...
nn: &Legg til …

en: A&pply Filter
nn: &Bruk filter

en: A&vailable Tags
nn: Tilg&jengelege merkelappar

en: Abort Current Operation
nn: Avbryt denne handlinga

en: About to send email...
nn: I ferd med å senda e-post …

en: Action Item Message
nn: Handlingsmelding

en: Add
nn: Legg til

en: Add Favorite Folder...
nn: Legg til favorittmappe …

en: Add New Tag...
nn: Ny merkelapp …

en: Add Note...
nn: Legg til merknad …

en: Add a new identity
nn: Legg til ny identitet

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
nn: Legg vedlegg til e-posten (kan gjerast fleire gongar)

en: Add as &Attachment
nn: Legg til som &vedlegg

en: Add as &Inline Image
nn: Legg til som &innebygd bilete

en: Add new tag
nn: Legg til ny merkelapp

en: Add to Address Book
nn: Legg i adresseboka

en: Add...
nn: Legg til …

en: All folders selected are empty or were not indexed.
nn: Dei merkte mappene er tomme, eller ikkje lagt inn i databasen.

en: Allow local flags in read-only folders
nn: Tillat lokale flagg i skriveverna mapper

en: Allow messages to load external references from the Internet
nn: La meldingar lasta eksterne referansar frå Internett

en: Always
nn: Alltid

en: Always send
nn: Send alltid

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
nn: Eit annan e-postprogram er oppdaga på systemet. Vil du importere data derifrå?

en: Anti-virus support
nn: Støtte for antivirusfiltrering

en: Append S&ignature
nn: Legg til s&ignatur etter

en: Appl&y All Filters
nn: Bruk alle &filtera

en: Apply &to:
nn: B&ruk på:

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
nn: Plassering for arkiv ikkje definert. Sjekk, eller set opp, kontoinnstillingar %1

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
nn: Er du sikker på at du vil tømma papirkorga?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
nn: Er du sikker på at du vil sletta alle forelda meldingar?

en: As Attachment
nn: Som vedlegg

en: Ask
nn: Spør

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
nn: Dekrypter om mogleg automatisk meldingar ved meldingsvising

en: Autocorrection
nn: Autoretting

en: Automatically import keys and certificate
nn: Importer automatisk nøklar og sertifikat

en: Automatically request &message disposition notifications
nn: Be alltid om &meldingskvitteringar

en: Autosave interval:
nn: Tid mellom autolagring:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
nn: BZ2-komprimert tar-arkiv (.tar.bz2)

en: Bookmark This Link
nn: Bokmerk denne lenkja

en: Browser
nn: Nettlesar

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
nn: Standardinstillinga til GnuPG er å bruka fila «~/.gnupg/policies.txt» for å sjekka om ein sertifikatpraksis er tillaten. Viss det er kryssa av her, vert det ikkje sjekka.

en: C&ustom format:
nn: Til&passa format:

en: Certificate && Key Bundle Attachments
nn: Sertifikat og nøkkelvedlegg

en: Certificate Manager
nn: Sertifikathandsaming

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
nn: Endring av dei globale HTML-innstillingane vil overstyra alle dei lokale mappeinnstillingane.

en: Charset
nn: Teiknkoding

en: Check &Mail
nn: Sjekk e-&post

en: Check Mail
nn: Sjekk e-post

en: Check Mail In
nn: Sjekk e-post i

en: Check to store messages encrypted
nn: Kryss av for å lagra meldingar krypterte

en: Cl&ean Spaces
nn: R&ensk mellomrom

en: Clear Selection
nn: Tøm utval

en: Close Composer
nn: Lukk skrivevindauge

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
nn: Lukk det frittståande skrivevindauget etter svar eller vidaresending av meldinga

en: Close to quota threshold:
nn: Nær kvotegrensa:

en: Collapse all threads in the current folder
nn: Fald saman alle trådane i mappa

en: Colors
nn: Fargar

en: Composer
nn: Ny melding

en: Compressed Zip Archive (.zip)
nn: Komprimert ZIP-arkiv (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Configure &Filters...
nn: Set opp &filter …

en: Configure &Notifications...
nn: Set opp &varslingar …

en: Configure KMail...
nn: Set opp KMail …

en: Configure the summary view
nn: Set opp samandragsvisinga

en: Confirm &before send
nn: Sta&dfest før sending

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
nn: «Inneheld»-vilkåra må minst vera fire teikn langt.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
nn[0]: Kopier melding
nn[1]: Kopier %1 meldingar

en: Copy Message To...
nn: Kopier meldinga til …

en: Copy Message to Folder
nn: Kopier melding til mappe

en: Copying messages canceled.
nn: Kopiering av meldingar er avbroten.

en: Copying messages failed.
nn: Meldingane vart ikkje kopierte.

en: Copying messages...
nn: Kopierer meldingar …

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
nn: © 2004–2010 Tobias König

en: Core developer
nn: Hovudutviklar

en: Cryptography
nn: Kryptografi

en: Custom Templates
nn: Eigne malar

en: Custom message-&id suffix:
nn: Sjølvvald &ending i meldings-ID:

en: Cut Message | Cut %1 Messages
nn[0]: Klipp ut melding
nn[1]: Klipp ut %1 meldingar

en: D&ictionary:
nn: Ordl&iste:

en: Date
nn: Dato

en: Decrease tag priority
nn: Reduser prioritet for merkelapp

en: Defa&ult send method:
nn: S&tandard sendemetode:

en: Defaul&t domain:
nn: Sta&ndarddomene:

en: Define custom mime header fields:
nn: Legg inn eigne meldingshovudfelt:

en: Delete Folder
nn: Slett mappe

en: Delete Message
nn: Slett melding

en: Delete Messages
nn: Slett meldingar

en: Delete Search
nn: Slett søk

en: Delete T&hread
nn: Slett &tråd

en: Deleting messages
nn: Slettar meldingar

en: Deleting messages canceled.
nn: Sletting av meldingar er avbrote.

en: Deleting messages failed.
nn: Meldingane vart ikkje sletta.

en: Deleting messages...
nn: Slettar meldingar …

en: Deny
nn: Avvis

en: Deta&iled new mail notification
nn: Detal&jert varsling ved ny e-post

en: Detect Automatically
nn: Oppdag automatisk

en: Display KMail's Welcome Page
nn: Vis velkomstsida til KMail

en: Do not Loop
nn: Ikkje gå rundt

en: Do not check certificate policies
nn: Ikkje sjekk sertifikatpraksis

en: Do not perform any HTTP requests
nn: Ikkje utfør nokon HTTP-førespurnadar

en: Do not perform any LDAP requests
nn: Ikkje utfør nokon LDAP-førespurnadar

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
nn: Ikkje send meldingskvitteringar som svar på krypterte meldingar

en: Do not show a message preview pane
nn: Ikkje førehandsvis meldingar

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
nn: Vil du vidaresenda dei valde meldingane som vedlegg til éi melding (som ei MIME-samling), eller som einskildmeldingar?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
nn: Vil du lagra meldinga eller forkasta ho?

en: Documentation
nn: Hjelpetekstar

en: E&mpty Trash
nn: Tø&m papirkorga

en: E&nable detection of missing attachments
nn: &Varsla ved sending av meldingar som manglar vedlegg

en: E&xclude important messages from expiry
nn: &Ikkje la viktige meldingar gå ut på dato

en: Edit "Out of Office" Replies...
nn: Rediger vekkemeldingar …

en: Edit Note...
nn: Rediger merknad …

en: Edit Search...
nn: Rediger søk …

en: Edit...
nn: Rediger …

en: Email Address
nn: E-postadresse

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
nn: Fann ikkje e-postadresse i nøkkel/sertifikat

en: Email Address:
nn: E-postadresse:

en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

en: Empty local &trash folder on program exit
nn: &Tøm den lokale papirkorga når programmet vert avslutta

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
nn: Bruk automatisk linjebryting ved oppgjeven breidd

en: Enable system tray icon
nn: Vis ikon i systemtrauet

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
nn: US-ASCII

en: Encrypt
nn: Krypter

en: Encrypted Messages
nn: Krypterte meldingar

en: Enter charset:
nn: Vel teiknkoding:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
nn: Skriv inn nettadressa til tenaren du vil bruka til å sjekka om sertifikat er gyldige (OCSP-tilbydaren). Nettadressa startar vanlegvis med «http://».

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
nn: Her kan du skriv inn adressa til HTTP-mellomtenaren du vil bruka til alle HTTP-førespurnadar knytte til S/MIME. Syntaksen er «vert:port». Eksempel: min-mellomtenar.eksempel.no:3128.

en: Enter new forward prefix:
nn: Skriv inn nytt vidaresendingsprefiks:

en: Enter new key word:
nn: Skriv inn nytt nøkkelord:

en: Enter new reply prefix:
nn: Skriv inn nytt svarprefiks:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
nn: Dersom du skriv inn ein LDAP-tenar her, vert alle LDAP-førespurnadar sende til denne tenaren først. Denne innstillinga vil overstyra alle vert- og portdelar i ei LDAP-adresse, og vert òg brukt dersom vert og port ikkje er oppgjevne i adressa. Andre LDAP-tenarar vert berre brukte ved feil i sambandet til mellomtenaren.
    Syntaksen er «VERT» eller «VERT:PORT». Dersom porten ikkje er oppgjeven, vert LDAP-standardporten 389 brukt.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
nn: Slå bruk av HTTP for S/MIME heilt av.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
nn: Slå bruk av LDAP for S/MIME heilt av.

en: Expand all threads in the current folder
nn: Utvid alle trådane i mappa

en: Expire
nn: Gjer forelda

en: Expire Folder
nn: Slett forelda meldingar i mappa

en: Expire Old Messages?
nn: Slett forelda meldingar?

en: Expire...
nn: Gjer forelda …

en: Extend Selection to Next Message
nn: Utvid utval til neste mappe

en: Extend Selection to Previous Message
nn: Utvid utval til førre mappe

en: F&older
nn: M&appe

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
nn: Klarte ikkje autolagra fila i «%1».
    Grunn: %2

en: Fetch missing issuer certificates
nn: Hent manglande utferdarsertifikat

en: Filter &Log Viewer...
nn: Filter&loggvisar …

en: Filter on &From...
nn: Filtrer på &avsendar …

en: Filter on &Subject...
nn: Filtrer på &emne …

en: Filter on &To...
nn: Filtrer på &mottakar …

en: Filter on Mailing-&List...
nn: Filtrer på e-post&liste …

en: Filter on Mailing-List %1...
nn: Filtrer på e-post&lista %1 …

en: Filter on Mailing-List...
nn: Filtrer på e-postliste …

en: Filtering message %1 of %2
nn: Filtrerer melding %1 av %2

en: Filtering messages
nn: Filtrerer meldingar

en: Fixed Width Font
nn: Skrift med fast breidd

en: Focus on Next Folder
nn: Flytt fokus til neste mappe

en: Focus on Next Message
nn: Flytt fokus til neste melding

en: Focus on Previous Folder
nn: Flytt fokus til førre mappe

en: Focus on Previous Message
nn: Flytt fokus til førre melding

en: Folder List
nn: Mappeliste

en: Folder Shortcut %1
nn: Mappesnarveg %1

en: Folder Tooltips
nn: Hjelpebobler for mapper

en: Folders
nn: Mapper

en: Followup Reminder Agent was not registered.
nn: Ingen agent for oppfylgingspåminning er registrert.

en: Fonts
nn: Skrifter

en: For intermediate CA certificates:
nn: For mellomsertifikat for CA:

en: For&ward Subject Prefixes
nn: Emneprefiks for &vidaresending

en: Former co-maintainer
nn: Tidlegare medvedlikehaldar

en: Former core developer
nn: Tidlegare hovudutviklar

en: Former maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Forward Inline As Default.
nn: Vidaresend i teksten som standard.

en: Forward To...
nn: Vidaresend til …

en: From
nn: Frå

en: Full message
nn: Heile meldinga

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
nn: GZ-komprimert tar-arkiv (.tar.gz)

en: General
nn: Generelt

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
nn: Generelt

en: GnuPG support
nn: GnuPG-støtte

en: Go to Archive
nn: Gå til listearkivet

en: Go to the next folder with unread messages
nn: Gå til neste mappe med ulesne meldingar

en: Go to the next message
nn: Gå til neste melding

en: Go to the next unread message
nn: Gå til neste ulesne melding

en: Go to the next unread text
nn: Gå til neste ulesne tekst

en: Go to the previous folder with unread messages
nn: Gå til førre mappe med ulesne meldingar

en: Go to the previous message
nn: Gå til førre melding

en: Go to the previous unread message
nn: Gå til førre ulesne melding

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
nn: Neste ulesne &tekst

en: HTML Messages
nn: HTML-meldingar

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
nn: Bakgrunn på HTML-statuslinje – HTML-melding

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
nn: Bakgrunn på HTML-statuslinje – inga HTML-melding

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
nn: Framgrunn på HTML-statuslinje – HTML-melding

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
nn: Framgrunn på HTML-statuslinje – inga HTML-melding

en: HTML Toolbar
nn: HTML-verktøylinje

en: HTTP Requests
nn: HTTP-førespurnadar

en: Headers
nn: Meldingshovud

en: INS
nn: INN

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
nn: &Ulesne:

en: Identity Name
nn: Identitetsnamn

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
nn: Viss talet på mottakarar er større enn denne verdien, vil KMail åtvara, og spørja om stadfesting før sending av e-posten. Du kan slå denne åtvaringa av.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
nn: Viss det er kryssa av her, vert aldri tilbakekallingslister («Certificate Revocation Lists») brukte til å sjekka om S/MIME-sertifikat er gyldige.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
nn: Viss det er kryssa av her, vert manglande utferdarsertifikat henta når det er nødvendig (dette gjeld for begge valideringsmetodane, CRL og OSCP).

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
nn: Viss det er kryssa av her, vert det sjekka om S/MIME-sertifikat er gyldige ved bruk av «Online Certificates Status Protocol» (OCSP). Fyll inn adressa til OCSP-tilbydaren nedanfor.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
nn: Viss det er kryssa av her, vert det sjekka om S/MIME-sertifikat er gyldige ved bruk av tilbakekallingslister («Certificate Revocation Lists» – CRL-ar).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
nn: Dersom det er kryssa av for dette, vert HTTP-mellomtenaren til høgre brukt til alle HTTP-førespurnadar. (Verdien kjem frå miljøvariabelen «http_proxy».)

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
nn: Ignorer HTTP CRL-distribusjonspunkt for sertifikat

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
nn: Ignorer LDAP CRL-distribusjonspunkt for sertifikat

en: Ignore service URL of certificates
nn: Ignorer tenesteadressa til sertifikata

en: Important Message
nn: Viktig melding

en: Improved HTML support
nn: Forbetra HTML-støtte

en: Increase tag priority
nn: Auk prioritet for merkelapp

en: Informs if message reading is a suspected email scam
nn: Gir beskjed med mistanke om at meldinga er svindel post.

en: Initiating sending process...
nn: Startar sendeprosessen …

en: Insert Signature At C&ursor Position
nn: Legg til s&ignatur ved skrivemerke

en: Insert clipboard text as attachment
nn: Lim inn som vedlegg

en: Invalid Email Address
nn: Ugyldig e-postadresse

en: Invitations
nn: Invitasjonar

en: Invoke Handler
nn: Start handsamar

en: Jump to Folder...
nn: Hopp til mappe …

en: Jump to Last Selected Message
nn: Gå til siste valde melding

en: Jump to Newest Message
nn: Gå til nyaste melding

en: Jump to Oldest Message
nn: Gå til eldste melding

en: KDE Email Client
nn: KDE e-postklient

en: KDE Kontact Summary
nn: KDE Kontact-samandrag

en: KMail &Introduction
nn: KMail-&velkomst

en: KMail Error
nn: KMail-feil

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
nn: KMail kan analysera og søkja etter mistenkjelege element i e-postar. KMail brukar sitt kjennskap til kjende teknikkar for å lure deg.

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
nn: KMail er i fråkoplamodus. Korleis vil du halda fram?

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
nn: KMail er sett i fråkoplamodus. Alle jobbar som krev nettverk er sette på vent.

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
nn: KMail er sett i tilkoplamodus. Alle jobbar som krev nettverk er tekne opp att.

en: Kontact Summary
nn: Kontact-samandrag

en: Kontact Summary View
nn: Vising av Kontact-samandrag

en: LDAP Requests
nn: LDAP-førespurnadar

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
nn: Set som «fråkopla» når KMail blir avslutta.

en: Last Search
nn: Førre søk

en: Layout
nn: Utsjånad

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
nn: Om ikkje det grafiske brukar grensesnittet frys, vil e-posttenesta halda fram å køyra (sjekka for e-post).

en: Link
nn: Lenkje

en: List Archives
nn: Listearkiv

en: List Help
nn: Listehjelp

en: Load E&xternal References
nn: Last &eksterne referansar

en: Load External References
nn: Last eksterne referansar

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nn: Lasting av eksterne referansar i HTML-meldingar vil gjera deg meir sårbar mot søppelpost og kan gjera det lettare for uvedkommande å få tilgang til systemet ved eventuelle tryggleikshòl.

en: Locali&zed format (%1)
nn: &Lokalt format (%1)

en: Long folder list
nn: Lang mappeliste

en: Loop in All Folders
nn: Gå rundt i alle mappene

en: Loop in All Marked Folders
nn: Gå rundt i alle merkte mapper

en: Loop in Current Folder
nn: Gå rundt i gjeldande mappe

en: Lose Formatting
nn: Vil du mista formateringa?

en: Lose the formatting?
nn: Vil du mista formateringa?

en: M&ove Thread to Trash
nn: F&lytt tråd til papirkorga

en: Mail Summary Configuration Dialog
nn: Oppsett av e-postsamandrag

en: Mailing list description:
nn: Skildring av e-postliste:

en: Main Toolbar
nn: Hovudverktøylinje

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Manage &Sieve Scripts...
nn: Handter &Sieve-skript …

en: Mar&k Message
nn: &Merk melding

en: Mar&k selected message as read after
nn: Merk meldinga som &lesen etter

en: Mark &Thread
nn: Merk &tråd

en: Mark Thread as &Action Item
nn: Merk tråd som &handling

en: Mark Thread as &Important
nn: Merk tråd som &viktig

en: Mark Thread as &Read
nn: Merk tråd som &lesen

en: Mark Thread as &Unread
nn: Merk tråd som &ulesen

en: Mark all messages in the selected thread as read
nn: Merk alle meldingane i den valde tråden som lesne

en: Mark all messages in the selected thread as unread
nn: Merk alle meldingane i den valde tråden som ulesne

[ctx: Menu item]
en: Encoding
nn: Teiknkoding

en: Message
nn: Melding

en: Message Body
nn: Meldingstekst

en: Message Disposition Notifications
nn: Meldingskvitteringar

en: Message From &Template
nn: Melding frå &mal

en: Message List
nn: Meldingsliste

en: Message List - Action Item Messages
nn: Meldingsliste – handlingsmeldingar

en: Message List - Important Messages
nn: Meldingsliste – viktige meldingar

en: Message List - Unread Messages
nn: Meldingsliste – ulesne meldingar

en: Message Preview Pane
nn: Førehandsvising av melding

en: Message Tags
nn: Merkelappar

en: Message Window
nn: Meldingsvindauge

en: Message template for forward
nn: Meldingsmal for vidaresending

en: Message template for new message
nn: Meldingsmal for ny melding

en: Message template for reply
nn: Meldingsmal for svar

en: Message template for reply to all
nn: Meldingsmal for svar til alle

en: Message will be encrypted
nn: Meldinga vert kryptert

en: Message will be signed
nn: Meldinga vert signert

en: Message will not be encrypted
nn: Meldinga vert ikkje kryptert

en: Message will not be signed
nn: Meldinga vert ikkje signert

[ctx: Message->]
en: &Forward
nn: &Vidaresend

[ctx: Message->]
en: &Reply
nn: &Svar

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
nn: E-post&liste

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
nn: &Omadresser …

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
nn: &Som vedlegg …

en: Messages copied successfully.
nn: Meldingane er kopierte.

en: Messages deleted successfully.
nn: Meldingane er sletta.

en: Messages moved successfully.
nn: Meldingane er flytte.

en: Messages moved to trash successfully.
nn: Meldingane er flytta til papirkorga.

en: Mod&ify...
nn: &Endra …

en: Modify the selected identity
nn: Endra vald identitet

en: Modify...
nn: Endra …

en: More...
nn: Meir …

en: Move Message To...
nn: Flytt meldinga til …

en: Move Message to Folder
nn: Flytt melding til mappe

en: Move message to trashcan
nn: Flytta melding til papirkorga

en: Move thread to trashcan
nn: Flytt tråd til papirkorga

en: Move to Trash
nn: Flytt til papirkorga

en: Moved all messages to the trash
nn: Flytta alle meldingane til papirkorga

en: Moving messages
nn: Flyttar meldingar

en: Moving messages canceled.
nn: Flytting av meldingar er avbrote.

en: Moving messages failed.
nn: Meldingane vart ikkje flytta.

en: Moving messages to trash canceled.
nn: Flytting av meldingar til papirkorga er avbroten.

en: Moving messages to trash failed.
nn: Klarte ikkje flytta meldingar til papirkorga.

en: Moving messages to trash...
nn: Flyttar meldingar til papirkorga …

en: Moving messages...
nn: Flyttar meldingar …

en: Name of the attachment:
nn: Namn på vedlegget:

en: Never
nn: Aldri

en: Never Automatically
nn: Aldri automatisk

en: Never consult a CRL
nn: Aldri sjekk med ein CRL

en: New Mail Notification
nn: Varsling ved ny e-post

en: New Message From &Template
nn: Ny melding frå &mal

en: New Message To...
nn: Ny melding til …

en: New Message t&o Mailing-List...
nn: Ny melding til &e-postliste …

en: New Messages
nn: Nye meldingar

en: New Messages In
nn: Nye meldingar i

en: New message list and new folder tree
nn: Ny meldingsliste og nytt mappetre

en: Next &Unread Message
nn: Neste &ulesne melding

en: Next Unread &Folder
nn: Neste ulesne &mappe

en: No Picture
nn: Inkje bilete

en: No Subject
nn: Utan emne

en: No Subject Specified
nn: Inkje emne oppgjeve

en: No To: specified
nn: Ingen «Til:»-mottakar vald

en: No autosave
nn: Inga autolagring

en: No folder selected
nn: Inga mappe vald

en: No limit
nn: Inga grense

en: No picture set for your address book entry.
nn: Det er ikkje vald noko bilete i oppføringa i adresseboka.

en: No unread messages in your monitored folders
nn: Ingen ulesne meldingar i dei overvaka mappene

en: Not available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Not available.
nn: Ikkje tilgjengeleg.

en: Nothing
nn: Ingenting

en: OCSP responder URL:
nn: Adresse til OCSP-tilbydar:

en: OCSP responder signature:
nn: Signatur til OCSP-tilbydar:

en: Offline
nn: Fråkopla

en: On All Mail Checks
nn: Ved alle e-postsjekkingar

en: On Manual Mail Checks
nn: Ved manuell e-postsjekking

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
nn: Éin av OpenPGP-krypteringsnøklane som er sett opp inneheld ikkje nokon brukar-ID med den oppsette e-postadressa for denne identiteten (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nn: Éin av OpenPGP-nøklane som er sett opp inneheld ikkje nokon brukar-ID med dei oppsette e-postadressene for denne identiteten (%1).
    Dette kan føre til åtvaringar når mottakaren prøver å kontrollera signaturar som er laga med dette oppsettet.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
nn: Éin av S/MIME-krypteringssertifikata som er sett opp inneheld ikkje den oppsette e-postadressa for denne identiteten (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
nn: Éin av S/MIME-signeringssertifikata som er sett opp inneheld ikkje den oppsette e-postadressa for denne identiteten (%1).
    Dette kan føra til åtvaringar når mottakaren prøver å kontrollera signaturar laga med dette oppsettet.

en: Online Certificate Validation
nn: Sertifikatkontroll via internett

en: Online status (unknown)
nn: Tilkoplingsstatus (ukjend)

en: Online/Offline
nn: Tilkopla/fråkopla

en: Only check for new mail
nn: Berre sjå etter ny e-post

en: Only headers
nn: Berre meldingshovuda

en: Only open composer window
nn: Berre opna skrivevindauget

en: Open &Message
nn: Opna &melding

en: Open Address Book
nn: Opna adresseboka

en: Open Folder: "%1"
nn: Opna mappe: «%1»

en: Open Message
nn: Opna melding

en: Open Message in List Archive
nn: Opna meldinga i listearkivet

en: Open in Address Book
nn: Opna i adresseboka

en: Open this folder on &startup:
nn: &Opna denne mappa ved oppstart:

en: OpenPGP encryption key:
nn: OpenPGP-krypteringsnøkkel:

en: OpenPGP signing key:
nn: OpenPGP-signeringsnøkkel:

en: Opening Autosave File Failed
nn: Klarte ikkje opna autolagra fil

en: Organi&zation:
nn: Organisas&jon:

en: Original author
nn: Opphavsperson

en: Other Actio&ns...
nn: A&ndre handlingar …

en: Outgoing accounts (add at least one):
nn: Utgåande kontoar (legg til minst éin):

en: Outlook-compatible attachment naming
nn: B&ruk vedleggsnamngjeving som er kompatibel med Outlook

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
nn: Støtte for PGP 6 og forbetringar i krypteringsstøtta

en: POP filters
nn: POP-filter

en: Paste as Attac&hment
nn: Lim inn som &vedlegg

en: Picture
nn: Bilete

en: Please select the folder that should be archived.
nn: Vel mappe du vil arkivera.

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
nn[0]: Vent mens meldinga vert overført
nn[1]: Vent mens dei %1 meldingane vert overførte

en: Post New Message
nn: Ny melding til lista

en: Post to List
nn: Send innlegg til lista

en: Pr&epend Signature
nn: Legg til s&ignatur før

en: Prefer &HTML to Plain Text
nn: Føretrekk &HTML føre rein tekst

en: Prefer HTML to plain text
nn: Føretrekk HTML framfor reintekst

en: Preferred handler:
nn: Føretrekt handsamar:

en: Previous Unread &Message
nn: Førre ulesne &melding

en: Previous Unread F&older
nn: Førre ulesne ma&ppe

en: Primary host for LDAP requests:
nn: Primærvert for LDAP-førespurnadar:

en: Printing Output
nn: Utskrift

en: Push email (IMAP IDLE)
nn: «Ny e-post»-varsling (Push – IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
nn: Legg i kø

en: Quota
nn: Kvotar

en: Quote characters
nn: Sitatteikn

en: Quote original message:
nn: Siter opphavleg melding:

en: Quoted Text - First Level
nn: Sitert tekst – første nivå

en: Quoted Text - Second Level
nn: Sitert tekst – andre nivå

en: Quoted Text - Third Level
nn: Sitert tekst – tredje nivå

en: Re&move
nn: &Fjern

en: Re&save as Template
nn: Lagra &på nytt som mal

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
nn: Slå på att alle «Ikkje spør igjen»-åtvaringar

en: Read message body from 'file'
nn: Les meldingstekst frå fila «file»

en: Reading
nn: Lesing

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
nn: &Kjenn att desse nøkkelorda som kommandoar for å leggja ved ei fil:

en: Recycle colors on deep &quoting
nn: B&ruk om att fargar ved djup sitering

en: Remo&ve
nn: &Fjern

en: Remove
nn: Fjern

en: Remove &Action Item Thread Mark
nn: Fjern &handlingselement-merke

en: Remove &Important Thread Mark
nn: Fjern merket for &viktig tråd

en: Remove selected tag
nn: Fjern vald merkelapp

en: Remove the selected identity
nn: Fjern vald identitet

en: Rename
nn: Endra namn

en: Rename the selected identity
nn: Endra namn på vald identitet

en: Repl&y Subject Prefixes
nn: Emneprefiks for sva&r

en: Reply Special
nn: Svar spesielt

en: Reply To...
nn: Svar til …

en: Reply Without &Quote...
nn: Svar &utan sitering …

en: Reply to &All...
nn: Svar til &alle …

en: Reply to A&uthor...
nn: Svar til &forfattar …

en: Reply to Mailing-&List...
nn: Svar til e-post&liste …

en: Request Help
nn: Be om hjelp

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
nn: Lagra denne meldinga i malmappa. Du kan då bruka ho på nytt att seinare.

en: S&end as Is
nn: Send &utan endring

en: S/MIME Validation
nn: S/MIME-validering

en: S/MIME encryption certificate:
nn: S/MIME-krypteringssertifikat:

en: S/MIME signing certificate:
nn: S/MIME-signeringssertifikat:

en: Save &As...
nn: Lagra &som …

en: Save &Distribution List...
nn: Lagra &distribusjonsliste …

en: Save A&ttachments...
nn: &Lagra vedlegg …

en: Save Attachments...
nn: Lagra vedlegg …

en: Save Link As...
nn: Lagra lenkje som …

en: Save as &Draft
nn: Lagra som &kladd

en: Save as &Template
nn: Lagra som &mal

en: Save email as text or html file
nn: Skal e-post bli lagra som rein tekst eller HTML

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
nn: Lagra denne meldinga i kladdmappa. Du kan då redigera og senda ho seinare.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
nn: Bla nedover i den opne meldinga. Dersom meldinga er slutt, gå vidare til den neste ulesne meldinga.

en: Search &only in:
nn: Søk &berre i:

en: Search folder &name:
nn: Søk mappe&namn:

en: Searching...
nn: Søkjer …

en: Security Warning
nn: Tryggleiksåtvaring

en: Select &All Messages
nn: Merk &alle meldingane

en: Select &Recipients...
nn: Vel &mottakarar …

en: Select Folder with Focus
nn: Vel mappe med fokus

en: Select Message with Focus
nn: Vel melding med fokus

en: Select a cryptographic format for this message
nn: Vel eit krypteringsformat for denne meldinga

en: Select email to put in whitelist:
nn: Vel e-postadresser som blir kvitelista (klarert):

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
nn: Vel ordlista som skal brukast til å stavekontrollera denne meldinga

en: Select the number of days here
nn: Vel talet på dagar her

en: Select the outgoing account to use for sending this message
nn: Vel kva utgåande konto som skal brukast til å senda denne meldinga

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
nn: Vel kva programtillegg for samandrag som skal visast på samandragssida.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
nn: Vel den mappa for sende e-postar som denne meldinga skal lagrast i

en: Send &Later
nn: Send s&einare

en: Send &Later Via
nn: Send s&einare via

en: Send &messages in outbox folder:
nn: Send &meldingar i utboksmappa:

en: Send A&gain...
nn: Send &om att …

en: Send As Digest
nn: Send som samling

en: Send Confirmation
nn: Stadfest sending

en: Send Individually
nn: Send einskildmeldingar

en: Send Later
nn: Send seinare

en: Send Now
nn: Send no

en: Send Queued Messages Via
nn: Send meldingane i køen via

en: Send policy:
nn: Sendepraksis:

en: Send queued mail on mail check
nn: Send meldingar i køen ved sjekking av e-post

en: Sending messages
nn: Sender meldingar

en: Sent-mail &folder:
nn: &Mappe for sende meldingar:

en: Serverside Subscription...
nn: Abonnement på tenarsida …

en: Set Focus to Quick Search
nn: Fokuser på snøggsøk

en: Set a subject for this message
nn: Vel eit emne for denne meldinga

en: Set as &Default
nn: Bruk som stan&dard

en: Set as Default
nn: Bruk som standard

en: Set body of message
nn: Vel meldingstekst

en: Set subject of message
nn: Vel emne på meldinga

en: Set the "From:" email address for this message
nn: Vel avsendaradresse for denne meldinga

en: Set the text width for automatic word wrapping
nn: Angi sidebreidd for tekst for automatisk linjebryting.

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
nn: Emne

en: Short folder list
nn: Kort mappeliste

en: Show folder quick search field
nn: Vis snøggsøkfeltet for mapper

en: Show folder quick search line edit
nn: Vis snøggsøkfelt for mapper

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
nn: Vis kor mange nyleg innkomne meldingar det er i kvar mappe

en: Show full path for folders
nn: Vis full sti for mapper

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
nn: Søk … <%1>

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
nn: Vis panel for innsetjing og handsaming av tekstbitar i skrivevindauget.

en: Show the message preview pane below the message list
nn: Førehandsvis meldingar under meldingslista

en: Show the message preview pane next to the message list
nn: Førehandsvis meldingar ved sida av meldingslista

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
nn:  Linje: %1

en: Sign
nn: Signer

en: Signature
nn: Signatur

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
nn: Kor mange MIME-felt skal leggjast inn i meldinga (kun til intern bruk).

en: Specifies the policy used when displaying policy
nn: Set vilkår for vising av vilkår

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Samling» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Dato» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Mappe» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Mottakar» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Avsendar» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
nn: Angi breidde for «Emne» felt i søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: Specify e&ditor:
nn: Vel &skriveprogram:

en: Spellcheck: off
nn: Stavekontroll: av

en: Spellcheck: on
nn: Stavekontroll: på

en: Spellchecker
nn: Stavekontroll

en: Sta&ndard format (%1)
nn: &Internasjonalt format (%1)

en: Standard Templates
nn: Standardmalar

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
nn: Arkiv

en: Starting...
nn: Startar …

en: Subscribe to List
nn: Abonner på lista

en: Summary for %1
nn: Samandrag for %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
nn: Støtte for bruk av notat i e-post melding

en: Sync All
nn: Synkroniser alle

en: System Tray
nn: Systemtrau

en: Ta&g Settings
nn: M&erkelapp-innstillingar

en: Templates
nn: Malar

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
nn: Fila inneheld fleire meldingar. Berre den første meldinga vert vist.

en: The file does not contain a message.
nn: Fila inneheld ikkje ei melding.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nn: Høgd for «Set opp» KMail vindauge (kun til intern bruk)

en: The height of the search window (for internal use only)
nn: Høgda til søkjevindauge (kun til intern bruk)

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
nn: Den mest nyleg valde mappa i mappevalsvindauget.

en: The signature file is not valid
nn: Signaturfila er ugyldig

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
nn: Storleiken på identitetsvindauget (kun til intern bruk)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
nn: Grensa for når ein skal åtvara brukaren at mappa nærmar seg kvotegrensa.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
nn: Breidd for «Set opp» KMail vindauge (kun til intern bruk)

en: There are no unread messages
nn: Ingen ulesne meldingar

en: There is nothing to undo.
nn: Det finst ikkje noko å angra.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
nn: Klare ikkje gi mappa nytt namn. Eit vanleg problem er namne kloning, namnet er i bruk på ei anna eksisterande søkje mappe. Feilmelding "%1"

en: This charset is not supported.
nn: Teiknkodinga er ikkje støtta.

en: This folder does not have any expiry options set
nn: Denne mappa har ingen innstillingar for forelda meldingar

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
nn[0]: Denne identiteten er endra til å bruka standard overføringsmetode:
nn[1]: Desse %1 identitetane er endra til å bruka standard overføringsmetode:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
nn[0]: Denne identiteten er endra til å bruka ein annan overføringsmetode:
nn[1]: Desse %1 identitetane er endra til å bruka ein annan overføringsmetode:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
nn: For kvar e-post som vert send, vert denne lista gått gjennom, frå øvst til nedst, på jakt etter ei teiknkoding som inneheld alle teikna som er brukte.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
nn: Dette valet krev dirmngr ≥ 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
nn: Dette hindrar at automatisk forelding av gamle meldingar slettar (eller flyttar til ei arkivmappe) meldingar som er merkte «viktig» eller «handlingselement».

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
nn: Denne verdien vert brukt til å avgjera om velkomstteksten i KMail skal visast.

en: To: field is empty. Send message anyway?
nn: «Til:»-feltet er tomt. Vil du likevel senda meldinga?

en: Too many recipients
nn: For mange mottakarar

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
nn: Slå på dette valet for å få Outlook™ til å forstå namn på vedlegg med ikkje-engelske teikn

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
nn: Dersom du slår av HTML-modus, forsvinn formateringa i teksten. Er du sikker på at du vil gjera dette?

en: Unable to start account wizard
nn: Klarte ikkje starta kontovegvisaren

en: Uncompressed Archive (.tar)
nn: Ukomprimert arkiv (.tar)

en: Undefined Encryption Key
nn: Udefinert krypteringsnøkkel

en: Undefined Signing Key
nn: Udefinert signeringsnøkkel

en: Unread Message
nn: Ulesen melding

en: Unsubscribe From List
nn: Stopp abonnement

en: Unsubscribe from List
nn: Stopp abonnement

en: Usability tests and improvements
nn: Forbetringar i brukskvalitet

en: Usage:
nn: Bruk:

en: Use Fi&xed Font
nn: &Bruk skrift med fast breidd

en: Use HTML
nn: Bruk HTML

en: Use custom &icons
nn: Bruk sjølvvalte &ikon

en: Use e&xternal editor instead of composer
nn: Bruk eit anna &skriveprogram enn det innebygde

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
nn: Bruk av HTML i e-post vil gjera deg meir sårbar mot søppelpost («spam») og kan gjera det lettare for uvedkommande å få tilgang til systemet ved eventuelle tryggleikshòl.

en: Use the selected identity by default
nn: Bruk den valde identiteten som standardidentitet

en: Validate Send Default Shortcut
nn: Skjekk send standard snarveg

en: Validate certificates online (OCSP)
nn: Sjekk om sertifikat er gyldige på Internett (OCSP)

en: View the given message file
nn: Vis den oppgjevne meldingsfila

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
nn: &Fald saman alle trådar

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
nn: Utvid &alle trådar

en: Warn if too many recipients are specified
nn: Åtvar ved for mange mottakarar

en: What's next?
nn: Kva skjer?

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nn: Når det vert leita etter adressa til ein CRL, vil sertifikatet som skal testast vanlegvis innehalda såkalla CRL-distribusjonspunkt (DP). Det er nettadresser som skildrar korleis ein får tilgang til adressa. Den første DP-oppføringa vert brukt. Med dette valet vert alle oppføringar som brukar HTTP ignorerte når det vert leita etter ein brukbar DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
nn: Når det vert leita etter adressa til ein CRL, vil sertifikatet som skal testast vanlegvis innehalda såkalla CRL-distribusjonspunkt (DP). Det er nettadresser som skildrar korleis ein får tilgang til adressa. Den første DP-oppføringa vert brukt. Med dette valet vert alle oppføringar som brukar LDAP ignorerte når det vert leita etter ein brukbar DP.

en: When replying, do not quote any existing signature
nn: Ikkje bruk allereie eksisterande signaturar i svar

en: Whitelist:
nn: Kviteliste:

en: Work Offline
nn: Arbeid fråkopla

en: Work Online
nn: Arbeid tilkopla

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
nn: Du er i ferd med å senda ei melding til meir enn %1 mottakarar. Er du sikker på at du vil senda meldinga?

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
nn: Du har ikkje oppgjeve noko emne. Vil du likevel senda meldinga?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
nn: Du har ikkje definert kven i adresseboka som er deg.

en: You forgot to add conditions.
nn: Legg til vilkår.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
nn: Du har valt å bruka ein metode for koding av ikkje-engelske teikn i vedleggsnamn som vert forstått av Outlook™ og andre e-postklienter som ikkje støttar rett koding av namn på vedlegg.
    
    Merk at KMail då kan laga ikkje-standard meldingar, og det er mogleg at meldinga ikkje vert forstått av e-postklientar som faktisk følgjer standarden. Du bør derfor berre slå på dette viss du er heilt nøydd.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
nn: Du må skriva inn e-postadressa di i «Frå:»-feltet. Du bør òg setja e-postadressa for alle identitetane, slik at du ikkje treng skriva ho inn for kvar melding.

en: email
nn: e-post

en: no proxy
nn: ingen mellomtenar

[ctx: sender address field]
en: &From:
nn: &Frå:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
nn: Ved &opning av mappe:

en: unnamed
nn: namnlaus

en: web
nn: vev

en: Ägypten and Kroupware project management
nn: Ägypten- og Kroupware-prosjektstyring
