konqueror - en to pl translation catalogue (278 entries)

en: &Bookmarks
pl: &Zakładki

en: &Close Active View
pl: &Zamknij aktywny widok

en: &Close Tab
pl: &Zamknij kartę

en: &Copy Link Address
pl: Skopiuj &adres odnośnika

en: &Discard Changes
pl: &Porzuć zmiany

en: &Duplicate Current Tab
pl: Po&wiel bieżącą kartę

en: &Duplicate Tab
pl: &Powiel kartę

en: &Duplicate Window
pl: Po&wiel okno

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &File
pl: &Plik

en: &Find File...
pl: &Znajdź plik...

en: &Force Reload
pl: O&dśwież

en: &Go
pl: &Idź

en: &Help
pl: Pomo&c

en: &Inspect Current Page
pl: Zbadaj b&ieżącą stronę

en: &New Tab
pl: Nowa &karta

en: &Open File...
pl: Otwórz p&lik...

en: &Open Location
pl: Otwórz &adres

en: &Open With
pl: Otwórz &w

en: &Preferences...
pl: &Ustawienia...

en: &Reload
pl: O&dśwież

en: &Reload All Tabs
pl: &Odśwież wszystkie karty

en: &Reload Tab
pl: &Odśwież kartę

en: &Remove Entry
pl: &Usuń wpis

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: &Tools
pl: &Narzędzia

en: &Up
pl: Do &góry

en: &View
pl: &Widok

en: &Window
pl: &Okno

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
pl: (c) 1999-2016, Autorzy Konquerora

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
pl: <html>Wyczyść pasek adresu<br/><br/>Usuwa zawartość paska adresu.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
pl: <html>Skopiuj zaznaczony tekst lub element(y) do systemowego schowka<br/><br/>Skopiowaną zawartość można następnie wstawić poleceniem <b>Wklej</b> w Konquerorze i innych programach KDE.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
pl: <html>Wytnij zaznaczony tekst lub element(y) do systemowego schowka<br/><br/>Wyciętą zawartość można następnie wstawić poleceniem <b>Wklej</b> w Konquerorze i innych programach KDE.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
pl: <html>Przejdź do katalogu wyżej<br/><br/>Na przykład, jeśli bieżący katalog to file:/home/%1, kliknięcie tego przycisku przeniesie Cię do file:/home.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
pl: <html>Idź<br/><br/>Przechodzi do strony, której adres został wpisany w pasku adresu.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
pl: <html>Pasek adresu<br/><br/>Wpisz adres sieciowy lub szukany termin.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
pl: <html>Przejdź do strony domowej.<br/><br/>Można ustawić działanie tego przycisku na karcie <b>Ustawienia -> Ustawienia Konquerora -> Ogólne</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
pl: <html>Wstaw poprzednio wyciętą lub skopiowaną zawartość schowka<br/><br/> Działa także dla tekstu wyciętego lub skopiowanego w innym programie KDE.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
pl: <html>Drukuj bieżący dokument<br/><br/>Pojawi się okno, w którym można będzie zmienić różne ustawienia wydruku, np. liczbę kopii albo używaną drukarkę.<br/><br/> Możliwe będzie także wykorzystanie specjalnych usług drukowania KDE, takich jak stworzenie pliku PDF z bieżącego dokumentu.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
pl: <html>Odśwież wszystkie dokumenty w kartach<br/><br/>Może to być potrzebne do uwzględnienia zmian, wprowadzonych już po wyświetleniu stron.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
pl: <html>Odśwież bieżący dokument<br/><br/>Może to być potrzebne do uwzględnienia zmian, np. jeśli strona uległa zmianie  po jej wyświetleniu. Wszystkie obrazki na stronie zostaną wczytane ponownie, nawet jeśli istnieją ich kopie w buforze.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
pl: <html>Odśwież bieżący dokument<br/><br/>Może to być potrzebne do uwzględnienia zmian, np. jeśli strona uległa zmianie po jej wyświetleniu.</html>

en: <html>Shows the developer tools for the current page<br/><br/>The current view is split in two and the developer tools are displayed in the second half
pl: <html>Pokazuje narzędzia programistyczne dla bieżącej strony<br/><br/>Bieżący widok jest dzielony na dwa, w którym narzędzia programistyczne pokazywane są w drugiej połowie

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
pl: <html>Zatrzymaj wczytywanie dokumentu<br/><br/>Wszystkie transmisje sieciowe zostaną zatrzymane, a Konqueror wyświetli zawartość, pobraną do tej pory.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
pl: <qt><b>%1</b> nie jest poprawny</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
pl: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Ostatnio odwiedzone: %2<br />Pierwszy raz odwiedzone: %3<br />Liczba odwiedzin: %4</qt>

[ctx: @action:button]
en: Open
pl: Otwórz

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
pl: Usuń

[ctx: @action:button New session]
en: New...
pl: Nowy...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
pl: Zapisz bieżące...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
pl: Zapytaj mnie później

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
pl: Nie przywracaj

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
pl: Przywróć posiedzenie

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
pl: Najczęściej odwiedzane

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
pl: Ostatnio odwiedzone

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
pl: Pokaż historię

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
pl: Sortuj

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
pl: &Tryb widoku

[ctx: @info]
en: Close
pl: Zamknij

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
pl: Okno %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
pl: Wczytywanie...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
pl: Czy wyczyść historię?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
pl: Potwierdzenie zamknięcia innych kart

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
pl: Ustawienia rozszerzeń

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
pl: Czy porzucić zmiany?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
pl: Podaj cel

[ctx: @title:window]
en: History
pl: Historia

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
pl: Zarządzanie posiedzeniami

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
pl: Otwórz katalog zakładek w nowych kartach

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
pl: Zmiana nazwy posiedzenia

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
pl: Czy przywrócić posiedzenie?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
pl: Zapisywanie posiedzenia

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
pl: Posiedzenie wychodzi. Zastąpić ją?

[ctx: @title:window]
en: Warning
pl: Ostrzeżenie

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
pl: Sieciowy pasek boczny

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
pl: Usuń odhaczenie posiedzenia, których nie chcesz przywrócić.

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
pl: W zablokowanym widoku nie można zmieniać katalogów. Użyj tego w kombinacji z 'łączeniem widoków' , by przeglądać wiele plików z jednego katalogu.

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
pl: Posiedzenie o nazwie '%1' już istnieje. Zastąpić ją?

en: A&ll open windows
pl: Wszystkie o&twarte okna

en: Access denied
pl: Odmówiono dostępu

en: Activate Next Tab
pl: Uaktywnij następną kartę

en: Activate Previous Tab
pl: Uaktywnij poprzednią kartę

en: Activate Tab %1
pl: Uaktywnij kartę %1

en: Add
pl: Dodaj

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
pl: Dodać nowe rozszerzenie sieciowe "%1" do Twojego paska bocznego?

en: Apple Safari Developers
pl: Autorzy Apple Safari

en: Ask confirmation for deleting a file.
pl: Potwierdź usunięcie pliku.

en: Ask confirmation for move to trash
pl: Potwierdź przeniesienie do kosza

en: Bookmark Toolbar
pl: Pasek zakładek

en: By &Date
pl: Według &daty

en: By &Name
pl: Według &nazwy

en: C&lear History
pl: &Wyczyść historię

en: C&lose Current Tab
pl: Zamknij &bieżącą kartę

en: Canceled.
pl: Porzucono.

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
pl: Zaznacz to, jeśli chcesz, aby polecenia menu 'Usuń' były wyświetlane na pulpicie, w menu menadżera plików i menu kontekstowych. Zawsze możesz usunąć pliki, poprzez przytrzymanie klawisza Shift, podczas wywoływania polecenia 'Wyrzuć do kosza'.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
pl: Wybór tej opcji w co najmniej dwóch widokach spowoduje ich połączenie. Wówczas zmiana katalogu w jednym widoku spowoduje automatyczne wyświetlenie bieżącego katalogu w drugim. Jest to użyteczne zwłaszcza dla różnych widoków, np. widoku drzewa i widoku ikon/szczegółowego oraz ewentualnie emulacji terminala.

en: Clear Location Bar
pl: Wyczyść pasek adresu

en: Close
pl: Zamknij

en: Close &Other Tabs
pl: Zamknij p&ozostałe karty

en: Close Current Tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Close View
pl: Zamknij widok

en: Close the current tab
pl: Zamknij bieżącą kartę

en: Closed Items
pl: Zamknięte karty

en: Configure Extensions...
pl: Ustawienia rozszerzeń...

en: Configure Spell Checking...
pl: Ustawienia sprawdzania pisowni...

en: Conflicting proxy configuration
pl: Sprzeczne ustawienia pośrednika

en: Copy &Files...
pl: S&kopiuj pliki...

en: Copy selected files from %1 to:
pl: Skopiuj wybrane pliki z %1 do:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
pl: Skopiuj zaznaczony tekst/element(y) do schowka

en: Current maintainer
pl: Obecny opiekun

en: D&etach Tab
pl: &Odłącz kartę

en: Detach Current Tab
pl: Odłącz bieżącą kartę

en: Developer
pl: Programista

en: Developer (AdBlock filter)
pl: programista (filtr AdBlock)

en: Developer (HTML rendering engine)
pl: programista (wyświetlanie HTML)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
pl: programista (wyświetlanie HTML, biblioteka we/wy)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
pl: programista (wyświetlanie HTML, biblioteka we/wy, system testowania)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
pl: programista (wyświetlanie HTML, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
pl: programista (biblioteka we/wy)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
pl: programista (biblioteka we/wy, uwierzytelnianie)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
pl: programista (zarządzanie zabezpieczeniami dla Javy 2,
     inne usprawnienia obsługi apletów)

en: Developer (Java applet support)
pl: programista (wsparcie dla apletów Javy)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
pl: programista (wsparcie dla apletów Javy i innych osadzonych obiektów)

en: Developer (JavaScript)
pl: programista (JavaScript)

en: Developer (List views)
pl: programista (widoki listy)

en: Developer (List views, I/O library)
pl: programista (widoki listy, biblioteka we/wy)

en: Developer (Netscape plugin support)
pl: programista (wsparcie dla wtyczek Netscape)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
pl: programista (SSL, wtyczki Netscape)

en: Developer (framework)
pl: programista (szkielet)

en: Developer (framework, parts)
pl: programista (szkielet, części)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
pl: programista (szkielet, części, JavaScript, biblioteka we/wy) i poprzedni opiekun

en: Developer (misc stuff)
pl: programista (różne)

en: Developer (navigation panel framework)
pl: programista (panel nawigacji)

[ctx: Display an executable file]
en: Display it
pl: Wyświetl go

en: Do Not Add
pl: Nie dodawaj

en: Do not ask again
pl: Nie pytaj ponownie

en: Do you really want to clear the entire history?
pl: Na pewno chcesz wyczyścić całą historię?

en: Do you really want to close all other tabs?
pl: Na pewno zamknąć wszystkie pozostałe karty?

en: Don't use a proxy
pl: Nie używaj pośrednika

en: Dump Debug Info
pl: Wypisz informacje do debugowania

en: Enter the parent folder
pl: Przejdź do katalogu wyżej

en: Error: %1
pl: Błąd: %1

[ctx: Execute an executable file]
en: Execute it
pl: Wykonaj go

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Extra Toolbar
pl: Dodatkowy pasek

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
pl: Dla URL będących plikami, otwiera katalog i wybiera podany plik, zamiast po prostu otworzyć plik

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
pl: Wymuś odświeżenie wyświetlanego dokumentu i wszystkich znajdujących się w nim obrazów

en: Go
pl: Idź

en: Graphics/icons
pl: grafika/ikony

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, okienko podpowiedzi będzie zawierało większy podgląd zawartości pliku.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
pl: Jeśli włączysz tę opcję, po przytrzymaniu kursora myszy nad plikiem zobaczysz niewielkie okno z dodatkowymi informacjami o pliku.

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Home Folder
pl: Katalog domowy

en: Home Page
pl: Strona domowa

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Konqueror będzie otwierał katalogi w osobnych oknach, a nie wyświetlał zawartość katalogu w bieżącym oknie.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, posiedzenia otwierane z okienka posiedzenia będą wyświetlane wewnątrz bieżącego okna.

en: KFM author
pl: autor kfm

en: Kon&queror Introduction
pl: Wprowadzenie do Kon&querora

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
pl: Konqueror nie został poprawnie zamknięty. Czy chcesz przywrócić poprzednie posiedzenia?

en: L&ocation:
pl: &Adres:

en: List available sessions
pl: Pokaż dostępne posiedzenia

en: Local
pl: Lokalne

en: Location Bar
pl: Pasek adresu

en: Location Toolbar
pl: Pasek adresu

en: Location to open
pl: Adres do otwarcia

en: Lock to Current Location
pl: Zablokuj bieżący adres

en: M&ove Files...
pl: &Przenieś pliki...

en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

en: Manage...
pl: Zarządzaj...

en: Maximum number of Closed Items
pl: Maksymalna liczba zamkniętych stron

en: Maximum number of history items per view
pl: Maksymalna liczba elementów historii w pojedynczym widoku

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
pl: Typ MIME dla tego URL (np. text/html lub inode/directory)

en: Miscellaneous
pl: Inne

en: Move Tab Left
pl: Przesuń kartę w lewo

en: Move Tab Right
pl: Przesuń kartę w prawo

en: Move backwards one step in the browsing history
pl: Przejdź jeden krok wstecz w przeglądaniu historii

en: Move backwards one step in the closed tabs history
pl: Przejdź jeden krok wstecz w historii zamkniętych kart

en: Move forward one step in the browsing history
pl: Przejdź jeden krok w przód w przeglądaniu historii

en: Move selected files from %1 to:
pl: Przenieś wybrane pliki z %1 do:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
pl: Przenieś zaznaczony tekst/element(y) do schowka

en: Navigate to your 'Home Folder'
pl: Przejdź do strony domowej

en: Navigate to your 'Home Page'
pl: Przejdź do strony domowej

en: Navigate to your local 'Home Folder'
pl: Przejdź do lokalnego katalogu domowego

en: New &Window
pl: Nowe o&kno

en: Number of Open With items in the File menu
pl: Liczba pozycji 'Otwórz w' w menu Plik

en: Onl&y current window
pl: T&ylko bieżące okno

en: Open File
pl: Otwórz plik

en: Open a new tab
pl: Otwórz nową kartę

en: Open folders in separate windows
pl: Otwieraj katalogi w osobnych oknach

en: Open in &New Tab
pl: Otwórz w nowej &karcie

en: Open in Current Tab
pl: Otwórz w bieżącej karcie

en: Open in New &Window
pl: Otwórz w &nowym oknie

en: Open in New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Open in T&his Window
pl: Otwórz w &tym oknie

en: Open tabs inside current window
pl: Otwieraj karty w aktualnym oknie

en: Open the document in a new tab
pl: Otwórz dokument w nowej karcie

en: Open the document in a new window
pl: Otwórz dokument w nowym oknie

en: Open the document in current window
pl: Otwórz dokument w tym oknie

en: Open with %1
pl: Otwórz w programie %1

en: Other Tabs
pl: Inne karty

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
pl: Część do użycia (np. khtml lub kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
pl: Wklej zawartość schowka

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
pl: Pre-wczytanie dla późniejszego użycia. Ten tryb nie obsługuje adresów URL w linii komend

en: Preview &in %1
pl: Podgląd w %1

en: Print the current document
pl: Drukuj bieżący dokument

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
pl: Profil do otwarcia (PRZESTARZAŁY, POMIJANY)

en: Reload all currently displayed document in tabs
pl: Odśwież wszystkie dokumenty w kartach

en: Reload the currently displayed document
pl: Odśwież bieżący dokument

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: S&end File...
pl: Wyślij p&lik...

en: Save As
pl: Zapisz jako

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
pl: Zapisz otwarte kar&ty i okna do szybkiego wznawiania

en: Search in history
pl: Znajdź w historii

en: Send &Link Address...
pl: Wyślij adres o&dnośnika...

en: Session n&ame:
pl: N&azwa posiedzenia:

en: Session to open
pl: Posiedzenie do otwarcia

en: Sessions
pl: Posiedzenia

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
pl: Ustawia widok jako 'połączony'. Połączony widok uwzględnia zmianę katalogu w innych połączonych widokach.

en: Show %1
pl: Pokaż %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
pl: Pokaż wpis menu 'Usuń', pomijającą kosz

en: Show file tips
pl: Pokaż podpowiedzi plików

en: Show previews in file tips
pl: Pokaż podglądy w podpowiedziach

en: Show proxy configuration dialog
pl: Pokaż okno dialogowe ustawień pośrednika

en: Shows the developer tools for the current page
pl: Pokazuje narzędzia programistyczne dla bieżącej strony

en: Split View &Left/Right
pl: Podziel widok w pio&nie

en: Split View &Top/Bottom
pl: Podziel widok w po&ziomie

en: Stalled
pl: Zatrzymane

en: Standard font
pl: Czcionka standardowa

en: Start Page
pl: Strona początkowa

en: Start without a default window, when called without URLs
pl: Rozpocznij bez domyślnego okna, gdy wywołane bez adresów URL

en: Stop loading the document
pl: Zatrzymaj wczytywanie dokumentu

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
pl: Pliki/adresy URL otworzone przez program zostaną usunięte po używaniu

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
pl: Strona, którą próbujesz obejrzeć, jest wynikiem wysłanych danych formularza. Jeśli wyślesz dane ponownie, wszystkie działania, będące skutkiem wysłania formularza (np. wysłanie zamówienia lub rozpoczęcie wyszukiwania), zostaną powtórzone.

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or display it]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it or to display it?
pl: <tt>%1</tt> może zostać wykonany. Wykonać, czy wyświetlić go?

[ctx: The user has to decide whether to execute an executable file or not]
en: <tt>%1</tt> can be executed. Do you want to execute it?
pl: <tt>%1</tt> może zostać wykonany. Wykonać go?

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
pl: Najprawdopodobniej wystąpił błąd ustawień. Konqueror został skojarzony z typem %1, którego nie umie obsłużyć.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
pl: Wystąpił błąd podczas odczytu modułu %1.
    Komunikat o błędzie:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
pl: Ten pasek zawiera listę aktualnie otwartych kart. Kliknij na karcie, by ją uaktywnić. Można także używać skrótów klawiszowych. Tekst na karcie jest tytułem aktualnie wyświetlanej strony. Jeśli tytuł został obcięty, pełny tytuł można zobaczyć po umieszczeniu kursora myszy nad kartą.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
pl: Jest to adres URL strony internetowej, do której Konqueror przejdzie po naciśnięciu przycisku "domu".

en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
pl: Jest to adres URL strony internetowej, którą Konqueror wyświetli na początku.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
pl: To jest czcionka używana do pokazywania tekstu w oknach Konquerora.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
pl: Wyczyść historię zamkniętych kart

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
pl:  &Dołącz widok

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, Konqueror będzie wymagał potwierdzenia przy usuwaniu plików pomijającym kosz. Uwaga: usuniętych w ten sposób plików nie można odzyskać, dlatego zalecane jest pozostawienie tej opcji włączonej.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
pl: Ta opcja określa, czy Konqueror ma prosić o potwierdzenie przeniesienia pliku do kosza. Odzyskanie pliku z kosza jest bardzo łatwe.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
pl: Ta strona zawiera niewysłane zmiany.
    Zamknięcie okna porzuci te zmiany.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
pl: Ta strona zawiera niewysłane zmiany.
    Ponowne wczytanie strony porzuci te zmiany.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
pl: Maksymalna liczba zamkniętych stron przechowywanych w pamięci.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
pl: Ta karta zawiera niewysłane zmiany.
    Zamknięcie pozostałych kart porzuci te zmiany.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
pl: Ta karta zawiera niewysłane zmiany.
    Zamknięcie karty porzuci te zmiany.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
pl: Ta karta zawiera niewysłane zmiany.
    Zamknięcie okna porzuci te zmiany.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
pl: Ta karta zawiera niewysłane zmiany.
    Odłączenie karty porzuci te zmiany.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
pl: Ta karta zawiera niewysłane zmiany.
    Odświeżenie wszystkich kart porzuci te zmiany.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
pl: Ten widok zawiera niewysłane zmiany.
    Zamknięcie widoku porzuci te zmiany.

en: Throbber
pl: Znacznik zajętości

en: Und&o
pl: &Cofnij

en: Und&o: Closed Tab
pl: &Cofnij: zamknięta karta

en: Und&o: Closed Window
pl: &Cofnij: zamknięte okno

en: Unsupported proxy configuration
pl: Nieobsługiwane ustawienia pośrednika

en: Use HTTP proxy (only this time)
pl: Użyj pośrednika HTTP (tylko tym razem)

en: Use HTTPS proxy (only this time)
pl: Użyj pośrednika HTTPS (tylko tym razem)

en: Web browser, file manager and document viewer.
pl: Przeglądarka internetowa, program do zarządzania plikami i przeglądarka dokumentów.

en: You can't pass URLs when using the --preload switch. The URLs will be ignored
pl: Nie możesz przekazać adresów URL używając jednocześnie przełącznika --preload. Adresy URL zostaną pominięte

en: You have entered Complete Full Screen mode (the user interface is completely hidden). You can exit it by pressing the keyboard shortcut for Full Screen Mode (%1)
pl: Wszedłeś w tryb pełnoekranowy (interfejs jest całkowicie ukryty). Możesz wyjść z tego trybu, po naciśnięciu skrótu klawiszowego dla trybu pełnoekranowego (%1)

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
pl: W tym oknie otwartych jest wiele kart. Czy zamknąć je mimo tego?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
pl: Wykonanie polecenia spowoduje otwarcie ponad 20 zakładek w kartach. To może zająć trochę czasu. Kontyunuować?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine because it doesn't support having different proxies for the HTTP and HTTPS protocols. Your current settings are:<p><b>HTTP proxy:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>HTTPS proxy: </b><tt>%2</tt></p>What do you want to do?
pl: Nie można użyć ustawień twojego pośrednika z silnikiem HTML QtWebEngine, bo nie obsługuje on posiadanie różnych pośredników dla protokołów HTTP oraz HTTPS. Twoje bieżące ustawienia to:<p><b>Pośrednik HTTP:</b> <tt>%1</tt></p><p><b>Pośrednik HTTPS: </b><tt>%2</tt></p>Co teraz zrobić?

en: Your proxy configuration can't be used with the QtWebEngine HTML engine. No proxy will be used
    
     QtWebEngine only support a fixed proxy, so proxy auto-configuration (PAC) and Web Proxy Auto-Discovery protocol can't be used with QtWebEngine. If you need a proxy, please select the system proxy configuration or specify a proxy URL manually in the settings dialog. Do you want to change proxy settings now?
pl: Nie można użyć ustawień twojego pośrednika z silnikiem HTML QtWebEngine. Pośrednik nie zostanie użyty.
    
     QtWebEngine obsługuje tylko stałych pośredników, tak więc nie można w nim użyć protokołu samoczynnego ustawiania pośredników (PAC) oraz ich wykrywania. Jeśli potrzebujesz pośrednika, wybierz ustawienia pośrednika systemowego lub ręcznie wpisz adres URL pośrednika w oknie dialogowym ustawień. Czy zmienić teraz ustawiania pośrednika?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
pl: Twój pasek boczny nie działa lub jest niedostępny. Nie można dodać pozycji.

en: mimetype
pl: Typ MIME

en: no name
pl: bez nazwy

en: profile
pl: profil

en: service
pl: usługa

en: session
pl: posiedzenie
