Xfce Apps - en to pl translation catalogue (290 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
pl: 
    Odtwarzacz nagrań Parole %s
    
    Część projektu Xfce Goodies
    https://goodies.xfce.org
    
    Wydany na licencji GNU GPL.
    
    Proszę zgłaszać błędy na stronie <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
pl: 16:9 (Szerokoekranowe)

en: <b>Audio Visualization</b>
pl: <b>Wizualizacja dźwięku</b>

en: <b>Author</b>
pl: <b>Autor</b>

en: <b>Color Balance</b>
pl: <b>Balans kolorów</b>

en: <b>Description</b>
pl: <b>Opis</b>

en: <b>Keyboard</b>
pl: <b>Klawiatura</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
pl: <b>Ustawienia listy odtwarzania</b>

en: <b>Screensaver</b>
pl: <b>Wygaszacz ekranu</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
pl: <b>Ustawienia napisów</b>

en: <b>Video Output</b>
pl: <b>Wyjście wideo</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
pl: <big><b>Otwórz położenie sieciowe</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
pl: <big><span color='#BBBBBB'><i>w wykonaniu</i></span> <span color='#F4F4F4'>Nieznanego wykonawcy</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
pl: <big><span color='#BBBBBB'><i>z albumu</i></span> <span color='#F4F4F4'>Nieznanego albumu</span></big>

en: <i>by</i>
pl: <i>w wykonaniu</i>

en: <i>on</i>
pl: <i>z albumu</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
pl: <span color='#F4F4F4'><b><big>Nieznany utwór</big></b></span>

en: A_ngle Menu
pl: Menu kątów _kamery

en: Add
pl: Dodaj

en: Add files to playlist
pl: Dodaje pliki do listy odtwarzania

en: Add to playlist...
pl: Dodaj do listy odtwarzania...

en: Additional software is required.
pl: Wymagane jest dodatkowe oprogramowanie.

en: Advanced Stream Redirector
pl: Zaawansowany adresator strumieni

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: All supported files
pl: Wszystkie obsługiwane pliki

en: Always minimize to tray when window is closed
pl: Minimalizuje okno programu do obszaru powiadamiania, po próbie jego zamknięcia

en: Always replace playlist with opened files
pl: Zastępowanie zawartości listy odtwarzania otwieranymi plikami

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Are you sure you want to quit?
pl: Zakończyć działanie programu?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
pl: Wyczyścić historię otwartych plików? Tej czynności nie można cofnąć.

en: Armenian
pl: Aramejskie

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Audio CD
pl: Płyta Audio CD

en: Audio Track #%d
pl: Ścieżka dźwiękowa nr %d

en: Audio Track:
pl: Ścieżka dźwiękowa:

en: Audio and video
pl: Pliki dźwiękowe i wideo

en: Auto
pl: Automatyczne

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Automatically show subtitles when playing movie file
pl: Automatyczne wczytywanie napisów po otworzeniu pliku

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Brightness:
pl: Jasność:

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Buffering (0%)
pl: Buforowanie (0%)

en: By Extension
pl: Według rozszerzenia

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Celtic
pl: Celtyckie

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: Chapter %i
pl: Rozdział %i

en: Check and remove duplicate media entries
pl: Wyszukiwanie i usuwanie powielonych pozycji

en: Chinese Simplified
pl: Chińskie uproszczone

en: Chinese Traditional
pl: Chińskie tradycyjne

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear History
pl: Czyści historię

en: Clear Recent Items
pl: Wyczyść ostatnie elementy

en: Clear playlist
pl: Czyści listę odtwarzania

en: Close
pl: Zamyka okno

en: Configure your media player
pl: Konfiguruje ustawienia programu

en: Continue
pl: Wznów

en: Contrast:
pl: Kontrast:

en: Croatian
pl: Chorwackie

en: Current Locale
pl: Ustawienia bieżącego języka

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Cyrillic/Russian
pl: Cyrylica/rosyjskie

en: Cyrillic/Ukrainian
pl: Cyrylica/ukraińskie

en: Decrease volume
pl: Zmniejsz głośność

en: Disable screensaver when playing movies
pl: Wyłączenie wygaszacza ekranu podczas odtwarzania filmów

en: Disc Playlist
pl: Lista odtwarzania płyty

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Display Parole user manual
pl: Wyświetla dokumentację programu

en: Do not load plugins
pl: Pomija wczytywanie wtyczek

en: Do you want to continue loading or stop?
pl: Kontynuować wczytywanie czy zatrzymać?

en: Don't Install
pl: Nie instaluj

en: Empty
pl: Pusty

en: Enable keyboard multimedia keys
pl: Obsługiwanie klawiszy multimedialnych klawiatury

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Error
pl: Błąd

en: Error saving playlist file
pl: Błąd zapisywania pliku listy odtwarzania

en: Exit fullscreen
pl: Zamknij tryb pełnoekranowy

en: Extend your media player
pl: Dodaje do programu nowe funkcje

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: File Type
pl: Typ pliku

en: Font:
pl: Czcionka:

en: Fullscreen
pl: Wyświetla obraz na pełnym ekranie

en: GStreamer Error
pl: Błąd GStreamer

en: GStreamer backend error
pl: Błąd modułu obsługi Gstreamer

en: General
pl: Ogólne

en: Georgian
pl: Gruzińskie

en: Go
pl: Przejdź

en: Go back 1 minute
pl: Przejdź do tyłu o 1 minutę

en: Go back 10 minutes
pl: Przejdź do tyłu o 10 minut

en: Go back 10 seconds
pl: Przejdź do tyłu o 10 sekund

en: Go forward 1 minute
pl: Przejdź do przodu o 1 minutę

en: Go forward 10 minutes
pl: Przejdź do przodu o 10 minut

en: Go forward 10 seconds
pl: Przejdź do przodu o 10 sekund

en: Go to position
pl: Przejdź do położenia

en: Greek
pl: Greckie

en: Gujarati
pl: Gudżarati

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Hebrew Visual
pl: Hebrajskie wizualne

en: Hide Playlist
pl: Ukrywa listę odtwarzania

en: Hue:
pl: Odcień:

en: Icelandic
pl: Islandzkie

en: Increase volume
pl: Zwiększ głośność

en: Insert Disc
pl: Proszę wsunąć płytę

en: Install
pl: Zainstaluj

en: Japanese
pl: Japońskie

en: Korean
pl: Koreańskie

en: Leave Fullscreen
pl: Wyłącza tryb pełnego ekranu

en: Leave _Fullscreen
pl: Wyłącz p_ełny ekran

en: Lower volume
pl: Zmniejsza głośność

en: M3U Playlists
pl: Lista odtwarzania M3U

en: MPRIS2 remote control
pl: Zdalne sterowanie MPRIS2

en: Media stream is not seekable
pl: Strumień nagrania nie posiada możliwości przeszukiwania

en: Media to play
pl: Określa nagranie do odtworzenia

en: Message
pl: Informacja

en: Mini Mode
pl: Tryb miniaturowy

en: Minimize to tray
pl: Zminimalizuj

en: Move Down
pl: Przemieszcza element listy w dół

en: Move Up
pl: Przemieszcza element listy w górę

en: Mute
pl: Wyciszenie

en: Mute volume
pl: Wycisza dźwięk

en: Next Track
pl: Przechodzi do następnego nagrania

en: Next track
pl: Przechodzi do następnego nagrania

en: No available plugin installer was found.
pl: Nie znaleziono dostępnego instalatora wtyczki.

en: No installed plugins found on this system
pl: Brak zainstalowanych wtyczek

en: None
pl: Brak

en: Nordic
pl: Nordyckie

en: Notify
pl: Powiadomienia

en: Open
pl: Otwórz

en: Open Containing Folder
pl: Otwórz katalog docelowy

en: Open Media Files
pl: Wybór pliku

en: Open Network Location
pl: Otwórz położenie sieciowe

en: Open _Location...
pl: Otwórz p_ołożenie...

en: Open _Recent
pl: O_statnio otwarte

en: Open a new instance
pl: Uruchamia nowe wystąpienie programu

en: Open file
pl: Otwórz plik

en: Open location
pl: Otwórz położenie

en: PLS Playlists
pl: Lista odtwarzania PLS

en: P_lugins
pl: _Wtyczki

en: P_revious Track
pl: _Poprzednie nagranie

en: Parole Media Player
pl: Odtwarzacz nagrań Parole

en: Parole Media Player cannot start.
pl: Nie można uruchomić odtwarzacza nagrań Parole.

en: Parole Plugins
pl: Wtyczki Parole

en: Parole Settings
pl: Preferencje Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
pl: Program może zostać zminimalizowany do obszaru powiadamiania.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
pl: Parole zapewnia odtwarzanie lokalnych plików mediów, wliczając w to pliki filmowe z napisami, dźwiękowe płyty CD, płyty DVD, oraz strumienie na żywo. Parole może być także rozbudowywane w oparciu o wtyczki.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
pl: Parole jest nowoczesnym i prostym odtwarzaczem mediów opartym o szkielet GStreamer i napisanym, aby jak najlepiej pasować do pulpitu Xfce. Jest zaprojektowany z myślą o prostocie, szybkości i niskim zużyciu zasobów systemu.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
pl: Program Parole jest już uruchomiony. Proszę użyć opcji -i, aby uruchomić nowe wystąpienie.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
pl: Do odtworzenia tego pliku, wymagany jest pakiet <b>%s</b>.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
pl: Do odtworzenia tego pliku, wymagany jest pakiet <b>%s</b>.
    Można zainstalować go automatycznie.

en: Pause
pl: Wstrzymuje odtwarzanie

en: Permission denied
pl: Brak dostępu

en: Persian
pl: Perskie

en: Play
pl: Rozpoczyna odtwarzanie

en: Play Disc
pl: Odtwórz płytę

en: Play opened files
pl: Odtwarzanie otwieranych plików

en: Play or pause if already playing
pl: Rozpoczyna lub wstrzymuje odtwarzanie

en: Play your media
pl: Odtwarza nagrania dźwiękowe i wideo

en: Play/Pause
pl: Rozpoczyna/wstrzymuje odtwarzanie

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
pl[0]: Lista odtwarzania (%i rozdział)
pl[1]: Lista odtwarzania (%i rozdziały)
pl[2]: Lista odtwarzania (%i rozdziałów)
pl[3]: Lista odtwarzania (%i rozdziałów)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
pl[0]: Lista odtwarzania (%i element)
pl[1]: Lista odtwarzania (%i elementy)
pl[2]: Lista odtwarzania (%i elementów)
pl[3]: Lista odtwarzania (%i elementów)

en: Playlist files
pl: Pliki list odtwarzania

en: Please check your installation
pl: Proszę sprawdzić poprawność instalacji

en: Please check your installation.
pl: Proszę sprawdzić poprawność instalacji.

en: Please choose a supported playlist format
pl: Proszę wybrać format listy odtwarzania

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
pl: Proszę zgłaszać błędy na stronie https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
pl: Proszę o uruchomić program ponownie, aby wprowadzić zmiany.

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Plugin failed to load
pl: Nie udało się wczytać wtyczki

en: Position:
pl: Położenie:

en: Previous Track
pl: Przechodzi do poprzedniego nagrania

en: Previous track
pl: Przechodzi do poprzedniego nagrania

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Quit
pl: Zakończ

en: Raise volume
pl: Zwiększa głośność

en: Remember my choice
pl: Zapamiętanie wyboru

en: Remember playlist
pl: Przechowywanie listy odtwarzania

en: Remove
pl: Usuwa pozycje z listy odtwarzania

en: Remove selected item
pl: Usuń zaznaczony element

en: Remove selected media
pl: Usuwa wybraną pozycje

en: Repeat
pl: Przełącza powtarzanie

en: Replace playlist when opening files
pl: Zastępowanie zawartości otwieranymi plikami

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Romanian
pl: Rumuńskie

en: Saturation:
pl: Nasycenie:

en: Save Playlist as...
pl: Zapisz listę odtwarzania jako...

en: Select File Types (By Extension)
pl: Typy plików (według rozszerzenia)

en: Select Subtitle File
pl: Wybór pliku

en: Select Text Subtitles...
pl: Wskaż plik napisów...

en: Select next item
pl: Wybierz następny element

en: Select previous item
pl: Wybierz poprzedni element

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
pl: Określa położenie napędu płyt Audio-CD/VCD/DVD

en: Shareable Playlist
pl: Współdzielona lista odtwarzania

en: Show Playlist
pl: Wyświetla listę odtwarzania

en: Show icon in the system tray
pl: Wyświetla ikonę w obszarze powiadamiania

en: Show menubar
pl: Pasek menu

en: Show notifications for currently playing tracks
pl: Wyświetla powiadomienia o odtwarzanych ścieżkach

en: Show visual effects when an audio file is played
pl: Wyświetlanie wizualizacji podczas odtwarzania plików dźwiękowych

en: Shuffle
pl: Przełącza losowanie kolejności

en: South European
pl: Południowoeuropejski

en: Square
pl: Kwadratowe

en: Start in embedded mode
pl: Uruchamia w trybie zintegrowanym

en: Start in fullscreen mode
pl: Uruchamia w trybie pełnego ekranu

en: Start playing opened files
pl: Rozpoczęcie odtwarzania otwartych plików

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Subtitle #%d
pl: Napisy nr %d

en: Subtitle Files
pl: Pliki napisów

en: Subtitles
pl: Napisy

en: Subtitles:
pl: Napisy:

en: Thai
pl: Tajskie

en: The stream is taking too much time to load
pl: Zbyt długi czas wczytywania strumienia

en: This development release adds a new mini mode and the ability to play or replay content by clicking the circle icons. Theming is simplified and filenames are displayed when no ID3 tags are found.
pl: To wydanie rozwojowe dodaje tryb miniaturowy i możliwość odtwarzania lub ponownego odtwarzania zawartości przez kliknięcie okrągłej ikony. Modyfikacja wyglądu jest uproszczona, nazwy plików są wyświetlane, kiedy nie znaleziono tagów ID3.

en: This development release fixes several bugs, typos, and historical details present in the documentation. Tags are now processed on files delivered over HTTP/S. The clutter video backend is disabled for GTK+ 3.22 and newer due to significant API changes.
pl: To wydanie rozwojowe eliminuje niektóre błędy, literówki i uaktualnia detale w dokumentacji. Tagi są przetwarzane dla plików dostarczanych przez HTTP/S. Backend filmów clutter jest wyłączony dla GTK+ 3.22 i nowszych ze względu na zmiany w API.

en: This development release is a large cleanup of the codebase, making Parole lighter and easier to improve. All URLs have been updated to HTTPS. A large number of bugs have been resolved and a new keyboard shortcuts helper has been introduced.
pl: Wydanie to jest dużym wyczyszczeniem bazy kodu, co uczyniło Parole lżejszym i łatwiejszym w ulepszaniu. Wszystkie adresy URL zostały zaktualizowane do HTTPS. Duża liczba błędów została naprawiona, a nowy pomocnik skrótów klawiszowych został wprowadzony.

en: This is a minor translations-only release.
pl: Jest to niewielkie wydanie tylko z tłumaczeniami.

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
pl: To wydanie zawiera kompletne przejście na Gtk+3, usprawnienia interfejsu (menu) oraz usprawnione listy odtwarzania. Ponadto dodany został nowy plugin (MPRIS2) a pozostałe zostały zaktualizowane. Duża część grafik została poprawiona oraz od teraz parole domyślnie używa GStreamer1.0.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
pl: To wydanie naprawia problem z detekcją lokalizacji dysku DVD.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
pl: To wydanie poprawia proces budowania kodu i zawiera kilka poprawek. Aktualizacja ta jest stabilna i zalecana dla wszystkich użytkowników.

en: This release marks the first stable release of the 1.0 series. A new Automatic video output option was added to improve usage on virtual machines and low power devices. A large number of bugs were also resolved, making this release suitable for all users.
pl: To wydanie jest pierwszą stabilną wersją serii 1.0. Dodano nową opcję automatycznego wyjścia wideo, aby poprawić działanie na maszynach wirtualnych i urządzeniach małej mocy. Naprawiono również wiele błędów, dzięki czemu to wydanie jest odpowiednie dla wszystkich użytkowników.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
pl: To wydanie rozwojowe czyści nieużywane elementy GTK3, dodaje funkcję "idź do pozycji" i naprawia kilka błędów.

en: Toggle fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

en: Toggle menubar
pl: Przełącz pasek menu

en: Toggle playlist
pl: Przełącz listę odtwarzania

en: Track %i
pl: Ścieżka %i

en: Tray icon
pl: Ikona obszaru powiadamiania

en: Tray icon plugin
pl: Ikona obszaru powiadamiania

en: Turkish
pl: Tureckie

en: Type %s --help to list all available command line options
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać pełną listę opcji wiersza poleceń.

en: Unable to install missing codecs.
pl: Nie można zainstalować brakujących kodeków.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
pl: Nie można wczytać wtyczki „%s”. Proszę sprawdzić poprawność instalacji programu GStreamer.

en: Unable to open default web browser
pl: Nie można otworzyć domyślnej przeglądarki internetowej

en: Unicode
pl: Unikod

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown Album
pl: Nieznany album

en: Unknown Artist
pl: Nieznany wykonawca

en: Unknown Song
pl: Nieznany utwór

en: Unknown playlist format
pl: Nieznany format listy odtwarzania

en: Unmute
pl: Wyłącz wyciszenie

en: Unmute (restore) volume
pl: Wyłącza wyciszenie głośności

en: Video
pl: Pliki wideo

en: Vietnamese
pl: Wietnamskie

en: View
pl: Widok

en: Visit Parole website
pl: Strona główna programu

en: Visit Website
pl: Odwiedź stronę

en: Visualization type:
pl: Rodzaj wizualizacji:

en: Volume
pl: Głośność

en: Volume _Down
pl: Z_mniejsz głośność

en: Volume _Up
pl: Z_większ głośność

en: Western
pl: Zachodnie

en: X Window System (No Xv)
pl: System X Window (brak Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
pl: System X Window (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
pl: [PLIK...] - Odtwarza nagrania dźwięku i wideo

en: _About
pl: _O programie

en: _Aspect Ratio
pl: _Proporcje obrazu

en: _Audio
pl: _Dźwięk

en: _Audio Menu
pl: Menu ścieżek _dźwiękowych

en: _Audio Track
pl: Ścieżka _dźwiękowa

en: _Chapter Menu
pl: Menu _rozdziałów

en: _Chapters
pl: _Rozdziały

en: _Clear recent items...
pl: _Wyczyść ostatnie elementy...

en: _Contents
pl: _Spis treści

en: _DVD Menu
pl: Menu płyty _DVD

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Leave Fullscreen
pl: _Opuść pełny ekran

en: _Media
pl: _Nagranie

en: _Mute
pl: _Wycisz

en: _Next
pl: _Następny

en: _Next Track
pl: _Następne nagranie

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open...
pl: _Otwórz...

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: _Play
pl: _Odtwórz

en: _Playback
pl: _Odtwarzanie

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Previous
pl: _Poprzedni

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Repeat
pl: _Powtarzanie

en: _Report a Bug...
pl: Zgłoś _błąd...

en: _Save Playlist...
pl: _Zapisz listę odtwarzania...

en: _Shuffle
pl: _Losowa kolejność

en: _Subtitles
pl: _Napisy

en: _Title Menu
pl: Menu _tytułów

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Video
pl: _Wideo

en: by
pl: w wykonaniu

en: on
pl: z albumu
