Libxfce4ui - en to oc translation catalogue (203 entries)

en: %s already triggers this action.
oc: %s desenclava ja aquesta accion.

en: %s; Build ID: %s
oc: %s; Build ID : %s

en: 64-bit (32-bit userspace)
oc: 64-bit (32-bit espaci utilizaire)

en: A Menu Library
oc: Una bibliotèca de menú

en: A file named "%s" already exists in this directory, the file hasn't been added.
oc: Un fichièr nomenat « %s » existís ja dins aqueste repertòri, lo fichièr es pas estat apondut.

en: About
oc: A prepaus

en: About Xfce
oc: A prepaus de Xfce

en: About the Xfce Desktop Environment
oc: A prepaus de l'environament de burèu Xfce

en: Active contributors
oc: Contributors actius

en: Add adjacent workspace
oc: Apondre un espaci de trabalh adjacent

en: Add workspace
oc: Apondre un espaci de trabalh

en: Application Finder
oc: Lista de las aplicacions

en: Bottom workspace
oc: Espaci de trabalh inferior

en: CPU
oc: Processor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear the shortcut
oc: Escafar l’acorchi

en: Close
oc: Tampar

en: Close T_ab
oc: Tampar _onglet

en: Close _Window
oc: Tampar _fenèstra

en: Close window
oc: Tampar la fenèstra

en: Close window with multiple tabs?
oc: Tampar la fenèstra amb mantun onglet ?

en: Command Shortcut
oc: Acorchi comanda

en: Configures appearance, display, keyboard and mouse settings.
oc: Configura las aparéncias, los paramètres d’afichatge, del clavièr e de la mirga.

en: Conflicting actions for %s
oc: Accions en conflicte per %s

en: Core developers
oc: Desvolopaires del còr

en: Could not grab the keyboard.
oc: Impossible d'accedir al clavièr.

en: Credits
oc: Crèdits

en: Customize settings stored by Xfconf
oc: Personalizar los paramètres emmagazinats per Xfconf

en: Cycle windows
oc: Navigar demest las fenèstras

en: Cycle windows (Reverse)
oc: Navigar demest las fenèstras (òrdre invèrse)

en: Delete active workspace
oc: Suprimir l'espaci de trabalh actiu

en: Delete last workspace
oc: Suprimir lo darrièr espaci de trabalh

en: Desktop Manager
oc: Gestionari del burèu

en: Device
oc: Periferic

en: Directory separator illegal in file name
oc: Separador de repertòri illegal dins lo nom de fichièr

en: Disable session management
oc: Desactivar lo gestionari de sesilha

en: Do _not ask me again
oc: _Me pausar pas mai aquesta question

en: Do you want to read the %s manual online?
oc: Volètz consultar lo manual %s en linha ?

en: Do you want to read the manual online?
oc: Volètz consultar lo manual en linha ?

en: Documentation supervision
oc: Supervision de la documentacion

en: Down
oc: Bas

en: Failed to connect to the session manager: %s
oc: Impossible de se connectar al gestionari de sesilha : %s

en: Failed to load interface
oc: Impossible de cargar l'interfàcia

en: Failed to migrate the old panel configuration
oc: Impossible de migrar l'anciana configuracion del tablèu de bòrd

en: Failed to open web browser for online documentation
oc: Impossible de dobrir lo navigador web per la documentacion en linha

en: File Manager
oc: Gestionari de fichièrs

en: Filename is too long
oc: Lo nom de fichièr es tròp long

en: Filenames should not start or end with a space
oc: Los noms de fichièrs devon pas començar o acabar amb un espaci

en: Fill window
oc: Espandir la fenèstra

en: Fill window horizontally
oc: Espandir la fenèstra orizontalament

en: Fill window vertically
oc: Espandir la fenèstra verticalament

en: GPU
oc: Processor grafic

en: GPUs
oc: Processors grafics

en: GTK Version
oc: Version GTK

en: Handles the placement of windows on the screen.
oc: Gerís lo plaçament de las fenèstras sus l'ecran.

en: Hide window
oc: Amagar la fenèstra

en: If you know of anyone missing from this list; don't hesitate and file a bug on <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues> .
oc: Se vesètz que manca quicòm a la lista ; esitetz pas e garnissètz un rapòrt sus <https://gitlab.xfce.org/xfce/libxfce4ui/-/issues>.

en: Implements a freedesktop.org compliant menu based on GLib and GIO.
oc: Implementa un menú compatible freedesktop.org basat sus GLib e GIO.

en: Implements the thumbnail management D-Bus specification.
oc: Implementa la gestion de las vinhetas segon las especificacion D-Bus.

en: Information about the Xfce Desktop Environment
oc: Informacion a prepaus de l'environament de burèu Xfce

en: Keep '%s'
oc: Gardar '%s'

en: Kernel Version
oc: Version Kernel

en: Keyboard shortcut already in use
oc: Acorchis de clavièr ja utilizat

en: Left
oc: Alinhat a esquèrra

en: Left workspace
oc: Espaci de trabalh a esquèrra

en: License
oc: Licéncia

en: Lower window
oc: Abaissar la fenèstra

en: Manages removable drives and media for Thunar.
oc: Gerís los lectors amovibles e los mèdias per Thunar.

en: Manages your files in a modern, easy-to-use and fast way.
oc: Gerís los fichièrs d’un biais modèrn, de bon utilizar e rapid.

en: Maximize window
oc: Maximizar la fenèstra

en: Maximize window horizontally
oc: Maximizar la fenèstra orizontalament

en: Maximize window vertically
oc: Maximizar la fenèstra verticalament

en: Memory
oc: Memòria

en: Move window
oc: Desplaçar la fenèstra

en: Move window to bottom workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh inferior

en: Move window to left monitor
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l’ecran d’equèrra

en: Move window to left workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh a esquèrra

en: Move window to lower monitor
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l’ecran inferior

en: Move window to next workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh seguent

en: Move window to previous workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh precedent

en: Move window to right monitor
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l’ecran de drecha

en: Move window to right workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh a drecha

en: Move window to upper monitor
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l’ecran superior

en: Move window to upper workspace
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh superior

en: Move window to workspace 1
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 1

en: Move window to workspace 10
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 10

en: Move window to workspace 11
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 11

en: Move window to workspace 12
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 12

en: Move window to workspace 2
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 2

en: Move window to workspace 3
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 3

en: Move window to workspace 4
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 4

en: Move window to workspace 5
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 5

en: Move window to workspace 6
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 6

en: Move window to workspace 7
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 7

en: Move window to workspace 8
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 8

en: Move window to workspace 9
oc: Desplaçar la fenèstra cap a l'espaci de trabalh 9

en: Next workspace
oc: Espaci de trabalh seguent

en: No
oc: Non

en: OS Name
oc: Nom d’OS

en: OS Type
oc: Tipe d’OS

en: Panel
oc: Panèl

en: Please press a key
oc: Volgatz quichar una tòca

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai senhalatz los bugs a <%s>.

en: Please see <https://www.xfce.org/about/credits>
oc: Vejatz <https://www.xfce.org/about/credits>

en: Please use another key combination.
oc: Se vos plai utilizatz una autra combinason de tòcas.

en: Press keyboard keys to trigger the %s '%s'.
oc: Quichatz las tòcas per desenclavar %s « %s ».

en: Previous contributors
oc: Precedents contributors

en: Previous workspace
oc: Espaci de trabalh precedent

en: Provides a home for window buttons, launchers, app menu and more.
oc: Provesís una zòna pels botons de fenèstras, aviadors, menús d’aplicacions e encara mai.

en: Quickly finds and launches applications installed on your system.
oc: Tròba e lança rapidament las aplicacions installadas sul sistèma.

en: Raise or lower window
oc: Auçar o abaissar la fenèstra

en: Raise window
oc: Montar la fenèstra

en: Resize window
oc: Redimensionar la fenèstra

en: Restore the default shortcut
oc: Restaurar l’acorchi per defaut

en: Right
oc: Alinhat a drecha

en: Right workspace
oc: Espaci de trabalh a drecha

en: Saves and restores your session, handles startup, autostart and shutdown.
oc: Enregistra e restaura la session, gerís las aviadas, los lançaments automatics e l’extincion.

en: Servers maintained by
oc: Servidors mantenguts per

en: Session Manager
oc: Gestionari de sesilhas

en: Session management client ID
oc: ID client del gestionari de sesilha

en: Session management options
oc: Opcions del gestionari de sesilha

en: Session manager did not return a valid client id
oc: Lo gestionari de sesilha a pas tornat un id client valable

en: Sets desktop backgrounds, handles icons and more.
oc: Definís los rèireplans, gerís las icònas e mai.

en: Settings Daemon
oc: Paramètres demòni

en: Settings Manager
oc: Gestionari de paramètres

en: Shade window
oc: Enrotlar la fenèstra

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Shortcuts Editor
oc: Editor d’acorchis

en: Show desktop
oc: Afichar lo burèu

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions del gestionari de sesilha

en: Stick window
oc: Pegar la fenèstra

en: Stores your settings in a D-Bus-based configuration system.
oc: Garda vòstres paramètres dins un sistèma de configuracion de tipe D-Bus.

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Switch application
oc: Bascuolar d'aplicacion

en: Switch window for same application
oc: Bascuolar de fenèstra per la meteissa aplicacion

en: System
oc: Sistèma

en: Thanks to all who helped making this software available!
oc: Mercé a totes los qu'an ajuda a rendre aqueste logicial disponible !

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament Xfce. Totes los dreches reservats.

en: The current shortcut. Click to edit...
oc: L’acorchi actual. Clicatz per modificar...

en: The libxfce4ui, libxfce4util and exo packages are distributed under the terms of the GNU Library General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Los paquets libxfce4ui, libxfce4util, e exo son distribuits jols tèrmes de la GNU Library General Public License tala coma publicada per la Free Software Foundation; que siá en version 2, o (coma volètz) tota version ulteriora.

en: The packages thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop and xfwm4 are distributed under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Los paquets thunar, xfce4-appfinder, xfce4-panel, xfce4-session, xfce4-settings, xfconf, xfdesktop e xfwm4 son distribuïts segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU Licéncia publica generala publicada per la Free Software Foundation ; siá dins la version 2 de la licéncia, o (coma volètz) o dins una superiora.

en: This keyboard shortcut is currently used by: '%s'
oc: L'acorchi de clavièr es ja utilizat per : « %s »

en: This shortcut is already being used by the action '%s'. Which action do you want to use?
oc: Aqueste acorchi es ja atribuit per l'accion '%s'. Quina accion volètz gardar ?

en: This shortcut is already being used for something else.
oc: Aqueste acorchi es ja utilizat per quicòm mai.

en: This shortcut is already being used for the action '%s'. Which action do you want to use?
oc: Aqueste acorchi es ja utilizat per l'accion '%s'. Quina accion volètz gardar ?

en: This shortcut is already being used for the command '%s'. Which action do you want to use?
oc: Aqueste acorchi es ja utilizat per la comanda '%s'. Quina accion volètz gardar ?

en: This window has %d tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
oc: Aquesta fenèstra a %d onglets dobèrts. La tampadura d’aquesta fenèstra tamparà totes sos onglets.

en: This window has multiple tabs open. Closing this window will also close all its tabs.
oc: Aquesta fenèstra a mantun onglet dobèrt. La tampadura d’aquesta fenèstra tamparà totes sos onglets.

en: Thumbnails Service
oc: Servici de vinhetas

en: Tile window to the bottom
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap amont

en: Tile window to the bottom-left
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap aval a esquèrra

en: Tile window to the bottom-right
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap aval a drecha

en: Tile window to the left
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap a esquèrra

en: Tile window to the right
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap a drecha

en: Tile window to the top
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap amont

en: Tile window to the top-left
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap amont a esquèrra

en: Tile window to the top-right
oc: Agençar la fenèstra en mosaïca cap amont a drecha

en: Titled Dialog
oc: Dialòg intitulat

en: Toggle above
oc: Bascuolar en dessús

en: Toggle fullscreen
oc: Bascuolar en ecran complet

en: Translations supervision
oc: Supervision de las traduccions

en: Translators
oc: Traductors

en: Type '%s --help' for usage information.
oc: Picatz '%s --help' per las informacions d'utilizacion.

en: Unable to initialize GTK+.
oc: Incapable d'inicializar GTK+.

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Up
oc: Naut

en: Upper workspace
oc: Espaci de trabalh superior

en: Use '%s'
oc: Utilizar '%s'

en: Version information
oc: Informacions sus la version

en: Volume Manager
oc: Gestionari de son

en: Warning
oc: Avertiment

en: Window Manager
oc: Gestionari de fenèstras

en: Window Manager Action Shortcut
oc: Acorchi d'una accion del gestionari de fenèstras

en: Window operations menu
oc: Menú de las operacions de las fenèstras

en: Working directory "%s" does not exist. It won't be used when spawning "%s".
oc: Lo dorsièr de trabalh « %s » existís pas. Serà pas utilizat a la reobertura de « %s ».

en: Workspace 1
oc: Espaci de trabalh 1

en: Workspace 10
oc: Espaci de trabalh 10

en: Workspace 11
oc: Espaci de trabalh 11

en: Workspace 12
oc: Espaci de trabalh 12

en: Workspace 2
oc: Espaci de trabalh 2

en: Workspace 3
oc: Espaci de trabalh 3

en: Workspace 4
oc: Espaci de trabalh 4

en: Workspace 5
oc: Espaci de trabalh 5

en: Workspace 6
oc: Espaci de trabalh 6

en: Workspace 7
oc: Espaci de trabalh 7

en: Workspace 8
oc: Espaci de trabalh 8

en: Workspace 9
oc: Espaci de trabalh 9

en: Xfce 4 Widgets
oc: Widgets Xfce 4

en: Xfce 4 is copyright Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). The different components are copyrighted by their respective authors.
oc: Los dreches d'autor de Xfce 4 apartenon a Olivier Fourdan (fourdan@xfce.org). Los diferents components son protegits per copyright per lors autors respectius.

en: Xfce Version
oc: Version Xfce

en: Xfce is a collection of programs that together provide a full-featured desktop environment.
    The following programs are part of the Xfce core:
oc: Xfce es un ensemble de programas que, ensemble, provesisson un environament de burèu complet.
    Los programas seguents fan partida del còr de Xfce :

en: Xfce is also a development platform providing several libraries that help programmers create applications that fit in well with the desktop environment.
    
    Xfce components are licensed under free or open source licences; GPL or BSDL for applications and LGPL or BSDL for libraries. Look at the documentation, the source code or the Xfce website (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) for more information.
    
    Thank you for your interest in Xfce.
    
    	- The Xfce Development Team
oc: Xfce es tanben una platafòrma de desvolopament que fornís mantuna bibliotèca qu’ajudan los desvolopaires a crear d’aplicacions que van ben amb l’environament de burèu.
    
    Los compausants Xfce  son jos licéncia liura o open source ; GPL o BSDL per las aplicacions e LGPL o BSDL per las bibliotèca. Vejatz la documentacion, lo còdi font o lo site web de Xfce (<a href="https://www.xfce.org">https://www.xfce.org</a>) per mai d’informacions.
    
    Mercés de vòstre interès per Xfce.
    
    	- L’equipa de desvolopament de Xfce

en: Yes
oc: Òc

en: You will be redirected to the documentation website where the help pages are maintained and translated.
oc: Seretz redirigit cap al site de documentacion en linha ont las paginas d'ajuda son mantengudas e tradusidas.

en: _Always go directly to the online documentation
oc: Anar _totjorn dirèctament sus la documentacion en linha

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Read Online
oc: _Legir en linha

en: action
oc: accion

en: command
oc: comanda

en: label
oc: etiqueta
