korganizer - en to nn translation catalogue (552 entries)

en:  day |  days
nn[0]:  dag
nn[1]:  dagar

en: &Actions
nn: H&andlingar

en: &Add
nn: &Legg til

en: &Address Book
nn: &Adressebok

en: &Agenda
nn: &Timeplan

en: &Also Dissociate Future Ones
nn: &Kopla også fri framtidige

en: &Cancel
nn: &Avbryt

en: &Copy
nn: &Kopier

en: &Day
nn: &Dag

en: &Delete
nn: &Slett

en: &Delete Appointment
nn: &Slett avtale

en: &Delete Event
nn: &Slett hending

en: &Delete To-do
nn: &Slett oppgåve

en: &Dissociate
nn: &Kopla fri

en: &Edit
nn: &Rediger

en: &Edit Appointment...
nn: &Rediger avtale …

en: &Edit Event...
nn: &Rediger hending …

en: &Edit To-do...
nn: &Rediger oppgåve …

en: &Edit...
nn: &Rediger …

en: &Event List
nn: &Hendingsliste

en: &Events
nn: &Hendingar

en: &Export
nn: &Eksporter

en: &File
nn: &Fil

en: &Go
nn: &Gå til

en: &Help
nn: &Hjelp

en: &Import
nn: &Importer

en: &In-progress (started but not completed)
nn: &Pågår (påbegynt, men ikkje fullført)

en: &Journal
nn: D&agbok

en: &Journals
nn: &Dagbøker

en: &Mail Free Busy Information...
nn: &Send ledig/oppteken-e-post …

en: &Make Sub-to-do Independent
nn: &Gjer underoppgåve uavhengig

en: &Mark To-do Completed
nn: &Merk oppgåve som fullført

en: &Month
nn: &Månad

en: &Move
nn: &Flytt

en: &New
nn: &Ny

en: &Next Day | &Next %1 Days
nn[0]: &Neste dag
nn[1]: &Neste %1 dagar

en: &Only Dissociate This One
nn: Kopla &berre fri denne

en: &Open-ended (no due date)
nn: &Utan forfallsdato

en: &Publish Item Information...
nn: &Kunngjer elementinformasjon …

en: &Refresh
nn: O&ppdater

en: &Retrieve
nn: &Hent

en: &Search for:
nn: &Søk etter:

en: &Send as iCalendar...
nn: &Send som iCalendar …

en: &Settings
nn: &Innstillingar

en: &Show
nn: &Vis

en: &Show Event
nn: &Vis hending

en: &Show To-do
nn: &Vis oppgåve

en: &Sidebar
nn: S&idestolpe

en: &To-do List
nn: &Hugseliste

en: &To:
nn: &Til:

en: &Today only
nn: Berre &i dag

en: &Unstarted (start date is in the future)
nn: &Ikkje påbegynt (startdatoen er i framtida)

en: &Upload Free Busy Information
nn: &Last opp ledig/oppteken-informasjon

en: &View
nn: &Vis

en: &Week
nn: &Veke

en: &Zoom
nn: &Forstørr

en: (c) 2004 Tobias Koenig
nn: © 2004 Tobias König

en: 1 day ago | %1 days ago
nn[0]: Éin dag sidan
nn[1]: %1 dagar sidan

[ctx: 1. weekday, 2. time]
en: %1 %2
nn: %1, kl. %2

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
nn: <a href="whatsthis:%1">Korleis fungerer dette?</a>

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
nn: <p><em>Ingen element valt.</em></p><p>Vel ei hending, ei oppgåve eller ein dagboktekst for å sjå detaljane her.</p>

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
nn: <qt><b>Åtvaring:</b> Fann ikkje Qt Designer. Programmet er truleg ikkje installert. Du vil berre kunna importera ferdige Designer-filer.</qt>

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
nn: <qt><p>Vel dei datoane du vil sjå i hovudvisinga her. Hald inne museknappen for å velja meir enn éin dag..</p><p>Bruk knappane øvst for å bla gjennom månadar og år.</p><p>Kvar linje viser ei veke. Talet i venstre kolonne er vekenummeret. Trykk på det for å velja ei heil veke..</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
nn: <qt>Er du sikker på at du vil sletta <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
nn: <qt>Dette vil gøyma menylinja heilt. Du kan visa ho att ved å trykkja %1.</qt>

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
nn: Gå til i &dag

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
nn: Ny hending …

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
nn: Ny dagbok …

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
nn: Ny oppgåve …

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
nn: «%1» er no kopiert til %2.

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
nn: «%1» er no flytta frå %2 til %3.

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
nn: Klarar ikkje skriva iCalendar-fila «%1». %2

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta filteret «%1» for godt?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
nn: Er du sikker på at du vil fjerna elementet «%1» for godt?

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
nn: Klarte ikkje leggja elementet «%1» i %2. Elementet vart ikkje flytta.

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
nn: Klarte ikkje setja opp dette programtillegget

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
nn: Klarte ikkje kopiera elementet «%1» til %2.

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
nn: Kan ikkje redigera «%1», då ho er låst av ein annan prosess.

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
nn: Søk …

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
nn: Lag ei ny hending

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
nn: Lag ny dagboktekst

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
nn: Lag ny oppgåve

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
nn: Kryss av her for å merkja denne dagen som ein arbeidsdag. Arbeidstimane denne dagen vert då viste i ein annan farge.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
nn: Vel kva farge den valde kalenderen skal ha.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
nn: Trykk på denne knappen for å laga eit nytt filter.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
nn: Trykk på denne knappen for å fjerna det gjeldande filteret.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
nn: Vel kalenderen du vil endra. Du kan så byta kalenderfarge ved å trykkja på knappen nedanfor.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan leggja til ei ny hending.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan leggja til ein ny dagboktekst.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
nn: Du vil få opp eit dialogvindauge der du kan leggja til ei ny oppgåve.

[ctx: @item]
en: Meeting
nn: Møte

[ctx: @item]
en: Note: %1
nn: Notat: %1

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
nn: dag(ar)

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
nn: time/timar

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
nn: minutt

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
nn: Standard påminningstid:

[ctx: @label]
en: Event text
nn: Hendingstekst

[ctx: @label]
en: Mail transport:
nn: E-post-transport:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
nn: Bruk fridagområde:

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
nn: Nytt filter %1

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
nn:  dagar

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
nn:  biletpunkt

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
nn: &Namn:

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
nn: Vis nedst i timeplanvisinga

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
nn: Vis øvst i timeplanvisinga

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
nn: Rediger kalenderfilter

[ctx: @title:group]
en: Appointments
nn: Avtalar

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
nn: Kalenderpynt

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
nn: Datoveljar

[ctx: @title:group]
en: Display Options
nn: Innstillingar for vising

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
nn: Generelt om dato og klokkeslett

[ctx: @title:group]
en: Holidays
nn: Fridagar

[ctx: @title:group]
en: Other Options
nn: Andre val

[ctx: @title:group]
en: Position
nn: Plassering

[ctx: @title:group]
en: Reminders
nn: Påminningar

[ctx: @title:group]
en: Resources
nn: Ressursar

[ctx: @title:group]
en: Working Period
nn: Arbeidsperiode

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
nn: E-postinnstillingar

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
nn: Timeplanvising

[ctx: @title:tab]
en: Colors
nn: Fargar

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
nn: Standardverdiar

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
nn: Skrifter

[ctx: @title:tab]
en: Month View
nn: Månadsvising

[ctx: @title:tab]
en: Regional
nn: Region

[ctx: @title:tab]
en: Save
nn: Lagra

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
nn: Oppgåvevising

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
nn: Personleg

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
nn: Feil ved kopiering

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
nn: Kopiering fullført

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
nn: Vil du sletta dette filteret?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
nn: Vil du sletta elementet?

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
nn: Feil ved flytting

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
nn: Flytting fullført.

en: A Personal Organizer
nn: Ein personleg planleggjar

en: A column header of the %1 dates in the month.
nn: Ei kolonneoverskrift for dei %1 datoane i månaden.

en: Add as new calendar
nn: Legg til som ny kalender

en: Agenda %1
nn: Timeplan %1

en: Agenda view
nn: Timeplanvising

en: Agenda view background color
nn: Bakgrunnsfarge for timeplanvising

en: Agenda view current-time line color
nn: Farge på linja for gjeldande tidspunkt i timeplanvisinga

en: Also Delete &Future
nn: Slett også &framtidige

en: Always ask
nn: Spør alltid

en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
nn: Vis alltid ferdige oppgåver nedst i lista

en: An error occurred: %1
nn: Det oppstod ein feil: %1

en: Anniversary
nn: Bryllaupsdag

en: Attach &inline
nn: Legg ved i &meldingsteksten

en: Attach as &link
nn: Legg ved som &lenkje

en: Attach complete message
nn: Legg ved heile meldinga

en: Attach inline &without attachments
nn: Legg ved i meldingsteksten &utan vedlegg

en: Attendees
nn: Deltakarar

en: Available Pages
nn: Tilgjengelege sider

en: Be asked which calendar to use
nn: Spør om kva kalender som skal brukast

en: Birthday
nn: Fødselsdag

en: Boolean
nn: Boolsk

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
nn: Ved å publisera ledig/oppteken-informasjon, gjev du andre høve til å sjekka kalenderen din når dei skal kalla deg inn til eit møte. Berre tidene du er oppteken vert publisert, og altså ikkje kvifor du er oppteken.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
nn: Ved å henta ledig/oppteken-informasjon som andre har publisert, kan du sjå på deira kalender når dei er ledige eller opptekne, og bruka dette til å planleggja når du skal halda møte.

en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: Calendar
nn: Kalender

en: Calendars Side by Side
nn: Kalendrar side-om-side

en: Cannot upload calendar to '%1'
nn: Klarte ikkje lasta opp kalenderen til «%1»

en: Change...
nn: Endra …

en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
nn: Kryss av her for å gøyma oppgåver som er etter forfallsdatoen, men som ikkje er merkte som fullførte.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
nn: Kryss av her for å gøyma oppgåver som er fullførte.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
nn: Kryss av her for å gøyma oppgåver som pågår, men ikkje er fullførte.

en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
nn: Kryss av her for å gøyma oppgåver med startdato i framtida.

en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
nn: Kryss av her for å gøyma oppgåver utan forfallsdato

en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
nn: Vis alltid ferdige oppgåver nedst i hugselista.

en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
nn: Kryss av her viss du vil velja kor mange dagar framover du vil sjå oppgåver for.

en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
nn: Kryss av her viss du berre vil sjå oppgåver som høyrer til kalendrane dine i samandraget.

en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
nn: Kryss av her viss du berre vil sjå hendingar som høyrer til kalendrane dine i samandraget.

en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
nn: Kryss av her for å berre visa oppgåver som forfell i dag.

en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
nn: Kryss av her for å berre visa oppgåver som forfell i løpet av dei 31 neste dagane.

en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
nn: Kryss av her for å berre visa hendingar som føregår i dag.

en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
nn: Kryss av her for å berre visa hendingar som føregår i løpet av dei 31 neste dagane.

en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
nn: Kryss av her for å berre visa spesielle hendingar som føregår i dag.

en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
nn: Kryss av her for å berre visa spesielle hendingar som føregår i løpet av dei 31 neste dagane.

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
nn: Vis òg sekund på dato- og klokkeslettlinja.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
nn: Kryss av her viss du vil velja kor mange dagar framover du vil sjå hendingar for.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
nn: Kryss av her viss du vil velja kor mange dagar framover du vil sjå spesielle hendingar for.

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
nn: Spør om stadfesting ved sletting av element.

en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
nn: Vis ei linje som viser gjeldande klokkeslett og dag i dag- og vekevising.

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
nn: Vis elementikon (for alarm, gjentaking osb.) i timeplanvisinga.

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
nn: Vis ikon (alarm, gjentaking osb.) ved elementa i månadsvisinga.

en: Check this box to display journals in the month view.
nn: Vis dagbøker i månadsvisinga.

en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
nn: Vis samandrag som hjelpebobler når peikaren står over hendingar eller oppgåver.

en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
nn: Vis oppgåver i timeplanvisinga.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
nn: Vis oppgåver i månadsvisinga.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
nn: Kryss av her for å henta ledig/oppteken-informasjon med namnet «brukar@domene.ifb» (for eksempel «jon@firma.no.ifb). Elles vil programmet prøva å henta fila «user.ifb» (for eksempel «jon.ifb»). Ta kontakt med tenaransvarleg om du ikkje er sikker på kva du skal velja her.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
nn: Lèt programmet hugsa passordet i oppsettfila, slik at du slepp å oppgje det kvar gong du vil lasta opp ledig/oppteken-informasjonen.
    Av tryggleiksgrunnar bør du ikkje lagra passordet ditt i oppsettfila.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
nn: Ikkje marker arbeidstimar som arbeidstid på fridagar.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
nn: Legg informasjon om fullføring av oppgåver inn i dagboka automatisk når dei vert fullførte.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
nn: Vis dagar som inneheld hendingar som vert gjentekne kvar dag med halvfeit skrift i datoveljaren. Fjern krysset viss du heller vil markera andre hendingar (som ikkje vert gjentekne kvar dag) tydelegare.

en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
nn: Vis dagar som inneheld dagbøker med halvfeit skrift i datoveljaren i dagboksvisinga.

en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
nn: Vis dagar som inneheld oppgåver med halvfeit skrift i datoveljaren i oppgåvevisinga

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
nn: Vis dagar som inneheld hendingar som vert gjentekne kvar veke med halvfeit skrift i datoveljaren. Fjern krysset viss du heller vil markera andre hendingar (som ikkje vert gjentekne kvar veke) tydelagre.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
nn: Start redigeringsvindauge for ny hending når du merkjer eit tidsrom i dag- eller vekevising. For å merkja eit tidsrom, trykkjer du og drar musepeikaren frå starttida til sluttida av hendinga du vil leggja inn.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
nn: Last opp ledig/oppteken-informasjon automatisk.
    Du kan òg la vera å bruka denne funksjonen, og heller lasta opp informasjonen frå «Plan»-menyen.
    Merk: Viss Kalender vert brukt som ein KDE Kolab-klient, er ikkje dette nødvendig, då Kolab2-tenaren automatisk publiserer ledig/oppteken-informasjon og handterer tilgangsløyva for informasjonen for andre brukarar.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
nn: Bruk heile vindauget ved månadsvising. Du får då meir plass til sjølve kalenderen, men andre element, som datoveljaren, oppgåveoversikta og kalenderlista, vert ikkje vist.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
nn: Bruk heile vindauget ved oppgåvevising. Du får då meir plass til sjølve oppgåvelista, men andre element, som datoveljaren, oppgåvedetaljar og kalenderlista, vert ikkje vist.

en: Classname:
nn: Klassenamn:

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
nn: Trykk her for å bla til vekenummer %1 i det året som er vist no.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
nn: Bla fram til om lag den same datoen månaden etter

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
nn: Bla tilbake til om lag den same datoen månaden før

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
nn: Bla fram til om lag den same datoen året etter

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
nn: Bla tilbake til om lag den same datoen året før

en: Color Usage
nn: Fargebruk

en: Configure
nn: Set opp

en: Configure &Date && Time...
nn: Set opp &dato og klokkeslett …

en: Configure View...
nn: Set opp visar …

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
nn: Set opp det minste tidsintervallet i minutt mellom kvar opplasting. Dette er berre nødvendig viss du vel å publisera informasjonen automatisk.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
nn: Set opp talet på kalenderdagar du vil publisera for andre.

en: Confirm deletes
nn: Stadfest sletting

en: Copying Failed
nn: Feil ved kopiering

en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
nn: © 2003 Tobias König
    © 2004–2010 Allen Winter

en: Could not load calendar %1.
nn: Klarte ikkje opna kalenderen «%1».

en: Could not start control module for date and time format.
nn: Klarte ikkje starta kontrollmodulen for dato- og klokkeslettformat.

en: Current-time line
nn: Dato- og klokkeslettlinje

en: Daily ending hour
nn: Arbeidsdagen sluttar

en: Daily starting hour
nn: Arbeidsdagen startar

en: Date
nn: Dato

en: Date & Time
nn: Dato og klokkeslett

en: Date Range
nn: Datoområde

en: Day begins at
nn: Dagen startar

en: Default event color
nn: Standard hendingsfarge

en: Default todo attachment method
nn: Standardmetode for oppgåvevedlegg

en: Delete &All
nn: Slett &alle

en: Delete All
nn: Slett alle

en: Delete C&urrent
nn: Slett &denne

en: Delete Only This
nn: Slett berre denne

en: Delete Page
nn: Slett side

en: Desc&riptions
nn: Skild&ringar

en: Description:
nn: Skildring:

en: Developer
nn: Utviklar

en: Display icons in agenda view items
nn: Vis ikon ved element i timeplanvisinga

en: Display icons in month view items
nn: Vis ikon ved element i månadsvisinga

en: Display journals in the month view
nn: Vis dagbøker i månadsvisinga

en: Display seconds with the current-time indicator
nn: Vis sekund på linja for gjeldande klokkeslett

en: Display the current-time indicator
nn: Vis gjeldande klokkeslett

en: Display to-dos in the agenda view
nn: Vis oppgåver i timeplanvisinga

en: Display to-dos in the month view
nn: Vis oppgåver i månadsvisinga

en: Dissociate future occurrences
nn: Kopla fri frå framtidige gjentakingar

en: Dissociate occurrence
nn: Kopla fri frå gjentakingar

en: Dissociating Failed
nn: Feil ved frikopling

en: Dissociating the future occurrences failed.
nn: Klarte ikkje kopla fri frå framtidige gjentakingar.

en: Dissociating the occurrence failed.
nn: Klarte ikkje kopla fri frå gjentakingar.

en: Do you want to overwrite %1?
nn: Vil du skriva over %1?

en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
nn: Bruk kalenderfarge på innsida av og kantlinja til element på timeplanen

en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
nn: Bruk kalenderfarge på innsida og kantlinjene til månadselementa

en: Edit Event: "%1"
nn: Rediger hending: «%1»

en: Edit To-do: "%1"
nn: Rediger oppgåve: «%1»

en: Edit with Qt Designer...
nn: Rediger med Qt Designer …

en: Edit...
nn: Rediger …

en: Enable automatic event editor with time range selection
nn: Start redigeringsvindauge for ny hending ved merking av tidsrom

en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
nn: Kryss av her for å ta med bryllaupsdagar frå kalenderen i oversikta over framtidige spesielle hendingar.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
nn: Kryss av her for å ta med bryllaupsdagar frå kalenderen i oversikta over framtidige hendingar. Dette valet er berre tilgjengeleg dersom du brukar fødselsdagsressursen i kalenderen din.

en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
nn: Kryss av her for å ta med fødselsdagar frå kalenderen i oversikta over framtidige spesielle hendingar.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
nn: Kryss av her for å ta med fødselsdagar frå kalenderen i oversikta over framtidige hendingar. Dette valet er berre tilgjengeleg dersom du brukar fødselsdagsressursen i kalenderen din.

en: Enable tooltips for displaying summaries
nn: Vis samandrag i hjelpebobler

en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
nn: Skriv inn adressa til tenaren du vil lasta opp ledig/oppteken-informasjonen din på.
    Spør tenaransvarleg om du er usikker på kva adresse du skal bruka.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nn: Skriv inn sluttida for arbeidsdagen her. Arbeidstida vert vist i ein annan farge.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
nn: Skriv inn kontoinformasjonen din for tenaren her.
    
    For Kolab2-tenarar: Registrert UID (unik identifikator): Som standard vil UID-en vera lik e-postadressa di på Kolab2-tenaren, men han kan òg vera noko anna. I så fall skal du skriva inn UID-en.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
nn: Skriv inn det tidlegaste klokkeslettet du kjem til å registrera hendingar på. Dette klokkeslettet vert vist øvst.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
nn: Skriv inn starttida for arbeidsdagen her. Arbeidstida vert vist i ein annan farge.

en: Enter your groupware server login password here.
nn: Skriv inn innloggingspassordet ditt for gruppevaretenaren.

en: Error
nn: Feil

en: Event Summary Configuration
nn: Oppsett av hendingssamandrag

en: Exclude holidays
nn: Utanom fridagar

en: Export as &iCalendar...
nn: Eksporter som &iCalendar …

en: Filter Details
nn: Filterdetaljar

en: Filters Toolbar
nn: Filterverktøylinje

en: Former Maintainer
nn: Tidlegare vedlikehaldar

en: Fr&om:
nn: &Frå:

en: Groupware Settings
nn: Gruppevare-oppsett

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
nn: Her kan du velja talet på dagar ei oppgåve må vera fullført før ho skal gøymast frå oppgåvelista. Viss du vel «Med ein gong», vert alle fullførte oppgåver gøymde. Viss du for eksempel vel verdien 1, vert alle oppgåver som har vore fullførte meir enn 24 timar gøymde.

en: Hide &inactive to-dos
nn: Gøym &ikkje-starta oppgåver

en: Hide &recurring events and to-dos
nn: &Gøym gjentekne hendingar og oppgåver

en: Hide Following To-do Types
nn: Gøym oppgåvene med status

en: Hide To-dos without a due date
nn: Gøym oppgåver utan forfallsdato

en: Hide co&mpleted to-dos
nn: Gøym &fullførte oppgåver

en: Hide completed To-dos
nn: Gøym fullførte oppgåver

en: Hide in-progress To-dos
nn: Gøym oppgåver som pågår

en: Hide overdue To-dos
nn: Gøym forfalne oppgåver

en: Hide to-dos not assigned to me
nn: Gøym oppgåver som tilhøyrer andre

en: Hide unstarted To-dos
nn: Gøym ikkje-påbegynte oppgåver

en: Highlight color
nn: Framhevingsfarge

en: Holiday
nn: Fridag

en: Holiday color
nn: Farge på fridagar

en: Hour size
nn: Timestorleik

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
nn: Gøym alle oppgåver som er fullførte frå lista. Du kan òg velja å gøyma oppgåver som berre er fullførte meir enn eit visst tal på dagar sidan.

en: Import &Calendar...
nn: Importer &kalender …

en: Import Page
nn: Importer side

en: Import Page...
nn: Importer side …

en: Import the specified files as separate calendars
nn: Importer dei valde filene som fleire kalendrar

en: In Horizontally
nn: Forstørr vassrett

en: In Vertically
nn: Forstørr loddrett

en: Journal
nn: Dagbok

en: Journal of %1
nn: Dagboka til %1

en: KOrganizer
nn: Kalender

en: KOrganizer Confirmation
nn: Kalender-stadfesting

en: Key:
nn: Nøkkel:

en: Kontact Special Dates Summary
nn: Samandrag av spesielle høve

en: Locations
nn: Stadar

en: Mail to:"%1"
nn: E-post til: «%1»

en: Maintainer
nn: Vedlikehaldar

en: Make sub-to-dos independent
nn: Gjer underoppgåver uavhengige

en: Manage View &Filters...
nn: Handter visings&filter …

en: Merge all calendars into one view
nn: Slå saman alle kalendrane til ei oversikt

en: Merge into existing calendar
nn: Flett inn i eksisterande kalender

en: Merged calendar
nn: Samanslått kalender

en: Minimum time between uploads (in minutes):
nn: Minimum tid mellom opplastingar (i minutt):

en: Month
nn: Månad

en: Month view
nn: Månadsvising

en: Month view background color
nn: Bakgrunnsfarge for månadsvising

en: Month view uses full window
nn: Bruk heile vindauget for månadsvising

en: Moving Failed
nn: Feil ved flytting

en: Multiple Calendar Display
nn: Fleirkalendervising

en: New &Journal...
nn: Ny &dagboktekst …

en: New &To-do...
nn: Ny &oppgåve …

en: New Calendar
nn: Ny kalender

en: New E&vent...
nn: Ny &hending …

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
nn: Ved nye hendingar, oppgåver og dagboktekstar

en: New Su&b-to-do...
nn: Ny &underoppgåve …

en: Next x days
nn: Neste x dagar

en: No filter
nn: Ingen filter

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
nn[0]: Ingen ventande oppgåver neste dag
nn[1]: Ingen ventande oppgåver dei %1 neste dagane

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
nn[0]: Ingen spesielle datoar den neste dagen
nn[1]: Ingen spesielle datoar dei %1 neste dagane

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
nn[0]: Ingen hendingar startar neste dag
nn[1]: Ingen hendingar startar dei %1 neste dagane

en: Number of columns
nn: Talet på kolonnar

en: Numeric Value
nn: Talverdi

en: Only attach link to message
nn: Legg berre til ei lenkje i meldinga

en: Only calendar
nn: Berre kalender

en: Original Author
nn: Opphavsperson

en: Out Horizontally
nn: Forminsk vassrett

en: Out Vertically
nn: Forminsk loddrett

en: Over&due (not completed and beyond due-date)
nn: &Forfallen (ikkje fullført, med utgått forfallsdato)

en: P&ublish
nn: &Publiser

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
nn: Delar av arbeidet med programmet er sponsa av Google Summer of Code 2005

en: Passwor&d:
nn: &Passord:

en: Password:
nn: Passord:

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
nn: Feil ved innliming: Klarte ikkje fastsetja ein gyldig sluttdato.

en: Pending To-dos
nn: Ventande oppgåver

en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
nn: Vel skrift for timeplanvisinga. Knappen vil opna «Vel skrift»-dialogvindauget, der du kan velja kva skrift du ønskjer å bruka.

en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
nn: Vel skrift for dato- og klokkeslettlinja. Knappen vil opna «Vel skrift»-dialogvindauget, der du kan velja kva skrift du ønskjer å bruka.

en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
nn: Vel skrift for månadsvisinga. Knappen vil opna «Vel skrift»-dialogvindauget, der du kan velja kva skrift du ønskjer å bruka.

en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
nn: Vel skrift for tidslinja. Tidslinja er elementet som viser timane i timeplanvisinga. Knappen vil opna «Vel skrift»-dialogvindauget, der du kan velja kva skrift du ønskjer å bruka.

en: Preview of Selected Page
nn: Førehandsvising av vald side

en: Publish
nn: Publiser

en: Publish your free/&busy information automatically
nn: Publiser ledig/&oppteken-informasjon automatisk

en: Pur&ge Completed To-dos
nn: &Slett fullførte oppgåver

en: Purge
nn: Slett

en: Purge To-dos
nn: Slett oppgåver

en: Qt Designer Fields Dialog
nn: Dialogvindauge for felt i Qt Designer

en: Re&member password
nn: &Hugs passord

en: Re&quest Update
nn: &Be om oppdatering

en: Record completed to-dos in journal entries
nn: Legg inn fullførte oppgåver som dagboktekstar

en: Redo
nn: Gjer om

en: Redo: %1
nn: Gjer om: %1

en: Remember p&assword
nn: &Hugs passord

en: Remove Attachments
nn: Fjern vedlegg

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
nn: Å fjerna vedlegg frå ein e-post kan gjera signaturen ugyldig.

en: Removing not possible
nn: Kan ikkje fjerna

en: S&chedule
nn: &Plan

en: Saved calendar '%1'.
nn: Lagra kalenderen «%1».

en: Schedule
nn: Planlegg

en: Scroll backward to the previous month
nn: Bla tilbake til månaden før

en: Scroll backward to the previous year
nn: Bla tilbake til året før

en: Scroll forward to the next month
nn: Bla fram til månaden etter

en: Scroll forward to the next year
nn: Bla fram til året etter

en: Scroll to week number %1
nn: Bla til vekenummer %1

en: Search For
nn: Søk etter

en: Search In
nn: Søk i

en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
nn: Vel «Byt mellom visingar med ‘Tab’» viss du vil byta mellom kalendrane ved å bruka «Tab»-tasten.

en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
nn: Vel ein farge på linja for gjeldande tidspunkt («Marcus Bains-linja»)

en: Select a month
nn: Vel månad

en: Select a year
nn: Vel år

en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
nn: Vel «Slå saman alle kalendrane til éi oversikt» viss du vil at alle kalendrane dine skal visast saman, i éi timeplanvising.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
nn: Vel «Berre kalender» viss du vil bruka den tilknytte kalenderfargen på kalenderelement, både på innsida og på kantlinjene. Bruk sida «Fargar og skrifter» for å velja desse fargane.

en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
nn: Vel «Vis kalendrane side-om-side» viss du vil visa to kalendrar på same tid, i ei side-om-side-vising.

en: Select the Month view background color here.
nn: Vel fargen du vil bruka som bakgrunnsfarge i månadsvisinga.

en: Select the agenda view background color here.
nn: Vel fargen du vil bruka som bakgrunnsfarge i timeplanvisinga.

en: Select the days for showing pending To-dos
nn: Vel talet på dagar for oppgåver som forfell

en: Select the days for showing upcoming events
nn: Vel talet på dagar for kommande hendingar

en: Select the days for showing upcoming special occasions
nn: Vel talet på dagar for kommande spesielle hendingar

en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
nn: Vel høgda på radene i timeplanen, i biletpunkt. Viss du aukar denne verdien, vert kvar rad i timeplanen høgare.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
nn: Vel fargen du vil bruka på fridagar. Denne fargen vert brukt til å markera område i månadsvisinga og datoveljaren.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
nn: Vel fargen du vil bruka på fridagar. Denne fargen vert brukt til å markera område i timeplanvisinga og datoveljaren.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
nn: Vel fargen du vil bruka på fridagar. Namnet på fridagen i månadsvising og dagnummeret i datoveljaren vert så vist med denne fargen.

en: Select the to-do due today color here.
nn: Vel fargen du vil bruka for oppgåver som forfell i dag.

en: Select the to-do overdue color here.
nn: Vel fargen du vil bruka for oppgåver som er forfalne.

en: Select the working hours background color for the Month view here.
nn: Vel fargen du vil bruka for arbeidstider i månadsvisinga.

en: Select the working hours color for the agenda view here.
nn: Vel fargen du vil bruka som bakgrunnsfarge for arbeidstider i timeplanvisinga.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
nn: Vel dette om du ikkje ønskjer å sjå gjentekne hendingar og oppgåver i visingane. Hendingar som vert gjentekne kvar dag eller veke kan ta opp mykje plass, så det kan vera greitt å gøyma dei.

en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
nn: Vel kva kalender som skal brukast kvar gong du lagar ei ny hending, ei ny oppgåve eller ein ny dagboktekst. Du bør bruka dette om du ønskjer å bruka funksjonen for delte mapper på Kolab-tenaren, eller viss du handterer fleire kontoar gjennom Kontact som ein KDE Kolab-klient.

en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
nn: Vel kva område du vil henta fridagar frå. Høgtider og andre fridagar vert markerte som dette i datooversikta, timeplanen og andre stadar.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
nn: Vel tidssona di frå denne oversikta over stadar. Viss byen din ikkje vert vist, kan du velja ein annan i same tidssone (for Noreg, vel Oslo). Kalenderen vert automatisk justert for sommartid.

en: Selected Calendars
nn: Valde kalendrar

en: Selection
nn: Utval

en: Send &Cancellation to Attendees
nn: Send &avlysing til deltakarar

en: Send &Invitation to Attendees
nn: Send &invitasjon til deltakarar

en: Send &Mail
nn: Send &e-post

en: Send Status &Update
nn: Send status&oppdatering

en: Server Information
nn: Tenarinformasjon

en: Server URL:
nn: Tenaradresse:

en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
nn: Vel høgda på ei rad i timeplanen, i biletpunkt

en: Set the number of days to show pending To-dos
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå

en: Set the number of days to show upcoming events
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå

en: Set the number of days to show upcoming special occasions
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
nn: Slå på dette for å henta brukar@domene.ifb i staden for brukar.ifb frå tenaren.

en: Show &anniversaries
nn: Vis &bryllaupsdagar

en: Show &birthdays
nn: Vis &fødselsdagar

en: Show &holidays
nn: Vis &fridagar

en: Show &my To-dos only
nn: Vis berre oppgåvene &mine

en: Show &my events only
nn: Vis berre &hendingane mine

en: Show Calendar Manager
nn: Vis kalenderhandsamar

en: Show Date Navigator
nn: Vis datoveljar

en: Show Item Viewer
nn: Vis elementvising

en: Show Special Dates Starting
nn: Vis spesielle datoar frå

en: Show These Special Dates From Your Calendar
nn: Vis desse spesielle datoane frå kalenderen

en: Show These Special Dates From Your Contact List
nn: Vis desse spesielle datoane frå kontaktlista

en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
nn: Vis desse framtidige hendingane frå kalenderen

en: Show To-do View
nn: Vis oppgåvevising

en: Show To-dos Due
nn: Vis oppgåver med forfall

en: Show To-dos belonging to my calendars only
nn: Vis berre oppgåver i kalendrane mine

en: Show To-dos due today only
nn: Vis berre oppgåver som forfell i dag

en: Show To-dos due within the next month
nn: Vis oppgåver neste månad

en: Show Upcoming Events Starting
nn: Vis framtidige hendingar frå

en: Show all calendars merged together
nn: Vis alle kalendrane slått saman

en: Show all except selected
nn: Vis alle utanom dei merkte

en: Show anni&versaries
nn: Vis &bryllaupsdagar

en: Show anniversaries from your address book
nn: Vis bryllaupsdagar frå adresseboka

en: Show anniversaries from your calendar
nn: Vis bryllaupsdagar frå kalenderen

en: Show birth&days
nn: Vis &fødselsdagar

en: Show birthdays from your address book
nn: Vis fødselsdagar frå adresseboka

en: Show birthdays from your calendar
nn: Vis fødselsdagane frå kalenderen

en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
nn: Vis fødselsdagar frå kalenderen òg når fødselsdagsressursen er i bruk

en: Show calendars side by side
nn: Vis kalendrane side-om-side

en: Show current-time (Marcus Bains) line
nn: Vis dato- og klokkeslettlinje («Marcus Bains-linje»)

en: Show events belonging to my calendars only
nn: Vis berre hendingar i kalendrane mine

en: Show events for today only
nn: Vis berre hendingar for i dag

en: Show events starting within the next month
nn: Vis hendingar neste månad

en: Show holidays from your calendar
nn: Vis fridagane frå kalenderen

en: Show icons in agenda view items
nn: Vis ikon ved element i timeplanvisinga

en: Show icons in month view items
nn: Vis ikon ved element i månadsvisinga

en: Show in Context
nn: Vis i samanheng

en: Show items that recur daily
nn: Vis element som vert gjentekne kvar dag

en: Show items that recur weekly
nn: Vis element som vert gjentekne kvar veke

en: Show journals
nn: Vis dagbøker

en: Show journals instead of events when in Journal View
nn: Vis dagbøker i staden for hendingar i dagboksvisinga

en: Show one calendar per agenda column
nn: Vis éin kalender per timeplankolonne

en: Show only selected
nn: Vis berre dei merkte

en: Show s&pecial occasions
nn: Vis &spesielle høve

en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
nn: Vis sekund på linja for gjeldande klokkeslett («Marcus Bains-linja»)

en: Show special occasions for today only
nn: Vis berre spesielle hendingar for i dag

en: Show special occasions from your calendar
nn: Vis spesielle hendingar frå kalenderen

en: Show special occasions starting within the next month
nn: Vis spesielle hendingar neste månad

en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
nn: Vis så mange dagar om gongen i «Neste x dagar»-visinga

en: Show to-dos
nn: Vis oppgåver

en: Show to-dos instead of events when in Todo View
nn: Vis oppgåver i staden for hendingar i oppgåvevisinga

en: Show two calendars side-by-side
nn: Vis to kalendrar side-om-side

en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
nn: Vis bryllaupsdagar frå kalenderen når fødselsdagsressursen er i bruk

en: Special Dates Summary
nn: Samandrag av spesielle datoar

en: Special Dates Summary Configuration
nn: Oppsett av spesielle datoar

en: Special Occasion
nn: Spesielt høve

en: Su&mmaries
nn: Sa&mandrag

en: Switch between views with tabs
nn: Byt mellom visingar med «Tab»

en: Tab through calendars
nn: Bla gjennom kalendrar med «Tab»

en: Text
nn: Tekst

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
nn: Elementet «%1» vert gjenteke over fleire datoar. Vil du sletta berre denne, %2, eller alle gjentakingane?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
nn: Elementet «%1» vert gjenteke over fleire datoar. Vil du sletta berre denne, %2, dei framtidige også, eller alle gjentakingane?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
nn: Elementet «%1» vert gjenteke over fleire datoar. Er du sikker på at du vil sletta elementet og alle gjentakingane?

en: The default way of attaching dropped emails to a task
nn: Standardmetoden for e-postvedlegg til ei oppgåve.

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
nn: Dei nedlasta hendingane vert fletta inn i kalenderen din.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
nn: Oppgåva «%1» har underoppgåver. Vil du sletta berre denne oppgåva, og gjera underoppgåvene uavhengige, eller vil du sletta alle underoppgåvene òg?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
nn: Hendinga «%1» er filtrert vekk av filterreglane, så ho vert ikkje vist.

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
nn: Elementet «%1» er merkt som skriveverna, og kan derfor ikkje slettast. Det høyrer truleg til ein kalenderressurs som du berre kan lesa frå.

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
nn: Gøym alle oppgåver i lista som er tildelt andre enn deg sjølv.<br/>
    Berre oppgåver som har minst éin deltakar vert sjekka. Viss du ikkje er med i lista over deltakarar, vert oppgåva gøymd.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
nn: Gøym alle oppgåver som har ein startdato i framtida. (Merk at startdatoen ikkje er det same som forfallsdatoen.)

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
nn: Her kan du velja kven av dei fullførte oppgåvene som skal gøymast. Viss du vel «Med ein gong», vert oppgåvene gøymde så snart dei vert fullførte. Du kan òg velja å berre gøyma oppgåver som det har gått nokre dagar sidan vart fullførte, ved å bruka talboksen.

en: Time bar
nn: Tidslinje

[ctx: Time from - to]
en: %1 - %2
nn: %1–%2

en: Time range selection in agenda view starts event editor
nn: Start ny hending ved markering av tidsrom i kalender

en: Time&line
nn: Tids&linje

en: To-&dos
nn: &Oppgåver

en: To-do
nn: Oppgåve

en: To-do Summary Configuration
nn: Oppsett av hugselistesamandrag

en: To-do due today color
nn: Farge for oppgåver som forfell i dag

en: To-do list view uses full window
nn: Bruk heile vindauget for oppgåvevising

en: To-do overdue color
nn: Farge for oppgåver som er forfalne

en: Tobias Koenig
nn: Tobias König

en: Today
nn: I dag

en: Todo completed: %1 (%2)
nn: Oppgåve fullført: %1 (%2)

en: URL '%1' is invalid.
nn: Nettadressa «%1» er ugyldig.

en: Unable to copy the item to %1.
nn: Klarte ikkje kopiera elementet til %1.

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
nn: Kan ikkje visa arbeidsveka, då det ikkje er sett opp nokon arbeidsdagar. Du må velja minst éin arbeidsdag i «Dato og klokkeslett»-innstillingane.

en: Unable to move the item to  %1.
nn: Klarte ikkje flytta elementet til %1.

en: Unable to save %1 "%2".
nn: Klarte ikkje lagra %1 «%2».

en: Unable to save calendar to the file %1.
nn: Klarte ikkje lagra kalenderen til fila «%1».

en: Undo
nn: Angra

en: Undo: %1
nn: Angra: %1

en: Upcoming Events
nn: Framtidige hendingar

en: Upcoming Special Dates
nn: Framtidige spesielle datoar

en: Use custom calendar setup
nn: Bruk tilpassa kalenderoppsett

en: Use full email &address for retrieval
nn: Bruk &heile e-postadressa for henting

en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
nn: Bruk denne fargen på linja for gjeldande tidspunkt i timeplanvisinga («Marcus Bains-linja»)

en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå oppgåver for, opp til eitt år fram i tid.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå hendingar for, opp til eitt år fram i tid.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
nn: Vel kor mange dagar framover du vil sjå spesielle hendingar for, opp til eitt år fram i tid.

en: User&name:
nn: Brukar&namn:

en: View &Contact
nn: Vis &Kontakt

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
nn: Vis detaljar for hendingar, oppgåver eller dagboktekstar merkte i hovudvindauget her.

en: Views
nn: Visingar

en: W&ork Week
nn: A&rbeidsveke

en: Week
nn: Veke

en: Week numbers select a work week when in work week mode
nn: Merk arbeidsveker i arbeidsvekemodus

en: What's &Next
nn: &Kva no

en: Within the &next:
nn: Dei &neste:

en: Within the next &month (31 days)
nn: Den neste &månaden (31 dagar)

en: Working hours color
nn: Farge på arbeidstid

en: all day
nn: heile dagen

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
nn: &Be om endring

en: days of free/busy information
nn: dagar med ledig/oppteken-informasjon

[ctx: days to show in summary]
en:  days
nn:  dagar

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
nn: om

[ctx: filter name]
en: Name:
nn: Namn:

en: in 1 day | in %1 days
nn[0]: om éin dag
nn[1]: om %1 dagar

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
nn: Brukarnamn:

[ctx: main toolbar]
en: Main
nn: Hovud

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
nn: Neste: %1

en: now
nn: no

en: one year | %1 years
nn[0]: eitt år
nn[1]: %1 år

en: open-ended
nn: utan forfall

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
nn: Ukjend årsak

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
nn: &Bakover

[ctx: scroll backward]
en: Back
nn: Bakover

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
nn: &Framover

[ctx: the appointment is today]
en: Today
nn: I dag

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
nn: I morgon

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
nn: skriveverna

[ctx: the special day is today]
en: Today
nn: I dag

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
nn: I morgon

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
nn: ikkje starta

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
nn: fullført

[ctx: the to-do is due]
en: due
nn: forfell

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
nn: I dag

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
nn: I morgon

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
nn: pågår

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
nn: forfallen

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
nn: startar i dag

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
nn[0]: 1 time
nn[1]: %1 timar

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
nn[0]: 1 minutt
nn[1]: %1 minutt
