caja 1.25.3 - en to pl translation catalogue (1551 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
pl: 
    
    Dodanie połączenia do punktu montowania serwera

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
pl: 
    
    Przegląda system plików za pomocą menedżera plików

en:  (another copy)
pl:  (kolejna kopia)

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
pl[0]:  (zawiera %'d element)
pl[1]:  (zawiera %'d elementy)
pl[2]:  (zawiera %'d elementów)
pl[3]:  (zawiera %'d elementów)

en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
pl[0]:  (zawiera łącznie %'d element)
pl[1]:  (zawiera łącznie %'d elementy)
pl[2]:  (zawiera łącznie %'d elementów)
pl[3]:  (zawiera łącznie %'d elementów)

en:  (copy)
pl:  (kopia)

en:  (invalid Unicode)
pl:  (nieprawidłowy unikod)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
pl: Za pomocą "%s" nie można otworzyć "%s", ponieważ "%s" nie ma dostępu do położenia "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
pl: Nie można odnaleźć "%s". Być może został on ostatnio usunięty.

en: "%s" is an executable text file.
pl: "%s" jest wykonywalnym plikiem tekstowym.

en: "%s" selected
pl: Zaznaczono "%s"

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
pl: "%s" zostanie skopiowany po wybraniu polecenia Wklej

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
pl: "%s" zostanie przeniesiony po wybraniu polecenia Wklej

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
pl[0]: Pozostał %'d plik do usunięcia
pl[1]: Pozostały %'d pliki do usunięcia
pl[2]: Pozostało %'d plików do usunięcia
pl[3]: Pozostało %'d plików do usunięcia

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
pl[0]: Pozostał %'d plik do przeniesienia do kosza
pl[1]: Pozostały %'d pliki do przeniesienia do kosza
pl[2]: Pozostało %'d plików do przeniesienia do kosza
pl[3]: Pozostało %'d plików do przeniesienia do kosza

en: %'d file operation active | %'d file operations active
pl[0]: %'d aktywne działanie na plikach
pl[1]: %'d aktywne działania na plikach
pl[2]: %'d aktywnych działań na plikach
pl[3]: %'d aktywnych działań na plikach

en: %'d folder selected | %'d folders selected
pl[0]: Zaznaczono %'d katalog
pl[1]: Zaznaczono %'d katalogów
pl[2]: Zaznaczono %'d katalogów
pl[3]: Zaznaczono %'d katalogów

en: %'d hour | %'d hours
pl[0]: %'d godzina
pl[1]: %'d godziny
pl[2]: %'d godzin
pl[3]: %'d godzin

en: %'d item selected | %'d items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d element
pl[1]: Zaznaczono %'d elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d elementów
pl[3]: Zaznaczono %'d elementów

en: %'d item, with size %s (%s on disk) | %'d items, totalling %s (%s on disk)
pl[0]: %'d element o całkowitym rozmiarze %s (%s na dysku)
pl[1]: %'d elementy o całkowitym rozmiarze %s (%s na dysku)
pl[2]: %'d elementów o całkowitym rozmiarze %s (%s na dysku)
pl[3]: %'d elementów o całkowitym rozmiarze %s (%s na dysku)

en: %'d minute | %'d minutes
pl[0]: %'d minuta
pl[1]: %'d minuty
pl[2]: %'d minut
pl[3]: %'d minut

en: %'d other item selected | %'d other items selected
pl[0]: Zaznaczono %'d inny element
pl[1]: Zaznaczono %'d inne elementy
pl[2]: Zaznaczono %'d innych elementów
pl[3]: Zaznaczono %'d innych elementów

en: %'d second | %'d seconds
pl[0]: %'d sekunda
pl[1]: %'d sekundy
pl[2]: %'d sekund
pl[3]: %'d sekund

en: %'dnd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

en: %'drd link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

en: %'dst link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

en: %'dth link to %s
pl: %'d. dowiązanie do %s

en: %'u file | %'u files
pl[0]: %'u plik
pl[1]: %'u pliki
pl[2]: %'u plików
pl[3]: %'u plików

en: %'u folder | %'u folders
pl[0]: %'u katalog
pl[1]: %'u katalogi
pl[2]: %'u katalogów
pl[3]: %'u katalogów

en: %'u item | %'u items
pl[0]: %'u element
pl[1]: %'u elementy
pl[2]: %'u elementów
pl[3]: %'u elementów

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
pl: %A, %-d %B %Y o %H:%M:%S

en: %S of %S
pl: %S z %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
pl[0]: %S z %S — pozostała %T (%S/s)
pl[1]: %S z %S — pozostały %T (%S/s)
pl[2]: %S z %S — pozostało %T (%S/s)
pl[3]: %S z %S — pozostało %T (%S/s)

en: %T left | %T left
pl[0]: Pozostała %T
pl[1]: Pozostały %T
pl[2]: Pozostało %T
pl[3]: Pozostało %T

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
pl: %a, %-d %b %Y o %H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
pl: %a, %-d %b %Y o %H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
pl: %-d %b %Y o %H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
pl: %-d %b %Y o %H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
pl: %-d.%m.%y, %H:%M

en: %m/%d/%y
pl: %d.%m.%y

en: %s (%'dnd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'drd copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'dst copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%'dth copy)%s
pl: %s (%'d. kopia)%s

en: %s (%s bytes)
pl: %s (%s bajtów)

en: %s (another copy)%s
pl: %s (kolejna kopia)%s

en: %s (copy)%s
pl: %s (kopia)%s

en: %s - File Browser
pl: %s - Przeglądarka plików

en: %s Properties
pl: Właściwości "%s"

en: %s Visible Columns
pl: Widoczne kolumny: %s

en: %s document
pl: Dokument %s

en: %s's Home
pl: Katalog domowy %.0s

en: %s, %s
pl: %s - %s

en: %s, Free space: %s
pl: %s, wolne miejsce: %s

en: (Empty)
pl: (Pusty)

en: (some contents unreadable)
pl: (część zawartości jest nieczytelna)

en: --check cannot be used with other options.
pl: --check nie może być stosowane z innymi opcjami.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
pl: --geometry nie może być używane z więcej niż jednym URI.

en: --quit cannot be used with URIs.
pl: --quit nie może być używane z URI.

en: --select must be used with at least an URI.
pl: --select musi być używane z co najmniej URI.

en: 00/00/00
pl: 00.00.00

en: 00/00/00, 00:00 PM
pl: 00.00.00, 00:00

en: 1 Day
pl: 1 dzień

en: 1 Hour
pl: 1 godzina

en: 1 Month
pl: 1 miesiąc

en: 1 Week
pl: 1 tydzień

en: 1 Year
pl: 1 rok

en: 6 Months
pl: 6 miesięcy

en: <b>Available _Extensions:</b>
pl: <b>Dostępne _rozszerzenia:</b>

en: <b>Behavior</b>
pl: <b>Zachowanie</b>

en: <b>Date</b>
pl: <b>Data</b>

en: <b>Default View</b>
pl: <b>Widok domyślny</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
pl: <b>Wykonywalne pliki tekstowe</b>

en: <b>Folders</b>
pl: <b>Katalogi</b>

en: <b>Height:</b> %d pixel | <b>Height:</b> %d pixels
pl[0]: <b>Wysokość:</b> %d piksel
pl[1]: <b>Wysokość:</b> %d piksele
pl[2]: <b>Wysokość:</b> %d pikseli
pl[3]: <b>Wysokość:</b> %d pikseli

en: <b>Icon Captions</b>
pl: <b>Podpisy ikon</b>

en: <b>List Columns</b>
pl: <b>Kolumny listy</b>

en: <b>Media Handling</b>
pl: <b>Obsługa nośników</b>

en: <b>Other Media</b>
pl: <b>Inne nośniki</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
pl: <b>Inne pliki z możliwością podglądu</b>

en: <b>Size</b>
pl: <b>Rozmiar</b>

en: <b>Sound Files</b>
pl: <b>Pliki dźwiękowe</b>

en: <b>Text Files</b>
pl: <b>Pliki tekstowe</b>

en: <b>Trash</b>
pl: <b>Kosz</b>

en: <b>Width:</b> %d pixel | <b>Width:</b> %d pixels
pl[0]: <b>Szerokość:</b> %d piksel
pl[1]: <b>Szerokość:</b> %d piksele
pl[2]: <b>Szerokość:</b> %d pikseli
pl[3]: <b>Szerokość:</b> %d pikseli

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
pl: <big><b>Błąd podczas automatycznego uruchamiania oprogramowania</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
pl: <big><b>Ten nośnik zawiera oprogramowanie do automatycznego uruchomienia. Uruchomić je?</b></big>

en: ? bytes
pl: ? bajtów

en: ? items
pl: ? elementów

en: A folder with the same name already exists in "%s".
pl: Katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
pl: Lista podpisów pod ikoną w widoku ikon lub na pulpicie. Liczba wyświetlanych podpisów zależy od stopnia powiększenia. Dopuszczalne wartości to: "size", "type", "date_modified", "date_created", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" i "mime_type".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
pl: Nowszy plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
pl: Nowszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
pl: Ciąg zawierający zapisaną geometrię i ciąg współrzędnych dla okien nawigacji.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
pl: Ciąg znaków określający, jak w zależności od powiększenia zbyt długie nazwy plików będą zastępowane wielokropkiem. Każdy ciąg jest w postaci "Zoom Level:Integer" (Powiększenie:liczba_całkowita). Dla każdej wartości powiększenia, jeśli dana liczba całkowita jest większa od 0, nazwa pliku nie przekroczy zadanej liczby linii. Wartość 0 lub mniejsza oznacza brak ograniczenia dla danego powiększenia. Dozwolona jest także domyślna wartość "Integer" bez podanego powiększenia. Określa ona maksymalną liczbę linii dla wszystkich innych powiększeń. Na przykład: 0 - zawsze wyświetla zbyt długie nazwy plików; 3 - skraca nazwy plików, jeśli przekraczają one trzy wiersze; smallest:5,smaller:4,0 - skraca nazwy plików, jeśli przekraczają one pięć wierszy dla powiększenia "smallest" (najmniejsze). Skraca nazwy plików jeśli przekraczają one cztery wiersze dla powiększenia "smaller" (mniejsze). Nie skraca nazw plików dla innych powiększeń. Dostępne poziomy powiększenia: smallest - najmniejsze (33%), smaller - mniejsze (50%), small -małe (66%), standard (100%), large - duże (150%), larger - większe (200%), largest -największe (400%)

en: A_ll columns have the same width
pl: W_szystkie kolumny jednakowej szerokości

en: About Caja
pl: O programie Caja

en: About Extension
pl: O rozszerzeniu

en: Access files
pl: Dostęp do plików

en: Access was denied.
pl: Odmowa dostępu.

en: Access:
pl: Dostęp:

en: Accessed:
pl: Dostęp:

en: Acti_on:
pl: Działa_nie:

en: Activate next tab
pl: Aktywuje następną kartę

en: Activate previous tab
pl: Aktywuje poprzednią kartę

en: Add Application
pl: Dodanie programu

en: Add Emblems...
pl: Nowe symbole...

en: Add _bookmark
pl: Dodaj _zakładkę

en: Add a bookmark for the current location to this menu
pl: Dodaje zakładkę do bieżącego położenia do zakładek w tym menu

en: Add a new criterion to this search
pl: Dodaje nowe kryterium wyszukiwania

en: Add new...
pl: Dodaj nową...

en: All columns have same width
pl: Wszystkie kolumny mają tę samą szerokość

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
pl: Wszystkie pliki wykonywalne umieszczone w tym katalogu pojawią się w menu Skrypty.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
pl: Wszystkie pliki wykonywalne umieszczone w tym katalogu pojawią się w menu Skrypty. Wybranie skryptu z menu spowoduje uruchomienie go.
    
    Podczas uruchomienia z lokalnego katalogu skryptowi przekazane zostaną nazwy zaznaczonych plików. Podczas uruchomienia ze zdalnego katalogu (np. podczas wyświetlaniu zawartości serwera WWW lub FTP) nie będą przekazane żadne argumenty.
    
    W każdym przypadku skrypt może wykorzystać zmienne środowiskowe, które zostaną ustawione przed jego uruchomieniem przez program Caja:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: pełne ścieżki do zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza (tylko w przypadku lokalnych katalogów)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: adresy URI zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: adres URI bieżącego położenia
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: położenie i rozmiar bieżącego okna
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: pełne ścieżki do zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza w nieaktywnym panelu okna rozdzielonego widoku (tylko w przypadku lokalnych katalogów)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: adresy URI zaznaczonych plików, rozdzielone znakami końca wiersza w nieaktywnym panelu okna rozdzielonego widoku
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: adres URI bieżącego położenia w nieaktywnym panelu okna rozdzielonego widoku

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
pl: Wszystkie elementy w koszu zostaną bezpowrotne usunięte.

en: Allow _executing file as program
pl: Zezwolenie na _wykonanie pliku jako programu

en: Always
pl: Zawsze

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
pl: Używanie wpisu położenia zamiast paska ścieżki

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
pl: Liczba całkowita określająca, jak zbyt długie nazwy plików na pulpicie będą skracane wielokropkiem. Jeśli liczba jest większa od 0, nazwa pliku nie przekroczy zadanej liczby wierszy. Wartość 0 lub mniejsza oznacza brak ograniczenia ilości wyświetlanych wierszy.

en: An invalid drag type was used.
pl: Użyto nieprawidłowego typu przeciąganych danych.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
pl: Starszy plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
pl: Starszy katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
pl: Inny plik o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
pl: Inny katalog o tej samej nazwie już istnieje w "%s".

en: Another link to %s
pl: Kolejne dowiązanie do %s

en: Any
pl: Dowolny

en: Aperture Value
pl: Przysłona

en: Apparition
pl: Zjawa

en: Apple Filing Protocol (AFP)
pl: Protokół segregowania Apple (AFP)

en: Application does not accept documents on command line
pl: Program nie akceptuje dokumentów w wierszu poleceń

en: Apply Permissions to Enclosed Files
pl: Zastosowanie uprawnień do zawartych plików

en: Apply this action to all files and folders
pl: Zastosuj tę akcję do wszystkich plików i katalogów

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
pl: Na pewno wyczyścić listę odwiedzonych miejsc?

en: Are you sure you want to open all files?
pl: Na pewno otworzyć wszystkie pliki?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
pl: Czy na pewno trwale usunąć element "%B" z kosza?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
pl: Czy na pewno trwale usunąć element "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
pl[0]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %'d zaznaczony element z kosza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %'d zaznaczone elementy z kosza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów z kosza?
pl[3]: Czy na pewno chcesz trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów z kosza?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
pl[0]: Czy na pewno trwale usunąć %'d zaznaczony element?
pl[1]: Czy na pewno trwale usunąć %'d zaznaczone elementy?
pl[2]: Czy na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów?
pl[3]: Czy na pewno trwale usunąć %'d zaznaczonych elementów?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
pl: Czy na pewno chcesz przenieść do kosza "%B"?

en: Are you sure you want to trash the %'d selected item? | Are you sure you want to trash the %'d selected items?
pl[0]: Czy na pewno przenieść do kosza %'d zaznaczony element?
pl[1]: Czy na pewno przenieść do kosza %'d zaznaczone elementy?
pl[2]: Czy na pewno przenieść do kosza %'d zaznaczonych elementów?
pl[3]: Czy na pewno przenieść do kosza %'d zaznaczonych elementów?

en: Arran_ge Items
pl: Uporządkuj elemen_ty

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
pl: Pytanie pr_zed opróżnieniem kosza lub usunięciem plików

en: Ask before moving files to the _Trash
pl: Pytaj przed przeniesieniem plików do _kosza

en: Ask what to do
pl: Pytaj, co robić

en: Autorun Prompt
pl: Pytanie o automatyczne uruchamianie

en: Azul
pl: Niebieski

en: B_rowse media when inserted
pl: _Przeglądanie nośników po wsunięciu

en: Back history
pl: Wstecz w historii

en: Background
pl: Tło

en: Backgrounds and Emblems
pl: Tła i symbole

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
pl: Przed uruchomieniem programu Caja należy utworzyć następujący katalog lub tak ustalić uprawnienia, aby możliwe było jego utworzenie.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
pl: Przed uruchomieniem programu Caja należy utworzyć te katalogi lub tak ustalić uprawnienia, aby możliwe było ich utworzenie.

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Black
pl: Czarny

en: Blue Ridge
pl: Prążkowany błękit

en: Blue Rough
pl: Błękitna chropowatość

en: Blue Type
pl: Niebieski druk

en: Bookmark Name:
pl: Nazwa zakładki:

en: Bookmark for Nonexistent Location
pl: Zakładka do nieistniejącego położenia

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Browse Network
pl: Przeglądaj sieć

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
pl: Przeglądaj wszytkie lokalne i zdalne dyski oraz katalogi dostępne z tego komputera

en: Browse bookmarked and local network locations
pl: Przeglądaj zakładki i położenia w sieci lokalnej

en: Browse in %'d New _Tab | Browse in %'d New _Tabs
pl[0]: Przeglądaj w %'d nowej _karcie
pl[1]: Przeglądaj w %'d nowych _kartach
pl[2]: Przeglądaj w %'d nowych _kartach
pl[3]: Przeglądaj w %'d nowych _kartach

en: Browse in %'d New _Window | Browse in %'d New _Windows
pl[0]: Przeglądaj w %'d nowym _oknie
pl[1]: Przeglądaj w %'d nowych _oknach
pl[2]: Przeglądaj w %'d nowych _oknach
pl[3]: Przeglądaj w %'d nowych _oknach

en: Browse in New _Tab
pl: Przeglądaj w nowej _karcie

en: Browse in New _Window
pl: Przeglądaj w nowym _oknie

en: Browse the contents of the network
pl: Przegląda zawartość sieci

en: Browse the file system with the file manager
pl: Przeglądanie systemu plików za pomocą menedżera plików

en: Brushed Metal
pl: Szczotkowany metal

en: Bubble Gum
pl: Guma do żucia

en: Burlap
pl: Juta

en: By Access Date
pl: Według daty dostępu

en: By Creation Date
pl: Według daty utworzenia

en: By E_xtension
pl: Według r_ozszerzenia

en: By Emblems
pl: Według symboli

en: By Extension
pl: Według rozszerzenia

en: By Modification Date
pl: Według daty modyfikacji

en: By Modification _Date
pl: Według _daty modyfikacji

en: By Name
pl: Według nazwy

en: By Path
pl: Według ścieżki

en: By S_ize on Disk
pl: Według _rozmiaru na dysku

en: By Size
pl: Według rozmiaru

en: By Size on Disk
pl: Według rozmiaru na dysku

en: By T_rash Time
pl: Według czasu przeniesienia do _kosza

en: By Trashed Date
pl: Według daty przesunięcia do kosza

en: By Type
pl: Według typu

en: By _Creation Date
pl: Według daty _utworzenia

en: By _Emblems
pl: Według _symboli

en: By _Name
pl: Według _nazwy

en: By _Size
pl: Według ro_zmiaru

en: By _Type
pl: Według _typu

en: CD _Audio:
pl: Płyt_a dźwiękowa CD:

en: C_ancel Remove
pl: _Anuluj usunięcie

en: C_olors
pl: _Kolory

en: C_onfigure Extension
pl: K_onfiguruj rozszerzenie

en: C_onnect
pl: _Połącz

en: Caja cannot handle "%s" locations.
pl: Program Caja nie obsługuje położeń "%s".

en: Caja cannot handle this kind of location.
pl: Program Caja nie obsługuje tego rodzaju położeń.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
pl: Nie można utworzyć następujących wymaganych katalogów: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
pl: Nie można utworzyć wymaganego katalogu "%s".

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
pl: Brak zainstalowanej przeglądarki umożliwiającej wyświetlenie tego katalogu.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Program Caja rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: Caja is extensible through a plugin system, similar to that of GNOME Nautilus, of which Caja is a fork.
pl: Caja jest rozszerzalna przez system wtyczek, podobny do tego z GNOME Nautilus, którego Caja jest forkiem.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Program Caja jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: Caja is the official file manager for the MATE desktop. It allows for browsing directories, as well as previewing files and launching applications associated with them. It is also responsible for handling the icons on the MATE desktop. It works on local and remote file systems.
pl: Caja jest oficjalnym menedżerem plików dla środowiska MATE. Umożliwia przeglądanie katalogów, a także podglądanie plików oraz uruchamiania aplikacji powiązanych z nimi. Jest również odpowiedzialne za obsługę ikon na pulpicie MATE. Działa na lokalnych oraz zdalnych systemach plików.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
pl: Program Caja umożliwia pracę z plikami i katalogami w komputerze i w sieci.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
pl: Użycie katalogu domowego użytkownika jako pulpitu

en: Caja will exit when last window destroyed.
pl: Program Caja zakończy działanie, kiedy ostatnie okno zostanie zlikwidowane.

en: Camera Brand
pl: Marka aparatu

en: Camera Model
pl: Model aparatu

en: Camouflage
pl: Kamuflaż

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
pl: Nie można wczytać listy wspieranych metod serwera.
    Proszę sprawdzić swoją instalację GVfs.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
pl: Nie można przekazać adresów URI dokumentów do wpisu .desktop "Type=Link"

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel Group Change?
pl: Anulować zmianę grupy?

en: Cancel Owner Change?
pl: Anulować zmianę właściciela?

en: Cannot create the link to %s
pl: Nie można utworzyć dowiązania do %s

en: Cannot find the autorun program
pl: Nie można odnaleźć programu do automatycznego uruchomienia

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
pl: Nie można przenieść pliku do kosza. Usunąć go natychmiast?

en: Chalk
pl: Kreda

en: Change Desktop _Background
pl: Zmień _tło pulpitu

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
pl: Zmiana zachowania i wyglądu okien menedżera plików

en: Change the visibility of this window's location bar
pl: Zmienia widoczność paska położenia tego okna

en: Change the visibility of this window's main toolbar
pl: Zmienia widoczność głównego paska narzędziowego okna

en: Change the visibility of this window's side pane
pl: Zmienia widoczność panelu bocznego tego okna

en: Change the visibility of this window's statusbar
pl: Zmienia widoczność paska stanu tego okna

en: Charcoal
pl: Węgiel

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
pl: Proszę sprawdzić, czy nazwa została poprawnie wprowadzona i czy ustawienia pośrednika sieciowego są prawidłowe.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
pl: Proszę sprawdzić, czy użytkownik posiada uprawnienia do usunięcia symbolu.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
pl: Proszę sprawdzić, czy użytkownik posiada uprawnienia do usunięcia desenia.

en: Choose a program with which to open the selected item
pl: Proszę wybrać program, za pomocą którego ma zostać otwarty zaznaczony element

en: Choose another application with which to open the selected item
pl: Wybór innego programu, za pomocą którego można otworzyć zaznaczony element

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
pl: Kolejność, w jakiej wyświetlane będą informacje pod nazwami ikon. Wraz ze wzrostem powiększenia pojawiać się będą kolejne informacje.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
pl: Proszę określić kolejność, w jakiej powinny się pojawiać informacje w widoku listy.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
pl: Kolejność wyświetlania informacji w tym katalogu:

en: Choose what application to launch.
pl: Proszę wybrać program do uruchomienia.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
pl: Proszę wybrać działanie, jakie ma podjąć system po wsunięciu nośnika lub podłączeniu urządzenia

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
pl: Wybranie skryptu z menu spowoduje uruchomienie go, wraz z przekazaniem na wejście zaznaczonych elementów.

en: Clea_r History
pl: Wyczyść _historię

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
pl: Czyści zawartość menu Przejdź oraz listy Wstecz/Naprzód

en: Click on a color to remove it
pl: Kliknięcie koloru spowoduje jego usunięcie

en: Click on a pattern to remove it
pl: Kliknięcie desenia spowoduje jego usunięcie

en: Click on an emblem to remove it
pl: Kliknięcie symbolu spowoduje jego usunięcie

en: Clos_e All Folders
pl: Zamknij wszystki_e katalogi

en: Close P_arent Folders
pl: Zamknij katalogi n_adrzędne

en: Close _All Windows
pl: Zamknij _wszystkie okna

en: Close all Navigation windows
pl: Zamyka wszystkie okna nawigacyjne

en: Close all folder windows
pl: Zamyka wszystkie okna katalogów

en: Close tab
pl: Zamyka kartę

en: Close the side pane
pl: Zamyka panel boczny

en: Close this folder
pl: Zamyka ten katalog

en: Close this folder's parents
pl: Zamyka katalog nadrzędny tego katalogu

en: Color _name:
pl: _Nazwa koloru:

en: Color _value:
pl: _Wartość koloru:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
pl: Kolor dla domyślnego tła katalogu. Opcja używana tylko, gdy zmienna background_set jest ustawiona na "true".

en: Colors:
pl: Kolory:

en: Command
pl: Polecenie

en: Comment
pl: Komentarz

en: Compact View
pl: Widok zwarty

en: Compact _Layout
pl: _Układ zwarty

en: Computer
pl: Komputer

en: Computer icon visible on desktop
pl: Ikona komputera widoczna na pulpicie

en: Concrete
pl: Beton

en: Connect To This Server
pl: Połączenie z serwerem

en: Connect to Server
pl: Połączenie z serwerem

en: Connect to Server %s
pl: Połączenie z serwerem %s

en: Connect to _Server...
pl: Połącz z _serwerem...

en: Connect to a remote computer or shared disk
pl: Łączy ze zdalnym serwerem lub udostępnionym dyskiem

en: Connect to the drive associated with the open folder
pl: Łączy z napędem związanym z otwartym katalogiem

en: Connect to the selected drive
pl: Łączy z wybranym napędem

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Contained text
pl: Zawiera tekst

en: Content View
pl: Widok zawartości

en: Contents:
pl: Zawartość:

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Cop_y to
pl: _Skopiuj do

en: Copy %d items to '%s'
pl: Skopiuj %d elementów do "%s"

en: Copy '%s' to '%s'
pl: Skopiuj "%s" do "%s"

en: Copy _Anyway
pl: S_kopiuj mimo to

en: Copy the current selection to the desktop
pl: Kopiuje zaznaczony element na pulpit

en: Copy the current selection to the home folder
pl: Kopiuje zaznaczony element do katalogu domowego

en: Copy the current selection to the other pane in the window
pl: Kopiuje zaznaczony element do drugiego panelu w bieżącym oknie

en: Copy the selected text to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony tekst do schowka

en: Copying "%B" to "%B"
pl: Kopiowanie "%B" do "%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
pl[0]: Kopiowanie %'d pliku (w "%B") do "%B"
pl[1]: Kopiowanie %'d plików (w "%B") do "%B"
pl[2]: Kopiowanie %'d plików (w "%B") do "%B"
pl[3]: Kopiowanie %'d plików (w "%B") do "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
pl[0]: Kopiowanie %'d pliku do "%B"
pl[1]: Kopiowanie %'d plików do "%B"
pl[2]: Kopiowanie %'d plików do "%B"
pl[3]: Kopiowanie %'d plików do "%B"

en: Copying Files
pl: Kopiowanie plików

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
    Copyright © 2011-2021 The Caja authors
pl: Prawa autorskie © 1999-2009 autorzy programu Nautilus
    Prawa autorskie © 2011-2021 autorzy programu Caja

en: Cork
pl: Korek

en: Could not add application
pl: Nie można dodać programu

en: Could not add application to the application database: %s
pl: Nie można dodać programu do bazy: %s

en: Could not determine original location of "%s"
pl: Nie można określić pierwotnego położenia "%s"

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
pl: Nie można wyświetlić "%s", ponieważ komputer nie został odnaleziony.

en: Could not display "%s".
pl: Nie można wyświetlić "%s".

en: Could not find "%s".
pl: Nie można odnaleźć "%s".

en: Could not find '%s'
pl: Nie można odnaleźć "%s"

en: Could not find application
pl: Nie można odnaleźć programu

en: Could not remove application
pl: Nie można usunąć programu

en: Could not remove emblem with name '%s'.
pl: Nie można usunąć symbolu o nazwie "%s".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
pl: Nie można usunąć plików z istniejącego już katalogu %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
pl: Nie można usunąć istniejącego już pliku %F.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
pl: Nie można usunąć istniejącego już pliku o tej samej nazwie w %F.

en: Could not remove the folder %B.
pl: Nie można usunąć katalogu %B.

en: Could not remove the source folder.
pl: Nie można usunąć katalogu źródłowego.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
pl: Nie można zmienić nazwy symbolu "%s".

en: Could not run application
pl: Nie można uruchomić programu

en: Could not set application as the default: %s
pl: Nie można ustawić programu jako domyślnego: %s

en: Could not set as default application
pl: Nie można ustawić jako programu domyślnego

en: Count _number of items:
pl: O_kreślanie liczby elementów:

en: Countertop
pl: Blat

en: Create Document from template "%s"
pl: Tworzy dokument z szablonu "%s"

en: Create L_auncher...
pl: Utwórz _aktywator...

en: Create _Document
pl: Utwórz _dokument

en: Create _Folder
pl: U_twórz katalog

en: Create a New Color:
pl: Utworzenie nowego koloru:

en: Create a New Emblem
pl: Tworzenie nowego symbolu

en: Create a new empty file inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty plik w tym katalogu

en: Create a new empty folder inside this folder
pl: Tworzy nowy pusty katalog w tym katalogu

en: Create a new folder '%s'
pl: Utwórz nowy katalog "%s"

en: Create a new launcher
pl: Tworzy nowy aktywator

en: Create a symbolic link for each selected item
pl: Tworzy dowiązanie symboliczne do każdego z zaznaczonych elementów

en: Create an empty file '%s'
pl: Utwórz pusty plik "%s"

en: Create and delete files
pl: Tworzenie i usuwanie plików

en: Create link to '%s'
pl: Utwórz dowiązanie do "%s"

en: Create links to %d items
pl: Utwórz dowiązania do %d elementów

en: Create new file '%s' from template
pl: Utwórz nowy plik "%s" z szablonu

en: Create the initial window with the given geometry.
pl: Tworzy początkowe okno z podaną geometrią.

en: Created:
pl: Utworzono:

en: Creating Properties window.
pl: Tworzenie okna właściwości.

en: Creating links in "%B"
pl: Tworzenie dowiązań w "%B"

en: Creator
pl: Autor

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cursor Position
pl: Położenie kursora

en: Custom Background
pl: Własne tło

en: Custom Side Pane Background Set
pl: Własny zestaw teł panelu bocznego

en: Cut the selected text to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony tekst do schowka

en: D_efault zoom level:
pl: _Domyślne powiększenie:

en: D_uplicate
pl: Powie_l

en: Danube
pl: Dunaj

en: Dark Cork
pl: Ciemny korek

en: Dark GNOME
pl: Ciemny GNOME

en: Date Accessed
pl: Czas dostępu

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Date Digitized
pl: Czas modyfikacji

en: Date Format
pl: Format daty

en: Date Modified
pl: Data modyfikacji

en: Date Taken
pl: Data wykonania

en: Date when file was moved to the Trash
pl: Data, kiedy plik został przeniesiony do kosza

en: Decrease the view size
pl: Zmniejsza rozmiar widoku

en: Deep Teal
pl: Ciemny morski

en: Default
pl: Domyślny

en: Default Background Color
pl: Domyślny kolor tła

en: Default Background Filename
pl: Domyślna nazwa pliku tła

en: Default Side Pane Background Color
pl: Domyślny kolor tła panelu bocznego

en: Default Side Pane Background Filename
pl: Domyślna nazwa pliku tła panelu bocznego

en: Default Thumbnail Icon Size
pl: Domyślny rozmiar miniaturek

en: Default _zoom level:
pl: Domyślne powięks_zenie:

en: Default column order in the list view
pl: Domyślny porządek kolumn w widoku listy

en: Default column order in the list view.
pl: Domyślny porządek kolumn w widoku listy.

en: Default compact view zoom level
pl: Domyślne powiększenie widoku zwartego

en: Default folder viewer
pl: Domyślna przeglądarka katalogów

en: Default icon zoom level
pl: Domyślne powiększenie ikon

en: Default list of columns visible in the list view
pl: Domyślna lista kolumn widocznych w widoku listy

en: Default list of columns visible in the list view.
pl: Domyślna lista kolumn widocznych w widoku listy.

en: Default list zoom level
pl: Domyślne powiększenie listy

en: Default sort order
pl: Domyślny porządek sortowania

en: Default zoom level used by the compact view.
pl: Domyślne powiększenie używane w widoku zwartym.

en: Default zoom level used by the icon view.
pl: Domyślne powiększenie używane w widoku ikon.

en: Default zoom level used by the list view.
pl: Domyślne powiększenie używane w widoku listy.

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Delete %d copied items
pl: Usuń %d skopiowanych elementów

en: Delete %d duplicated items
pl: Usuń %d zduplikowanych elementów

en: Delete '%s'
pl: Usuń "%s"

en: Delete _All
pl: Usuń _wszystko

en: Delete all items in the Trash
pl: Usuwa wszystkie elementy z kosza

en: Delete all selected items permanently
pl: Trwałe usunięcie wszystkich zaznaczonych elementów

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
pl: Usuwa każdy z zaznaczonych elementów, bez przenoszenia ich do kosza

en: Delete link to '%s'
pl: Usuń dowiązanie do "%s"

en: Delete links to %d items
pl: Usuń dowiązania do %d elementów

en: Delete the open folder permanently
pl: Usuwa trwale otwarty katalog

en: Delete this folder, without moving to the Trash
pl: Usuwa ten katalog bez przenoszenia go do kosza

en: Deleting Files
pl: Usuwanie plików

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Description
pl: Opis

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop View
pl: Widok pulpitu

en: Desktop computer icon name
pl: Nazwa ikony komputera na pulpicie

en: Desktop font
pl: Czcionka pulpitu

en: Desktop home icon name
pl: Nazwa ikony katalogu domowego

en: Desktop trash icon name
pl: Nazwa ikony kosza na pulpicie

en: Details:
pl: Szczegóły:

en: Detect media in the selected drive
pl: Wykrywa nośnik w wybranym napędzie

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Differences...
pl: Różnice...

en: Disable connection to session manager
pl: Rozłącza połączenie z menedżerem sesji

en: Disconnect the drive associated with the open folder
pl: Odłącza napęd związany z otwartym katalogiem

en: Disconnect the selected drive
pl: Odłącza wybrany napęd

en: Display
pl: Ekran

en: Display Caja help
pl: Wyświetla pomoc programu Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
pl: Wyświetla okno, które pozwala na modyfikację zakładek w tym menu

en: Display credits for the creators of Caja
pl: Wyświetla listę twórców programu Caja

en: Display icons in the opposite order
pl: Wyświetla ikony w odwrotnym porządku

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
pl: Wyświetla desenie, kolory i symbole, które mogą być wykorzystane do dopasowania wyglądu

en: Display this location with the compact view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku zwartego.

en: Display this location with the desktop view.
pl: Wyświetla położenie w widoku pulpitu.

en: Display this location with the empty view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku pustego.

en: Display this location with the icon view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku ikon.

en: Display this location with the list view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku listy.

en: Display this location with the widget view.
pl: Wyświetla położenie za pomocą widoku widżetu.

en: Do Nothing
pl: Nic nie rób

en: Do _not Empty Trash
pl: _Nie opróżniaj kosza

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
pl: Bez zarządzania pulpitem (ignorowanie ustawień w oknie preferencji).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
pl: Opróżnić kosz przed odmontowaniem?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
pl: Usunąć z listy zakładki zawierające nieistniejące położenia?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
pl: Uruchomić plik "%s", czy wyświetlić jego zawartość?

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
pl[0]: Wyświetlić %d położenie?
pl[1]: Wyświetlić %d położenia?
pl[2]: Wyświetlić %d położeń?
pl[3]: Wyświetlić %d położeń?

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Domain Name:
pl: Nazwa domeny:

en: Dots
pl: Kropki

en: Download location?
pl: Pobrać położenie?

en: Drag a color to an object to change it to that color
pl: Aby zmienić kolor obiektu, należy przeciągnąć na niego kafelek

en: Drag a pattern tile to an object to change it
pl: Aby zmienić deseń obiektu, należy przeciągnąć na niego kafelek

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
pl: Aby dodać symbol do obiektu, należy przeciągnąć na niego symbol

en: Drag and drop is not supported.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów nie jest obsługiwane.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
pl: Przeciąganie i upuszczanie obiektów jest obsługiwane tylko w lokalnym systemie plików.

en: Duplicate '%s' in '%s'
pl: Duplikuj "%s" w "%s"

en: Duplicate each selected item
pl: Powiela każdy z zaznaczonych elementów

en: Duplicate of %d items in '%s'
pl: Duplikuj %d elementy w "%s"

en: Duplicating "%B"
pl: Powielanie "%B"

en: Duplicating %'d file | Duplicating %'d files
pl[0]: Powielanie %'d pliku
pl[1]: Powielanie %'d plików
pl[2]: Powielanie %'d plików
pl[3]: Powielanie %'d plików

en: Duplicating %'d file (in "%B") | Duplicating %'d files (in "%B")
pl[0]: Powielanie %'d pliku (w "%B")
pl[1]: Powielanie %'d plików (w "%B")
pl[2]: Powielanie %'d plików (w "%B")
pl[3]: Powielanie %'d plików (w "%B")

en: E_mpty Trash
pl: Op_różnij kosz

en: E_xecute
pl: _Wykonanie

en: E_xtra Pane
pl: _Dodatkowy panel

en: Eclipse
pl: Zaćmienie

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit Bookmarks
pl: Modyfikacja zakładek

en: Edit Caja preferences
pl: Modyfikuje preferencje programu Caja

en: Edit the saved search
pl: Modyfikuje zapisane wyszukiwanie

en: Eject the selected volume
pl: Wysuwa wybrany wolumin

en: Eject the volume associated with the open folder
pl: Wysuwa wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Eject the volume associated with this folder
pl: Wysuwa wolumin związany z tym katalogiem

en: Emblems
pl: Symbole

en: Emblems:
pl: Symbole:

en: Empty Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Empty View
pl: Widok pusty

en: Empty _Trash
pl: Op_różnij kosz

en: Empty all items from Trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: Emptying Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
pl: Włącza klasyczne zachowanie programu, gdzie wszystkie okna są przeglądarkami

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
pl: Przy każdym symbolu proszę wprowadzić opisową nazwę. Będzie ona używana w różnych miejscach do jego identyfikacji.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
pl: Przy symbolu proszę wprowadzić opisową nazwę. Będzie ona używana w różnych miejscach do jego identyfikacji.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę wyświetlanego symbolu:

en: Envy
pl: Zazdrość

en: Erase
pl: Wyczyść

en: Error starting autorun program: %s
pl: Błąd podczas automatycznego uruchamiania programu: %s

en: Error while copying "%B".
pl: Błąd podczas kopiowania "%B".

en: Error while copying to "%B".
pl: Błąd podczas kopiowania do "%B".

en: Error while copying.
pl: Błąd podczas kopiowania.

en: Error while creating directory %B.
pl: Błąd podczas tworzenia katalogu %B.

en: Error while creating file %B.
pl: Błąd podczas tworzenia pliku %B.

en: Error while creating link to %B.
pl: Błąd podczas tworzenia dowiązania do %B.

en: Error while deleting.
pl: Błąd podczas usuwania.

en: Error while moving "%B".
pl: Błąd podczas przenoszenia "%B".

en: Error while moving files to trash.
pl: Błąd podczas przenoszenia plików do kosza.

en: Error while moving.
pl: Błąd podczas przenoszenia.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
pl: Błąd: %s
    Proszę wybrać inną przeglądarkę i spróbować ponownie.

en: Examples:
pl: Przykłady:

en: Execute:
pl: Wykonaj:

en: Exposure Program
pl: Program naświetlania

en: Exposure Time
pl: Czas naświetlania

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: FILE
pl: PLIK

en: FTP (with login)
pl: FTP (z logowaniem)

en: Failed to load image information
pl: Wczytanie informacji o obrazie się nie powiodło

en: Fibers
pl: Włókna

en: File Browser
pl: Przeglądarka plików

en: File Management
pl: Zarządzanie plikami

en: File Management Preferences
pl: Preferencje zarządzania plikami

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: File Operations
pl: Działania na plikach

en: File Permissions:
pl: Uprawnienia do pliku:

en: File System
pl: System plików

en: File Type
pl: Typ pliku

en: File access:
pl: Dostęp do pliku:

en: File and Folder conflict
pl: Konflikt plików i katalogów

en: File conflict
pl: Konflikt plików

en: File is not a valid .desktop file
pl: Plik nie jest prawidłowym plikiem .desktop

en: File manager for the MATE desktop environment
pl: Menedżer plików dla środowiska MATE

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
pl: Nazwa pliku dla domyślnego tła panelu bocznego. Opcja używana tylko, gdy zmienna side_pane_background_set ma wartość "true".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu "%B" nie mogą zostać skopiowane: brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
pl: Nie można usunąć plików z katalogu "%B": brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
pl: Pliki w katalogu "%B" nie mogą być obsłużone: brak uprawnień do ich wyświetlenia.

en: Filesystem type:
pl: Typ systemu plików:

en: Fire Engine
pl: Wóz strażacki

en: Flash Fired
pl: Lampa błyskowa

en: Fleur De Lis
pl: Francuskie lilie

en: Floral
pl: Kwiatki

en: Focal Length
pl: Ogniskowa

en: Folder Permissions:
pl: Uprawnienia do katalogu:

en: Folder access:
pl: Dostęp do katalogu:

en: Folder:
pl: Katalog:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
pl: Dla użytkowników myszy, które posiadają przyciski "Dalej" i "Wstecz", ten klucz określa, czy jakaś czynność jest podejmowana przez program Caja, jeśli zostanie naciśnięty przycisk.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które posiadają przyciski "Dalej" i "Wstecz", ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie "Wstecz" w oknie przeglądarki. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
pl: Dla użytkowników myszy, które posiadają przyciski "Dalej" i "Wstecz", ten klucz ustawia, który przycisk włącza polecenie "Dalej" w oknie przeglądarki. Możliwe wartości mieszczą się w zakresie między 6 a 14.

en: Format the selected volume
pl: Formatuje wybrany wolumin

en: Format the volume associated with the open folder
pl: Formatuje wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Format the volume associated with this folder
pl: Formatuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Forward history
pl: Naprzód w historii

en: Fossil
pl: Skamielina

en: Free space:
pl: Wolne miejsce:

en: Free space: %s
pl: Wolne miejsce: %s

en: GEOMETRY
pl: WYMIARY

en: Go
pl: Rozpocznij

en: Go To:
pl: Przejdź do:

en: Go to the location specified by this bookmark
pl: Przechodzi do położenia opisywanego przez tę pozycję zakładek

en: Go to the next visited location
pl: Przechodzi do następnego odwiedzonego położenia

en: Go to the previous visited location
pl: Przechodzi do poprzednio odwiedzonego położenia

en: Go to the same location as in the extra pane
pl: Przechodzi do tego samego położenia, co w drugim panelu

en: Granite
pl: Granit

en: Grapefruit
pl: Grejpfrut

en: Greater than or equal to
pl: Większe lub równe

en: Green Weave
pl: Zielone płótno

en: Group
pl: Grupa

en: Group:
pl: Grupa:

en: History
pl: Historia

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Home icon visible on desktop
pl: Ikona katalogu domowego widoczna na pulpicie

en: ISO Speed Rating
pl: Czułość ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
pl: _Dodatkowe polecenie "Usuń" pomijające kosz

en: Ice
pl: Lód

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon View
pl: Widok ikon

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
pl: Jeżeli ustawione na "after-current-tab", nowe karty zostaną umieszczone po bieżącej karcie. Jeżeli na "end" to nowe karty będą umieszczone na końcu listy kart.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to Caja wyświetli tylko katalogi w drzewie panelu bocznego. W przeciwnym przypadku widoczne będą katalogi i pliki.

en: If set to true, Caja will show desktop notifications.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to powiadomienia pulpitu będą wyświetlane.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
pl: Jeżeli ustawione jako "true", to rozmiary pliku będą pokazywane używając jednostek IEC (baza 1024) z przyrostkami stylu "KiB", zamiast domyślnych jednostek SI.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
pl: Określa, czy nowo otwarte okna będą miały widoczny pasek położenia.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
pl: Określa, czy nowo otwarte okna będą miały widoczny panel boczny.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
pl: Określa, czy nowo otwarte okna będą miały widoczny pasek stanu.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
pl: Określa, czy nowo otwarte okna będą miały widoczny pasek narzędziowy.

en: If set to true, show file icons in list view.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to ikony w widoku listy będą wyświetlane.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
pl: Wartości "true" spowoduje, że okna programu Caja będą zawsze używały tekstowego pola paska położenia zamiast paska ścieżki.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
pl: Ustawienie wartości "true" powoduje, że można zmieniać prawa dostępu do plików w formie bliższej Unixowi, z dostępem do bardziej złożonych opcji.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
pl: Ustawienie wartości "true" powoduje, że w widokach ikon i listy wyświetlane będą najpierw katalogi, a potem pliki.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
pl: Wartości "true" spowoduje, że podczas próby usunięcia plików lub opróżnienia kosza będzie wymagane potwierdzenie.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
pl: Wartości "true" spowoduje, że Caja zapyta o potwierdzenie przy próbie przeniesienia plików do kosza.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
pl: Określa, czy podczas rozruchu systemu oraz po wsunięciu nośnika będą automatycznie montowane widoczne dla użytkownika dyski twarde i wymienne.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
pl: Określa, czy po automatycznym zamontowaniu nośnika katalog będzie automatycznie otwierany. Dotyczy to jedynie nośników, dla których nie został wykryty znany typ x-content/*; dla nośników z wykrytym typem x-content zostanie wykonane działanie skonfigurowane przez użytkownika.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
pl: Jeśli ustawione na "true", Caja zakończy działanie po zamknięciu wszystkich okien. To jest ustawienie domyślne. Użycie wartości "false" spowoduje, że program uruchomi się bez okien, więc Caja będzie usługą do monitorowania zamontowanych urządzeń lub podobnych zadań.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
pl: Wartości "true" spowoduje, że będzie dostępna opcja natychmiastowego usuwania pliku, bez umieszczania go w koszu. Funkcja ta może być niebezpieczna, należy jej używać z rozwagą.

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
pl: Określa, czy wyświetlać pytania i automatycznie uruchamiać programy po wsunięciu nośnika.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
pl: Ustawienie wartości "true" powoduje, że katalog domowy użytkownika będzie użyty jako pulpit. Jeżeli "false", wówczas jako pulpit użyty zostanie katalog ~/Desktop.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
pl: Wartości "true" spowoduje, że wszystkie okna programu Caja będą oknami przeglądarki. Jest to zachowanie programu Nautilus sprzed wersji 2.6; część osób woli ten właśnie styl.

en: If set to true, then backup files are shown by default in the file manager. Backup files are backup files ending with a tilde (~).
pl: Jeżeli ustawione jako "true", to pliki kopii zapasowej będą domyślnie pokazywane przez menadżer plików. Plikami kopii zapasowej są pliki kończące się tyldą (~).

en: If set to true, then hidden files are shown by default in the file manager. Hidden files are either dotfiles or listed in the folder's .hidden file.
pl: Jeżeli ustawiono wartość "true", to ukryte pliki będą domyślnie pokazywane przez menadżer plików. Plikami ukrytymi są zarówno pliki z kropką na początku nazwy, jak i wymienione w pliku .hidden.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
pl: Określa, czy zbyt długie wiersze powinny być zawijane.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to na pulpicie będzie umieszczona ikona dowiązania do widoku serwerów sieciowych.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to ikona dowiązania do położenia komputer będzie widoczna na pulpicie.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to na pulpicie będzie umieszczana ikona dowiązania do katalogu domowego.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to ikona dowiązania do kosza będzie widoczna na pulpicie.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
pl: Jeśli ustawiono wartość "true", to na pulpicie będą umieszczane ikony dowiązań do zamontowanych woluminów.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
pl: Ustawienie wartości "true" powoduje, że wszystkie kolumny widoku zwartego będą miały tę samą szerokość. W przeciwnym wypadku szerokość każdej kolumny określana będzie osobno.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
pl: Ustawienie wartości "true" powoduje, że pliki w nowych oknach będą uporządkowane w odwróconej kolejności. Na przykład, jeżeli są sortowane według nazwy, wówczas zamiast w kolejności od "a" do "z", zostaną uporządkowane od "z" do "a". Jeżeli pliki są sortowane według rozmiaru, wtedy zamiast rosnąco będą sortowane malejąco.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
pl: Ustawienie na "true" powoduje, że ikony w nowych oknach będą domyślnie ciaśniej rozmieszczone.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
pl: Wartość "true" włącza możliwość przełączania pomiędzy zakładkami używając [ctrl + tab] i [ctrl + shift + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
pl: Ustawienie na "true" powoduje, że etykiety będą wyświetlane obok ikon, zamiast pod nimi.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
pl: Usunięcie elementu spowoduje jego bezpowrotne utracenie.

en: Illustration
pl: Ilustracja

en: Image
pl: Obraz

en: Image Type:
pl: Typ obrazu:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
pl: Obrazy powyżej tego rozmiaru (w bajtach) nie będą miały miniaturek. Ustawienie to zapobiega tworzeniu miniaturek dla bardzo dużych plików, co może zabierać dużo czasu i pamięci.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
pl: Kosz musi zostać opróżniony, aby odzyskać wolne miejsce na tym urządzeniu. Wszystkie elementy w koszu zostaną bezpowrotnie utracone.

en: Increase the view size
pl: Zwiększa rozmiar widoku

en: Indigo
pl: Indygo

en: Information
pl: Informacje

en: It is now safe to remove the drive
pl: Teraz można bezpiecznie wysunąć napęd

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
pl: Elementy przeniesione do kosza mogą zostać przywrócone przed opróżnieniem kosza.

en: Items:
pl: Elementy:

en: Justification
pl: Justowanie

en: Keep icons lined up on a grid
pl: Utrzymuje ikony wyrównane do siatki

en: Keep icons sorted by creation date in rows
pl: Utrzymuj ikony posortowane według daty utworzenia w wierszach

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według użycia dysku

en: Keep icons sorted by emblems in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według symboli

en: Keep icons sorted by modification date in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według dat modyfikacji

en: Keep icons sorted by name in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według nazw

en: Keep icons sorted by reverse extension segments in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach odwrotnie według segmentu rozszerzenia

en: Keep icons sorted by reversed extension segments in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach odwrotnie według segmentu rozszerzenia

en: Keep icons sorted by size in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według rozmiarów

en: Keep icons sorted by trash time in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według czasu przeniesienia do kosza

en: Keep icons sorted by type in rows
pl: Wyświetla ikony uporządkowane w wierszach według typów

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Last changed:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Last modified:
pl: Ostatnia modyfikacja:

en: Leaf
pl: Liść

en: Leave icons wherever they are dropped
pl: Pozostawia ikony w miejscu ich upuszczenia

en: Lemon
pl: Cytryna

en: Less common media formats can be configured here
pl: Konfiguracja mniej popularnych formatów nośników

en: Less than or equal to
pl: Mniejsze lub równe

en: Line wrap
pl: Zawijanie wierszy

en: Link Creation Failed
pl: Utworzenie dowiązania nie powiodło się

en: Link _name:
pl: _Nazwa dowiązania:

en: Link target:
pl: Cel dowiązania:

en: Link to %s
pl: Dowiązanie do %s

en: List Columns
pl: Lista kolumn

en: List View
pl: Widok listy

en: List files only
pl: Tylko wyświetlanie plików

en: List of extensions in disabled state.
pl: Lista rozszerzeń o statusie wyłączone.

en: List of possible captions on icons
pl: Lista możliwych podpisów na ikonach

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
pl: Lista typów x-content/*, dla których użytkownik wybrał opcję "Nic nie rób" w aplecie preferencji. Po włożeniu nośnika tego typu nie zostanie wyświetlony monit, ani nie zostanie uruchomiony żaden program.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
pl: Lista typów x-content/*, dla których użytkownik wybrał opcję "Otwórz katalog" w aplecie preferencji. Po włożeniu nośnika tego typu zostanie otwarte okno katalogu.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
pl: Lista typów x-content/*, dla których użytkownik wybrał w aplecie preferencji uruchomienie programu. Po włożeniu nośnika tego typu zostanie uruchomiony określony program.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
pl: Lista typów x-content/*, dla których ustawiono "Nic nie rób"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
pl: Lista typów x-content/*, dla których ustawiono "Otwórz katalog"

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
pl: Lista typów x-content/*, dla których uruchomiony zostanie preferowany program

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Local Files Only
pl: Tylko pliki lokalne

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
pl: Wyszukuje dokumenty i katalogi na komputerze po nazwie lub treści

en: Location
pl: Położenie

en: Location _Bar
pl: Pase_k położenia

en: Location:
pl: Położenie:

en: Lock the drive associated with the open folder
pl: Blokuje napęd związany z otwartym katalogiem

en: Lock the selected drive
pl: Blokuje wybrany napęd

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: M_ove to
pl: _Przenieś do

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
pl[0]: Utwórz _dowiązanie
pl[1]: Utwórz _dowiązania
pl[2]: Utwórz _dowiązania
pl[3]: Utwórz _dowiązania

en: Make a _Link
pl: Utwórz _dowiązanie

en: Make a permanent connection to this server
pl: Tworzy stałe połączenie z tym serwerem

en: Make the selected icon resizable
pl: Daje możliwość zmiany rozmiaru zaznaczonej ikony

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
pl[0]: Tworzenie dowiązań do %'d pliku
pl[1]: Tworzenie dowiązań do %'d plików
pl[2]: Tworzenie dowiązań do %'d plików
pl[3]: Tworzenie dowiązań do %'d plików

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
pl: Zarządzaj pulpitem niezależnie od ustawionych preferencji lub środowiska (tylko przy nowym starcie)

en: Manila Paper
pl: Papier pakunkowy

en: Mark as _Trusted
pl: _Oznacz jako zaufany

en: Matches files that contains specified text.
pl:  Dopasowuje pliki zawierające określony tekst.

en: Maximum image size for thumbnailing
pl: Maksymalny rozmiar obrazu do utworzenia miniaturki

en: Media
pl: Nośniki

en: Merge
pl: Połącz

en: Merge Folder
pl: Scal katalog

en: Merge _All
pl: Połą_cz wszystko

en: Merge folder "%s"?
pl: Połączyć katalog "%s"?

en: Merge with
pl: Scal z

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
pl: Połączenie będzie poprzedzone zapytaniem o potwierdzenie przed zamianą jakichkolwiek plików, które mogą być w konflikcie z kopiowanymi plikami.

en: Metering Mode
pl: Tryb pomiaru

en: Mo_ve to Trash
pl: Przenieś do k_osza

en: Modification Time
pl: Czas modyfikacji

en: Modified:
pl: Zmodyfikowano:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
pl: Pon, 00 paź 0000 o 00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
pl: Pon, 00 paź 0000 o 00:00:00

en: Moss Ridge
pl: Prążkowany mech

en: Mount and open %s
pl: Montuje i otwiera %s

en: Mount the selected volume
pl: Montuje wybrany wolumin

en: Mount the volume associated with the open folder
pl: Montuje wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Mount the volume associated with this folder
pl: Montuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia "Wstecz" w oknie przeglądarki

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
pl: Przycisk myszy do aktywowania polecenia "Dalej" w oknie przeglądarki

en: Move %d items back to '%s'
pl: Przenieś %d elementy z powrotem do "%s"

en: Move %d items back to trash
pl: Przenieś %d elementów z powrotem do kosza

en: Move %d items to '%s'
pl: Przenieś %d elementów do "%s"

en: Move %d items to trash
pl: Przenieś %d elementów do kosza

en: Move '%s' back to '%s'
pl: Przenieś "%s" z powrotem do "%s"

en: Move '%s' back to trash
pl: Przenieś "%s" z powrotem do kosza

en: Move '%s' to '%s'
pl: Przenieś "%s" do "%s"

en: Move '%s' to trash
pl: Przenieś "%s" do kosza

en: Move Dow_n
pl: Przesuń w _dół

en: Move Tab _Left
pl: Przesuń kartę w _lewo

en: Move Tab _Right
pl: Pr_zesuń kartę w prawo

en: Move _Up
pl: Przesuń w _górę

en: Move current tab to left
pl: Przesuwa bieżącą kartę w lewo

en: Move current tab to right
pl: Przesuwa bieżącą kartę w prawo

en: Move each selected item to the Trash
pl: Przenieś każdy z zaznaczonych elementów do kosza

en: Move focus to the other pane in a split view window
pl: Aktywuje drugi panel w oknie rozdzielonego widoku

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
pl: Przenieś lub kopiuje pliki poprzednio zaznaczone za pomocą polecenia Skopiuj lub Wytnij

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
pl: Przenieś lub kopiuje pliki poprzednio zaznaczone za pomocą polecenia Skopiuj lub Wytnij do wybranego katalogu

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
pl: Przenieś lub kopiuje pliki poprzednio zaznaczone za pomocą polecenia Wytnij lub Skopiuj do tego katalogu

en: Move the current selection to the desktop
pl: Przenieś zaznaczony element na pulpit

en: Move the current selection to the home folder
pl: Przenieś zaznaczony element do katalogu domowego

en: Move the current selection to the other pane in the window
pl: Przenieś zaznaczony element do drugiego panelu w bieżącym oknie

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
pl: Przenieś otwarty katalog z kosza do "%s"

en: Move the open folder to the Trash
pl: Przenieś otwarty katalog do kosza

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
pl[0]: Przenieś zaznaczony plik z kosza
pl[1]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza
pl[2]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza
pl[3]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenieś zaznaczony plik z kosza do "%s"
pl[1]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza do "%s"
pl[2]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza do "%s"
pl[3]: Przenieś zaznaczone pliki z kosza do "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
pl[0]: Przenieś zaznaczony katalog z kosza
pl[1]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza
pl[2]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza
pl[3]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenieś zaznaczony katalog z kosza do "%s"
pl[1]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza do "%s"
pl[2]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza do "%s"
pl[3]: Przenieś zaznaczone katalogi z kosza do "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
pl[0]: Przenieś zaznaczony element z kosza
pl[1]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza
pl[2]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza
pl[3]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
pl[0]: Przenieś zaznaczony element z kosza do "%s"
pl[1]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza do "%s"
pl[2]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza do "%s"
pl[3]: Przenieś zaznaczone elementy z kosza do "%s"

en: Move this folder to the Trash
pl: Przenieś ten katalog do kosza

en: Move to _Trash
pl: Przenieś do _kosza

en: Moving "%B" to "%B"
pl: Przenoszenie "%B" do "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
pl[0]: Przenoszenie %'d pliku (w "%B") do "%B"
pl[1]: Przenoszenie %'d plików (w "%B") do "%B"
pl[2]: Przenoszenie %'d plików (w "%B") do "%B"
pl[3]: Przenoszenie %'d plików (w "%B") do "%B"

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
pl[0]: Przenoszenie %'d pliku do "%B"
pl[1]: Przenoszenie %'d plików do "%B"
pl[2]: Przenoszenie %'d plików do "%B"
pl[3]: Przenoszenie %'d plików do "%B"

en: Moving Files
pl: Przenoszenie plików

en: Moving files to trash
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: Mud
pl: Mulisty

en: Music
pl: Muzyka

en: Name
pl: Nazwa

en: Network
pl: Sieć

en: Network Servers
pl: Serwery sieciowe

en: Network Servers icon visible on the desktop
pl: Ikona serwerów sieciowych widoczna na pulpicie

en: Network servers icon name
pl: Nazwa ikony serwerów sieciowych

en: Never
pl: Nigdy

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
pl: Bez pytania i automatycznego uruchamiania programów po wsunięciu nośnika

en: New _Tab
pl: Nowa _karta

en: New _Window
pl: _Nowe okno

en: No applications found
pl: Nie odnaleziono programów

en: No applications selected
pl: Nie wybrano żadnego programu

en: No bookmarks defined
pl: Nie określono żadnych zakładek

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
pl: Brak innych czynności do wyświetlenia tego pliku. Być może otwarcie tego pliku będzie możliwe po skopiowaniu go do komputera.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
pl: Brak innych programów do wyświetlenia tego pliku. Być może otwarcie tego pliku będzie możliwe po skopiowaniu go do komputera.

en: No templates installed
pl: Brak zainstalowanych szablonów

en: None
pl: Brak

en: None of the files could be added as emblems.
pl: Żadnego z tych plików nie można dodać jako symbolu.

en: Normal Si_ze
pl: Zwykły _rozmiar

en: Not a launchable item
pl: Nie można uruchomić elementu

en: Not allowed to set group
pl: Zmiana grupy niedozwolona

en: Not allowed to set owner
pl: Zmiana właściciela niedozwolona

en: Not allowed to set permissions
pl: Zmiana uprawnień niedozwolona

en: Notes
pl: Notatki

en: Numbers
pl: Liczby

en: Ocean Strips
pl: Pasiasty ocean

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
pl: 00 paź 0000 o 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
pl: 00 paź 0000, 00:00

en: Octal Permissions
pl: Uprawnienia w notacji ósemkowej

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
pl: Tworzy okna tylko dla jawnie podanych adresów URI.

en: Only show folders in the tree side pane
pl: Pokazywanie tylko katalogów w panelu bocznym drzewa

en: Onyx
pl: Czarny onyks

en: Open %s
pl: Otwórz %s

en: Open %s and other "%s" files with:
pl: Otwieranie %s i innych plików "%s" za pomocą:

en: Open %s and other %s document with:
pl: Otwieranie %s i innych dokumentów %s za pomocą:

en: Open %s with:
pl: Otwieranie %s za pomocą:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
pl: Otwarcie się nie powiodło, wybrać inne działanie?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
pl: Otwarcie się nie powiodło. Czy wybrać inny program?

en: Open File and Close window
pl: Otwórz plik i zamknij okno

en: Open Folder
pl: Otwarcie katalogu

en: Open Folder W_indow
pl: Otwórz nowe _okno

en: Open Location
pl: Otwarcie położenia

en: Open URIs in tabs.
pl: Otwiera adresy URL w kartach.

en: Open Wit_h
pl: Otwórz za pomo_cą

en: Open With
pl: Otwieranie

en: Open With %s
pl: Otwórz za pomocą %s

en: Open With Other _Application...
pl: Otwórz _za pomocą innego programu...

en: Open _Location...
pl: Otwórz położen_ie...

en: Open _Parent
pl: N_adrzędny

en: Open a browser window.
pl: Otwiera okno przeglądarki.

en: Open a folder window for the displayed location
pl: Otwiera nowe okno katalogu dla wyświetlanego położenia

en: Open all "%s" files with:
pl: Otwieranie wszystkich plików "%s" za pomocą:

en: Open all %s documents with:
pl: Otwieranie wszystkich dokumentów %s za pomocą:

en: Open all files of type "%s" with:
pl: Otwieranie wszystkich plików typu "%s" za pomocą:

en: Open an extra folder view side-by-side
pl: Otwiera obok dodatkowy widok katalogu

en: Open another Caja window for the displayed location
pl: Otwiera nowe okno programu Caja dla wyświetlanego położenia

en: Open another tab for the displayed location
pl: Otwiera nową kartę dla wyświetlanego położenia

en: Open each _folder in its own window
pl: Otwi_eranie każdego katalogu w oddzielnym oknie

en: Open each selected item in a folder window
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w oknie katalogu

en: Open each selected item in a navigation window
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w oknie nawigacji

en: Open each selected item in a new tab
pl: Otwiera każdy z zaznaczonych elementów w nowej karcie

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
pl[0]: Otwórz w %'d nowej _karcie
pl[1]: Otwórz w %'d nowych _kartach
pl[2]: Otwórz w %'d nowych _kartach
pl[3]: Otwórz w %'d nowych _kartach

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
pl[0]: Otwórz w %'d nowym _oknie
pl[1]: Otwórz w %'d nowych _oknach
pl[2]: Otwórz w %'d nowych _oknach
pl[3]: Otwórz w %'d nowych _oknach

en: Open in Navigation Window
pl: Otwórz w oknie nawigacji

en: Open in New _Tab
pl: O_twórz w nowej karcie

en: Open in New _Window
pl: Ot_wórz w nowym oknie

en: Open in _Folder Window
pl: Otwórz w oknie _katalogu

en: Open parent location
pl: Otwórz lokalizację nadrzędną

en: Open parent location for the selected item
pl: Otwórz lokalizację nadrzędną dla wybranego elementu

en: Open the contents of the File System
pl: Otwiera zawartość systemu plików

en: Open the contents of your desktop in a folder
pl: Otwiera pulpit jako katalog

en: Open the parent folder
pl: Otwórz katalog nadrzędny

en: Open the selected item in this window
pl: Otwiera zaznaczony element w bieżącym oknie

en: Open the trash
pl: Otwiera kosz

en: Open this folder in a folder window
pl: Otwiera ten katalog w oknie

en: Open this folder in a navigation window
pl: Otwiera ten katalog w oknie nawigacji

en: Open this folder in a new tab
pl: Otwiera ten katalog w nowej karcie

en: Open with other Application...
pl: Otwórz za pomocą innego programu...

en: Open your personal folder
pl: Otwórz katalog prywatny użytkownika

en: Open your personal templates folder
pl: Otwiera osobisty katalog szablonów

en: Open your personal trash folder
pl: Otwiera osobisty katalog kosza

en: Opening "%s".
pl: Otwieranie "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
pl[0]: Otwieranie %d elementu.
pl[1]: Otwieranie %d elementów.
pl[2]: Otwieranie %d elementów.
pl[3]: Otwieranie %d elementów.

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Original Location
pl: Pierwotne położenie

en: Original file
pl: Pierwotny plik

en: Original folder
pl: Katalog oryginalny

en: Original location of file before moved to the Trash
pl: Pierwotne położenie plików przed ich przeniesieniem do kosza

en: Other Type...
pl: Inny typ...

en: Other _Application...
pl: Inny progra_m...

en: Others
pl: Inni

en: Others:
pl: Inni:

en: Owner
pl: Właściciel

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Pale Blue
pl: Blady błękit

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste the text stored on the clipboard
pl: Wkleja tekst zapisany w schowku

en: Patterns:
pl: Desenie:

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Pdf / Postscript
pl: PDF / PostScript

en: Perform a quick set of self-check tests.
pl: Przeprowadza krótkie automatyczne testy sprawdzające.

en: Perform or update the search
pl: Rozpoczyna lub aktualizuje wyszukiwanie

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Picture
pl: Obraz

en: Places
pl: Miejsca

en: Please check the spelling and try again.
pl: Proszę sprawdzić pisownię i spróbować ponownie.

en: Please choose a different emblem name.
pl: Proszę wybrać inną nazwę symbolu.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
pl: Proszę przeciągnąć dokładnie jeden obraz, aby ustawić wygląd ikony.

en: Please verify your user details.
pl: Proszę zweryfikować swoje dane użytkownika.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
pl: Możliwymi wartościami są "single" (pojedyncze), aby uruchamiać pliki za pomocą pojedynczego kliknięcia lub "double" (podwójnie), aby uruchamiać pliki za pomocą podwójnego kliknięcia.

en: Prefere_nces
pl: P_referencje

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do skopiowania za pomocą polecenia Wklej

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
pl: Przygotowuje zaznaczone pliki do przeniesienia za pomocą polecenia Wklej

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
pl: Przygotowuje ten katalog do skopiowania za pomocą polecenia Wklej

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
pl: Przygotowuje ten katalog do przeniesienia za pomocą polecenia Wklej

en: Preparing
pl: Przygotowanie

en: Preparing to Move to "%B"
pl: Przygotowywanie do przeniesienia do "%B"

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do skopiowania %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%S)
pl[3]: Przygotowywanie do skopiowania %'d plików (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do usunięcia %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%S)
pl[3]: Przygotowywanie do usunięcia %'d plików (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików
pl[3]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku (%S)
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików (%S)
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików (%S)
pl[3]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
pl[0]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d pliku do kosza
pl[1]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza
pl[2]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza
pl[3]: Przygotowywanie do przeniesienia %'d plików do kosza

en: Presentation
pl: Prezentacja

en: Prevent repositioning icons
pl: Zapobiegaj zmianie położenia ikon

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview _sound files:
pl: _Odsłuchiwanie plików dźwiękowych:

en: Process completed
pl: Proces zakończony

en: Properties
pl: Właściwości

en: Public FTP
pl: Publiczny FTP

en: Purple Marble
pl: Purpurowy marmur

en: Put labels beside icons
pl: Etykiety obok ikon

en: Queue
pl: Kolejka

en: Quit Caja.
pl: Kończy działanie programu Caja.

en: Rating
pl: Ocena

en: Re_name
pl: Zmień _nazwę

en: Re_versed Order
pl: Odwrócona _kolejność

en: Read and write
pl: Odczyt i zapis

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Redo
pl: Ponów

en: Redo change group of %d item | Redo change group of %d items
pl[0]: Ponów zmianę grupy dla %d elementu
pl[1]: Ponów zmianę grupy dla %d elementów
pl[2]: Ponów zmianę grupy dla %d elementów
pl[3]: Ponów zmianę grupy dla %d elementów

en: Redo change owner of %d item | Redo change owner of %d items
pl[0]: Ponów zmianę właściciela %d elementu
pl[1]: Ponów zmianę właściciela %d elementów
pl[2]: Ponów zmianę właściciela %d elementów
pl[3]: Ponów zmianę właściciela %d elementów

en: Redo change permissions of %d item | Redo change permissions of %d items
pl[0]: Ponów zmianę uprawnień dla %d elementu
pl[1]: Ponów zmianę uprawnień dla %d elementów
pl[2]: Ponów zmianę uprawnień dla %d elementów
pl[3]: Ponów zmianę uprawnień dla %d elementów

en: Redo recursive change permissions of %d item | Redo recursive change permissions of %d items
pl[0]: Ponów rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementu
pl[1]: Ponów rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów
pl[2]: Ponów rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów
pl[3]: Ponów rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów

en: Redo the last undone action
pl: Ponów ostatnie cofnięte działanie

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload the current location
pl: Wczytuje ponownie bieżące położenie

en: Remember this password
pl: Zapamiętaj to hasło

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove this criterion from the search
pl: Usuwa kryterium wyszukiwania

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Rename '%s' as '%s'
pl: Zmień nazwę "%s" na "%s"

en: Rename Emblem
pl: Zmiana nazwy symbolu

en: Rename selected item
pl: Zmienia nazwę zaznaczonego elementu

en: Rename...
pl: Zmień nazwę

en: Renaming "%s" to "%s".
pl: Zmienianie nazwy "%s" na "%s".

en: Replace
pl: Zmień

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replace file "%s"?
pl: Zastąpić plik "%s"?

en: Replace folder "%s"?
pl: Zastąpić katalog "%s"?

en: Replace with
pl: Zamień na

en: Replacing it will overwrite its content.
pl: Zamiana spowoduje nadpisanie jego zawartości.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
pl: Zamiana spowoduje usunięcie wszystkich plików w katalogu.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
pl: Przemieszcza ikony, aby lepiej dopasować je do okna i uniknąć nakładania

en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Reset View to _Defaults
pl: Przywróć _domyślne ustawienia widoku

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
pl: Obraz czyszczący jest specjalnym rodzajem obrazu i nie może być usunięty.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
pl: Przywraca porządek sortowania i powiększenie zgodne z preferencjami bieżącego widoku

en: Resize Icon...
pl: Rozciągnij ikonę...

en: Restore %d items from trash
pl: Przywróć %d elementów z kosza

en: Restore '%s' from trash
pl: Przywróć "%s" z kosza

en: Restore '%s' to '%s'
pl: Przywróć "%s" do "%s"

en: Restore Icon's Original Si_ze
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikony

en: Restore Icons' Original Si_zes
pl: Przywróć p_ierwotny rozmiar ikon

en: Restore Selected Items
pl: Przywróć zaznaczone elementy

en: Restore each selected icon to its original size
pl: Przywraca pierwotny rozmiar każdej z ikon

en: Restore group of '%s' to '%s'
pl: Przywróć grupę "%s" do "%s"

en: Restore original permissions of '%s'
pl: Przywróć oryginalne uprawnienia dla "%s"

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
pl: Przywróć oryginalne uprawnienia elementów zawartych w "%s"

en: Restore owner of '%s' to '%s'
pl: Przywróć właściciela "%s" do "%s"

en: Restore selected items to their original position
pl: Przywraca zaznaczone elementy do ich pierwotnego położenia

en: Resume
pl: Wznów

en: Reverse sort order in new windows
pl: Odwrócona kolejność porządkowania w nowych oknach

en: Ridged Paper
pl: Prążkowany papier

en: Rough Paper
pl: Szorstki papier

en: Ruby
pl: Rubin

en: Run "%s" on any selected items
pl: Wykonuje skrypt "%s" na zaznaczonych elementach

en: Run in _Terminal
pl: Uruchom w _terminalu

en: Run or manage scripts from %s
pl: Uruchamia lub zarządza skryptami z %s

en: SELinux Context
pl: Kontekst SELinux

en: SELinux context:
pl: Kontekst SELinux:

en: S_how Search
pl: Wyświetlanie wysz_ukiwania

en: S_kip All
pl: Po_miń wszystko

en: S_witch to Other Pane
pl: _Przełącz na drugi panel

en: Sa_me Location as Other Pane
pl: To sa_mo położenie, co w drugim panelu

en: Sa_ve Search
pl: _Zapisz wyszukiwanie

en: Sa_ve Search As...
pl: Z_apisz wyszukiwanie jako...

en: Safely remove the drive associated with the open folder
pl: Bezpiecznie usuwa napęd związany z otwartym katalogiem

en: Safely remove the selected drive
pl: Bezpiecznie usuwa wybrany napęd

en: Save Search as
pl: Zapisanie wyszukiwania jako

en: Save the current search as a file
pl: Zapisuje bieżące wyszukiwanie jako plik

en: Save the edited search
pl: Zapisuje zmodyfikowane wyszukiwanie

en: Saved search
pl: Zapisane wyszukiwanie

en: Sea Foam
pl: Piana morska

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Folder
pl: Katalog wyszukiwania

en: Search _name:
pl: Nazwa _wyszukiwania:

en: Search documents and folders by name
pl: Wyszukuje dokumenty i katalogi wg nazwy

en: Search for "%s"
pl: Wyszukiwanie "%s"

en: Search results
pl: Rezultaty wyszukiwania

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
pl: Bezpieczne WebDAV (HTTPS)

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select Custom Icon
pl: Wybór własnej ikony

en: Select Folder to Save Search In
pl: Proszę wybrać katalog do zapisu wyszukiwania

en: Select I_tems Matching...
pl: Zaznacz elementy pa_sujące...

en: Select Items Matching
pl: Zaznaczenie pasujących elementów

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Select a Category:
pl: Proszę wybrać kategorię:

en: Select a Color to Add
pl: Wybór koloru do dodania

en: Select a new name for the _destination
pl: Wybierz nową nazwę dla miejsca _przeznaczenia

en: Select all and only the items that are not currently selected
pl: Zaznacza wszystkie i aktualnie nie zaznaczone elementy

en: Select all items in this window
pl: Zaznacza wszystkie elementy w bieżącym oknie

en: Select all the text in a text field
pl: Zaznacza cały tekst w polu tekstowym

en: Select an Application
pl: Wybór programu

en: Select an Image File for the New Emblem
pl: Wybór pliku z obrazem nowego symbolu

en: Select an Image File to Add as a Pattern
pl: Wybór pliku z obrazem nowego desenia

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
pl: Proszę wybrać program do otwierania pliku %s i innych plików typu "%s"

en: Select an application to view its description.
pl: Należy wybrać program, żeby zobaczyć jego opis.

en: Select folder to search in
pl: Katalog do przeszukania

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
pl: Proszę określić, jak otwierać nośnik "%s" i czy wykonywać to działanie w przyszłości dla innych nośników typu "%s".

en: Select items in this window matching a given pattern
pl: Zaznacza elementy w bieżącym oknie pasujące do podanego wzorca

en: Select specified URI in parent folder.
pl: Wybór określonego URL w folderze nadrzędnym.

en: Select the columns visible in this folder
pl: Zaznacza kolumny widoczne w tym katalogu

en: Select type
pl: Wybór typu

en: Selection Bound
pl: Granica zaznaczenia

en: Server Details
pl: Szczegóły serwera

en: Session management options:
pl: Opcje zarządzania sesją:

en: Set _user ID
pl: Ustawianie identyfikatora _użytkownika

en: Set as _Background
pl: Ustaw jako _tło

en: Set as background for _all folders
pl: _Ustaw jako tło we wszystkich katalogach

en: Set as background for _this folder
pl: U_staw jako tło w tym katalogu

en: Set gro_up ID
pl: Ustawianie identyfikatora g_rupy

en: Set group of '%s' to '%s'
pl: Ustaw grupę dla "%s" na "%s"

en: Set owner of '%s' to '%s'
pl: Ustaw innych dla "%s" na "%s"

en: Set permissions of '%s'
pl: Ustaw uprawnienia dla "%s"

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
pl: Ustaw uprawnienia elementów zawartych w "%s"

en: Set the zoom level of the current view
pl: Ustawia poziom powiększenia bieżącego widoku

en: Setting permissions
pl: Ustawianie uprawnień

en: Shale
pl: Łupek

en: Share:
pl: Udostępnij:

en: Show Bac_kup Files
pl: Wyświetlanie plików _kopii zapasowych

en: Show Emblems
pl: Wyświetla symbole

en: Show History
pl: Wyświetl historię

en: Show Information
pl: Wyświetl informacje

en: Show Notes
pl: Wyświetla notatki

en: Show Places
pl: Pokaż miejsca

en: Show Tree
pl: Wyświetlanie drzewa

en: Show _Hidden Files
pl: Wyświetlanie ukrytyc_h plików

en: Show _only folders
pl: _Tylko katalogi

en: Show _thumbnails:
pl: Wyświetlanie _miniaturek:

en: Show a list of your personal bookmarks
pl: Wyświetla listę osobistych zakładek

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
pl: Wyświetla okno, które pozwala na ustawienie desenia lub koloru tła pulpitu

en: Show advanced permissions in the file property dialog
pl: Zaawansowane uprawnienia w oknie właściwości pliku

en: Show backup files
pl: Wyświetlanie plików kopii zapasowych

en: Show folders first in windows
pl: Katalogi na początku listy w oknie

en: Show hidden files
pl: Wyświetlanie ukrytych plików

en: Show location bar in new windows
pl: Pasek położenia w nowych oknach

en: Show more _details
pl: Wyświetl więcej _szczegółów

en: Show mounted volumes on the desktop
pl: Ikony zamontowanych woluminów na pulpicie

en: Show search
pl: Wyświetla wyszukiwanie

en: Show session management options
pl: Wyświetla opcje zarządzania sesją

en: Show side pane in new windows
pl: Panel boczny w nowych oknach

en: Show status bar in new windows
pl: Pasek stanu w nowych oknach

en: Show te_xt in icons:
pl: _Wyświetlanie tekstu wewnątrz ikon:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
pl: Wyświetla katalog zawierający skrypty pojawiające się w tym menu

en: Show the package installer for unknown MIME types
pl: Wyświetl instalator pakietów dla nieznanych typów MIME

en: Show the version of the program.
pl: Wyświetla wersję programu.

en: Show toolbar in new windows
pl: Pasek narzędziowy w nowych oknach

en: Side pane view
pl: Widok panelu bocznego

en: Silver
pl: Srebro

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size on Disk
pl: Rozmiar na dysku

en: Size on Disk:
pl: Rozmiar na dysku:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Sky
pl: Niebo

en: Sky Ridge
pl: Prążkowane niebo

en: Slashes are not allowed in filenames
pl: Ukośniki w nazwach plików nie są dozwolone

en: Snow Ridge
pl: Prążkowany śnieg

en: Software
pl: Oprogramowanie

en: Some of the files could not be added as emblems.
pl: Niektórych z tych plików nie można dodać jako symboli.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
pl: "%s" nie jest nadającym się do użytku plikiem obrazu.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
pl: Nie można usunąć symbolu %s.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
pl: Słowa kluczowe symboli mogą zawierać tylko litery, spacje i cyfry.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
pl: Nie można usunąć desenia %s.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
pl: Nie można zainstalować desenia %s.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
pl: Symbol o nazwie "%s" już istnieje.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
pl: Nie można wykonywać poleceń ze zdalnych adresów.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
pl: Nie można zastąpić obrazu czyszczącego.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
pl: Słowo kluczowe dla nowego symbolu nie może być puste.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
pl: Nazwa nowego koloru nie może być pusta.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
pl: Dla nowego koloru należy podać nazwę koloru nieużywanego.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
pl: Nie można zmienić grupy "%s": %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
pl: Nie można zmienić właściciela "%s": %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
pl: Nie można zmienić uprawnień "%s": %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
pl: Nie można wyświetlić całej zawartości "%s": %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
pl: Nie można zmienić nazwy "%s" na "%s": %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
pl: Nie można zapisać nazwy dodatkowego symbolu.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
pl: Nie można zapisać dodatkowego symbolu.

en: Sort _folders before files
pl: _Katalogi przed plikami

en: Special flags:
pl: Znaczniki specjalne:

en: Specified group '%s' doesn't exist
pl: Podana grupa "%s" nie istnieje

en: Specified owner '%s' doesn't exist
pl: Podany właściciel "%s" nie istnieje

en: Specify a location to open
pl: Określa położenie do otwarcia

en: Specify file containing saved configuration
pl: Określa plik zawierający zapisaną konfigurację

en: Specify session management ID
pl: Określa identyfikator zarządzania sesją

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
pl: Ustawienie wydajności odtwarzania pliku dźwiękowego podczas przesunięcia kursora myszy na ikonę pliku. Jeżeli ustawiono "always" (zawsze), wtedy zawsze odtwarzany jest dźwięk, nawet jeśli plik jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono "local-only" (tylko lokalne), wtedy odtwarzany jest dźwięk na lokalnych systemach plików. Jeżeli ustawiono "never" (nigdy), dźwięk nigdy nie jest odtwarzany.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
pl: Ustawienie wydajności wyświetlania zawartości plików tekstowych w ikonach. Jeżeli ustawiono "always" (zawsze), wtedy zawsze wyświetlana jest zawartość, nawet jeśli katalog jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono "local-only" (tylko lokalne), wtedy wyświetlany jest podgląd dla plików na lokalnych systemach plików. Jeżeli ustawiono "never" (nigdy), nie są odczytywane żadne dane do podglądu.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
pl: Ustawienie wydajności wyświetlania miniatur plików graficznych. Jeżeli ustawiono "always" (zawsze), wtedy zawsze wyświetlana jest miniaturka, nawet jeśli katalog jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono "local-only" (tylko lokalne), wtedy wyświetlane są miniaturki tylko na lokalnych systemach plików. Jeżeli ustawiono "never" (nigdy), zamiast miniaturek wyświetlane są standardowe ikony.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
pl: Ustawienie wydajności wyświetlania liczby elementów w katalogu. Jeżeli ustawiono "always" (zawsze), wtedy zawsze wyświetlany jest licznik elementów, nawet jeśli katalog jest na zdalnym serwerze. Jeżeli ustawiono "local-only" (tylko lokalne), wtedy wyświetlane są liczniki dla lokalnych systemów plików. Jeżeli ustawiono "never" (nigdy), elementy nie są liczone.

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

en: St_atusbar
pl: _Pasek stanu

en: Start the drive associated with the open folder
pl: Uruchamia napęd związany z otwartym katalogiem

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
pl: Uruchamia napęd wielodyskowy związany z otwartym katalogiem

en: Start the selected drive
pl: Uruchamia wybrany napęd

en: Start the selected multi-disk drive
pl: Uruchamia wybrany napęd wielodyskowy

en: Start the selected volume
pl: Uruchamia wybrany wolumin

en: Start the volume associated with the open folder
pl: Uruchamia wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Start the volume associated with this folder
pl: Uruchamia wolumin związany z tym katalogiem

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Stop loading the current location
pl: Zatrzymuje wczytywanie bieżącego położenia

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
pl: Zatrzymuje napęd wielodyskowy związany z otwartym katalogiem

en: Stop the selected drive
pl: Zatrzymuje wybrany napęd

en: Stop the selected multi-disk drive
pl: Zatrzymuje wybrany napęd wielodyskowy

en: Stop the selected volume
pl: Zatrzymuje wybrany wolumin

en: Stop the volume associated with the open folder
pl: Zatrzymuje wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Stop the volume associated with this folder
pl: Zatrzymuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Stucco
pl: Stiuk

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
pl: Przełączaj zakładki przy pomocy [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
pl: Dowiązania symboliczne są obsługiwane tylko dla plików lokalnych

en: T_emplates
pl: Sza_blony

en: Tags
pl: Tagi

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
pl: Znaczniki odzielone spacjami. Wyszukuje wszystkie pliki zawierające WSZYSTKIE podane znaczniki.

en: Tangerine
pl: Mandarynka

en: Terracotta
pl: Terakota

en: Text
pl: Tekst

en: Text Ellipsis Limit
pl: Ograniczenie skracania nazw

en: Text File
pl: Plik tekstowy

en: Text view:
pl: Widok tekstowy:

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
pl[0]: %'d zaznaczony element zostanie skopiowany po wybraniu polecenia Wklej
pl[1]: %'d zaznaczone elementy zostaną skopiowane po wybraniu polecenia Wklej
pl[2]: %'d zaznaczonych elementów zostanie skopiowanych po wybraniu polecenia Wklej
pl[3]: %'d zaznaczonych elementów zostanie skopiowanych po wybraniu polecenia Wklej

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
pl[0]: %'d zaznaczony element zostanie przeniesiony po wybraniu polecenia Wklej
pl[1]: %'d zaznaczone elementy zostaną przeniesione po wybraniu polecenia Wklej
pl[2]: %'d zaznaczonych elementów zostanie przeniesionych po wybraniu polecenia Wklej
pl[3]: %'d zaznaczonych elementów zostanie przeniesionych po wybraniu polecenia Wklej

en: The Link "%s" is Broken.
pl: Dowiązanie "%s" jest uszkodzone.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
pl: Dowiązanie "%s" jest uszkodzone. Przenieść je do kosza?

en: The SELinux security context of the file.
pl: Kontekst bezpieczeństwa SELinux dla danego pliku.

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
pl: Wzajemne wyrównanie wierszy tekstu etykiety względem siebie. Nie wpływa to na wyrównanie etykiety wewnątrz przydzielonego jej obszaru - to określa atrybut GtkMisc::xalign.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
pl: Aktywator programu "%s" nie został oznaczony jako zaufany. Uruchamianie go może być niebezpieczne, jeśli nie jest znane jego pochodzenie.

en: The color cannot be installed.
pl: Nie można zainstalować koloru.

en: The compact view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku zwartego.

en: The compact view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku zwartym.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
pl: Bieżące położenie kursora wstawiania, liczone w znakach.

en: The date the file was accessed.
pl: Data ostatniego dostępu do pliku.

en: The date the file was created.
pl: Data utworzenia pliku.

en: The date the file was modified.
pl: Data modyfikacji pliku.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
pl: Nie można otworzyć "%s" za pomocą programu domyślnego, ponieważ nie ma dostępu do położenia "%s".

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
pl: Domyślny rozmiar miniaturek w widoku ikon.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
pl: Domyślna kolejność sortowania dla elementów w widoku ikon. Możliwe wartości to "name", "size", "type", "mtime", oraz "emblems"

en: The default width of the side pane in new windows.
pl: Domyślna szerokość paska bocznego w nowych oknach.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku pulpitu.

en: The desktop view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku pulpitu.

en: The destination folder is inside the source folder.
pl: Katalog docelowy znajduje się wewnątrz katalogu źródłowego.

en: The destination is not a folder.
pl: Miejsce docelowe nie jest katalogiem.

en: The destination is read-only.
pl: Miejsce docelowe jest tylko do odczytu.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
pl: Przeciągnięty plik nie wygląda na prawidłowy obraz.

en: The emblem cannot be added.
pl: Nie można dodać tego symbolu.

en: The emblem cannot be installed.
pl: Nie można zainstalować tego symbolu.

en: The emblems do not appear to be valid images.
pl: Te symbole nie wyglądają na prawidłowe obrazy.

en: The empty view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku pustym.

en: The extension of the file.
pl: Rozszerzenie pliku.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Plik "%B" nie może być obsłużony: brak uprawnień do jego odczytu.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
pl: Nie można przenieść pliku "%B" do kosza.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
pl: Plik "%s" nie wygląda na prawidłowy obraz.

en: The file is not an image.
pl: Plik nie jest obrazem.

en: The file is of an unknown type
pl: Nieznany typ pliku

en: The file that you dropped is not an image.
pl: Przeciągnięty plik nie jest obrazem.

en: The file that you dropped is not local.
pl: Przeciągnięty plik nie jest plikiem lokalnym.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
pl: Katalog "%B" nie może zostać skopiowany: brak uprawnień do jego utworzenia w miejscu docelowym.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog "%B" nie może zostać skopiowany: brak uprawnień do jego odczytu.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
pl: Nie można usunąć plików z katalogu "%B": brak uprawnień do odczytu.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
pl: Katalog "%B" nie może być obsłużony: brak uprawnień do jego odczytu.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
pl: Katalog "%s" nie może zostać otwarty w "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
pl: Nie można wyświetlić zawartości katalogu.

en: The font description used for the icons on the desktop.
pl: Opis fontu używanego dla ikon pulpitu.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
pl: Format dat plików. Dopuszczalne wartości to "locale", "iso" i "informal".

en: The geometry string for a navigation window.
pl: Ciąg geometrii dla okna nawigacji.

en: The group could not be changed.
pl: Nie można zmienić grupy.

en: The group of the file.
pl: Grupa pliku.

en: The history location doesn't exist.
pl: To położenie z historii nie istnieje.

en: The icon view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku ikon.

en: The icon view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku ikon.

en: The item cannot be restored from trash
pl: Nie można przywrócić elementu z kosza

en: The item could not be renamed.
pl: Nie można zmienić nazwy elementu.

en: The list view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku listy.

en: The list view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku listy.

en: The location "%s" does not exist.
pl: Położenie "%s" nie istnieje.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
pl: To położenie nie może zostać wyświetlone za pomocą tej przeglądarki.

en: The location is not a folder.
pl: To położenie nie jest katalogiem.

en: The location of the file.
pl: Lokalizacja pliku

en: The media contains digital photos.
pl: Ten nośnik zawiera cyfrowe zdjęcia.

en: The media contains software.
pl: Ten nośnik zawiera oprogramowanie.

en: The media has been detected as "%s".
pl: Ten nośnik został wykryty jako "%s".

en: The mime type of the file.
pl: Typ MIME pliku.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" została już użyta w tym katalogu. Proszę użyć innej nazwy.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" jest nieprawidłowa, ponieważ zawiera znak "/". Proszę użyć innej.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
pl: Nazwa "%s" jest nieprawidłowa. Proszę użyć innej.

en: The name and icon of the file.
pl: Nazwa i ikona pliku.

en: The owner could not be changed.
pl: Nie można zmienić właściciela.

en: The owner of the file.
pl: Właściciel pliku.

en: The permissions could not be changed.
pl: Nie można zmienić uprawnień.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień "%s".

en: The permissions of the file, in octal notation.
pl: Uprawnienia do pliku w notacji ósemkowej.

en: The permissions of the file.
pl: Uprawnienia do pliku.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
pl: Nie można określić uprawnień do wybranego pliku.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
pl: Położenie końca zaznaczenia przeciwnego w stosunku do kursora, liczone w znakach.

en: The selection rectangle
pl: Prostokąt zaznaczenia

en: The server at "%s" cannot be found.
pl: Serwer "%s" nie może zostać znaleziony.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
pl: Widok paska bocznego wyświetlanego w nowo otwartych oknach.

en: The size of the file on disk.
pl: Rozmiar pliku na dysku

en: The size of the file.
pl: Rozmiar pliku.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
pl: Oprogramowanie zostanie uruchomione bezpośrednio z nośnika "%s". Nigdy nie powinno się uruchamiać oprogramowania, któremu się nie ufa.
    
    W razie wątpliwości proszę nacisnąć przycisk Anuluj.

en: The source file would be overwritten by the destination.
pl: Plik źródłowy zostałby nadpisany przez docelowy.

en: The target doesn't support symbolic links.
pl: Element docelowy nie obsługuje dowiązań symbolicznych.

en: The text of the label.
pl: Tekst na etykiecie.

en: The type of the file.
pl: Typ pliku.

en: The widget view encountered an error while starting up.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania widoku widżetu.

en: The widget view encountered an error.
pl: Wystąpił błąd w widoku widżetu

en: There is %S available, but %S is required.
pl: Dostępne %S, wymagane %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
pl: Katalog nie zawiera "%s". Może element ten został właśnie przeniesiony lub usunięty?

en: There is no application installed for %s files
pl: Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
pl: Brak zainstalowanego programu obsługującego pliki %s.
    Czy wyszukać program, który może otworzyć ten plik?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
pl: Brak wystarczającej ilości miejsca w miejscu docelowym. Proszę spróbować usunąć pliki, aby zwolnić więcej miejsca.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
pl: Schowek nie zawiera niczego do wklejenia.

en: There was an error copying the file into %F.
pl: Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku do %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu w %F.

en: There was an error creating the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia katalogu "%B".

en: There was an error creating the symlink in %F.
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia dowiązania symbolicznego w %F.

en: There was an error deleting %B.
pl: Wystąpił błąd podczas usuwania %B.

en: There was an error displaying help.
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy.

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o "%B".

en: There was an error getting information about the destination.
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o miejscu docelowym.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas pobierania informacji o plikach w katalogu "%B".

en: There was an error launching the application.
pl: Wystąpił błąd podczas uruchamiania programu.

en: There was an error moving the file into %F.
pl: Wystąpił błąd podczas przenoszenia plików do %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
pl: Wystąpił błąd podczas odczytywania katalogu "%B".

en: There was an internal error trying to search for applications:
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd podczas próby wyszukania programów:

en: These files are on a Photo CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Picture CD.

en: These files are on a Super Video CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Super Video CD.

en: These files are on a Video CD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Video CD.

en: These files are on a Video DVD.
pl: Te pliki znajdują się na płycie Video DVD.

en: These files are on a digital audio player.
pl: Te pliki znajdują się w cyfrowym odtwarzaczu muzyki.

en: These files are on an Audio CD.
pl: Te pliki znajdują się na dźwiękowej płycie CD.

en: These files are on an Audio DVD.
pl: Te pliki znajdują się na dźwiękowej płycie DVD.

en: This drop target only supports local files.
pl: Upuszczanie jest obsługiwane tylko dla plików lokalnych.

en: This file cannot be ejected
pl: Tego pliku nie można wysunąć

en: This file cannot be mounted
pl: Tego pliku nie można zamontować

en: This file cannot be started
pl: Tego pliku nie można uruchomić

en: This file cannot be stopped
pl: Tego pliku nie można zatrzymać

en: This file cannot be unmounted
pl: Tego pliku nie można odmontować

en: This is disabled due to security considerations.
pl: Jest to wyłączone ze względów bezpieczeństwa.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
pl: Oznacza to prawdopodobnie, że jest to symbol trwały, a nie utworzony samodzielnie.

en: This link cannot be used, because it has no target.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ nie ma ono przypisanego celu.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
pl: Nie można użyć dowiązania, ponieważ jego element docelowy "%s" nie istnieje.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
pl: Ta lista zawiera rozszerzenia które aktualnie są wyłączone.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
pl: Tę nazwę można zmienić, jeżeli potrzebna jest inna nazwa ikony komputera na pulpicie.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
pl: Tę nazwę można zmienić, jeżeli potrzebna jest inna nazwa ikony katalogu domowego na pulpicie.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
pl: Tę nazwę można zmienić, jeżeli potrzebna jest inna nazwa ikony serwerów sieciowych na pulpicie.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
pl: Tę nazwę można zmienić, jeżeli potrzebna jest inna nazwa ikony kosza na pulpicie.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnej karty.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych kart.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych kart.
pl[3]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych kart.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych okien.
pl[3]: Spowoduje to otwarcie %'d oddzielnych okien.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnej karty.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.
pl[3]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych kart.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
pl[0]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnego okna.
pl[1]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[2]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.
pl[3]: Spowoduje to otwarcie %d oddzielnych okien.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
pl: Aby otworzyć plik dostępny zdalnie, należy skopiować go do katalogu lokalnego i ponownie przeciągnąć. Upuszczone pliki lokalne zostały już otwarte.

en: Toggle between button and text-based location bar
pl: Przełącz pomiędzy przyciskiem a tekstowym paskiem adresu

en: Toggle the display of backup files in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie plików kopii zapasowych w bieżącym oknie

en: Toggle the display of hidden files in the current window
pl: Przełącza wyświetlanie ukrytych plików w bieżącym oknie

en: Toggle using a tighter layout scheme
pl: Przełącza użycie bardziej zwartego układu

en: Toplevel files cannot be renamed
pl: Nie można zmieniać nazw plików najwyższego poziomu

en: Total capacity:
pl: Całkowita pojemność:

en: Trash
pl: Kosz

en: Trash icon visible on desktop
pl: Ikona kosza widoczna na pulpicie

en: Trashed On
pl: Data przeniesienia do kosza

en: Trashing Files
pl: Przenoszenie plików do kosza

en: Tree
pl: Drzewo

en: Tree View
pl: Widok drzewa

en: Try Again
pl: Spróbuj ponownie

en: Type
pl: Typ

en: Type of click used to launch/open files
pl: Typ kliknięcia używany do uruchamiania/otwierania plików

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: U_nlock Drive
pl: Odblokuj _napęd

en: Unable to eject %V
pl: Nie można wysunąć %V

en: Unable to eject %s
pl: Nie można wysunąć %s

en: Unable to eject location
pl: Nie można wysunąć położenia

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
pl: Nie można oznaczyć aktywatora jako zaufanego (wykonywalny)

en: Unable to mount %s
pl: Nie można zamontować %s

en: Unable to mount location
pl: Zamontowanie położenia nie jest możliwe

en: Unable to mount the location.
pl: Nie można zamontować tego położenia.

en: Unable to poll %s for media changes
pl: Zapytanie %s o zmiany nośnika jest niemożliwe

en: Unable to rename desktop file
pl: Nie można zmienić nazwy pliku pulpitu

en: Unable to rename desktop icon
pl: Nie można zmienić nazwy ikony pulpitu

en: Unable to search for application
pl: Nie można wyszukać programu

en: Unable to start %s
pl: Nie można uruchomić %s

en: Unable to start location
pl: Nie można uruchomić położenia

en: Unable to stop %s
pl: Nie można zatrzymać %s

en: Unable to stop drive
pl: Nie można zatrzymać napędu

en: Unable to unmount %V
pl: Nie można odmontować %V

en: Unable to unmount location
pl: Nie można odmontować położenia

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo change group of %d item | Undo change group of %d items
pl[0]: Cofnij zmianę grupy dla %d elementu
pl[1]: Cofnij zmianę grupy dla %d elementów
pl[2]: Cofnij zmianę grupy dla %d elementów
pl[3]: Cofnij zmianę grupy dla %d elementów

en: Undo change owner of %d item | Undo change owner of %d items
pl[0]: Cofnij zmianę właściciela %d elementu
pl[1]: Cofnij zmianę właściciela %d elementów
pl[2]: Cofnij zmianę właściciela %d elementów
pl[3]: Cofnij zmianę właściciela %d elementów

en: Undo change permissions of %d item | Undo change permissions of %d items
pl[0]: Cofnij zmianę uprawnień dla %d elementu
pl[1]: Cofnij zmianę uprawnień dla %d elementów
pl[2]: Cofnij zmianę uprawnień dla %d elementów
pl[3]: Cofnij zmianę uprawnień dla %d elementów

en: Undo recursive change permissions of %d item | Undo recursive change permissions of %d items
pl[0]: Cofnij rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementu
pl[1]: Cofnij rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów
pl[2]: Cofnij rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów
pl[3]: Cofnij rekurencyjne zmiany uprawnień dla %d elementów

en: Undo the last action
pl: Cofnij ostatnie działanie

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unlock the drive associated with the open folder
pl: Odblokowuje napęd związany z otwartym katalogiem

en: Unlock the selected drive
pl: Odblokowuje wybrany napęd

en: Unmount the selected volume
pl: Odmontowuje wybrany wolumin

en: Unmount the volume associated with the open folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z otwartym katalogiem

en: Unmount the volume associated with this folder
pl: Odmontowuje wolumin związany z tym katalogiem

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
pl: Nierozpoznany plik .desktop w wersji "%s"

en: Unrecognized launch option: %d
pl: Nierozpoznana opcja startowa: %d

en: Untrusted application launcher
pl: Niezaufany aktywator programu

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
pl: URI domyślnego tła katalogu. Używane tylko, jeśli background_set ma wartość "true".

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
pl: URI domyślnego tła bocznego panelu. Używane tylko wtedy, gdy side_pane_background_set ma wartość "true".

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
pl[0]: Używa programu "%s" do otwarcia zaznaczonego elementu
pl[1]: Używa programu "%s" do otwarcia zaznaczonych elementów
pl[2]: Używa programu "%s" do otwarcia zaznaczonych elementów
pl[3]: Używa programu "%s" do otwarcia zaznaczonych elementów

en: Use De_fault
pl: Użyj do_myślnych

en: Use _Default Background
pl: Ustaw tło _domyślne

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
pl: Określa, czy używać dodatkowych zdarzeń przycisków myszy w oknach przeglądania programu Caja

en: Use the normal view size
pl: Ustawia normalny rozmiar widoku

en: Use tighter layout in new windows
pl: Użycie ciaśniejszego rozmieszczenia w nowych oknach

en: User Details
pl: Dane użytkownika

en: User Name:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Video
pl: Wideo

en: View _new folders using:
pl: _Widok nowych katalogów:

en: View of the current folder
pl: Widok bieżącego katalogu

en: View or modify the properties of each selected item
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości każdego z zaznaczonych elementów

en: View or modify the properties of the open folder
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości otwartego katalogu

en: View or modify the properties of this folder
pl: Wyświetla lub modyfikuje właściwości tego katalogu

en: Views
pl: Widoki

en: Violet
pl: Fiolet

en: Visible _Columns...
pl: Wido_czne kolumny...

en: Volume:
pl: Wolumin:

en: Wavy White
pl: Falista biel

en: Website
pl: Witryna internetowa

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
pl: Poniedziałek, 00 października 0000 o 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
pl: Czynność po aktywacji wykonywalnych plików tekstowych

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
pl: Określenie, co robić z wykonywalnymi plikami tekstowymi, gdy są aktywowane (pojedynczym lub podwójnym kliknięciem). Dopuszczalne wartości: "launch" - uruchomienie jako program, "ask" - pytanie co zrobić poprzez okno dialogowe, "display" - wyświetlanie jako plików tekstowych.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
pl: Widok używany do przeglądania zawartości katalogu, jeśli nie wybrano innego widoku dla danego katalogu. Dopuszczalne wartości to "list_view" (Widok listy), "icon_view" (Widok ikon) oraz "compact_view" (Widok zwarty).

en: When to show number of items in a folder
pl: Kiedy wyświetlać liczbę elementów w katalogu

en: When to show preview text in icons
pl: Kiedy wyświetlać podgląd tekstu w ikonach

en: When to show thumbnails of image files
pl: Kiedy wyświetlać miniaturki plików graficznych

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
pl: Określa, gdzie w oknie przeglądarki umieścić nowo otwarte karty.

en: Whether a custom default folder background has been set.
pl: Określa, czy zostało ustawione inne domyślne tło katalogu.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
pl: Określa, czy zostało ustawione inne domyślne tło panelu bocznego.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
pl: Określa, czy okno nawigacji powinno być domyślnie zmaksymalizowane.

en: Whether the navigation window should be maximized.
pl: Określa, czy okno nawigacji powinno być zmaksymalizowane.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
pl: Określa, czy żądać potwierdzenia podczas usuwania plików lub opróżniania kosza

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
pl: Określa, czy żądać potwierdzenia przed przeniesieniem plików do kosza

en: Whether to automatically mount media
pl: Określa, czy automatycznie montować nośniki

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
pl: Określa, czy automatycznie otwierać katalog dla automatycznie zamontowanego nośnika

en: Whether to enable immediate deletion
pl: Określa, czy włączyć natychmiastowe usuwanie

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
pl: Określa, czy odtwarzać dźwięki podczas przesuwania kursora myszy nad ikonami plików dźwiękowych

en: Whether to show backup files
pl: Określa, czy wyświetlać pliki kopii zapasowych

en: Whether to show desktop notifications
pl: Określa, czy wyświetlać powiadomienia na pulpicie

en: Whether to show file sizes with IEC units
pl: Określa czy pokazać rozmiary pliku w jednostkach IEC

en: Whether to show hidden files
pl: Określa, czy wyświetlać pliki ukryte

en: Whether to show icons in list view
pl: Określa, czy wyświetlać ikony w widoku listy

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
pl: Określa, czy pokazać okno instalatora pakietów użytkownika w celu wyszukania aplikacji do otwarcia nieznanego typu MIME.

en: White
pl: Biały

en: Widget View
pl: Widok widżetu

en: Width of the side pane
pl: Szerokość panelu bocznego

en: Windows share
pl: Udział Windows

en: Writing data to the drive -- do not unplug
pl: Zapisywanie danych na dysku - nie odłączać urządzenia.

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
pl: Nie można zmienić tych uprawnień nie będąc właścicielem.

en: You can choose another view or go to a different location.
pl: Można zmienić typ widoku lub przejść do innego położenia.

en: You can download it or make a link to it.
pl: Można je pobrać lub utworzyć dowiązanie do niego.

en: You can only use images as custom icons.
pl: Jako ikony użytkownika mogą być wykorzystywane tylko obrazy.

en: You can only use local images as custom icons.
pl: Jako ikony użytkownika mogą być wykorzystywane tylko obrazy lokalne.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
pl: Można zatrzymać te działanie poprzez kliknięcie przycisku Anuluj.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
pl: Nie można przypisać więcej niż jednej ikony użytkownika jednocześnie.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
pl: Nie można przypisać więcej niż jednej ikony użytkownika jednocześnie.

en: You cannot copy a file over itself.
pl: Nie można skopiować pliku na niego samego.

en: You cannot copy a folder into itself.
pl: Nie można skopiować katalogu do niego samego.

en: You cannot move a file over itself.
pl: Nie można przenieść pliku na niego samego.

en: You cannot move a folder into itself.
pl: Nie można przenieść katalogu do niego samego.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
pl: Brak uprawnień do dostępu do katalogu docelowego.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
pl: Brak uprawnień do zmiany grupy "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
pl: Brak uprawnień potrzebnych do zmiany nazwy "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
pl: Brak wymaganych uprawnień do wyświetlenia zawartości "%s".

en: You have just inserted a Photo CD.
pl: Wsunięto płytę Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
pl: Wsunięto płytę Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
pl: Wsunięto płytę Super Video CD.

en: You have just inserted a Video CD.
pl: Wsunięto płytę Video CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
pl: Wsunięto płytę Video DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
pl: Wsunięto pustą płytę Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank CD.
pl: Wsunięto pustą płytę CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
pl: Wsunięto pustą płytę DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
pl: Wsunięto pustą płytę HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
pl: Wsunięto cyfrowy odtwarzacz muzyki.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
pl: Wsunięto nośnik z cyfrowymi zdjęciami.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
pl: Wsunięto nośnik z oprogramowaniem, które może być uruchomione automatycznie.

en: You have just inserted a medium.
pl: Wsunięto nośnik.

en: You have just inserted an Audio CD.
pl: Wsunięto płytę Audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
pl: Wsunięto płytę Audio DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
pl: Z pewnością wraz z programem Caja dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie - proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
pl: Powiększenie

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom _In
pl: Po_większ

en: Zoom _Out
pl: Po_mniejsz

en: Zoom to Default
pl: Powiększenie domyślne

en: _About
pl: _O programie

en: _About Extension
pl: _O rozszerzeniu

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add Bookmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: _Add a New Color...
pl: _Dodaj nowy kolor...

en: _Add a New Emblem...
pl: _Dodaj nowy symbol...

en: _Add a New Pattern...
pl: _Dodaj nowy deseń...

en: _Always perform this action
pl: _Wykonywanie tego działania bez pytania

en: _Arrange items:
pl: _Porządek elementów:

en: _Ask each time
pl: _Pytanie za każdym razem

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Backgrounds and Emblems...
pl: _Tła i symbole...

en: _Bookmarks
pl: Zakła_dki

en: _Browse Folder | _Browse Folders
pl[0]: _Przeglądaj katalog
pl[1]: _Przeglądaj katalogi
pl[2]: _Przeglądaj katalogi
pl[3]: _Przeglądaj katalogi

en: _Browse...
pl: _Przeglądaj...

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Clear
pl: Wy_czyść

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Close Tab
pl: Za_mknij kartę

en: _Compact
pl: _Zwarty

en: _Computer
pl: _Komputer

en: _Connect
pl: _Połącz

en: _Connect Drive
pl: Podłą_cz napęd

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: _Copy Here
pl: S_kopiuj tutaj

en: _DVD Video:
pl: Film _DVD:

en: _Default zoom level:
pl: D_omyślne powiększenie:

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Delete Permanently
pl: _Usuń trwale

en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: _Detect Media
pl: Wy_kryj nośnik

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: _Disconnect Drive
pl: O_dłącz napęd

en: _Display
pl: _Wyświetl

en: _Double click to open items
pl: Ot_wieranie elementów przez podwójne kliknięcie

en: _Download
pl: _Pobierz

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Edit Bookmarks...
pl: Z_modyfikuj zakładki...

en: _Eject
pl: Wy_suń

en: _Emblems
pl: _Symbole

en: _Empty
pl: _Pusty

en: _Empty File
pl: P_usty plik

en: _File
pl: _Plik

en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: _Format
pl: _Sformatuj

en: _Forward
pl: _Naprzód

en: _Go
pl: _Przejdź

en: _Group:
pl: _Grupa:

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Home
pl: Katalog do_mowy

en: _Home Folder
pl: Katalog _domowy

en: _Icons
pl: _Ikony

en: _Image:
pl: _Obraz:

en: _Invert Selection
pl: _Odwróć zaznaczenie

en: _Jump to
pl: _Przeskocz do

en: _Keep Aligned
pl: _Utrzymywanie wyrównania

en: _Keyword:
pl: _Słowo kluczowe:

en: _Launch Anyway
pl: _Uruchom mimo to

en: _Link Here
pl: Utwórz tutaj d_owiązanie

en: _List
pl: _Lista

en: _Location
pl: Położen_ie

en: _Location...
pl: _Położenie...

en: _Location:
pl: _Położenie:

en: _Lock Drive
pl: _Zablokuj napęd

en: _Lock Icons Position
pl: _Blokowanie położenia ikon

en: _Main Toolbar
pl: Główny pasek _narzędziowy

en: _Manually
pl: _Ręcznie

en: _Mount
pl: Za_montuj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Music Player:
pl: Odtwarzacz _muzyki:

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _Name: | _Names:
pl[0]: _Nazwa:
pl[1]: _Nazwy:
pl[2]: _Nazw:
pl[3]: _Nazw:

en: _Network
pl: _Sieć

en: _Never prompt or start programs on media insertion
pl: _Bez pytań i uruchamiania programów po wsunięciu nośnika

en: _New Tab
pl: _Nowa karta

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: _Only for files smaller than:
pl: _Tylko dla plików nie większych niż:

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open Scripts Folder
pl: _Otwórz katalog skryptów

en: _Open With %s
pl: _Otwórz za pomocą %s

en: _Organize Desktop by Name
pl: _Organizuj pulpit według nazw

en: _Organize by Name
pl: _Organizuj według nazwy

en: _Other pane
pl: _Drugi panel

en: _Owner:
pl: _Właściciel:

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: _Paste Into Folder
pl: Wklej do katalog_u

en: _Pattern:
pl: _Wzór:

en: _Patterns
pl: D_esenie

en: _Photos:
pl: _Zdjęcia:

en: _Places
pl: _Położenia

en: _Power On
pl: _Włącz

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Read
pl: _Odczyt

en: _Redo
pl: _Ponów

en: _Redo copy of %d item | _Redo copy of %d items
pl[0]: _Ponów kopiowanie %d elementu
pl[1]: _Ponów kopiowanie %d elementów
pl[2]: _Ponów kopiowanie %d elementów
pl[3]: _Ponów kopiowanie %d elementów

en: _Redo create link to %d item | _Redo create link to %d items
pl[0]: _Ponów utworzenie dowiązania do %d elementu
pl[1]: _Ponów utworzenie dowiązania do %d elementów
pl[2]: _Ponów utworzenie dowiązania do %d elementów
pl[3]: _Ponów utworzenie dowiązania do %d elementów

en: _Redo creation of %d folder | _Redo creation of %d folders
pl[0]: _Ponów utworzenie %d katalogu
pl[1]: _Ponów utworzenie %d katalogów
pl[2]: _Ponów utworzenie %d katalogów
pl[3]: _Ponów utworzenie %d katalogów

en: _Redo creation of a file from template
pl: _Ponów utworzenie pliku z przykładu

en: _Redo creation of an empty file
pl: _Ponów utworzenie pustego pliku

en: _Redo delete of %d item | _Redo delete of %d items
pl[0]: _Ponów usunięcie %d elementu
pl[1]: _Ponów usunięcie %d elementów
pl[2]: _Ponów usunięcie %d elementów
pl[3]: _Ponów usunięcie %d elementów

en: _Redo duplicate of %d item | _Redo duplicate of %d items
pl[0]: _Ponów duplikowanie %d elementu
pl[1]: _Ponów duplikowanie %d elementów
pl[2]: _Ponów duplikowanie %d elementów
pl[3]: _Ponów duplikowanie %d elementów

en: _Redo move of %d item | _Redo move of %d items
pl[0]: _Ponów przenoszenie %d elementu
pl[1]: _Ponów przenoszenie %d elementów
pl[2]: _Ponów przenoszenie %d elementów
pl[3]: _Ponów przenoszenie %d elementów

en: _Redo move to trash of %d item | _Redo move to trash of %d items
pl[0]: _Ponów przeniesienie do kosza %d elementu
pl[1]: _Ponów przeniesienie do kosza %d elementów
pl[2]: _Ponów przeniesienie do kosza %d elementów
pl[3]: _Ponów przeniesienie do kosza %d elementów

en: _Redo rename of %d item | _Redo rename of %d items
pl[0]: _Ponów zmianę nazwy %d elementu
pl[1]: _Ponów zmianę nazwy %d elementów
pl[2]: _Ponów zmianę nazwy %d elementów
pl[3]: _Ponów zmianę nazwy %d elementów

en: _Redo restore from trash of %d item | _Redo restore from trash of %d items
pl[0]: _Ponów przywrócenie z kosza %d elementu
pl[1]: _Ponów przywrócenie z kosza %d elementów
pl[2]: _Ponów przywrócenie z kosza %d elementów
pl[3]: _Ponów przywrócenie z kosza %d elementów

en: _Reload
pl: Wczy_taj ponownie

en: _Remember this application for "%s" files
pl: _Zapamiętanie tego programu dla plików "%s"

en: _Remember this application for %s documents
pl: _Zapamiętanie tego programu dla dokumentów %s

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Remove a Color...
pl: _Usuń kolor...

en: _Remove a Pattern...
pl: _Usuń deseń...

en: _Remove an Emblem...
pl: _Usuń symbol...

en: _Remove...
pl: _Usuń...

en: _Rename...
pl: Z_mień nazwę...

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: _Retry
pl: _Ponów

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: _Run
pl: U_ruchom

en: _Run executable text files when they are opened
pl: Wy_konywanie plików tekstowych po kliknięciu

en: _Safely Remove Drive
pl: Bezpiecznie u_suń napęd

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Scripts
pl: _Skrypty

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Search for Files...
pl: Wysz_ukiwanie plików...

en: _Search for:
pl: _Tekst:

en: _Select Application
pl: _Wybór programu

en: _Server:
pl: S_erwer:

en: _Show file sizes with IEC units
pl: _Wyświetl rozmiary plików w jednostkach IEC

en: _Show icons
pl: Wyświetlanie _ikon

en: _Side Pane
pl: Panel _boczny

en: _Single click to open items
pl: _Otwieranie elementów przez pojedyncze kliknięcie

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Skip files
pl: _Pomiń pliki

en: _Software:
pl: _Oprogramowanie:

en: _Start
pl: _Uruchom

en: _Start Multi-disk Device
pl: Uruchom napęd wielody_skowy

en: _Start Multi-disk Drive
pl: Uruchom napęd wielody_skowy

en: _Sticky
pl: _Lepki

en: _Stop Multi-disk Device
pl: Zatrzymaj napęd wielody_skowy

en: _Stop Multi-disk Drive
pl: Zatrzymaj napęd wielody_skowy

en: _Stop the drive associated with the open folder
pl: _Zatrzymaj napęd związany z otwartym katalogiem

en: _Tabs
pl: _Karty

en: _Text beside icons
pl: _Napisy obok ikon

en: _Trash
pl: K_osz

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Undo copy of %d item | _Undo copy of %d items
pl[0]: _Cofnij kopiowanie %d elementu
pl[1]: _Cofnij kopiowanie %d elementów
pl[2]: _Cofnij kopiowanie %d elementów
pl[3]: _Cofnij kopiowanie %d elementów

en: _Undo create link to %d item | _Undo create link to %d items
pl[0]: _Cofnij tworzenie dowiązania do %d elementu
pl[1]: _Cofnij tworzenie dowiązania do %d elementów
pl[2]: _Cofnij tworzenie dowiązania do %d elementów
pl[3]: _Cofnij tworzenie dowiązania do %d elementów

en: _Undo creation of %d folder | _Undo creation of %d folders
pl[0]: _Cofnij utworzenie %d katalogu
pl[1]: _Cofnij utworzenie %d katalogów
pl[2]: _Cofnij utworzenie %d katalogów
pl[3]: _Cofnij utworzenie %d katalogów

en: _Undo creation of a file from template
pl: _Cofnij utworzenie pliku z szablonu

en: _Undo creation of an empty file
pl: _Cofnij utworzenie pustego pliku

en: _Undo delete of %d item | _Undo delete of %d items
pl[0]: _Cofnij usunięcie %d elementu
pl[1]: _Cofnij usunięcie %d elementów
pl[2]: _Cofnij usunięcie %d elementów
pl[3]: _Cofnij usunięcie %d elementów

en: _Undo duplicate of %d item | _Undo duplicate of %d items
pl[0]: _Cofnij duplikowanie %d elementu
pl[1]: _Cofnij duplikowanie %d elementów
pl[2]: _Cofnij duplikowanie %d elementów
pl[3]: _Cofnij duplikowanie %d elementów

en: _Undo move of %d item | _Undo move of %d items
pl[0]: _Cofnij przenoszenie %d elementu
pl[1]: _Cofnij przenoszenie %d elementów
pl[2]: _Cofnij przenoszenie %d elementów
pl[3]: _Cofnij przenoszenie %d elementów

en: _Undo move to trash of %d item | _Undo move to trash of %d items
pl[0]: _Cofnij przenoszenie do kosza %d elementu
pl[1]: _Cofnij przenoszenie do kosza %d elementów
pl[2]: _Cofnij przenoszenie do kosza %d elementów
pl[3]: _Cofnij przenoszenie do kosza %d elementów

en: _Undo rename of %d item | _Undo rename of %d items
pl[0]: _Cofnij zmienianie nazwy %d elementu
pl[1]: _Cofnij zmienianie nazwy %d elementów
pl[2]: _Cofnij zmienianie nazwy %d elementów
pl[3]: _Cofnij zmienianie nazwy %d elementów

en: _Undo restore from trash of %d item | _Undo restore from trash of %d items
pl[0]: _Cofnij przywracanie z kosza %d elementu
pl[1]: _Cofnij przywracanie z kosza %d elementów
pl[2]: _Cofnij przywracanie z kosza %d elementów
pl[3]: _Cofnij przywracanie z kosza %d elementów

en: _Unlock Drive
pl: Odblok_uj napęd

en: _Unmount
pl: O_dmontuj

en: _Up
pl: _Góra

en: _Use a custom command
pl: _Własne polecenie

en: _Use compact layout
pl: _Układ zwarty

en: _View
pl: _Widok

en: _View As
pl: Wyświ_etl jako

en: _View executable text files when they are opened
pl: Wyświetl_anie plików tekstowych po kliknięciu

en: _Widget View
pl: _Widok widżetu

en: _Write
pl: _Zapis

en: _Zoom
pl: _Powiększ

en: access
pl: dostępu

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
pl[0]: około %'d godzina
pl[1]: około %'d godziny
pl[2]: około %'d godzin
pl[3]: około %'d godzin

en: bookmarks;browse;local;network;locations;MATE;
pl: zakładki;przeglądanie;lokalna;sieć;położenia;MATE;

en: browse;disks;folders;local;remote;computer;MATE;
pl: przeglądanie;dyski;foldery;lokalny;zdalny;komputer;MATE;

en: by E_xtension
pl: według r_ozszerzenia

en: by Modification _Date
pl: według _daty modyfikacji

en: by S_ize on Disk
pl: według _rozmiaru na dysku

en: by T_rash Time
pl: według czasu przeniesienia do _kosza

en: by _Creation Date
pl: według daty _utworzenia

en: by _Emblems
pl: według _symboli

en: by _Name
pl: według _nazwy

en: by _Size
pl: według _rozmiaru

en: by _Type
pl: według _typu

en: column
pl: kolumna

en: create/delete
pl: tworzenia/usuwania

en: dropped data
pl: upuszczone dane

en: dropped text.txt
pl: upuszczony tekst.txt

en: file;manager;change;properties;behaviour;appearance;windows;MATE;
pl: plik;menedżer;zmiana;właściwości;zachowanie;wygląd;okna;MATE;

en: files;browser;manager;MATE;
pl: pliki;przeglądarka;menedżer;MATE;

en: folder removed
pl: folder usunięty

en: free
pl: wolnych

en: home;personal;folder;open;MATE;
pl: katalogdomowy;osobisty;folder;otwierwanie;MATE;

en: link
pl: dowiązanie

en: link (broken)
pl: dowiązanie (uszkodzone)

en: list
pl: wyświetlania zawartości

en: loading...
pl: wczytywanie...

en: nd copy)
pl:  kopia)

en: new file
pl: nowy plik

en: no
pl: bez

en: nothing
pl: nic

en: on the desktop
pl: na pulpicie

en: paused
pl: wstrzymany

en: pausing
pl: wstrzymywanie

en: pointing at "%s"
pl: wskazanie na "%s"

en: queued
pl: skolejkowany

en: queuing
pl: kolejkowanie

en: rd copy)
pl:  kopia)

en: read
pl: odczytu

en: st copy)
pl:  kopia)

en: th copy)
pl:  kopia)

en: today
pl: dzisiaj

en: today at %-I:%M %p
pl: dzisiaj o %H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
pl: dzisiaj o %H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
pl: dzisiaj o 00:00

en: today at 00:00:00 PM
pl: dzisiaj o 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
pl: dzisiaj, %H:%M

en: today, 00:00 PM
pl: dzisiaj, 00:00

en: unknown
pl: nieznany

en: unknown MIME type
pl: nieznany typ MIME

en: unknown type
pl: nieznany typ

en: unreadable
pl: nieczytelne

en: untitled folder
pl: nowy katalog

en: used
pl: użytych

en: write
pl: zapisu

en: yesterday
pl: wczoraj

en: yesterday at %-I:%M %p
pl: wczoraj o %H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
pl: wczoraj o %H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
pl: wczoraj o 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
pl: wczoraj o 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
pl: wczoraj, %H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
pl: wczoraj, 00:00
