engrampa 1.25.0 - en to oc translation catalogue (410 entries)

en: %d %B %Y, %H:%M
oc: %d %B de %Y, %H:%M

en: %lu file remaining | %lu files remaining
oc[0]: %lu fichièr restant
oc[1]: %lu fichièrs restants

en: %lu object (%s) | %lu objects (%s)
oc[0]: %lu objècte (%s)
oc[1]: %lu objèctes (%s)

en: %lu object selected (%s) | %lu objects selected (%s)
oc[0]: %lu objècte seleccionat (%s)
oc[1]: %lu objèctes seleccionats (%s)

en: %s Properties
oc: Proprietats de %s

en: - Create and modify an archive
oc: - Crear e modificar un archiu

en: 7-Zip Compressed File (.7z)
oc: Fichièr compressat amb 7-zip (.7z)

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
oc: <i><b>Nòta :</b> lo senhal serà utilizat per chifrar los fichièrs que seràn aponduts a l'archiu actiu e per deschifrar los fichièrs que trairetz de l'archiu. Quand tamparetz l'archiu, lo senhal serà suprimit.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
oc: <span weight="bold" size="larger">Senhal necessari</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
oc: Un fichièr que se sòna « %s » existís ja.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
oc: Un repertòri que se sòna « %s » existís ja.
    
    %s

en: AIX Small Indexed Archive (.ar)
oc: Archiu AIX Small Indexed (.ar)

en: ALZip Compressed File (.alz)
oc: Fichièr compressat ALZip (.alz)

en: ALZip archive
oc: Archiu ALZip

en: ARC archive
oc: Archius ARC

en: ARCHIVE
oc: ARCHIU

en: ARJ Compressed Archive (.arj)
oc: Archiu compressat ARJ (.arj)

en: Actions
oc: Accions

en: Add Files
oc: Apondre de fichièrs

en: Add Folder
oc: Apondre un repertòri

en: Add a Folder
oc: Apondre un repertòri

en: Add a _Folder…
oc: Ajustar un _repertòri…

en: Add a folder to the archive
oc: Apondre un repertòri a l'archiu

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
oc: Apondre de fichièrs dins un archiu de causir puèi sortir del programa

en: Add files to an archive
oc: Apondre de fichièrs dins un archiu

en: Add files to the archive
oc: Apondre de fichièrs dins l'archiu

en: Add files to the specified archive and quit the program
oc: Apondre de fichièrs dins l'archiu indicat puèi sortir del programa

en: Add only if _newer
oc: Apondre sonque s'es pus _recent

en: Adding file:
oc: Apondre un fichièr :

en: Adding files to "%s"
oc: Apondon dels fichièrs a « %s »

en: Adds 'unar' support over .zip archives.
oc: Ajusta la compatibilitat « unar » als archius .zip.

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All Supported Files
oc: Totes los fichièrs gerits

en: All archives
oc: Totes los archius

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Allows to create and extract archives
oc: Permet de crear e de traire d’archius

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
oc: Gestionari de fichièrs compressats per l’environament MATE desktop

en: An error occurred while adding files to the archive.
oc: I a aguda una error al moment d'apondre de fichièrs a l'archiu.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
oc: I a aguda una error al moment de suprimir de fichièrs de l'archiu.

en: An error occurred while extracting files.
oc: I a aguda una error al moment de traire de fichièrs.

en: An error occurred while loading the archive.
oc: I a aguda una error al moment de cargar l'archiu.

en: An error occurred while saving the archive.
oc: I a aguda una error al moment d'enregistrar l'archiu.

en: An error occurred while testing archive.
oc: I a aguda una error al moment de provar l'archiu.

en: An error occurred.
oc: I a aguda una error.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
oc: Un fichièr que s’apèla « %s » existís ja.

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accepta pas los documents en linha de comandas

en: Archive Manager
oc: Gestionari d'archius

en: Archive created successfully
oc: Archiu creat amb succès

en: Archive not created
oc: Archiu pas creat

en: Archive not found
oc: Archiu pas trobat

en: Archive size:
oc: Talha de l'archiu :

en: Archive type not supported.
oc: Tipe d'archiu pas gerit.

en: Brotli compressed file
oc: Fichièr compressat Brotli

en: By Extension
oc: Per extension

en: Bzip compressed file
oc: Fichièr compressat Bzip

en: Bzip2 compressed file
oc: Fichièr compressat Bzip2

en: C_reate
oc: C_rear

en: Cabinet File (.cab)
oc: Fichièr Cabinet (.cab)

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de passar d'URI de document a un fichièr de burèu amb « Type=Link »

en: Close the current archive
oc: Tampar l'archiu actual

en: Close the folders pane
oc: Tampar lo panèl dels repertòris

en: Command _Line Output
oc: Resulta de la _linha de comandas

en: Command exited abnormally.
oc: Comanda interrompuda anormalament.

en: Command not found.
oc: Comanda pas trobada.

en: Compress
oc: Compression

en: Compress...
oc: Compressar...

en: Compression level
oc: Nivèl de compression

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
oc: Nivèl de compression utilizat en ajustant de fichièrs a un archiu. Valors possiblas : very_fast, fast, normal, maximum.

en: Compression ratio:
oc: Taus de compression :

en: Content size:
oc: Talha del contengut :

en: Contents
oc: Ensenhador

en: Copy the selection
oc: Copiar la seleccion

en: Copying the extracted files to the destination
oc: Còpia dels fichièrs extrachs cap a la destinacion

en: Copying the files to add to "%s"
oc: Còpia dels fichièrs a ajustar a « %s »

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 The MATE developers
oc: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
    Copyright © 2012–2021 Los desvolopaires de MATE

en: Could not add the files to the archive
oc: Impossible d'apondre los fichièrs a l'archiu

en: Could not create the archive
oc: Impossible de crear l'archiu

en: Could not create the destination folder: %s.
oc: Impossible de crear lo repertòri de destinacion : %s.

en: Could not delete the old archive.
oc: Impossible de suprimir l'archiu ancian.

en: Could not display help
oc: Impossible de visualizar l'ajuda

en: Could not display the folder "%s"
oc: Impossible de visualizar lo repertòri « %s »

en: Could not find the volume: %s
oc: Impossible de trobar lo volum : %s

en: Could not open "%s"
oc: Impossible de dobrir « %s »

en: Could not open this file type
oc: Impossible de dobrir aquesta tipe de fichièr

en: Could not perform the operation
oc: Impossible d'efectuar l'operacion

en: Could not rename the file
oc: Impossible de renommar lo fichièr

en: Could not rename the folder
oc: Impossible de renommar lo repertòri

en: Could not save the archive "%s"
oc: Enregistrament impossible de l’archiu « %s »

en: Create _Archive
oc: Crear un _archiu

en: Create _Folder
oc: Crear un _repertòri

en: Create a compressed archive with the selected objects
oc: Crear un archiu compressat amb los elements seleccionats

en: Create a new archive
oc: Crear un archiu novèl

en: Create and modify an archive
oc: Crear e modificar un archiu

en: Create destination folder without asking confirmation
oc: Crear lo repertòri de destinacion sens demandar confirmacion

en: Creating "%s"
oc: Creacion de « %s »

en: Cu_t
oc: _Copar

en: Cut the selection
oc: Copar la seleccion

en: Debian Package (.deb, .udeb) [Read-only mode]
oc: Paquet Debian (.deb, .udeb) [Mòde lectura sola]

en: Debian package
oc: Paquet Debian

en: Decompressing archive
oc: Descompressar un archiu

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
oc: Repertòri per defaut d'utilizar per las comandas '--add' e '--extract'

en: Default volume size
oc: Talha volum per defaut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Delete the selection from the archive
oc: Suprimir la seleccion de l'archiu

en: Deleting files from "%s"
oc: Supression dels fichièrs a partir de « %s »

en: Deleting files from archive
oc: Suprimir de fichièrs d'un archiu

en: Dese_lect All
oc: Tot dese_leccionar

en: Deselect all files
oc: Deseleccionar totes los fichièrs

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
oc: Lo repertòri de destinacion « %s » existís pas.
    
    Lo volètz crear ?

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Disc Image File
oc: Fichièr imatge disc

en: Display path
oc: Mostrar lo camin

en: Display size
oc: Mostrar la talha

en: Display the Engrampa Manual
oc: Visualizar lo manual de Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
oc: Mostrar la colomna Camin dins la fenèstra principala.

en: Display the Size column in the main window.
oc: Mostrar la colomna Talha dins la fenèstra principala.

en: Display the Time column in the main window.
oc: Mostrar la colomna Ora dins la fenèstra principala.

en: Display the Type column in the main window.
oc: Mostrar la colomna Tipe dins la fenèstra principala.

en: Display time
oc: Mostrar l‘ora

en: Display type
oc: Mostrar lo tipe

en: Do not e_xtract older files
oc: T_raire pas los fichièrs pus ancians

en: Do not overwrite newer files
oc: Remplaçar pas los fichièrs mai recents

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
oc: Volètz apondre aqueste fichièr a l'archiu actual o lo dobrir coma archiu novèl ?

en: Do you want to create a new archive with these files?
oc: Volètz crear un archiu novèl amb aquestes fichièrs ?

en: E_xclude files:
oc: E_xclure los fichièrs :

en: Electronic Publication
oc: Publicacion electronica

en: Encrypt the archive header
oc: Chifrar las entèstas de l’archiu

en: Engrampa Archive Manager
oc: Gestionari d’archius Engrampa

en: Engrampa is a fork of File Roller and part of the MATE Desktop Environment. If you would like to know more about MATE and Engrampa, please visit the project's home page.
oc: Engrampa es una derivacion de File Roller e fa part de l’environament de burèu MATE. Se volètz ne saber mai a prepaus de MATE e Engrampa, consultatz lo site del projècte.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE Desktop Environment.
oc: Engrampa es un gestionari d’archius per l’environament de burèu MATE.

en: Engrampa is an archive manager for the MATE environment. It allows you to create and modify archives, view the contents of an archive, view a file contained in an archive, and extract files from archive.
oc: Engrampa es un gestionari d’archius per l’environament MATE. Vos permet de crear e modificar archius, veire lo contengut d’un archiu, veire un fichièr contengut dins un archiu, e traire fichièrs d’un archiu estant.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Engrama es distribuit dins l'espèr d'èsser util, mas SENS CAP DE GARANTIDA, inclusas las garantidas de COMERCIALIZACION o d'ADAPTACION A UNA TÒCA ESPECIFICA. Consultatz la licéncia publica generala GNU per mai de detalhs.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Engrampa es un logicial liure ; lo podètz distribuir e/o modificar segon los tèrmes de la licéncia generala publica GNU tal coma la publiquèt la Free Software Foundation, segon la version 2 de la licéncia o (coma volètz) quina version ulteriora que siá.

en: Engrampa is only a front-end (a graphical interface) to archiving programs like tar and zip. The supported file types are:
oc: Engrampa es pas qu’una vista frontala (interfàcia grafica) a de programas d’archius coma tar e zip. Los tipes de fichièr compatibles son :

en: Enter the password for the archive '%s'.
oc: Picatz lo senhal de l’archiu « %s ».

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
oc: Exclure los repertòris que son de li_gams simbolics

en: Extract
oc: Traire

en: Extract Here
oc: Traire aiçí

en: Extract To...
oc: Traire dins...

en: Extract archive
oc: Traire l'archiu

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
oc: Traire los archius en demandant lo repertòri de destinacion puèi sortir del programa

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
oc: Traire los archius dins lo repertòri indicat puèi sortir del programa

en: Extract files from the archive
oc: Traire los fichièrs a partir de l'archiu

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
oc: Traire los archius dins lo repertòri indicat puèi sortir del programa

en: Extract the selected archive
oc: Traire l'archiu seleccionat

en: Extract the selected archive to the current position
oc: Traire l’archiu seleccionat a la posicion actuala

en: Extracting file:
oc: Traire un fichièr :

en: Extracting files from "%s"
oc: Extraccion dels fichièrs de « %s »

en: Extraction completed successfully
oc: Extraccion acabada amb succès

en: Extraction not performed
oc: Extraccion pas facha

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: FOLDER
oc: REPERTÒRI

[ctx: File]
en: Date Modified
oc: Data de modificacion

[ctx: File]
en: Location
oc: Emplaçament

[ctx: File]
en: Name
oc: Nom

[ctx: File]
en: Name:
oc: Nom :

[ctx: File]
en: New
oc: Novèl

[ctx: File]
en: Save
oc: Enregistrar

[ctx: File]
en: Size
oc: Talha

[ctx: File]
en: Type
oc: Tipe

en: File Format
oc: Format del fichièr

en: File _Format: %s
oc: _Format del fichièr : %s

en: File format not recognized
oc: Format del fichièr desconegut

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

en: File not found.
oc: Fichièr pas trobat.

en: Find:
oc: Recercar :

en: Find…
oc: Trobar…

en: Folder
oc: Repertòri

en: Folders
oc: Repertòris

en: GZip compressed file
oc: Fichièr compressat GZip

en: Getting the file list
oc: Lectura de la lista de fichièrs

en: Go to the home location
oc: Anar a vòstre repertòri personal

en: Go to the next visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat seguent

en: Go to the previous visited location
oc: Anar a l'emplaçament visitat precedent

en: Go up one level
oc: Montar d'un nivèl

en: How to sort files
oc: Cossí triar los fichièrs

en: ID
oc: Identificador

en: ISO-9660 Disk Image (.iso) [Read-only mode]
oc: Imatge disc ISO-9660 (.iso) [Mòde lectura sola]

en: Include _files:
oc: Inclure los _fichièrs :

en: Information about the program
oc: Entresenhas a prepaus del programa

en: It enables the ability to support 'unar' over .zip archives.
oc: Permet de prendre en carga « unar » suls archius .zip.

en: Java Archive (.jar)
oc: Archiu Java (.jar)

en: Java Enterprise archive (.ear)
oc: Archiu Java Enterprise (.ear)

en: Java Web Archive (.war)
oc: Archiu Java Web (.war)

en: LHA Archive (.lzh, .lha)
oc: Archiu LHA (.lzh, .lha)

en: LZMA compressed file
oc: Fichièr compressat LZMA

en: LZO compressed file
oc: Fichièr compressat LZO

en: LZip compressed file
oc: Fichièr compressat LZip

en: Last Output
oc: Darrièra operacion

en: Last modified:
oc: Darrièra modificacion :

en: List Mode
oc: Mòde lista

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
oc: Lista d’aplicacions dintradas dins la fenèstra Dobrir fichièr e pas associadas amb lo tipe de fichièr.

en: Load Options
oc: Cargar las opcions

en: Loading "%s"
oc: Cargament de « %s »

en: Location
oc: Emplaçament

en: Location:
oc: Emplaçament :

en: MATE;archive;manager;compression;
oc: MATE;archive;manager;compression;zip;rar;archiu;compressar;comprimir;

en: MB
oc: Mo

en: Max history length
oc: Talha maximala de l’istoric

en: Max number of items in the Open Recents menu.
oc: Nombre maximum d’element pel menú Dobèrt recentament.

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
oc: Lo nom « %s » es pas valid per que conten almens un dels caractèrs seguents : %s, mercés d’utilizar un autre nom.

en: Name column width
oc: Largor de la colomna nom

en: New name is the same as old one, please type other name.
oc: Lo nom novèl es lo meteis que l’ancian, volgatz picar un autre nom.

en: New name is void, please type a name.
oc: Lo nom novèl es void, volgatz picar un nom.

en: New…
oc: Novèl…

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Number of files:
oc: Nombre de fichièrs :

en: Open
oc: Dobrir

en: Open _Recent
oc: Dobrir los archius _recents

en: Open a recently used archive
oc: Dobrir un archiu utilizat recentament

en: Open archive
oc: Dobrir l'archiu

en: Open selected files with an application
oc: Dobrir los fichièrs seleccionats amb una aplicacion

en: Open the selected file
oc: Dobrir lo fichièr seleccionat

en: Open the selected folder
oc: Dobrir lo repertòri seleccionat

en: OpenDocument Presentation
oc: Presentacion OpenDocument

en: OpenDocument Presentation Template
oc: Modèl de presentacion OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet
oc: Fuèlh de calcul OpenDocument

en: OpenDocument Spreadsheet Template
oc: Modèl de fuèlh de calcul OpenDocument

en: OpenDocument Text
oc: Tèxt OpenDocument

en: OpenDocument Text Template
oc: Modèl de tèxt OpenDocument

en: Open…
oc: Dobrir…

en: Over_write existing files
oc: Rempla_çar los fichièrs existents

en: Overwrite existing files
oc: Remplaçar los fichièrs existents

en: Pass_word…
oc: _Senhal…

en: Password
oc: Senhal

en: Paste Selection
oc: Pegar la seleccion

en: Paste the clipboard
oc: Pegar lo pòrta-papièr

en: Please use a different name.
oc: Utilizatz un autre nom.

en: Please wait…
oc: Volgatz esperar…

en: Process paused
oc: Processús en pausa

en: RAR Archived Comic Book (.cbr)
oc: Benda dessenhada archivadas en RAR (.cbr)

en: RPM Package Manager (.rpm) [Read-only mode]
oc: RPM Package Manager (.rpm) [Mòde lectura sola]

en: RZip compressed file
oc: Fichièr compressat Rzip

en: Rar Archived Comic Book
oc: Benda dessenhada archivadas en Rar

en: Re-crea_te folders
oc: Re-crea_r los repertòris

en: Reading "%s"
oc: Lectura de « %s »

en: Recompressing archive
oc: Novèla compression de l’archiu

en: Recreate the folders stored in the archive
oc: Tornar crear los repertòris dins l’archiu

en: Red Hat Package Manager file
oc: Fichièr del gestionari de paquet Red Hat

en: Reload current archive
oc: Tornar cargar l'archiu actual

en: Removing file:
oc: Suprimir un fichièr :

en: Rename
oc: Renommar

en: Rename the selection
oc: Renommar la seleccion

en: Replace _All
oc: _Tot remplaçar

en: Replace file "%s"?
oc: Remplaçar « %s » ?

en: Reverse the list order
oc: Intervertir l'òrdre de la lista

en: S_elect the files you want to update:
oc: S_eleccionatz los fichièrs que volètz actualizar :

en: Sa_ve Options
oc: Enregis_trar las opcions

en: Save As…
oc: Enregistrar coma…

en: Save Options
oc: Enregistrar las opcions

en: Save the current archive with a different name
oc: Enregistrar l'archiu actual jos un autre nom

en: Saving "%s"
oc: Enregistrament de « %s »

en: Select _All
oc: _Tot seleccionar

en: Select all files
oc: Seleccionar totes los fichièrs

en: Self-extracting zip
oc: Zip autoextractable

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Show archive properties
oc: Visualizar las proprietats de l'archiu

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions de gestion de sessions

en: Show the _Files and Quit
oc: Mostrar los _fichièrs e quitar

en: Show the application's version
oc: Afichar la version de l'aplicacion

en: Single files compressed with gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).
oc: Fichièrs sols compressats amb gzip (.gz), brotli (.br), bzip (.bz), bzip2 (.bz2), compress (.Z), lrzip (.lrz), lzip (.lz), lzop (.lzo), rzip(.rz), xz (.xz).

en: Sort file list by file size
oc: Ordenar la lista de fichièrs per talha de fichièr

en: Sort file list by location
oc: Ordenar la lista de fichièrs per emplaçament

en: Sort file list by modification time
oc: Ordenar la lista de fichièrs per ora de modificacion

en: Sort file list by name
oc: Ordenar la lista de fichièrs per nom

en: Sort file list by type
oc: Ordenar la lista de fichièrs per tipe

en: Sort type
oc: Triar per tipe

en: Specify a password for this archive
oc: Definissètz un senhal per aqueste archiu

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indicar un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: Split into _volumes of
oc: Devesir en _volums de

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Stat_usbar
oc: Barra d'es_tat

en: Stop current operation
oc: Arrestar l'operacion actuala

en: StuffIt Archive
oc: Archiu Stufflt

en: Stuffit Archives (.bin, .sit)
oc: Archius Stuffit (.bin, .sit)

en: Tape Archive File uncompressed (.tar) or compressed with: gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)
oc: Fichièr descompressat Tape Archive File (.tar) o compressat amb : gzip (.tar.gz, .tgz), brotli (.tar.br), bzip (.tar.bz, .tbz), bzip2 (.tar.bz2, .tbz2), compress (.tar.Z, .taz), lrzip (.tar.lrz, .tlrz), lzip (.tar.lz, .tlz), lzop (.tar.lzo, .tzo), 7zip (.tar.7z), xz (.tar.xz), Zstandard (.zst)

en: Tar compressed with 7z
oc: Tar compressat amb 7z

en: Tar compressed with brotli
oc: Tar compressat amb brotli

en: Tar compressed with bzip
oc: Tar compressat amb bzip

en: Tar compressed with bzip2
oc: Tar compressat amb bzip2

en: Tar compressed with compress
oc: Tar compressat amb compress

en: Tar compressed with gzip
oc: Tar compressat amb gzip

en: Tar compressed with lrzip
oc: Tar compressat amb Irzip

en: Tar compressed with lzip
oc: Tar compressat amb Izip

en: Tar compressed with lzma
oc: Tar compressat amb lzma

en: Tar compressed with lzop
oc: Tar compressat amb Izop

en: Tar compressed with xz
oc: Tar compressat amb xz

en: Tar compressed with zstd
oc: Tar compressat amb zstd

en: Tar uncompressed
oc: Tar descompressat

en: Test Result
oc: Resulta del tèst

en: Test whether the archive contains errors
oc: Testar se l'archiu conten d'errors

en: Testing "%s"
oc: Pròva de « %s »

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
oc: L'archiu existís ja. Lo volètz remplaçar ?

en: The default size for volumes.
oc: Talha per defaut pels volums.

en: The default width of the name column in the file list.
oc: La largor per defaut de la colomna nom dins la lista de fichièr.

en: The file has been modified with an external application. If you don't update the file in the archive, all of your changes will be lost. | %u files have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
oc[0]: Lo fichièr es estat modificat per una aplicacion exteriora. Se metètz pas a jorn lo fichièr dins l'archiu, totas vòstras modificacions seràn perdudas.
oc[1]: %u fichièrs son estats modificats per una aplicacion exteriora. Se metètz pas a jorn los fichièrs dins l'archiu, totas vòstras modificacions seràn perdudas.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
oc: Lo nom « %s » es invalid per çò que pòt pas conténer los caractèrs : %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
oc: Lo programa a pas capitat de trobar lo format de fichièr que volètz utilizar per « %s ». Asseguratz-vos qu'aplicatz una extension coneguda a aqueste fichièr o causissètz manualament un format de fichièr dins la lista çaijós.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
oc: Cap de comanda es pas installada pels fichièrs %s.
    Volètz recercar una comanda per dobrir aqueste fichièr ?

en: There was an internal error trying to search for applications:
oc: I a aguda una error intèrna al moment de recercar d'aplicacions :

en: This archive type cannot be modified
oc: Impossible de modificar aquesta tipe d'archiu

en: Type:
oc: Tipe :

en: UNIX CPIO Archive (.cpio)
oc: Archiu UNIX CPIO (.cpio)

en: Unix CPIO Archive
oc: Archiu CPIO Unix

en: Unix Compressed Archive file
oc: Fichièr Unix d’archius compressat

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: La version « %s » del fichièr desktop es pas reconeguda

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
oc: Metre a jorn lo fichièr « %s » dins l’archiu « %s » ?

en: Update the files in the archive "%s"?
oc: Metre a jorn los fichièrs de l'archiu « %s » ?

en: Use MIME icons
oc: Utilizar las icònas MIME

en: View All _Files
oc: Visualizar totes los _fichièrs

en: View as a F_older
oc: Visualizar coma un _repertòri

en: View statusbar
oc: Veire la barra d’estat

en: View the folders pane
oc: Visualizar lo panèl dels repertòris

en: View the main toolbar
oc: Visualizar la barra d’aisinas principala

en: View the output produced by the last executed command
oc: Visualiza la resulta de la darrièra comanda executada

en: View the statusbar
oc: Visualizar la barra d'estat

en: View toolbar
oc: Veire la barra d’aisinas

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
oc: Quin critèri utilizar per ordenar los fichièrs. Valors possiblas : nom, talha, tipe, ora, camin.

en: Whether to display the folders pane.
oc: Se cal mostrar lo panèl dels repertòris.

en: Whether to display the statusbar.
oc: Se cal mostrar la barra d’estat o non.

en: Whether to display the toolbar.
oc: Se cal mostrar la barra d’aisinas o non.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
oc: Indica se cal chifrar las entèstas del fichièr. Se son chifradas calrà un senhal per listrar lo contengut de l’archiu tanben.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
oc: Indica lo biais de triar siá ascendent o descendent. Valors possiblas : ascending e descending.

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
oc: Indica se cal veire totes los fichièrs de l’archiu (all_files), o veire l’archiu coma un dossièr (as_folder).

en: WinAce Compressed File (.ace)
oc: Fichièr WinAce compressat (.ace)

en: WinRAR Compressed Archive (.rar)
oc: Archiu compressat WinRAR (.rar)

en: Windows Imaging Format
oc: Format d’imatge de Windows

en: Xz compressed file
oc: Fichièr compressat Xz

en: You can't add an archive to itself.
oc: Podètz pas apondre un archiu dins el meteis.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
oc: Avètz pas la permission de crear un archiu dins aqueste repertòri

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
oc: Avètz pas la permission de crear un archiu dins lo repertòri de destinacion.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
oc: Avètz pas la permission de traire d’archius dins lo repertòri « %s »

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
oc: Avètz pas las bonas permissions per legir de fichièrs del repertòri « %s »

en: You don't have the right permissions.
oc: Avètz pas las permissions necessàrias.

en: You have to specify an archive name.
oc: Devètz indicar un nom d'archiu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
oc: Deuriatz aver recebuda una còpia de la licéncia generala publica GNU amb aqueste programa ; s'es pas lo cas, escribètz a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: ZIP Archive (.zip)
oc: Archiu ZIP (zip)

en: ZIP Archived Comic Book (.cbz)
oc: Benda dessenhada archivadas en ZIP (.cbz)

en: Zip Archived Comic Book
oc: Benda dessenhada archivadas en Zip

en: Zstandard compressed file
oc: Fichièr compressat Zstandard

en: [read only]
oc: [lectura sola]

en: _About
oc: A _prepaus

en: _About Archive Manager
oc: _A prepaus d’Archive Manager

en: _Add
oc: _Apondre

en: _Add Files…
oc: _Ajustar de fichièrs…

en: _All files
oc: _Totes los fichièrs

en: _Apply
oc: _Aplicar

en: _Archive
oc: _Archiu

en: _Arrange Files
oc: _Adobar los fichièrs

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Delete
oc: _Suprimir

en: _Destination folder:
oc: _Repertòri de destinacion :

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Encrypt the file list
oc: _Chifrar la lista de fichièr

en: _Encrypt the file list too
oc: _Chifrar tanben la lista de fichièrs

en: _Exclude folders:
oc: _Exclure los repertòris :

en: _Extract
oc: _Traire

en: _Extract…
oc: _Traire…

en: _Filename:
oc: Nom de _fichièr :

en: _Files:
oc: _Fichièrs :

en: _Folders
oc: _Repertòris

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Include subfolders
oc: _Inclure los josrepertòris

en: _Last Output
oc: _Darrièra operacion

en: _Load Options
oc: _Cargar d'opcions

en: _Location:
oc: Emp_laçament :

en: _New file name:
oc: _Nom del fichièr novèl :

en: _New folder name:
oc: _Nom del repertòri novèl :

en: _OK
oc: _D’acòrdi

en: _Open
oc: _Dobrir

en: _Open With…
oc: _Dobrir amb…

en: _Open the Archive
oc: D_obrir l'archiu

en: _Options Name:
oc: Nom _opcions :

en: _Other Options
oc: _Autras opcions

en: _Overwrite
oc: _Remplaçar

en: _Password:
oc: Sen_hal :

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Pause
oc: _Pausa

en: _Properties
oc: _Proprietats

en: _Quit
oc: _Quitar

en: _Refresh
oc: _Actualizar

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Rename
oc: _Renommar

en: _Rename…
oc: _Renommar…

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: _Reset Options
oc: _Reinicializar las opcions

en: _Resume
oc: _Reprendre

en: _Reversed Order
oc: Òrdre in_vèrs

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Search Command
oc: Re_cercar una comanda

en: _Selected files
oc: Fichièrs _seleccionats

en: _Show the Files
oc: Afichar los _fichièrs

en: _Skip
oc: _Ignorar

en: _Stop
oc: _Arrestar

en: _Test Integrity
oc: _Provar l'integritat

en: _Toolbar
oc: _Barra d’aisinas

en: _Update
oc: _Metre a jorn

en: _View
oc: _Afichatge

en: by T_ype
oc: per t_ipe

en: by _Date Modified
oc: per _data de modificacion

en: by _Location
oc: per _emplaçament

en: by _Name
oc: per _nom

en: by _Size
oc: per _talha

en: example: *.o; *.bak
oc: exemple : *.o ; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
oc: exemple : *.txt ; *.doc

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
oc: se True mostrarà las icònas segon lo tipe de fichièr (mai lent), autrament utilizarà totjorn la meteissa icòna per totes los fichièrs (mai rapid).
