libakonadi - en to nn translation catalogue (231 entries)

en: %1 Handbook
nn: %1-handbok

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
nn[0]: &Kopier mappa
nn[1]: &Kopier dei %1 mappene

en: &Copy Here
nn: &Kopier hit

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
nn[0]: &Kopier elementet
nn[1]: &Kopier dei %1 elementa

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
nn[0]: &Slett elementet
nn[1]: &Slett dei %1 elementa

en: &Link Here
nn: &Lag lenkje hit

en: &Modify...
nn: &Endra …

en: &Move Folder To Trash
nn: &Flytt mappe til papirkorga

en: &Move Here
nn: &Flytt hit

en: &Name:
nn: &Namn:

en: &New Folder...
nn: &Ny mappe …

en: &New Subfolder...
nn: &Ny undermappe …

en: &Paste
nn: &Lim inn

en: &Resource Properties
nn: &Ressurseigenskapar

en: &Synchronize Folder Recursively
nn: &Synkroniser mappe rekursivt

en: &Use custom icon:
nn: Bruk sjølvvalt &ikon

en: (c) 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>
nn: © 2008 Volker Krause <vkrause@kde.org>

en: 0 Byte
nn: 0 byte

en: 0 objects
nn: 0 objekt

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
nn: Bruk begge versjonane

[ctx: @action:button]
en: Take my version
nn: Bruk min versjon

[ctx: @action:button]
en: Take their version
nn: Bruk deira versjon

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
nn: Klarar ikkje henta element i fråkopla modus.

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
nn: Klarte ikkje oppdatera den lokale samlinga: %1.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
nn: Søk

[ctx: @info:status]
en: Error.
nn: Feil.

[ctx: @info:status]
en: Loading...
nn: Lastar …

[ctx: @info:status]
en: Offline
nn: Fråkopla

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
nn: Synkroniserer …

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
nn: Klar

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
nn[0]: Eitt objekt
nn[1]: %1 objekt

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
nn: Namn

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
nn: Generelt

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
nn: Sjølvtest for Akonadi-tenaren

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
nn: Løysing av konflikt

[ctx: @title:window]
en: Error
nn: Feil

[ctx: @title:window]
en: New Folder
nn: Ny mappe

[ctx: @window:title]
en: Error
nn: Feil

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
nn: Ei loggfil til MySQL-tenaren er funnen, men ho er ikkje lesbar: %1

en: A&dd...
nn: &Legg til …

en: About %1
nn: Om %1

en: Add to Favorite Folders
nn: Legg til som favorittmappe

en: Agent identifier
nn: Agent-ID

en: Agent instance creation timed out.
nn: Tidsavbrot i opprettinga av agentinstans.

en: Akonadi Agent
nn: Akonadi-agent

en: Akonadi Resource
nn: Akonadi-ressurs

en: Akonadi Self Test
nn: Sjølvtest for Akonadi

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi er ikkje registrert i D-Bus.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi er registrert i D-Bus.

en: Akonadi is not running as root
nn: Akonadi køyrer ikkje som rotbrukar

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
nn: Akonadi-tenarprosessen er ikkje registrert i D-Bus.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
nn: Akonadi-tenarprosessen er registrert i D-Bus.

en: Akonadi was started as root
nn: Akonadi vart starta av rotbrukar

en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
nn: Det oppstod ein feil då Akonadi-tenaren skulle starta. Sjølvtestane nedanfor kan vera til hjelp når du skal finna og løysa problemet. Når du spør om hjelp eller melder frå om feil, bør du alltid ta med denne rapporten.

en: At least one resource agent has been found.
nn: Fann minst éin ressursagent.

en: Attribute: %1
nn: Attributt: %1

en: C&ancel
nn: &Avbryt

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
nn: Klarte ikkje kopla til PostgreSQL-tenaren.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
nn: Får ikkje tilgang til Akonadi-tenesta

en: Copy Folder To...
nn: Kopier mappa til …

en: Copy Item To...
nn: Kopier elementet til …

en: Copy Report to Clipboard
nn: Kopier rapporten til utklippstavla

en: Copy To
nn: Kopier til

en: Copy to This Folder
nn: Kopier til denne mappa

en: Could not create folder: %1
nn: Klarte ikkje oppretta mappe: %1

en: Could not create resource: %1
nn: Klarte ikkje laga ressurs: %1

en: Could not delete folder: %1
nn: Klarte ikkje sletta mappe: %1

en: Could not fetch root collection of resource %1.
nn: Klarte ikkje henta rotsamlinga til ressursen %1.

en: Could not open file '%1'
nn: Klarte ikkje opna fila «%1»

en: Could not paste data: %1
nn: Klarte ikkje lima inn data: %1

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
nn: Lag ei ny undermappe i den valde mappa

en: Current Akonadi control error log found.
nn: Fann gjeldande feillogg frå kontroll av Akonadi.

en: Current Akonadi server error log found.
nn: Fann gjeldande feillogg frå Akonadi-tenaren.

en: Cut
nn: Klipp ut

en: Database driver found.
nn: Databasedrivar er funnen.

en: Database driver not found.
nn: Databasedrivar er ikkje funnen.

en: Delete
nn: Slett

en: Details
nn: Detaljar

en: Details...
nn: Detaljar …

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
nn: Klarte ikkje køyra MySQL-tenaren «%1». Denne grunnen vart gjeven: «%2»

en: Executing the MySQL server failed.
nn: Klarte ikkje køyra MySQL-tenaren.

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
nn: Klarte ikkje setja opp standardressursen via D-Bus.

en: Failed to fetch the resource collection.
nn: Klarte ikkje henta ressurssamlinga.

en: Favorite Folders
nn: Favorittmapper

en: File %1 does not exist.
nn: Fila %1 finst ikkje.

en: Flags
nn: Flagg

en: Folder &Properties
nn: Mappe&eigenskapar

en: Folder type:
nn: Mappetype:

en: Found unresolved orphan collections
nn: Fann uordna foreldrelause samlingar

en: Incoming accounts (add at least one):
nn: Innkommande kontoar (legg til minst éin):

en: Index is no longer available
nn: Indeksen er ikkje lenger tilgjengeleg

en: Invalid collection
nn: Ugyldig samling

en: Invalid collection given.
nn: Ugyldig samling oppgjeven.

en: Invalid parent
nn: Ugyldig forelder

en: Invalid resource identifier '%1'
nn: Ugyldig ressurs-ID «%1»

en: Invalid resource instance.
nn: Ugyldig ressursinstans.

en: Locally Cached Parts
nn: Lokalt mellomlagra delar

en: Maintenance
nn: Vedlikehald

en: Manage Local &Subscriptions...
nn: Handsam lokale &abonnement …

en: Manage Local Subscriptions
nn: Handsam lokale abonnement

en: Modification Time
nn: Endringstidspunkt

en: Move Folder To Trash
nn: Flytt mappe til papirkorga

en: Move Folder To...
nn: Flytt mappa til …

en: Move Item To Trash
nn: Flytt element til papirkorga

en: Move Item To...
nn: Flytt elementet til …

en: Move To
nn: Flytt til

en: Move to This Folder
nn: Flytt til denne mappa

en: MySQL error log not readable.
nn: MySQL-feilloggen er ikkje lesbar.

en: MySQL found with unexpected name.
nn: MySQL-tenar er funnen med eit uventa namn.

en: MySQL server configuration is usable.
nn: Oppsettet for MySQL-tenaren er brukbart.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
nn: Oppsettet for MySQL-tenaren er ikkje funne eller ikkje lesbart.

en: MySQL server configuration not tested.
nn: Oppsettet for MySQL-tenaren er ikkje testa.

en: MySQL server custom configuration found.
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren er funne.

en: MySQL server custom configuration not available.
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren er ikkje tilgjengeleg.

en: MySQL server custom configuration not readable.
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren er ikkje lesbart.

en: MySQL server default configuration found.
nn: Standardoppsett for MySQL-tenaren er funne.

en: MySQL server default configuration not found.
nn: Standardoppsett for MySQL-tenaren er ikkje funne.

en: MySQL server error log not tested.
nn: Loggfila til MySQL-tenaren er ikkje testa.

en: MySQL server executable not tested.
nn: Det er ikkje testa om MySQL-tenaren er køyrbar.

en: MySQL server found.
nn: MySQL-tenar er funnen.

en: MySQL server found: %1
nn: MySQL-tenar er funnen: %1

en: MySQL server is executable.
nn: MySQL-tenaren er køyrbar.

en: MySQL server log contains errors.
nn: MySQL-tenarloggen inneheld feil.

en: MySQL server log contains no errors.
nn: MySQL-tenarloggen inneheld ingen feil.

en: MySQL server log contains warnings.
nn: MySQL-tenarloggen inneheld åtvaringar.

en: MySQL server not executable.
nn: MySQL-tenaren er ikkje køyrbar.

en: MySQL server not found.
nn: MySQL-tenaren er ikkje funnen.

en: MySQL server not readable.
nn: MySQL-tenaren er ikkje lesbar.

en: Name:
nn: Namn:

en: No Folder
nn: Inga mappe

en: No current Akonadi control error log found.
nn: Fann ikkje gjeldande feillogg frå kontroll av Akonadi.

en: No current Akonadi server error log found.
nn: Fann ikkje gjeldande feillogg frå Akonadi-tenaren.

en: No current MySQL error log found.
nn: Gjeldande MySQL-feillogg er ikkje funnen.

en: No description available
nn: Inga skildring tilgjengeleg

en: No filename specified
nn: Det er ikkje oppgjeve noko filnamn

en: No item available for this index
nn: Det finst ingen element tilgjengelege for indeksen

en: No objects specified for moving
nn: Ingen objekt som skal flyttast er oppgjevne

en: No previous Akonadi control error log found.
nn: Fann ikkje tidlegare feillogg frå kontroll av Akonadi.

en: No previous Akonadi server error log found.
nn: Fann ikkje tidlegare feillogg frå Akonadi-tenaren.

en: No resource ID given.
nn: Ingen ressurs-ID oppgjeven.

en: No resource agents found.
nn: Fann ingen ressursagentar

en: No session available for this index
nn: Det finst ikkje noko tilgjengeleg økt for indeksen

en: No such collection.
nn: Det finst inga slik samling.

en: No valid destination specified
nn: Ingen gyldige mål er oppgjevne

en: Open collection dialog
nn: Opna dialogvindauge for samling

en: Paste
nn: Lim inn

en: Payload part '%1' is not available for this index
nn: Nyttlastdelen «%1» er ikkje tilgjengeleg for indeksen

en: PostgreSQL server found.
nn: Fann ikkje PostgreSQL-tenar.

en: Previous Akonadi control error log found.
nn: Fann tidlegare feillogg frå kontroll av Akonadi.

en: Previous Akonadi server error log found.
nn: Fann tidlegare feillogg frå Akonadi-tenaren.

en: Properties
nn: Eigenskapar

en: Protocol version check not possible.
nn: Ikkje mogleg å sjekka protokollversjon.

en: Quota
nn: Kvote

en: R&emove
nn: &Fjern

en: Remove account?
nn: Fjerna kontoen?

en: Remove from Favorite
nn: Fjern frå favorittar

en: Remove from Favorite Folders
nn: Fjern frå favorittmappene

en: Rename
nn: Endra namn

en: Rename Favorite
nn: Endra namn på favoritt

en: Rename Favorite...
nn: Endra namn på favoritt …

en: Resource agents found.
nn: Fann ressursagentar.

en: Resource synchronization timed out.
nn: Tidsavbrot ved ressurssynkronisering.

en: Restart
nn: Start på nytt

en: Save Report...
nn: Lagra rapporten …

en: Save Test Report
nn: Lagra testrapport

en: Server protocol version is too old.
nn: Tenarprotokollversjonen er for gammal.

en: Size:
nn: Storleik:

en: Starting Akonadi server...
nn: Startar Akonadi-tenaren …

en: Statistics
nn: Statistikk

en: Stopping Akonadi server...
nn: Stengjer Akonadi-tenaren …

en: Storage Size
nn: Lagringsstorleik

en: Subfolder Storage Size
nn: Storleik på undermapper

en: Synchronize
nn: Synkroniser

en: Synchronize Recursively
nn: Synkroniser rekursivt

en: Tag
nn: Merkelapp

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi rapporterte ikkje om feil under gjeldande oppstart.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi rapporterte ikkje om feil då han sist vart starta.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi er ikkje registrert i D-Bus. Dette tyder vanlegvis at han ikkje er starta eller at det vart oppdaga ein alvorleg feil under oppstarten.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nn: Kontrollprosessen for Akonadi er registrert i D-Bus. Dette tyder vanlegvis at han verkar.

en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
nn: Akonadi-tenesta for handsaming av personleg informasjon verkar ikkje.
    Trykk på «Detaljar» for å få detaljert informasjon om kva som er gale.

en: The Akonadi personal information management service is not operational.
nn: Akonadi-tenesta for handtering av personleg informasjon verkar ikkje.

en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
nn: Akonadi-tenesta for handsaming av personleg informasjon køyrer ikkje. Programmet kan derfor ikkje brukast.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
nn: Akonadi-tenaren rapporterte ikkje om feil under gjeldande oppstart.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
nn: Akonadi-tenaren rapporterte ikkje om feil då han sist vart starta.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
nn: Akonadi-tenarprosessen er ikkje registrert i D-Bus. Dette tyder vanlegvis at han ikkje er starta eller at det vart oppdaga ein alvorleg feil under oppstarten.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
nn: Akonadi-tenarprosessen er registrert i D-Bus. Dette tyder vanlegvis at han verkar.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
nn: Oppsett for MySQL-tenaren vart funne i %1 og er lesbart.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
nn: Oppsett for MySQL-tenaren vart ikkje funne eller er ikkje lesbart.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
nn: Loggfila til MySQL-tenaren, «%1», inneheld feil.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
nn: Loggfila til MySQL-tenaren, «%1», inneheld åtvaringar.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
nn: Loggfila til MySQL-tenaren, «%1», inneheld ingen feil eller åtvaringar.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
nn: Fann PostgreSQL-tenaren, og sambandet verkar.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
nn: Akonadi-oppsettet treng QtSQL-drivaren «%1», som alt finst tilgjengeleg på systemet.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
nn: Akonadi-oppsettet treng QtSQL-drivaren «%1».
    Desse drivarane er installerte: %2.
    Sjå til at den nødvendige drivaren er installert.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
nn: Det gjeldande oppsettet krev ingen intern MySQL-tenar.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren vart funne i %1 og er lesbart.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren vart funne i %1, men er ikkje lesbart. Sjå til at du har nok tilgang.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
nn: Tilpassa oppsett for MySQL-tenaren er ikkje funne, men det er valfritt.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
nn: Standardoppsett for MySQL-tenaren vart funne i %1 og er lesbart.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
nn: Standardoppsett for MySQL-tenaren vart ikkje funne eller er ikkje lesbart. Sjå til at Akonadi er ferdig installert og at du har nok tilgang.

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
nn: Programmet «%1» som skal kontrollera Akonadi-tenaren er funne og køyrer skikkeleg.
    Resultat:
    %2

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
nn: Programmet «%1» som skulle kontrollera Akonadi-tenaren er funne, men køyrer ikkje skikkeleg.
    Resultat:
    %2
    Sjå til at Akonadi-tenaren er installert rett.

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
nn: Programmet «akonadictl» må vera tilgjengeleg i $PATH. Sjå til at Akonadi-tenaren er installert.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
nn: Protokollversjonen av Akonadi-tenaren er inkompatibel. Sjå til at ein kompatibel versjon er installert.

en: Timeout trying to get lock.
nn: Tidsavbrot ved forsøk på eksklusiv tilgang.

en: Total Messages
nn: Meldingar i alt

en: Unable to create agent instance.
nn: Klarte ikkje laga agentinstans.

en: Unable to fetch item for index
nn: Klarte ikkje henta element til indeks

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
nn: Fekk ikkje D-Bus-grensesnitt til ressursen «%1».

en: Unable to obtain agent type '%1'.
nn: Klarte ikkje henta inn agenttypen «%1».

en: Unknown error.
nn: Ukjend feil.

en: Unnamed plugin
nn: Programtillegg utan namn

en: Unread Messages
nn: Ulesne meldingar

en: Use folder by default
nn: Bruk mappe som standard

en: User canceled operation.
nn: Brukaren avbraut handlinga.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
nn: Utan tilkopling til tenaren er det umogleg å sjekka om protokollversjonen er ny nok.

en: Work Offline
nn: Arbeid fråkopla

en: akonadictl found and usable
nn: akonadictl er funne og brukbart

en: akonadictl found but not usable
nn: akonadictl er funne, men ikkje brukbart

en: akonadictl not found
nn: fann ikkje akonadictl

[ctx: collection size]
en: Size
nn: Storleik

en: folder
nn: mappe

en: minute | minutes
nn[0]: minutt
nn[1]: minutt

en: minutes
nn: minutt

[ctx: never check the cache]
en: Never
nn: Aldri

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
nn: I alt

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
nn: Ulesne

[ctx: object names]
en: Content:
nn: Innhald:

en: unknown
nn: ukjend
