Xfce4-power-manager - en to oc translation catalogue (203 entries)

en: 
    Xfce Power Manager %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    http://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
oc: 
    Gestionari d'alimentacion Xfce %s
    
    Fa partida dels projèctes Xfce Goodies
    http://goodies.xfce.org
    
    Jos licéncia GNU GPL.

en: %i hour | %i hours
oc[0]: %i ora
oc[1]: %i oras

en: %i minute | %i minutes
oc[0]: %i minuta
oc[1]: %i minutas

en: %s (%i%%)
    %s until fully charged
oc: %s (%i%%)
    %s abans cargament complet

en: %s (%i%%)
    Estimated time left is %s
oc: %s (%i%%)
    Temps restant estimat de %s

en: %s is currently inhibiting power management
oc: %s inibís actualament la gestion de l’alimentacion

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s remaining
oc: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - Restant %s

en: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s until full
oc: <b>%s %s</b>
    %0.0f%% - %s abans fin de carga

en: <b>%s %s</b>
    Current charge: %0.0f%%
oc: <b>%s %s</b>
    Carga actuala : %0.0f%%

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged
oc: <b>%s %s</b>
    Complètament cargada

en: <b>%s %s</b>
    Fully charged - %s remaining
oc: <b>%s %s</b>
    Complèt cargada - Restant %s

en: <b>%s %s</b>
    Unknown state
oc: <b>%s %s</b>
    Estat desconegut

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to charge (%0.0f%%)
oc: <b>%s %s</b>
    En espèra de cargament (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    Waiting to discharge (%0.0f%%)
oc: <b>%s %s</b>
    En espèra de descargament (%0.0f%%)

en: <b>%s %s</b>
    is empty
oc: <b>%s %s</b>
    es void

en: <b>Appearance</b>
oc: <b>Aparéncia</b>

en: <b>Brightness reduction</b>
oc: <b>Reduccion de la luminositat</b>

en: <b>Buttons</b>
oc: <b>Botons</b>

en: <b>Critical power</b>
oc: <b>Carga critica</b>

en: <b>Display brightness</b>
oc: <b>Luminositat de l’ecran</b>

en: <b>Display power management</b>
oc: <b>Afichar lo gestionari d’alimentacion</b>

en: <b>Laptop Lid</b>
oc: <b>Acaptador del portable</b>

en: <b>Light Locker</b>
oc: <b>Verrolhatge lum</b>

en: <b>Security</b>
oc: <b>Seguretat</b>

en: <b>System power saving</b>
oc: <b>Estalvi d’energia</b>

en: An application is currently disabling the automatic sleep. Doing this action now may damage the working state of this application.
    Are you sure you want to hibernate the system?
oc: Una aplicacion empacha actualament la mesa en velha automatica. Realizar aquesta accion ara poiriá damatjar l’estat de trabalh d’aquesta aplicacion.
    Volètz vertadièrament passar lo sistèma en ivernacion ?

en: Another power manager is already running
oc: Un autre gestionari d'alimentacion es ja aviat

en: Ask
oc: Demandar

en: Authorized to hibernate
oc: Autorizat a la mesa en velha perlongada

en: Authorized to shutdown
oc: Autorizat a metre fòra tension

en: Authorized to suspend
oc: Autorizat a la mesa en velha

en: Automatically lock the session:
oc: Verrolhar automaticament la session :

en: Battery
oc: Batariá

en: Blank after
oc: Ecran void aprèp

en: Brightness step count:
oc: Nombre d’interval de luminositat :

en: Brightness: %.0f percent
oc: Luminositat : %.0f percent

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
oc: Compilat amb GTK+ %d.%d.%d, ligat a GTK+ %d.%d.%d.

en: Can hibernate
oc: Se pòt metre en velha perlongada

en: Can suspend
oc: Se pòt metre en velha

en: Cause xfce4-power-manager-settings to quit
oc: Provòca la sortida del gestionari d’alimentacion

en: Check your power manager installation
oc: Verificatz vòstra installacion del gestionari d'alimentacion

en: Computer
oc: Ordinator

en: Critical battery power level:
oc: Carga barariá critica :

en: Current charge
oc: Carga actuala

en: Daemonize
oc: Executar en rèireplan

en: Delay locking after screensaver for
oc: Diferir lo verrolhatge de l’estalviador d’ecran de

en: Device
oc: Periferic

en: Devices
oc: Periferics

en: Display
oc: Afichatge

en: Display a specific device by UpDevice object path
oc: Afichar un periferic especific per camin d’objècte UpDevice

en: Display battery levels for attached devices
oc: Afichar los nivèls dels periferics connectats

en: Display the battery levels of your devices and control the brightness of your display
oc: Afichar los nivèls de batariá dels periferics e contrarotlar la luminositat de l’ecran

en: Display version information
oc: Afichar la version

en: Do nothing
oc: Far pas res

en: Dump all information
oc: Exportar totas las informacions

en: Enable debugging
oc: Activa lo desbugatge

en: Energy empty
oc: Energia a void

en: Exponential
oc: Exponencial

en: Failed to connect to power manager
oc: Connexion impossibla al gestionari d’alimentacion

en: Failed to load power manager configuration, using defaults
oc: Impossible de cargar la configuracion del gestionari d'alimentacion, utilizacion dels paramètres per defaut

en: Failed to parse arguments: %s
oc: Impossible d'analisar los arguments : %s

en: False
oc: Fals

en: Fully charged
oc: Cargada completament

en: Fully charged (design)
oc: Batariá completament cargada

en: Handle display brightness _keys
oc: Gerir las _tòcas de luminositat de l’ecran

en: Has LID
oc: A un acaptador

en: Has battery
oc: A una batariá

en: Has battery button
oc: A un boton batariá

en: Has brightness panel
oc: A un panèl de luminositat

en: Has hibernate button
oc: A un boton de mesa en velha perlongada

en: Has power button
oc: A un boton de mesa en marcha

en: Has sleep button
oc: A un boton de mesa en velha

en: Hibernate
oc: Metre en velha perlongada

en: Hibernate and suspend operations not permitted
oc: Operacions de mesa en velha perlongada e de mesa en velha pas autorizadas

en: Hibernate and suspend operations not supported
oc: Operacions de mesa en velha perlongada e de mesa en velha pas suportadas

en: Hibernate operation not permitted
oc: Operacion de mesa en velha perlongada pas autorizada

en: Hibernate operation not supported
oc: Operacion de mesa en velha perlongada pas suportada

en: Hibernate the system
oc: Metre lo sistèma en velha perlongada

en: In addition, Xfce power manager provides a set of freedesktop-compliant DBus interfaces to inform other applications about current power level so that they can adjust their power consumption, and it provides the inhibit interface which allows applications to prevent automatic sleep actions via the power manager; as an example, the operating system’s package manager should make use of this interface while it is performing update operations.
oc: De mai, lo gestionari d’alimentacion provesís un jòc d’interfàcias compatiblas amb DBus per assabentar las autras aplicacions a prepaus lo nivèl actuala d’energia per que pòsca ajustar la consomacion energetica, fornís l’interfàcia d’inibicion que permet a las aplicacions d’evitar las accions de mesa en velha automatica ; per exemple, lo gestionari de paquets del sistèma operatiu deu se servir d’aquesta interfàcia pendent l’execucion de las operacions de mesa a jorn.

en: Invalid arguments
oc: Paramètres invalids

en: Invalid cookie
oc: Cookie invalid

en: Keyboard
oc: Clavièr

en: Keyboard Brightness: %.0f percent
oc: Luminositat clavir : %.0f percent

en: Lead acid
oc: Acumulador al plomb-acid

en: Let the power manager handle display power management (DPMS) instead of X11.
oc: Daissar lo gestionari d’alimentacion gerir de la gestion de l’alimentacion l’afichatge (DPMS) allòc de X11.

en: Line power
oc: Gestion de l'energia

en: Lithium ion
oc: Liti ion

en: Lithium iron phosphate
oc: Liti fosfat de fèrre

en: Lithium polymer
oc: Liti polimèr

en: Lock screen
oc: Verrolhar l'ecran

en: Lock screen when system is going to sleep
oc: Verrolhar l’ecran quand lo sistèma se met en velha

en: Model
oc: Modèl

en: Monitor
oc: Ecran

en: Mouse
oc: Mirga

en: Never
oc: Pas jamai

en: Nickel cadmium
oc: Nickel cadmi

en: Nickel metal hydride
oc: Niquèl metal idrur

en: None
oc: Pas cap

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
oc: Cap d’aisinas de verrolhatge d’ecran a pas pogut èsser executat corrèctament, l’ecran serà pas verrolhat.

en: None of the screen lock tools ran successfully, the screen will not be locked.
    Do you still want to continue to suspend the system?
oc: Cap d’aisinas de verrolhatge d’ecran a pas pogut èsser executat corrèctament, l’ecran serà pas verrolhat.
    Volètz totjorn téner de metre en velha lo sistèma ?

en: Not plugged in
oc: Pas brancat

en: Nothing
oc: Pas res

en: Number of brightness steps available using keys
oc: Lo nombre d’intervals de luminositat disponibles en utilizant las tòcas

en: On battery
oc: Sus batariá

en: On critical battery power:
oc: En cas de carga batariá critica :

en: On inactivity reduce to
oc: En inactivitat reduire a

en: One hour
oc: Una ora

en: One minute
oc: Una minuta

en: PDA
oc: Assistent personal

en: Percentage
oc: Percentatge

en: Percentage and remaining time
oc: Percentatge e temps restant

en: Permission denied
oc: Permission refusada

en: Phone
oc: Telefòn

en: Plugged in
oc: Brancat

en: Power Manager
oc: Gestionari d'alimentacion

en: Power Manager Plugin
oc: Empeuton del gestinari d’alimentacion

en: Power Manager Plugin Settings
oc: Configuracion dels empeutons del gestionari d'alimentacion

en: Power management for the Xfce desktop
oc: Gestion d'alimentacion per l'environament de burèu Xfce

en: PowerSupply
oc: Alimentacion

en: Presentation _mode
oc: _Mòde presentacion

en: Put to sleep after
oc: Mesa en velha aprp

en: Quit any running xfce power manager
oc: Quitar totas las instàncias de gestionari d'alimentacion Xfce

en: Reduce after
oc: Reduire aprèp

en: Remaining time
oc: Temps que demòra

en: Restart the running instance of Xfce power manager
oc: Reaviar l'instància en cors d'execucion del gestionari d'alimentacion Xfce

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: Security
oc: Seguretat

en: Serial
oc: Numèro de seria

en: Settings for the Xfce Power Manager
oc: Paramètres del gestionari d'alimentacion Xfce

en: Settings manager socket
oc: Socket del gestionari de paramètres

en: Show 'Presentation mode' indicator:
oc: Afichar l’indicador « Mòde presentacion » :

en: Show label:
oc: Afichar lo label :

en: Show the configuration dialog
oc: Afichar la fenèstra configuracion

en: Shutdown
oc: Atudar

en: Shutdown the system
oc: Atudar lo sistèma

en: Status notifications
oc: Notificacions d’estat

en: Suspend
oc: Metre en velha

en: Suspend not supported
oc: Mesa en velha pas presa en carga

en: Suspend operation not permitted
oc: Operacion de mesa en velha pas autorizada

en: Suspend operation not supported
oc: Operacion de mesa en velha pas suportada

en: Suspend the system
oc: Metre en velha lo sistèma

en: Switch off after
oc: Atudar aprèp

en: Switch off display
oc: Atudar l'ecran

en: System
oc: Sistèma

en: System is running on %s power
oc: Lo sistèma fonciona sus %s

en: System is running on low power
oc: Lo sistèma fonciona sus febla poténcia

en: System is running on low power. Save your work to avoid losing data
oc: Lo nivèl de la batariá es critic. Enregistratz vòstre trabalh per evitar de pèrdas de donadas

en: System sleep mode:
oc: Mòde velha sistèma :

en: System tray icon
oc: Icòna de notificacion

en: Tablet
oc: Tauleta

en: Technology
oc: Tecnologia

en: This development release fixes bugs with suspend and hibernate. It also improves the panel-plugin, incorporating the functionality of the (now dropped) brightness panel-plugin. A new popup notification was added to account for keyboard brightness changes and the Power Manager now also controls the X11 blank times.
oc: Aquela version de desvolopament corregís d’avarias relativas a la mesa en velha e la mesa en velha prolongada. Amelhora tanben lo pluging del tablèu de bòrd, en incorporant las foncionnalitats del plugin luminositat (ara obsolèt). Una novèla notificacion contextuela es estada ajustada per rendre compte dels cambiaments de luminositat del clavièr e lo gestionari d'alimentacion contraròtle desenant los ecrans voids X11.

en: This development release introduces a lot of new features, among them suspending/hibernation without systemd and UPower>=0.99. It allows for individual control of systemd-inhibition, a new panel plugin to monitor battery and device charge levels replaces the trayicon. The settings dialog has been completely restructured for better oversight and many open bugs have been fixed and translations have been updated.
oc: Aquesta version de desvolopament presenta un molon de foncionalitats novèlas, demest aquelas la mesa en velha/ibernacion sens systemd e UPower inferior o egal a 0.99. Permet un contraròtle individual de las inibicion de systemd, un panèl novèl per susvelhar la batariá e la carga dels aparelh que remplaçar lo tryicon. Una fenèstra de paramètres complètament restructurada per una melhor compreneson e un fum d’avarias senhaladas son estadas corregidas e las traduccions actualizadas.

en: This development release mostly fixes bugs and introduces better support for icon-themes by reducing the device icons and using standard names for them. It also features updated translations. The panel plugin has been renamed to Power Manager Plugin.
oc: Aquela version de desvolopament corregís principalament de bugs e permet una melhora presa en carga dels tèmas d'icònas en redusent las icònas de periferia e en utilizant de noms estandards. Las traduccions foguèron actualizadas. Lo plugin del tablèu de bòrd es estat renomenat en « Empeuton del gestionari d’alimentacion ».

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
oc: Aquò es %s version %s, sus Xfce %s.

en: This stable release fixes compilation problems, a memory leak and a few other minor bugs. Furthermore it provides updated translations.
oc: Aquela version establa corregís de problèmas de compilacion, una fugida de memòria e qualques autras anomalias menoras. En mai, apòrta de mesas a jorn de las traduccions.

en: True
oc: Verai

en: Type
oc: Tipe

en: Type '%s --help' for usage.
oc: Picar '%s --help' per l'usatge.

en: Unable to get connection to the message bus session
oc: Fracàs de connexion a una session del bus de messatge

en: Unable to open the following url: %s
oc: Impossible de dobrir l'URL seguenta : %s

en: Uninterruptible Power Supply
oc: Alimentacion sens interrupcion

en: Unknown
oc: Desconeguda

en: Unknown time
oc: Temps desconegut

en: UpDevice object path
oc: camin d’objècte UpDevice

en: Vendor
oc: Constructor

en: Version information
oc: Informacion sus la version

en: Voltage
oc: Tension

en: When all the power sources of the computer reach this charge level
oc: Quand totas las fonts d'alimentacion de la maquina atenhon aqueste nivèl de carga

en: When battery button is pressed:
oc: Quand lo boton de batariá es quichat :

en: When hibernate button is pressed:
oc: Quand lo boton ivernacion es quichat :

en: When inactive for
oc: Quand inactiu dempuèi

en: When laptop lid is closed:
oc: Tampadura de l'acaptador del portable :

en: When power button is pressed:
oc: Quand lo boton alimentacion es quichat :

en: When sleep button is pressed:
oc: Quand lo boton de la mesa en velha es quichat :

en: When the screensaver is activated
oc: Quand l'estalviador d'ecran es activat

en: When the screensaver is deactivated
oc: Quand l'estalviador d'ecran es desactivat

en: With network manager support
oc: Amb supòrt del gestionari de la ret

en: With policykit support
oc: Amb lo supòrt de policykit

en: Without network manager support
oc: Sens lo supòrt del gestionari de la ret

en: Without policykit support
oc: Sens supòrt de policykit

en: Xfce Power Manager
oc: Gestionari d'alimentacion Xfce

en: Xfce power manager also provides a plugin for the Xfce and LXDE panels to control LCD brightness levels and to monitor battery and device charge levels.
oc: Lo gestionari d’alimentacion Xfce provesís tanben un plugin pels panèls Xfce e LXDE per contrarotlar los nivèls de luminositat LCD, susvelhar la batariá del monitor e lo nivèl de carga de l’aparelh.

en: Xfce power manager is already running
oc: Lo gestionari d'alimentacion Xfce es ja	aviat

en: Xfce power manager is not running
oc: Lo gestionari d'alimentacion Xfce es pas aviat

en: Xfce power manager manages the power sources on the computer and the devices that can be controlled to reduce their power consumption (such as LCD brightness level, monitor sleep, CPU frequency scaling).
oc: Lo gestionari d’alimentacion gerís las sorgas d’energia sus l’ordenador e los periferics que se pòt contrarotlar per reduire lor consomacion energetica (coma lo nivèl de luminositat LCD, la velha del monitor, la mesa a l’escala de la frequéncia CPU).

en: Xfce4 Power Manager is not running, do you want to launch it now?
oc: Lo gestionari d'alimentacion Xfce es pas aviat, o volètz aviar ara ?

en: Your %s charge level is low
    Estimated time left %s
oc: Lo nivèl de carga de vòstre %s es feble
    Temps restant estimat es de %s

en: Your %s is charging
oc: Vòstra %s se carga

en: Your %s is discharging
oc: Vòstra %s se descarga

en: Your %s is empty
oc: Vòstra %s es voida

en: Your %s is fully charged
oc: Vòstra %s es entièrament cargada

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Settings...
oc: _Paramètres...

en: hour | hours
oc[0]: ora
oc[1]: oras

en: hours
oc: oras

en: minute | minutes
oc[0]: minuta
oc[1]: minutas

en: minutes
oc: minutas

en: one minute
oc: una minuta

en: seconds
oc: segondas

en: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;
oc: settings;preferences;buttons;sleep;hibernate;battery;suspend;shutdown;brightness;laptop lid;lock screen;plugged in;saving;critical;ecran;estalvi;energia;electricitat;carga;bataria;bateria;velha;ivernar;atudar;botons;preferencias;
