xfce4-settings - en to nn translation catalogue (406 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
nn[0]: Fann %d MIME-type
nn[1]: Fann %d MIME-typar

en: %g px
nn: %g pkt

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
nn: %s (Xfce %s)
    
    Opphavsrettt (c) 2003-2006
            osar-cillation e.K. Alle rettar reservert.
    
    Skrive av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Bygd med Gtk+-%d.%d.%d, køyrar Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Meld feil til <%s>.

en: (Disabled)
nn: (Deaktivert)

en: 1x (no scaling)
nn: 1x (inga skalering)

en: ATI Settings
nn: ATI-innstillingar

en: A_pplication Shortcuts
nn: _Programsnarvegar

en: Acceleratio_n:
nn: Akselerasjo_n:

en: Acceleration _profile:
nn: Fartsauke_profil:

en: Acceleration t_ime:
nn: T_id for akselerasjon:

en: Acceptance _delay:
nn: S_einking:

en: Accessibility
nn: Tilgjenge

en: Active device in the dialog
nn: Aktiv eining i dialogen

en: Adjust the system-wide display scaling
nn: Juster skjermskaleringa

en: All Files
nn: Alle filer

en: All _Settings
nn: _Alle innstillingar

en: All files
nn: Alle filer

en: An unknown error, exit code is %d
nn: Ein ukjend feil, avsluttingskoden er %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
nn: Anti-aliasing, eller skriftutjamning, kan betra tekstutsjånaden på skjermen din

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Application Chooser Button
nn: Programveljarknapp

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
nn: Er du sikker på at du vil nullstilla kanalen «%s» og alle eigenskapane i han?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
nn: Er du sikker på at du vil nullstilla kanalen «%s» og alle eigenskapane i han?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil nullstilla eigenskapen «%s»?

en: Array
nn: Tabell

en: Assistive _Technologies
nn: Hjelpe_teknologi

[ctx: Automatically generated profile]
en: Automatic
nn: Automatisk

en: B_uttons and Feedback
nn: _Knappar og tilbakemeldingar

en: Beha_vior
nn: Åt_ferd

en: Blink _delay:
nn: Blinke_mellomrom:

en: Boolean
nn: Boolsk

en: Bounce Keys
nn: Samanslegne tastar

en: Bounce keys
nn: Samanslegne tastar

en: Bounce keys are disabled
nn: Samanslegne tastar er av

en: Bounce keys are enabled
nn: Samanslegne tastar er på

en: Browse the file system
nn: Bla gjennom filsystemet

en: Browse the file system to choose a custom command.
nn: Bla gjennom filsystemet for å velja kommando.

en: Browse the web
nn: Surf på nettet

en: Buttons
nn: Knappar

en: Caja File Manager
nn: Caja filutforskar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Change la_yout option
nn: Endra utforming med

en: Channel
nn: uKanal

en: Choose Application...
nn: Vel program...

en: Choose Preferred Application
nn: Vel standardprogram

en: Choose a custom File Manager
nn: Vel din eigen filutforskar

en: Choose a custom Mail Reader
nn: Vel din eigen epostlesar

en: Choose a custom Terminal Emulator
nn: Vel ditt eige terminalprogram

en: Choose a custom Web Browser
nn: Vel din eigen nettlesar

en: Circular scrolling
nn: Sirkulær rulling

en: Claws Mail
nn: Claws Epost

en: Clear
nn: Tøm

en: Clear filter
nn: Tøm filter

en: Clockwise
nn: Med klokka

en: Close
nn: Lukk

en: Co_mpose key
nn: «Co_mpose»-tasten

en: Comm_and:
nn: Komm_ando.

en: Command
nn: Kommando

en: Configure pointer device behavior and appearance
nn: Set opp åtferda og utsjånaden til peikareiningar

en: Configure screen settings and layout
nn: Set opp skjermen og utforminga

en: Configure...
nn: Konfigurer …

en: Could not create the settings dialog.
nn: Klarte ikkje laga innstillingsruta.

en: Counterclockwise
nn: Mot klokka

en: Cursor
nn: Peikar

en: Cursor si_ze:
nn: Pei_karstorleik:

en: Custom _DPI setting:
nn: Eiga _PPT-innstilling

en: Customize the look of your desktop
nn: Set opp korleis skrivebordet ditt skal sjå ut

en: DEVICE NAME
nn: EININGSNAMN

en: DPI
nn: PPT

en: D_istance:
nn: Av_stand:

en: De_vice:
nn: _Eining:

en: Debian X Terminal Emulator
nn: Debian X-terminalprogram

en: Default
nn: Standard

en: Default Application
nn: Standardprogram

en: Default Fon_t
nn: Standardskrift

en: Default _Monospace Font
nn: Standard _fastbreiddskrift

en: Define shortcuts for la_unching applications:
nn: Set opp _snøggtastar for å starta program:

en: Digital display
nn: Digital skjerm

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
nn: Slå a_v limte tastar viss du trykkjer to tastar

en: Disable touchpad _while typing
nn: Slå _av musefeltet når du skriv

en: Disabled
nn: Avslått

en: Display
nn: Skjerm

en: Display:
nn: Skjerm:

en: Displays
nn: Skjermar

en: Do not wait for a window manager on startup
nn: Ikkje vent på at vindaugshandteraren skal starta

en: Do nothing
nn: Gjer ingenting

en: Double
nn: Dobbel

en: Double Click
nn: Dobbeltklikk

en: Drag and Drop
nn: Dra og slepp

en: Duratio_n:
nn: Vari_gheit:

en: Edge scrolling
nn: Rulling med kanten

en: Edit Property
nn: Endra eigenskap

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
nn: Endra tastaturinnstillingar og snøggtastar

en: Edit selected property
nn: Endra denne eigenskapen

en: Empty
nn: Tom

en: Enable _event sounds
nn: Slå på _hendingslydar

en: Enable e_ditable accelerators
nn: Slå på snøggtastar som kan _endrast

en: Enable hori_zontal scrolling
nn: Slå på _vassrett rulling

en: Enable input feedbac_k sounds
nn: Slå på _lydmeldingar for inngang

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
nn: Slå på eller av lydmeldingar i det heile (krev «Canberra»-støtte)

en: Enlightened Terminal Emulator
nn: Enlightened terminalprogram

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
nn: Skriv inn kommandoen som skal starte snarvegen.

en: Epiphany Web Browser
nn: Epiphany nettlesar

en: Event sounds
nn: Hendingslydar

en: Executable Files
nn: Køyrbare filer

en: Extend to the right
nn: Utvid mot høgre

en: Failed to add new application "%s"
nn: Klarte ikkje leggja til det nye programmet «%s»

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
nn: Klarte ikkje kopla til xfconf-nissen. Grunngjeving: %s

en: Failed to create temporary directory
nn: Klarte ikkje oppretta mellombels mappe

en: Failed to execute default File Manager
nn: Klarte ikkje starta standard filutforskar

en: Failed to execute default Mail Reader
nn: Klarte ikkje starta standard epostlesar

en: Failed to execute default Terminal Emulator
nn: Klarte ikkje starta standard terminalprogram

en: Failed to execute default Web Browser
nn: Klarte ikkje starta standard nettlesar

en: Failed to extract archive
nn: Klarte ikkje pakka ut arkivet

en: Failed to install theme
nn: Klarte ikkje å installera bunaden

en: Failed to launch shortcut "%s"
nn: Klarte ikkje starta snarvegen «%s»

en: Failed to open %s for writing
nn: Klarte ikkje opna %s for skriving

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
nn: Klarte ikkje kopla programmet «%s» til mime-typen «%s».

en: Failed to set default File Manager
nn: Klarte ikkje setja standard-filutforskar

en: Failed to set default Mail Reader
nn: Klarte ikkje setje standard epostlesar

en: Failed to set default Terminal Emulator
nn: Klarte ikkje setja standard-terminalprogram

en: Failed to set default Web Browser
nn: Klarte ikkje setje standard nettlesar

en: File Manager
nn: Filhandsamar

en: File is larger than %d MB, installation aborted
nn: Fila er større enn %d MB, avbraut installasjonen

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
nn: Skriftkvaliteten på ein flatsjerm/LCD-skjerm kan bli mykje betre om du vel rett underpikselordning for skjermen din

en: Fork to the background
nn: Splitt til bakgrunnen

en: Full
nn: Fullt

en: GNOME Terminal
nn: GNOME terminal

en: Galeon Web Browser
nn: Galeon nettlesar

en: General
nn: Allment

en: Graphical settings editor for Xfconf
nn: Grafisk innstillingsprogram for Xfconf

en: Half (left-handed)
nn: Halv (venstrehendt)

en: Horizontal
nn: Vassrett

en: Horizontal and Vertical
nn: Horisontalt og vertikalt

en: Icons
nn: Ikon

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
nn: Når dette er valt, vil du kunna endra snøggtastar ved å halda musepeikaren over menyoppføringa og tasta den nye tastekombinasjonen for snarvegen.

en: Improve keyboard and mouse accessibility
nn: Betra tilgjenget for mus og tastatur

en: Int
nn: Heiltal

en: Int64
nn: 64-heiltal

en: Integer
nn: Heiltal

en: Invalid helper type "%s"
nn: Ugyldig hjelpertype "%s"

en: Inverted
nn: Omvendt

en: K_eystroke delay:
nn: Tasteseinkin_g:

en: Keep this configuration
nn: Lagra dette oppsettet

en: Key_board layout
nn: Tastaturutformin_g

en: Keyboa_rd
nn: Tastatu_r

en: Keyboard
nn: Tastatur

en: Keyboard layout selection
nn: Tastaturutformingsval

en: Konqueror Web Browser
nn: Konqueror nettlesar

en: Laptop
nn: Berbar maskin

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
nn: Start standardhjelpar av TYPE med valfritt PARAMETER, der TYPE er ein av desse verdiane.

en: Layout
nn: Utforming

en: Le_ft-handed
nn: _Venstrehendt

en: Left
nn: Venstre

en: Links Text Browser
nn: Links tekstnettlesar

en: Locked
nn: Låst

en: Lynx Text Browser
nn: Lynx tekstnettlesar

en: MIME Type
nn: MIME-type

en: Ma_ximum speed:
nn: Hø_gste fart:

en: Mail Reader
nn: Epostlesar

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
nn: Mange skrifttypar inneheld informasjon om korleis skrifta skal teiknast på best mogleg vis. Vel det som ser best ut for deg.

en: Medium
nn: Middels

en: Menus and Buttons
nn: Menyar og knappar

en: Minimal interface to set up an external output
nn: Minimal brukarflate for å setja opp ein ekstern utgang

en: Mirror Displays
nn: Spegle skjermane

en: Mirror Screens
nn: Spegla skjermar

en: Monitor
nn: Skjerm

en: Monitor %s
nn: Skjerm %s

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: Mouse (relative)
nn: Mus (relativ)

en: Mouse Emulation
nn: Museemulering

en: Mouse and Touchpad
nn: Mus og musefelt

en: Move currently selected item down by one row
nn: Flytt valt element ned ei rad

en: Move currently selected item up by one row
nn: Flytt valt element opp ei rad

en: Mozilla Browser
nn: Mozilla nettlesar

en: New Property
nn: Ny eigenskap

en: New property
nn: Ny eigenskap

en: No
nn: Nei

en: No AT-SPI provider was found on your system
nn: Fann ingen AT-SPI-tilbydarar på maskina di

en: No application selected
nn: Ingen program er valde

en: No command specified
nn: Ingen kommando er nemnd

en: No helper defined for "%s".
nn: Ingen hjelpar definert for «%s».

en: None
nn: Ingen

en: None (right-handed)
nn: Ingen (høgrehendt)

en: None available
nn: Fann ingen

en: Only Display 1
nn: Berre skjerm 1

en: Only Display 2
nn: Berre skjerm 2

en: Open
nn: Opna

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
nn: Opna <i>%s</i> og andre filer av typen «%s» med:

en: Opera Browser
nn: Opera nettlesar

en: Other Applications
nn: Andre program

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
nn: Overstyr den auto-oppdaga skjermoppløysinga viss skriftene ser for store eller små ut

en: PCMan File Manager
nn: PCMan filutforskar

en: PCManFM-Qt File Manager
nn: PCManFM-Qt filutforskar

en: Pen (absolute)
nn: Penn (absolutt)

en: Perl Scripts
nn: Perlskript

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
nn: Vel favoritt-filutforskaren din no
    og klikk OK for å halda fram.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
nn: Vel favoritt-epostlesaren din no
    og klikk OK for å halda fram.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
nn: Vel favoritt-terminalprogrammet ditt no
    og klikk OK for å halda fram.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
nn: Vel favorittnettlesaren din no
    og klikk OK for å halda fram.

en: Please report bugs to <%s>.
nn: Rapporter feil til <%s>.

en: Pointer Speed
nn: Peikarfart:

en: Press left mouse button to change the selected application.
nn: Bruk venstre museknapp for å endra valt program.

en: Preview
nn: Førehandsvising

en: Print version information and exit
nn: Vis versjonsinformasjonen og avslutt

en: Property
nn: Eigenskap

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
nn: Eigenskapsnamn kan berre inkludera ASCII-teikna A-Z, a-z, 0-9, «_», «-», «:», «.», «,», «[», «]», «{», «}», «<» og «>», i tillegg til «/» som skiljeteikn

en: Property names cannot end with a '/' character
nn: Eigenskapnamn kan ikkje slutta med eit '/'-teikn

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
nn: Eigenskapnamn kan ikkje ha to eller fleire '/'-teikn etter kvarandre

en: Property names must start with a '/' character
nn: Eigenskapnamn må starta med ein '/'

en: Python Scripts
nn: Pythonskript

en: Question
nn: Spørsmål

en: ROX-Filer
nn: ROX-filer

en: R_epeat interval:
nn: Pause mell_om gjentakingar:

en: R_esolution:
nn: _Oppløysing:

en: Read your email
nn: Les eposten din

en: Recommended Applications
nn: Tilrådde program

en: Ref_lection:
nn: Ref_leksjon:

en: Refresh
nn: Oppfrisk

en: Refresh _rate:
nn: Oppfriskings_rate:

en: Rendering
nn: Oppteikning

en: Repe_at speed:
nn: _Gjentakingsfart:

en: Replace running xsettings daemon (if any)
nn: Byt ut alle xsettings-nissar (om nokon)

en: Reset selected property
nn: Nullstill denne eigenskapen

en: Reset to Default
nn: Nullstill til standard

en: Reset to Defaults
nn: Nullstill til standard

en: Reset to _Defaults
nn: Nullstill til stan_dard

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
nn: Viss du nullstiller ein kanal, vil du mista desse eigenlaga innstillingane.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
nn: Å nullstilla ein eigenskap vil fjerna desse eigenlaga innstillingane.

en: Resolution:
nn: Oppløysing:

en: Restore num l_ock state on startup
nn: Gjenopprett num l_ock-statusen ved oppstart

en: Restore the previous configuration
nn: Tilbakestill til førre oppsettet

en: Reverse scroll d_irection
nn: Retn_ing for baklengs rulling

en: Ri_ght-handed
nn: Hø_grehendt

en: Right
nn: Høgre

en: Ro_tation:
nn: R_otasjon:

en: Rodent File Manager
nn: Rodent filutforskar

en: Ruby Scripts
nn: Rubyskript

en: SOCKET ID
nn: SOKKEL-ID

en: Save
nn: Lagra

en: Scrolling
nn: Rulling

en: Scrolling _mode:
nn: Rull_ing

en: Select Application
nn: Vel ein kommando

en: Select a default font
nn: Vel ei standardskrift

en: Select a default monospace font
nn: Vel ei standardskrift for fast breidd

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
nn: Vel ein skjerm for å endre eigenskapane hans; dra han for å endre plasseringa.

en: Select an Application
nn: Vel eit program

en: Select application
nn: Vel program

en: Select command
nn: Vel ein kommando

en: Selected output not disabled
nn: Den valde utgangen er ikkje avslegen

en: Sensitivit_y:
nn: Følse_md:

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
nn: Set fartsauken og følsemda for denne eininga til standardverdiane

en: Setti_ngs
nn: Eige_nskapar

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Settings Editor
nn: Innstillingar

en: Settings Manager
nn: Innstillingshandterar

en: Settings dialog to show
nn: Kva innstillingsdialog som skal visast

en: Settings manager socket
nn: Sokkel for innstillingshandterar

en: Shell Scripts
nn: Skalskript

en: Shortcut
nn: Snarveg

en: Shortcut Command
nn: Kommandosnarveg

en: Shortcut:
nn: Snarveg:

en: Show _blinking
nn: Vis _blinkande

en: Show images in _menus
nn: Vis bilete i _menyane

en: Show images on _buttons
nn: Vis bilete på _knappane

en: Show location of pointer on keypress
nn: Vis kor peikaren er ved tastetrykk

en: Size
nn: Storleik

en: Slight
nn: Litt

en: Slow Keys
nn: Seine tastar

en: Slow keys
nn: Seine tastar

en: Slow keys are disabled
nn: Seine tastar er av

en: Slow keys are enabled
nn: Seine tastar er på

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
nn: Vel programmet du ynskjer å bruka som
    standard filutforskar i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
nn: Vel programmet du ynskjer å bruka som
    standard epostlesar i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
nn: Vel programmet du ynskjer å bruka som
    standard teminalprogram i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
nn: Vel programmet du ynskjer å bruka som
    standard nettlesar i Xfce:

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
nn: Vel om ikona skal stå ved sidan av oppføringane i menyane

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
nn: Vel om ikona skal stå ved sidan av teksten på knappane

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
nn: Vel om du vil høyra lydar ved museklikk og andre brukarhandlingar

en: Specify whether or not the text cursor blinks
nn: Vel om skrivemerket skal blinka

en: St_yle
nn: St_il

en: Sticky Keys
nn: Limte tastar

en: Sticky keys
nn: Limte tastar

en: Sticky keys are disabled
nn: Limte tastar er av

en: Sticky keys are enabled
nn: Limte tastar er på

en: String
nn: Streng

en: Sub-_pixel order:
nn: _Rekkjefylgje på underpunkt:

en: T_ouchpad
nn: M_usefelt

en: Tab_let
nn: _Peikeflate

en: Tap touchpad to clic_k
nn: Tapp på muse_feltet for å trykka

en: Television
nn: Fjernsyn

en: Terminal Emulator
nn: Terminalprogram

en: Text
nn: Tekst

en: Text next to icons
nn: Tekst ved sidan av ikon

en: Text under icons
nn: Tekst under ikon

en: Th_reshold:
nn: Te_rskel:

en: The Xfce Settings Daemon
nn: Xfce-innstillingsnissen

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nn: Utviklingslaget for Xfce. Alle rettar er reserverte.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
nn: Kravd tid mellom tastetrykk (i millisekund)

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
nn: Kor mykje tid som krevst før eit tastetrykk blir oppfanga (i millisekund)

en: The command may not be empty.
nn: Kommandoen kan ikkje vera tom

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
nn: Tida mellom kvar gong skrivemerket blinkar (i millisekund)

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
nn: Kor mykje peikarfarten skal auka når du flytter på musa

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
nn: Du må ikkje slå av den siste aktive utgangen, for då blir systemet ubrukande.

en: The maximum pointer speed after acceleration
nn: Høgste peikarfart etter fartsauke

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
nn: Musepeikaren kan ikkje flytta lengre enn denne distansen mellom to klikk for at dei skal vera dobbeltklikk

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
nn: Kor mange punkt peikaren må flytta seg før han byrjar ei dra-hending

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
nn: Kor mange punkt peikaren må flytta seg på kort tid før han byrjar auka farten

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
nn: Kor lang tid som skal gå før høgste peikarfart er nådd

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
nn: Kor snøgt tastetrykka skal koma om du held inne ein tast

en: The root element ('/') is not a valid property name
nn: Rotelementet ('/') er ikkje eit gyldig eigenskapnamn

en: The system defaults will be restored next time you log in.
nn: Systemstandardene blir gjenoppretta neste gong du loggar inn.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
nn: Tida før ein inntrykt tast lagar fleire teikn (i millisekund)

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
nn: Tida mellom oppattekne rørslehandlingar (i millisekund)

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
nn: Tida mellom fyrste tastetrykk og fyrste oppattekne rørslehandling (i millisekund)

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
nn: Tida som skal til for å nå høgste fart (i millisekund)

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
nn: Denne skrifta vil vera standardskrift når me teiknar opp brukarflateteksten

en: This font will be used as the default monospace font, for example by terminal emulators.
nn: Denne skrifta vil vera standard der me bruker skriftar med fast breidd, til dømes i terminalemulatorar.

en: This system is using RandR %d.%d. For the display settings to work version 1.2 is required at least
nn: Denne maskina bruker RandR %d.%d. For at skjerminnstillingane skal verka, må du minst ha versjon 1.2.

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
nn: Dette fjernar den eigenlaga mime-innstillinga di og nullstiller til standardinnstillinga.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
nn: Dette nullstiller alle snarvegar til standardverdiane. Vil du verkeleg gjera dette?

en: Ti_me:
nn: T_id:

en: Trac_king mode:
nn: S_poremodus:

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
nn: To museklikk på mindre enn denne tida (i millisekund) vil bli oppfatta som eit dobbeltklikk

en: Two-finger scrolling
nn: Rulling med to fingrar

en: Type '%s --help' for usage.
nn: Skriv '%s --help' for bruksinstruksjonar

en: Typing Settings
nn: Skriveinnstillingar

en: Unable to initialize GTK+.
nn: Klarte ikkje starta GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
nn: Greier ikkje starta innstillingane for den lukka drivaren

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
nn: Greier ikkje spørja etter kva versjon RandR-utviding som er i bruk

en: Unable to start "%s"
nn: Klarte ikkje starta «%s»

en: Unable to start the Xfce Display Settings
nn: Greier ikkje starta Xfce-skjerminnstillingane

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unknown format, only archives and directories are supported
nn: Ukjent format, berre arkiv og mapper er støtta

en: Unsigned Int
nn: Usignert heiltal

en: Unsigned Int64
nn: Usignert 64-heiltal

en: Use _bounce keys
nn: Bru_k samanslegne tastar

en: Use _startup notification
nn: Bruk opp_startsmelding

en: Use a c_ustom command:
nn: Vel ein _eigen kommando

en: Use a custom application which is not included in the above list.
nn: Bruk sjølvvalt program som ikkje ligg i lista ovanfor

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
nn: Bruk ein eigen kommando for eit program som ikkje finst i programlista over.

en: Use slow _keys
nn: Bruk _seine tastar

en: Use the command line
nn: Bruk kommandlinja

en: User Set
nn: Brukarinnstilt

en: Value
nn: Verdi

en: Version information
nn: Informasjon om denne utgåva

en: Vertical
nn: Loddrett

en: Vertical BGR
nn: Loddrett BGR

en: Vertical RGB
nn: Loddrett RGB

en: W3M Text Browser
nn: W3M tekstnettlesar

en: Warning
nn: Åtvaring

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i> in a terminal emulator.
nn: Åtvaring: denne ikon-drakta har inga hurtiglagerfil. Du kan oppretta ei ved å køyre <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i> i ein terminal.

en: Web Browser
nn: Nettlesar

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
nn: Når dette er valt, vil tilvalsknappane (slik som Control, Alt og Shift) haldast låste til du trykkjer tasten ein gong til

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
nn: Når dette er valt, vil same teiknet koma på nytt og på nytt om du held inne ein tast

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
nn: Når dette er valt, vil «fastlimte tastar» bli slege av viss du trykkjer to tastar samstundes

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
nn: Når dette er valt, vil du kunna kontrollera musepeikaren med nummertastefeltet på tastaturet

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
nn: Når dette er valt, vil rullehjulet verka i motsett retning

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
nn: Når dette er valt, vil musefeltet vera avslege når du skriv på tastaturet

en: Workspace %d
nn: Arbeidsområde %d

en: Xfce Terminal
nn: Xfce-terminal

en: Xfe File Manager
nn: Xfe filutforskar

en: Yes
nn: Ja

en: _Acceleration delay:
nn: _Fartsaukeseinking:

en: _Add
nn: _Legg til

en: _Behavior
nn: Å_tferd

en: _Browse...
nn: _Bla gjennom...

en: _Cancel
nn: Av_bryt

en: _Close
nn: _Lukk

en: _Devices
nn: _Einingar

en: _Edit
nn: _Rediger

en: _Enable anti-aliasing
nn: Slå på s_kriftutjamning

en: _Enable assistive technologies
nn: _Slå på hjelpeteknologiar

en: _Enable key repeat
nn: Slå på taste_gjentaking

en: _Fonts
nn: _Skrifttypar

en: _General
nn: _Allment

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Icons
nn: _Ikon

en: _Internet
nn: _Internett

en: _Keyboard model
nn: _Tastaturmodell

en: _Layout
nn: Ut_forming

en: _Lock sticky keys
nn: Lås l_imte tastar

en: _Mirror displays
nn: _Spegla skjermane

en: _Monitor
nn: Skjer_m

en: _Mouse
nn: _Mus

en: _Open
nn: _Opna

en: _Other...
nn: _Andre ...

en: _Property:
nn: Eigenska_p:

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Repeat delay:
nn: _Gjentakingsmellomrom:

en: _Reset
nn: _Nullstill

en: _Reset Channel
nn: _Nullstill kanalen

en: _Reset to Defaults
nn: Nullstill til standa_rdverdiar

en: _Rotation:
nn: _Rotasjon:

en: _Test area:
nn: _Prøvefelt:

en: _Theme
nn: _Drakt

en: _Use mouse emulation
nn: _Bruk musemulering

en: _Use sticky keys
nn: Bruk _limte tastar

en: _Utilities
nn: _Verktøy

en: _Value:
nn: _Verdi:

en: _Window Scaling
nn: _Vindaugsskalering

en: msec
nn: msek

en: pixels/sec
nn: punkt/sek

en: radiobutton
nn: radioknapp

en: reset
nn: nullstill

en: start monitoring channel "%s"
nn: byrja å lytta på kanalen «%s»
