mate-settings-daemon 1.25.1 - en to nn translation catalogue (181 entries)

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
nn: Aksellerasjonsfaktor for musrørsler. Ein verdi på -1 vil seia å bruka systeminnstillinga.

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: Accessibility Keyboard
nn: Tastatur for tilgjenge

en: Accessibility keyboard plugin
nn: Tillegg for tastatur for tilgjenge

en: Activate
nn: Slå på

en: Background
nn: Bakgrunn

en: Background plugin
nn: Tillegg for bakgrunn

en: Binding to enable or disable the touchpad.
nn: Snøggtast for å slå styrebrettet av og på.

en: Binding to launch the calculator.
nn: Snøggtast for å starta kalkulator.

en: Binding to launch the email client.
nn: Snøggtast for å starta e-postklient.

en: Binding to launch the help browser.
nn: Snøggtast for å starta hjelplesar.

en: Binding to launch the media player.
nn: Snøggtast for å starta mediaspelar.

en: Binding to launch the search tool.
nn: Snøggtast for å starta søkjeverktøy.

en: Binding to launch the web browser.
nn: Snøggtast for å starta nettlesar.

en: Binding to lock the screen.
nn: Snøggtast for å låsa skjermen.

en: Binding to log out.
nn: Snøggtast for å logga ut.

en: Binding to lower the system volume.
nn: Snøggtast for å lægja volumet.

en: Binding to mute the system volume.
nn: Snøggtast for å dempa volumet.

en: Binding to open the Home folder.
nn: Snøggtast for å opna heimemappa.

en: Binding to pause playback.
nn: Snøggtast for å setja avspeling på pause.

en: Binding to raise the system volume.
nn: Snøggtast for å høgja volumet.

en: Binding to skip to next track.
nn: Snøggtast for å hoppa til neste spor.

en: Binding to skip to previous track.
nn: Snøggtast for å hoppa til førre spor.

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
nn: Snøggtast for å starta avspeling (eller byte mellom avspeling/pause).

en: Binding to stop playback.
nn: Snøggtast for å stoppa avspeling.

en: Cannot determine user's home directory
nn: Klarte ikkje avgjera heimekatalogen til brukaren

en: Clipboard
nn: Utklippstavle

en: Clipboard plugin
nn: Tillegg for utklippstavle

en: Configure display settings
nn: Still inn skjermen

en: Could not apply the stored configuration for monitors
nn: Klarte ikkje å bruka dei lagra innstillingane for skjermar

en: Could not enable mouse accessibility features
nn: Klarte ikkje aktivera tilgjengefunksjonar for mus

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
nn: Klarte ikkje finna forvald terminal. Sjekk at kommando for forvald terminal er sett og peikar til eit gyldig program.

en: Could not refresh the screen information: %s
nn: Klarte ikkje oppfriska skjerminformasjonen: %s

en: Could not restore the display's configuration
nn: Klarte ikkje gjenoppretta innstillingane til skjermen

en: Could not restore the display's configuration from a backup
nn: Klarte ikkje gjenoppretta skjerminnstillingane frå ein reservekopi

en: Could not save monitor configuration
nn: Klarte ikkje lagra av skjerminnstillingar

en: Could not switch the monitor configuration
nn: Klarte ikkje byta innstillingane til skjermen

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
nn: Klarte ikkje køyra kommandoen: %s
    Sjekk om dette er ein gyldig kommando.

en: Cursor size
nn: Markørstorleik

en: Cursor theme
nn: Markørdrakt

en: Deactivate
nn: Slå av

en: Disable touchpad while typing
nn: Slå av styreplata medan du skriv

en: Distance before a drag is started.
nn: Lengde før ein dra-operasjon startar.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
nn: Avstand, i pikslar, som peikaren skal gå før musrørsla vert aksellererert. Ein verdi på -1 er systemstandard.

en: Do you want to activate Slow Keys?
nn: Vil du slå på trege tastar?

en: Do you want to activate Sticky Keys?
nn: Vil du slå på seige tastar?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
nn: Vil du slå av trege tastar?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
nn: Vil du slå av seige tastar?

en: Do_n't activate
nn: Ikk_je slå på

en: Do_n't deactivate
nn: Ikk_je slå av

en: Does the display look OK?
nn: Ser skjermen grei ut?

en: Don't activate
nn: Ikkje slå på

en: Don't become a daemon
nn: Ikkje køyr som teneste

en: Don't deactivate
nn: Ikkje slå av

en: Don't show any warnings again
nn: _Ikkje vis nokre varsel igjen

en: Double Click Time
nn: Tid for dobbeltklikk

en: Drag Threshold
nn: Dra-grense

en: Dummy plugin
nn: Dummy-tillegg

en: Eject
nn: Løys ut

en: Empty Trash
nn: Tøm papirkorga

en: Empty all of the items from the trash?
nn: Fjern alle oppføringar i papirkorga?

en: Emptying the trash
nn: Tømmar papirkorga

en: Enable debugging code
nn: Aktiver avlusingskode

en: Enable mouse clicks with touchpad
nn: Slå på museklikk med styreplata

en: Enable touchpad
nn: Slå på styreplata

en: Enhance _contrast in colors
nn: Auk _kontrastar i fargar

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
nn: Feil i freistnad på å køyra «%s»
    som er bunde til tasten «%s»

en: File name of the bell sound to be played.
nn: Filnamn på signallyden som skal spelast.

en: Free percentage notify threshold
nn: Terskelen for ledig plass i prosent før varsling

en: Free space no notify threshold
nn: Terskelen for ledig plass med inga varsling

en: From:
nn: Frå:

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
nn: Framhevar kor peikaren er når Ctrl vert trykt og sleppt.

en: Home folder
nn: Heimemappe

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
nn: Dersom du tømer papirkorga vil alt som er i henne gå tapt. Merk at du kan også sletta ting derfrå enkeltvis.

en: Ignore
nn: Ignorar

en: Key binding (%s) is incomplete
nn: Snøggtast «%s» er ufullstendig

en: Key binding (%s) is invalid
nn: Snøggtast «%s» er ikkje gyldig

en: Keybindings
nn: Snøggtastar

en: Keybindings plugin
nn: Tillegg for snøggtastar

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Keyboard Bell Custom Filename
nn: Lydfil med eigendefinert signallyd

en: Keyboard _Preferences
nn: _Brukarval for tastatur

en: Keyboard plugin
nn: Tillegg for tastatur

en: Launch calculator
nn: Start kalkulator

en: Launch email client
nn: Start e-postklient

en: Launch help browser
nn: Start hjelplesar

en: Launch media player
nn: Start mediaavspelar

en: Launch web browser
nn: Start nettlesar

en: Left
nn: Venstre

en: Length of a double click.
nn: Lengde på eit dobbeltklikk.

en: Locate Pointer
nn: Lokaliser musepeikar

en: Lock screen
nn: Lås skjermen

en: Log out
nn: Logg ut

en: Low Disk Space
nn: Lite diskplass

en: MATE Settings Daemon
nn: MATE innstillingsnisse

en: Make _text larger and easier to read
nn: Gjer _tekst større og lettare å lesa

en: Manage X Settings
nn: Handter innstillingar for X

en: Manage the X resource database
nn: Handter X-ressursdatabasen

en: Media keys
nn: Mediatastar

en: Media keys plugin
nn: Tillegg for medietastar

en: Minimum notify period for repeated warnings
nn: Minimal tid mellom åtvaringar

en: Motion Threshold
nn: Rørslegrense

en: Mount paths to ignore
nn: Monteringsstiger å ignorera

en: Mouse
nn: Mus

en: Mouse Preferences
nn: Eigenskapar for mus

en: Mouse button orientation
nn: Knapperekkefølgje på musa

en: Mouse plugin
nn: Tillegg for mus

en: Next track
nn: Neste spor

en: On-screen keyboard
nn: Tastatur på skjermen

en: Pause playback
nn: Pause avspeling

en: Play (or play/pause)
nn: Spel (eller spel/pause)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
nn: Trykk og held tasten inne for å godta dei (trege tastar)

en: Previous track
nn: Førre spor

en: RGBA order
nn: RGBA-rekkjefølgja

en: Remember NumLock state
nn: Hugs NumLock-tilstand

en: Removing item %lu of %lu
nn: Fjernar oppføring %lu av %lu

en: Removing: %s
nn: Fjernar: %s

en: Right
nn: Høgre

en: Screen magnifier
nn: Skjermforstørrar

en: Screen reader
nn: Skjermlesar

en: Search
nn: Søk

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
nn: Set denne til TRUE viss du har problem med at du uheldigvis treff skriveplata medan du skriv.

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
nn: Set denne til TRUE for å kunna klikka med musa ved å trykkja på styreplata.

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
nn: Set denne til TRUE for å slå på alle styreplater

en: Set up screen size and rotation settings
nn: Rediger innstillingar for skjermstørrelse og rotasjon

en: Show Displays in Notification Area
nn: Vis skjermar i varslingsområdet

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
nn: Storleik på markøren brukt av cursor_theme.

en: Slow Keys Alert
nn: Varsel om trege tastar

en: Sound
nn: Lyd

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
nn: Oppgje ei liste med monteringsstiger å oversjå når dei har lite diskplass.

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
nn: Oppgje ei tid i minutt. Etterfølgjande varsel for ei lagringseining vil ikkje visast oftare enn den gjevne tida.

en: Sticky Keys Alert
nn: Varsel om seige tastar

en: Stop playback
nn: Stopp avspeling

en: Subsequent free percentage notify threshold
nn: Terskelen for følgjande ledig plass i prosent før varsling

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
nn: Bytt venstre og høgre museknapp på keivhendt mus.

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
nn: Rekkjefølgja for underpikselelementer på ein LCD-skjerm; brukast berre når utjevning er sett til «rgba». Moglege verdiar er «rgb» for raud til venstre (mest vanleg), «bgr» for blå til venstre, «vrgb» for raud øvst, «vbgr» for raud nedst.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
nn: Oppløysing som brukast for å konvertera skriftstorleikar til pikselstorleikar i punkt per tomme.

en: The selected configuration for displays could not be applied
nn: Dei valde skjerminnstillingane kunne ikkje brukast

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
nn: Type utjamning som skal brukast ved teikning av skrifter. Moglege verdiar er: «none» for inga utjamning, «grayscale» for vanleg gråtoneutjamning og «rgba» for underpikselutjamning (berre LCD-skjermer).

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
nn: Type hinting som skal brukast ved rendring av skrifter. Moglege verdiar er «none» for inga hinting, «slight» for grunnleggjande, «medium» for moderat, og «full» for maksimal hinting (kan forårsake forvrenging av bokstavformer).

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
nn: Lagringseininga «%s» har berre %s diskplass att.

en: There was an error displaying help: %s
nn: Ein feil oppstod under framvising av hjelp: %s

en: This computer has only %s disk space remaining.
nn: Denne datamaskina har berre %s diskplass att.

en: Toggle magnifier
nn: Slå forstørrar av og på

en: Toggle on-screen keyboard
nn: Slå tastatur på skjermen av og på

en: Toggle screen reader
nn: Slå skjermlesar av og på

en: Toggle touchpad
nn: Skru av og på styreplate

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
nn: Prøver å byta skjerminnstillingar likevel.

en: Typing Break
nn: Skrivepause

en: Typing break plugin
nn: Tillegg for skrivepause

en: Universal Access Preferences
nn: Universale tilgjengeval

en: Upside Down
nn: Opp-ned

en: Use on-screen _keyboard
nn: Bruk tastatur på skjermen

en: Use screen _magnifier
nn: Bruk skjerm_forstørrar

en: Use screen _reader
nn: Bruk skjerm_lesar

en: Volume down
nn: Lågare lyd

en: Volume mute
nn: Lyd av

en: Volume step
nn: Lydstyrkesteg

en: Volume step as percentage of volume.
nn: Lydstyrkesteg som ein prosentdel av lydstyrka

en: Volume up
nn: Høgare lyd

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
nn: Når sann, vil MATE hugsa tilstanden til NumLock mellom økter.

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
nn: Om tastatur på skjermen er slått på.

en: Whether the screen magnifier is turned on.
nn: Om skjermforstørraren er slått på.

en: Whether the screen reader is turned on.
nn: Om skjermlesaren er slått på.

en: X Resource Database
nn: X-ressursdatabase

en: X Settings
nn: Innstillingar for X

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
nn: Du kan frigjera diskplass ved å tømma papirkorga, fjerna ubrukte program og filer, eller flytta filer til ei ekstern lagringseining.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
nn: Du kan frigjera diskplass ved å tømma papirkorga, fjerna ubrukte program og filer, eller flytta filer til ei anna lagringseining eller partisjon.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
nn: Du kan frigjera diskplass ved å fjerna ubrukte program og filer, eller flytta filer til ei ekstern lagringseining.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
nn: Du kan frigjera diskplass ved å fjerna ubrukte program og filer, eller flytta filer til ei anna lagringseining eller partisjon.

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du heldt nede Shift-tasten i 8 sekund. Dette er snøggtasten for trege tastar-funksjonen, som påverkar korleis tastaturet ditt virkar.

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du trykte Shift fem gongar på rad. Det er snøggtasten til seige tastar-eigenskapen, som påverkar korleis tastaturet ditt fungerer.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
nn: Du trykte to tastar på ein gong, eller trykte Shift fem gongar på rad. Det slår av seige tastareigenskapen, som påverkar korleis tastaturet fungerer.

en: _Activate
nn: _Aktiver

en: _Deactivate
nn: _Deaktiver

en: _Empty Trash
nn: _Tøm papirkorg

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
nn: _Ignorar dupliserte tastaturtrykk (sprettetastar)

en: _Keep This Configuration
nn: _Held fast ved desse innstillingane

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
nn: _Trykk inn tastatursnarvegar ein tast om gongen (seige tastar)

en: _Restore Previous Configuration
nn: _Gjenopprett tidlegare innstiingar

en: possible values are "on", "off", and "custom".
nn: moglege verdiar er «on», «off» og «custom».
