mate-control-center 1.25.1 - en to nn translation catalogue (530 entries)

en: "%s" does not appear to be a valid theme.
nn: «%s» ser ikkje ut til å vera ei gyldig drakt.

en: "%s" does not appear to be a valid theme. It may be a theme engine which you need to compile.
nn: «%s» ser ikkje ut til å vera ei gyldig drakt. Det kan vera ein draktmotor som du må kompilera.

en: - MATE Default Applications
nn: - Forvalde program

en: - MATE Keyboard Preferences
nn: - Innstillingar for tastatur

en: - MATE Mouse Preferences
nn: - Innstillingar for mus

en: 100%
nn: 100 %

en: 200%
nn: 200 %

en: <Unknown Action>
nn: <Ukjend handling>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
nn: <b>_Direkte tilkopling til Internettet</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
nn: <b>_Automatisk oppsett av mellomtenar</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
nn: <b>_Manuelt oppsett av mellomtenar</b>

en: <b>_Use authentication</b>
nn: <b>Br_uk autentisering</b>

en: A computer break reminder.
nn: Ei påminning om å ta ein pause frå datamaskina.

en: A system error has occurred
nn: Ein systemfeil har oppstått

en: About %s
nn: Om %s

en: About Me
nn: Om meg

en: Accel Mode
nn: Snarvegtastmodus

en: Accelerator key
nn: Snarvegstast

en: Accelerator keycode
nn: Tastekodar for snarvegar

en: Accelerator modifiers
nn: Endringstastar for snarvegar

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: Accessible Lo_gin
nn: Tilgjengeleg på_logging

en: Action
nn: Handling

en: Add Wallpaper
nn: Legg til bakgrunn

en: Add to Favorites
nn: Legg til i favorittar

en: Add to Startup Programs
nn: Legg til i oppstartsprogram

en: All Files
nn: Alle filer

en: All files
nn: Alle filer

en: All_ow postponing of breaks
nn: Till_at utsetjing av pausar

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Appearance Preferences
nn: Innstillingar for utsjåande

en: Apply Background
nn: Bruk bakgrunn

en: Apply Font
nn: Bruk skrift

en: Apply New Theme
nn: Bruk ny drakt

en: Assign shortcut keys to commands
nn: Tileigna snøggtastar til kommandoar

en: Assistive Technologies
nn: Hjelpeteknologi

en: Assistive Technologies Preferences
nn: Innstillingar for hjelpeteknologi

en: Audio _Feedback...
nn: Tilbakemelding via _lyd …

en: Authenticated!
nn: Autentisert.

en: Autoconfiguration _URL:
nn: _URL med automatisk oppsett:

en: Back
nn: Tilbake

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Beep when _accessibility features are turned on or off
nn: Pip når funksjonar for _tilgjenge vert slått av eller på

en: Beep when a _modifier key is pressed
nn: Pip når _endringstast vert trykt ned

en: Beep when a _toggle key is pressed
nn: Pip når endrings_tast vert trykt ned

en: Beep when a key is pr_essed
nn: Pip når tast vert trykt n_ed

en: Beep when a key is reje_cted
nn: Pip når tast vert a_vvist

en: Beep when key is _accepted
nn: Pip når tast vert godt_eken

en: Beep when key is _rejected
nn: Pip nå_r tast vert avvist

en: Best _shapes
nn: Best _fasong

en: Best co_ntrast
nn: Best ko_ntrast

en: Bounce Keys
nn: Sprettetastar

en: By _country
nn: Etter _land:

en: By _language
nn: Etter _språk

en: C_olors:
nn: _Fargar:

en: C_ommand:
nn: K_ommando:

en: C_ustomize...
nn: Til_pass ...

en: Calculator
nn: Kalkulator

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cannot install theme
nn: Kan ikkje installera drakta

en: Center
nn: Midten

en: Change Passwo_rd...
nn: Byt passo_rd ...

en: Change pa_ssword
nn: Byt pa_ssord

en: Change password
nn: Byt passord

en: Change your password
nn: Byt passordet ditt

en: Changes to enable assistive technologies will not take effect until your next log in.
nn: Hjelpeteknologi vert teke i bruk neste gong du loggar inn.

en: Check if breaks are allowed to be postponed
nn: Kontroller om pausar kan utsetjast

en: Checking password...
nn: Kontrollerer passordet …

en: Child exited unexpectedly
nn: Barnet avslutta uventa

en: Choose a Keyboard Model
nn: Vel ein tastaturmodell

en: Choose a Layout
nn: Vel ei utforming

en: Choose which accessibility features to enable when you log in
nn: Vel kva for tilgjengefunksjonar som skal slåast på når du loggar inn

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
nn: Klikk <b>Byt passord</b> for å endra passordet ditt.

en: Close and _Log Out
nn: Lukk og _logg ut

en: Close the control-center when a task is activated
nn: Lukk kontrollsenteret når ei oppgåve vert aktivert

en: Colors
nn: Fargar

en: Command
nn: Kommando

en: Common Tasks
nn: Vanlege oppgåver

en: Compositing Manager
nn: Håntering av «compositing»

en: Control Center
nn: Kontrollsenter

en: Controls
nn: Programdrakt

en: Copying '%s'
nn: Kopierer «%s»

en: Copying file: %u of %u
nn: Kopierer fil: %u av %u

en: Copying files
nn: Kopierer filer

en: Copyright
nn: Opphavsrett

en: Could not access '%s' device
nn: Klarte ikkje opna eininga «%s»

en: Could not access any fingerprint readers
nn: Klarte ikkje opna fingeravtrykklesar

en: Could not detect displays
nn: Klarte ikkje oppdaga skjermar

en: Could not get screen information
nn: Klarte ikkje få informasjon om skjermen

en: Could not get session bus while applying display configuration
nn: Klarte ikkje finna øktbussen under aktivering av skjerminnstillingar

en: Could not install theme engine
nn: Klarte ikkje installera draktmotor

en: Could not save the monitor configuration
nn: Klarte ikkje lagra skjerminnstillingane

en: Could not shutdown backend_stdin IO channel: %s
nn: Klarte ikkje stoppa backend_stdin-IO-kanalen: %s

en: Could not shutdown backend_stdout IO channel: %s
nn: Klarte ikkje stoppa backend_stdout-IO-kanalen: %s

en: Could not start finger capture on '%s' device
nn: Klarte ikkje starta innlesing av fingeravtrykk på eining «%s»

en: Current URI index
nn: Indeks av noverande URI

en: Current URI index - starts from 1
nn: Noverande URI-indeks – Startar på 1

en: Current _password:
nn: Noverande _passord:

en: Cursor Blinking
nn: Blinkande skrivemerke

en: Cursor _blinks in text fields
nn: Skrivemerket _blinkar i tekstfelt

en: Cursor blinks speed
nn: Kor fort skrivemerket blinkar

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Custom Shortcut
nn: Eigendefinert snøggtast

en: Custom Shortcuts
nn: Eigendefinerte snøggtastar

en: Customize Theme
nn: Tilpass drakt

en: Customize the look of the desktop
nn: Tilpass utsjåande for skrivebordet

en: D_elay:
nn: Paus_e:

en: D_etails...
nn: D_etaljar ...

en: Date
nn: Dato

en: Default
nn: Standard

en: Default Pointer
nn: Forvald peikar

en: Delete registered fingerprints?
nn: Slett registrerte fingeravtrykk?

en: Des_ktop font:
nn: S_krift på skrivebordet:

en: Description
nn: Skildring

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Disa_ble sticky keys if two keys are pressed together
nn: Deakti_ver når to tastar vert trykt ned samtidig

en: Disable _Fingerprint Login...
nn: Slå av innlogging via _fingeravtrykk

en: Disabled
nn: Avslått

en: Do you want to delete your registered fingerprints so fingerprint login is disabled?
nn: Vil du sletta registrerte fingeravtrykk slik at innlogging via fingeravtrykk vert avslått?

en: Document Viewer
nn: Dokumentframsynar

en: Documents
nn: Dokument

en: Don't check whether the notification area exists
nn: Ikkje sjekk om varslingsområdet finst

en: Done!
nn: Ferdig!

en: Double-Click Timeout
nn: Tidsgrense for dobbeltklikk

en: Drag and Drop
nn: Dra og slepp

en: Duration of the break when typing is disallowed
nn: Lengd på skrivepause

en: Duration of work before forcing a break
nn: Lengd på arbeidstid før tvungen pause

en: Edit
nn: Endra

en: Eject
nn: Løys ut

en: Enable Fingerprint Login
nn: Slå på innlogging via fingeravtrykk

en: Enable _Fingerprint Login...
nn: Slå på innlogging via _fingeravtrykk

en: Enable _mouse clicks with touchpad
nn: Slå på museklikk med styreplata

en: Enable debugging code
nn: Aktiver avlusingskode

en: Error saving the new shortcut
nn: Klarte ikkje lagra den nye snøggtasten

en: Exit shell on add or remove action performed
nn: Avslutt skalet når ei «legg til»-handling eller ei «ta vekk»-handling vert utført

en: Exit shell on help action performed
nn: Avslutt skalet når ei hjelpehandling vert utført

en: Exit shell on start action performed
nn: Avslutt skalet når ei starthandling vert utført

en: Exit shell on upgrade or uninstall action performed
nn: Avslutt skalet når ei oppgraderings- eller avinstalleringshandling vert utført

en: Eye candy added by Anders Carlsson
nn: Pynt lagt til av Anders Carlsson

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
nn: SKRIFTFIL UTDATAFIL

en: Failed to create temporary directory
nn: Klarte ikkje laga mellombels katalog

en: Fast
nn: Snøgg

en: File '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
nn: Fila «%s» finst alt. Vil du erstatta henne?

en: File Manager
nn: Filhandsamar

en: File System
nn: Filsystem

en: Flash _window titlebar
nn: Blink med tittellinja på _vindauget

en: Flash entire _screen
nn: Lat heile _skjermen blinke

en: Font Rendering Details
nn: Detaljar om teikning av skrifer

en: Font Viewer
nn: Skriftvisar

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Fraction completed
nn: Del som er ferdig

en: Fraction of transfer currently completed
nn: Kor stor del av overføringa som er ferdig

en: From URI
nn: Frå URI

en: Full Name
nn: Fullt namn

en: General
nn: Allmennt

en: Get more backgrounds online
nn: Hent fleire bakgrunnar frå Internettet

en: Get more themes online
nn: Hent fleire draktar frå Internett

en: Gra_yscale
nn: G_råtone

en: Groups
nn: Grupper

en: HTTP Proxy Details
nn: Detaljar om HTTP-mellomtenar

en: H_TTP proxy:
nn: H_TTP-mellomtenar:

en: Help
nn: Hjelp

en: Hide on start (useful to preload the shell)
nn: Skjul ved oppstart (nyttig ved forhandslasting av skalet)

en: High
nn: Høg

en: Home folder
nn: Heimemappe

[ctx: Home folder]
en: Home
nn: Heimeområde

en: Horizontal gradient
nn: Horisontal gradient

en: Icons
nn: Ikon

en: Icons only
nn: Berre ikon

en: If you reassign the shortcut to "%s", the "%s" shortcut will be disabled.
nn: Om du forandrar snøggtasten til «%s» vil snøggtasten «%s» verta avslått.

en: Ignore Host List
nn: Vertar å oversjå

en: Ignored Hosts
nn: Vertar å oversjå

en: Image
nn: Bilete

en: Image Viewer
nn: Biletvisar

en: Image missing
nn: Bilete manglar

en: Images
nn: Bilete

en: Include _panel
nn: Inkluder _panel

en: Indicates whether to close the shell when a help action is performed.
nn: Styrer om skalet skal lukkast når ei hjelpehandling vert utført.

en: Indicates whether to close the shell when a start action is performed.
nn: Styrer om skalet skal lukkast når ei starthandling vert utført.

en: Indicates whether to close the shell when an add or remove action is performed.
nn: Styrer om skalet skal lukkast når ei «legg til»-handling eller ei «ta vekk»-handling vert utført.

en: Indicates whether to close the shell when an upgrade or uninstall action is performed.
nn: Viser om skalet skal lukkast når ei oppgraderings- eller avinstalleringshandling vert utført.

en: Install
nn: Installer

en: Install Failed
nn: Installasjon feila

en: Installation for theme "%s" failed.
nn: Installasjon av drakta «%s» mislukkast.

en: Installed
nn: Installert

en: Installs themes packages for various parts of the desktop
nn: Installerer draktpakkar for ulike deler av skrivebordet

en: Instant Messenger
nn: Lynmelding

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
nn: Har ikkje dei naudsynte løyva til å installera drakta i:
    %s

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Internet
nn: Internett

en: Jump to Preferred Applications dialog
nn: Gå til dialog for forvalde program

en: Jump to the Accessible Login dialog
nn: Gå til dialogvindauge for tilgjengeleg pålogging

en: Jump to the Keyboard Accessibility dialog
nn: Gå til dialogvindauge for tastaturtilgjenge

en: Jump to the Mouse Accessibility dialog
nn: Gå til dialogvindauge for mustilgjenge

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
nn: Berre gjer endringane aktive og avslutt (berre for kompatibilitet; vert no handsama av nissen)

en: Keep Current Theme
nn: Bruk gamal drakt

en: Key presses _repeat when key is held down
nn: Tastetrykk vert _repeterte når tasten vert halden nede

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Keyboard Accessibility Audio Feedback
nn: Tilbakemelding via lyd for tastaturtilgjenge

en: Keyboard Layout Options
nn: Alternativ for tastaturutforming

en: Keyboard Preferences
nn: Innstillingar for tastatur

en: Keyboard Shortcuts
nn: Snøggtastar

en: Keyboard _model:
nn: Tastatur_modell:

en: Large
nn: Stor

en: Launch calculator
nn: Start kalkulator

en: Launch email client
nn: Start e-postklient

en: Launch help browser
nn: Start hjelplesar

en: Launch media player
nn: Start mediaavspelar

en: Launch web browser
nn: Start nettlesar

en: Layout
nn: Formgjeving

en: Layouts
nn: Utformingar

en: Left
nn: Venstre

en: Left index finger
nn: Venstre peikefinger

en: Left little finger
nn: Venstre litlefinger

en: Left middle finger
nn: Venstre langfinger

en: Left ring finger
nn: Venstre ringfinger

en: Left thumb
nn: Venstre tommel

en: Less than one minute until the next break
nn: Mindre enn eitt minutt til neste pause

en: Lock screen
nn: Lås skjermen

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
nn: Lås skjermen etter ei viss tid for å hindra slitasje og skade etter lang tastaturbruk

en: Log out
nn: Logg ut

en: Long
nn: Lang

en: Low
nn: Låg

en: MATE Theme %s correctly installed
nn: MATE-drakta %s installert

en: Mail Reader
nn: E-postlesar

en: Mate Theme Package
nn: MATE draktpakke

en: Maximize
nn: Maksimer

en: Maximize Horizontally
nn: Maksimer horisontalt

en: Maximize Vertically
nn: Maksimer vertikalt

en: Minimize
nn: Minimer

en: Mirror Screens
nn: Spegla skjermar

en: Mobility
nn: Mobilitet

en: Models
nn: Modellar

en: Monitor
nn: Skjerm

en: Monitor Preferences
nn: Eigenskapar for mus

en: Monitor: %s
nn: Skjerm: %s

en: More backgrounds URL
nn: Adresse til fleire bakgrunnar

en: More themes URL
nn: Adresse til fleire tema

en: Mouse
nn: Mus

en: Mouse Keys
nn: Mustastar

en: Mouse Orientation
nn: Orientering av musa

en: Mouse Preferences
nn: Eigenskapar for mus

en: Move _Down
nn: Flytt _ned

en: Move _Up
nn: Flytt _opp

en: Movement Key
nn: Flyttetast

en: Multimedia Player
nn: Multimediaavspelar

en: N_one
nn: _Ingen

en: Name
nn: Namn

en: Network Proxy
nn: Mellomtenar i nettverket

en: Network Proxy Preferences
nn: Innstillingar for mellomtenar i nettverket

en: Network Servers
nn: Nettverkstenarar

en: New Document
nn: Nytt dokument

en: New Spreadsheet
nn: Nytt rekneark

en: New shortcut...
nn: Ny snøggtast …

en: New themes have been successfully installed.
nn: Nye drakter vart installerte.

en: New windows u_se active window's layout
nn: Nye vindauge _brukar utforminga til aktivt vindauge

en: Next track
nn: Neste spor

en: No Desktop Background
nn: Ingen skrivebordsbakgrunn

en: No Image
nn: Inkje bilete

en: No matches found.
nn: Ingen treff funne.

en: No theme file location specified to install
nn: Ingen oppgjevne adresser til draktfiler som skal installerast

en: None
nn: Ingen

en: Off
nn: Av

en: Office
nn: Kontor

en: On
nn: På

en: Open a dialog to specify the color
nn: Opne ein dialog for å velja fargen

en: Other
nn: Anna

en: Other finger:
nn: Andre fingrar:

en: Overwrite _All
nn: Erstatt _alle

en: Panel icon
nn: Panelikon

en: Parent Window
nn: Opphavsvindauge

en: Parent window of the dialog
nn: Dialogens opphavsvindauge

en: Pause playback
nn: Pause avspeling

en: Place finger on reader
nn: Legg fingaren på lesaren

en: Play (or play/pause)
nn: Spel (eller spel/pause)

en: Please contact your system administrator for help.
nn: Kontakt systemadministratoren for å få hjelp.

en: Please type your password again in the <b>Retype new password</b> field.
nn: Skriv passordet ditt om igjen i feltet <b>Gjenta nytt passord</b>.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
nn: Skriv passordet ditt i feltet <b>Nytt passord</b>.

en: Pointer
nn: Peikar

en: Pointer Speed
nn: Peikarfart

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preferred Applications
nn: Fortrukne program

en: Preview
nn: Førehandsvisning

en: Preview:
nn: Forhandsvis:

en: Previous track
nn: Førre spor

en: Proxy Configuration
nn: Oppsett av mellomtenar

en: R_otation:
nn: R_otering:

en: Re_fresh rate:
nn: Opp_friskingsrate:

en: Remove from Favorites
nn: Fjern frå favorittar

en: Remove from Startup Programs
nn: Fjern frå oppstartsprogram

en: Rendering
nn: Oppteikning

en: Repeat Keys
nn: Repeterande tastar

en: Repeat keys speed
nn: Tasterepetisjonsrate

en: Reset to De_faults
nn: Set til _standard

en: Revert Font
nn: Forkast skrift

en: Right
nn: Høgre

en: Right index finger
nn: Høgre peikefinger

en: Right little finger
nn: Høgre litlefinger

en: Right middle finger
nn: Høgre langfinger

en: Right ring finger
nn: Høgre ringfinger

en: Right thumb
nn: Høgre tommel

en: Roll up
nn: Rull opp

en: Run at st_art
nn: Køyr ved oppst_art

en: SIZE
nn: STORLEIK

en: S_ocks host:
nn: S_OCKS-vert:

en: S_peed:
nn: _Fart:

en: S_uper (or "Windows logo")
nn: S_uper (eller «Windows-tast»)

en: Sa_me image in all monitors
nn: Sa_me bilete på alle skjermar

en: Save Theme As...
nn: Lagra drakta som ...

en: Save _As...
nn: Lagra _som ...

en: Save _background image
nn: Lagra _bakgrunnsbilete

en: Scale
nn: Skaler

en: Scrolling
nn: Rulling

en: Search
nn: Søk

en: Select Image
nn: Vel bilete

en: Select Theme
nn: Vel drakt

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
nn: Vel skjerm for å endra eigenskapane hans; dreg han for å endra plasseringa hans.

en: Select finger
nn: Vel finger

en: Select your default applications
nn: Vel standardprogramma dine

en: Select your photo
nn: Vel fotografi

en: Set your keyboard preferences
nn: Sett opp instillingar for tastatur

en: Set your mouse preferences
nn: Sett opp instillingane for musa

en: Set your network proxy preferences
nn: Sett opp instillingane for mellomtenar i nettverket

en: Set your personal information
nn: Legg inn personleg informasjon

en: Set your window properties
nn: Vel vindaugseigenskapar

en: Sh_ow position of pointer when the Control key is pressed
nn: Vi_s kor peikaren er når Ctrl-tasten vert trykt ned

en: Short
nn: Kort

en: Shortcut
nn: Snøggtast

en: Show _visual feedback for the alert sound
nn: Vis visuell tilbakemelding for alarmlydar

en: Show icons on buttons
nn: Vis ikon på knappane

en: Slide Show
nn: Lysbileteframsyning

en: Slow
nn: Treg

en: Slow Keys
nn: Trege tastar

en: Small
nn: Liten

en: Smoothing
nn: Utjamning

en: Solid color
nn: Heilfylt farge

en: Sound
nn: Lyd

en: Span
nn: Vidd

en: Specify the filename of a theme to install
nn: Oppgje filnamnet på ei drakt som skal installerast

en: Specify the name of the page to show (internet|multimedia|system|a11y)
nn: Oppgje namn på sida som skal visast (internet|media|system|a11y)

en: Specify the name of the page to show (theme|background|fonts|interface)
nn: Oppgje namn på sida som skal visast (theme|background|fonts|interface)

en: Start the page with the accessibility settings showing
nn: Vis sida med innstillingane for tilgjenge

en: Start the page with the typing break settings showing
nn: Start sida med innstillingane for skrivepausar framme

en: Sticky Keys
nn: Seige tastar

en: Stop playback
nn: Stopp avspeling

en: Stretch
nn: Strekk

en: Sub_pixel (LCDs)
nn: Under_pikslar (LCD-ar)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
nn: Utjamning på under_pikselnivå (LCD-ar)

en: Subpixel Order
nn: Underpikselrekkjefølgje

en: Swipe finger on reader
nn: Dra fingeren over lesaren

en: System error: %s.
nn: Systemfeil: %s.

en: TEXT
nn: TEKST

en: Take a break!
nn: Ta ein pause!

en: Task names and associated .desktop files
nn: Oppgåvenamn og tilhøyrande .desktop-filer

en: Terminal Emulator
nn: Terminalemulator

en: Text
nn: Tekst

en: Text Editor
nn: Tekstredigering

en: Text below items
nn: Tekst under elementa

en: Text beside items
nn: Tekst ved sida av elementa

en: Text only
nn: Berre tekst

en: Text to thumbnail (default: Aa)
nn: Tekst for miniatyr (forval: Aa)

en: That password was incorrect.
nn: Passordet var feil.

en: The %s utility is not installed.
nn: Verktøyet %s er ikkje installert.

en: The MATE configuration tool
nn: Oppsettsverktøy for MATE

en: The current controls theme does not support color schemes.
nn: Den noverande drakta for kontrollelement støttar ikkje fargeskjema.

en: The current theme suggests a background and a font.
nn: Noverande drakt foreslår ein bakgrunn og ei skrift.

en: The current theme suggests a background and a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nn: Noverande drakt foreslår ein bakgrunn og ei skrift. I tillegg kan det sist valte skriftforslaget forkastast.

en: The current theme suggests a background.
nn: Noverande drakt foreslår ein bakgrunn.

en: The current theme suggests a background. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nn: Noverande drakt foreslår ein bakgrunn. I tillegg kan det sist valte skriftforslaget forkastast.

en: The current theme suggests a font.
nn: Noverande drakt foreslår ei skrift.

en: The current theme suggests a font. Also, the last applied font suggestion can be reverted.
nn: Noverande drakt foreslår ei skrift. I tillegg kan det sist valte skriftforslaget forkastast.

en: The device is already in use.
nn: Eininga er alt i bruk.

en: The last applied font suggestion can be reverted.
nn: I tillegg kan det sist valte skriftforslaget forkastast.

en: The new password must contain numeric or special character(s).
nn: Det nye passordet må innehalda tal eller spesialteikn.

en: The old and new passwords are the same.
nn: Gammalt og nytt passord er det same.

en: The old and new passwords are too similar.
nn: Gammalt og nytt passord er for like.

en: The password is too short.
nn: Passordet er for kort.

en: The password is too simple.
nn: Passordet er for enkelt.

en: The shortcut "%s" cannot be used because it will become impossible to type using this key.
    Please try with a key such as Control, Alt or Shift at the same time.
nn: Snarvegen «%s» kan ikkje brukast fordi det vil verta umogleg å skriva med denne tasten.
    Prøv igjen med ein tastekombinasjon som inneheld Ctrl, Alt eller Shift.

en: The shortcut "%s" is already used for
    "%s"
nn: Snøggtasten «%s» er alt i bruk av:
     «%s»

en: The task name to be displayed in the control-center followed by a ";" separator then the filename of an associated .desktop file to launch for that task.
nn: Oppgåvenamnet som vert vist i kontrollsenteret, etterfølgd av eit «;»-skiljeteikn og filnamnet til ei tilknytta .desktop-fil å starta for den oppgåva.

en: The theme "%s" has been installed.
nn: Drakta «%s» er installert.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
nn: Drakta finst frå før. Vil du erstatta henne?

en: The two passwords are not equal.
nn: Dei to passorda er ikkje like.

en: The type of accelerator.
nn: Typen snarveg.

en: The typing monitor uses the notification area to display information. You don't seem to have a notification area on your panel. You can add it by right-clicking on your panel and choosing 'Add to panel', selecting 'Notification area' and clicking 'Add'.
nn: Skriveovervakaren brukar varslingsområdet til å visa informasjon. Det ser ikkje ut til at du har eit varslingsområde på panelet ditt. Du kan leggja til eit ved å høgreklikka på panelet og velja «Legg til på panelet» og deretter «Varslingsområde», og så klikka «Legg til».

en: Theme
nn: Drakt

en: Theme Installer
nn: Installering av drakt

en: Theme Packages
nn: Draktpakkar

en: Theme cannot be deleted
nn: Drakta kan ikkje slettast

en: Theme name must be present
nn: Drakta må ha eit namn

en: There was a problem while extracting the theme.
nn: Det oppsto eit problem under utpakking av drakta.

en: There was an error displaying help: %s
nn: Ein feil oppstod under framvising av hjelp: %s

en: There was an error installing the selected file
nn: Det oppsto ein feil under installering av vald fil

en: This theme will not look as intended because the required GTK+ theme '%s' is not installed.
nn: Drakta vil ikkje sjå heilt rett ut fordi den nødvendige GTK+-drakta «%s» er ikkje installert.

en: This theme will not look as intended because the required icon theme '%s' is not installed.
nn: Drakta vil ikkje sjå heilt rett ut fordi den nødvendige ikondrakta «%s» er ikkje installert.

en: This theme will not look as intended because the required window manager theme '%s' is not installed.
nn: Drakta vil ikkje sjå heilt rett ut fordi den nødvendige vindaugehandsamardrakta «%s» er ikkje installert.

en: Thr_eshold:
nn: _Grense:

en: Tile
nn: Tittel

en: Time
nn: Tid

en: Time Zone
nn: Tidssone

en: Time zone
nn: Tidssone

en: Titlebar Action
nn: Handling i tittellinja

en: To URI
nn: til URI

en: To change your password, enter your current password in the field below and click <b>Authenticate</b>.
    After you have authenticated, enter your new password, retype it for verification and click <b>Change password</b>.
nn: For å endra passordet ditt må du skriva passordet du har no i feltet under, og klikka <b>Autentiser</b>.
    Etter at du har autentisert deg, skriv du det nye passordet to gongar og klikkar <b>Byt passord</b>.

en: To enable fingerprint login, you need to save one of your fingerprints, using the '%s' device.
nn: For å slå på innlogging via fingeravtrykk må du lagra eitt fingeravtrykk ved å bruka eininga «%s»

en: To move a window, press-and-hold this key then grab the window:
nn: Trykk og hald nede denne tasten, og grip så tak i vindauget, for å flytta det:

en: Too many custom shortcuts
nn: For mange eigendefinerte snøggtastar

en: Total URIs
nn: URI-ar totalt

en: Total number of URIs
nn: Tal på kor mange URI-ar det er totalt

en: Touchpad
nn: Styreplate

en: Typing Break
nn: Skrivepause

en: Typing Monitor
nn: Skriveovervakar

en: URI currently transferring from
nn: URI overføringa kjem frå

en: URI currently transferring to
nn: URI vert overført til

en: URL for where to get more desktop backgrounds. If set to an empty string the link will not appear.
nn: Adresse til å finna fleire skrivebordsbakgrunnar. Dersom ho er sett til ei tom streng vil ikkje lenkja visast.

en: URL for where to get more desktop themes. If set to an empty string the link will not appear.
nn: Adresse til å finne skrivebordsdrakt. Dersom ho er sett til ei tom streng vil ikkje lenkja visast.

en: U_sername:
nn: Br_ukarnamn:

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
nn: Klarte ikkje få fram dialogen med skrivepauseeigenskapane på grunn av denne feilen: %s

en: Unable to launch %s: %s
nn: Klarte ikkje starta %s: %s

en: Unable to launch backend
nn: Klarte ikkje starta motor

en: Unable to start the settings manager 'mate-settings-daemon'.
    Without the MATE settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with DBus, or a non-MATE (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the MATE settings manager.
nn: Klarte ikkje starta programmet for handsaming av innstillingar, «mate-settings-daemon».
    Når MATEs program for handsaming av innstillingar ikkje køyrer, kan det henda at nokre val ikkje vil trå i kraft. Dette kan indikere eit problem med DBus, eller at det alt køyrer eit program for handsaming av innstillingar (t.d. KDEs) og er i konflikt med MATEs.

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Upside Down
nn: Opp-ned

en: Upside-down
nn: Opp-ned

en: User name:
nn: Brukarnamn:

en: Vendors
nn: Leverandørar

en: Vertical gradient
nn: Vertikal gradient

en: Video Player
nn: Filmavspelar

en: Visual
nn: Visuell

en: Visual cues for sounds
nn: Visuelle hint for lydar

en: Volume down
nn: Lågare lyd

en: Volume mute
nn: Lyd av

en: Volume up
nn: Høgare lyd

en: Web Browser
nn: Nettlesar

en: Window Border
nn: Vindaugsramme

en: Window Preferences
nn: Innstillingar for vindauge

en: Window Selection
nn: Vel vindauge

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
nn: Vindaugehandsamaren «%s» har ikkje registrert noko oppsettsverktøy

en: Windows
nn: Vindauge

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
nn: Vil du byta drakt no, eller bruka den noverande drakta?

en: Would you like to delete this theme?
nn: Vil du sletta denne drakta?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
nn: Skriven av Richard Hult <richard@imendio.com>

en: You are not allowed to access the device. Contact your system administrator.
nn: Du har ikkje løyve til å opna eininga. Kontakt systemadministratoren.

en: Your filter "%s" does not match any items.
nn: Filteret «%s» gjev ingen treff.

en: Your fingerprint was successfully saved. You should now be able to log in using your fingerprint reader.
nn: Fingeravtrykket ditt vart lagra. Du skal no kunne logga inn ved hjelp av fingeravtrykklesaren din.

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
nn: Passordet ditt har vorte endra sidan du autentiserte første gong. Du må autentisera deg på nytt.

en: Your password has been changed.
nn: Passordet er endra.

en: [WALLPAPER...]
nn: [BAKGRUNN …]

en: _About
nn: _Om

en: _Acceleration:
nn: _Aksellerasjon:

en: _Accessibility features can be toggled with keyboard shortcuts
nn: _Gjer det mogleg å slå av og på tilgjenge med tastaturet

en: _Add...
nn: _Legg til …

en: _Application font:
nn: Skrift som progr_amma skal bruka:

en: _Authenticate
nn: _Autentiser

en: _Break interval lasts:
nn: _Pausen varar:

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Country:
nn: _Land:

en: _Delay:
nn: _Pause:

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Delete Fingerprints
nn: _Slett fingeravtrykk

en: _Description:
nn: _Skildring:

en: _Details
nn: _Detaljar

en: _Detect monitors
nn: _Oppdag skjermar

en: _Document font:
nn: Skrift i _dokument:

en: _Enable assistive technologies
nn: _Slå på hjelpeteknologi

en: _FTP proxy:
nn: _FTP-mellomtenar:

en: _File
nn: _Fil

en: _Fixed width font:
nn: Skrift med _fast breidde:

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Ignore fast duplicate keypresses
nn: _Oversjå fleire raske trykk på same tast

en: _Input boxes:
nn: _Inndataboksar:

en: _Install...
nn: _Installer ...

en: _Keyboard Accessibility
nn: _Tastaturtilgjenge

en: _Language:
nn: _Språk

en: _Left-handed
nn: _Keivhendt

en: _Lock screen to enforce typing break
nn: _Lås skjermen for å tvinga ein skrivepause

en: _Medium
nn: _Middels

en: _Models:
nn: _Modellar:

en: _Monochrome
nn: _Einsfarga

en: _Mouse Accessibility
nn: _Mustilgjenge

en: _Name:
nn: _Namn:

en: _New password:
nn: _Nytt passord:

en: _None
nn: I_ngen

en: _Only accept long keypresses
nn: _Godta berre lange tastetrykk

en: _Open
nn: _Opna

en: _Options...
nn: _Innstillingar …

en: _Overwrite
nn: Skriv _over

en: _Password:
nn: _Passord:

en: _Pointer can be controlled using the keypad
nn: Muse_peikaren kan styrast

en: _Postpone Break
nn: _Utsett pause

en: _Preferences
nn: _Innstillingar

en: _Preferred Applications
nn: _Foretrukne program

en: _Reassign
nn: _Tildel på nytt

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Reset to Defaults
nn: Set til fo_rvald

en: _Resolution:
nn: _Oppløysing:

en: _Retype new password:
nn: Sk_riv nytt passord ein gong til:

en: _Right-handed
nn: _Høgrehendt

en: _Run at start
nn: Køyr ved oppsta_rt

en: _Save
nn: _Lagra

en: _Secure HTTP proxy:
nn: _Trygg HTTP-mellomtenar:

en: _Select windows when the mouse moves over them
nn: _Vel vindauge når musa går over dei

en: _Selected items:
nn: _Valde oppføringar:

en: _Sensitivity:
nn: _Følsemd:

en: _Separate layout for each window
nn: Eiga _utforming for kvart vindauge

en: _Show monitors in panel
nn: _Vis skjermar i panelet

en: _Simulate simultaneous keypresses
nn: _Simuler samtidige tastetrykk

en: _Size:
nn: _Storleik:

en: _Skip
nn: _Hopp over

en: _Slight
nn: _Litt

en: _Speed:
nn: _Fart:

en: _Style:
nn: _Stil:

en: _Take a Break
nn: _Ta ein pause

en: _Timeout:
nn: _Tidsgrense:

en: _Tooltips:
nn: Verk_tøytips:

en: _Type to test settings:
nn: _Skriv for å testa innstillingane:

en: _Variants:
nn: _Variantar:

en: _Vendors:
nn: _Leverandørar:

en: _Window title font:
nn: Skrift i _vindaugstitlar:

en: _Windows:
nn: _Vindauge:

en: _Work interval lasts:
nn: _Arbeidsøkta varar:

en: filename
nn: filnamn

en: if true, the control-center will close when a "Common Task" is activated.
nn: viss sann, vil kontrollsenteret avsluttast når ei "«Vanleg oppgave» er aktivert.

en: minutes
nn: minutt

en: multiple sizes
nn: fleire storleikar

en: page
nn: side

en: seconds
nn: sekund

en: unknown
nn: ukjend
