Xfce Apps - en to oc translation catalogue (270 entries)

en: ASCII DEL
oc: SUPR ASCII

en: Ad_vanced
oc: A_vançat

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Allow bold te_xt
oc: Autorizar los tè_xtes en gras

en: Always
oc: Totjorn

en: Always keep window on _top
oc: Totjorn gardar la fenèstra en dessús

en: Appearance and Animation
oc: Aparéncia e animacion

en: Arabic
oc: Arabi

en: Armenian
oc: Armèni

en: Auto-detect
oc: Deteccion automatica

en: B_old text color:
oc: Color del tèxte en gras :

en: Background
oc: Imatge de rèire plan

en: Background image
oc: Imatge de rèire plan

en: Behavior
oc: Comportament

en: Black
oc: Negre

en: Black on White
oc: Negre sus blanc

en: Block
oc: Blocar

en: Blue
oc: Blau

en: Brown / Yellow
oc: Brun / Jaune

en: C_ase sensitive
oc: Sensible a la c_assa

en: Centered
oc: Centrat

en: Central European
oc: Euròpa centrala

en: Chinese Simplified
oc: Chinés simplificat

en: Chinese Traditional
oc: Chinés tradicional

en: Choose Terminal Font
oc: Causir la poliça del Terminal

en: Choose background color
oc: Causir la color de fons

en: Choose bold font color
oc: Causir la color de poliça en gras

en: Choose tab activity color
oc: Causir la color d'activitat d'onglet

en: Choose text color
oc: Causir la color de tèxte

en: Choose text selection background color
oc: Causir la color de fons del tèxte seleccionat

en: Close
oc: Tampar

en: Close T_ab
oc: Tampar l'onglet

en: Close _Window
oc: Tampar la fenèstra

en: Close all tabs?
oc: Tampar totes los onglets ?

en: Close this tab
oc: Tampar aqueste onglet

en: Co_mpatibility
oc: Co_mpatibilitat

en: Color Selector
oc: Selector de color

en: Command
oc: Comanda

en: Compatibility
oc: Compatibilitat

en: Compose Email
oc: Redigir un e-mail

en: Configure Xfce Terminal
oc: Configurar Xfce Terminal

en: Context Menu
oc: Menú contextual

en: Control-H
oc: Contraròtle-H

en: Copy Email Address
oc: Pegar l'adreça e-mail

en: Copy Link Address
oc: Pegar l'adreça del ligam

en: Copy to clipboard
oc: Pegar cap al quichapapièrs

en: Cu_rsor color:
oc: Color del cu_rsor :

en: Custom Colors
oc: Colors personalizadas

en: Cyan
oc: Cian

en: Cyrillic
oc: Cirillic

en: D_uration:
oc: D_urada :

en: Dark Gray
oc: Gris escur

en: Dark Pastels
oc: Pastèls escurs

en: Default (%s)
oc: Defaut (%s)

en: Default character e_ncoding:
oc: Encodatge dels caractèrs per defaut :

en: Default geometry:
oc: Geometria per defaut :

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
oc: Desactivar las tòcas d'accès dels me_nús (coma Alt+f)

en: Disabled
oc: Desactivat(ada)

en: Display _borders around new windows
oc: Afichar las bordaduras a l'entorn de las novèlas _fenèstras

en: Display _menubar in new windows
oc: Afichar la barra de _menú dins las novèlas fenèstras

en: Display _toolbar in new windows
oc: Afichar la barra d'ai_sinas dins las novèlas fenèstras

en: Display help contents
oc: Aficha l'ensenhador de l'ajuda

en: Display mismatch
oc: L'afichatge diferís

en: Do _not ask me again
oc: Pausar pas _mai la question

en: Double Click
oc: Clic doble

en: Down
oc: En bas

en: Drop-do_wn
oc: Menú desenrotlant

en: Drop-down Terminal
oc: Menú desenrotlant del Terminal

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
oc: Activar aquesta opcion per autorizar l'utilizacion del tèxte en gras a las aplicacions que s'executan dins la fenèstra del terminal.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
oc: Activar aquesta opcion per definir una color gras personalizada. Se es desactivada la color del tèxte serà utilizada.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
oc: Activer aquesta opcion per afichar la barra de menú dins las fenèstras novèlament creadas.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
oc: Activar aquesta opcion per afichar la barra d'aisinas dins las fenèstras novèlament creadas.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
oc: Activar aquesta opcion per afichar de decoracions a l'entorn de las fenèstras novèlament creadas.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
oc: Permet de quichar sus quina tòca del clavièr que siá per far desfilar la fenèstra del terminal fins al convit de comanda.

en: Encoding
oc: Encodatge

en: Enter the title for the current terminal tab
oc: Entrar lo títol per l'onglet corrent del terminal

en: Erase TTY
oc: Escafar lo TTY

en: Escape sequence
oc: Sequéncia d'escapament

en: Failed to create the regular expression
oc: Impossible de crear l'expression regulara

en: Failed to execute child
oc: Impossible d'executar un filh

en: Find
oc: Trobar

en: Find Ne_xt
oc: Trobar seguent

en: Find Pre_vious
oc: Trobar precedent

en: Font
oc: Poliça

en: General Options
oc: Opcions generalas

en: Goes after initial title
oc: Apareis aprèp lo títol inicial

en: Goes before initial title
oc: Apareis abans lo títol inicial

en: Greek
oc: Grèc

en: Green
oc: Verd

en: Green on Black
oc: Verd sus negre

en: He_ight:
oc: Nautor :

en: Hebrew
oc: Ebrieu

en: Help
oc: Ajuda

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
oc: Se activat, l'acorchi per dobrir e retractar la fenèstra permetrà de donar lo focus, puslèu que de la tampar, se a ja perdut lo focus

en: Image Files
oc: Fichièrs imatge

en: Invalid geometry string "%s"
oc: Cadena de geometria invalida « %s »

en: Isn't displayed
oc: Es pas afichat

en: Japanese
oc: Japonés

en: Keep window open when it loses focus
oc: Gardar la fenèstra dobèrta quand pèrd lo focus

en: Korean
oc: Corean

en: L_eft
oc: _Esquèrra

en: Light Blue
oc: Blau clar

en: Light Cyan
oc: Cian clar

en: Light Gray
oc: Gris clar

en: Light Green
oc: Verd clar

en: Light Magenta
oc: Magenta clar

en: Light Red
oc: Roge clar

en: Load Presets...
oc: Cargar prereglatges...

en: Match _entire word only
oc: Correspond a un mot _entièr solament

en: Match as _regular expression
oc: Correspond a una expression _regulara

en: Move Tab _Left
oc: Desplaçar _l'onglet a esquèrra

en: Move Tab _Right
oc: Desplaçar _l'onglet a drecha

en: Move to monitor with poi_nter
oc: Desplaçar lo monitor amb lo pu_ntador

en: Never
oc: Pas jamai

en: None (use solid color)
oc: Pas cap (utilizar una color unida)

en: OPTION
oc: OPCION

en: On the left side
oc: Sul costat d'esquèrra

en: On the right side
oc: Sul costat de drecha

en: Open Link
oc: Dobrir lo ligam

en: Open T_erminal
oc: Dobrir un _terminal

en: Open _Tab
oc: Dobrir un _onglet

en: Open a dialog to specify the color
oc: Dobrís una fenèstra per especificar la color

en: Open a new terminal tab
oc: Dobrís un terminal dins un onglet novèl

en: Open a new terminal window
oc: Dobrir un terminal dins una fenèstra novèla

en: Open the preferences dialog
oc: Dobrís la fenèstra de las preferéncias

en: Opening New Windows
oc: Dobertura de las novèlas fenèstras

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
oc: L'opcion « --command/-e » demanda coma paramètre la comanda d'aviar

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
oc: L'opcion « --default-display » demanda coma paramètre l'ecran X d'utilizar per defaut

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
oc: L'opcion « --default-working-directory » demanda coma paramètre lo repertòri de trabalh per defaut

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
oc: L'opcion « --geometry » demanda coma paramètre las dimensions de la fenèstra

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
oc: L'opcion « --icon/-I » demanda coma paramètre lo nom de l'icòna o lo nom del fichièr

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
oc: L'opcion « --role » demanda coma paramètre lo ròtle de la fenèstra

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
oc: L'opcion « --sm-client-id » demanda coma paramètre l'identificant de sesilha

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
oc: L'opcion « --startup-id » demanda coma paramètre l'identificant d'aviada

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
oc: L'opcion « --title/-T » demanda lo títol coma paramètre

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
oc: L'opcion « --working-directory » demanda coma paramètre lo repertòri de trabalh

en: Other
oc: Autre

en: Palette
oc: Paleta

en: Paste _Selection
oc: Pegar la _seleccion

en: Paste from clipboard
oc: Pegar dempuèi lo quichapapièrs

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai, senhalatz los bugs a <%s>.

en: Position
oc: Posicion

en: Pr_eferences...
oc: Pr_eferéncias...

en: Presets
oc: Prereglatges

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
oc: Color non confòrma : Marrit format (%d) o talha (%d)

en: Red
oc: Roge

en: Replaces initial title
oc: Remplaça lo títol initial

en: Reset tab activity _indicator after
oc: Reïnicializar l'_indicacion d'activitat de l'onglet aprèp

en: Right
oc: Drecha

en: Romanian
oc: Romanés

en: Scaled
oc: A l'escala

en: Scr_ollbar is:
oc: La _barra de desfilament es :

en: Scroll on _keystroke
oc: Desfilar quand una tòca es quichada

en: Scroll on ou_tput
oc: Desfilar sus la _sortida

en: Scroll_back:
oc: Linhas d'_istoric :

en: Scrolling
oc: Desfilament

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
oc: Consultatz la pagina de manual %s per una explicacion completa de las opcions çaisús.

en: Select Background Image File
oc: Seleccionar un imatge de rèire plan

en: Select _All
oc: _Seleccionar tot

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
oc: Seleccionar aquesta opcion per forçar lo Terminal a executar vòstre interpretador de comandas en tant qu'interpretador de comandas d'aviada quand dobrissètz de terminals novèls. Veire la documentacion de vòstre interpretador de comandas pels detalhs sus las diferéncias entre executar en interpretador de comandas interactiu e d'aviada.

en: Set _Encoding
oc: Definir l'encodatge

en: Show Window _Borders
oc: Afichar las _bordaduras de la fenèstra

en: Show _Menubar
oc: Afichar la _barra de menús

en: Show _Toolbar
oc: Afichar la barra d'_aisinas

en: Show _status icon in notification area
oc: Afichar l'icòna d'estat dins la zòna de notificacion

en: Show/hide the menubar
oc: Afichar/amagar la barra de menús

en: Show/hide the toolbar
oc: Afichar/Amagar la barra d'aisinas

en: Show/hide the window decorations
oc: Mostrar/amagar las decoracions de la fenèstra

en: South-Eastern Europe
oc: Euròpa del sud

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
oc: Precisatz lo nombre de linhas que poiretz remontar en utilizant la barra de desfilament.

en: St_yle:
oc: Est_ile :

en: Stretched
oc: Redusit

en: Switch to next tab
oc: Passar a l'onglet seguent

en: Switch to previous tab
oc: Tornar a l'onglet precedent

en: T_abs
oc: Onglets

en: Tab Options
oc: Opcions dels onglets

en: Tab activit_y color:
oc: Color d'activitat d'onglet :

en: Tabs
oc: Onglets

en: Terminal Emulator
oc: Emulator de terminal

en: Terminal Preferences
oc: Preferéncias

en: Text _selection color:
oc: Color de seleccion del tèxte :

en: Thai
oc: Tai

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament Xfce. Totes los dreches reservats.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
oc: La color aleatòria es basada sus la color de fons seleccionada, en gardant la meteissa luminositat.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
oc: Aquelas opcions pòdon geinar lo foncionament de certanas
    aplicacions. Son pas aquí que per vos permetre
    de far foncionar d'unas aplicacions e sistèmas
    d'espleitacion qu'espèran un comportament diferent
    del terminal.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
oc: Aquesta opcion contraròtla se un terminal davalarà automaticament quand una novèla sortida es generada per la comanda en cors d'execucion.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
oc: Aquesta fenèstra a %d onglets dobèrts. Tampar
    aquesta fenèstra tamparà tanben totes sos onglets.

en: Tiled
oc: Mosaïca

en: Title
oc: Títol

en: Toggle Drop-down Terminal
oc: Bascuolar cap al menú desenrotlant del Terminal

en: Toggle fullscreen mode
oc: (Des)activar lo mòde ecran complet

en: Transparent background
oc: Rèire plan transparent

en: Turkish
oc: Turc

en: Unable to determine your login shell.
oc: Impossible de determinar vòstre shell de connexion.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
oc: Incapable de daissar lo ligam Mozilla sul terminal : marrit format (%d) o talha (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
oc: Incapable de daissar la lista d'URI sul terminal : marrit format (%d) o talha (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
oc: Incapable de daissar la seleccion del tipe tèxte/plain sul terminal : marrit format (%d) o talha (%d)

en: Unable to register terminal service: %s
oc: Impossible d'enregistrar lo servici terminal : %s

en: Unknown option "%s"
oc: Opcion « %s » desconeguda

en: Untitled
oc: Sens títol

en: Usage:
oc: Utilizacion :

en: Use shortcut to _focus visible window
oc: Utilizar l'acorchi per veire la _fenèstra visibla

en: User id mismatch
oc: Marrida concordància de l'id utilizaire

en: Vietnamese
oc: Vietnamian

en: Warning
oc: Atencion

en: Western European
oc: Euròpa occidentala

en: White
oc: Blanc

en: White on Black
oc: Blanc sus negre

en: Wi_dth:
oc: Largor :

en: Window Options
oc: Opcions de las fenèstras

en: Window or Tab Separators
oc: Separadors de fenèstras o d'onglets

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
oc: Escrich per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
oc: Terminal Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
oc: Emulator de terminal Xfce

en: Yellow
oc: Jaune

en: Zoom _In
oc: Zoom _avant

en: Zoom _Out
oc: Zoom a_rrièr

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Always show tabs
oc: Totjorn afichar los onglets

en: _Appearance
oc: _Aparéncia

en: _Background color:
oc: Color de _rèire plan :

en: _Backspace key generates:
oc: La tòca _Retorn arrièr emet :

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Clear Scrollback and Reset
oc: Escafar lo desfilament e reïnicializar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Contents
oc: _Somari

en: _Copy
oc: _Copiar

en: _Delete key generates:
oc: La tòca _Suprimir emet :

en: _Detach Tab
oc: _Destacar l'onglet

en: _Dynamically-set title:
oc: Títol modificat _dinamicament :

en: _Edit
oc: _Editar

en: _File
oc: _Fichièr

en: _File:
oc: _Fichièr :

en: _Find...
oc: Trobar..

en: _Fullscreen
oc: Ecran com_plet

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _Initial title:
oc: Títol _inicial :

en: _Keep window open when it loses focus
oc: Gardar la fenèstra dobèrta quand pèrd lo focus

en: _Next
oc: _Seguent

en: _Next Tab
oc: Onglet _seguent

en: _Normal Size
oc: _Talha normala

en: _Opacity:
oc: _Opacitat :

en: _Paste
oc: _Pegar

en: _Previous
oc: _Precedent

en: _Previous Tab
oc: Onglet _precedent

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: _Reset compatibility options to defaults
oc: _Reïnicializar las opcions de compatibilitat a las valors per defaut

en: _Run command as login shell
oc: A_viar la comanda en tant que shell de connexion

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Search for:
oc: Recèrca per :

en: _Set Title...
oc: _Modificar lo títol...

en: _Text color:
oc: Color del _tèxte :

en: _Title:
oc: _Títol :

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
oc: _Metre a jorn los enregistraments utmp/wtmp quand una comanda es aviada

en: _Vary the background color for each tab
oc: _Variar la color de fons per cada onglet

en: _View
oc: Afichat_ge

en: _Wrap around
oc: Envolopar

en: c_olumns
oc: c_olomnas

en: command
oc: comanda

en: directory
oc: repertòri

en: display
oc: afichatge

en: font
oc: poliça

en: geometry
oc: geometria

en: icon
oc: icòna

en: mode
oc: mòde

en: role
oc: ròtle

en: row_s
oc: linha_s

en: seconds
oc: segondas

en: string
oc: cadena de caractèrs

en: title
oc: títol
