spacefm - en to pl translation catalogue (1241 entries)

en: 	<b>! overwrite file with link !</b>
pl: »<b>! nadpisz plik dowiązaniem !</b>

en: 	<b>( link )</b>
pl: 	<b>( dowiązanie )</b>

en: 
    %s %s
    Error: %s
pl: 
    %s %s
    Błąd: %s

en: 
    Auto-Unmount: %s
pl: 
    Automatycznie odmontuj: %s

en: 
    Automount: %s
pl: 
    Automatycznie montuj: %s

en: 
    Automount: error: no mount command available
pl: 
    Automontowanie: błąd: brak polecenia montowania

en: 
    Complete!
pl: 
    Zakończono!

en: 
    ELEMENT:       OPTIONS & ARGUMENTS:
pl: 
    ELEMENT: OPCJE & ARGUMENTY:

en: 
    EXAMPLE SCRIPT:
pl: 
    PRZYKŁAD SKRYPTU:

en: 
    EXAMPLE WITH COMMANDS:
pl: 
    PRZYKŁAD Z KOMENDAMI:

en: 
    For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
pl: 
    Po pełną dokumentację i przykłady patrz instrukcję obsługi SpaceFM:

en: 
    INTERNAL COMMANDS:
pl: 
    WEWNĘTRZNE KOMENDY:

en: 
    The following arguments may be used as shown above:
pl: 
    Następujące argumenty mogą być wykorzystywane jak pokazano powyżej:

en:     @FILE    A text file from which to read a value.  In some cases this file
                 is monitored, so writing a new value to the file will update the
                 element.  In other cases, the file specifies an initial value.
pl: @ FILE Plik tekstowy, z którego można odczytać wartość.
    W niektórych przypadkach plik ten jest monitorowany, więc
    pisząc nową wartość do pliku aktualizuje element.
    W innych przypadkach, plik określa wartość początkową.

en:     ICON     An icon name, eg:  gtk-open
pl: IKONA Nazwa ikony, np.: gtk-open

en:     SAVEFILE A viewer's or editor's contents are saved to this file.
pl: SAVEFILE Zawartość podglądu lub edytora są zapisywane do tego pliku.

en:     STOCK    %s
pl: SERIA %s

en:     spacefm --dialog|-g {ELEMENT [OPTIONS] [ARGUMENTS...]} ...
pl: spacefm --dialog|-g {ELEMENT [OPCJE] [ARGUMENTY...]} ...

en:     spacefm -g --label "A message" --button ok
pl: spacefm -g --label "Wiadomość" --button ok

en:    !Link → %s (missing)
pl: !Dowiązanie → %s (brakujące)

en:    !Link → %s/ (missing)
pl: !Dowiązanie → %s/ (brakujące)

en:    !Link → ( error reading target )
pl: !Dowiązanie → (błąd podczas odczytywania celu)

en:    Link → %s
pl: Dowiązanie → %s

en:    Link → %s (%s)
pl: Dowiązanie → %s (%s)

en:    Link → %s/
pl: Dowiązanie → %s/

en:  %s free / %s
pl: %s wolne / %s

en:  ( AN ENTIRE DEVICE )
pl: (CAŁE URZĄDZENIE)

en:  A_uto Rename
pl: Zm_ień nazwę automatycznie

en:  As Root
pl: Jako root

en:  Auto Re_name All
pl: Zmi_eń wszystkie nazwy automatycznie

en:  _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: !Link-> %s (missing)
pl: !Dowiązanie -> %s (nie istnieje)

en: # SpaceFM Session File
    
    # THIS FILE IS NOT DESIGNED TO BE EDITED - it will be read and OVERWRITTEN
    
    # If you delete all session* files, SpaceFM will be reset to factory defaults.
pl: # SpaceFM plik sesji
    
    TEN PLIK NIE JEST PRZEZNACZONY DO EDYCJI - będzie czytany i NADPISYWANY
    
    # Jeśli skasujesz wszystkie pliki session* , SpaceFM zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych.

en: $ cat /home/user/example
pl: $ cat /home/user/przykład

en: %d error %s
pl: %d błąd %s

en: %d errors %s
pl: %d błędy %s

en: %d file, %s | %d files, %s
pl[0]: %d plik, %s
pl[1]: %d pliki, %s
pl[2]: %d pliki, %s

en: %d files | %d files
pl[0]: %d pliki
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d pliki

en: %d folder | %d folders
pl[0]: %d katalog
pl[1]: %d katalogi
pl[2]: %d katalogi

en: %s	( %lu bytes )
pl: %s	( %lu bajtów )

en: %s  ( %lu bytes )
pl: %s  ( %lu bajtów )

en: %s  (%s)  %s remaining
pl: %s (%s) %s pozostało

en: %s %s Digital Camera
pl: %s %s Aparat cyfrowy

en: %s %s Music Player
pl: %s %s Odtwarzacz muzyczny

en: %s ( %lu bytes )
pl: %s ( %lu bajtów )

en: %s Backup %s
pl: %s Kopia Zapasowa %s

en: %s Drive
pl: %s napęd

en: %s Removable Volume
pl: %s wolumin przenośny

en: %s Restore %s
pl: %s Przywróć %s

en: %s Volume
pl: %s Wolumin

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can check it.
pl: %s jest aktualnie zamontowany.Zanim go sprawdzisz musisz go odmontować.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can format it.
pl: %s jest aktualnie zamontowany.Zanim go sformatujesz musisz go odmontować.

en: %s is currently mounted.  You must unmount it before you can restore it.
pl: %s jest aktualnie zamontowany.Zanim go sprawdzisz musisz go przywrócić.

en: %s%d item   %s | %s%d items   %s
pl[0]: %s %d element   %s
pl[1]: %s %d elementy  %s
pl[2]: %s %d elementów   %s

en: %s%d visible (%s)   %s | %s%d visible (%s)   %s
pl[0]: %s %d widoczny (%s)   %s
pl[1]: %s %d widoczne (%s)   %s
pl[2]: %s %d widocznych (%s)   %s

en: %s/%s Drive
pl: %s/%s napęd

en: & _Open
pl: &_Otwórz

en: '%s' is not an internal command
pl: '%s' nie jest wewnętrznym poleceniem

en: ( broken link )
pl: ( błędne dowiązanie )

en: ( file contents are not valid UTF-8 )
pl: (Zawartość pliku nie jest zgodna z UTF-8)

en: ( leave blank for current user )
pl: (pozostaw puste dla aktualnego użytkownika)

en: ( multiple files )
pl: ( wiele plików )

en: ( multiple types )
pl: ( wiele typów )

en: ( no name )
pl: ( bez nazwy )

en: ( no subfolder )
pl: ( brak podfolderów )

en: ( no udev device )
pl: (brak urządzenia udev )

en: ( none )
pl: ( puste )

en: ( read link error )
pl: ( błąd odczytu dowiązania )

en: (disabled)
pl: (wyłączony)

en: (no files)
pl: (brak plików)

en: (none)
pl: (puste)

en: (optional)
pl: (opcjonalnie)

en: (requires reload)
pl: (wymagane przeładowanie)

en: --------       --------------------
pl: --------     --------------------

en: --dialog must be first option
pl: -- dialog musi być pierwszą opcją

en: --socket-cmd must be first option
pl: --socket-cmd musi być pierwszą opcją

en: /home/user/Example Filename.ext
pl: /home/user/Przykład Nazwapliku.rozszerzenie

en: 1 file
pl: 1 plik

en: 12 G free / 200 G   52 items
pl: 12 G wolne / 200 G 52 elementy

en: :floppy
pl: :stacja dyskietek

en: :optical
pl: :czytnik płyt

en: <b>( same size )</b>
pl: <b>( ten sam rozmiar )</b>

en: <b>( same time )</b>
pl: <b>( ten sam czas )</b>

en: <b>Co_mpress:</b>
pl: <b>Ko_mpresja:</b>

en: <b>Count:</b>
pl: <b>Liczba:</b>

en: <b>E_xtension:</b>
pl: <b>R_ozszerzenie:</b>

en: <b>Ex_tract:</b>
pl: <b>_Wypakowanie:</b>

en: <b>File Content</b>
pl: <b>Zawartość pliku</b>

en: <b>File List</b>
pl: <b>Lista plików</b>

en: <b>File Size</b>
pl: <b>Rozmiar pliku</b>

en: <b>File Types to Search</b>
pl: <b>Typy plików do wyszukania</b>

en: <b>File _Name:</b>
pl: <b>_Nazwa pliku:</b>

en: <b>Filename already exists.</b>  Please rename or select an action.
pl: <b>Plik o podanej nazwie już istnieje.</b> Proszę zmienić nazwę lub wybrać opcję.

en: <b>Filename:</b>
pl: <b>Nazwa pliku:</b>

en: <b>Folder Name:</b>
pl: <b>Nazwa katalogu:</b>

en: <b>Folder _Name:</b>
pl: <b>Nazwa _katalogu:</b>

en: <b>Folder already exists.</b>  Please rename or select an action.
pl: <b>Katalog o podanej nazwie już istnieje.</b> Proszę zmienić nazwę lub wybrać opcję.

en: <b>Group:</b>
pl: <b>Grupa:</b>

en: <b>Icons</b>
pl: <b>Ikony</b>

en: <b>Last Modified</b>
pl: <b>Ostatnio zmodyfikowany</b>

en: <b>Li_st:</b>
pl: <b>Li_stowanie:</b>

en: <b>Link _Name:</b>
pl: <b>_Nazwa dowiązania:</b>

en: <b>Link _Target:</b>
pl: <b>Cel _dowiązania:</b>

en: <b>Margins</b>
pl: <b>Marginesy</b>

en: <b>Open Co_mmand:</b>
pl: <b> P_olecenie otwierające:</b>

en: <b>Opens _With:</b>
pl: <b>Otwórz _przez:</b>

en: <b>Other:</b>
pl: <b>Inne:</b>

en: <b>Owner:</b>
pl: <b>Właściciel:</b>

en: <b>P_ath:</b>
pl: <b>Ścieżk_a:</b>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* create parent</i>
pl: <b>Ś_cieżka:</b>   <i>* utwórz nadrzędny</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
pl: <b>Ś_cieżka:</b>   <i>* nadpisz istniejący plik</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as file</i>
pl: <b>Ś_cieżka:</b>   <i>istnieje jako plik</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>exists as folder</i>
pl: <b>Ś_cieżka:</b>   <i>istnieje jako katalog</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>original</i>
pl: <b>Ścieżk_a:</b>   <i>orginalna</i>

en: <b>P_ath:</b>   <i>parent exists as file</i>
pl: <b>Ś_cieżka:</b>   <i>nadrzędny istnieje jako plik</i>

en: <b>Places to Search</b>
pl: <b>Ścieżki do przeszukania</b>

en: <b>Propertie_s:</b>
pl: <b>Właś_ciwości:</b>

en: <b>Search Result:</b>
pl: <b>Wyniki wyszukiwania:</b>

en: <b>Size On Disk:</b>
pl: <b>Rozmiar na dysku:</b>

en: <b>Total Size:</b>
pl: <b>Całkowity rozmiar:</b>

en: <b>Type:</b>
pl: <b>Typ:</b>

en: <b>Unmoun_t:</b>
pl: <b>Odmoun_tuj:</b>

en: <b>_Accessed:</b>
pl: <b>Używ_any:</b>

en: <b>_Filename:</b>
pl: <b>Na_zwa pliku:</b>

en: <b>_Filename:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
pl: <b>Na_zwa pliku:</b>   <i>* nadpisz istniejący plik</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as file</i>
pl: <b>Na_zwa pliku:</b>   <i>istnieje jako plik</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>exists as folder</i>
pl: <b>Na_zwa pliku:</b>   <i>istnieje jako katalog</i>

en: <b>_Filename:</b>   <i>original</i>
pl: <b>Nazwa _pliku:</b>   <i>orginalna</i>

en: <b>_Group:</b>
pl: <b>_Grupa:</b>

en: <b>_Location:</b>
pl: <b>_Położenie:</b>

en: <b>_Modified:</b>
pl: <b>Z_modyfikowany:</b>

en: <b>_Mount:</b>
pl: <b>_Montuj:</b>

en: <b>_Name:</b>
pl: <b>_Nazwa:</b>

en: <b>_Name:</b>   <i>* overwrite existing file</i>
pl: <b>_Nazwa:</b>   <i>* nadpisz istniejący plik</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as file</i>
pl: <b>_Nazwa:</b>   <i>istnieje jako plik</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>exists as folder</i>
pl: <b>_Nazwa:</b>   <i>istnieje jako katalog</i>

en: <b>_Name:</b>   <i>original</i>
pl: <b>_Nazwa:</b>   <i>orginalna</i>

en: <b>_Owner:</b>
pl: <b>_Właściciel:</b>

en: <b>_Parent:</b>
pl: <b>Na_drzędny:</b>

en: <b>_Parent:</b>   <i>* create parent</i>
pl: <b>Na_drzędny:</b>   <i>* utwórz nadrzędny</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>original</i>
pl: <b>Na_drzędny:</b>   <i>orginalny</i>

en: <b>_Parent:</b>   <i>parent exists as file</i>
pl: <b>Na_drzędny:</b>   <i>nadrzędny istnieje jako plik</i>

en: <b>_Target:</b>
pl: <b>_Cel:</b>

en: <b>_Template:</b>
pl: <b>_Szablon</b>

en: A_bove Others
pl: Pona_d innymi

en: A_dd
pl: D_odaj

en: A_ll Apps
pl: W_szystkie aplikacje

en: A_pply
pl: Z_astosuj

en: A_s Root
pl: J_ako root

en: A_verage Remain
pl: Średni _pozostały

en: Aborting tasks...
pl: Przerywam zadania...

en: Accessing
pl: Dostęp

en: Action Icons
pl: Ikony akcji

en: Activates a menu item by emitting its shortcut key
pl: Aktywuje pozycję menu przez emitowanie jego skrótu klawiszowego

en: Add a progress bar
pl: Dodaj pasek postępu

en: Add an icon
pl: Dodaj ikonę

en: Add an image
pl: Dodaj obrazek

en: All Files and Folders
pl: Wszystkie pliki i foldery

en: All Icons
pl: Wszystkie ikony

en: All _Workspaces
pl: Każdy _obszar roboczy

en: Always show the tab bar
pl: Zawsze wyświetlaj panel kart

en: An application is preventing the volume "%s" from being unmounted
pl: Aplikacja blokuje wolumin "%s" przed odmontowaniem.

en: An error occured renaming this desktop item.
pl: Wystąpił błąd zmiany nazwy tego elementu pulpitu

en: Animations
pl: Animacje

en: Any
pl: Każdy

en: Appl_y
pl: _Zastosuj

en: Application
pl: Aplikacja

en: Application Icons
pl: Icony aplikacji

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Hand_lers
pl: Zarządzanie _archiwami

en: Archive Handlers
pl: Zarządzanie archiwami

en: Archive _Handlers
pl: Obsługa arc_hiwów

en: Are you sure?
pl: Jesteś pewien?

en: Arrange _Icons
pl: Uporządkuj _ikony

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Audio CD
pl: Dysk audio

en: Audio CDs cannot be mounted, use music players to play the audio tracks
pl: Dysk CD Audio nie może zostać zamontowany, użyj odtwarzacza muzyki aby odtworzyć ścieżki audio.

en: Audio Disc
pl: Dysk audio

en: Audio Files (mp3, ogg,...)
pl: Pliki audio (mp3, ogg,...)

en: Auto Rename
pl: Auto zmiana nazwy

en: Auto Run On Audio CD
pl: Uruchom automatycznie po włożeniu Audio CD

en: Auto Run On Insert
pl: Uruchom automatycznie po włożeniu

en: Auto Run On Mount
pl: Uruchom automatycznie przy zamontowaniu

en: Auto Run On Remove
pl: Uruchom automatycznie przy usuwaniu

en: Auto Run On Unmount
pl: Uruchom automatycznie przy odmontowaniu

en: Auto Run On Video DVD
pl: Uruchom automatycznie po włożeniu dysku Wideo DVD

en: Auto _Run
pl: _Uruchom automatycznie

en: Auto-Mount Volumes
pl: Automatycznie zamontuj zasoby

en: Auto-_Hide Manager
pl: Automatycznie- _ukryj menadżera

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Automatic Mount Point Dirs
pl: Punkt montowania automatycznego

en: Back
pl: Wstecz

en: Back History
pl: Wstecz historia

en: Background:
pl: Tło:

en: Backup
pl: Kopia zapasowa

en: Bl_acklist:
pl: Cz_arna lista:

en: Blank CD-R Disc
pl: Pusty dysk CD-R

en: Blank CD-RW Disc
pl: Pusty dysk CD-RW

en: Blank DVD+R Disc
pl: Pusty dysk DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
pl: Pusty dysk DVD+RW

en: Blank DVD-R Disc
pl: Pusty dysk DVD-R

en: Blank DVD-RAM Disc
pl: Pusty dysk DVD-RAM

en: Blank DVD-RW Disc
pl: Pusty dysk DVD-RW

en: Blank discs cannot be mounted, use a CD recording application to record audio or data on the disc
pl: Puste dyski nie mogą zostać zamontowane, użyj programu do nagrywania aby nagrać dane na dysk.

en: Block Device
pl: Urządzenia blokowe

en: Bookmark
pl: Zakładka

en: Bookmark _Icon
pl: _Ikona zakładki

en: Bookmarks:
pl: Zakładki:

en: Bottom:
pl: Dół:

en: Broken Link
pl: Błędne dowiązanie

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Browse the file system
pl: Przeglądaj system plików

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Built-In Command
pl: Wbudowana komenda

en: Built-In Toolbar Item
pl: Wbudowany pasek narzędzi

en: By _Date
pl: Po _dacie

en: By _Name
pl: Po _nazwie

en: By _Size
pl: Według _rozmairu

en: By _Type
pl: Według _typu

en: Bytes
pl: Bajty

en: CD-R Disc
pl: Dysk CD-R

en: CD-ROM Disc
pl: Dysk CD-ROM

en: CD-RW Disc
pl: Dysk CD-RW

en: CHECK AS ROOT
pl: SPRAWDŹ JAKO ROOT

en: CRemain
pl: Pozostały obecny

en: C_hoose
pl: Wybie_rz

en: C_olumns
pl: K_olumny

en: C_opy
pl: K_opiuj

en: C_reate
pl: U_twórz

en: C_urrent Speed
pl: A_ktualna prędkość

en: Calculating...
pl: Obliczanie...

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cannot create temporary directory
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: Cannot set missing element '%s'
pl: Nie można przydzielić brakującego elementu '% s'

en: Case Sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość liter

en: Change Desktop Item Name
pl: Zmień nazwę skrótu na pulpicie

en: Change Item Name
pl: Zmień Nazwę

en: Change Label As Root
pl: Zmień etykietę jako root

en: Change Volume Label
pl: Zmień etykietę zasobu

en: Change:
pl: Zmień:

en: Changing...
pl: Zmieniam...

en: Check As Root
pl: Sprawdź jako root

en: Check As Root %s
pl: Sprawdź jako  root %s

en: Checkbox
pl: Pole wyboru

en: Choose Application
pl: Wybierz aplikację

en: Choose Backup For Restore
pl: Wybierz kopie zapasową do przywrócenia

en: Choose Custom Executable
pl: Wybierz własny program

en: Choose Desktop Font
pl: Wybierz czcionkę pulpitu

en: Choose Executable
pl: Wybierz program

en: Choose Folder
pl: Wybierz katalog

en: Choose HTML Browser
pl: Wybierz przeglądarkę HTML

en: Choose Handler Plugin File
pl: Wybierz plik wtyczki

en: Choose Icon
pl: Wybierz lokalizacje

en: Choose Location
pl: Wybierz lokalizacje

en: Choose Plugin File
pl: Wybierz plik wtyczki

en: Choose User's Manual Location
pl: Wybierz położenie podręcznika użytkownika

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Click runs executables
pl: Kliknięcie uruchamia pliki wykonywalne

en: Close the dialog
pl: Zamknij okno dialogowe

en: Co_mpress Commands:
pl: Ko_mendy kompresji:

en: Comm_and
pl: Pol_ecenie

en: Command
pl: Polecenie

en: Command Line Too Long
pl: Za długa linia komendy

en: Command _Line
pl: Wiersz po_leceń

en: Command not found
pl: Polecenie nieznalezione

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Compact Flash Drive
pl: Karta pamięci Compact Flash

en: Con_text
pl: Kon_tekst

en: Conf_igure
pl: Konf_iguracja

en: Confirm Delete
pl: Potwierdź skasowanie

en: Confirm Delete As Root
pl: Potwierdź skasowanie jako root

en: Confirm Remove
pl: Potwierdź usunięcie

en: Confirm delete/remove
pl: Potwierdzanie usunięcia

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Confirmation/Input Message:
pl: Wiadomość potwierdzenia/komunikatu:

en: Content
pl: Zawartość

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Cop_y
pl: Kopiu_j

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy (Ctrl+Drag)
pl: Kopiuj (Ctrl+Przeciągnij)

en: Copy As Root
pl: Kopiuj jako root

en: Copy Command Error
pl: Skopiuj błąd polecenia

en: Copy Desktop File
pl: Kopiuj plik desktop

en: Copy Pa_rent
pl: Kopiuj _nadrzędny

en: Copy _Name
pl: Kopiuj _nazwę

en: Copy _Path
pl: Kopiuj _ścieżkę

en: Copy _Target
pl: Kopiuj _cel

en: Copy%s
pl: Kopiuj%s

en: Copy:
pl: Kopiuj:

en: Copying from folder:
pl: Kopiowanie z katalogu:

en: Copying...
pl: Kopiowanie...

en: Copyright (C) 2015    GPL3+
pl: Copyright (C) 2015 GPL3+

en: Cre_ate subfolder(s)
pl: Utwórz podk_atalog(i)

en: Create Archive
pl: Utwórz archiwum

en: Create Link To
pl: Utwórz dowiązanie do

en: Create Link%s
pl: Utwórz dowiązanie%s

en: Create New File%s
pl: Utwórz nowy plik%s

en: Create New Folder%s
pl: Utwórz nowy katalog%s

en: Create Parent Folder
pl: Utwórz katalog nadrzędny

en: Creating
pl: Tworzenie

en: Creating Dir
pl: Tworzenie katalogu

en: Creating Link
pl: Tworzenie dowiązania

en: Creation Failed
pl: Nieudane utworzenie

en: Cu_t
pl: Wytni_j

en: Current
pl: Obecnie

en: Current Panel
pl: Obecny panel

en: Current Re_main
pl: Pozo_stały obecny

en: Current Tab
pl: Obecna karta

en: Current: Disable
pl: Aktualnie: wyłączone

en: Current: Enable
pl: Aktualnie: włączone

en: Current: Hide
pl: Aktualnie: ukryte

en: Current: Show
pl: Aktualnie: pokazane

en: DELETE AS ROOT
pl: SKASUJ JAKO ROOT

en: DIR            eg '/etc'
pl: KATALOG np '/etc'

en: DVD+R Disc
pl: Dysk DVD+R

en: DVD+RW Disc
pl: Dysk DVD+RW

en: DVD-R Disc
pl: Dysk DVD-R

en: DVD-RAM Disc
pl: Dysk DVD-RAM

en: DVD-ROM Disc
pl: Dysk DVD-ROM

en: DVD-RW Disc
pl: Dysk DVD-RW

en: D_escending
pl: M_alejąco

en: Data Dir
pl: Katalog danych

en: Date Format:
pl: Format daty:

en: De_vices
pl: Urząd_zenia

en: Defa_ults
pl: Do_myślne

en: Default
pl: Domyślnie

en: Default Drag Action:
pl: Domyślna opcja przeciągania:

en: Default Mount Options
pl: Domyślne opcje montowania

en: Delete %d selected item ? | Delete %d selected items ?
pl[0]: Usunąć %d zaznaczony element ?
pl[1]: Usunąć %d zaznaczone elementy ?
pl[2]: Usunąć %d zaznaczonych elementów ?

en: Delete %d selected item as root ? | Delete %d selected items as root ?
pl[0]: Usunąć %d zaznaczony element jako root ?
pl[1]: Usunąć %d zaznaczone elementy jako root ?
pl[2]: Usunąć %d zaznaczonych elementów jako root ?

en: Delete As Root
pl: Skasuj jako root

en: Delete:
pl: Usuń:

en: Deleting...
pl: Usuwanie...

en: Design Mode Help
pl: Pomoc trybu projektowania wyglądu

en: Desktop _Settings
pl: Ustawienia _pulpitu

en: Destination directory "%1$s" is contained in source "%2$s"
pl: Katalog docelowy "%1$s" jest zawarty w ścieżce źródłowej "%2$s"

en: Destination same as source
pl: Cel taki sam jak źródło

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device "%s" not found in file system device table
pl: Urządzenie "%s" nie zostało znalezione w systemowym pliku tabeli urządzeń

en: Device Hand_lers
pl: Obsłu_ga urządzeń

en: Device Handlers
pl: Zarządzanie urządzeniami

en: Device Icons
pl: Ikony urządzeń

en: Device Is Mounted
pl: Urządzenie jest zamontowane

en: Device Label
pl: Etykieta urządzenia

en: Device Mount Point
pl: Miejsce zamontowania urządzenia

en: Device Properties
pl: Właściwości urządzenia

en: Device UDI
pl: Urządzenie UDI

en: Device manager key shortcuts are disabled in HAL mode
pl: Skróty klawiszowe Menedżera urządzeń są wyłączone w trybie HAL

[ctx: Devices|Open|]
en: Open In _Tab
pl: O_twórz w karcie

en: Dir Write Access
pl: Dostęp do zapisu katalogu

en: Directory
pl: Folder

en: Directory doesn't exist
    
    %s
pl: Katalog nie istnieje
    
    %s

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Do_wn
pl: _Dół

en: Don't know how to open the file
pl: Nie wiem jak otworzyć plik

en: Don't load saved tabs
pl: Nie wczytuj zapisanych kart

en: Done
pl: Zakończone

en: Drive
pl: Napęd

en: Dynamic resize requires width and height > 0
pl: Dynamiczna zmiana rozmiaru wymaga szerokości i wysokości> 0

en: EVENTS
    ------
pl: ZDARZENIA
    -------

en: E_dit As Root
pl: E_dytuj jako root

en: E_xecute
pl: W_ykonaj

en: E_xit
pl: O_puść

en: E_xport
pl: E_ksportuj

en: Edi_t
pl: Edyt_uj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Edit As _Root
pl: Edytuj jako _root

en: Edit Command Line
pl: Edycja wiersza poleceń

en: Edit Rule
pl: Edytuj regułę

en: Edit u_devil.conf
pl: Edytuj u_devil.conf

en: Editor Font
pl: Edytor czcionki

en: Editor Not Set
pl: Nie wybrano edytora

en: Editor:
pl: Edytor:

[ctx: Edit|CopyTo|]
en: _Tab
pl: _Karty

[ctx: Edit|MoveTo|]
en: _Tab
pl: _Karty

en: Elapsed
pl: Upłynął

en: Empty File
pl: Pusty plik

en: Empty Folder
pl: Pusty katalog

en: Ena_ble Handler
pl: Włącz o_bsługę

en: Ena_ble as a default opener
pl: Włącz jako domyślną o_bsługę

en: Enable
pl: Włącz

en: Enter Handler Plugin URL
pl: Wprowadź URL wtyczki

en: Enter Plugin URL
pl: Wprowadź URL wtyczki

en: Enter SpaceFM Handler Plugin URL:
    
    (wget will be used to download the handler plugin file)
pl: Podaj URL wtyczki SpaceFM:
    
    (zostanie wykorzystany wget by pobrać plik wtyczki)

en: Enter SpaceFM Plugin URL:
    
    (wget will be used to download the plugin file)
pl: Podaj URL wtyczki SpaceFM
    
    (zostanie wykorzystany wget by pobrać plik wtyczki)

en: Err_ors
pl: Błęd_y

en: Error
pl: Błąd

en: Error <i>%s</i>
pl: Błąd <i>%s</i>

en: Error Creating Temp Directory
pl: Błąd przy tworzeniu katalogu tymczasowego

en: Error hiding files
pl: Błąd ukrycia plików

en: Error reading file
pl: Błąd odczytu pliku

en: Error reading plugin file %s
pl: Błąd podczas odczytu pliku wtyczki %s

en: Error reading root settings from %s/spacefm/  Commands run as root may present a security risk
pl: Błąd podczas odczytu ustawień z %s/spacefm/ . Polecenia uruchamiane jako root mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa.

en: Error saving file
pl: Błąd podczas zapisu pliku

en: Error writing temporary file
pl: Błąd zapisu pliku tymczasowego

en: Error writing to file
pl: Błąd zapisu do pliku

en: Error: Unable to establish connection with FAM.
    
    Do you have "FAM" or "Gamin" installed and running?
pl: Błąd: Nie można nawiązać połączenia z FAM.
    
    Czy "FAM" lub "Gamin" jest zainstalowany i działa?

en: Error: Unable to save session file
    
    ( %s )
pl: Błąd: Nie można zapisać pliku sesji
    
     (%s)

en: Error: Unable to save session file.  Do you want to exit without saving?
    
    ( %s )
pl: Błąd: Nie można zapisać pliku sesji.Czy chcesz zakończyć bez zapisywania?
    
    ( %s )

en: Errors
pl: Błędy

en: Example  1.1 M  file  -rwxr--r--  user:group  2011-01-01 01:11
pl: Przykład 1.1 M plik -rwxr--r-- użytkownik:grupa 2011-01-01 01:11

en: Example Bookmark Name
pl: Przykład nazwy zakładki

en: Example Input 0123456789
pl: Przykład wejścia 0123456789

en: Example Output 0123456789
pl: Przykład wyjścia 0123456789

en: Example:
pl: Przykład:

en: Example:
pl: Przykład:

en: Examples
pl: Przykłady

en: Execute
pl: Wykonanie

en: Export Error
pl: Błąd wyeksportowania

en: Export Plugin
pl: Eksportuj wtyczkę

en: External %s
pl: Zewnętrzny %s

en: Extract %s
pl: Wypakuj %s

en: Extract To
pl: Wypakuj do

en: Extract _To
pl: Wypakuj do...

en: F_ilename
pl: Nazwa pl_iku

en: F_iles First
pl: Najpierw p_liki

en: F_ocus
pl: P_odświetl

en: Failed to connect to the HAL daemon: %s
pl: Podłączanie do demona HAL nie powiodło się: %s

en: Fil_ename
pl: Naz_wa pliku

en: File
pl: Plik

en: File Contains:
pl: Plik zawiera:

en: File Hand_lers
pl: Obsługa p_lików

en: File Handlers
pl: Menadżery plików

en: File Is Dir
pl: Plik jest katalogiem

en: File Is Link
pl: Plik jest dowiązaniem

en: File Is Text
pl: Plik jest tekstem

en: File Manager
pl: Menadżer plików

en: File Properties
pl: Właściwości:

en: File System
pl: System plików

en: File Type Icons
pl: Ikony typu pliku

en: File Type:
pl: Typ Pliku:

en: File _Handlers...
pl: Zarządzanie _plikami...

en: File _Info
pl: _Info pliku

en: File doesn't exist
pl: Plik nie istnieje!

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename Exists
pl: Nazwa pliku istnieje

en: Find Files
pl: Znajdź pliki

en: Finished with %d error | Finished with %d errors
pl[0]: Zakończono z %d błędem
pl[1]: Zakończono z %d błędami
pl[2]: Zakończono z %d błędów

en: Finished with error
pl: Zakończono z błędem

en: Finished with error  ( exit status %d )
pl: Zakończony błędem  ( kod wyjścia %d )

en: Fit
pl: Dopasuj

en: Floppy Drive
pl: Napęd dyskietek

en: Floppy Mounted
pl: Stacja dyskietek zamontowana

en: Floppy Unmounted
pl: Stacja dyskietek odmontowana

en: Fo_cus
pl: P_odświetl

en: Fol_der
pl: Kat_alog

en: Folder
pl: Katalog

en: Folder Exists
pl: Katalog istnieje

en: Folders Fi_rst
pl: Najpierw ka_talogi

en: Follow _Dir
pl: Śledź fol_der

en: Follow state
pl: Śledź stan

en: Font:
pl: Czcionka:

en: For full documentation and examples see the SpaceFM User's Manual:
pl: Dla pełnej dokumentacji i przykładów zobacz SpaceFM User's Manual:

en: Format
pl: Formatuj

en: Format %s
pl: Formatuj %s

en: Forward
pl: Do przodu

en: Forward History
pl: Do przodu historia

en: From:
pl: Z:

en: General
pl: Ogólne

en: Gets a property
pl: Pobiera właściwość

en: Gets a task property
pl: Pobiera właściwość zadania

en: Given device "%s" is not a volume or drive
pl: Podane urządzenie "%s" nie jest woluminem ani napędem.

en: Go to folder
pl: Idź do katalogu

[ctx: Go|]
en: _Tab
pl: Do _karty

en: Graphical SU Not Available
pl: Graficzny SU niedostępny

en: Graphical SU:
pl: Graficzne SU:

en: Greater Than:
pl: Większe niż:

en: Help Not Available
pl: Pomoc niedostępna

en: Hidden _Last
pl: Ukryte na _końcu

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide 'Close Tab' buttons
pl: Ukryj przyciski "Zamknij kartę"

en: Hide File
pl: Ukryj plik

en: Highlight _Bar
pl: Wyróżnienie _paska

en: Highlight _Text
pl: Wyróżnienie _tekstu

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Hover selects
pl: Zaznacz przez najechanie

en: I_nterface
pl: I_nterfejs

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon:
pl: Ikona:

en: If enabled, use as handler for:
pl: Jeśli włączony, użyj by obsłużyć:

en: Ignore _Hide Policy
pl: Ignoruj ukrywanie

en: Ignore _No Policy
pl: Ig_noruj brak polityki

en: Image Files
pl: Pliki obrazu

en: Image Files (jpg, png,...)
pl: Pliki obrazów (jpg, png,...)

en: Import GTK Bookmarks
pl: Importuj zakładki GTK

en: Import _File
pl: Importuj _plik

en: Import _URL
pl: _Importuj adres _URL

en: In _Panel
pl: W _panelu

en: In _Tab
pl: W _karcie

en: In folder:
pl: W katalogu:

en: Input
pl: Wejście

en: Insert as
pl: Wstaw jako

en: Install Plugin
pl: Zainstaluj wtyczkę

en: Instance exit         %e
pl: Instancja wyjście %e

en: Instance start        %e
pl: Instancja startu    %e

en: Internal Mounted
pl: Wewnętrzne zamontowane

en: Internal Unmounted
pl: Wewnętrzne odmontowane

en: International Denominations
pl: Nominały międzynarodowe

en: Invalid Destination
pl: Nieprawidłowy cel

en: Invalid Group
pl: Niewłaściwa grupa

en: Invalid Plugin
pl: Nieprawidłowa wtyczka

en: Invalid Plugin Filename
pl: Nieprawidłowa nazwa wtyczki

en: Invalid User
pl: Niewłaściwy użytkownik

en: Invalid destination
pl: Nieprawidłowe przeznaczenie

en: Invalid mount option when attempting to mount the volume "%s"
pl: Niewłaściwa opcja montowania przy próbie montowania woluminu "%s"

en: Item
pl: Element

en: Jaz Drive
pl: Napęd Jaz

en: Keep Terminal Open
pl: Pozostaw terminal otwarty

en: Key:
pl: Klawisz:

en: LABEL AS ROOT
pl: ETYKIETA JAKO ROOT

en: L_ast Location
pl: O_statnia lokalizacja

en: L_ocation
pl: L_okalizacja

en: Large Icons
pl: Duże ikony

en: Large Icons:
pl: Duże ikony:

en: Last Modified
pl: Ostatnio zmodyfikowany

en: Left:
pl: Lewo:

en: Lin_k
pl: Dowiąza_nie

en: Lin_k Target
pl: Do_wiąż cel

en: Link
pl: Dowiązanie

en: Link (Ctrl+Shift+Drag)
pl: Dowiązanie (Ctrl + Shift + przeciągnij)

en: Link Tar_get
pl: Ce_l dowiązania

en: Link Target
pl: Cel dowiązania

en: Link-> %s
pl: Dowiązanie -> %s

en: Link:
pl: Dowiąż:

en: Linking...
pl: Dowiązywanie...

en: Local Volumes
pl: Lokalne zasoby

en: Location Icons
pl: Ikony lokacji

en: MBR File
pl: Plik MBR

en: METHODS
    -------
pl: METODY
    -------

en: MIME Type
pl: Typ MIME

en: MIM_E Type:
pl: Typ MIM_E:

en: MOUNT AS ROOT
pl: ZAMONTUJ JAKO ROOT

en: Manual Opened ?
pl: Manualne otwarcie?

en: Max Pic Size To Thumbnail:
pl: Maksymalny rozmiar obrazu miniaturki:

en: Memory Stick Drive
pl: Karta pamięci Memory Stick

en: Menu Icons
pl: Ikony menu

en: Menu Item Properties
pl: Preferencje elementów menu

en: Mi_xed
pl: Mi_eszany

en: Mkdir Error
pl: Błąd Mkdir

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: Mount %s
pl: Zamontuj %s

en: Mount As Root
pl: Zamontuj jako root

en: Mount As Root %s
pl: Zamontuj jako root %s

en: Mount DEVICE or URL
pl: Montuj urządzenie lub adres

en: Mount _Dirs...
pl: _Katalogi montowania...

en: Mount _Optical
pl: Zamontuj _czytnik płyt

en: Mount _Volumes...
pl: Zamontuj _zasoby...

en: Mounted Network
pl: Zamontowana sieć

en: Mounted Other
pl: Inne zamontowane

en: Mounted _Networks
pl: Zamontowane _sieci

en: Mounted _Other
pl: Zamontowane _inne

en: Mounting a network share requires a udev (--disable-hal) build of SpaceFM.
pl: Zamontowanie zasobów sieciowych wymaga SpaceFM skompilowanego z obsługą udev'a (--disabel-hal).

en: Mov_e
pl: Przeni_eś

en: Move
pl: Przenieś

en: Move (Shift+Drag)
pl: Przesuń (Shift+Przeciągnij)

en: Move As Root
pl: Przenieś jako root

en: Move _To
pl: Przenieś _do

en: Move%s
pl: Przenieś%s

en: Move:
pl: Przenieś:

en: Moving from folder:
pl: Przenoszenie z katalogu:

en: Moving...
pl: Przenoszenie...

en: Multiple Selected
pl: Wielokrotne zaznaczenie

en: N_ew
pl: N_owej

en: Name
pl: Nazwa

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Nat_ural
pl: Nat_uralnie

en: New
pl: Nowy

en: New File
pl: Nowy plik

en: New Folder
pl: Nowy folder

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: New Tab Here
pl: Nowa karta tutaj

en: New _Bookmark
pl: Nowa _zakładka

en: New _Command
pl: Nowe _polecenie

en: New _Submenu
pl: Nowe _podmenu

en: New _Window
pl: Nowe _okno

en: New filename:
pl: Nowa nazwa pliku:

en: New folder name:
pl: Nazwa nowego katalogu:

[ctx: New|]
en: _Bookmark
pl: _Zakładkę

[ctx: New|]
en: _Tab
pl: _Kartę

[ctx: New|Radio]
en: Fil_e
pl: Pli_k

[ctx: New|Radio]
en: Fol_der
pl: Kat_alog

[ctx: New|Radio]
en: _Link
pl: _Dowiązanie

en: No file selected
pl: Nie wybrano pliku

en: No files are selected
pl: Nie wybrano plików

en: No root settings found in %s/spacefm/  Setting a root editor in Preferences should remove this warning on startup.   Otherwise commands run as root may present a security risk.
pl: Nie znaleziono ustawień w %s/spacefm/ . Ustawianie edytora dla użytkownika root w Preferencjach powinno usunąć to ostrzeżenie przy starcie. W przeciwnym razie polecenia uruchamiane jako root mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa.

en: Normal
pl: Normalny

en: OPTIONS
    -------
pl: OPCJE
    --------

en: OVERWRITE WARNING
pl: OSTRZEŻENIE NADPISANIA

en: On _Audio CD
pl: Po włożeniu _Audio CD

en: On _Insert
pl: Po włoże_niu

en: On _Mount
pl: Przy _zamontowaniu

en: On _Remove
pl: Przy _usuwaniu

en: On _Unmount
pl: Przy _odmontowaniu

en: On _Video DVD
pl: Po włożeniu dysku _Wideo DVD

en: Open Containing _Folder
pl: Otwórz _katalog zawierający

en: Open In Browser:
pl: Otwórz w przeglądarce:

en: Open In Current Tab
pl: Otwórz w aktualnej karcie

en: Open In New Tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Open In _Editor
pl: Otwórz w _edytorze

en: Open Root Window
pl: Otwórz okno użytkownika root

en: Open Terminal
pl: Otwórz terminal

en: Open URL
pl: Otwórz adres URL

en: Open URL %s
pl: Otwórz adres URL %s

en: Open With _Default
pl: Otwórz w _domyślnym

en: Open _Tab
pl: Otwórz _kartę

en: Open _URL
pl: Otwórz adres _URL

en: Open folder
pl: Otwórz katalog

en: Open folder in current tab of last used window
pl: Otwórz katalog w aktualnej karcie ostatnio używanego okna

en: Open folders in new tab of last window (default)
pl: Otwórz katalogi w nowej karcie ostatnio używanego okna (domyślne)

en: Open folders in new window
pl: Otwórz katalogi w nowym oknie

en: Open folders in panel 'P' (1-4)
pl: Otwórz katalogi w panelu 'P' (1-4)

en: Open folders using associated MIME application
pl: Otwórz katalogi w powiązanych aplikacjach MIME

en: Opened in Terminal
pl: Otwórz w konsoli

en: Opt_ions
pl: Opc_je

en: Optical Has Media
pl: Posiada nośniki optyczne

en: Optical Mounted
pl: Czytnik płyt zamontowany

en: Optical No Media
pl: Brak nośników optycznych

en: Optio_ns
pl: Op_cje

en: Overwrite All
pl: Nadpisz wszystkie

en: Overwrite Existing File
pl: Nadpisz istniejący plik

en: Overwrite Plugin ?
pl: Nadpisać wtyczkę ?

en: Overwrite Script?
pl: Nadpisać skrypt?

en: Overwrite _All
pl: Nadpisz _wszystkie

en: Overwrite?
pl: Nadpisać?

en: Owner
pl: Właściciel

en: PROPERTIES
    ----------
pl: WŁAŚCIWOŚCI
    ----------

en: P_ath
pl: Śc_ieżka

en: P_athname:
pl: Sz_ablon:

en: Pa_rent
pl: Nad_rzędny

en: Pa_use
pl: Ws_trzymaj

en: Panel
pl: _Panel

en: Panel Count
pl: Numer panelu

en: Panel _Bar
pl: Pasek _panelu

en: Panel show/hide       %e %w %p %t %f %v
pl: Panel pokaż/ukryj %e %w %p %t %f %v

en: Paste _As
pl: Wklej _jako

en: Paste _Link
pl: Wklej _dowiązanie

en: Paste _Target
pl: Wklej _cel

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Paused
pl: Wstrzymany

en: Paused  ( pid %d )
pl: Wstrzymane (pid %d)

en: Pen Drive
pl: Pendrive

en: Permission
pl: Uprawnienia

en: Plain Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Please choose an application or enter a command:
pl: Proszę wybrać aplikację z listy lub wprowadzić ją ręcznie w linii poleceń

en: Please choose an application:
pl: Proszę wybrać aplikacje:

en: Please install /usr/bin/sha256sum so I can improve your security while running root commands
pl: Proszę zainstalować /usr/bin/sha256sum tak bym mógł poprawić twoje bezpieczeństwo podczas wykonywania poleceń użytkownika root

en: Please select an image file
pl: Proszę wybrać plik obrazu

en: Please set root's editor in View|Preferences|Advanced
pl: Proszę ustaw edytor użytkownika root w Widok|Preferencje|Zaawansowane

en: Please set your editor in View|Preferences|Advanced
pl: Proszę ustaw swój edytor w Widok|Preferencje|Zaawansowane

en: Please set your terminal program in View|Preferences|Advanced
pl: Proszę ustawić program do obsługi terminalu w Widok|Preferencje|Zaawansowane

en: Plugin Dir
pl: Katalog wtyczek

en: Popup Error
pl: Powiadom o błędzie

en: Popup Output
pl: Powiadom o wyjściu

en: Popup Task
pl: Powiadom o zadaniu

en: Popup _All Tasks
pl: Powi_adom o każdym zadaniu

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Press your key combination for item '%s' then click Set.  To remove the current key assignment, click Unset.
pl: Naciśnij kombinację klawiszy dla elementu '%s', następnie kliknij 'Ustaw'. Aby usunąć przypisany skrót klawiszowy, naciśnij 'Usuń'.

en: Preview
pl: Podgląd

en: Progress
pl: Postęp

en: Progress:
pl: Postęp:

en: Propert_ies
pl: Właściwoś_ci

en: Properties %s
pl: Właściwości %s

en: Protocol
pl: Protokół

en: Protocol Hand_lers
pl: Obsł_uga protokołów

en: Protocol Handlers
pl: Operatory _protokołu

en: Q_ueue
pl: K_olejka

en: Qu_eue
pl: Kole_jka

en: Queued
pl: W kolejce

en: Queued  ( exit status %d )
pl: W kolejce  ( kod wyjścia %d )

en: Queued  ( pid %d )
pl: W kolejce ( pid %d )

en: R_oot Window
pl: Okno użytkownika r_oot

en: Re/mount With Options
pl: Prze/montuj z opcjami

en: Re_/mount
pl: Prze_/montuj

en: Re_al Path
pl: Re_alna ścieżka

en: Re_fresh
pl: Odś_wież

en: Re_load
pl: Prze_ładuj

en: Re_vert
pl: Przyw_róć

en: Read
pl: Odczyt

en: Recursive (apply changes to folders and their contents)
pl: Rekursywnie (zastosuj zmiany do katalogów i ich zawartości)

en: Recursively delete FILE(s) or DIR(s)
pl: Rekursywnie kasuj PLIK(i) lub KATALOG(i)

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Reload %s
pl: Przeładuj %s

en: Remain
pl: Pozostały

en: Remo_ve / Eject
pl: Us_uń/Wysuń

en: Remount %s
pl: Przemontuj %s

en: Removable Mounted
pl: Dysk wymienny zamontowany

en: Removable Unmounted
pl: Dysk wymienny odmontowany

en: Remove %s
pl: Usuń %s

en: Removing
pl: Usuwam

en: Rename Error
pl: Błąd zmiany nazwy

en: Rename Required
pl: Wymagana zmiana nazwy

en: Renaming
pl: Zmiana nazwy

en: Reor_der
pl: Reor_ganizuj

en: Reorder Columns Help
pl: Pomoc zmiany kolejności kolumn

en: Res_ume
pl: Wz_nów

en: Restore
pl: Przywróć

en: Restore Default Handlers
pl: Przywróć domyślną obsługę

en: Restore MBR
pl: Przywróć MBR

en: Restore _Default Handlers
pl: Przywróć _domyślną obsługę

en: Right click shows WM menu
pl: Prawy przycisk otwiera menu WM

en: Right:
pl: Prawo:

en: Root Editor Not Set
pl: Edytora użytkownika root nie jest ustawiony

en: Root's Editor:
pl: Edytor użytkownika root:

en: Run As Task
pl: Uruchom jako zadanie

en: Run As User
pl: Uruchom jako użytkownik

en: Run As User:
pl: Uruchom jako użytkownik:

en: Run In Terminal
pl: Uruchom w terminalu

en: Run Options
pl: Opcje uruchamiania

en: Run as a daemon
pl: Uruchom jako deamon

en: Run editor in terminal
pl: Uruchom edytor w terminalu

en: Run root's editor in terminal
pl: Uruchom edytor użytkownika root w terminalu

en: Run this command as username:
    
    ( Leave blank for current user )
pl: Uruchom tą komendę jako użytkownik:
    
    (Pozostaw puste dla aktualnego użytkownika)

en: Run:
pl: Uruchom:

en: Running with %d error | Running with %d errors
pl[0]: Uruchomiony z %d błędem
pl[1]: Uruchomiony z %d błędami
pl[2]: Uruchomiony z %d błędów

en: Running...
pl: Uruchamianie...

en: Running...  ( exit status %d )
pl: Uruchomiony...  ( kod wyjścia %d )

en: Running...  ( pid %d )
pl: Uruchomiony...  ( pid %d )

en: SD/MMC Drive
pl: Karta pamięci SD/MMC

en: SI File Sizes (1K = 1000) (requires restart)
pl: Rozmiary plików w układzie SI (1K = 1000) (wymagany restart)

en: S_elect
pl: Z_aznacz

en: S_elect By Pattern
pl: Wybi_erz przez wzorzec

en: S_how
pl: P_okaż

en: S_kip All
pl: Po_miń wszystkie

en: Save %s Backup
pl: Zapisz backup %s

en: Save As Plugin File
pl: Zapisz jako plik wtyczki

en: Save Modified Script?
pl: Zapisać zmodyfikowany skrypt?

en: Save Root Settings
pl: Zapisz ustawienia użytkownika root

en: Save Session Error
pl: Błąd zapisu sesji

en: Save Ta_bs
pl: Zapisz  ka_rty

en: Save your changes to the command script?
pl: Zapisz zmiany w skrypcie polecenia?

en: Scroll Output
pl: Przewijaj wyjście

en: Search Again
pl: Przeszukaj jeszcze raz

en: Search for files and folders
pl: Szukaj plików i folderów

en: Search hidden files
pl: Przeszukaj ukryte pliki

en: Search in subfolders
pl: Przeszukaj podkatalogi

en: Select By Pattern
pl: Wybierz przez wzorzec

en: Select Link Target
pl: Wybierz cel dowiązania

en: Select Template File
pl: Wybierz przykładowy plik

en: Select Template Folder
pl: Wybierz przykładowy folder

en: Select _icon from:
pl: Wybierz _ikonę z:

en: Select a folder
pl: Zaznacz katalog

en: Selected Device Handler
pl: Wybrana obsługa urządzeń

en: Selected Protocol Handler
pl: Wybrana obsługa protokołów

en: Set
pl: Ustaw

en: Set Click Command
pl: Ustaw komendę Klik

en: Set Display Name Format
pl: Ustaw format wyświetlanej nazwy

en: Set GID
pl: Ustaw GID

en: Set Icon
pl: Ustaw ikonę

en: Set Instance Exit Command
pl: Ustaw polecenie kończące instancję

en: Set Instance Startup Command
pl: Ustaw polecenie startowe instancji

en: Set Item Name
pl: Ustaw nazwę menu

en: Set Key
pl: Ustaw klawisz

en: Set Submenu Name
pl: Ustaw nazwę podmenu

en: Set Tab Change Dir Command
pl: Ustaw polecenia zmiany katalogu karty

en: Set Tab Close Command
pl: Ustaw polecenia zamknięcia karty

en: Set UID
pl: Ustaw UID

en: Set Window Icon
pl: Ustaw ikonę okna

en: Set Window Keypress Command
pl: Ustaw komendę przytrzymania okna

en: Set Window Title Format
pl: Ustaw format tytułu okna

en: Set window icon
pl: Ustaw ikonę okna

en: Set window title
pl: Ustaw tytuł okna

en: Sets a property
pl: Ustawia właściwość

en: Sets a task property
pl: Ustawia właściwość zadania

en: Setti_ngs
pl: Ustawie_nia

en: Shadow:
pl: Cień:

en: Show
pl: Pokaż

en: Show Bookmarks
pl: Pokaż zakładki

en: Show Devices
pl: Pokaż urządzenia

en: Show Hidden
pl: Pokaż ukryte

en: Show Panel %d
pl: Pokaż panel %d

en: Show Thumbnails
pl: Pokaż miniaturki

en: Show Tree
pl: Pokaż drzewo

en: Show _Manager
pl: Pokaż _menadżera

en: Show desktop settings
pl: Pokaż ustawienia pulpitu

en: Show root user indicator color
pl: Wyróżnij użytkownika root kolorem

en: Show version information
pl: Zobacz informacje o wersji

en: Show/Hide Volumes
pl: Pokaż/Ukryj zasoby

en: Shows this help reference.  (Also see manual link below.)
pl: Pokaż tą pomoc. (Zobacz także instrukcje w linku poniżej)

en: Single click opens files
pl: Pojedyncze kliknięcie otwiera pliki

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size & Date
pl: Rozmiar i data

en: Skip All
pl: Pomiń wszystkie

en: Small Icons:
pl: Małe ikony:

en: Smaller Than:
pl: Mniejsze niż:

en: Smart Media Drive
pl: Karta pamięci Smart Media

en: Socket
pl: Gniazdo

en: SpaceFM Dialog creates a custom GTK dialog based on the GUI elements you
    specify on the command line, features run-time internal/external commands which
    can modify elements, and outputs evaluatable/parsable results.
pl: Okno dialogowe SpaceFM tworzy okno GTK oparte na niestandardowych elementach 
    graficznych, ty podajesz w linii poleceń, funkcje czasu wykonywania 
    poleceń wewnętrznych/zewnętrznych, którym można modyfikować elementy
    i wyjściowe wyniki evaluatable/parsable.

en: SpaceFM Error
pl: Błąd SpaceFM

en: SpaceFM Error: Unable to autosave session file ( %s )
pl: Błąd SpaceFM: Nie można automatycznie zapisać pliku sesji (%s)

en: SpaceFM File Search
pl: SpaceFM wyszukaj pliki

en: SpaceFM Open Folder
pl: SpaceFM otwórz katalog

en: SpaceFM _News
pl: SpaceFM _wiadomości

en: Specify panel 1-4.  eg:
pl: Określ panel 1-4.np:

en: Specify tab 1-...  eg:
pl: Określ kartę 1-... np:

en: Specify window.  eg:
pl: Określ okno. np:

en: Sta_rted
pl: U_ruchomiony

en: Started
pl: Uruchomiony

en: Starts a new task
pl: Uruchamia nowe zadanie

en: Status Bar Highlight Color
pl: Kolor wyróżnienia paska statusu

en: Status Bar Text Highlight Color
pl: Kolor wyróżnienia tekstu paska statusu

en: Status Icons
pl: Ikony statusu

en: Stay On _Top
pl: Pozostań na  _wierzchu

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Stop If _First
pl: _Zatrzymaj przy pierwszym

en: Stop On _Any
pl: Zatrzymaj przy _dowolnym

en: Stop all tasks running in this window?
pl: Zatrzymać wszystkie działające zadania w tym oknie?

en: Stopped
pl: Zatrzymany

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Styl_e
pl: Sty_l

en: Style
pl: Styl

en: Sub_menu
pl: Pod_menu

en: Sub_menu Icon
pl: Ikona pod_menu

en: Submenu
pl: Podmenu

en: Sync
pl: Synchronizuj

en: TASK PROPERTIES
    ---------------
pl: WŁAŚCIWOŚCI ZADANIA
    ----------

en: TASK TYPES
    ----------
pl: TYPY ZADAŃ
    ----------

en: T_ooltips
pl: P_odpowiedzi

en: T_otal
pl: C_ałkowity

en: T_ree
pl: D_rzewo

en: Ta_rget
pl: Ce_l

en: Tab 1_0
pl: Karta 1_0

en: Tab Count
pl: Numer karty

en: Tab _1
pl: Karta _1

en: Tab _2
pl: Karta _2

en: Tab _3
pl: Karta _3

en: Tab _4
pl: Karta _4

en: Tab _5
pl: Karta _5

en: Tab _6
pl: Karta _6

en: Tab _7
pl: Karta _7

en: Tab _8
pl: Karta _8

en: Tab _9
pl: Karta _9

en: Tab _Here
pl: Kartę _tutaj

en: Tab change dir        %e %w %p %t %d
pl: Zmień katalog karty  %e %w %p %t %d

en: Tab close             %e %w %p %t
pl: Zamknij kartę      %e %w %p %t

en: Tab new               %e %w %p %t
pl: Nowa karta         %e %w %p %t

en: Target
pl: Cel

en: Target:  (a .desktop or executable file)
pl: Cel:  (.desktop lub plik wykonywalny)

en: Targets:  (a semicolon-separated list of paths or URLs)
pl: Cele:  (lista ścieżek lub adresów URL rozdzielonych średnikiem)

en: Task Count
pl: Numer zadania

en: Task Directory
pl: Katalog zadania

en: Task Manager Font
pl: Czcionka menadżera zadań

en: Task Name
pl: Nazwa zadania

en: Task Popup Font (affects new tasks)
pl: Czcionka powiadomień zadań (dotyczy nowych zadań)

en: Task Type
pl: Rodzaj zadania

en: Te_mplate
pl: Pr_zykład

en: Template Missing
pl: Brakujący szablon

en: Terminal Not Available
pl: Terminal niedostępny

en: Terminal SU Not Available
pl: Terminal SU niedostępny

en: Text:
pl: Tekst:

en: The %s directory was not found.  Is udevil installed?
pl: Nie znaleziono katalogu %s. Czy udevil jest zainstalowany?

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu, and its contents are not protected by root (once pasted it will be saved with normal ownership).
    
    If this plugin contains su commands or will be run as root, installing it to and running it only from the Plugins menu is recommended to improve your system security.
pl: Plugin  '%s' został skopiowany do schowka. Przejdź do Widok|Tryb Projektowania Wyglądu by wkleić go do menu.
    
    Ponieważ nie został on zainstalowany, ten plugin nie pojawi się w menu Wtyczek i jego zawartość nie będzie chroniona przez użytkownika root (po wklejeniu zostanie on zapisany ze zwykłymi prawami dostępu).
    
    Jeśli ten plugin zawiera polecenia su albo będzie uruchamiany jako root, instaluj i uruchamiaj go tylko przez menu Wtyczki. Jest to zalecane i poprawia bezpieczeństwo twojego systemu.

en: The '%s' plugin has been copied to the design clipboard.  Use View|Design Mode to paste it into a menu.
    
    Because it has not been installed, this plugin will not appear in the Plugins menu.
pl: Plugin  '%s' został skopiowany do schowka. Przejdź do Widok|Tryb Projektowania Wyglądu by wkleić go do menu.
    
    Ponieważ nie został on zainstalowany, ten plugin nie pojawi się w menu Wtyczek.

en: The imported plugin folder does not contain a valid plugin.
    
    (%s/)
pl: Zaimportowany katalog nie zawiera poprawnej wtyczki.
    
    (%s/)

en: The new file cannot be created
pl: Nowy plik nie może zostać utworzony

en: The selected backup already exists.  Overwrite?
pl: Wybrany backup istnieje. Nadpisać?

en: The specified template does not exist
pl: Określony szablon nie istnieje

en: The volume "%s" is not mounted
pl: Wolumin "%s" nie jest zamontowany

en: The volume "%s" uses the <i>%s</i> file system which is not supported by your system
pl: Wolumin "%s" używa systemu plików <i>%s</i> który nie jest obsługiwany przez twój system.

en: The volume "%s" was probably mounted manually on the command line
pl: Wolumin "%s" prawdopodobnie został zamontowany ręcznie z linii poleceń

en: There is already a plugin installed as '%s'.  Overwrite ?
    
    Tip: You can also rename this plugin file to install it under a different name.
pl: Istnieje już wtyczka zainstalowana jako '%s'. Nadpisać?
    
    Wskazówka: Możesz także zmienić nazwę tej wtyczki by zainstalować ją pod inną nazwą.

en: These files have been copied to the clipboard
pl: Te pliki zostały już skopiowane do schowka

en: This plugin does not include a README file.
pl: Wtyczka nie zawiera pliku README.

en: This plugin's filename is invalid.  Please rename it using alpha-numeric ASCII characters and try again.
pl: Nazwa pliku tej wtyczki jest nieprawidłowa. Proszę zmień ją używając alfa-numerycznych znaków ASCII i spróbuj ponownie.

[ctx: Title|]
en: Create New
pl: Utwórz

[ctx: Title|CreateNew|]
en: File
pl: Plik

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Folder
pl: Katalog

[ctx: Title|CreateNew|]
en: Link
pl: Dowiązanie

en: To
pl: Do

en: To change the order of the columns, drag the column header to the desired location.
pl: Aby zmienić kolejność kolumn, przeciągnij nagłówek kolumny do wybranej lokalizacji.

en: To folder:
pl: Do katalogu:

en: To:
pl: Do :

en: Too many columns (>%d) in %s
pl: Zbyt wiele kolumn (>%d) w %s

en: Toolbar Icons:
pl: Ikony paska narzędzi:

en: Top:
pl: Góra:

en: Total
pl: Wszystko

en: Trash:
pl: Kosz:

en: Trashing...
pl: Usuwanie...

en: Typ_e
pl: Ty_p

en: Type
pl: Typ

en: Type:
pl: Typ:

en: UNMOUNT AS ROOT
pl: ODMONTUJ JAKO ROOT

en: U_p
pl: _Góra

en: Unable To Rename
pl: Nie można zmienić nazwy

en: Unable to access %s
    
    %s
pl: Niemożliwy dostęp %s
    
    %s

en: Unable to create temporary directory
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego

en: Unable to create temporary files
pl: Nie można utworzyć plików tymczasowych

en: Unable to eject device
pl: Nie można wysunąć

en: Unable to mount device
pl: Nie można zamontować urządzenia

en: Unable to open file:
    "%s"
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku:
    "%s"
    %s

en: Unable to unmount device
pl: Nie można odmontować urządzenia

en: Uncategorized Icons
pl: Ikony bez kategorii

en: Uninstall Plugin
pl: Odinstaluj wtyczkę

en: Uninstall the '%s' plugin?
    
    ( %s )
pl: Odinstalować '%s' wtyczkę?
    
    (%s)

en: Unknown Type
pl: Nieznany typ

en: Unmount %s
pl: Odmontuj %s

en: Unmount As Root
pl: Odmontuj jako root

en: Unmount As Root %s
pl: Odmontuj jako root %s

en: Unmount DEVICE or mount point DIR
pl: Odmontuj urządzenie lub punkt montowania

en: Unset
pl: Usuń

en: Up
pl: Do góry

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Use Regular Expression
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: User Is Root
pl: Użytkownik to root

en: User's Manual Not Found
pl: Nie znaleziono podręcznika użytkownika

en: Value:
pl: Wartość:

en: Video Files (avi, mpg,...)
pl: Pliki wideo (avi, mpg,...)

[ctx: View|Events|]
en: _Device
pl: _Urządzenie

[ctx: View|Events|]
en: _Tab
pl: _Karta

[ctx: View|Events|Panel|]
en: _Focus
pl: P_odświetl

[ctx: View|Events|Panel|]
en: _Show
pl: _Pokaż

[ctx: View|Events|Tab|]
en: _Close
pl: _Zamknij

[ctx: View|Events|Tab|]
en: _Focus
pl: P_odświetl

[ctx: View|Events|Tab|]
en: _New
pl: _Nowa

[ctx: View|Events|Window|]
en: Cl_ose
pl: Za_mknij

[ctx: View|Events|Window|]
en: _Click
pl: _Klik

[ctx: View|Events|Window|]
en: _Focus
pl: P_odświetl

[ctx: View|Events|Window|]
en: _New
pl: _Nowe

en: Volume
pl: Wolumin

en: Wallpaper:
pl: Tapeta:

en: Whit_elist:
pl: B_iała lista:

en: Wi_ndow Title
pl: Tytuł ok_na

en: Window new            %e %w %p %t
pl: Nowe okno %e %w %p %t

en: Within One Day
pl: W ciągu ostatniego dnia

en: Within One Month
pl: W ciągu ostatniego miesiąca

en: Within One Week
pl: W ciągu ostatniego tygodnia

en: Within One Year
pl: W ciągu ostatniego roku

en: Within Selected Date Range
pl: W wyznaczonym okresie czasu

en: Write
pl: Zapis

en: Writing
pl: Zapisywanie

en: You are not privileged to eject the volume "%s"
pl: Nie masz uprawnień aby wysunąć wolumin "%s"

en: You are not privileged to mount the volume "%s"
pl: Nie masz uprawnień aby zamontować wolumin "%s"

en: You are not privileged to unmount the volume "%s"
pl: Nie masz uprawnień aby odmontować wolumin "%s"

en: You will now be asked for your root password to save the root settings for this user to a file in %s/spacefm/  Supplying the password in the next window is recommended.  Because SpaceFM runs some commands as root via su, these settings are best protected by root.
pl: Zostaniesz teraz poproszony o hasło użytkownika root by zapisać ustawienia dla tego użytkownika w pliku %s/spacefm/ . Wpisanie tego hasła w następnym oknie jest zalecane ponieważ SpaceFM uruchamia kilka poleceń jako root przy pomocy su, te ustawienia są najlepiej chronione przez użytkownika root.

en: Zip Drive
pl: Napęd Zip

en: Zoom
pl: Powiększ

en: [ SNIP - additional output above has been trimmed from this log ]
pl: [Ciach - wyjście dodatkowe powyżej zostały przycięte z tego dziennika]

en: [FILENAME...]
pl: [Nazwa pliku...]

en: [PATTERN]      eg '*.jpg'
pl: [Wzór] np. '*.jpg'

en: [blank]
pl: [pusta]

en: [no media]
pl: [brak nośnika]

en: _About
pl: _O Programie

en: _Actions
pl: O_peracje

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Add...
pl: _Dodaj...

en: _Advanced
pl: _Zaawansowane

en: _All Tasks
pl: _Wszystkie zadania

en: _Application
pl: _Aplikację

en: _Archive
pl: _Archiwum

en: _Archive Defaults
pl: _Archiwa domyślnie

en: _Archive Format:
pl: Format _archiwum:

en: _As Root
pl: _Jako root

en: _Ascending
pl: _Rosnąco

en: _Associated Apps
pl: Powiązane _aplikacje

en: _Auto Mount
pl: _Zamontuj automatycznie

en: _Average Speed
pl: _Średnia prędkość

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Backup
pl: _Kopia zapasowa

en: _Bookmark
pl: _Zakładkę

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: _Browse
pl: Przeglądaj

en: _Browser
pl: _Przeglądarka

en: _Case Sensitive
pl: _Rozróżniaj wielkość liter

en: _Change Detection
pl: _Zmień wykrywanie

en: _Change Dir
pl: Zmień _katalog

en: _Check
pl: _Sprawdź

en: _Choose...
pl: _Wybierz...

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Columns
pl: _Kolumny

en: _Command
pl: Pole_cenie

en: _Command:
pl: _Polecenie:

en: _Compact
pl: _Kompaktowy

en: _Confirm Create
pl: _Potwierdź utworzenie

en: _Continue
pl: _Kontynuuj

en: _Copy
pl: _Kopiuj

en: _Copy To
pl: _Kopiuj do

en: _Count
pl: _Liczba

en: _Create Subfolder
pl: _Utwórz podkatalog

en: _Custom
pl: _Własne

en: _Default
pl: _Domyślnie

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Descending
pl: _Malejąco

en: _Design Mode
pl: _Tryb projektowania wyglądu

en: _Desktop
pl: _Pulpit

en: _Desktop Folder
pl: _Katalog pulpitu

en: _Detailed
pl: _Szczegółowy

en: _Detailed Stats
pl: _Szczegółowe statystyki

en: _Device Handlers
pl: Obsługa urzą_dzeń

en: _Devices
pl: _Urządzenia

en: _Display Name
pl: _Wyświetlana nazwa

en: _Edit
pl: Edytuj

en: _Edit Command
pl: _Edytuj polecenie

en: _Edit fstab
pl: _Edytuj fstab

en: _Eject
pl: Wysuń

en: _Elapsed
pl: _Pozostały

en: _Empty Drives
pl: _Puste dyski

en: _Error Option
pl: _Opcja błędu

en: _Event Manager
pl: Menadżer zdarz_eń

en: _Exit
pl: _Koniec

en: _Export
pl: _Eksportuj

en: _Extract
pl: _Rozpakuj

en: _File
pl: _Plik

en: _File List
pl: _Liste plików

en: _File Search
pl: _Szukaj pliku

en: _Folder
pl: _Katalog

en: _Font
pl: _Czcionka

en: _Format
pl: _Formatuj

en: _Forward
pl: Do _przodu

en: _From File
pl: _Z pliku

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _GTK Bookmarks
pl: Zakładki _GTK

en: _General
pl: Ogólne

en: _Get Plugins
pl: _Pobierz wtyczki

en: _Go
pl: Idź

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Hidden Files
pl: _Ukryte pliki

en: _Hidden First
pl: _Najpierw ukryte

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: _Hide Panel
pl: _Ukryj panel

en: _Home
pl: _Katalog domowy

en: _Homepage
pl: _Strona domowa

en: _Icon
pl: _Ikona

en: _Icon:
pl: _Ikona:

en: _Icons
pl: _Ikony

en: _Ignore Context / Show All  (global setting)
pl: _Ignoruj kontekst / Pokaż wszystko (ustawienia ogólne)

en: _Import
pl: _Importuj

en: _Info
pl: _Informacje

en: _Install
pl: _Instaluj

en: _Instance
pl: _Instancja

en: _Internal Drives
pl: _Wewnętrzne dyski

en: _Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: _Item
pl: _Element

en: _Key Shortcut
pl: _Skrót klawiszowy

en: _Keypress
pl: _Przytrzymanie

en: _Label
pl: _Etykieta

en: _Large Icons
pl: _Duże ikony

en: _Link
pl: _Dowiązanie

en: _List Contents
pl: _Pokaż zawartość

en: _Location
pl: _Lokalizacja

en: _Manual Location
pl: P_ołożenie podręcznika

en: _Menu Item
pl: _Element menu

en: _Middle Click
pl: _Środkowy przycisk

en: _Modified
pl: _Zmodyfikowano

en: _Mount
pl: _Zamontuj

en: _Mount Options
pl: _Opcje montowania

en: _Mount Removable
pl: _Zamontuj dysk wymienny

en: _Move
pl: _Przenieś

en: _Move To
pl: _Przenieś do

en: _Move/Resize
pl: _Przesuń/Zmień rozmiar

en: _Name
pl: _Nazwa

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _New
pl: _Dodaj

en: _New Tab
pl: _Nowa karta

en: _Next
pl: _Następny

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open With App
pl: _Otwórz w aplikacji

en: _Option
pl: _Opcja

en: _Options
pl: _Opcje

en: _Overwrite
pl: _Nadpisz

en: _Overwrite Option
pl: _Nadpisz opcję

en: _Owner
pl: _Właściciel

en: _Parent
pl: Na_drzędny

en: _Partition Tables
pl: _Tablice partycji

en: _Paste
pl: _Wklej

en: _Path Bar
pl: _Pasek ścieżki

en: _Pause
pl: _Wstrzymaj

en: _Pause On Error
pl: _Wstrzymaj przy błędzie

en: _Permission
pl: _Uprawnienia

en: _Permissions
pl: Uprawnienia

en: _Plugins
pl: _Wtyczki

en: _Popups
pl: _Powiadomienia

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Prev
pl: _Poprzedni

en: _Progress
pl: _Postęp

en: _Properties
pl: Właściwości

en: _Protocol Handlers
pl: Obsługa _protokołów

en: _Queue
pl: _Kolejka

en: _Queue New Tasks
pl: _Nowe zadania w kolejce

en: _Quick
pl: _Szybko

en: _Recursive
pl: _Rekursywnie

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Rename
pl: _Zmień nazwę

en: _Reorder
pl: _Reorganizuj

en: _Restore
pl: _Przywróć

en: _Resume
pl: _Wznów

en: _Root Editor
pl: Edytor użytkownika root

en: _Root Terminal
pl: _Terminal użytkownika root

en: _Rubberband Select
pl: _Elastyczne zaznaczanie

en: _Script
pl: _Skrypt

en: _Search icon:
pl: Ikona wy_szukiwania:

en: _Select All
pl: _Zaznacz wszystko

en: _Set As Default
pl: _Ustaw jako domyślne

en: _Set Default
pl: _Ustaw domyślnie

en: _Set as default application for this file type
pl: _Ustaw jako domyślną aplikację dla tego typu pliku

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Show Bookmarks
pl: _Pokaż zakładki

en: _Show Devices
pl: Po_każ urządzenia

en: _Side Toolbar
pl: _Boczny pasek narzędzi

en: _Single Click
pl: _Pojedyncze kliknięcie

en: _Size
pl: _Rozmiar

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Smart Queue
pl: _Sprytna kolejka

en: _Sort
pl: _Sortuj

en: _Startup
pl: _Start

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: _Sync
pl: _Synchronizuj

en: _Task Manager
pl: Menadżer zadań

en: _Thumbnails (global)
pl: _Miniaturki (ogólnie)

en: _To
pl: _Do

en: _Tool
pl: _Narzędzia

en: _Toolbar
pl: _Pasek narzędzi

en: _Toolbar Item
pl: _Pasek narzędzi

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Tree
pl: _Drzewo

en: _Type
pl: _Typ

en: _Unmount
pl: _Odmontuj

en: _Unmount On Exit
pl: _Odmontuj przy wyjściu

en: _Unselect All
pl: _Odznacz wszystko

en: _Unset
pl: _Usuń

en: _Up
pl: _Góra

en: _User's Manual
pl: _Podręcznik użytkownika

en: _View
pl: _Widok

en: _Volume Management
pl: _Zarządzanie wolumenami

en: _Volumes...
pl: _Zasoby...

en: _Window
pl: _Okno

en: _Window Icon
pl: _Ikona okna

en: _Write Access
pl: _Prawo zapisu

en: begins with
pl: zaczyna się od

en: by IgnorantGuru
pl: przez IgnorantGuru

en: changing
pl: zmieniam

en: contains
pl: zawiera

en: copy
pl: kopiuj

en: copying
pl: kopiowanie

en: copying  File  1:15  65.2 M  30.2 M/s
pl: kopiowanie  pliku  1:15  65.2 M  30.2 M/s

en: deleting
pl: usuwanie

en: devices
pl: urządzenia

en: doesn't begin with
pl: nie zaczyna się od

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: doesn't end with
pl: nie kończy się na

en: doesn't equal
pl: nierówne

en: doesn't match
pl: nie pasuje

en: doesn't match all rules:
pl: nie pasuje do wszystkich reguł:

en: doesn't match any rule:
pl: nie pasuje do żadnej reguły:

en: eg '100'
pl: np. '100'

en: eg '1024x768'  (read-only)
pl: np. '1024x768' (tylko do odczytu)

en: eg 'Current Status: Example'
pl: np. "Obecny status: przykład"

en: eg 'gtk-open'
pl: np. 'gtk-open'

en: element '%s' does not exist
pl: element '%s' nie istnieje

en: ends with
pl: kończy się na

en: equals
pl: równe

en: error creating file %s: %s
pl: błąd podczas tworzenia pliku %s: %s

en: error reading file %s: %s
pl: Błąd odczytu pliku% s:% s

en: error writing file %s: %s
pl: Błąd podczas zapisywania pliku %s: %s

en: file '%s' contents are not valid UTF-8
pl: Plik "% s" nie  jest zawarty w UTF-8

en: file '%s' is not a regular file
pl: Plik '% s' nie jest zwykłym plikiem

en: file '%s' is not a regular file or a pipe
pl: plik '%s' nie jest zwykłym plikiem lub potokiem

en: file not found
pl: plik nie znaleziony

en: files
pl: pliki

en: focus element (panelN|filelist|devices|bookmarks|dirtree|pathbar)
pl: podświetl (panelE|listę plików|urządzenia|zakładki|drzewo|pasek ścieżki)

en: hidden | hidden
pl[0]: ukryty
pl[1]: ukryte
pl[2]: ukrytych

en: internal command %s requires an argument
pl: wewnętrzne polecenie %s musi mieć argument

en: internal command press is invalid for non-button %s
pl: wewnętrzne polecenie naciśnij  jest nieprawidłowe dla non-button %s

en: internal command un/select is invalid for %s
pl: wewnętrzne polecenie un / select jest nieprawidłowe dla% s

en: invalid dialog option
pl: niepoprawna opcja okna

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: item if context
pl: jeśli kontekst

en: key code  (eg 0x63)
pl: kod klawisza (np. 0x63)

en: larger
pl: większy

en: linking
pl: dowiązywanie

en: matches
pl: pasujące

en: matches all rules:
pl: pasuje do wszystkich reguł:

en: matches any rule:
pl: pasuje do dowolnej reguły:

en: modifier key (eg 0x4  used with clicks and keypresses)
pl: modyfikator klawisza (np. 0x4 użyty przy klikaniu i wciskaniu klawiszy)

en: mount
pl: zamontuj

en: moving
pl: przesuwanie

en: new
pl: nowy

en: newer
pl: nowszy

en: none
pl: nic

en: older
pl: starszy

en: panel number (1-4)
pl: numer panelu (1-4)

en: paused
pl: wstrzymany

en: pipe '%s' data is not valid UTF-8
pl: Potok '%s' zawiera nieprawidłowe dane UTF-8

en: prefix '%s' is not a valid variable name
pl: przedrostek '%s' nie jest prawidłową nazwą zmiennej

en: queued
pl: w kolejce

en: running
pl: uruchomiony

en: size
pl: rozmiar

en: smaller
pl: mniejszy

en: spacefm: %s requires a directory path
pl: spacefm: %s wymaga ścieżkę do katalogu

en: spacefm: %s requires a file path
pl: spacefm: %s wymaga podania ścieżki do pliku

en: spacefm: %s requires two arguments
pl: spacefm: %s wymaga dwóch argumentów

en: spacefm: --socket-cmd requires an argument
pl: spacefm: --socket-cmd wymaga argumentu

en: spacefm: Error: Unable to save session
           %s
pl: spacefm: błąd: nie można zapisać sesji
     %s

en: spacefm: argument is not valid UTF-8
pl: spacefm: argument zawiera nieprawidłowe dane UTF-8

en: spacefm: command %s requires an argument
pl: spacefm: polecenie %s wymaga argumentu

en: spacefm: command set requires an argument
pl: spacefm: komenda wymaga argumentu

en: spacefm: could not create socket
pl: spacefm: nie można utworzyć gniazda

en: spacefm: custom command or submenu '%s' not found
pl: spacefm: własna komenda lub podmenu '%s' nie znalezione

en: spacefm: directory '%s' does not exist
pl: spacefm: katalog '%s' nie istnieje

en: spacefm: error reading file '%s'
pl: spacefm: błąd odczytu pliku '%s'

en: spacefm: event handler not found
pl: spacefm: obsługa zdarzeń nie znaleziona

en: spacefm: file '%s' does not contain valid UTF-8 text
pl: spacefm: plik '%s' nie zawiera poprawnego tekstu UTF-8

en: spacefm: internal task %s is read-only
pl: spacefm: wewnętrzne żądanie %s jest tylko do odczytu

en: spacefm: invalid %s value
pl: spacefm: nieprawidłowa wartość %s

en: spacefm: invalid column name '%s'
pl: spacefm: błędna nazwa kolumny '%s'

en: spacefm: invalid column width
pl: spacefm: błędna szerokość kolumny

en: spacefm: invalid keycode '%s'
pl: spacefm: nieprawidłowy kod dostępu '%s'

en: spacefm: invalid option '%s'
pl: spacefm: błędna opcja '%s'

en: spacefm: invalid panel %d
pl: spacefm: błędny panel %d

en: spacefm: invalid panel number
pl: spacefm: błędny numer panelu

en: spacefm: invalid property %s
pl: spacefm: błędna właściwość %s

en: spacefm: invalid queue_state '%s'
pl: spacefm: nieprawidłowy stan kolejki '%s'

en: spacefm: invalid response from socket
pl: spacefm: błędna odpowiedź z gniazda

en: spacefm: invalid slider value
pl: spacefm: nieprawidłowa wartość suwaka

en: spacefm: invalid socket command
pl: spacefm: błędne polecenie gniazda

en: spacefm: invalid tab %d
pl: spacefm: błędna karta %d

en: spacefm: invalid tab number
pl: spacefm: błędny numer karty

en: spacefm: invalid task '%s'
pl: spacefm: nieprawidłowe żądanie '%s'

en: spacefm: invalid task property '%s'
pl: spacefm: nieprawidłowa cecha żądania '%s'

en: spacefm: invalid window
pl: spacefm: błędne okno

en: spacefm: invalid window %s
pl: spacefm: błędne okno %s

en: spacefm: item '%s' context hidden or disabled
pl: spacefm: pozycja '%s' ukryta lub wyłączona

en: spacefm: no such directory '%s'
pl: spacefm: nie ma takiego katalogu '%s'

en: spacefm: no such file '%s'
pl: spacefm: nie ma takiego pliku '%s'

en: spacefm: option %s requires an argument
pl: spacefm: opcja %s wymaga argumentu

en: spacefm: panel %d is not visible
pl: spacefm: panel %d nie jest widoczny

en: spacefm: task property '%s' is read-only
pl: spacefm: cecha zadania '%s' jest tylko do odczytu

en: spacefm: text is not valid UTF-8
pl: spacefm: tekst zawiera nieprawidłowe dane UTF-8

en: sr0 [no media] :EXAMPLE
pl: sr0 [brak dysku] : PRZYKŁAD

en: stalled
pl: zablokowany

en: tab number (1-...)
pl: numer karty (1-...)

en: text to show in Count task column
pl: tekst do pokazania w kolumnie zliczeń zadań

en: text to show in Folder task column
pl: tekst do pokazania w kolumnie zadań folderów

en: text to show in To task column
pl: tekst do pokazania w kolumnie zadań

en: text to show in Total task column
pl: tekst do pokazania w całkowitej kolumnie zadań

en: trashing
pl: zaśmiecanie

en: udev Not Configured
pl: Nieskonfigurowany udev

en: unmount
pl: odmontuj

en: window ID
pl: ID okna
