kmouth - en to pl translation catalogue (198 entries)

en: &Configure KMouth...
pl: &Ustawienia KMouth...

en: &Copy
pl: S&kopiuj

en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
pl: Obecnie z&aznaczone wyrażenie lub zbiór wyrażeń

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Delete Dictionary
pl: &Usuń słownik

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Edit...
pl: &Edycja...

en: &Engine:
pl: &Silnik:

en: &Export Dictionary...
pl: Wy&eksportuj słownik...

en: &Export...
pl: Wy&eksportuj...

en: &File
pl: &Plik

en: &Filename:
pl: &Nazwa pliku:

en: &Import...
pl: Za&importuj...

en: &Language:
pl: &Język:

en: &Merge dictionaries
pl: Połą&cz słowniki

en: &Move Down
pl: Przesuń w &dół

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &New Phrase
pl: &Nowe wyrażenie

en: &None
pl: &Nic

en: &Open as History...
pl: &Otwiera historię...

en: &Overwrite
pl: &Zastąp

en: &Phrase Books
pl: Zbior&y wyrażeń

en: &Preferences
pl: &Ustawienia

en: &Print History...
pl: &Drukuj historię...

en: &Selected Dictionary
pl: Zaznaczony &słownik

en: &Selection of phrases in the phrase book:
pl: &Zaznaczenie fraz w zbiorze wyrażeń:

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: &Speak
pl: &Powiedz

en: &Text-to-Speech
pl: &Tekst do wymówienia

en: &Use default speech system
pl: &Użyj domyślnego systemu mowy

en: &Voice:
pl: &Głos:

en: (New Phrase Book)
pl: (Nowy zbiór wyrażeń)

en: (New Phrase)
pl: (Nowe wyrażenie)

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
pl: <qt>Istnieją niezapisane zmiany.<br />Chcesz zastosować zmiany przed zamknięciem okna "zbioru wyrażeń", czy je odrzucić?</qt>

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
pl: Interfejs pisania i mówienia dla syntezera mowy

en: Add
pl: Dodaj

en: Add D&ictionary...
pl: Dodaj słown&ik...

en: Adds a new phrase
pl: Dodaj nowe wyrażenie

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
pl: Dodaje nowy zbiór wyrażeń, do którego mogą być dołączone inne zbiory oraz wyrażenia

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
pl: Wszystkie pliki (*);;Zbiór wyrażeń (*.phrasebook);;Pliki zwykłego tekstu (*.txt)

en: Alternative
pl: Zamienne

en: As Phrasebook
pl: Jako zbiór wyrażeń

en: As Plain Text
pl: Jako czysty tekst

en: Ask Whether to Save
pl: Pytaj przed zapisem

en: Book
pl: Książka

en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
pl: Naciskając na ten przycisk możesz wybrać skrót klawiszowy przypisany do wybranego wyrażenia.

en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
pl: P&orównaj ze słownikiem OpenOffice.org:

en: C&reate new dictionary:
pl: Stwó&rz nowy słownik:

en: C&ustom
pl: Indywid&ualny

en: Character &encoding:
pl: Kodowani&e znaków:

en: Character encodin&g:
pl: Kodowani&e znaków:

en: Closes the window
pl: Zamyka okno

en: Closing "Phrase Book" Window
pl: Zamykanie okna "Zbioru wyrażeń"

en: Closing the phrase &book edit window:
pl: &Zamykanie okna edycji zbioru wyrażeń:

en: Command for speaking &texts:
pl: Polecenie do wymawiania &tekstów:

en: Configuration
pl: Ustawienia

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone pozycje ze zbioru wyrażeń do schowka

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczone wyrażenia z historii do schowka

en: Copies the selected section to the clipboard
pl: Kopiuje zaznaczony fragment do schowka

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
pl: Kopiuje zaznaczony fragment do schowka. Jeśli tekst w polu edycyjnym jest zaznaczony, on również jest umieszczany w schowku.

en: Create an &empty wordlist
pl: Stwórz &pustą listę słów

en: Creating Word List
pl: Tworzenie listy słów

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: Current Maintainer
pl: Obecny opiekun

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone pozycje ze zbioru wyrażeń oraz umieszcza je w schowku

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
pl: Wycina zaznaczone wyrażenia z historii oraz umieszcza je w schowku

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
pl: Wycina zaznaczony fragment oraz umieszcza go w schowku

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
pl: Wycina zaznaczony fragment oraz umieszcza go w schowku. Jeśli tekst w polu edycyjnym jest zaznaczony, on również jest umieszczany w schowku.

en: D&eselect All Entries
pl: &Odznacz wszystkie pozycje

[ctx: Default dictionary]
en: Default
pl: Domyślne

en: Deletes the currently selected phrases from the history
pl: Usuwa zaznaczone wyrażenia z historii

en: Deletes the selected entries from the phrase book
pl: Usuwa zaznaczone pozycje ze zbioru wyrażeń

en: Deselects all phrases in the history
pl: Odznacza w historii wszystkie wyrażenia

en: Dictionary
pl: Słownik

en: Discard Changes
pl: Odrzuć zmiany

en: Do Not Add
pl: Nie dodawaj

en: Enables/disables the phrasebook bar
pl: Włącza/wyłącza pasek książki wyrażeń

en: Enables/disables the statusbar
pl: Włącza/wyłącza pasek stanu

en: Export Dictionary
pl: Wyeksportuj słownik

en: Export Phrase Book
pl: Wyeksportuj zbiór wyrażeń

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
pl: Eksportuje zaznaczone wyrażenia lub zbiory wyrażeń do pliku

en: File Exists
pl: Plik istnieje

en: File Extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: From &KDE documentation
pl: Z dokumentacji &KDE

en: From &file
pl: Z &pliku

en: From f&older
pl: Z f&olderu

en: General Options
pl: Ogólne opcje

en: History file to open
pl: Plik historii do otworzenia

en: I&mport Standard Phrase Book
pl: I&mportuje standardowy zbiór wyrażeń

en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że utworzony zostanie pusty słownik, bez żadnych wpisów. Ponieważ KMouth automatycznie dodaje wpisane słowa do słowników, w miarę upływu czasu pozna twoje słownictwo.

en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że nowy słownik zostanie utworzony albo poprzez wczytanie pliku słownika, albo poprzez zliczenie słów w tekście.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że nowy słownik zostanie utworzony poprzez wczytanie pliku. Można wybrać plik XML, standardowy plik tekstowy lub plik zawierający zbiór uzupełnień słów. Jeśli wybrany zostanie plik tekstowy lub plik XML, częstotliwość występowania słów zostanie określona przez zliczenie liczby wystąpień każdego słowa.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że słownik zostanie utworzony poprzez wczytanie wszystkich plików w katalogu i jego podkatalogach.

en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że nowy słownik zostanie utworzony poprzez połączenie istniejących słowników.

en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że nowy słownik zostanie utworzony poprzez przeanalizowanie dokumentacji KDE. Częstotliwość występowania słów zostanie określona przez zliczenie liczby wystąpień każdego słowa.

en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
pl: Włączenie tej opcji powoduje, że słowa są sprawdzane w słowniku ortograficznym, zanim zostaną wstawione do nowego słownika.

en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
pl: Zaznaczenie tej opcji powoduje, że słowa z dokumentacji KDE są sprawdzane w słowniku ortograficznym przed wstawieniem do nowego słownika.

en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
pl: Wybranie tej opcji powoduje, że zaznaczone wyrażenie będzie dostępne poprzez skrót klawiszowy. Możesz zmienić skrót za pomocą przycisku, który znajduje się obok tej opcji.

en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
pl: Wybranie tej opcji powoduje, że zaznaczone wyrażenie nie będzie dostępne poprzez skrót klawiszowy.

en: Import Phrasebook
pl: Zaimportuj zbiór wyrażeń

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
pl: Importuje plik oraz dodaje jego zawartość do zbioru wyrażeń

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
pl: Importuje standardowy zbiór fraz oraz dodaje jego zawartość do zbioru wyrażeń

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
pl: Pusta lista

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
pl: &Katalog:

en: Initial Configuration - KMouth
pl: Początkowe ustawienia - KMouth

en: Initial Phrase Book
pl: Początkowy zbiór wyrażeń

en: Insert Into Edit Field
pl: Umieść w polu edycyjnym

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
pl: W to pole edycyjne możesz wpisać wyrażenie. Kliknięcie na klawiszu Powiedz spowoduje wypowiedzenie wprowadzonego wyrażenia.

en: KDE Documentation
pl: Dokumentacja KDE

en: Language
pl: Język

[ctx: Local characterset]
en: Local
pl: Lokalne

en: Merge result
pl: Łączenie wyników

en: Merging dictionaries...
pl: Łączenie słowników...

en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

en: Name of the &phrase book:
pl: Nazwa z&bioru wyrażeń:

en: New Phrase &Book
pl: Nowy &zbiór wyrażeń

en: Open File as History
pl: Otwórz plik Historii

en: Opening file...
pl: Otwieranie pliku...

en: Opens an existing file as history
pl: Otwiera istniejący plik historii

en: Opens the configuration dialog
pl: Otwiera okno ustawień

en: Original Author
pl: Autor pierwszej wersji

en: Parsing directory...
pl: Analizowanie katalogu...

en: Parsing file...
pl: Analizowanie pliku...

en: Parsing the KDE documentation...
pl: Analizowanie dokumentacji KDE...

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
pl: Wkleja zawartość schowka na aktualną pozycję kursora w polu edycyjnym.

en: Pastes the clipboard contents to current position
pl: Wkleja zawartość schowka na obecnej pozycji

en: Performing spell check...
pl: Sprawdź pisownię...

en: Phrase
pl: Wyrażenie

en: Phrase Book
pl: Zbiór wyrażeń

en: Phrase Books (*.phrasebook)
pl: Zbiór wyrażeń (*.phrasebook)

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
pl: Zbiór wyrażeń (*.phrasebook);;Pliki zwykłego tekstu (*.txt);;Wszystkie pliki (*)

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
pl: Zbiór wyrażeń (*.phrasebook);Pliki zwykłego tekstu (*.txt);Wszystkie pliki (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
pl: Pliki zwykłego tekstu (*.txt);;Zbiór wyrażeń (*.phrasebook);;Wszystkie pliki (*)

en: Please decide which phrase books you need:
pl: Wybierz zbiór wyrażeń:

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Printing...
pl: Drukowanie...

en: Prints out the actual history
pl: Drukuje aktualną historię

en: Quits the application
pl: Kończy działanie programu

en: Save &History As...
pl: Zapisz &historię jako...

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save Phrase Book
pl: Zapisz zbiór wyrażeń

en: Saves the actual history as...
pl: Zapisuje aktualną historię jako...

en: Saves the phrase book onto the hard disk
pl: Zapisuje zbiór wyrażeń na dysk twardy

en: Saving history with a new filename...
pl: Zapisywanie historii pod nową nazwą pliku...

en: Select &All Entries
pl: &Zaznacz wszystkie pozycje

en: Selects all phrases in the history
pl: Zaznacza w historii wszystkie wyrażenia

en: Send the data as standard &input
pl: Wyślij dane na standardowym &wejściu

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Shortcut for the phrase:
pl: Skrót dla wyrażenia:

en: Show P&hrasebook Bar
pl: Pokaż pasek książki &wyrażeń

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
pl: Kończenie...

en: Source of New Dictionary (1)
pl: Źródło nowego słownika (1)

en: Source of New Dictionary (2)
pl: Źródło nowego słownika (2)

en: Speak Immediately
pl: Wypowiedz teraz

en: Speaks the currently active sentence(s)
pl: Wypowiada aktywne zdania

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
pl: Wypowiada aktywne zdania. Jeśli w polu edycyjnym jest jakiś tekst, jest on wypowiadany. W przeciwnym razie wypowiadane są zdania zaznaczone w historii.

en: Speaks the currently selected phrases in the history
pl: Wypowiada zaznaczone w historii wyrażenia

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
pl: &Powiedz

en: Text of the &phrase:
pl: Tekst &wyrażenia:

en: Text-to-Speech
pl: Tekst do wypowiedzenia

en: Text-to-Speech Configuration
pl: Ustawienia "tekstu na mowę"

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Plik %1 już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

[ctx: The job is done]
en: Ready.
pl: Gotowe.

en: There was an error loading file
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas wczytywania pliku
    %1

en: There was an error saving file
    %1
pl: Wystąpił błąd podczas zapisu pliku
    %1

en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
pl: Ta opcja określa, czy tekst do syntezatora mowy jest wysyłany na standardowym wejściu.

en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
pl: Ta lista rozwijana określa, czy zaznaczone frazy zbioru wyrażeń są natychmiast wypowiadane, czy tylko umieszczane w polu edycyjnym.

en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
pl: Ta lista rozwijana określa, czy zbiór wyrażeń jest automatycznie zapisywany po zamknięciu okna.

en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
pl: Ta lista rozwijana określa, które kodowanie znaków jest używane.

en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
pl: Pole określa komendę używaną do wypowiadania tekstu oraz jej parametry. KMouth rozpoznaje następujące znaczniki:
    %t -- tekst do odczytania
    %f -- nazwa pliku zawierającego tekst
    %l -- kod języka
    %% -- znak procenta

en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
pl: Ta lista zawiera wszystkie słowniki dostępne do uzupełniania słów. KMouth pokaże listę rozwijaną obok głównego okna, jeśli lista zawiera więcej niż jeden słownik. Za pomocą tej listy możesz wybrać, który słownik zostanie faktycznie użyty do uzupełniania słów.

en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
pl: Ta lista zawiera aktualną książkę wyrażeń w postaci drzewa. Możesz wybrać i zmienić pojedyncze wyrażenia i podksiążki wyrażeń

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
pl: Lista zawiera historię wypowiedzianych sentencji. Możesz wybrać sentencję oraz nacisnąć przycisk wymowy, aby ponownie usłyszeć zwrot.

en: Tips, extended phrase books
pl: Wskazówki, rozbudowane zbiory wyrażeń

en: Toggle the statusbar...
pl: Przełączanie paska statusu...

en: Toggling menubar...
pl: Przełączanie paska menu...

en: Toggling phrasebook bar...
pl: Przełączanie paska książki wyrażeń...

en: Toggling toolbar...
pl: Przełączanie paska narzędziowego...

en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
pl: Za pomocą tego przycisku możesz dodać nowy słownik do listy dostępnych słowników.

en: With this button you delete the selected dictionary.
pl: Za pomocą tego przycisku możesz usunąć wybrany słownik.

en: With this button you export the selected dictionary to a file.
pl: Za pomocą tego przycisku możesz wyeksportować wybrany słownik do pliku.

en: With this button you move the selected dictionary down.
pl: Za pomocą tego przycisku możesz przesunąć wybrany słownik w dół.

en: With this button you move the selected dictionary up.
pl: Za pomocą tego przycisku możesz przesunąć wybrany słownik w górę.

en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
pl: Za pomocą tej listy rozwijanej możesz wybrać, który język będzie skojarzony z nowym słownikiem.

en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
pl: Za pomocą tej listy rozwijanej możesz wybrać kodowanie znaków używane przy wczytywaniu plików tekstowych. To kodowanie nie jest używane dla plików XML ani plików słowników.

en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
pl: Za pomocą tej listy rozwijanej możesz wybrać, który język będzie skojarzony z wybranym słownikiem.

en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
pl: Za pomocą tej listy rozwijanej możesz wybrać, który z zainstalowanych języków zostanie użyty do stworzenia nowego słownika. KMouth przeanalizuje tylko pliki dokumentacji dla tego języka.

en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
pl: W tym polu podany zostaje katalog programu OpenOffice.org, który zostanie użyty do sprawdzenia ortograficznego słów z nowego słownika.

en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
pl: W tym polu możesz podać nazwę wybranego słownika.

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
pl: W tym polu podany zostaje katalog, który ma zostać odczytany w celu stworzenia nowego słownika.

en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
pl: W tym polu podany zostaje plik, który zostanie użyty do stworzenia nowego słownika.

en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
pl: W tej linii wprowadzania można określić podsłownik wyrażeń lub wyrażenie.

en: Word Completion
pl: Uzupełnianie słowa

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>.
pl: Wybrana nazwa pliku <i>%1</i> ma rozszerzenie inne niż <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
pl: Wybrana nazwa pliku <i>%1</i> ma rozszerzenie inne niż <i>.phrasebook</i>. Chcesz dodać <i>.phrasebook</i> do nazwy pliku?

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>.
pl: Wybrana nazwa pliku <i>%1</i> posiada rozszerzenie <i>.phrasebook</i>.

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
pl: Wybrana nazwa pliku <i>%1</i> posiada rozszerzenie <i>.phrasebook</i>. Czy chcesz zapisać plik w formacie zbioru wyrażeń?

en: without name
pl: bez nazwy
