Xfce Panel Plugins - en to nn translation catalogue (232 entries)

en: 	Direction: %s (%s%s)
nn: 	Retning: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
nn: 	Leksikoninformasjon delvis frå

en: 	Moon phase:	%s
nn: 	Månefase:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
nn: 	Månefase:	Ukjend

en: 	Sunrise:		%s
nn: 	Soloppgang:		%s

en: 	Sunset:		%s
nn: 	Solnedgang:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
nn: 	Vêrdata:
    	Førre:	%s
    	Neste:	%s
    	Mislykka forsøk til no: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
nn: 
    	Høgd over havet og tidssonedata frå

en: 
    	Weather and astronomical data from
nn: 
    	Vêr- og astronomisk data frå

en: 
    Atmosphere
nn: 
    Atmosfære

en: 
    Clouds
nn: 
    Skyer

en: 
    Downloads
nn: 
    Nedlastingar

en: 
    Precipitation
nn: 
    Nedbør

en: 
    Temperatures
nn: 
    Temperaturar

en: 
    Wind
nn: 
    Vind

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
nn: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperatur:</b> %s
    <b>Vind:</b> %s frå %s
    <b>Trykk:</b> %s
    <b>Fukt:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
nn: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">frå %s til %s, med %s nedbør</span>
    
    <b>Temperatur:</b> %s		<span size="smaller">(verdiar kl. %s)</span>
    <b>Vind:</b> %s (%spå Beaufort-skalaen) frå %s(%s)
    <b>Trykk:</b> %s    <b>Fukt:</b> %s
    <b>Tåke:</b> %s    <b>Skydekke:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
nn: <b>Atmosfære</b>

en: <b>Clouds</b>
nn: <b>Skyer</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
nn: <b>Katalog:</b> %s
    
    <b>Forfattar:</b> %s
    
    <b>Skildring:</b> %s
    
    <b>Lisens:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
nn: <b>Nedbør</b>

en: <b>Temperatures</b>
nn: <b>Temperaturar</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
nn: <b>Tider for utrekningar</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Mengd:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Opplevd temperatur:   %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Barometrisk trykk:      %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Skydekke:     %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
nn: <tt><small>Data utrekna for:     %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Duggpunkt:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Tåke:          %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Høgt skydekke:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
nn: <tt><small>Intervalslutt:        %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
nn: <tt><small>Intervallstart:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Lågt skydekke:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Mellomhøgt skydekke: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
nn: <tt><small>Månefase: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
nn: <tt><small>Månefase: Ukjend</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
nn: <tt><small>Relativ fukt:           %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
nn: <tt><small>Soloppgang: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
nn: <tt><small>Solnedgang:  %s</small></tt>

en: A
nn: OT

en: A_dd
nn: _Legg til

en: Afternoon
nn: Ettermiddag

en: Altitu_de:
nn: _Høgd:

en: Altitude
nn: Høgd

en: Animate _transitions between labels
nn: Ani_mer overgangen mellom etikettar

en: Apparent te_mperature:
nn: _Opplevd temperatur

en: Apparent temperature
nn: Opplevd temperatur

en: Apparent temperature (A)
nn: Opplevd temperatur (OT)

en: Barometric _pressure:
nn: Atmosf_ærisk trykk

en: Barometric pressure
nn: Atmosfærisk trykk

en: Barometric pressure (P)
nn: Atmosfærisk trykk (AT)

en: C
nn: S

en: CH
nn: SH

en: CL
nn: SL

en: CM
nn: SM

en: Cannot update weather data
nn: Klarte ikkje oppdatera vinddata

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
nn: Endra stadnamnet til kva enn du vil. Det er berre nytta i visninga og endrar ikkje posisjonsparametrane på nokon måte.

en: Choose an icon theme.
nn: Vel eit ikontema.

en: Clear
nn: Klårt

en: Cloudiness
nn: Skydekke

en: Cloudiness (C)
nn: Skydekke (S)

en: Cloudy
nn: Skya

en: Coordinates
nn: Koordinat

en: Copyright (c) 2003-2014
nn: Opphavsrett (c) 2003-2014

en: Currently no data available.
nn: Ingen data tilgjengeleg enno.

en: D
nn: DP

en: Days in columns
nn: Dagar i kolonnar

en: Days in rows
nn: Dagar i rader

en: Detecting...
nn: Oppdagar …

en: Dew point
nn: Duggpunkt

en: Dew point (D)
nn: Duggpunkt (DP)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
nn: Nedlasting av astronomiske data feila med HTTP-status %d, grunn: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
nn: Nedlasting av vêrdata feila med HTTP-status %d, grunn: %s

en: E
nn: A

en: East
nn: Aust

en: Enter a city name or address
nn: Skriv eit bynamn eller ei adresse

en: Error parsing astronomical data!
nn: Feil ved tolking av astronomiske data!

en: Error parsing weather data!
nn: Feil ved tolking av vêrdata!

en: Error writing cache file %s!
nn: Klarte ikkje å skriva mellomlagerfila %s!

en: Evening
nn: Kveld

en: F
nn: TÅ

en: Feet (ft)
nn: Fot (')

en: Feet per second (ft/s)
nn: Fot i sekundet (ft/s)

en: First quarter
nn: Halvmåne i ny

en: Fog
nn: Tåke

en: Fog (F)
nn: Tåke (TÅ)

en: Font and color:
nn: Skrift og farge:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
nn: For stader utanfor Noreg er høgdmodellen brukt av met.no-tenesta ikkje
    spesielt god, så du må vanlegvis spesifisera høgda som ein
    tilleggsparameter, elles vil dei rapporterte verdiane bli feil.
    
    Programmet prøver å oppdaga høgd automatisk med GeoNames-vevtenesta,
    men den er heller alltid korrekt, så du kan endra høgda her.
    
    Høgd er oppgjeve i meter over havet, alternativt i fot ved å endra
    eining i Einingar-fanen. Høgd bør vera nokolunde lik den faktiske
    verdien, men små forskjellar har ingen påverknad på vêrdata. Innad i
    Noreg har denne innstillinga ingen verknad i det heile.

en: Full moon
nn: Fullmåne

en: H
nn: F

en: Hectopascals (hPa)
nn: Hectopascal (hPa)

en: High clouds
nn: Høge skyar

en: High clouds (CH)
nn: Høger skyer (SH)

en: Humidity (H)
nn: Fukt (F)

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
nn: Viss den valte staden ikkje er i din tidssone, så må du gi programmet rett tidssone for at tid skal visast korrekt. Tidssone blir oppdaga automatisk med GeoNames-vevtenesten, men du må kanskje retta på han om det trengst.
    La dette feltet vera tomt for å bruka tidssonen som systemet ditt oppgir. Om tidssonen er ugyldig får du UTC-tid, men det kan òg vera systemavhengig.

en: Inches (in)
nn: Tommer (")

en: Inches of mercury (inHg)
nn: Tommer kvikksølv (inHg)

en: Kilometers per hour (km/h)
nn: Kilometer i timen (km/t)

en: Knots (kt)
nn: Knop (kn)

en: L_ongitude:
nn: Len_gdegrad:

en: Labels to d_isplay
nn: Etikettar å _visa

en: Latitud_e:
nn: _Breiddegrad:

en: Latitude
nn: Breiddegrad

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
nn: Breiddegrad spesifiserer nord-sør-posisjonen til eit punkt på overflaten av jorda. Viss du endrar denne verdien for hand, må du oppgje korrekt høgd over havet og tidssone òg.

en: Li_nes:
nn: L_injer:

en: Light rain
nn: Lett regn

en: Light rain with thunder
nn: Lett regn med tore

en: Lightly cloudy
nn: Lettskya

en: Location _name:
nn: S_tad:

en: Longitude
nn: Lengdegrad

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
nn: Lengdegrad spesifiserer aust-vest-posisjonen til eit punkt på overflaten av jorda. Viss du endrar denne verdien for hand, må du oppgje korrekt høgd over havet og tidssone òg.

en: Low clouds
nn: Låge skyer

en: Low clouds (CL)
nn: Låge skyer (SL)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
nn: Meter i sekundet er eininga meteorologar nyttar for å uttrykkja vindfart.

en: Meters (m)
nn: Meter (m)

en: Meters per second (m/s)
nn: Meter i sekundet (m/s)

en: Middle clouds
nn: Mellomhøge skyer

en: Middle clouds (CM)
nn: Mellomhøge skyer (SM)

en: Miles per hour (mph)
nn: Engelske mil i timen (mph)

en: Millimeters (mm)
nn: Millimeter (mm)

en: Morning
nn: Morgon

en: Move do_wn
nn: Flytt _ned

en: Move u_p
nn: Flytt _opp

en: NE
nn: NA

en: NW
nn: NV

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
nn: Celsius-skalaen er oppkalt etter astromonen Anders Celsius, som fann opp den opphavlege skalaen i 1742. Celsius-skalaen er ei internasjonal standardeining og vert no definert ved Kelvin-skalaen. 0 °C er ekvivalent med 273.15 K og ein forskjell på 1 °C i temperator er nøyaktig det same som ein forskjell på 1 K. Celsius-skalaen er definert med smeltepunktet til vann rundt 0 °C og kokepunktet ved 100 °C med eit trykk på ein standardatmosfære (1 atm = 1013.5 hPa). Fram til 1948 var eininga kjend som <i>centigrade</i> på engelsk, frå Latin <i>centum</i> (100) og <i>gradus</i> (steg).
    I meteorologi og i kvardagen er Celsius-skalaen hendig for å uttrykka temperaturar sidan tala enkelt indikerer når det vil komma underkjølt regn og snø.

en: New moon
nn: Nymåne

en: Night
nn: Natt

en: No Data
nn: Ingen data

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
nn: Inga standard ikontema? Dette burde ikkje skje, programmet vil krasja!

en: No icon theme!
nn: Ingen ikontema!

en: North
nn: Nord

en: North-East
nn: Nordaust

en: North-West
nn: Nordvest

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
nn: Opna mappa med brukarikontema i filhandsamaren, opprett ho viss ho ikkje finst.

en: P
nn: AT

en: Partly cloudy
nn: Til dels skya

en: Please set a location in the plugin settings.
nn: Ver venleg og legg inn ein stad i innstillingane

en: Pound-force per square inch (psi)
nn: Pund per kvadrattomme (psi)

en: Prec_ipitations:
nn: B_øyer:

en: Precipitation (R)
nn: Nedbør (N)

en: Precipitation amount
nn: Nedbørmengd

en: R
nn: N

en: Rain
nn: Regn

en: Rain showers
nn: Regnbøyer

en: Rain with thunder
nn: Regn med tore

en: Re_fresh
nn: Opp_frisk

en: Relative humidity
nn: Relativ fukt

en: Results
nn: Resultat

en: SE
nn: SA

en: SW
nn: SV

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
nn: Søk etter ein ny stad og oppdag parametrar automatisk.

en: Search location
nn: Søk etter stad

en: Searching...
nn: Søkjer …

en: Select _font
nn: Vel skriftt_ype

en: Select font
nn: Vel skrifttype

en: Short-term forecast data unavailable.
nn: Ingen tilgjengelege data for korttidsvarsel.

en: Show current weather conditions
nn: Vis gjeldande vêrforhold

en: Show scroll_box
nn: Vis r_ullefelt

en: Show weather conditions and forecasts
nn: Vis vêrforhold og varsel

en: Simple
nn: Enkel

en: Sleet
nn: Sludd

en: Sleet showers
nn: Sluddbøyer

en: Sleet showers with thunder
nn: Sluddbøyer med tore

en: Sleet with thunder
nn: Sludd med tore

en: Snow
nn: Snø

en: Snow showers
nn: Snøbøyer

en: Snow showers with thunder
nn: Snøbøyer med tore

en: South
nn: Sør

en: South-East
nn: Søraust

en: South-West
nn: Sørvest

en: Sunny
nn: Sol

en: Temperature
nn: Temperatur

en: Temperature (T)
nn: Temperatur (T)

en: The Norwegian Meteorological Institute
nn: Meteorologisk institutt

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
nn: Fahrenheit-skalaen brukt i dag er basert på ein som fysikaren Daniel
    Gabriel Fahrenheit la fram i 1724. 0 °F var frysepunktet til saltlake
    på den opphavlege skalaen ved standard atmosfærisk trykk, som var den
    lågaste temperaturen du kunne få med ei blanding av is, salt og
    salmiakk. Smeltepunktet til vatn er ved 32 °F og kokepunktet ved 212
    °F. Fahrenheit- og Celsius-skalaane tangerer kvarandre ved -40 grader.
    Sjølv ved kalde vintrar vil temperaturen sjeldan bli negativ på
    Fahrenheit-skalaen.
    Oppfinnaren av skalaen var eit medlem av Royal Society i London og
    hadde eit godt omdømme, så Fahrenheit-skalaen vart populær i mange
    engelsktalande land, men han vart erstatta av Celsius-skalaen i dei
    fleste av desse landa når dei gjekk over til det metriske systemet på
    midten og slutten av 1900-talet.

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
nn: Eininga pascal, kalla opp etter matematikaren, fysikaren og filosofen Blaise Pascal, er ei SI-avleidd eining som gir eit mål for kraft over eit areal, definert som éin newton per kvadratmeter. Ein standard atmosfære (atm) er 1013,25 hPa.

en: The sun never rises today.
nn: Sola står ikkje opp i dag.

en: The sun never sets today.
nn: Sola går ikkje ned i dag.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
nn: Sola står opp %s og går ned %s.

en: Third quarter
nn: Halvmåne i ne

en: Thunder showers
nn: Torebøyer

en: Thundersnow
nn: Toresnø

en: Today
nn: I dag

en: Tomorrow
nn: I morgon

en: Unable to open the following url: %s
nn: Klarte ikkje opna url: %s

en: Unnamed place
nn: Stad utan namn

en: Unset
nn: Ikkje sett

en: Verbose
nn: Utførleg

en: W
nn: V

en: WB
nn: VB

en: WD
nn: VR

en: WS
nn: VF

en: Waning crescent
nn: Månesigd i ne

en: Waning gibbous
nn: Trekvartmåne i ne

en: Waxing crescent
nn: Månesigd i ny

en: Waxing gibbous
nn: Trekvartmåne i ny

en: Weather Report
nn: Vêrvarsel

en: Weather Update
nn: Vêroppdatering

en: West
nn: Vest

en: Wind direction (WD)
nn: Vindretning (VR)

en: Wind direction in degrees (WD)
nn: Vindretning, gradar (VR)

en: Wind speed (WS)
nn: Vindfart (VF)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
nn: Vindfart – Beaufort-skalaen (VB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
nn: Vindfart på TV eller i nyhenda er ofte gitt i km/t.

en: Windchill/Heat index
nn: Vindavkjølings-/varmeindeks

en: Windchill/Humidex
nn: Vindavkjølings-/humidex

en: _Appearance
nn: _Utsjånad

en: _Details
nn: _Detaljar

en: _Forecast
nn: _Vêrvarsel

en: _Forecast layout:
nn: _Varselutforming:

en: _Icon theme:
nn: _Ikontema:

en: _Location
nn: S_tad:

en: _Number of forecast days:
nn: _Dagar å varsla for:

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Round values
nn: Av_rund verdiar

en: _Scrollbox
nn: _Rullefelt

en: _Temperature:
nn: _Temperatur:

en: _Timezone:
nn: _Tidssone:

en: _Tooltip style:
nn: Info_boblestil:

en: _Units
nn: _Einingar

en: _Wind speed:
nn: _Vindfart:

en: feet
nn: fot

en: ft
nn: '

en: ft/s
nn: '/s

en: getting %s
nn: hentar %s

en: in
nn: "

en: km/h
nn: km/t

en: kt
nn: kn

en: meters
nn: meter

en: unknown
nn: ukjend
