kcmkwm - en to pl translation catalogue (142 entries)

en:  px
pl:  piks.

en: &Center snap zone:
pl: Obszar przy&ciągania środka:

en: &Click raises active window
pl: Kliknię&cie przywołuje aktywne okno

en: &Delay focus by:
pl: &Opóźnij uaktywnienie o:

en: &Double-click:
pl: &Dwukrotne kliknięcie:

en: &Focus
pl: &Uaktywnianie

en: &Left click:
pl: Kliknięcie &lewym:

en: &Middle click:
pl: Kliknięcie środkowy&m:

en: &Raise on hover, delayed by:
pl: &Przywołanie po najechaniu, opóźnione o:

en: &Right click:
pl: Kliknięcie p&rawym:

en: &Separate screen focus
pl: O&sobno uaktywniaj każdy ekran

en: &Snap windows:
pl: &Przyciągaj okna:

en: &Special windows:
pl: &Okna wyjątkowe:

en: &Titlebar Actions
pl: Zachowania pasków &tytułu

en: &Window snap zone:
pl: Obszar przyciągania &okien:

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
pl: (c) 1997 - 2002 Autorzy KWin i KControl

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
pl: <em>Kliknięcie uaktywnia (mysz ma pierwszeństwo):</em> Jest to odmiana trybu <em>Kliknięcie uaktywnia</em>. Gdy system wybiera okno, które uaktywnić (bo np. poprzednie zostało zamknięte), to okno pod wskaźnikiem myszy ma pierwszeństwo. Niezbyt powszechna, ale możliwa odmiana trybu <em>Kliknięcie uaktywnia</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
pl: <em>Kliknięcie uaktywnia:</em> Okno uaktywnia się, po kliknięciu na nim. Zachowanie to jest powszechne na innych systemach operacyjnych i jest prawdopodobnie tym czego chcesz.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
pl: <em>Uaktywnienie podąża za myszą:</em> Najechanie wskaźnikiem myszy na okno, uaktywnia je. Okna losowo ukazujące się pod myszą nie zostaną uaktywnione. Jak zwykle <em>Zapobieganie przechwyceniu uaktywnienia</em> także jest brane pod uwagę. Jest to odmiana trybu <em>Kliknięcie uaktywnia</em>, lecz bez konieczności klikania.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
pl: <em>Uaktywnienie wyłącznie pod myszą:</em> Uaktywnione jest zawsze okno pod wskaźnikiem myszy (w razie wątpliwości nic nie jest uaktywnione), podobnie jak w niezarządzanym środowisku X11.<br/><strong>Uwaga:</strong> <em>Ochrona przed zmianą aktywnego okna</em> i <em>pole kart („Alt+Tab”)</em> zaprzecza tej zasadzie i nie zadziała. W tym przypadku prawdopodobnie chcesz użyć <em>Uaktywnienie podąża za myszą (mysz ma pierwszeństwo)</em>.

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
pl: <em>Uaktywnienie pod myszą:</em> Uaktywnienie zawsze utrzymuje się na oknie pod wskaźnikiem myszy.<br/><strong>Uwaga:</strong> <em>Ochrona przed zmianą aktywnego okna</em> i <em>pole kart („Alt+Tab”)</em> zaprzecza tej zasadzie i nie zadziała. W tym przypadku lepiej wybrać <em>Uaktywnienie podąża za myszą (pierwszeństwo myszy)</em>.

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli samoczynne rozwijanie jest włączone, zwinięte okno rozwinie się samoczynnie, kiedy wskaźnik pozostanie nad paskiem tytułowym przez zadany czas.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Zasady umieszczania określają w jakim miejscu pojawi się nowe okno na pulpicie.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Mądre</span> spróbuje w najmniejszym stopniu nachodzić na inne okna</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maksymalizowanie</span> spróbuje zmaksymalizować każde okno, tak aby wypełnić cały ekran. Może okazać się użytecznym wpłynięcie na umieszczenie niektórych okien w ustawieniach wyjątkowych okien.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Przypadkowe</span> okno będzie umieszczone przypadkowo</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Wyśrodkowane</span> umieści okno na środku</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">W narożniku zero</span> umieści okno w górnym lewym narożniku</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Pod myszą</span> umieści okno pod wskaźnikiem myszy</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Ta opcja określa jak bardzo KWin będzie zapobiegał niechcianej zmianie uaktywnienia przez nieoczekiwane pojawienie się nowych okien. (Uwaga: Ta opcje nie działa z <span style=" font-style:italic;">Uaktywnienie pod myszą</span> oraz <span style=" font-style:italic;">Uaktywnienie tylko pod myszą</span>.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Żadna:</span> Zapobieganie jest wyłączone, więc nowe okna zawsze uaktywnienie zawsze na nie przejdzie.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Niska:</span> Zapobieganie jest włączone; gdy jakieś nowe okno nie ma wsparcia dla mechanizmu oraz KWin nie będzie mógł wiarygodnie zadecydować o uaktywnieniu okna, t zostanie ono uaktywnione. To ustawienie może dawać gorszy i lepszy wynik niż poziom średni, w zależności od aplikacji.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Średnia:</span> Zapobieganie jest włączone.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Wysoka:</span> Nowe okna zostaną uaktywnione, tylko gdy brak okien lub należą one do obecnie używanej aplikacji. To ustawienie jest prawdopodobnie nieużyteczne bez ustawienia Uaktywniania myszą.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Najwyższa:</span> Wszystkie okna muszą być jednoznacznie uaktywnione przez użytkownika.</li></ul><p>Okna, którym uniemożliwiono uaktywnienie zostaną oznaczone jako te wymagające uwagi, co domyślnie oznacza, że na pasku zadań zostaną one podświetlone. Można to jednak zmienić w module ustawień Powiadomień.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>To ustawienie określa to, co nastąpi po otworzeniu okna znajdującego się na pulpicie wirtualnym innym niż bieżący. </p><p><span style=" font-style:italic;">Przełącz na ten pulpit wirtualny</span> przełączy na pulpit wirtualny, na którym dane okno obecnie się znajduje. </p><p><span style=" font-style:italic;">Przywołaj okno na bieżący pulpit wirtualny</span> spowoduje przeskoczenie okna na bieżący pulpit wirtualny. </p></body></html>

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
pl: <p><h1>Zachowanie okien</h1> Tu możesz ustawić sposób zachowania okien podczas ich przesuwania, zmiany rozmiaru lub po kliknięciu. Możesz też określić sposób uaktywniania okien i metodę rozmieszczania na ekranie nowych okien.</p><p>Uwaga: ustawienia dotyczą jedynie domyślnego programu do zarządzania oknami KDE - KWin. Jeśli używasz innego zarządzania oknami, sprawdź w jego dokumentacji, jak ustawić zachowanie okien.</p>

en: Activate
pl: Uaktywnia

en: Activate and lower
pl: Uaktywnia i odwołuje

en: Activate and pass click
pl: Uaktywnia i klika

en: Activate and raise
pl: Uaktywnia i przywołuje

en: Activate and scroll
pl: Uaktywnia i przewija

en: Activate, raise and move
pl: Uaktywnia, przywołuje i przesuwa

en: Activate, raise and pass click
pl: Uaktywnia, przywołuje i klika

en: Activate, raise and scroll
pl: Uaktywnia, przywołuje i przewija

en: Active
pl: Okno aktywne

en: Active screen follows &mouse
pl: Myszka wybiera aktywny ekran

en: Adva&nced
pl: Rozszerzo&ne

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
pl: Zezwól aplikacjom na zapamiętywanie położenia swoich okien, jeśli to obsługują

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
pl: Zachowanie przy <em>dwukrotnym</em> kliknięciu na pasku tytułu okna.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
pl: Zachowanie przy kliknięciu <em>lewym</em> przyciskiem myszy na pasku tytułu lub brzegu <em>aktywnego</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
pl: Zachowanie przy kliknięciu <em>lewym</em> przyciskiem myszy na pasku tytułu lub brzegu <em>nieaktywnego</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
pl: Zachowanie przy kliknięciu <em>lewym</em> przyciskiem na przycisku maksymalizacji.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
pl: Zachowanie przy kliknięciu <em>środkowym</em> przyciskiem na przycisku maksymalizacji.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
pl: Zachowanie przy przewinięciu <em>rolką myszy</em> na pasku tytułu.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
pl: Zachowanie przy kliknięciu <em>prawym</em> przyciskiem na przycisku maksymalizacji.

en: Bring window to current Virtual Desktop
pl: Przenieś okno na bieżący pulpit wirtualny

en: Centered
pl: Wyśrodkowane

en: Change opacity
pl: Zmienia nieprzezroczystość

en: Click to focus (mouse precedence)
pl: Kliknięcie uaktywnia (mysz ma pierwszeństwo)

en: Close
pl: Zamyka

en: Decrease opacity
pl: Zmniejsza nieprzezroczystość

en: Do nothing
pl: Nic nie robi

en: Extreme
pl: Najwyższa

en: Focus &stealing prevention:
pl: &Ochrona przed zmianą uaktywnienia:

en: Focus follows mouse
pl: Uaktywnienie podąża za myszą

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
pl: Uaktywnienie podąża za myszą (mysz ma pierwszeństwo)

en: Focus strictly under mouse
pl: Uaktywnienie tylko pod myszą

en: Focus under mouse
pl: Uaktywnienie pod myszą

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
pl: Tu możesz ustawić działanie rolki myszy w oknie, jeśli wciśnięty jest klawisz odmieniający.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, okna będą się przyciągać tylko wtedy, gdy spróbujesz nałożyć jedno na drugie, tj. nie będą się przyciągać, gdy zbliżysz je do siebie.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
pl: Tutaj możesz ustawić obszar przyciągania dla brzegów ekranu, tj. „siłę” pola magnetycznego, które sprawia, że okna zostają przyciągane do brzegów ekranu, będąc w ich pobliżu.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
pl: Tutaj możesz ustawić strefę przyciągania dla środka ekranu, tj. „siłę” pola magnetycznego, które sprawia, że okna zostają przyciągane do środka ekranu, będąc w jego pobliżu.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
pl: Tutaj możesz ustawić strefę przyciągania dla okien, tj. „siłę” pola magnetycznego, które sprawia, że okna zostają przyciągane jedno do drugiego, będąc w swoim pobliżu.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
pl: Tu możesz wybrać, czy klawiszem odmieniającym jest Alt czy Meta.

en: Hide utility windows for inactive applications
pl: Ukryj okna pomocnicze nieaktywnych programów

en: High
pl: Wysoka

en: Horizontally maximize
pl: Maksymalizuje w poziomie

en: In Top-Left Corner
pl: Górny, lewy narożnik

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
pl: Tu możesz ustawić działanie przewijania rolką myszy we wnętrzu nieaktywnego okna („wnętrze” oznacza: nie pasek tytułu, nie obramowanie).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu lewym przyciskiem myszy we wnętrzu nieaktywnego okna („wnętrze” oznacza: nie pasek tytułu, nie obramowanie).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu lewym przyciskiem myszy na tytule lub brzegu okna.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu środkowym przyciskiem myszy we wnętrzu nieaktywnego okna („wnętrze” oznacza: nie pasek tytułu, nie obramowanie).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu środkowym przyciskiem myszy na tytule lub brzegu okna.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy we wnętrzu nieaktywnego okna („wnętrze” oznacza: nie pasek tytułu, nie obramowanie).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
pl: Tu możesz ustawić zachowanie przy kliknięciu prawym przyciskiem myszy na tytule lub brzegu okna.

en: Inactive
pl: Okno nieaktywne

en: Inactive Inner Window Actions
pl: Działania wewnątrz nieaktywnego okna

en: Increase opacity
pl: Zwiększa nieprzezroczystość

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
pl: Działania wnętrza okna, paska tytułowego i obramowania

en: Keep above/below
pl: Przesuwa na wierzch/spód

en: L&eft click:
pl: Kliknięcie &lewym:

en: Low
pl: Niska

en: Lower
pl: Odwołuje

en: Maximize
pl: Maksymalizuje

en: Maximize Button Actions
pl: Zachowanie przycisku maksymalizacji

en: Maximize/restore
pl: Maksymalizuje/przywraca

en: Maximized
pl: Zmaksymalizowane

en: Medium
pl: Średnia

en: Middle &click:
pl: Kliknię&cie środkowym:

en: Middle c&lick:
pl: K&liknięcie środkowym:

en: Minimal Overlapping
pl: Minimalne nachodzenie

en: Minimize
pl: Minimalizuje

en: Mo&difier key:
pl: Klawisz o&dmieniający:

en: Mo&use wheel:
pl: &Rolka myszy:

en: Mo&vement
pl: &Ruch

en: Mouse &wheel:
pl: R&olka myszy:

en: Move
pl: Przesuwa

en: Move to previous/next desktop
pl: Przenosi na poprzedni/następny pulpit

en: Multiscreen behavior:
pl: Zachowanie na wielu ekranach:

en: None
pl: Brak

en: On titlebar hover after:
pl: Po najechaniu na pasek tytułu po:

en: Only when overlapping
pl: Tylko nachodzące na siebie

en: Raise
pl: Przywołuje

en: Raise/lower
pl: Przywołuje/odwołuje

en: Raising windows:
pl: Przywoływanie okien:

en: Random
pl: Przypadkowe

en: Resize
pl: Zmienia rozmiar

en: Right clic&k:
pl: &Kliknięcie prawym:

en: Screen &edge snap zone:
pl: Obszar przyciągania na brzegu &ekranu:

en: Scroll
pl: Przewija

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
pl: Określa czas w milisekundach, po którym zwinięte okno samoczynnie rozwija się, jeśli wskaźnik pozostaje nad paskiem tytułowym.

en: Shade
pl: Zwija

en: Shade/unshade
pl: Zwija/rozwija

en: Show actions menu
pl: Pokazuje menu działań

en: Show on all desktops
pl: Pokazuje na wszystkich pulpitach

en: Switch to that Virtual Desktop
pl: Przełącza na ten pulpit wirtualny

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
pl: Jest to odmiana trybu <em>Uaktywnienie podąża za myszą</em>. Gdy system wybiera okno, które uaktywnić (bo np. poprzednie zostało zamknięte), to okno pod wskaźnikiem myszy ma pierwszeństwo. Wybierz, aby uaktywniać po najechaniu myszą.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
pl: Jest to opóźnienie, po którym okno, nad którym przebywa wskaźnik myszy, zostanie samoczynnie przesunięte na pierwszy plan.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
pl: Jest to opóźnienie, po którym okno, nad którym przebywa wskaźnik myszy, samoczynnie uzyska uaktywnienie.

en: Titlebar A&ctions
pl: Zachowanie paska &tytułu

en: Titlebar Actions
pl: Zachowania pasków tytułu

en: Titlebar and Frame Actions
pl: Zachowanie paska tytułu i obramowania

en: Toggle raise and lower
pl: Przywołuje/odwołuje

en: Under mouse
pl: Pod myszą

en: Vertically maximize
pl: Maksymalizuje w pionie

en: Virtual Desktop behavior:
pl: Zachowanie wirtualnego pulpitu:

en: W&indow Actions
pl: Zachowanie ok&ien

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
pl: Po przywołaniu okna na innym pulpicie wirtualnym:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
pl: Jeśli opcja ta zostanie włączona, to okno w tle zostanie samoczynnie przesunięte na pierwszy plan, gdy wskaźnik myszy będzie nad nim przebywał przez pewien czas.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, operacje uaktywniania dotyczą jedynie aktywnego ekranu

en: When this option is enabled, the active screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active screen is the screen containing the focused window.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, aktywnym ekranem  (tym, na którym pojawiają się nowe okna) jest ekran z wskaźnikiem myszy. Jeśli ta opcja jest wyłączona, aktywny ekran to ten, który zawiera aktywne okno.

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, aktywne okna będą przesuwane na wierzch po kliknięciu w jego wnętrzu. Żeby ustawić podobne zachowanie dla okien nieaktywnych, należy zmienić ustawienia na karcie Działania.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
pl: Po włączeniu, aplikacje, które są w stanie zapamiętać pozycje swoich okien, mogą to robić. Spowoduje to zastąpienie trybu umieszczania okna zdefiniowane powyżej.

en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, okna pomocnicze (paski narzędziowe, swobodne menu) nieaktywnych programów będą ukryte i pojawią się dopiero po uaktywnieniu programu. Uwaga: program musi oznaczyć okna odpowiednio, by były one rozpoznane jako pomocnicze.

en: Window &activation policy:
pl: Zasady u&aktywniania okien:

en: Window &placement:
pl: &Umieszczenie okna:

en: Window &unshading:
pl: &Rozwijanie okna:

en: Window Actio&ns
pl: Zachowanie &okien

en: Window Behavior Configuration Module
pl: Moduł ustawień zachowania okien

en: Window activation policy description
pl: Opis zasad aktywacji okien

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
pl: Dzięki tej opcji można określić jak i kiedy nastąpi uaktywnienie okna.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
pl: Kliknięcie uaktywnia
