korganizer - en to pl translation catalogue (406 entries)

en:  time(s)
pl:  raz(y)

en: %1 %2 after the event ends %3
pl: %1 %2  po terminie zdarzenia %3

en: %1 %2 after the event ends %3 (Disabled)
pl: %1 %2  po końcu zdarzenia %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 after the event started %3
pl: %1 %2 po rozpoczęciu zdarzenia %3

en: %1 %2 after the event started %3 (Disabled)
pl: %1 %2  po rozpoczęciu zadania %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 after the to-do is due %3
pl: %1 %2 po terminie zadania %3

en: %1 %2 after the to-do is due %3 (Disabled)
pl: %1 %2  po terminie zadania %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 after the to-do started %3
pl: %1 %2 po rozpoczęciu zadania %3

en: %1 %2 after the to-do started %3 (Disabled)
pl: %1 %2  po rozpoczęciu zadania %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 before the event ends %3
pl: %1 %2 przed końcem wydarzenia %3

en: %1 %2 before the event ends %3 (Disabled)
pl: %1 %2  przed końcem zdarzenia %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 before the event starts %3
pl: %1 %2 przed rozpoczęciem zdarzenia %3

en: %1 %2 before the event starts %3 (Disabled)
pl: %1 %2  przed rozpoczęciem zdarzenia %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 before the to-do is due %3
pl: %1 %2  przed terminem zadania %3

en: %1 %2 before the to-do is due %3 (Disabled)
pl: %1 %2  przed terminem zadania %3 (Wyłączony)

en: %1 %2 before the to-do starts %3
pl: %1 %2 przed rozpoczęciem zadania %3

en: %1 %2 before the to-do starts %3 (Disabled)
pl: %1 %2  przed rozpoczęciem zadania %3 (Wyłączony)

en: %1 when the event ends
pl: %1 po końcu zdarzenia

en: %1 when the event ends (Disabled)
pl: %1 po zakończeniu zdarzenia (Wyłączony)

en: %1 when the event starts
pl: %1 po rozpoczęciu zdarzenia

en: %1 when the event starts (Disabled)
pl: %1 po rozpoczęciu zdarzenia (Wyłączony)

en: %1 when the to-do is due
pl: %1 po terminie zadania

en: %1 when the to-do is due (Disabled)
pl: %1 po terminie zadania (Wyłączony)

en: %1 when the to-do starts
pl: %1 po rozpoczęciu zadania

en: %1 when the to-do starts (Disabled)
pl: %1 po rozpoczęciu zadania (Wyłączony)

en: &New...
pl: &Nowy...

en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: @action]
en: <a href="hide">&lt;&lt; Time zones</a>
pl: <a href="hide">&lt;&lt; Strefy czasowe</a>

[ctx: @action Enable or disable rich text editing]
en: Disable rich text
pl: Wyłącz tekst formatowany

[ctx: @action Enable or disable rich text editing]
en: Enable rich text
pl: Włącz tekst formatowany

[ctx: @action show or hide the time zone widgets]
en: Time zones
pl: Strefy czasowe

[ctx: @action:button]
en: &Templates...
pl: &Szablony...

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
pl: Anuluj edytowanie

[ctx: @action:button]
en: Center on Start
pl: Wypośrodkuj przy rozpoczęciu

[ctx: @action:button]
en: Change Attendee
pl: Zmień uczestnika

[ctx: @action:button]
en: Discard changes and close dialog
pl: Porzuć zmiany i zamknij okno

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
pl: Nie anuluj

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change
pl: Bez zmian

[ctx: @action:button]
en: Do Not Invite
pl: Nie zapraszaj

[ctx: @action:button]
en: Do Not Set
pl: Nie ustawiaj

[ctx: @action:button]
en: Invite
pl: Zaproś

[ctx: @action:button]
en: Pick Date
pl: Wybierz datę

[ctx: @action:button]
en: Retry
pl: Ponów

[ctx: @action:button]
en: Save changes and close dialog
pl: Zapisz zmiany i zamknij okno

[ctx: @action:button]
en: Schedule...
pl: Zaplanuj...

[ctx: @action:button]
en: Select Attendees...
pl: Wybierz uczestników…

[ctx: @action:button]
en: Set As Default
pl: Ustaw jako domyślny

[ctx: @action:button Accept an invitation]
en: Accept
pl: Przyjmij

[ctx: @action:button Adds an reminder]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button add resource to attendeelist]
en: Book resource
pl: Zarezerwuj zasób

[ctx: @action:button adds an attachment]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button adds an exception on the recurrence]
en: Add
pl: Dodaj

[ctx: @action:button create a new reminder]
en: New
pl: Nowe

[ctx: @action:button decline an invitation]
en: Decline
pl: Odmów

[ctx: @action:button dialog negative answer]
en: Do Not Send
pl: Nie wysyłaj

[ctx: @action:button dialog positive answer]
en: Send Email
pl: Wyślij pocztę

[ctx: @action:button disables selected reminder]
en: Disable
pl: Wyłącz

[ctx: @action:button modify the selected reminder]
en: Modify
pl: Zmień

[ctx: @action:button reload freebusy data]
en: Reload
pl: Odśwież

[ctx: @action:button remove an attachment]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:button removes an exception]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:button removes selected reminders]
en: Remove
pl: Usuń

[ctx: @action:button show list of attendees]
en: Individual mailsettings <<
pl: Osobne ustawienia poczty <<

[ctx: @action:button show list of attendees]
en: Individual mailsettings >>
pl: Osobne ustawienia poczty >>

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy here
pl: S&kopiuj tutaj

[ctx: @action:inmenu]
en: &Link here
pl: &Dowiąż tutaj

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
pl: &Anuluj

[ctx: @action:inmenu open the attachment in a viewer]
en: &Open
pl: &Otwórz

[ctx: @action:inmenu remove the attachment]
en: &Remove
pl: &Usuń

[ctx: @action:inmenu save the attachment to a file]
en: Save As...
pl: Zapisz jako...

[ctx: @action:inmenu show a dialog used to edit the attachment]
en: &Properties...
pl: &Właściwości...

[ctx: @info]
en: %1 does not look like a valid email address. Are you sure you want to invite this participant?
pl: %1 nie wygląda na poprawny adres e-mail. Czy jesteś pewien, że chcesz zaprosić tego uczestnika?

[ctx: @info]
en: <para>You have not set a default calendar for your events yet.</para><para>Setting a default calendar will make creating new events faster and easier with less chance of filing them into the wrong folder.</para><para>Would you like to set your default events calendar to <resource>%1</resource>?</para>
pl: <para>Nie ustawiłeś jeszcze domyślnego kalendarza dla swoich wydarzeń.</para><para>Ustawienie domyślnego kalendarza sprawi, że tworzenie nowych wydarzeń będzie szybsze i łatwiejsze, z mniejszym prawdopodobieństwem umieszczenia ich w złym katalogu.</para><para>Czy chciałbyś ustawić domyślny kalendarz dla swoich wydarzeń na <resource>%1</resource>?</para>

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
pl: Czy na pewno porzucić?

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove these attachments?<nl/>%1
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te załączniki?<nl/>%1

[ctx: @info]
en: Error loading template file '%1'.
pl: Błąd podczas wczytywania szablonu '%1'.

[ctx: @info]
en: Invalid end date.
pl: Nieprawidłowa data zakończenia.

[ctx: @info]
en: Invalid end time.
pl: Nieprawidłowy czas zakończenia.

[ctx: @info]
en: Invalid start date.
pl: Nieprawidłowa data rozpoczęcia.

[ctx: @info]
en: Invalid start time.
pl: Nieprawidłowy czas rozpoczęcia.

[ctx: @info]
en: Please enter a summary.
pl: Wpisz podsumowanie.

[ctx: @info]
en: Template does not contain a valid incidence.
pl: Szablon nie zawiera poprawnego zdarzenia.

[ctx: @info]
en: The event ends before it starts.
    Please correct dates and times.
pl: Zdarzenie kończy się przed rozpoczęciem.
    Proszę poprawić daty i godziny.

[ctx: @info]
en: The recurrence end date is invalid.
pl: Data końcowa powtarzania jest nieprawidłowa.

[ctx: @info]
en: The to-do is due before it starts.
    Please correct dates and times.
pl: Zadanie kończy się przed swoim rozpoczęciem.
    Proszę poprawić daty i czasy.

[ctx: @info]
en: Unable to find template '%1'.
pl: Nie można znaleźć szablonu '%1'.

[ctx: @info]
en: Unable to store the incidence in the calendar. Try again?
    
     Reason: %1
pl: Nie można zachować zdarzenia w kalendarzu. Spróbować jeszcze raz?
    
    Powód: %1

[ctx: @info]
en: You are Invited, what do you want to do?
pl: Zostałeś zaproszony, co chcesz zrobić?

[ctx: @info:tooltip]
en: Accept the invitation
pl: Przyjmij zaproszenie

[ctx: @info:tooltip]
en: Add an attachment
pl: Dodaj załącznik

[ctx: @info:tooltip]
en: Center the Gantt chart on the event start date and time
pl: Wyśrodkowuje diagram Gantta na czasie rozpoczęcia i dniu tego zdarzenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose an option for this attendee.
pl: Wybierz opcję dla tego uczestnika.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the location of the information.
pl: Wpisz miejsce dla informacji.

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter the name or email address of the attendee.
pl: Wpisz nazwę lub adres e-mail uczestnika.

[ctx: @info:tooltip]
en: Free/Busy Period
pl: Okres trwania stanu wolny/zajęty

[ctx: @info:tooltip]
en: Give the attachment a name
pl: Daj załącznikowi nazwę

[ctx: @info:tooltip]
en: Location:
pl: Miejsce:

[ctx: @info:tooltip]
en: Manage templates for this item
pl: Zarządzaj szablonami dla tego elementu

[ctx: @info:tooltip]
en: Move the event to a date and time when all attendees are available
pl: Przesuwa zdarzenie na datę i czas, kiedy wszyscy uczestnicy są wolni

[ctx: @info:tooltip]
en: Provide a location for the attachment file
pl: Podaj miejsce dla pliku załącznika

[ctx: @info:tooltip]
en: Reload Free/Busy data for all attendees
pl: Wczytuje ponownie dane o czasie wolnym i zajętym wszystkich uczestników

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove the selected attachment
pl: Usuń wybrany załącznik

[ctx: @info:tooltip]
en: Request a response from the attendee
pl: Wymagaj odpowiedzi od uczestnika

[ctx: @info:tooltip]
en: Save current changes
pl: Zapisz bieżące zmiany

[ctx: @info:tooltip]
en: Schedule the meeting with your attendees.
pl: Zaplanuj spotkanie ze swoimi uczestnikami.

[ctx: @info:tooltip]
en: Select attendees from your address book.
pl: Wybierz uczestników z książki adresowej.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the Gantt chart zoom level
pl: Ustaw powiększenie wykresu Gantta

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the location
pl: Ustaw miejsce

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the organizer identity
pl: Ustaw tożsamość organizatora

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the secrecy level
pl: Ustaw poziom tajności

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the start date
pl: Ustaw datę rozpoczęcia

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the summary
pl: Ustaw podsumowanie

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the Free/Busy status of all attendees
pl: Pokaż status wolny/zajęty wszystkich uczestników

[ctx: @info:tooltip]
en: Shows the tree list of all data
pl: Pokazuje drzewo wszystkich danych

[ctx: @info:tooltip]
en: Store the attachment file inside the calendar
pl: Przechowuj plik załącznika wewnątrz kalendarza

[ctx: @info:tooltip]
en: Summary:
pl: Podsumowanie:

[ctx: @info:tooltip period end time]
en: End:
pl: Koniec:

[ctx: @info:tooltip period start time]
en: Start:
pl: Początek:

[ctx: @info:whatsthis]
en: Checking this option will cause the attachment to be stored inside your calendar, which can take a lot of space depending on the size of the attachment. If this option is not checked, then only a link pointing to the attachment will be stored.  Do not use a link for attachments that change often or may be moved (or removed) from their current location.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że załącznik będzie zachowany wewnątrz kalendarza co może zająć wiele miejsca w zależności od rozmiaru załącznika. Jeśli opcja ta nie jest zaznaczona w pliku kalendarza zostanie zapisany jedynie link. Nie używaj linków dla załączników, które często się zmieniają, mogą być przeniesione lub usunięte z ich obecnego położenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to accept the invitation.
pl: Naciśnij na ten przycisk, aby przyjąć zaproszenie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to center the Gantt chart on the start time and day of this event.
pl: Kliknij przycisk by wyśrodkować diagram Gantta na czasie rozpoczęcia i dniu tego zdarzenia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to move the event to a date and time when all the attendees have time available in their Free/Busy lists.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby przesunąć wydarzenie na datę i czas, kiedy wszyscy uczestnicy są wolni.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Date after which the event or to-do should stop recurring
pl: Data po której zdarzenie lub zadanie powinno zakończyć powtarzanie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays items (files, mail, etc.) that have been associated with this event or to-do.
pl: Pokazuje elementy (pliki, e-maile, itp.) związane z tym zdarzeniem lub zadaniem.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits the current attendance status of the attendee.
pl: Zmienia status obecności uczestnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits the role of the attendee.
pl: Zmienia rolę uczestnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Edits whether to send an email to the attendee to request a response concerning attendance.
pl: Zmienia, czy wysyłać do uczestnika e-mail z prośbą o potwierdzenie obecności.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the location of the Free/Busy information for the attendee.
pl: Wpisz miejsce dla informacji wolny/zajęty dla uczestnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the path to the attachment file or use the file browser by pressing the adjacent button
pl: Podaj ścieżkę do pliku załącznika lub użyj przeglądarki plików używając przycisku obok

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the scheduling dialog, which will assist in picking a time slot that works for all attendees.
pl: Otwiera okno dialogowe planowania, które pomoże ci w wybraniu przedziału czasowego, który będzie pasował wszystkim uczestnikom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens your address book, allowing you to select new attendees from it.
pl: Otwiera książkę adresową co pozwala wybrać z niej nowych uczestników.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Options for this particular attendee.
pl: Opcje dla tego uczestnika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Pressing this button will cause the Free/Busy data for all attendees to be reloaded from their corresponding servers.
pl: Kliknij przycisk by wczytać ponownie dane o czasie wolnym i zajętym wszystkich uczestników.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Push this button to show a dialog that helps you manage a set of templates. Templates can make creating new items easier and faster by putting your favorite default values into the editor automatically.
pl: Naciśnij ten przycisk, aby pokazać okno dialogowe pomocne przy zarządzaniu szablonami. Dzięki szablonom łatwiej i szybciej utworzysz nowe elementy dzięki automatycznemu umieszczeniu w edytorze ulubionych wartości domyślnych.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Removes the attachment selected in the list above from this event or to-do.
pl: Usuwa z tego zdarzenia lub zadania załącznik wybrany na liście powyżej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the Gantt chart zoom level from one of the following:<nl/>'Hour' shows a range of several hours,<nl/>'Day' shows a range of a few days,<nl/>'Week' shows a range of a few months,<nl/>and 'Month' shows a range of a few years,<nl/>while 'Automatic' selects the range most appropriate for the current event or to-do.
pl: Ustawia poziom powiększenia w diagramie Gantta.<nl/> 'Godziny' powoduje pokazywanie zakresu kilku godzin,<nl/>'Dni' pokazuje zakres kilku dni, <nl/>'Tygodnie' pokazuje zakres kilku miesięcy,<nl/> a 'Miesiące' pokazuje zakres kilku lat.<nl/>Opcja 'Automatycznie' powoduje wybranie zakresu najbardziej odpowiedniego dla obecnego zdarzenia lub zadania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the timezone for this event. It will also affect recurrences
pl: Wybierz strefę czasową dla zdarzenia. Wpłynie to również na powtórzenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Set if this to-do's start and due dates have times associated with them.
pl: Określa, czy terminy rozpoczęcia i realizacji zadania mają przypisany czas.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets brief information that will be displayed in many places in the user interface.
pl: Ustawia krótką wiadomość, która będzie wyświetlana w wielu miejscach interfejsu użytkownika.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the due date for this to-do.
pl: Ustawia termin realizacji dla tego zadania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the due time for this to-do.
pl: Ustawia czas realizacji dla tego zadania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the identity corresponding to the organizer of this to-do or event. Identities can be set in the 'Personal' section of the KOrganizer configuration. In addition, identities are gathered from your KMail settings and from your address book.
pl: Ustawia tożsamość dla organizatora tego zadania lub zdarzenia. Tożsamości można ustawić w dziale "Osobiste" ustawień KOrganizera. Ponadto, tożsamości są pobierane z ustawień programu KMail i z twojej książki adresowej.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the start date for this to-do
pl: Ustawia datę rozpoczęcia dla tego zadania

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets the start time for this to-do.
pl: Ustawia czas rozpoczęcia dla tego zadania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets where the event or to-do will take place.
pl: Ustaw gdzie odbędzie się zdarzenie lub zadanie.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Sets whether the access to this event or to-do is restricted. Please note that KOrganizer currently does not use this setting, so the implementation of the restrictions will depend on the groupware server. This means that events or to-dos marked as private or confidential may be visible to others.
pl: Określa, czy ograniczony jest dostęp do tego zdarzenia lub zadania. Proszę zwrócić uwagę, że KOrganizer obecnie nie używa tego ustawienia, więc ograniczenia zależą od serwera pracy grupowej. To oznacza, że zdarzenia lub zdania oznaczone jako prywatne lub poufne będą widoczne dla innych.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog used to select an attachment to add to this event or to-do as link or as inline data.
pl: Pokazuje okienko dialogowe służące do dodania załącznika do tego zdarzenia lub zadania jako odsyłacza lub danych włączanych.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the Free/Busy status of all attendees. Double-clicking on an attendee's entry in the list will allow you to enter the location of their Free/Busy Information.
pl: Pokazuje stan czasu wolnego/zajętego dla wszystkich uczestników. Podwójne naciśnięcie na uczestniku na liście pozwala podać miejsce jego informacji o czasie wolnym i zajętym.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows the tree list of all data
pl: Pokazuje drzewo wszystkich danych

[ctx: @info:whatsthis]
en: The email address or name of the attendee. An invitation can be sent to the user if an email address is provided.
pl: Adres e-mail lub nazwa uczestnika. Zaproszenie może zostać wysłane do użytkownika, jeśli dostarczony jest adres e-mail.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Type any string you desire here for the name of the attachment
pl: Wpisz dowolny ciąg znaków jako nazwę załącznika

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 day before due | %1 days before due
pl[0]: %1 dzień przed zakończeniem
pl[1]: %1 dzień przed zakończeniem
pl[2]: %1 dni przed zakończeniem

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 day before start | %1 days before start
pl[0]: %1 dzień przed rozpoczęciem
pl[1]: %1 dni przed rozpoczęciem
pl[2]: %1 dni przed rozpoczęciem

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 hour before due | %1 hours before due
pl[0]: %1 godzina przed zakończeniem
pl[1]: %1 godziny przed zakończeniem
pl[2]: %1 godzin przed zakończeniem

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 hour before start | %1 hours before start
pl[0]: %1 godzina przed rozpoczęciem
pl[1]: %1 godziny przed rozpoczęciem
pl[2]: %1 godzin przed rozpoczęciem

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 minute before due | %1 minutes before due
pl[0]: %1 minuta przed zakończeniem
pl[1]: %1 minuty przed zakończeniem
pl[2]: %1 minut przed zakończeniem

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 minute before start | %1 minutes before start
pl[0]: %1 minuta przed rozpoczęciem
pl[1]: %1 minuty przed rozpoczęciem
pl[2]: %1 minut przed rozpoczęciem

[ctx: @item:inlistbox]
en: At start
pl: Na początku

[ctx: @item:inlistbox]
en: Request No Response
pl: Nie żądaj odpowiedzi

[ctx: @item:inlistbox]
en: Request Response
pl: Żądaj odpowiedzi

[ctx: @item:inlistbox]
en: When due
pl: Do kiedy

[ctx: @item:inlistbox ITIP Messages for one attendee]
en: Edit mail
pl: Edytuj pocztę

[ctx: @item:inlistbox ITIP Messages for one attendee]
en: Send no update
pl: Nie wysyłaj uaktualnienia

[ctx: @item:inlistbox ITIP Messages for one attendee]
en: Send update
pl: Wyślij uaktualnienie

[ctx: @item:inlistbox Lets the user chose how often an event recurs]
en: Daily
pl: Codziennie

[ctx: @item:inlistbox Lets the user chose how often an event recurs]
en: Monthly
pl: Co miesiąc

[ctx: @item:inlistbox Lets the user chose how often an event recurs]
en: Never
pl: Nigdy

[ctx: @item:inlistbox Lets the user chose how often an event recurs]
en: Weekly
pl: Co tydzień

[ctx: @item:inlistbox Lets the user chose how often an event recurs]
en: Yearly
pl: Co rok

[ctx: @item:inlistbox Priority of a to-do]
en: 1 (highest)
pl: 1 (najwyższy)

[ctx: @item:inlistbox Priority of a to-do]
en: 5 (medium)
pl: 5 (średni)

[ctx: @item:inlistbox Priority of a to-do]
en: 9 (lowest)
pl: 9 (najniższy)

[ctx: @item:inlistbox Priority of a to-do]
en: unspecified
pl: nieokreślony

[ctx: @item:inlistbox Specifies when a recurring events end]
en: after
pl: po

[ctx: @item:inlistbox Specifies when a recurring events end]
en: never
pl: nigdy

[ctx: @item:inlistbox Specifies when a recurring events end]
en: on
pl: w

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in days]
en: day(s)
pl: dni

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in hours]
en: hour(s)
pl: godzin

[ctx: @item:inlistbox alarm offset expressed in minutes]
en: minute(s)
pl: minut

[ctx: @item:inlistbox range in days]
en: Day
pl: Dni

[ctx: @item:inlistbox range in hours]
en: Hour
pl: Godziny

[ctx: @item:inlistbox range in months]
en: Month
pl: Miesiące

[ctx: @item:inlistbox range in weeks]
en: Week
pl: Tygodnie

[ctx: @item:inlistbox range is computed automatically]
en: Automatic
pl: Automatyczna

[ctx: @label]
en: &Location:
pl: &Miejsce:

[ctx: @label]
en: <a href=\"hide\">Rich text &gt;&gt;</a>
pl: <a href=\"hide\">Tekst sformatowany &gt;&gt;</a>

[ctx: @label]
en: Add default reminder:
pl: Dodaj domyślne przypomnienie:

[ctx: @label]
en: Attachment name
pl: Nazwa załącznika

[ctx: @label]
en: New attachment
pl: Nowy załącznik

[ctx: @label]
en: Scale:
pl: Skala:

[ctx: @label]
en: Select a template and click <i>Apply</i> to apply it to this item. Click <i>New</i> to create a new template based on the current item settings.
pl: Wybierz szablon i naciśnij <i>Zastosuj</i>, aby zastosować go do bieżącego wpisu. Naciśnij <i>Nowy</i>, aby utworzyć nowy szablon na podstawie ustawień bieżącego wpisu.

[ctx: @label]
en: Size:
pl: Rozmiar:

[ctx: @label]
en: Summar&y:
pl: &Podsumowanie:

[ctx: @label]
en: Tags:
pl: Znaczniki:

[ctx: @label]
en: no (valid) identities found
pl: nie odnaleziono (poprawnych) tożsamości

[ctx: @label]
en: occurrence(s)
pl: zdarzenie(a)

[ctx: @label Event or todo recurs every n day(s)]
en: day(s)
pl: dzień(dni)

[ctx: @label File type of attachment is unknown]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @label Shows the number of scheduling conflicts]
en: %1 conflict | %1 conflicts
pl[0]: %1 sprzeczność
pl[1]: %1 sprzeczności
pl[2]: %1 sprzeczności

[ctx: @label Start date/time of the event or todo]
en: S&tart:
pl: &Rozpoczęcie:

[ctx: @label The due date/time of a to-do]
en: Due:
pl: Zakończenie:

[ctx: @label The event ends on [different options]]
en: on:
pl: w:

[ctx: @label This is a suffix following a time selecting widget. Example: [timeedit] to 10:00am]
en: to %1
pl: do %1

[ctx: @label attachment contains binary data]
en: [Binary data]
pl: [Dane dwójkowe]

[ctx: @label end date/time for an event or to-do]
en: E&nd:
pl: Zakończe&nie:

[ctx: @label exceptions for the recurrence]
en: Exceptions:
pl: Wyjątki:

[ctx: @label invalid email address marker]
en: invalid@email.address
pl: nieprawidłowy@adres.e-mail

[ctx: @label line containing to-do specific ui controls]
en: Completion:
pl: Ukończenie:

[ctx: @label participants of this event or to-do]
en: Participants:
pl: Uczestnicy:

[ctx: @label recurrence ends on|after]
en: Ends:
pl: Zakończenie:

[ctx: @label repeats every [various options]]
en: every
pl: co

[ctx: @label unknown mimetype]
en: Unknown
pl: Nieznany

[ctx: @label whether or not this event or to-do repeats]
en: Repeats:
pl: Powtórzenia:

[ctx: @label:listbox]
en: Meeting organizer:
pl: Organizator spotkania:

[ctx: @label:listbox The calendar to which the todo or event must be added]
en: Calen&dar:
pl: Kalen&darz:

[ctx: @label:listbox priority of a to-do]
en: Priority:
pl: Priorytet:

[ctx: @label:listbox sets the privacy option of the event or to-do]
en: Access:
pl: Dostęp:

[ctx: @label:slider Showed after the to-do percentage completed slider]
en: completed
pl: zakończone

[ctx: @label:spinbox repeat interval expressed in minutes]
en:  Minute(s)
pl:  minut

[ctx: @option]
en: You are changing the organizer of this event. Since the organizer is also attending this event, would you like to change the corresponding attendee as well?
pl: Zmieniasz organizatora zdarzenia, który także bierze udział w spotkaniu, chcesz zmienić także jego wpis jako uczestnika?

[ctx: @option:check]
en: All Day
pl: Całodniowe

[ctx: @option:check]
en: Blocks me for other events
pl: Odciąga mnie od innych wydarzeń

[ctx: @option:check]
en: Store attachment inline
pl: Przechowaj załącznik wewnętrznie

[ctx: @title]
en: Add Attachment
pl: Dodaj załącznik

[ctx: @title]
en: Save Attachment
pl: Zapisz załącznik

[ctx: @title:tab]
en: Recurrence
pl: Powtarzanie

[ctx: @title:tab General settings for an event or to-do]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: @title:tab Tab to configure reminders for events or to-do]
en: Reminder
pl: Przypomnienie

[ctx: @title:tab Tab to configure the recurrence of an event or todo]
en: Rec&urrence
pl: Pow&tarzanie

[ctx: @title:tab Tab to configure the reminders of an event or todo]
en: Reminder
pl: Przypomnienie

[ctx: @title:tab Tab to configure the reminders of an event or todo]
en: Reminder (%1)
pl: Przypomnienie (%1)

[ctx: @title:tab Tab to modify attachments of an event or todo]
en: Attac&hments
pl: &Załączniki

[ctx: @title:tab Tab to modify attachments of an event or todo]
en: Attac&hments (%1)
pl: &Załączniki (%1)

[ctx: @title:tab Tab to modify attendees of an event or todo]
en: &Attendees
pl: &Uczestnicy

[ctx: @title:tab Tab to modify attendees of an event or todo]
en: &Attendees (%1)
pl: &Uczestnicy (%1)

[ctx: @title:tab Tab to modify attendees of an event or todo]
en: &Resources
pl: &Zasoby

[ctx: @title:tab Tab to modify attendees of an event or todo]
en: &Resources (%1)
pl: &Zasoby (%1)

[ctx: @title:tab Weekly recurring event, capital first letter only]
en:  (W)
pl:  (T)

[ctx: @title:tab Yearly recurring event, capital first letter only]
en:  (Y)
pl:  (R)

[ctx: @title:tab attendees of this event or to-do]
en: Attendees
pl: Uczestnicy

[ctx: @title:tab configure attachments of an event or todo]
en: Attachments
pl: Załączniki

[ctx: @title:window]
en: Create a new reminder
pl: Utwórz nowe przypomnienie

[ctx: @title:window]
en: Edit Attachment
pl: Zmień załącznik

[ctx: @title:window]
en: Edit Free/Busy Location
pl: Zmień położenie wolny/zajęty

[ctx: @title:window]
en: Edit existing reminder
pl: Zmień istniejące przypomnienie

[ctx: @title:window]
en: Group Scheduling Email
pl: Adres pocztowy harmonogramu grupowego

[ctx: @title:window]
en: Invalid Email Address
pl: Nieprawidłowy adres e-mail

[ctx: @title:window]
en: KOrganizer Confirmation
pl: Potwierdzenie KOrganizera

[ctx: @title:window]
en: Manage %1 Templates
pl: Zarządzaj szablonami %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Attachments?
pl: Usunąć załączniki?

[ctx: @title:window]
en: Resource Management
pl: Zarządzanie zasobami

[ctx: @title:window]
en: Scheduling
pl: Planowanie

[ctx: @title:window]
en: Select Attendees
pl: Wybierz uczestników

[ctx: @title:window]
en: Set Default Calendar?
pl: Czy ustawić domyślny kalendarz?

en: A message on this incidence item
pl: Wiadomość dla elementu wystąpienia

en: A recurring event or to-do must occur at least once. Adjust the recurring parameters.
pl: Powtarzające się wydarzenie lub zadanie musi nastąpić co najmniej jeden raz. Dopasuj parametry powtarzania.

en: A template with that name already exists, do you want to overwrite it?
pl: Szablon o tej nazwie już istnieje. Czy go zastąpić?

en: Accepted
pl: Przyjęte

en: After the event ends
pl: Po zakończeniu wydarzenia

en: After the event starts
pl: Po rozpoczęciu wydarzenia

en: After the to-do is due
pl: Po terminie zadania

en: After the to-do starts
pl: Po rozpoczęciu zadania

[ctx: Alarm action]
en: Display a dialog
pl: Wyświetl okno dialogowe

[ctx: Alarm action]
en: Invalid Reminder.
pl: Nieprawidłowe przypomnienie

[ctx: Alarm action]
en: Play an audio file
pl: Odtwórz plik dźwiękowy

en: Alarms
pl: Alarmy

en: Allowed weekdays:
pl: Dozwolone dni powszednie:

en: Always ask
pl: Zawsze pytaj

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply the selected template settings
pl: Zastosuj ustawienia z wybranego szablonu

en: Are you sure that you want to remove the template <b>%1</b>?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć szablon <b>%1</b>?

en: Attach complete message
pl: Załącz pełną wiadomość

en: Attach message without attachments
pl: Dołącz wiadomość bez załączników

[ctx: Attendee name]
en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Attendees (name+emailaddress)]
en: Name
pl: Nazwa

en: Audio File:
pl: Plik dźwiękowy:

en: Automatic Search
pl: Samoczynne znajdywanie

en: Before the event ends
pl: Przed końcem wydarzenia

en: Before the event starts
pl: Przed rozpoczęciem wydarzenia

en: Before the to-do is due
pl: Przed zakończeniem zadania

en: Before the to-do starts
pl: Przed rozpoczęciem zadania

en: Book Resource
pl: Zasób książki

en: Busy
pl: Zajęty

en: Check the roles to include in the search.
pl: Oznacz role aby zawrzeć je w wyszukiwaniu.

en: Check the weekdays to include in the search.
pl: Oznacz powszednie dni tygodnia, które mają zostać włączone do wyszukiwania.

en: Check this if you want to the reminder to recur on a periodic interval.
pl: Zaznacz opcję jeśli chcesz by przypomnienie powtarzało się w regularnych odstępach czasu.

en: Choose the default way of attaching dropped emails to an event
pl: Wybierz z domyślny sposób dołączania wiadomości upuszczanych na wydarzenie

en: Click on this button to create a new template based on the current settings in the editor. You can use this template to quickly add new items in the future.
pl: Kliknij ten przycisk by utworzyć nowy szablon na bazie bieżących ustawień edytora. W przyszłości możesz użyć tego szablonu by szybko dodawać nowe elementy.

en: Clicking this button will apply the settings from the selected template to the item you are currently editing.
pl: Kliknij przycisk by zastosować ustawienia z aktualnie wybranego szablonu do bieżącego elementu.

en: Clicking this button will permanently remove the selected template from your list of managed templates.
pl: Kliknięcie na tym przycisku na stałe usunie wybrany szablon z listy zarządzanych szablonów.

en: Create a new template from the current settings
pl: Utwórz nowy szablon z bieżących ustawień

en: Default Email Attachment Method
pl: Domyślny sposób załączania wiadomości

en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: Disable currently selected reminder]
en: Disable
pl: Wyłącz

en: Display text
pl: Wyświetl tekst

en: Due Date
pl: Data zakończenia

en: Due Time
pl: Czas zakończenia

en: Due on: %1
pl: Termin na: %1

en: Duplicate Template Name
pl: Nazwa szablonu powtarza się

en: Earliest time to start:
pl: Najwcześniejszy czas rozpoczęcia:

[ctx: Enable currently selected reminder]
en: Enable
pl: Włącz

en: Ending Date
pl: Data końca

en: Ending Time
pl: Czas końca

en: Ends: %1
pl: Kończy się: %1

en: Enter the search term
pl: Podaj wyrażenie do znalezienia

en: Find Resources...
pl: Znajdź zasoby...

en: Free
pl: Wolny

[ctx: Has attendee to respond to the invitation]
en: Response
pl: Odpowiedź

en: Ignore and Overwrite changes
pl: Ignoruj i nadpisz zmiany

[ctx: Is attendee available for incidence]
en: Available
pl: Dostępny

en: Latest time to end:
pl: Najpóźniejszy czas zakończenia:

en: Location of Free/Busy information for %1 <placeholder>%2</placeholder>:
pl: Położenie informacji o czasie wolnym i zajętym dla %1 <placeholder>%2</placeholder>:

en: Location:
pl: Miejsce:

en: Mandatory roles:
pl: Role obowiązkowe:

en: Monday, 12th June
pl: Poniedziałek, 12 czerwca

en: Move your appointment to:
pl: Przenieś spotkanie na:

en: New %1 Template
pl: Nowy %1 szablon

en: Only attach link to message
pl: Załącz tylko odnośnik do wiadomości

en: Only the checked weekdays will be included in the free time slot search.
pl: Tylko oznaczone powszednie dni tygodnia zostaną włączone do wyszukiwania wolnych przedziałów czasu.

en: Only the participants with the checked roles will be considered in the free time slot search.
pl: Tylko uczestnicy z oznaczonymi rolami będą rozpatrywani w wyszukiwaniu wolnego przedziału czasu.

en: Owner
pl: Właściciel

en: Play sound file
pl: Odtwórz plik dźwiękowy

en: Please enter a name for the new template:
pl: Proszę podać nazwę dla nowego szablonu:

[ctx: Recurrence ends after n occurrences]
en: occurrence | occurrences
pl[0]: zdarzenie
pl[1]: zdarzenia
pl[2]: zdarzeń

en: Remove Template
pl: Usuń szablon

en: Remove the currently selected template
pl: Usuń aktualnie wybrany szablon

en: Repeat:
pl: Powtórz:

en: Resources
pl: Zasoby

en: Schedule a time
pl: Planowanie czasu

en: Select a valid collection first.
pl: Najpierw wybierz prawidłowy zbiór.

en: Select how often the reminder should repeat
pl: Wybierz jak często przypomnienie powinno się powtórzyć

en: Select the alarm type
pl: Wybierz rodzaj alarmu

en: Select the reminder trigger relative to the start or end time
pl: Wybierz przypominanie w relacji do początku lub końca

en: Select the reminder trigger time unit
pl: Wybierz jednostkę czasu przypomnienia

en: Select the search option
pl: Wybierz opcje wyszukiwania

en: Select the time between reminder repeats
pl: Określ czas pomiędzy przypomnieniami

en: Set the reminder to repeat
pl: Ustaw powtarzanie przypomnienia

en: Set the reminder trigger time
pl: Ustaw czas przypomnienia

en: Specify a file containing a sound to play when the reminder triggers
pl: Wskaż plik z dźwiękiem jaki ma zostać odtworzony jako przypomnienie

en: Specify any text you desire to display in the popup notice when the reminder triggers.
pl: Określ tekst jaki chcesz by pojawił się w okienku dialogowym przypomnienia.

en: Starting Date
pl: Data rozpoczęcia

en: Starting Time
pl: Czas rozpoczęcia

en: Starts: %1
pl: Zaczyna się: %1

[ctx: Status of attendee in an incidence (accepted, declined, delegated, ...)]
en: Status
pl: Stan

en: Substitute with group members
pl: Podmień członkami grupy

en: Take over changes
pl: Zastąp zmiany

en: Template Management
pl: Zarządzanie szablonami

en: Template Name
pl: Nazwa szablonu

en: The default way of attaching dropped emails to an event
pl: Domyślny sposób dołączania odrzuconych e-maili do zdarzenia

en: The incidence's start date is invalid.
pl: Data rozpoczęcia zdarzenia jest nieprawidłowa.

en: The item has been changed by another application.
    What should be done?
pl: Element został zmieniony przez inny program.
    Co powinno zostać zrobione?

en: The list of managed templates
pl: Lista zarządzanych szablonów

[ctx: The reminder is configured to repeat after snooze]
en: (Repeats)
pl: (Powtórzenia)

[ctx: The reminder is set to X days before/after the event]
en: 1 day | %1 days
pl[0]: 1 dzień
pl[1]: %1 dni
pl[2]: %1 dni

[ctx: The reminder is set to X hours before/after the event]
en: 1 hour | %1 hours
pl[0]: 1 godzina
pl[1]: %1 godziny
pl[2]: %1 godzin

[ctx: The reminder is set to X minutes before/after the event]
en: 1 minute | %1 minutes
pl[0]: 1 minuta
pl[1]: %1 minuty
pl[2]: %1 minut

en: This and future occurrences.
pl: To i przyszłe zdarzenia.

en: This combobox allows you to set the units for the reminder trigger time. The trigger time value is set in the spinbox immediately adjacent.
pl: To pole pozwala na ustawienie jednostki czasu przypomnienia. Wartość można określić w polu obok.

en: This is a list of all the templates you have currently accessible for creating new calendar items.
pl: To jest lista wszystkich szablonów do jakich masz aktualnie dostęp, służących do tworzenia nowych elementów kalendarza.

en: This spinbox allows you to set the reminder trigger time. The time unit is set in the combobox immediately adjacent.
pl: Pole pozwala na ustawienie czasu przypomnienia. Jednostka czasu jest ustawiana w polu obok.

[ctx: Type of calendar user (vCard attribute)]
en: User Type
pl: Typ użytkownika

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Use the adjacent file browser to help you find the file you want to use when playing a sound when the reminder triggers.
pl: Użyj przeglądarki plików by znaleźć plik z jakiego chcesz odtworzyć dźwięk przypomnienia.

en: Use these tabs to choose the search option.
pl: Użyj tych kart, aby wybrać opcje wyszukiwania.

en: Use this combobox to specify if you want the reminder to trigger before or after the start or end time.
pl: Użyj tego pola by określić czy chcesz przypomnienie przed lub po początku lub końcu czasu.

en: Use this message to correct the item parameters.
pl: Użyj tej wiadomości do poprawienia parametrów elementu.

en: Use this selector to choose how many times you want the recurring reminder to repeat.
pl: Wybierz jak wiele razy przypomnienie powinno się powtórzyć.

en: Use this selector to choose the alarm type for the reminders.
pl: Użyj tego wybieraka, do wybrania rodzaju alarmu dla przypomnień.

en: Use this selector to choose the time between repeating reminders.
pl: Określ czas pomiędzy powtarzającymi się przypomnieniami.

en: Use this text box to enter some keyword for the resource you want to find.
pl: Użyj tego pola tekstowego do wpisania słów kluczowych dla zasobu, który chcesz znaleźć.

en: Visual Search
pl: Wyszukiwanie wizualne

en: What:
pl: Co:

en: When:
pl: Kiedy:

en: after the event ends
pl: po końcu

en: after the event starts
pl: po rozpoczęciu wydarzenia

en: before the event ends
pl: przed końcem

en: before the event starts
pl: przed rozpoczęciem

[ctx: errormessage: dbus is running but still no connection kmail]
en: Cannot connect to email service
pl: Nie można połączyć się z usługą pocztową

[ctx: example: the 15th day of the year]
en: the %1 day of the year
pl: %1 dzień roku

[ctx: example: the 30th]
en: the %1
pl: %1

[ctx: example: the 3rd to last day of June]
en: the %1 to last day of %2
pl: %1 do ostatniego dnia %2

[ctx: example: the 4th Wednesday of June]
en: the %1 %2 of %3
pl: %1 %2 z %3

[ctx: example: the 4th to last Wednesday of June]
en: the %1 to last %2 of %3
pl: %1 do ostatniego %2 miesiąca %3

[ctx: example: the 4th to last day]
en: the %1 to last day
pl: %1 do ostatniego dnia

[ctx: example: the 5th Wednesday]
en: the %1 %2
pl: %1 %2

[ctx: example: the 5th of June]
en: the %1 of %2
pl: %1 miesiąca %2

[ctx: example: the 5th to last Wednesday]
en: the %1 to last %2
pl: %1 do ostatniego(niej) %2

[ctx: example: the last Wednesday]
en: the last %1
pl: ostatni(a) %1

[ctx: example: the last Wednesday of June]
en: the last %1 of %2
pl: ostatni %1 miesiąca %2

[ctx: ldap attribute cn]
en: Common name
pl: Nazwa powszechna

[ctx: ldap attribute description]
en: Description
pl: Opis

[ctx: ldap attribute givenname]
en: Given name
pl: Imię

[ctx: ldap attribute mobile]
en: Mobile
pl: Telefon komórkowy

[ctx: ldap attribute objectClass]
en: Object class
pl: Klasa obiektu

[ctx: ldap attribute ou]
en: Organization
pl: Organizacja

[ctx: ldap attribute sn]
en: Surname
pl: Nazwisko

[ctx: ldap attribute telephoneNumber]
en: Telephone
pl: Telefon

[ctx: repeat >every< N years/months/...; dynamic context 'type': 'd' days, 'w' weeks, 'm' months, 'y' years]
en: every | every
pl[0]: co
pl[1]: co
pl[2]: co

[ctx: repeat every N >days<]
en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

[ctx: repeat every N >months<]
en: month | months
pl[0]: miesiąc
pl[1]: miesiące
pl[2]: miesięcy

[ctx: repeat every N >weeks<]
en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodnie
pl[2]: tygodni

[ctx: repeat every N >years<]
en: year | years
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

[ctx: repeat every X minutes]
en: every
pl: co

en: to 10:00am
pl: do 10:00 rano

[ctx: vCard attendee role]
en: Role
pl: Rola
