akregator - en to pl translation catalogue (410 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
pl[0]:  (%1 nieprzeczytany artykuł)
pl[1]:  (%1 nieprzeczytane artykuły)
pl[2]:  (%1 nieprzeczytanych artykułów)

en:  (no unread articles)
pl:  (brak nieczytanych artykułów)

en:  article |  articles
pl[0]:  artykuł
pl[1]:  artykuły
pl[2]:  artykułów

en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

en:  minute |  minutes
pl[0]:  minuta
pl[1]:  minuty
pl[2]:  minut

en: &Add Feed...
pl: Dod&aj kanał RSS...

en: &Article
pl: &Artykuł

en: &Configure Akregator...
pl: Ustawienia &Akregatora...

en: &Copy Email Address
pl: S&kopiuj adres e-mail

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Delete Feed
pl: &Usuń kanał RSS

en: &Delete Folder
pl: &Usuń katalog

en: &Delete articles older than:
pl: &Usuń artykuły starsze niż:

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &Edit Feed...
pl: &Edytuj kanał RSS...

en: &Export Feeds...
pl: Wy&eksportuj kanały RSS...

en: &Fetch Feed
pl: Pobier&z kanał RSS

en: &Fetch Feeds
pl: Pobier&z kanały RSS

en: &File
pl: &Plik

en: &Find in Message...
pl: &Znajdź w wiadomości...

en: &General
pl: O&gólne

en: &Go
pl: &Idź

en: &Import Feeds...
pl: &Importuj kanały RSS...

en: &Keep all articles
pl: Przechowuj wszyst&kie artykuły

en: &Mark As
pl: &Oznacz jako

en: &Mark Feed as Read
pl: &Oznacz kanał RSS jako przeczytany

en: &Mark Feeds as Read
pl: &Oznacz kanały RSS jako przeczytane

en: &Mark as Important
pl: Oznacz wybrany artykuł jako &ważny

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &Next Article
pl: &Następny artykuł

en: &Next Feed
pl: &Następny kanał RSS

en: &Normal View
pl: &Normalny Widok

en: &Open Homepage
pl: &Otwórz stronę domową

en: &Previous Article
pl: &Poprzedni artykuł

en: &Previous Feed
pl: &Poprzedni kanał RSS

en: &Rename Folder
pl: &Zmień nazwę katalogu

en: &Save Link As...
pl: Zapi&sz odnośnik jako...

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Use default settings
pl: &Użyj domyślnych ustawień

en: &Use interval fetching
pl: &Pobieraj okresowo

en: &View
pl: &Widok

en: &Widescreen View
pl: Widok &szerokoekranowy

en: 'Delayed mark as read' feature
pl: Właściwość opóźnionego zaznaczania jako przeczytane

en: 1 unread article | %1 unread articles
pl[0]: 1 nieprzeczytany artykuł
pl[1]: %1 nieprzeczytane artykuły
pl[2]: %1 nieprzeczytanych artykułów

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
pl: <b>Prawa autorskie:</b> %1</a>

en: <b>Description:</b> %1<br />
pl: <b>Opis:</b> %1<br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
pl: <b>Strona domowa:</b> <a href="%1">%1</a>

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
pl: <b>Uwaga:</b> Ze względów bezpieczeństwa, zablokowano zewnętrzne odnośniki (patrz okno ustawień).

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
pl: <h2>Lista artykułów</h2>Tu możesz przeglądać artykuły z obecnie wybranego kanału. Możesz także zaznaczyć artykuły jako stałe ("Oznacz jako ważny") lub je usunąć używając prawego klawisza myszki. Aby obejrzeć stronę sieciową artykułu, możesz otworzyć artykuł wewnętrznie w karcie lub oknie zewnętrznej przeglądarki.

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
pl[0]: <i>i 1 inny</i>
pl[1]: <i>i %1 inne</i>
pl[2]: <i>i %1 innych</i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
pl: <qt><p>Błąd przetwarzania XML w wierszu %1, kolumna %2 z %3:</p><p>%4</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć artykuł <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
pl: <qt>Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć kanał RSS <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
pl: <qt>Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć katalog <b>%1</b>, jego kanały RSS i podkatalogi?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
pl[0]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć wybrany artykuł?</qt>
pl[1]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć %1 wybrane artykuły?</qt>
pl[2]: <qt>Czy na pewno chcesz usunąć %1 wybranych artykułów?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
pl: <qt>Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć ten kanał RSS?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
pl: <qt>Czy jesteś pewny, że chcesz usunąć ten katalog, jego kanały RSS i podkatalogi?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno oznaczyć <b>wszystkie artykuły na tym kanale</b> jako przeczytane?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno oznaczyć <b>wszystkie artykuły w tym katalogu</b> jako przeczytane?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
pl: <qt>Czy na pewno oznaczyć <b>wszystkie artykuły</b> przeczytane?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
pl: <qt>Nie można czytać listy kanałów (%1).</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
pl: <qt>Standardowa lista kanałów jest nieprawidłowa (błędy OPML). Stworzono kopię zapasową: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
pl: <qt>Standardowa lista kanałów jest nieprawidłowa (błędy OPML). Nie można stworzyć kopii zapasowej!</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
pl: <qt>Standardowa lista kanałów jest nieprawidłowa (błędy XML). Stworzono kopię zapasową: <p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
pl: <qt>Standardowa lista kanałów jest nieprawidłowa (błędy XML). Nie można stworzyć kopii zapasowej!</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>To spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Można go przywrócić naciskając %1.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
pl: Zamknij pozostałe karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
pl: Zamknij wszystkie karty

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
pl: Odłącz kartę

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
pl: Nowy kanał...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
pl: Utwórz nowy kanał

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe gdzie możesz dodać nowy kanał.

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
pl: Dodaj kanał

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
pl: Właściwości pobierania

[ctx: @title:window]
en: Print Document
pl: Wydrukuj dokument

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
pl: Właściwości %1

[ctx: @title:window]
en: Save As
pl: Zapisz jako

en: A KDE Feed Reader
pl: Przeglądarka kanałów RSS dla KDE

en: About
pl: O ...

en: Access Key Enabled
pl: Przyciski dostępu włączone

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
pl: Brak dostępu: nie można zapisać listy kanałów <b>%1</b>. Należy sprawdzić uprawnienia.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
pl: Brak dostępu: nie można zapisać do pliku %1. Należy sprawdzić uprawnienia.

en: Activate Tab %1
pl: Uaktywnij kartę %1

en: Add Feed
pl: Dodaj kanał RSS

en: Add Folder
pl: Dodaj katalog

en: Add Imported Folder
pl: Dodaj katalog zaimportowanych

en: Add New Source
pl: Dodaj nowe źródło

en: Add a feed with the given URL
pl: Dodaj kanał o podanym URL

en: Address copied to clipboard.
pl: Adres skopiowano do schowka.

en: Adva&nced
pl: Rozszerzo&ne

en: Advanced Feed Reader Settings
pl: Ustawienia rozszerzone czytnika RSS

en: Akregator Export for %1
pl: Eksport Akregatora dla %1

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
pl: Akregator nie zakończył poprawnie. Czy chciał(a)byś przywrócić poprzednią sesję?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
pl: Akregator jest czytnikiem kanałów RSS dla KDE.

en: All Articles
pl: Wszystkie artykuły

en: All Feeds
pl: Wszystkie kanały RSS

en: Allow feed to load external references from internet.
pl: Zezwól kanałowi na wczytywanie zewnętrznych odnośników z Internetu.

en: Always show the tab bar
pl: Zawsze pokazuj pasek kart

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
pl: Zawsze pokazuj pasek kart, nawet gdy otwarta jest tylko jedna karta

en: Ar&chive
pl: Ar&chiwum

en: Archive Backend
pl: Silnik archiwum

en: Archive Mode
pl: Tryb archiwum

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
pl: Czy na pewno wyłączyć tę stronę wprowadzenia?

en: Article Limit
pl: Ograniczenie artykułów

en: Article List
pl: Lista artykułów

en: Article List Colors
pl: Kolory listy artykułów

en: Article display mode.
pl: Tryb wyświetlania artykułu.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
pl: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
pl: Treść

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
pl: Data

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
pl: Opis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
pl: Kanał RSS

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
pl: Tytuł

en: Articles
pl: Artykuły

en: Articles list.
pl: Lista artykułów.

en: Ask me later
pl: Zapytaj mnie później

en: Author
pl: Autor

en: Author of librss
pl: Autor librss

en: Auto-Expand folders with unread articles
pl: Sam rozwijaj katalogi z nieprzeczytanymi artykułami

en: Auto-expand folders containing unread articles
pl: Sam rozwijaj katalogi zawierające nieprzeczytane artykuły

en: Auto-expand folders with unread articles
pl: Sam rozwijaj katalogi z nieprzeczytanymi artykułami

en: Bug tracker management, Usability improvements
pl: Zarządzanie systemem śledzenia błędów, usprawnienia w łatwości użytkowania

en: C&ancel Feed Fetches
pl: Porzuć pobier&anie kanałów

en: C&ombined View
pl: Widok łą&czony

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
pl: Nie można przenieść katalogu %1 do jego własnego podkatalogu %2

en: Change Important Flag
pl: Zmień znacznik ważności

en: Check Phishing Url
pl: Sprawdź adres url na phishing

en: Close Tab
pl: Zamknij kartę

en: Close tab
pl: Zamknij kartę

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Columns
pl: Kolumny

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
pl: Polecenie uruchamiające zewnętrzną przeglądarkę. URL zostanie podstawiony za %u.

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Complete Story
pl: Doczytaj historię

en: Concurrent Fetches
pl: Współbieżne pobieranie

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
pl: Opóźnienie pomiędzy wybraniem artykułu a zaznaczeniem go jako przeczytany.

en: Configure Feed Reader Appearance
pl: Ustawienia wyglądu czytnika RSS

en: Configure Feed Reader Archive
pl: Ustawienia archiwum czytnika RSS

en: Configure Feed Reader Browser
pl: Ustawienia przeglądarki czytnika RSS

en: Configure Feeds
pl: Ustawienia kanałów

en: Configure Plugins
pl: Ustawienia wtyczek

en: Configure User Feedback
pl: Ustawienia informacji zawrotnej użytkownika

en: Contributor
pl: Współtwórca

en: Copy &Link Address
pl: Skopiuj a&dres odnośnika

en: Copy Image Location
pl: Skopiuj położenie obrazu

en: Copy Link Address
pl: Skopiuj adres odnośnika

en: Copyright © 2004–%1 Akregator authors
pl: Prawa autorskie © 2004–%1 autorzy Akregatora

en: Could not fetch feed: %1
pl: Nie można pobrać kanału: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
pl: Nie można znaleźć części programu Akregator, proszę sprawdzić swoją instalację.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
pl: Nie można zaimportować pliku %1 (brak poprawnego OPML-a)

en: Could not read feed (invalid XML)
pl: Nie można odczytać kanału (niepoprawny XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
pl: Nie można odczytać kanału (nieprawidłowy kanał)

en: Could not read feed (unknown format)
pl: Nie można odczytać kanału (nieznany format)

en: Date
pl: Data

en: Day | Days
pl[0]: Dzień
pl[1]: Dni
pl[2]: Dni

en: Default Archive Settings
pl: Domyślne ustawienia archiwum

en: Default expiry age for articles in days.
pl: Domyślny okres upłynięcia daty ważności artykułu w dniach.

en: Delete Article
pl: Usuń artykuł

en: Delete Expired Articles
pl: Usuń przeterminowane artykuły

en: Delete Feed
pl: Usuń kanał RSS

en: Delete Folder
pl: Usuń katalog

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
pl[0]:  dzień
pl[1]:  dni
pl[2]:  dni

en: Delete articles older than:
pl: Usuń artykuły starsze niż:

en: Delete expired articles
pl: Usuń przeterminowane artykuły

en: Detach Tab
pl: Odłącz kartę

en: Developer
pl: Programista

en: Di&sable archiving
pl: W&yłącz archiwizację

en: Disa&ble archiving
pl: W&yłącz archiwizację

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Disable Archiving
pl: Wyłącz archiwizację

en: Disable Introduction
pl: Wyłącz stronę wprowadzenia

en: Disable Introduction Page
pl: Wyłącz stronę wprowadzenia

en: Disable save as finished notification
pl: Wyłącz powiadomienie zapisz jako ukończone

en: Display name of RSS column
pl: Wyświetl nazwę kolumny RSS

en: Do Not Expire Important Articles
pl: Nie przedawniaj ważnych artykułów

en: Do Not Restore Session
pl: Nie przywracaj sesji

en: Do not expire important articles
pl: Nie przedawniaj ważnych artykułów

en: Do not save any articles
pl: Nie zapisuj żadnych artykułów

en: Downloading %1
pl: Pobieranie %1

en: Enable Javascript
pl: Włącz Javascript

en: Enclosure
pl: Załącznik

en: Expiry Age
pl: Okres ważności

en: External Browsing
pl: Zewnętrzne przeglądanie

en: Fe&tch All Feeds
pl: Pobierz &wszystkie kanały RSS

en: Fee&d
pl: &Kanał

en: Feed &URL:
pl: Adres &URL kanału:

en: Feed Properties
pl: Właściwości pobierania

en: Feed added:
     %1
pl: Dodano kanał:
     %1

en: Feed file not found on remote server
pl: Nie znaleziono pliku kanału na zdalnym serwerze.

en: Feed found, downloading...
pl: Kanał RSS znaleziony, pobieranie...

en: Feed list was deleted
pl: Lista kanałów została usunięta

en: Feed not found from %1.
pl: Nie znaleziono kanału RSS na %1.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
pl: Czytniki kanałów zapewniają wygodny sposób na przeglądanie różnych rodzajów treści, włączając w to wieści, blogi i inne treści ze stron internetowych. Zamiast ręcznie sprawdzać swoje strony internetowe w poszukiwaniu nowości, zdaj się na Akregatora.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
pl: Kanały

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
pl: W sumie

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Feeds
pl: Kanały RSS

en: Feeds added:
     %1
pl: Dodano kanały RSS:
     %1

en: Fetch aborted
pl: Pobieranie przerwano

en: Fetch all fee&ds on startup
pl: Po uruchomieniu pobierz &wszystkie kanały

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
pl: Pobierz wszystkie kanały co %1 minut.

en: Fetch completed
pl: Pobieranie ukończone

en: Fetch error
pl: Błąd pobierania

en: Fetch feedlist on startup.
pl: Po uruchomieniu pobierz listę kanałów.

en: Fetch feeds every:
pl: Pobieraj kanały co:

en: Fetch on startup
pl: Pobierz po uruchomieniu

en: Fetching Feeds...
pl: Pobieranie kanałów...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
pl: Rozmiary pierwszego (zazwyczaj pionowego) elementu rozdzielającego (splitter).

en: Fixed font:
pl: Czcionka o stałej szerokości:

en: Folder name:
pl: Nazwa katalogu:

en: Font Size
pl: Rozmiar czcionki

en: Fonts
pl: Czcionki

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
pl: Aby dowiedzieć się więcej odnośnie używania Akregatora, odwiedź <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>jego stronę w sieci</a>. Aby nie wyświetlać tej strony ponownie, <a href='config:/disable_introduction'>naciśnij tutaj</a>.

en: Former maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Gentoo Ebuild
pl: Ebuild Gentoo

en: Go Down in Tree
pl: Idź w dół drzewa

en: Go Left in Tree
pl: Idź w lewo drzewa

en: Go Right in Tree
pl: Idź w prawo drzewa

en: Go Up in Tree
pl: Idź w górę drzewa

en: Go to Bottom of Tree
pl: Idź na spód drzewa

en: Go to Top of Tree
pl: Idź na szczyt drzewa

en: Handbook
pl: Podręcznik

en: Hide Read Feeds
pl: Ukryj przeczytane kanały

en: Hide feeds with no unread articles
pl: Ukryj kanały z przeczytanymi wszystkimi artykułami

en: Hide main window on startup
pl: Po uruchomieniu ukryj okno główne

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: Hides feeds with no unread articles
pl: Ukrywa kanały z przeczytanymi wszystkimi artykułami

en: Hour | Hours
pl[0]: Godzina
pl[1]: Godziny
pl[2]: Godzin

en: Icons
pl: Ikony

[ctx: Important articles filter]
en: Important
pl: Ważne

en: Imported Feeds
pl: Zaimportowane kanały

en: Imported Folder
pl: Katalog zaimportowanych

en: Imported folder name:
pl: Nazwa katalogu zaimportowanych:

en: Insomnia
pl: Bezsenność

en: Interval for autofetching
pl: Okres cyklicznego pobierania

en: Interval for autofetching in minutes.
pl: Okres cyklicznego pobierania (min.).

en: Keep All Articles
pl: Przechowuj wszystkie artykuły

en: Keep Enabled
pl: Zostaw włączoną

en: Left mouse click:
pl: Lewy przycisk myszy:

en: Limit Number of Articles
pl: Ogranicz liczbę artykułów

en: Limit archi&ve to:
pl: Ogranicz archi&wum do:

en: Limit feed archi&ve size to:
pl: Ogranicz rozmiar archiw&um kanału do:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
pl[0]:  artykuł
pl[1]:  artykuły
pl[2]:  artykułów

en: Limit the number of articles in a feed
pl: Ogranicz liczbę artykułów w kanale

en: Lists the available options for user feedback
pl: Wymień dostępne możliwości informacji zwrotnej

en: Load the &full website when reading articles
pl: Wczytaj &pełną stronę podczas czytania artykułów

en: Loading canceled
pl: Wczytywanie przerwane

en: Loading completed
pl: Zakończono wczytywanie

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Lock Feeds In Place
pl: Unieruchom kanały w miejscu

en: Lock feeds in place
pl: Unieruchom kanały w miejscu

en: Locks feeds where they are
pl: Unieruchom kanały w miejscu, w którym są

en: Ma&rk All Feeds as Read
pl: Oznacz &wszystkie kanały RSS jako przeczytane

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Malware
pl: Szkodliwa

en: Mar&k articles as read when they arrive
pl: Oznaczaj a&rtykuły jako przeczytane po ich nadejściu

en: Mar&k selected article read after
pl: Oznacz wybrany artykuł jako p&rzeczytany po

en: Mark &all feeds as read on startup
pl: Po uruchomieniu oznacz &wszystkie kanały RSS jako przeczytane

en: Mark Article as Read
pl: Oznacz artykuł jako przeczytany

en: Mark Article as Unread
pl: Oznacz artykuł jako nieprzeczytany

en: Mark Feed as Read
pl: Oznacz kanał jako przeczytany

en: Mark Feeds as Read
pl: Oznacz kanały jako przeczytane

en: Mark all feeds as read on startup
pl: Po uruchomieniu oznacz wszystkie kanały RSS jako przeczytane

en: Mark all feeds as read on startup.
pl: Po uruchomieniu oznacz wszystkie kanały RSS jako przeczytane.

en: Mark as Important
pl: Oznacz jako ważną

en: Mark as Read
pl: Oznacz jako przeczytaną

en: Mark as Unread
pl: Oznacz jako nieprzeczytaną

en: Mark selected article as new
pl: Oznacz wybrany artykuł jako nowy

en: Mark selected article as read
pl: Oznacz wybrany artykuł jako przeczytany

en: Mark selected article as unread
pl: Oznacz wybrany artykuł jako nieczytany

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
pl[0]:  sekundzie
pl[1]:  sekundach
pl[2]:  sekundach

en: Medium font size:
pl: Rozmiar średniej czcionki:

en: Middle mouse click:
pl: Środkowy przycisk myszy:

en: Minimum font size:
pl: Rozmiar najmniejszej czcionki:

en: Minute | Minutes
pl[0]: Minuta
pl[1]: Minuty
pl[2]: Minut

en: Misc
pl: Różne

en: Move Node Down
pl: Przenieś w dół

en: Move Node Left
pl: Przenieś w lewo

en: Move Node Right
pl: Przenieś w prawo

en: Move Node Up
pl: Przenieś w górę

en: Mute
pl: Wycisz

en: N&ext Unread Feed
pl: N&astępny nieprzeczytany kanał

en: Ne&w Folder...
pl: No&wy katalog...

en: Ne&xt Unread Article
pl: Następn&y nieprzeczytany artykuł

en: Network
pl: Sieć

en: Networking is available now.
pl: Sieć jest teraz dostępna.

en: Networking is not available.
pl: Sieć jest niedostępna.

[ctx: New articles filter]
en: New
pl: Nowe

en: New articles:
pl: Nowe artykuły:

en: No result found
pl: Nie znaleziono wyników

en: Node or destination folder not found
pl: Nie znaleziono węzła lub katalogu docelowego

en: Notify when new articles arri&ve
pl: Powiadamiaj o nowych a&rtykułach

en: Number of articles to keep per feed.
pl: Liczba artykułów przechowywanych w ramach kanału.

en: Number of concurrent fetches
pl: Liczba współbieżnych pobierań

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
pl: Schematy OPML (%1);;Wszystkie pliki (*)

en: OPML Parsing Error
pl: Błąd przetwarzania OPML

en: Open In Background Tab
pl: Otwórz w nieaktywnej karcie

en: Open In External Browser
pl: Otwórz w zewnętrznej przeglądarce

en: Open Link in External &Browser
pl: Otwórz odnośnik w zewnętrznej &przeglądarce

en: Open Link in External Browser
pl: Otwórz odnośnik w zewnętrznej przeglądarce

en: Open Link in New &Tab
pl: O&twórz w nowej karcie

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
pl: Otwieraj w nowej karcie odnośniki, które normalnie byłyby otwarte w nowym oknie (zewnętrzna przeglądarka)

en: Open in Background Tab
pl: Otwórz w nieaktywnej karcie

en: Open in External Browser
pl: Otwórz w zewnętrznej przeglądarce

en: Open in Tab
pl: Otwórz w karcie

en: Open links in new tab instead of in new window
pl: Otwieraj odnośniki w nowej karcie, a nie w nowym oknie

en: Opening Feed List...
pl: Otwieranie kanału RSS...

en: Planet KDE España
pl: Hiszpańska planeta KDE

en: Pre&vious Unread Article
pl: Popr&zedni nieprzeczytany artykuł

en: Prev&ious Unread Feed
pl: Poprze&dni nieprzeczytany kanał

en: Prevent feeds from being moved in the list
pl: Uniemożliw przesuwanie kanałów na ich spisie

en: Read Error
pl: Błąd odczytu

[ctx: Read articles filter]
en: Read
pl: Do przeczytania

en: Reload All Tabs
pl: Wczytaj ponownie wszystkie karty

en: Remove &Important Mark
pl: Usuń znacznik w&ażności

en: Remove Important Status
pl: Usuń znacznik ważności

en: Reset search bar when changing feeds
pl: Wyzeruj pasek wyszukiwania po zmianie kanału

en: Resets the quick filter when changing feeds.
pl: Zeruje szybki filtr po zmianie kanału.

en: Restore Session
pl: Przywróć sesję

en: Sans serif font:
pl: Czcionka bezszeryfowa:

en: Save Image On Disk...
pl: Zapisz obraz na dysku...

en: Save an unlimited number of articles.
pl: Zapisz nieograniczoną liczbę artykułów.

en: Search articles...
pl: Wyszukaj artykuł

en: Search articles...<%1>
pl: Wyszukaj artykuł...<%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
pl: Rozmiary drugiego (zazwyczaj poziomego) elementu rozdzielającego (splitter).

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Select Next Tab
pl: Zaznacz następną kartę

en: Select Previous Tab
pl: Zaznacz poprzednią kartę

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia po nadejściu nowych artykułów.

en: Send &File...
pl: Wyślij &plik...

en: Send &Link Address...
pl: Wyślij a&dres odnośnika...

en: Send File Address
pl: Wyślij adres pliku

en: Send Link Address
pl: Wyślij adres odnośnika

en: Send the Html Page of Article
pl: Wyślij stronę Html artykułu

en: Send the URL of the article
pl: Wyślij adres URL artykułu

en: Serif font:
pl: Czcionka szeryfowa:

en: Set Focus to Quick Search
pl: Uaktywnij pole szybkiego wyszukiwania

en: Show Quick Filter
pl: Pokaż szybki filtr

en: Show Quick Filter Bar
pl: Pokaż pasek szybkiego filtra

en: Show Unread In Taskbar
pl: Pokaż nieprzeczytane na pasku zadań

en: Show close button on each tab
pl: Pokaż przycisk zamykający na karcie

en: Show close buttons on tabs
pl: Pokaż przycisk zamykający na karcie

en: Show close buttons on tabs instead of icons
pl: Pokaż przycisk zamykający zamiast ikon na kartach

en: Show tra&y icon
pl: Pokaż ikonę na tac&ce systemowej

en: Show tray icon
pl: Pokaż ikonę na tacce systemowej

en: Show unread articles in Taskbar
pl: Pokaż nieprzeczytane artykuły na pasku zadań

en: Sizes for first splitter
pl: Rozmiary pierwszego elementu rozdzielającego (splitter)

en: Sizes for second splitter
pl: Rozmiary drugiego elementu rozdzielającego (splitter)

en: Spanish feeds
pl: Hiszpańskie kanały

en: Speak Text
pl: Wypowiedz tekst

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
pl: Określa, czy będą używane powiadomienia w postaci baloników.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
pl: Określa, czy pokazać ikonę na tacce systemowej.

en: Specifies if we show unread article in taskbar.
pl: Określa czy pokazywać nieprzeczytane artykuły na pasku zadań.

en: Standard font:
pl: Czcionka standardowa:

en: Startup
pl: Uruchomienie

en: Status Filter
pl: Filtr statusu

en: Stores the last search line text
pl: Przechowuje ostatnio wyszukiwany wiersz

en: Stores the last status filter setting
pl: Przechowuje ostatnie ustawienie filtru statusu

en: Tabs
pl: Karty

en: Text Filter
pl: Filtr tekstowy

en: Thank you, The Akregator Team
pl: Z podziękowaniami, Zespół Akregatora

en: The feed to be listed was already removed.
pl: Kanał do wyświetlenia został już usunięty.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
pl: Plik %1 nie może zostać odczytany, sprawdź, czy istnieje i jest dostępny do odczytu dla aktualnego użytkownika.

en: The network is broken.
pl: Sieć jest uszkodzona.

en: The url %1 is not valid.
pl: Adres url %1 nie jest prawidłowy.

en: There are no unread articles
pl: Brak nieprzeczytanych artykułów

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
pl: Opcja ta pozwala użytkownikowi na określenie własnego ciągu znaków związanego z user-agentem, zamiast domyślnego. Znajduje się tutaj, ponieważ niektóre pośredniki (proxy) mogą przerywać połączenie po znalezieniu w nazwie "gator".

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
pl: Ta strona internetowa jest szkodliwa, czy nadal chcesz ją wyświetlić?

en: Timeout on remote server
pl: Przekroczono czas oczekiwania na zdalny serwer

en: Tons of bug fixes
pl: Poprawki mnóstwa błędów

en: U&se a custom update interval
pl: Użyj &własnej częstotliwości odświeżania

en: Unknown host
pl: Nieznany adres

en: Unmute
pl: Wyłącz wyciszenie

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Unread articles:
pl: Nieprzeczytane artykuły:

en: Untitled
pl: Nienazwany

en: Update ever&y:
pl: Uaktualniaj &co:

en: Use &notifications for all feeds
pl: Powiadamiaj dla wszystkich ka&nałów

en: Use &this command:
pl: Użyj &tego polecenia:

en: Use HTML Cache
pl: Użyj pamięci podręcznej HTML

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
pl: Użyj przeglądarki sieciowej KDE przy otwieraniu w zewnętrznej przeglądarce.

en: Use custom colors
pl: Użyj własnych kolorów

en: Use default KDE web browser
pl: Użyj domyślnej przeglądarki sieciowej KDE

en: Use default web &browser
pl: Użyj domyślnej &przeglądarki sieci

en: Use interval fetching
pl: Pobieraj okresowo

en: Use notifications
pl: Powiadamiaj

en: Use the &browser cache (less network traffic)
pl: Użyj pamięci podrę&cznej (mniejszy ruch sieciowy)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
pl: Użyj ustawień globalnych KDE związanych z pamięcią podręczną HTML przy pobieraniu kanałów, w celu uniknięcia niepotrzebnego przesyłu danych. Wyłącz tylko wtedy, gdy jest to niezbędne.

en: Use the specified command when opening in external browser.
pl: Użyj określonego polecenia przy otwieraniu w zewnętrznej przeglądarce.

en: Use this command:
pl: Użyj następującego polecenia:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
pl: Sprawdź adres URL przy użyciu API bezpiecznego przeglądania Google

en: View Mode
pl: Tryb widoku

en: We hope that you will enjoy Akregator.
pl: Mamy nadzieję, że korzystanie z Akregatora będzie dla ciebie przyjemne.

en: Webengine Plugins
pl: Wtyczki silnika sieciowego

en: What the click with left mouse button should do.
pl: Co zrobić po kliknięciu lewym przyciskiem myszy.

en: What the click with middle mouse button should do.
pl: Co zrobić po kliknięciu środkowym przyciskiem myszy.

en: When adding feeds, place them in this group
pl: Podczas dodawania kanałów umieść je w tej grupie

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
pl: Po zaznaczeniu tej opcji artykuły zaznaczone jako ważne nie będą usuwane, nawet po przekroczeniu ograniczenia rozmiaru archiwum. Dotyczy to ograniczenia wiekowego oraz liczbowego.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
pl: Czy opóźnić zaznaczenie artykułu jako przeczytanego po jego zaznaczeniu.

en: Write Error
pl: Błąd zapisu

en: You can view multiple articles in several open tabs.
pl: Możesz przeglądać wiele artykułów w oddzielnych otwartych kartach.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
pl: &Nowy

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
pl: &Przeczytany

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
pl: Niep&rzeczytany

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
pl: Błąd przetwarzania XML

[ctx: global settings]
en: Global
pl: Globalne

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
pl: Nigdy
