pluma 1.25.3 - en to nn translation catalogue (974 entries)

en:   Ln %d, Col %d
nn:   Li %d, kol %d

en: "%s" not found
nn: «%s» ikkje funne

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
nn: %s
    Køyr «%s --help» for å sjå ei liste over kommandolinjeflagg.

en: %s is a directory.
nn: «%s» er ei mappe.

en: %s is not a regular file.
nn: «%s» er ikkje ei vanleg fil.

en: %s is not a valid location.
nn: «%s» er ikkje ei gyldig adresse.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: %s er ikkje ei gyldig adresse. Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: %s: invalid encoding.
nn: %s: ugyldig teiknkoding.

en: (Empty)
nn: (Tomt)

en: (correct spelling)
nn: (rett staving)

en: (no suggested words)
nn: (ingen framlegg til ord)

en: - Edit text files
nn: - Rediger tekstfiler

en: / on %s
nn: / på %s

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
nn: Ei sjølvvald skrift som vert brukt i redigeringsomådet. Dette valet vil berre ha noko å seia dersom valet «Bruk standard skrift» er slått av.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
nn: Ei fil med dette namnet finst frå før. Bruk eit anna namn.

en: A_dd Scheme
nn: _Legg til skjema

en: A_vailable encodings:
nn: Til_gjengelege teiknkodingar:

en: Abbreviated form
nn: Forkorta form

en: Abbreviation
nn: Forkorting

en: About this application
nn: Om dette programmet

en: Above
nn: Over

en: Accessibility key character
nn: Tilgjengetast

en: Acronym
nn: Forkorting

en: Activate '%s'
nn: Bruk «%s»

en: Activate next document
nn: Gå til neste dokument

en: Activate previous document
nn: Gå til førre dokument

en: Activation
nn: Aktivering

en: Active plugins
nn: Aktive tilleggsmodular

en: Add Scheme
nn: Legg til skjema

en: Add a new snippet...
nn: Legg til ny snutt ...

en: Add new empty file
nn: Lag ny tom fil

en: Add new empty folder
nn: Lag ny tom mappe

en: Add or Remove...
nn: Legg til eller fjern …

en: Add w_ord
nn: Legg til _ord

en: Align
nn: Juster

en: Alignment character
nn: Justeringsteikn

en: All Files
nn: Alle filer

en: All Languages
nn: Alle språk

en: All Text Files
nn: Alle tekstfiler

en: All _Lower Case
nn: Berre s_må bokstavar

en: All _Upper Case
nn: Berre _store bokstavar

en: All documents
nn: Alle dokumenta

en: All documents except untitled ones
nn: Alle dokumenta unnteke dei utan namn

en: All files
nn: Alle filer

en: All languages
nn: Alle språk

en: Alternative
nn: Alternativ

en: An error occurred
nn: Ein feil oppstod

en: An error occurred while creating a new directory
nn: Ein feil oppstod under oppretting av ein ny katalog

en: An error occurred while creating a new file
nn: Ein feil oppstod under oppretting av ny fil

en: An error occurred while deleting a file or directory
nn: Ein feil oppstod under sletting av ei fil eller ein katalog

en: An error occurred while loading a directory
nn: Ein feil oppstod under lasting av ein katalog

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
nn: Ein feil oppstod under opning av ei mappe i filhandsamaren

en: An error occurred while renaming a file or directory
nn: Ein feil oppstod under namnebytte på ei fil eller ein katalog

en: An error occurred while setting a root directory
nn: Ein feil oppstod under val av rotkatalog

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
nn: Analyserer det opne dokumentet og finn talet på ord, linjer, teikn og ikkje-skiljande teikn.

en: Anchor
nn: Anker

en: Anchor URI
nn: Ankeradresse

en: Append to current document
nn: Legg til i noverande dokument

en: Applet class file code
nn: Java-småprogram, klassefilkode

en: Arabic
nn: Arabisk

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil sletta «%s» for godt?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
nn: Er du sikker på at du vil sletta dei valde filene for godt?

en: Armenian
nn: Armensk

en: Array
nn: Vektor eller liste

en: Associated information
nn: Tilhøyrande informasjon

en: Author info
nn: Informasjon om forfattar

en: Automatic Indentation
nn: Automatisk innrykk

en: Automatic indent
nn: Automatisk innrykk

en: Automatically Detected
nn: Attkjend automatisk

en: Automatically Detected Encodings
nn: Automatisk gjenkjente tekstkodingar

en: Automatically spell-check the current document
nn: Stavekontroller det noverande dokumentet automatisk

en: Autosave
nn: Lagra automatisk

en: Autosave Interval
nn: Tid mellom automatiske lagringar

en: Available Tag Lists
nn: Tilgjengelege merkelister

en: Available formats
nn: Tilgjengelige format

en: Axis related headers
nn: Hovud om aksane

en: Background color
nn: Bakgrunnsfarge

en: Background texture tile
nn: Bakgrunnsteksturfil

en: Baltic
nn: Baltisk

en: Base URI
nn: Grunn-adresse

en: Base font
nn: Grunn-skifttype

en: Bibliography (cite)
nn: Bibliografi (cite)

en: Bibliography (item)
nn: Bibliografi (item)

en: Bibliography (shortcite)
nn: Bibliografi (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
nn: Bibliografi (thebibliography)

en: Body Font for Printing
nn: Skrift i brødteksten på utskrifter

en: Bold
nn: Feit

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Border
nn: Kant

en: Border color
nn: Kantfarge

en: Bottom Panel is Visible
nn: Botnpanelet er synleg

en: Brackets ()
nn: Parentesar ()

en: Brackets []
nn: Hakeparantesar []

en: Brackets {}
nn: Krøllparentesar {}

en: Build
nn: Bygg

en: Bytes
nn: Byte

en: C_hange Case
nn: _Endra store/små bokstavar

en: C_haracter Encoding:
nn: Tei_knkoding:

en: C_ommand color:
nn: K_ommandofarge:

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
nn: Klarte ikkje å flytta fila til papirkorga.
    Vil du sletta henne for godt?

en: Capitalize the first letter of each selected word
nn: Lag stor forbokstav i kvart ord i den merka teksten

en: Cell rowspan
nn: Radspenn i celle

en: Celtic
nn: Keltisk

en: Center
nn: Midten

en: Central European
nn: Sentraleuropeisk

en: Ch_aracter Encoding:
nn: Tei_knkoding:

en: Cha_nge
nn: E_ndra

en: Change A_ll
nn: Endra a_lle

en: Change _to:
nn: Endra _til:

en: Change selected text to lower case
nn: Endra merka tekst til små bokstavar

en: Change selected text to upper case
nn: Endra merka tekst til store bokstavar

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
nn: Endringar gjort i dokumentet den siste timen vil gå tapt.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
nn: Endringar gjort i dokumentet det siste minuttet vil gå tapt.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
nn: Endringar gjort i dokumentet «%s» vil gå tapt.

en: Character Encodings
nn: Teiknkodingar

en: Character encoding of linked resource
nn: Teiknkoding i lenkja ressurs

en: Character encodings
nn: Teiknkodingar

en: Characters (no spaces)
nn: Teikn (ingen mellomrom)

en: Characters (with spaces)
nn: Teikn (med mellomrom)

en: Check Spelling
nn: Køyr stavekontroll

en: Check _Word
nn: Kontroller_ord

en: Check spelling
nn: Kontroller staving

en: Check the current document for incorrect spelling
nn: Kontroller om det noverande dokumentet er rett stava

en: Checked (state)
nn: Merka av (tilstand)

en: Checks the spelling of the current document.
nn: Kontrollerer stavinga til det aktive dokumentet.

en: Chinese Simplified
nn: Kinesisk, forenkla

en: Chinese Traditional
nn: Kinesisk, tradisjonell

en: Citation
nn: Sitat

en: Cite reason for change
nn: Oppgje grunn til endring

en: Class implementation ID
nn: Klasseimplementasjons-ID

en: Class list
nn: Klasseliste

en: Clear highlighting of search matches
nn: Fjern framheving av søkjetreff

en: Clear text flow control
nn: Klartekstflytkontroll

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
nn: Trykk på denne knappen for å velja skrifta som vert brukt av skriveprogrammet

en: Close _without Saving
nn: Lukk _utan å lagra

en: Close all open files
nn: Lukk alle opne filer

en: Close document
nn: Lukk dokument

en: Close print preview
nn: Lukk forhandsvising av utskrift

en: Close the current file
nn: Lukk noverande fil

en: Code content type
nn: Innhaldstype i koden

en: Color Scheme
nn: Fargeskjema

en: Color Scheme Files
nn: Fargeskjemafiler

en: Color of selected links
nn: Farge på valde lenkjer

en: Column span
nn: Kolonnespenn

en: Columns
nn: Kolonner

en: Comment
nn: Kommentar

en: Completed spell checking
nn: Stavekontroll ferdig

en: Computer code fragment
nn: Datakodefragment

en: Configure date/time plugin
nn: Still inn dato/tid-tillegg

en: Configure the application
nn: Still inn programmet

en: Connection timed out. Please try again.
nn: Tidsavbrot under tilkopling. Prøv igjen.

en: Content scheme
nn: Innhaldsskjema

en: Content type
nn: Innhaldstype

en: Coordinates
nn: Koordinatar

en: Copy the selection
nn: Kopier utval

en: Could not create a backup file while saving %s
nn: Klarte ikkje å laga tryggleikskopi under lagring av «%s»

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
nn: Klarte ikkje å laga mellombels tryggleikskopi under lagring av «%s»

en: Could not execute command: %s
nn: Klarte ikkje å køyra kommando: %s

en: Could not find the file %s.
nn: Klarte ikkje å finna fila «%s».

en: Could not mount volume: %s
nn: Klarte ikkje å montera lagringspunkt: %s

en: Could not open media: %s
nn: Klarte ikkje å opna media: %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
nn: Klarte ikkje å opna fila «%s» med teiknkodinga «%s».

en: Could not open the file %s.
nn: Klarte ikkje å opna fila «%s».

en: Could not remove color scheme "%s".
nn: Klarte ikkje å fjerna fargeskjemaet «%s»

en: Could not revert the file %s.
nn: Klarte ikkje å forkasta ulagra endringar i fila «%s».

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
nn: Klarte ikkje å lagra fila «%s» med teiknkodinga «%s».

en: Could not save the file %s.
nn: Klarte ikkje å lagra fila «%s».

en: Create Backup Copies
nn: Lag tryggleikskopiar

en: Create a _backup copy of files before saving
nn: Lag ein _tryggleikskopi av filene før dei vert lagra

en: Create a new document
nn: Lag eit nytt dokument

en: Create a new document in an existing instance of pluma
nn: Lag eit nytt dokument i ein køyrande instans av pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
nn: Lag eit nytt toppnivåvindauge i ein køyrande instans av pluma

en: Create new document
nn: Lag nytt dokument

en: Create new snippet
nn: Lag ny snutt

en: Cu_t
nn: Klipp u_t

en: Current Locale (%s)
nn: Noverande lokale (%s)

en: Current document
nn: Noverande dokument

en: Current line
nn: Noverande linje

en: Current page (Alt+P)
nn: Denne sida (Alt + P)

en: Current selection
nn: Noverande merking

en: Current selection (default to document)
nn: Noverande merking (standard til dokument)

en: Current word
nn: Noverande ord

en: Custom format
nn: Sjølvvald format

en: Cut the selection
nn: Klipp ut valt område

en: Cyrillic
nn: Kyrillisk

en: Cyrillic/Russian
nn: Kyrillisk/Russisk

en: Cyrillic/Ukrainian
nn: Kyrillisk/Ukrainsk

en: DIV Style container
nn: DIV-type boks

en: DIV container
nn: DIV-boks

en: D_on't Edit
nn: _Ikkje rediger

en: D_on't Save
nn: _Ikkje lagra

en: Date and time of change
nn: Dato og tid for endring

en: Declare flag
nn: Declare-flag

en: Defer attribute
nn: Defer-attributt

en: Definition description
nn: Skildring av definisjon

en: Definition list
nn: Definisjonsliste

en: Definition term
nn: Definisjonsterm

en: Delete selected file or folder
nn: Slett den valde fila eller mappa

en: Delete selected snippet
nn: Slett den merka snutten

en: Delete the selected text
nn: Slett den merka teksten

en: Deleted text
nn: Sletta tekst

en: Direction
nn: Retning

en: Directionality
nn: Har retning

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
nn: Klarte ikkje laga mappe «%s»: g_mkdir_with_parents() feila: %s

en: Directory list
nn: Katalogliste

en: Disable syntax highlighting
nn: Slå av syntaksmerking

en: Disabled
nn: Avslått

en: Display
nn: Vising

en: Display Line Numbers
nn: Vis linjenummer

en: Display Right Margin
nn: Vis høgremarg

en: Display in bottom pane
nn: Vis i botnpanelet

en: Display list of possible values for the encoding option
nn: Vis liste over moglege verdiar for teiknkodevalet

en: Do not _split words over two lines
nn: Ikkje br_yt ord over to linjer

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
nn: Vil du forkasta dine endringar og lasta fila på nytt?

en: Do you want to reload the file?
nn: Vil du lasta fila på nytt?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
nn: Vil du prøva å byta henne ut med fila du prøver å lagra?

en: Docum_ents with unsaved changes:
nn: Dokum_ent med ikkje lagra endringar igjen:

en: Document
nn: Dokument

en: Document Statistics
nn: Dokumentstatistikk

en: Document base
nn: Dokumentbase

en: Document body
nn: Dokumentkropp

en: Document head
nn: Dokumenthovud

en: Document title
nn: Dokumenttittel

en: Document type
nn: Dokumenttype

en: Documents
nn: Dokument

en: Done.
nn: Ferdig.

en: ENCODING
nn: KODING

en: E_ncodings shown in menu:
nn: Teiknkodi_ngar som vert viste i menyen:

en: Easy file access from the side pane
nn: Lettvint filtilgang frå sidepanelet

en: Edit Any_way
nn: _Rediger likevel

en: Edit text files
nn: Rediger tekstfiler

en: Edit text in fullscreen
nn: Rediger tekstfiler i fullskjerm

en: Editor
nn: Skriveprogram

en: Editor Font
nn: Skrift i redigeringsområdet

en: Editor _font:
nn: Skri_fttype til redigering:

en: Element ID
nn: Element-ID

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for pluma.
nn: Emacs-, Kate- og Vim-type moduslinjestøtte for pluma.

en: Embedded object
nn: Innbygd objekt

en: Emphasis
nn: Utheva

en: Empty
nn: Tomt

en: Enable Restore of Remote Locations
nn: Tillat gjenopprettingar av eksterne plasseringar

en: Enable Search Highlighting
nn: Bruk framheving av søkjetekst

en: Enable Syntax Highlighting
nn: Bruk syntaksmerking

en: Enable text _wrapping
nn: Bruk _tekstbryting

en: Encode type
nn: Kodingstype

en: Encoding:
nn: Teiknkoding:

en: Encodings shown in menu
nn: Teiknkodingar viste i menyen

en: Error opening file %s
nn: Feil under opning av fila %s

en: Error reverting file %s
nn: Feil ved forkasting av endringar i fila %s

en: Error saving file %s
nn: Feil under lagring av fila %s»

en: Execute a custom command and put its output in a new document
nn: Køyr ein sjølvvald kommando og putt utdataen i eit nytt dokument

en: Execute external commands and shell scripts.
nn: Køyr eksterne kommandoar og skalskript.

en: Exited
nn: Avslutta

en: Export selected snippets
nn: Eksporter merka snuttar

en: External Tools
nn: Eksterne verktøy

en: External Tools Manager
nn: Handsamar for eksterne verktøy

en: External _Tools
nn: Eksterne verk_tøy

en: External tools
nn: Eksterne verktøy

en: Figure
nn: Figur

en: File Browser
nn: Filvisar

en: File Browser Filter Mode
nn: Filvisar, filtermodus

en: File Browser Filter Pattern
nn: Filvisar, filtermønster

en: File Browser Pane
nn: Filvisarområde

en: File Browser Root Directory
nn: Filvisar, rotkatalog

en: File Browser Virtual Root Directory
nn: Filvisar, virtuell rotkatalog

en: File Name
nn: Filnamn

en: File Saving
nn: Lagring av filer

en: File System
nn: Filsystem

en: File input
nn: Fil-inndata

en: File: %s
nn: Fil: %s

en: Find
nn: Finn

en: Find Ne_xt
nn: Finn ne_ste

en: Find Pre_vious
nn: Finn f_ørre

en: Font
nn: Skrifttype

en: Font & Colors
nn: Skrifter og fargar

en: Font face
nn: Skrift

en: Fonts
nn: Skrifter

en: Footnote
nn: Fotnote

en: For label
nn: For-merkelapp

en: Forced line break
nn: Tvunge linjeskift

en: Form
nn: Skjema

en: Form action handler
nn: Handlingshandsamar i skjema

en: Form control group
nn: Kontrollgruppe for skjema

en: Form field label text
nn: Skjemafelt merkelapptekst

en: Form input
nn: Skjema inndata

en: Form input type
nn: Skjema inndatatype

en: Form method
nn: Skjemametode

en: Forward link
nn: Framoverlenkje

en: Found and replaced one occurrence
nn: Fann og byta ut eitt tilfelle

en: Frame
nn: Ramme

en: Frame render parts
nn: Ramme, teikna delar

en: Frame source
nn: Rammekjelde

en: Frame target
nn: Rammemål

en: Frameborder
nn: Rammekant

en: Frameset
nn: Rammesett

en: Frameset columns
nn: Rammesettkolonner

en: Frameset rows
nn: Rammesettrader

en: Framespacing
nn: Rammeavstand

en: Function e^
nn: Eksponensialfunksjon (e^)

en: Function exp
nn: Eksponensialfunksjon (exp)

en: Function log
nn: Logaritmefunksjon (log)

en: Function log10
nn: Logaritmefunksjon (log10)

en: Function sine
nn: Sinusfunksjon

en: GNOME Documentation Team
nn: GNOME Dokumentasjonslag

en: Generic embedded object
nn: Generisk innbygd objekt

en: Generic metainformation
nn: Generisk metainformasjon

en: Generic span
nn: Generisk spenn

en: Georgian
nn: Georgisk

en: Get statistical information on the current document
nn: Vis statistikk om det noverdande dokumentet

en: Go to _Line...
nn: Gå til _linje …

en: Go to a previously opened location
nn: Gå til ein tidlegare opna stad

en: Go to a specific line
nn: Gå til ei bestemt linje

en: Go to next location
nn: Gå til neste stad

en: Go to previous location
nn: Gå til førre stad

en: Go to the next visited location
nn: Gå til den neste vitja staden

en: Go to the previous visited location
nn: Gå til den førre vitja staden

en: Greek
nn: Gresk

en: Greek alpha
nn: Gresk alfa

en: Greek beta
nn: Gresk beta

en: Greek epsilon
nn: Gresk epsilon

en: Greek gamma
nn: Gresk gamma

en: Greek lambda
nn: Gresk lambda

en: Greek rho
nn: Gresk rho

en: Greek tau
nn: Gresk tau

en: HTML - Special Characters
nn: HTML - spesialteikn

en: HTML - Tags
nn: HTML-merker

en: HTML root element
nn: HTML rotelement

en: HTML version
nn: HTML versjon

en: HTTP header name
nn: HTTP namn på hovud

en: He_aders and footers:
nn: Toppt_ekst og botntekst:

en: Header 0 (chapter)
nn: Overskrift 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
nn: Overskrift 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
nn: Overskrift 1 (section)

en: Header 1 (section*)
nn: Overskrift 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
nn: Overskrift 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
nn: Overskrift 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
nn: Overskrift 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
nn: Overskrift 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
nn: Overskrift 4 (paragraph)

en: Header Font for Printing
nn: Skrift i topptekst på utskrifter

en: Header appendix
nn: Overskrift (appendix)

en: Heading
nn: Overskrift

en: Heading 1
nn: Overskrift 1

en: Heading 2
nn: Overskrift 2

en: Heading 3
nn: Overskrift 3

en: Heading 4
nn: Overskrift 4

en: Heading 5
nn: Overskrift 5

en: Heading 6
nn: Overskrift 6

en: Hebrew
nn: Hebraisk

en: Hebrew Visual
nn: Visuell hebraisk

en: Height
nn: Høgde

en: Hide panel
nn: Gøym panel

en: Highlight Current Line
nn: Framhev aktiv linje

en: Highlight Matching Bracket
nn: Framhev tilhøyrande parentes

en: Highlight matching _bracket
nn: Framhev tilhøyrande _parantes

en: Horizontal rule
nn: Vassrett linje

en: Horizontal space
nn: Vassrett rom

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
nn: Fann ikkje verten «%s». Kontroller mellomtenarinnstillingane dine og prøv igjen.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: Ugyldig vertsnamn. Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
nn: Dersom set til TRUE, vil filvisartillegget visa katalogen til det først opna dokumentet når filvisaren ikkje har vore brukt før. (Så dette gjeld stort sett når eit dokument vert opna frå kommandolinja eller med Caja eller tilsvarande.)

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
nn: Dersom verdien er 0, vert linjenummer ikkje skrivne ut på utskrifter. Elles vert linjenummer skrivne kvar n-te linje, der n er verdien av denne nøkkelen.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
nn: Viss du sletter ei oppføring, vert ho borte for godt.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
nn: Dersom du ikkje lagrar, vil endringane dine gå tapt for godt.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
nn: Dersom du ikkje lagrar, vil endringane frå den siste timen gå tapt.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
nn: Dersom du ikkje lagrar, vil endringane frå det siste minuttet gå tapt.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
nn: Dersom du lagrar, kan alle eksterne endringar gå tapt. Lagra likevel?

en: Ignore _All
nn: Oversjå _alle

en: Image
nn: Bilete

en: Image map
nn: Biletekart

en: Image map area
nn: Biletekartområde

en: Image map name
nn: Namn på biletekart

en: Image source
nn: Biletekjelde

en: Import snippets
nn: Importer snuttar

en: In_sert Date and Time...
nn: _Sett inn dato/tid ...

en: Incrementally search for text
nn: Søk aukande etter tekst

en: Inline frame
nn: Innskoten ramme

en: Inline layer
nn: Innskote lag

en: Insert Date and Time
nn: Sett inn dato og tid

en: Insert Date/Time
nn: Sett inn dato/tid

en: Insert _spaces instead of tabs
nn: Set inn _mellomrom i staden for tabulatorar

en: Insert at cursor position
nn: Set inn ved markøren

en: Insert current date and time at the cursor position
nn: Sett inn dato og tid på markørplassen

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
nn: Set inn ofte brukte delar av tekst på ein snøgg måte

en: Insert spaces
nn: Set inn mellomrom

en: Inserted text
nn: Innsatt tekst

en: Inserts current date and time at the cursor position.
nn: Set inn dagens tid og dato på markørplassen.

en: Instance definition
nn: Instansdefinisjon

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
nn: Interaktiv Python-konsoll som står i botnpanelet

en: Invert the case of selected text
nn: Byt om store/små bokstavar i den merka teksten

en: It is not possible to detect the encoding automatically
nn: Det er ikkje mogleg å fastslå teiknkodinga automatisk

en: Italic text
nn: Kursivtekst

en: Item
nn: Oppføring

en: Item with label
nn: Element med merkelapp

en: Japanese
nn: Japansk

en: Java applet
nn: Java-tillegg

en: Korean
nn: Koreansk

en: L_ine Ending:
nn: Koding av linje:

en: Label
nn: Merkelapp

en: Language code
nn: Språkkode

en: Language:
nn: Språk:

en: Languages
nn: Språk

en: Large text style
nn: Stil på stor tekst

en: Latex - Tags
nn: LaTeX-merker

en: Layer
nn: Lag

en: Leave fullscreen mode
nn: Forlat fullskjermmodus

en: Line Number Font for Printing
nn: Skrift i linjenummer på utskrifter

en: Line Numbers
nn: Linjenummer

en: Line Wrapping Mode
nn: Bryt linjer

en: Line you want to move the cursor to
nn: Linje du vil flytta markøren til

en: Lines
nn: Linjer

en: Link color
nn: Lenkjefarge

en: List description
nn: Skildrande liste

en: List enumerate
nn: Nummerert liste

en: List item
nn: Listeelement

en: List itemize
nn: Unummerert liste

en: List of MIME types for file upload
nn: Liste over MIME-typar til filopplasting

en: List of VFS schemes pluma supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
nn: Liste over VFS-metodar støtta i skrivemodus. Metoden «file» er skrivbar som standard.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
nn: Liste over aktive programtillegg. Lista inneheld «adressa» av dei aktive tillegga. Sjå i fila «.pluma-plugin» for å finna «adressa» til eit gitt tillegg.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
nn: Liste over teiknkodingar som vert vist i teiknkodingsmenyen i opna- og lagra-filveljarane. Berre attkjende teiknkodingar vert brukt.

en: List of supported character sets
nn: Liste over støtta teiknsett

en: Listing
nn: Liste

en: Loading %s
nn: Lastar %s

en: Loading %s from %s
nn: Lastar %s frå %s

en: Loading file '%s'…
nn: Lastar fila «%s» …

en: Local change to font
nn: Lokalt bytte til skrift

en: Local files only
nn: Berre lokale filer

en: Log Out _without Saving
nn: Logg ut _utan å lagra

en: Long description link
nn: Lang skildrande lenkje

en: Long quotation
nn: Lang sitering

en: MATE Documentation Team
nn: MATE Dokumentasjonslag

en: MIME Type:
nn: MIME-type:

en: Mac OS Classic
nn: Mac OS klassisk

en: Mail link
nn: Epost-lenkje

en: Manage _External Tools...
nn: Handsam _eksterne verktøy …

en: Manage _Snippets...
nn: Handsama _snuttar ...

en: Manage snippets
nn: Handsama snuttar

en: Margin pixel height
nn: Pikselhøgde av margen

en: Margin pixel width
nn: Pikselbreidde av margen

en: Marquee
nn: Rulletekst

en: Match _Entire Word Only
nn: Finn berre h_eile ord

en: Match _entire word only
nn: Finn berre h_eile ord

en: Maths (display)
nn: Matematikk (frittståande)

en: Maths (inline)
nn: Matematikk (innskoten)

en: Maximum Number of Undo Actions
nn: Største tal på angringar

en: Maximum Recent Files
nn: Største tal på nyleg brukte filer

en: Maximum length of text field
nn: Største lengde på tekstfelt

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
nn: Største tal på handlingar som kan angrast og gjenopprettast. Bruk «-1» for ubegrensa.

en: Media-independent link
nn: Media-uavhengig lenkje

en: Menu list
nn: Menyliste

en: Misspelled word:
nn: Feilstava ord:

en: Modelines
nn: Moduslinjer

en: Move selected file or folder to trash
nn: Flytt den valde fila eller mappa til papirkorga

en: Move the current document to a new window
nn: Flytt det noverande dokumentet til eit nytt vindauge

en: Multi-line text field
nn: Fleirlinjes tekstfelt

en: Multicolumn
nn: Fleirkolonne

en: Multiple
nn: Fleire

en: Name
nn: Namn

en: Name:
nn: Namn:

en: Named property value
nn: Verdi av namngjeven eigenskap

en: New F_ile
nn: Ny f_il

en: New tool
nn: Nytt verktøy

en: Next ID
nn: ID ttilneste nest

en: Next location
nn: Neste stad

en: No URI
nn: Ingen URI

en: No embedded objects
nn: Ingen innbygde objekt

en: No frames
nn: Ingen rammer

en: No layers
nn: Ingen lag

en: No line break
nn: Inge linjeskift

en: No misspelled words
nn: Ingen feilstava ord

en: No mount object for mounted volume: %s
nn: Inkje monteringsobjekt for montert lagringseining: %s

en: No resize
nn: Ingen storleiksendringar

en: No script
nn: Ingen skript

en: No shade
nn: Inga skuggelegging

en: No word wrap
nn: Inga ordbryting

en: Nordic
nn: Nordisk

en: Note
nn: Merknad

en: Nothing
nn: Inkje

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
nn: Talet på minutt mellom kvar automatisk lagring av endra filer. Dette valet har berre noko å seia dersom valet «Lagra automatisk» er slått på.

en: Object applet file
nn: Objektfil (tilleggsprogram/applet)

en: Object data reference
nn: Objektdatareferanse

en: Offset for alignment character
nn: Forskyving av justeringsteikn

en: OnBlur event
nn: OnBlur-hending

en: OnChange event
nn: OnChange-hending

en: OnClick event
nn: OnClick-hending

en: OnDblClick event
nn: OnDblClick-hending

en: OnFocus event
nn: OnFocus-hending

en: OnKeyDown event
nn: OnKeyDown-hending

en: OnKeyPress event
nn: OnKeyPress-hending

en: OnKeyUp event
nn: OnKeyUp-hending

en: OnLoad event
nn: OnLoad-hending

en: OnMouseDown event
nn: OnMouseDown-hending

en: OnMouseMove event
nn: OnMoveMouse-hending

en: OnMouseOut event
nn: OnMouseOut-hending

en: OnMouseOver event
nn: OnMouseOver-hending

en: OnMouseUp event
nn: OnMouseUp-hending

en: OnReset event
nn: OnReset-hending

en: OnSelect event
nn: OnSelect-hending

en: OnSubmit event
nn: OnSubmit-hending

en: OnUnload event
nn: OnUnload-hending

en: Open
nn: Opna

en: Open '%s'
nn: Opna «%s»

en: Open Files
nn: Opne filer

en: Open With Tree View
nn: Opna med treframsyning

en: Open a file
nn: Opna ei fil

en: Open a recently used file
nn: Opna ei nyleg brukt fil

en: Open a terminal at the currently opened directory
nn: Opna ein terminal i den aktive katalogen

en: Open a terminal in the document location
nn: Opna ein terminal i der dokumentet er

en: Open selected file
nn: Opna vald fil

en: Open terminal here
nn: Opna terminal her

en: Open the parent folder
nn: Opna foreldermappe

en: Open the pluma manual
nn: Opna pluma-handboka

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
nn: Opna treframsyninga når filvisaren vert lasta, i staden for bokmerkeframsyninga

en: Opens the External Tools Manager
nn: Opnar handsamaren for eksterne verktøy

en: Operator fraction
nn: Brøkoperator

en: Operator integral (display)
nn: Integraloperator (frittståande)

en: Operator integral (inline)
nn: Integraloperator (innskoten)

en: Operator sum (display)
nn: Summeringsoperator (frittståande)

en: Operator sum (inline)
nn: Summeringsoperator (innskoten)

en: Option group
nn: Valgruppe

en: Option selector
nn: Veljar for brukarval

en: Ordered list
nn: Nummerert liste

en: Output media
nn: Utmedia

en: Page %N of %Q
nn: Side %N av %Q

en: Page %d of %d
nn: Side %d av %d

en: Page Preview
nn: Forhandsvis sida

en: Page header
nn: Topptekst for hovud

en: Page total
nn: Sider totalt

en: Paragraph
nn: Avsnitt

en: Paragraph class
nn: Avsnittklasse

en: Paragraph style
nn: Avsnittstil

en: Paste the clipboard
nn: Lim inn frå utklippstavla

en: Pick the editor font
nn: Vel skrift til redigeringsområdet

en: Plain Text
nn: Rein tekst

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
nn: Kontroller at du ikkje prøver å opna ei binærfil.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: Please check your installation.
nn: Kontroller installasjonen.

en: Plugins
nn: Tilleggsmodular

en: Pr_eferences
nn: _Innstillingar

en: Preferences
nn: Innstillingar

en: Preformatted listing
nn: Førehandsformatert listing

en: Preformatted text
nn: Førehandsformatert tekst

en: Preparing...
nn: Førebur …

en: Previous location
nn: Førre stad

en: Print
nn: Skriv ut

en: Print Header
nn: Skriv ut topptekst

en: Print Line Numbers
nn: Skriv ut linjenummer

en: Print Previe_w
nn: Forhands_vising av utskrift

en: Print Syntax Highlighting
nn: Skriv ut syntaksmerking

en: Print line nu_mbers
nn: Skriv ut _linjenummer

en: Print page _headers
nn: Skriv ut _topptekst for sida

en: Print preview
nn: Forhandsvising av utskrift

en: Print synta_x highlighting
nn: Skriv ut s_yntaksmerking

en: Print the current page
nn: Skriv ut den noverande sida

en: Printing Line Wrapping Mode
nn: Linjebryting på utskrifter

en: Profile metainfo dictionary
nn: Katalog med metadata om profil

en: Prompt message
nn: Brukarrespons-melding

en: Push button
nn: Trykknapp

en: Python Console
nn: Python-konsoll

en: Question
nn: Spørsmål

en: Quick Open
nn: Snøgg opning

en: Quick open
nn: Snøgg opning

en: Quickly open documents
nn: Opna dokument snøgt

en: Quickly open files
nn: Opna filer snøgt

en: Quit the program
nn: Avslutt programmet

en: Quote
nn: Sitat

en: RO
nn: Skrivebeskytta

en: R_emove duplicates
nn: Fj_ern gjentakingar

en: Range
nn: Område

en: Re_fresh View
nn: _Oppdater framsyning

en: Read-Only
nn: Skrivebeskytta

en: ReadOnly text and password
nn: Brukarnamn og passord (berre lesing)

en: Redo the last undone action
nn: Gjer om den sist angra handlinga

en: Reduced spacing
nn: Redusert mellomrom

en: Reference label
nn: Referanse (label)

en: Reference ref
nn: Referanse (ref)

en: Refresh the view
nn: Oppdater framsyninga

en: Remote files only
nn: Berre eksterne filer

en: Remove trailing spaces
nn: Fj_ern ekstra mellomrom

en: Remove useless trailing spaces in your file
nn: Fjern ubrukelege ekstra mellomrom i fila di

en: Rename selected file or folder
nn: Gje den valde fila eller mappe nytt namn

en: Replace
nn: Byt ut

en: Replace All
nn: Byt ut alle

en: Replace _All
nn: Byt ut _alle

en: Replace _with:
nn: Byt ut _med:

en: Replace current document
nn: Erstatt noverande dokument

en: Replace current selection
nn: Erstatt noverande merking

en: Restore Previous Cursor Position
nn: Gå tilbake til førre markørstilling

en: Reverse link
nn: Omvendt lenkje

en: Revert selected snippet
nn: Forkast vald tekstblokk

en: Revert to a saved version of the file
nn: Gå tilbake til lagra versjon av fila

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
nn: Forkasta ulagra endringar i dokumentet «%s»?

en: Reverting %s
nn: Forkastar ulagra endringar i %s

en: Reverting %s from %s
nn: Går tilbake til %s frå %s

en: Reverting the document '%s'…
nn: Forkastar ulagra endringar i dokumentet «%s» …

en: Right Margin Position
nn: Plassering av høgremargen

en: Romanian
nn: Rumensk

en: Root
nn: Rot

en: Rows
nn: Rader

en: Rulings between rows and columns
nn: Linjer mellom rader og kolonner

en: Run "make" in the document directory
nn: Køyr «make» i dokumentmappa

en: Run command
nn: Køyr kommando

en: Running tool:
nn: Køyrer verktøy:

en: S_ave Anyway
nn: _Lagra likevel

en: S_elect the documents you want to save:
nn: V_el dokumenta du vil lagra:

en: S_hortcut key:
nn: Snøggtast:

en: S_ort...
nn: S_orter...

en: S_tart at column:
nn: S_tart i kolonne nr:

en: Sample program output, scripts
nn: Døme på programkøyring, skript

en: Save
nn: Lagra

en: Save As…
nn: Lagra som …

en: Save _As...
nn: Lagra _som ...

en: Save all open files
nn: Lagra alle opne filer

en: Save changes to document "%s" before closing?
nn: Lagra endringane i dokumentet «%s» før du lukkar?

en: Save the current file
nn: Lagra noverande fil

en: Save the current file with a different name
nn: Lagra den noverande fila med eit anna namn

en: Saving %s
nn: Lagrar %s

en: Saving %s to %s
nn: Lagrar %s i %s

en: Saving file '%s'…
nn: Lagrar fila «%s» …

en: Saving has been disabled by the system administrator.
nn: Lagring er slått av av systemadministratoren.

en: Scope covered by header cells
nn: Område dekka av hovud-celler

en: Script language name
nn: Namn på skriptspråk

en: Scrollbar
nn: Rullefelt

en: Search
nn: Søk

en: Search _backwards
nn: Søk _bakover

en: Search backwards for the same text
nn: Søk bakover etter den same teksten

en: Search for and replace text
nn: Søk etter og byt ut tekst

en: Search for text
nn: Søk etter tekst

en: Search forwards for the same text
nn: Søk framover etter den same teksten

en: Select _All
nn: Merk _alt

en: Select a character encoding from the menu and try again.
nn: Vel ei teiknkoding frå menyen og prøv igjen.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
nn: Vel ei anna teiknkoding frå menyen og prøv igjen.

en: Select the _language of the current document.
nn: Ve_l språket i det noverande dokumentet.

en: Select the entire document
nn: Merk heile dokumentet

en: Select the group of tags you want to use
nn: Vel merkegruppa du vil bruka

en: Selectable option
nn: Velgbart brukarval

en: Selected
nn: Vald

en: Selection
nn: Val

en: Server-side image map
nn: Biletekart på tenaren

en: Set Location to First Document
nn: Sett plassering til første dokument

en: Set _Language...
nn: Vel _språk ...

en: Set language
nn: Vel språk

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
nn: Vel teiknkodinga som skal brukast til å opna filene oppgjevne på kommandolinja

en: Set the language of the current document
nn: Vel språket i det noverande dokumentet

en: Set the root to the active document location
nn: Sett rota til plasseringa til det aktive dokumentet

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
nn: Om eksterne plasseringar skal gjenopprettast.

en: Shape
nn: Fasong

en: Shell Output
nn: Skalutdata

en: Short inline quotation
nn: Kort innskote sitat

en: Show _Binary
nn: Vis _binære

en: Show _Hidden
nn: Vis _gøymte

en: Show binary files
nn: Vis binære filer

en: Show hidden files and folders
nn: Vis gøymte filer og mapper

en: Show multiple pages
nn: Vis fleire sider

en: Show or hide the bottom pane in the current window
nn: Vis eller gøym botnpanelet i det noverande vindauget

en: Show or hide the side pane in the current window
nn: Vis eller gøym verktøylinja i det noverande vindauget

en: Show or hide the statusbar in the current window
nn: Vis eller gøym statuslinja i det noverande vindauget

en: Show or hide the toolbar in the current window
nn: Vis eller gøym verktøylinja i det noverande vindauget

en: Show the application's version
nn: Viser programmets versjon

en: Show the next page
nn: Vis den neste sida

en: Show the previous page
nn: Vis den førre sida

en: Side Pane is Visible
nn: Sidepanelet er synleg

en: Side _Pane
nn: Side_panel

en: Single line prompt
nn: Responsmelding, ei linje

en: Size
nn: Storleik

en: Small text style
nn: Liten tekststil

en: Smart Home End
nn: Smart Home / End

en: Snippets
nn: Snuttar

en: Snippets Manager
nn: Handsama snuttar

en: Soft line break
nn: Mjukt linjeskift

en: Sort
nn: Sorter

en: Sort the current document or selection
nn: Sorter det noverande dokumentet eller merkinga

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
nn: Sortert liste over teiknkodingar som vert brukt av pluma til å attkjennateiknkodinga til ei fil automatisk. «CURRENT» er teiknkodinga til det noverande lokalet. Berre attkjende teiknkodingar vert brukt.

en: Sorts a document or selected text.
nn: Sorterer eit dokument eller merka område.

en: Sound
nn: Lyd

en: Source
nn: Kjelde

en: South European
nn: Søreuropeisk

en: Spacer
nn: Skiljeteikn

en: Spacing between cells
nn: Avstand mellom celler

en: Spacing within cells
nn: Avstand i celler

en: Span
nn: Vidd

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "DISABLED" to always move at the start/end of the line, "AFTER" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "BEFORE" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "ALWAYS" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
nn: Styrer korleis markøren flyttar seg når Home- og End-tastane vert trykka. Bruk «DISABLED» for å alltid flytta til starten eller slutten av linja, «AFTER» for å flytta til starten eller slutten av linja første gongen knappane vert trykt og deretter flytta til starten eller slutten av teksten utan å ta omsyn for blankteikn på det påfølgjande trykket, «BEFORE» for å flytta til starten eller slutten av teksten før flytting til starten eller slutten av linja, og «ALWAYS» for å alltid flytte til starten eller slutten av teksten i staden for starten eller slutten av linja.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nn: Styrer korleis lange linjer vert brote på utskrifter. Bruk «GTK_WRAP_NONE» dersom du ikkje vil ha bryting. Bruk «GTK_WRAP_WORD» dersom du vil bryta linjene mellom to ord, og «GTK_WRAP_CHAR» for å bryta mellom to vilkårlege teikn. Verdiane må stå nett som her, med store bokstavar.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nn: Styrer korleis lange linjer vert brote i redigeringsområdet. Bruk «GTK_WRAP_NONE» dersom du ikkje vil ha bryting. Bruk «GTK_WRAP_WORD» dersom du vil bryta linjene mellom to ord, og «GTK_WRAP_CHAR» for å bryta mellom to vilkårlege teikn. Verdiane må stå nett som her, med store bokstavar.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
nn: Styrer kva for skrift som vert brukt til å skriva ut brødteksten til dokument.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
nn: Styrer kva for skrift som vert brukt til å skriva ut linjenummer. Dette valet har berre noko å seia når valet «Skriv ut linjenummer» er slått på.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
nn: Styrer kva for skrift som vert brukt til å skriva ut topptekst. Dette valet har berre noko å seia når valet «Skriv ut topptekst» er slått på.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
nn: Styrer kva som er det høgste talet på nyleg brukte filer som vert vist i undermenyen «Nyleg brukte filer».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
nn: Styrer kor mange mellomrom som vert vist i staden for tabulatorar.

en: Specifies the position of the right margin.
nn: Styrer kor høgremargen står.

en: Square root
nn: Kvadratrot

en: Starting sequence number
nn: Nummer på startsekvens

en: Status Bar is Visible
nn: Statuslinja er synleg

en: Stopped.
nn: Stoppa.

en: Strike-through text
nn: Gjennomstreka tekst

en: Strike-through text style
nn: Gjennomstreka tekststil

en: String you want to search for
nn: Tekst å søkja etter

en: Strong emphasis
nn: Sterk utheving

en: Style Scheme
nn: Stilskjema

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
nn: Stil på verktøylinjeknappane. Moglege verdiar er: «PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM», bruk standardstilen til systemet, «PLUMA_TOOLBAR_ICONS», vis berre ikon, «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT», vis både ikon og tekst, og «PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ» for å visa prioritert tekst attmed ikon. Verdiane må vera nett som dei står her, med store bokstavar.

en: Style info
nn: Stilinfo

en: Subscript
nn: Senka skrift

en: Suggestions
nn: Framlegg

en: Superscript
nn: Heva skrift

en: Symbol and
nn: Symbol og

en: Symbol const
nn: Symbol konst

en: Symbol d-by-dt
nn: Symbol d/dt

en: Symbol d-by-dt-partial
nn: Symbol d/dt-partiell

en: Symbol d2-by-dt2-partial
nn: Symbol d2/dt2-partiell

en: Symbol dagger
nn: Symbol dolk

en: Symbol equiv
nn: Symbol ekviv

en: Symbol infinity
nn: Symbol uendeleg

en: Symbol mathspace ,
nn: Symbol matematikk ,

en: Symbol mathspace .
nn: Symbol matematikk .

en: Symbol mathspace _
nn: Symbol matematikk _

en: Symbol mathspace __
nn: Symbol matematikk __

en: Syntax Highlighting
nn: Syntaksmerking

en: Tab Size
nn: Storleik på tabulator

en: Tab Width
nn: Breidde på tabulatorar

en: Tab order position
nn: Plassering av tabulatorrekkefølgje

en: Table
nn: Tabell

en: Table body
nn: Tabellkropp

en: Table caption
nn: Tabelltekst

en: Table column group properties
nn: Gruppeeigenskapar til tabellkolonne

en: Table column properties
nn: Eigenskapar til tabellkolonne

en: Table data cell
nn: Datacelle i tabell

en: Table footer
nn: Tabellbotntekst

en: Table header
nn: Tabellhovud

en: Table header cell
nn: Celle i tabellhovud

en: Table row
nn: Tabellrad

en: Table summary
nn: Tabellsamandrag

en: Tag list
nn: Merkeliste

en: Tags
nn: Merke

en: Target - Blank
nn: Mål - tom

en: Target - Parent
nn: Mål - forelder

en: Target - Self
nn: Mål - denne

en: Target - Top
nn: Mål - topp

en: Teletype or monospace text style
nn: Teksttv- eller skrivemaskin-tekststil

en: Text
nn: Tekst

en: Text Editor
nn: Tekstredigering

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Text entered by user
nn: Tekst skrive av brukar

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
nn: ID-en på eit GtkSourceView-stilskjema brukt til å farga teksten.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
nn: Disken du prøver å lagra fila på har ei grense for kor store filer kan vera. Prøv å lagra mindre filer eller å lagra til ein disk som ikkje har slike grenser.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
nn: Disken du prøver å lagra fila på har ei grense for kor lange filnamn kan vera. Bruk eit kortare namn.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
nn: Dokumentet inneheld eitt eller fleire teikn som ikkje kan kodast med den valde teiknkodinga.

en: The document is empty.
nn: Dokumentet er tomt.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
nn: Fila «%s» kan ikkje flyttast til papirkorga.

en: The file "%s" is read-only.
nn: Fila «%s» er skrivebeskytta.

en: The file %s changed on disk.
nn: Fil %s er endra på disken.

en: The file %s has been modified since reading it.
nn: Fila «%s» har vorte endra sidan ho vart opna/lagra.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
nn: Rotkatalog å bruka i filvisaren når filvisaren vert lasta og onload/tree_view er TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
nn: Virtuell rotkatalog å bruka i filvisaren når filvisaren vert lasta og onload/tree_view er TRUE. Den virtuelle rotkatalogen må alltid vera under den verkelege rota.

en: The file is too big.
nn: Fila er for stor.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
nn: Fila du har opna inneheld nokre ugyldige teikn. Om du fortset å redigera denne fila kan du gjera dette dokumentet ubrukeleg.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
nn: Filtermønsteret filvisaren skal filtrera etter. Dette filteret virkar oppå filter_mode.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
nn: Adressa til fila kan ikkje opnast fordi ho ikkje er montert.

en: The location of the file cannot be mounted.
nn: Adressa til fila kan ikkje monterast.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
nn: Den nye mappa er filtrert bort. Du må justera filterinnstillingane dine for å gjera henne synleg

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nn: Den nye fila er filtrert vekk. Du må justera filterinnstillingane dine for å gjera fila synleg

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
nn: Talet på lenkjer som kan følgjast er begrensa og fila vart ikkje funnen innanfor denne grensa.

en: The preview of a page in the document to be printed
nn: Forhandsframsyning av ei side i dokumentet som skal skrivast ut

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
nn: Fila med nytt namn er filtrert bort. Du må justera filterinnstillingane dine for å gjera fila synleg

en: The selected color scheme cannot be installed.
nn: Det valte fargeskjemaet kan ikkje verta installert.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
nn: Dei valde filene kan ikkje flyttast til papirkorga.

en: The total number of pages in the document
nn: Talet på sider i dokumentet

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
nn: Det er ikkje nok ledig plass på disken til å lagra fila. Frigjer litt plass og prøv igjen.

en: There was a problem opening the file %s.
nn: Ein feil oppstod når fila %s skulle opnast.

en: There was an error displaying the help.
nn: Ein feil oppstod under framsyning av hjelp.

en: This accelerator is already bound to %s
nn: Denne snarvegstasten er alt bunden til %s

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
nn: Fila «%s» er alt open i eit anna pluma-vindauge.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
nn: Denne verdien styrer kvar som vert filtrert i filvisaren. Gyldige verdiar er: none (filtrer ingenting), hidden (filtrer gøymde filer), binary (filtrer binære filer) og hidden_and_binary (filtrer både gøymde og binære filer).

en: Title
nn: Tittel

en: Toolbar Buttons Style
nn: Stil på verktøylinjeknappane

en: Toolbar is Visible
nn: Verktøylinja er synleg

en: Turkish
nn: Tyrkisk

en: Type a new accelerator
nn: Trykk ny snarvegstast

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
nn: Trykk ny snarvegstast, eller «Rettetast» for å fjerna

en: Typeface bold
nn: Feit skrift

en: Typeface italic
nn: Kursiv skrift

en: Typeface slanted
nn: Skrå skrift

en: Typeface type
nn: Skrivemaskinskrift

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
nn: Klarte ikkje å finna objektet «%s» i fila %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
nn: Klarte ikkje å opna brukargrensesnittfila %s. Feil: %s

en: Unbreakable text
nn: Tekst utan linjebryting

en: Underlined text style
nn: Understreka tekststil

en: Undo the last action
nn: Gjer om siste handling

en: Unexpected error: %s
nn: Uventa feil: %s

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unordered list
nn: Unummerert liste

en: Unsaved Document %d
nn: Ikkje lagra dokument %d

en: Untitled documents only
nn: Berre dokument utan namn

en: Up
nn: Opp

en: Use %s highlight mode
nn: Bruk %s utheving

en: Use Default Font
nn: Bruk standard skrift

en: Use Spaces
nn: Bruk mellomrom

en: Use image map
nn: Bruk biletekart

en: Use the _selected format
nn: Bruk vald _format

en: User dictionary:
nn: Brukarordbok:

en: Value
nn: Verdi

en: Value interpretation
nn: Verditolking

en: Variable or program argument
nn: Variabel eller programargument

en: Vertical cell alignment
nn: Loddrett cellejustering

en: Vertical space
nn: Loddrett mellomrom

en: Vertical space (deprecated)
nn: Loddrett mellomrom

en: Vietnamese
nn: Vietnamesisk

en: View
nn: Vis

en: View folder in file manager
nn: Vis mappa i filhandsamaren

en: Visited link color
nn: Farge på vitja lenkje

en: Western
nn: Vestleg

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
nn: Om pluma skal lagra endra filer automatisk etter ei viss tid. Du kan velja tida med valet «Tid mellom automatiske lagringar».

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
nn: Om pluma skal laga tryggleikskopiar av filene han lagar. Du kan velja filendinga på tryggleikskopiane med valet «Ending på tryggleikskopiar».

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
nn: Om pluma skal visa linjenummer i redigeringsområdet.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
nn: Om pluma skal visa høgremargen i redigeringsområdet.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
nn: Om pluma skal bruka automatisk innrykk.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
nn: Om pluma skal bruka syntaksmerking.

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
nn: Om pluma skal framheva alle tilfella av søkjeteksten.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
nn: Om pluma skal framheva tilhøyrande parantes.

en: Whether pluma should highlight the current line.
nn: Om pluma skal framheva aktiv linje.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
nn: Om pluma skal ta med ein topptekst på utskrifter.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
nn: Om pluma skal setja inn mellomrom i staden for tabulatorar.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
nn: Om pluma skal bruka syntaksmerking på utskrifter.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
nn: Om pluma skal gå tilbake til den førre markørstillinga når ei fil vert lasta.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
nn: Om botnpanelet på botnen av redigeringsvindauga skal vera synleg.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
nn: Om sidepanelet til venstre for redigeringsvindauget skal vera synleg.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
nn: Om statuslinja på botnen av redigeringsvindauget skal vera synleg.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
nn: Om verktøylinja skal vera synleg i redigeringsvindauga.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
nn: Om standard fastbreiddeskrift til systemet skal brukast i redigeringsområdet. Dersom dette valet er slått av, vert skrifta som er namngjeven i «Skrift i redigeringsområdet » brukt i staden.

en: Width
nn: Breidde

en: Windows
nn: Vindauge

en: Words
nn: Ord

en: Writable VFS schemes
nn: Skrivbare VFS-metodar

en: XSLT - Axes
nn: XSLT - aksar

en: XSLT - Elements
nn: XSLT - element

en: XSLT - Functions
nn: XSLT - funksjonar

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: Du prøver å lagra fila på ein skrivebeskytta disk. Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: You can also choose another character encoding and try again.
nn: Du kan òg velja ei anna teiknkoding og prøva på nytt.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
nn: Du har ikkje dei nødvendige løyva til å opna fila.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: Du har ikkje dei naudsynte løyva for å lagra fila. Kontroller at du skreiv rett adresse og prøv igjen.

en: You must be inside a word to run this command
nn: Du må stå i eit ord for å køyra denne kommandoen

en: Zoom the page in
nn: Zoom inn

en: Zoom the page out
nn: Zoom ut

en: Zoom to fit the whole page
nn: Tilpass til sida

en: [FILE...]
nn: [FIL …]

en: _About
nn: _Om

en: _Add
nn: _Legg til

en: _Add...
nn: _Legg til …

en: _Applicability:
nn: _Bruksområde:

en: _Autocheck Spelling
nn: _Automatisk stavekontroll

en: _Autosave files every
nn: Lagra filer _automatisk etter

en: _Body:
nn: _Brødtekst:

en: _Bottom Pane
nn: _Botnpanel

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: _Cancel Logout
nn: _Avbryt utlogging

en: _Clear Highlight
nn: _Fjern framheving

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Close All
nn: _Lukk alle

en: _Close Preview
nn: _Lukk forhandsvising av utskrift

en: _Contents
nn: _Innhald

en: _Copy
nn: _Kopier

en: _Delete
nn: _Slett

en: _Description
nn: _Skildring

en: _Display line numbers
nn: _Vis linjenummer

en: _Document Statistics
nn: _Dokumentstatistikk

en: _Documents
nn: _Dokument

en: _Edit
nn: R_ediger

en: _Edit:
nn: R_ediger:

en: _Enable automatic indentation
nn: _Bruk automatisk innrykk

en: _Encoding
nn: Teikn_koding

en: _Error color:
nn: _Feilfarge:

en: _File
nn: _Fil

en: _Find...
nn: _Finn...

en: _Fullscreen
nn: _Fullskjerm

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Highlight Mode
nn: _Uthevingsmodus

en: _Ignore
nn: _Oversjå

en: _Ignore All
nn: _Oversjå alle

en: _Ignore case
nn: Ikkje _skil mellom store og små bokstavar

en: _Incremental Search...
nn: _Aukande søk …

en: _Input:
nn: _Inndata:

en: _Insert
nn: Set _inn

en: _Invert Case
nn: B_yt om store/små bokstavar

en: _Line numbers:
nn: _Linjenummer:

en: _Match Case
nn: _Skil mellom små/store bokstavar

en: _Match Filename
nn: _Treff på filnamn

en: _Match case
nn: _Skil mellom små/store bokstavar

en: _More...
nn: _Meir ...

en: _Move to New Window
nn: _Flytt til nytt vindauge

en: _Move to Trash
nn: _Flytt til papirkorga

en: _New
nn: _Ny

en: _New Folder
nn: _Ny mappe

en: _Next Document
nn: _Neste dokument

en: _Next Location
nn: _Neste stad

en: _Number every
nn: _Nummerer kvar

en: _Open
nn: _Opna

en: _Open terminal here
nn: _Opna terminal her

en: _Open...
nn: _Opna...

en: _Output:
nn: _Utdata:

en: _Paste
nn: _Lim inn

en: _Preview
nn: _Førehandsvis

en: _Previous Document
nn: _Førre dokument

en: _Previous Location
nn: _Førre stad

en: _Print...
nn: S_kriv ut...

en: _Prompt for a format
nn: S_pør etter eit format

en: _Quit
nn: _Avslutt

en: _Redo
nn: Gje_r om

en: _Reload
nn: _Last om att

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Rename
nn: _Gje nytt namn

en: _Replace
nn: By_t ut

en: _Replace...
nn: _Byt ut …

en: _Restore Default Fonts
nn: _Gå tilbake til standardskrifter

en: _Retry
nn: Prøv _omatt

en: _Reverse order
nn: Omvendt _rekkefølgje

en: _Revert
nn: _Gå tilbake

en: _Save
nn: _Lagra

en: _Save All
nn: _Lagra alle

en: _Save:
nn: _Lagra:

en: _Search
nn: _Søk

en: _Search for:
nn: _Søk etter:

en: _Set root to active document
nn: _Sett rot til aktivt dokument

en: _Shortcut Key:
nn: _Snøggtast:

en: _Snippets:
nn: _Snuttar:

en: _Sort
nn: _Sorter

en: _Spelling Suggestions...
nn: _Staveframlegg ...

en: _Statusbar
nn: _Statuslinje

en: _Suggestions:
nn: _Framlegg:

en: _Tab trigger:
nn: _Tab-utløysar:

en: _Tab width:
nn: Breidde på _tabulatorar:

en: _Title Case
nn: Engelsk _tittelbokstavering

en: _Toolbar
nn: _Verktøylinje

en: _Tools
nn: _Verktøy

en: _Tools:
nn: _Verktøy:

en: _Undo
nn: _Angre

en: _Update
nn: _Oppdater

en: _Use custom format
nn: Br_uk sjølvvald format

en: _Use the system fixed width font (%s)
nn: _Bruk systemet si fastbreiddeskrift (%s)

en: _View
nn: _Vis

en: _View Folder
nn: _Vis mappe

en: _Wrap Around
nn: S_øk rundt

en: _Wrap around
nn: S_øk rundt

en: _minutes
nn: _minutt

en: ancestor
nn: forfader

en: ancestor-or-self
nn: forfader-eller-sjølv

en: attribute
nn: attributt

en: child
nn: barn

en: columns
nn: kolonner

en: descendant
nn: etterfølgjar

en: descendant-or-self
nn: etterfølgjar-eller-sjølv

en: directory
nn: mappe

en: false
nn: usnn

en: file
nn: fil

en: following
nn: følgjande

en: following-sibling
nn: følgjande-søsken

en: label
nn: merkelapp

[ctx: language]
en: Default
nn: Standard

en: lines
nn: liner

en: namespace
nn: namnerom

en: of
nn: av

en: page
nn: side

en: parent
nn: forelder

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
nn: pluma kan ikkje finna fila. Kanskje fila vart sletta nyleg.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: pluma kan ikkje handsama %s-adresser i skrivemodus. Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: pluma cannot handle %s locations.
nn: pluma kan ikkje handsama %s-adresser.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
nn: pluma kan ikkje handsama denne adressa i skrivemodus. Kontroller at du skreiv adressa rett og prøv igjen.

en: pluma cannot handle this location.
nn: pluma kan ikkje handsama denne adressa.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
nn: pluma klarte ikkje å ta tryggleikskopi av den gamle fila før den nye vert lagra. Du kan oversjå denne åtvaringa og lagra fila likevel, men dersom det skjer ein feil under lagring, kan den gamle kopien av fila gå tapt. Lagra likevel?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
nn: pluma klarte ikkje å fastslå teiknkodinga.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
nn: pluma opna denne instansen av fila slik at ho ikkje er redigerbar. Vil du redigera henne likevel?

en: preceding
nn: føregåande

en: preceding-sibling
nn: føregåande-søsken

en: rows
nn: rader

en: self
nn: sjølv

en: true
nn: sann

en: word
nn: ord
