kaddressbook - en to pl translation catalogue (227 entries)

en: &Action
pl: Dzi&ałanie

en: &Configure KAddressBook...
pl: &Ustaw Książkę adresową...

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &Export
pl: Wy&eksportuj

en: &File
pl: &Plik

en: &New
pl: &Nowy

en: &Settings
pl: U&stawienia

en: &Themes
pl: Wys&troje

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &View
pl: &Widok

en: (All)
pl: (Wszystkie)

en: (Groups)
pl: (Grupy)

en: (None)
pl: (Brak)

en: (One year old) | (%1 years old)
pl[0]: (ma już rok)
pl[1]: (%1 letnia)
pl[2]: (%1 letnia)

en: (Untagged)
pl: (Nieznaczony)

en: <qt>Category filter: %1
pl: <qt>Filtr kategorii: %1

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
pl: <qt>To spowoduje całkowite ukrycie paska menu. Można go przywrócić naciskając %1.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
pl: Wyczyść filtr kategorii

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
pl: Wyzeruj filtr kategorii

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
pl: Następny

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
pl: Poprzedni

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
pl: Nowa grupa kontaktów...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
pl: Nowa kontakt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
pl: Prosty (jedna kolumna)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
pl: Trzy kolumny

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
pl: Dwie kolumny

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
pl: %1 z %2

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
pl: Wszystkie kontakty z wybranek książki adresowej

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
pl: Wszystkie kontakty ze wszystkich twoich książek adresowych

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
pl: Wyeksportuj pola biznesowe

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
pl: Wyeksportuj wyświetlaną nazwę jako pełną nazwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
pl: Wyeksportuj klucze szyfrujące

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
pl: Wyeksportuj inne pola

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
pl: Wyeksportuj zdjęcia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
pl: Wyeksportuj prywatne pola

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
pl: Przenieś się do następnego kontaktu na liście

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
pl: Przenieś się do poprzedniego kontaktu na liście

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
pl: Tylko obecnie wybrane kontakty

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
pl: Znajdź na liście kontaktów

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
pl: Wybierz wszystkie podkatalogi uwzględniając katalog nadrzędny

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
pl: Wybierz pierwsze pole szeregowania

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
pl: Wybierz styl drukowania

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
pl: Wybierz kolejność szeregowania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować pola biznesowe kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować wyświetlaną nazwę kontaktu do pola pełnej nazwy w vCard.  Może to być potrzebne, aby poprawnie wyświetlać nazwę w GMail czy Android.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować klucze szyfrujące do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować inne pola kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować zdjęcia kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz eksportować prywatne pola kontaktu do pliku wyjściowego vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz wybrać wszystkie kontakty z tego katalogu, uwzględniając podkatalogi.  Jeśli chcesz chcesz kontakt tylko z nadrzędnego katalogu, to pozostaw to pole nieodhaczone.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
pl: Wybierz czy chcesz uszeregować swoje kontakty w rosnącej czy w malejącej kolejności. Użyj opcji kryterium szeregowania, aby określić na jakich polach kontaktu zostanie wykonane szeregowanie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli w interfejsie graficznym chcesz widzieć tylko kontakty, które już zaznaczyłeś.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli chcesz wybrać wszystkie kontakty z tylko jednej twojej książki adresowej.  W momencie kliknięcia tej opcji zostanie tobie zaprezentowany wykaz w postaci listy rozwijanej ze wszystkimi książkami adresowymi, z których będzie można wybrać tą, która cię interesuje.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
pl: Wybierz tą opcję, jeśli chcesz zaznaczyć wszystkie kontakty z twoich wszystkich książek adresowych.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
pl: Wybierz pożądany styl drukowania. Patrzenie na obraz podglądu pomoże ci zadecydować.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
pl: Z tej listy możesz wybrać pole, na którym twoje kontakty zostaną uszeregowane na wyjściu drukowania. Użyj opcji kolejności szeregowania, aby określić, czy szeregowania będzie się odbywało w kolejności rosnącej czy malejącej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby przenieść się do następnego kontaktu na liście.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby przenieść się do poprzedniego kontaktu na liście.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
pl: Drukuj pełną książkę adresową lub wybrane kontakty.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
pl: W tym polu rozpocznij wpisywanie znajdowanego ciągu znaków, a lista pasująca do tego ciągu znaków zostanie pokazana.  Jest to szybki sposób na wyszukiwanie interesujących ciebie kontaktów.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
pl: Pokazane zostanie okienko dialogowe, w którym można ustawić skróty klawiszowe dla programu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie będzie można utworzyć nową grupę kontaktów.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
pl: Zostanie pokazane okno dialogowe, gdzie będzie można utworzyć nową kontakt.

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
pl: Nieokreślony

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
pl: Rosnąco

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
pl: Malejąco

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
pl: (Podgląd jest niedostępny.)

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
pl: Znajdź...<%1>

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
pl: Kryterium:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
pl: Kolejność:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
pl: Jak powinien wyglądać wydruk?
    Książka adresowa potrafi drukować na różne sposoby, każdy z nich jest przeznaczony do innych celów.
    Wybierz odpowiedni styl drukowania poniżej.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
pl: Pola biznesowe

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
pl: Wyświetl nazwę jako pełną nazwę

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
pl: Klucze szyfrujące

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
pl: Uwzględniaj podkatalogi

[ctx: @option:check]
en: Other fields
pl: Inne pola

[ctx: @option:check]
en: Pictures
pl: Obrazy

[ctx: @option:check]
en: Private fields
pl: Prywatne pola

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
pl: Wszystkie kontakty

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
pl: Wszystkie kontakty z:

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
pl: Wybrane kontakty

[ctx: @title:group]
en: Export options
pl: Opcje eksportu

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
pl: Pliki do eksportu

[ctx: @title:group]
en: Print Style
pl: Styl drukowania

[ctx: @title:group]
en: Sorting
pl: Szeregowanie

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
pl: Wybierz styl drukowania

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
pl: Zbierz kontakty

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
pl: Zaimportuj kontakty

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
pl: Wydrukuj kontakty

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
pl: Drukowanie: Postęp

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
pl: Właściwości katalogu książki adresowej: %1

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
pl: Wybierz książkę adresową

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
pl: Wybierz kontakty

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: All EMails
pl: Wszystkie adresy e-mail

en: Alternating the background color
pl: Zmienianie koloru tła

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Appearance Page
pl: Strona wyglądu

en: Assistant
pl: Asystent

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Blog Feed
pl: Kanał bloga

en: Business Address
pl: Adres firmowy

en: Category filter
pl: Filtra kategorii

en: Change the background color of every row
pl: Zmieniaj kolor tła dla każdego wiersza

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane urodziny kontaktu.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane adresy e-mail kontaktu.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane notatki kontaktu.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane organizacje kontaktu.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane numery telefonów kontaktu.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz, aby zostały wydrukowane adresy zamieszkania kontaktu.

en: Choose Contacts to Print
pl: Wybierz kontakty do wydrukowania

en: Choose Printing Style
pl: Wybierz styl drukowania

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
pl: Kliknij na ten przycisk, aby uruchomić wybieranie kolorów, które pozwoli ci ustawić kolor tła nagłówka.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
pl: Kliknij na ten przycisk, aby uruchomić wybieranie kolorów, które pozwoli ci ustawić kolor tekstu nagłówka.

en: Compact Printing Style
pl: Kompaktowy styl drukowania

en: Compact Style
pl: Styl kompaktowy

en: Configure Plugins
pl: Ustawienia wtyczek

en: Configure User FeedBack
pl: Ustawienia informacji zawrotnej użytkownika

en: Contact
pl: Kontakt

en: Contact Headers
pl: Nagłówki kontakty

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
pl: Copyright © 2007–%1 Autorzy Książki Adresowej

en: Current maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Detailed Print Style - Appearance
pl: Szczegółowy styl drukowania - Wygląd

en: Detailed Style
pl: Szczegółowy styl

en: Display the specified contact (by URL)
pl: Wyświetl dany kontakt (poprzez URL)

en: Documentation (2019)
pl: Dokumentacja (2019)

en: Domestic Address
pl: Adres krajowy

en: Email
pl: E-mail

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: Email addresses
pl: Adresy e-mail

en: Email addresses:
pl: Adresy e-mail:

en: Email: %1
pl: E-mail: %1

en: Emails
pl: Emaile

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Family Name
pl: Nazwisko rodowe

en: Fetch Contacts
pl: Pobierz kontakty

en: Fields
pl: Pola

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
pl: Pliki lub adresy URL. Użytkownik zostanie zapytany czy zaimportować.

[ctx: Finished printing]
en: Done
pl: Gotowe

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
pl: E-mail (4)

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: Given Name
pl: Imię

en: Headline background color:
pl: Kolor tła wiersza nagłówka:

en: Headline text color:
pl: Kolor tekstu wiersza nagłówka:

en: Hide menu bar
pl: Ukryj pasek menu

en: Home Address
pl: Adres domowy

en: Import
pl: Zaimportuj

en: Import the given file
pl: Zaimportuj dany plik

en: Import/Export Plugins
pl: Wtyczki importu/eksportu

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
pl[0]: Importowanie jednego kontaktu do %2
pl[1]: Importowanie %1 kontaktów do %2
pl[2]: Importowanie %1 kontaktów do %2

en: International Address
pl: Adres międzynarodowy

en: KAddressBook
pl: Książka adresowa

en: Lists the available options for user feedback
pl: Wymień dostępne możliwości informacji zwrotnej

en: Loading contacts details ...
pl: Wczytywanie szczegółów kontaktu...

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Manager
pl: Kierownik

en: Mike's Printing Style
pl: Styl drukowania Mike'a

en: Note
pl: Uwaga

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Notes:
pl: Uwagi:

en: Office
pl: Biuro

en: Open the 'New Contact' dialog
pl: Otwórz okno dialogowe 'Nowy kontakt'

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Original Author (1998)
pl: Autor pierwszej wersji (1998)

en: Parcel Address
pl: Adres do doręczania paczek

en: Phone Numbers
pl: Numery telefonów

en: Phone numbers
pl: Numery telefonów

en: Phone: %1
pl: Telefon: %1

en: Postal Address
pl: Adres pocztowy

en: Postal addresses
pl: Adres pocztowy

en: Preferred Address
pl: Preferowany adres

en: Preferred EMail
pl: Domyślny adres e-mail

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
pl: E-mail (preferowany)

en: Previous maintainer
pl: Poprzedni opiekun

en: Print Contact's Information
pl: Drukuj informacje o kontakcie

en: Print Progress
pl: Postęp drukowania

en: Print contact birthdays
pl: Drukuj urodziny kontakty

en: Print contact email addresses
pl: Drukuj adresy e-mail kontaktów

en: Print contact notes
pl: Drukuj notatki kontaktu

en: Print contact organizations
pl: Drukuj organizacje kontaktu

en: Print contact phone numbers
pl: Drukuj numery telefonów kontaktów

en: Print contact street addresses
pl: Drukuj adresy zamieszkania kontaktów

en: Print the birthday
pl: Drukuj urodziny

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
pl: Drukuj adres domowy, z domowym numerem telefonu i numerem telefonu komórkowego

en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
pl: Wyświetl pola domyślnego i zapasowego adresu pocztowego

en: Printing
pl: Drukowanie

en: Printout for Ring Binders
pl: Drukowanie do bindowania

en: Profession
pl: Zawód

en: Progress
pl: Postęp

en: Quick search
pl: Szybkie znajdywanie

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
pl: Styl drukowania do bindowania - Wygląd

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
pl: E-mail (2)

en: Select All
pl: Wybierz wszystkie

en: Select all contacts in the current address book view.
pl: Zaznacza wszystkie kontakty widoczne w obecnym widoku.

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
pl: Wybierz książkę adresową gdzie powinny być zapisane importowane kontakty:

en: Select the headline text background color
pl: Wybierz kolor tła tekstu nagłówka

en: Select the headline text color
pl: Wybierz kolor tekstu nagłówka

en: Serverside Subscription...
pl: Subskrybowanie na serwerze...

en: Set Focus to Quick Search
pl: Uaktywnij pole szybkiego wyszukiwania

en: Setting up colors
pl: Ustawienia kolorów

en: Setting up document
pl: Ustawienia dokumentu

en: Setting up fields
pl: Ustawienia pól

en: Show QR Codes
pl: Pokaż kody QR

en: Show QR Codes in the contact.
pl: Pokaż kody QR w kontaktach.

en: Show a simple mode of the address book view.
pl: Pokaż widok uproszczony książki adresowej.

en: Spouse
pl: Małżonka(ek)

en: Telephone:
pl: Telefon:

en: Telephones:
pl: Telefony:

en: The KDE Address Book Application
pl: Książka adresowa KDE

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
pl: Rocznica

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
pl: E-mail (3)

en: Title
pl: Tytuł

en: Tools Plugins
pl: Wtyczki narzędzi

en: Web page:
pl: Strona WWW:

en: Website
pl: Strona sieciowa

en: Which contacts do you want to print?
pl: Które kontakty chcesz wydrukować?

en: Work Address
pl: Adres pracy

en: first color
pl: pierwszy kolor

en: print the business address, with business phone number
pl: drukuj adres firmowy, z firmowym numerem telefonu

en: second color
pl: drugi kolor

en: the first color, if alternating color is checked
pl: pierwszy kolor, jeśli odhaczono zmieniający kolor

en: the second color, if alternating color is checked
pl: drugi kolor, jeśli odhaczono zmieniający kolor

en: with birthday
pl: z urodzinami

en: with business address
pl: z adresem firmowym

en: with e-mail
pl: z e-mail

en: with home address
pl: z adresem domowym
