synaptic - en to pl translation catalogue (702 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
pl: 	%s %s ale %s ma zostać zainstalowane

en: 	%s %s but it is not installable
pl: 	%s %s ale nie da się go zainstalować

en: 	%s but it is a virtual package
pl: 	%s ale jest to pakiet wirtualny

en: 	%s but it is not going to be installed
pl: 	%s, ale nie jest on przeznaczony do instalacji

en: 
    %s have to be downloaded
pl: 
    Konieczne pobranie %s

en: 
    Completely removed the following packages:
pl: 
    Całkowicie usunięto następujące pakiety:

en: 
    Downgraded the following packages:
pl: 
    Pobrano następujące pakiety:

en: 
    Installed the following packages:
pl: 
    Zainstalowano następujące pakiety:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
pl: 
    Nie wszystkie zmiany i aktualizacje zakończyły się sukcesem. Szczegóły działań dostępne są po rozwinięciu panelu 'Szczegóły' poniżej.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
pl: 
    Pakiet %s nie posiada żadnej dostępnej wersji, ale istnieje w bazie danych.
    Zazwyczaj oznacza, to że pakiet ten został wymieniony w zależnościach, ale nie został przesłany na serwer. Mógł też stać się przestarzałym lub nie jest dostępny w żadnym repozytorium wymienionym w sources.list

en: 
    Reinstalled the following packages:
pl: 
    Przeinstalowano następujące pakiety:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
pl: 
    Usunięto następujące WAŻNE DLA SYSTEMU pakiety:

en: 
    Removed the following packages:
pl: 
    Usunięto następujące pakiety:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
pl: 
    Ukończono wprowadzanie zmian  - można teraz zamknąć to okno.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
pl: 
    Pomyślnie zainstalowany wszystkie pakiety z wybranego nośnika. Aby kontynuować instalację z następnego nośnika zamknij to okno.

en: 
    Upgraded the following packages:
pl: 
    Zaktualizowano następujące pakiety:

en: 
    While installing package %s:
pl: 
    Podczas instalowania pakietu %s:

en: 
    While preparing for installation:
pl: 
    Podczas przygotowania do instalacji:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
pl:  %s: %s %s. ale ma być zainstalowana wersja %s

en:  or
pl:  lub

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
pl[0]: %d nowy do zainstalowania
pl[1]: %d nowe do zainstalowania
pl[2]: %d nowych do zainstalowania

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
pl[0]: %d nowy pakiet do zainstalowania
pl[1]: %d nowe pakiety do zainstalowania
pl[2]: %d nowych do zainstalowania

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
pl[0]: %d pakiet jest zablokowany
pl[1]: %d pakiety są zablokowane
pl[2]: %d pakietów jest zablokowanych

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
pl[0]: %d pakiet zostanie zainstalowany w <b>starszej wersji</b>
pl[1]: %d pakiety zostaną zainstalowane w <b>starszej wersji</b>
pl[2]: %d pakietów zostanie zainstalowanych w <b>starszej wersji</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
pl[0]: %d został wstrzymany (nie będzie przeprowadzana aktualizacja)
pl[1]: %d zostały wstrzymane (nie będzie przeprowadzana aktualizacja)
pl[2]: %d zostało wstrzymanych (nie będzie przeprowadzana aktualizacja)

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
pl[0]: %d pakiet do usunięcia
pl[1]: %d pakiety do usunięcia
pl[2]: %d pakietów do usunięcia

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
pl[0]: %d pakiet będzie zaktualizowany
pl[1]: %d pakiety będą zaktualizowane
pl[2]: %d pakietów będzie zaktualizowanych

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
pl: %i pakietów, %i zainstalowanych, %i uszkodzonych. %i do zainstalowania/aktualizacji, %i do usunięcia

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
pl: %i pakietów, %i zainstalowanych, %i uszkodzonych. %i do zainstalowania/aktualizacji, %i do usunięcia; %s zostanie zwolnionych

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
pl: %i pakietów, %i zainstalowanych, %i uszkodzonych. %i do zainstalowania/aktualizacji, %i do usunięcia; zostanie dodatkowo użyte %s miejsca na dysku.

en: %s Changelog
pl: plik Changelog dla %s

en: %s Properties
pl: %s - właściwości

en: %s of extra space will be freed
pl: %s dodatkowego miejsca zostanie zwolnione

en: %s of extra space will be used
pl: zostanie dodatkowo użyte %s miejsca na dysku

en: %s: %s but it is a virtual package
pl: %s: %s ale jest to pakiet wirtualny

en: %s: %s but it is not going to be installed
pl: %s: %s, ale nie jest on przeznaczony do instalacji

en: (no vendor)
pl: (brak dostarczyciela)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
pl: --add-cdrom Dodaje nowy cdrom po uruchomieniu (wymaga ścieżki do cdrom'u)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
pl: --add-cdrom Pyta o dodaniu nowego cdrom'u po uruchomieniu

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
pl: --dist-upgrade-mode  Wykonuje aktualizacje dystrybucji i pokazuje zmiany

en: --non-interactive Never prompt for user input
pl: --non-interactive Nie wymaga od użytkownika wprowadzania czegokolwiek

en: --task-window Open with task window
pl: --task-window Otwiera okno zadań

en: --test-me-harder  Run test in a loop
pl: --test-me-harder  Uruchamia test w pętli

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
pl: --update-at-startup  "Odświeża" bazę danych pakietów po uruchomieniu

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
pl: --upgrade-mode  Wykonuje aktualizacje i pokazuje zmiany

en: -f=? Give an alternative filter file
pl: -f=? Użycie alternatywnego pliku filtrów

en: -h   This help text
pl: -h   Ten tekst pomocy

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
pl: -i=? Uruchomienie wraz początkowym filtrem

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
pl: -o=? Ustawia konkretną opcję konfiguracyjną, przykład -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
pl: -r   Otwiera ekran repozytoriów

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
pl: -t   Zmienia tytuł głównego okna programu (np..nazwę komputera za pomocą `uname -n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
pl: <b>%s</b>: (<b>NIEZBĘDNY</b>) ma zostać usunięty

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
pl: <b>%s</b> (w wersji <i>%s</i>) zostanie zainstalowany

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
pl: <b>%s</b> (w wersji <i>%s</i>) zostanie przeinstalowany

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
pl: <b>%s</b> (w wersji <i>%s</i>) ma zostać zaktualizowany do wersji <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
pl: <b>%s</b>: do <b>cofnięcia wersji</b>

en: <b>%s</b> will be removed
pl: <b>%s</b>: do usunięcia

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
pl: <b>%s</b>: do usunięcia wraz z konfiguracją

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
pl: <b>(ISTOTNE) do usunięcia</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
pl: <b><big>Inteligentne zaznaczanie pakietów do aktualizacji?</big></b>
    
    Domyślna metoda aktualizacji pomija pakiety, które zawierają konflikty lub wymagają zainstalowania nowych pakietów.
    
    Inteligenta metoda (dist-upgrade) próbuje rozwiązać te konflikty i uzupełnia zależności pakietów.
    
    <b>Uwaga:</b> Operacja ta zaznacza tylko odpowiednie pakiety. Aby wprowadzić zmiany należy je później "wykonać".

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
pl: <b><big>Wyjście z programu z pominięciem wybranych zmian?</big></b>
    
    Zostały wybrane zmiany dotyczące pakietów, które jak dotychczas nie zostały wykonane. Zamknięcie programu "Synaptic" w tym momencie spowoduje utratę tych zmian.

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: <b>Applying Changes</b>
pl: <b>Wykonywanie zmian</b>

en: <b>Colors</b>
pl: <b>Kolory</b>

en: <b>Columns</b>
pl: <b>Kolumny</b>

en: <b>Current</b>
pl: <b>Aktualne</b>

en: <b>Fonts</b>
pl: <b>Czcionki</b>

en: <b>History files</b>
pl: <b>Pliki historii</b>

en: <b>Installed Version</b>
pl: <b>Zainstalowana wersja</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
pl: <b>Najnowsza dostępna wersja</b>

en: <b>Maintainer:</b>
pl: <b>Opiekun:</b>

en: <b>Marked</b>
pl: <b>Zaznaczone</b>

en: <b>Marking Changes</b>
pl: <b>Zaznaczanie</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
pl: <b>Uwaga:</b> Zmiany nie są aplikowane natychmiastowo. Najpierw należy wybrać co ma być zmienione, a następnie zaaplikować zmiany.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
pl: <b>Uwaga:</b> Jeżeli chcesz zainstalować wersję inną niż domyślną, wybierz z menu: <b>Pakiet->Wymuś wersję...</b>.

en: <b>Other</b>
pl: <b>Inne</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
pl: <b>Sposób aktualizacji pakietów (domyślna dystrybucja)</b>

en: <b>Package:</b>
pl: <b>Pakiet:</b>

en: <b>Priority:</b>
pl: <b>Priorytet:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
pl: <b>Ustawienia serwera pośredniczącego (proxy)</b>

en: <b>Section:</b>
pl: <b>Dział:</b>

en: <b>Source:</b>
pl: <b>Źródła:</b>

en: <b>Status:</b>
pl: <b>Stan:</b>

en: <b>Summary</b>
pl: <b>Podsumowanie</b>

en: <b>Tags:</b>
pl: <b>Znaczniki:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
pl: <b>Pliki tymczasowe</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
pl: <b>Wyjście terminala:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
pl: <b>Następujące ikony są wykorzystywane do przedstawienia stanu pakietu:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
pl: <b>Do ZMNIEJSZENIA numeru wersji</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
pl: <b>Zaznaczone do usunięcia (wraz z plikami konfiguracyjnymi)</b>

en: <b>To be removed</b>
pl: <b>Do usunięcia</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
pl[0]: <b>UWAGA:</b> %d niezbędny pakiet zostanie usunięty
pl[1]: <b>UWAGA:</b> %d niezbędne pakiety zostaną usunięte
pl[2]: <b>UWAGA:</b> %d niezbędnych pakietów zostanie usuniętych

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
pl: <big><b>Nie można było pobrać wszystkich plików</b></big>
    
    Wersja pakietu którą chcesz zainstalować może być niedostępna w repozytoriach, lub wystąpiły problemy z źródłem tego pakietu. Odśwież listę pakietów i sprawdź źródło pakietu (np. płytę CD, czy połączenie sieciowe).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
pl: <big><b>Nie udało się zaktualizować wszystkich indeksów repozytoriów</b></big>
    
    Repozytorium może już nie istnieć, lub nie udało się z nim połączyć z powodu problemu sieciowego.
    Jeżeli istniała wcześniej pobrana wersja indeksu zostanie ona użyta, jeżeli nie repozytorium zostanie zignorowane. Sprawdź swoje połączenie sieciowe i upewnij się że adres repozytorium jest poprawny.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
pl: <big><b>Proszę wprowadzić pełny wpis APT-a dla dodawanego repozytorium</b></big>
    
    Pełny wpis APT-a zawiera typ, lokalizację i zawartość repozytorium, np. <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Szczegółowy opis składni znajduje się w dokumentacji.

en: <i>Can't close while running</i>
pl: <i>Nie można zamknąć podczas wykonywania</i>

en: <i>Finished</i>
pl: <i>Ukończono</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
pl: <i>Przygotowywanie pakietów...</i>

en: <i>Running...</i>
pl: <i>Wykonywanie operacji...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
pl: <span size="large" weight="bold">Ustawianie wewnętrznych opcji</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
pl: <span size="large" weight="bold">Poniższe ustawienia mają wpływ na rdzeń Twojego systemu. Przeanalizuj dokładnie, to co chcesz zrobić.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
pl: <span size="large" weight="bold">Do jakich celów jest przeznaczony ten komputer?</span>
    
    Istnieją wyselekcjonowane grupy pakietów przeznaczone do określonych celów. Wybierając jedno z dostępnych zadań wybiera się całe grupy pakietów przeznaczonych do tego celu.

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Dokonać następujących zmian?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
pl: <span weight="bold" size="larger">Nie można zaznaczyć wszystkich pakietów do instalacji lub aktualizacji</span>
    
    Następujące pakiety posiadają niespełnione zależności. Upewnij się czy wszystkie wymagane repozytoria są dodane i czy są włączone w preferencjach.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
pl: <span weight="bold" size="larger">Proszę wprowadzić etykietę dla tego CD-Romu</span>
    
    Ta etykieta służyć będzie podczas instalacji pakietów z tego CD-Romu. Zaleca się umieszczenie tejże etykiety na nośniku CD-Rom, by w przyszłości łatwiej go odnaleźć.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Wprowadź nazwę dla tego CD_ROMu</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Dokonać dodatkowych niezbędnych zmian?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
pl: <span weight="bold" size="larger">Baza informacji o pakietach jest przedawniona</span>
    
    Baza informacji o pakietach w Twoim systemie nie była aktualizowana od ponad 48 godzin. Możliwe, że w tym czasie pojawiły się aktualizacje oprogramowania związane z bezpieczeństwem systemu. Zaleca się regularne odświeżanie informacji o pakietach.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
pl: Nie udało się zainstalować pakietu. Próba powrócenia do poprzedniego stanu:

en: AND
pl: I

en: APT line:
pl: Wpis APT-a:

en: APT system reports:
    %s
pl: System APT zgłosił:
    %s

en: A_pplication Font
pl: Własna czcionka dla aplikacji

en: A_pply Marked Changes
pl: Wy_konaj zaznaczone zmiany

en: Add downloaded packages
pl: Dodaj pobrane wcześniej pakiety

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
pl: Dodaje do systemu pakiety pobrane wcześniej przy pomocy opcji "Generuj skrypt do pobierania pakietów"

en: All
pl: Wszystkie

en: Alphabetic
pl: Alfabetyczne

en: Always Ask
pl: Zawsze pytaj

en: Always prefer the highest version
pl: Wybieranie najnowszej wersji

en: Always prefer the installed version
pl: Utrzymywanie oprogramowania w zainstalowanych wersjach.

en: Amateur Radio
pl: Radio amatorskie

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: An error occurred while saving configurations.
pl: Nastąpił błąd podczas zapisywania konfiguracji.

en: Another synaptic is running
pl: Działa już inny synaptic

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Apply all marked changes
pl: Wykonuje wszystkie zaznaczone zmiany

en: Apply changes in a terminal window
pl: Wykonywanie zmian w oknie terminala

en: Applying Changes
pl: Wykonywanie wybranych zmian

en: Applying marked changes. This may take a while...
pl: Dokonywanie wybranych wcześniej zmian - może to trochę potrwać...

en: Architecture
pl: Architektura

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
pl: Każdorazowe potwierdzanie zmian wpływających na inne pakiety

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
pl: Sugerowanie zamknięcia programu po pomyślnym wykonaniu wszystkich zmian

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
pl: W celu uruchomienia programu Synaptic Package Manager wymagane jest dodatkowe uwierzytelnianie

en: Automatic install
pl: Zainstalowane automatycznie

en: Automatic removable
pl: Do automatycznego usunięcia

en: Automatically
pl: Automatycznie

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
pl: Automatycznie zamknij to okno po pomyślnym wykonaniu zmian.

en: Automatically installed
pl: Zainstalowane automatycznie

en: Available versions:
pl: Dostępne wersje:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
pl: Niewłaściwe wyrażenie regularne '%s' w pliku zredukowanego podglądu.

en: Base System
pl: System Bazowy

en: Binary (deb)
pl: Binarne (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
pl: Operator logiczny pomiędzy kryteriami filtrowania:

en: Breaks
pl: Uszkadza

en: Broken
pl: Uszkodzone

en: Broken dependencies
pl: Niespełnione zależności

en: Broken:
pl: Uszkodzone:

en: Can't read %s
pl: Nie można odczytać %s

en: Can't write %s
pl: Nie można zapisywać %s

en: Cannot read vendors.list file
pl: Nie udało się odczytać pliku vendors.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
pl: Nie można uruchomić narzędzia konfiguracyjnego!
    Należy zainstalować wymagany pakiet 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
pl: Zmiany zostały wprowadzone

en: Choose font
pl: Wybór czcionki

en: Choose the action from the context menu of the package.
pl: Wybrać działanie z menu kontekstowego pakietu.

en: Cleaning package lists...
pl: Czyszczenie listy pakietów...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
pl: Kliknąć na ikonie stanu - otworzy się menu zawierające wszystkie działania.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
pl: Kliknięcie na ikonie stanu wykonuje najpopularniejsze działanie

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
pl: Zamknij to okno po pomyślnym wykonaniu zmian.

en: Color
pl: kolor

en: Color packages by their status
pl: Kolorowanie pakietów wg. ich stanu

en: Color selection
pl: Wybór koloru

en: Colors
pl: Kolory

en: Columns and Fonts
pl: Kolumny i Czcionki

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
pl: Oddzielona przecinkami lista hostów i domen z którymi połączenie nie będzie realizowane za pomocą pośrednika (proxy) - np. localhost, 192.186.1.231, .net

en: Common
pl: Ogólne

en: Communication
pl: Komunikacja

en: Community Maintained (installed)
pl: Utrzymywane przez społeczność (Zainstalowane)

en: Complete changelog of the latest version:
pl: Pełny plik zmian (changelog) najnowszej wersji:

en: Completely
pl: Całkowite

en: Component
pl: Dział

en: Conflicting packages
pl: Pakietów w konflikcie

en: Conflicts
pl: W konflikcie

en: Consider recommended packages as dependencies
pl: Traktowanie rekomendowanych pakietów jako zależności

en: Converted From RPM by Alien
pl: Skonwertowane z rpm przez program alien

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copying package lists...
pl: Kopiowanie listy pakietów...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
pl: Nie można wykoać zmian!
    Należy najpierw naprawić uszkodzone pakiety.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
pl: Nie można zaktualizować systemu!
    Należy najpierw naprawić uszkodzone pakiety.

en: Couldn't identify disc.
pl: Nie udało się zidentyfikować dysku.

en: Cross Platform
pl: Międzysystemowe

en: Ctrl-c pressed
pl: Wciśnięto Ctrl-c

en: Currently in broken policy state
pl: Aktualnie łamiące reguły

en: Custom
pl: Własne

en: Databases
pl: Bazy danych

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Default Upgrade
pl: Domyślna aktualizacja

en: Delete _History files older than:
pl: Kasowanie plików historii, których wiek przekracza:

en: Delete all cache package files now.
pl: Wykasuj podręczne archiwum pakietów (cache)

en: Dependants
pl: Zależące od tego pakietu

en: Dependencies
pl: Zależności

en: Dependencies of the Latest Version
pl: Zależności najnowszej wersji

en: Dependency of
pl: Zależność pakietu

en: Dependent packages
pl: Zależące pakiety

en: Depends
pl: Zależności

en: Description
pl: Opis

en: Description %s
pl: Opis %s

en: Description and Name
pl: Opis i nazwa

en: Details
pl: Szczegóły

en: Development
pl: Programowanie

en: Difference between the files
pl: Różnice pomiędzy plikami

en: Direct connection to the Internet
pl: Bezpośrednie połączenie z internetem

en: Disc Label
pl: Nazwa płytki

en: Disc label:
pl: Nazwa płytki:

en: Disc not successfully scanned.
pl: Skanowanie płyty nie powiodło się.

en: Distribution
pl: Dystrybucja

en: Distribution:
pl: Dystrybucja:

en: Do you want to add another CD-ROM?
pl: Czy chcesz dodać kolejny CD-ROM?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
pl: Czy chcesz kontynuować pomijając te pakiety?

en: Do you want to quit Synaptic?
pl: Zakończyć działanie programu Synaptic?

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Done
pl: Ukończono

en: Done!
pl: Ukończono!

en: Double click on the package name.
pl: Podwójnie kliknąć na nazwie pakietu.

en: Download
pl: Do pobrania

en: Download Size
pl: do pobrania

en: Download rate: %s/s - %s remaining
pl: Prędkość pobierania %s/s - pozostało %s

en: Download rate: ...
pl: Prędkość pobierania: ...

en: Download:
pl: Pobieranie:

en: Downloading Changelog
pl: Pobieranie pliku zmian (changelog)

en: Downloading Package Files
pl: Pobieranie plików z pakietami

en: Downloading Package Information
pl: Pobieranie plików z informacjami o pakietach

en: Downloading file %li of %li
pl: Pobieranie pliku %li z %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
pl: BŁĄD: Nie udało się odczytać hasła dla użytkownika root

en: ERROR: could not create configuration directory %s
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu konfiguracyjnego %s

en: ERROR: could not create log directory %s
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu %s

en: ERROR: could not create state directory %s
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć katalogu %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
pl: BŁĄD: nie można otworzyć %s z uprawnieniami do zapisu

en: Editors
pl: Edytory

en: Education
pl: Edukacja

en: Electronics
pl: Elektronika

en: Embedded Devices
pl: Urządzenia osadzone

en: Empty disc name.
pl: Brak nazwy dla płytki.

en: Enabled
pl: Włączone

en: Enhances
pl: Rozszerzenia

en: Error failed to fork pty
pl: Błąd uruchomienia nowego procesu z pty

en: Error in package %s
pl: Błąd w pakiecie %s

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
pl: Niezbędne pakiety zostaną usunięte.
    Może to doprowadzić do tego że system przestanie działać

en: Exclude
pl: Nie zawierają

en: Exclude selected sections
pl: Nie stosuj do wybranych działów

en: Excludes
pl: Nie zawiera

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
pl: Odnaleziono tekst pasujący do podanego przez Ciebie wyrażenia. Sprawdź listę po lewej stronie, aby przejrzeć wyniki wyszukiwania.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
pl: Dodatkowe informacje zostały wygenerowane podczas działania Menedżera Pakietów

en: FTP proxy:
pl: Pośrednik FTP:

en: Failed
pl: Błąd

en: Failed to fetch %s
      %s
pl: Nie można pobrać %s
      %s

en: Failed to initialize GTK.
pl: Nie powiodła inicjalizacja GTK.

en: Failed to mark all available upgrades!
pl: Nie udało się zaznaczyć wszystkich możliwych pakietów do aktualizacji!

en: Failed to mount the cdrom.
pl: Nie udało się zamontować cdromu.

en: Failed to open %s.new
pl: Nie udało się otworzyć %s.new

en: Failed to rename
pl: Nie powiodła się zmiana nazwy

en: Failed to rename %s.new to %s
pl: Nie udało się zmienić nazwy %s.new na %s

en: Failed to resolve dependency problems!
pl: Nie udało się naprawić brakujących zależności!

en: Failed to stat %s%s
pl: Błąd podczas wykonywania polecenia stat na %s%s

en: Field
pl: Pole

en: File
pl: Plik

en: Files
pl: Pliki

en: Filters
pl: Filtry

en: Find
pl: Szukaj

en: Fonts
pl: Fonty

en: For installation or upgrade
pl: Do instalacji lub aktualizacji

en: For removal
pl: Do usunięcia

en: Force version:
pl: Wymuszenie konkretnej wersji:

en: Found %i packages
pl: Znaleziono %i pakietów

en: GNOME Desktop Environment
pl: Środowisko GNOME

en: GNU R statistical system
pl: GNU R systemy statystyczne

en: GObject Introspection data
pl: GObject - dane do introspekcji

en: Games and Amusement
pl: Gry i rozrywka

en: General
pl: Ogólne

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
pl: Tworzy skrypt powłoki powalający na pobranie wybranych pakietów na innym komputerze

en: Generate package download script
pl: Generuj skrypt do pobierania pakietów

en: Get Changelog
pl: Pobierz Changelog

en: Get Screenshot
pl: Pobierz zrzut ekranu

en: Gnustep Desktop Environment
pl: Środowisko Gnustep

en: Go Programming Language
pl: Język programowania Go

en: Graphics
pl: Grafika

en: HTTP authentication
pl: Uwierzytelnianie HTTP

en: HTTP proxy:
pl: Pośrednik HTTP:

en: Haskell Programming Language
pl: Język programowania Haskell

en: History
pl: Historia

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
pl: Historia Instalacji, usuwania i aktualizacji pakietów oprogramowania.

en: Hit
pl: Sprawdzono

en: Hold Current Version
pl: Zatrzymaj aktualną wersję

en: IP address or host name of the ftp proxy server
pl: Adres IP lub nazwa hosta pośrednika ftp

en: IP address or host name of the http proxy server
pl: Adres IP lub nazwa hosta z pośrednikiem dla http

en: Icon Legend
pl: Opis ikon

en: Icon _Legend
pl: Opis _ikon

en: Identifying disc...
pl: Identyfikacja dysku...

en: Ignore
pl: Ignoruj

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
pl: Pominięto niewłaściwy/niewłaściwe wpis/wpisy z listy źródeł!

en: Include
pl: Zawierają

en: Include selected sections only
pl: Zastosuj tylko do wybranych działów

en: Includes
pl: Zawiera

en: Insert a disc in the drive.
pl: Proszę włożyć płytę do napędu.

en: Install, remove and upgrade software packages
pl: Instalacja, usuwanie i aktualizacja pakietów z oprogramowaniem

en: Installed
pl: Zainstalowane

en: Installed (auto removable)
pl: Zainstalowane (z możliwością automatycznego usunięcia)

en: Installed (local or obsolete)
pl: Zainstalowane (lokalnie lub przestarzałe)

en: Installed (locked to the current version)
pl: Zainstalowane (zablokowane dla aktualnej wersji)

en: Installed (locked):
pl: Zainstalowany (zablokowany):

en: Installed (manual)
pl: Zainstalowane (ręcznie)

en: Installed (unsupported)
pl: Zainstalowane (nieoficjalne)

en: Installed (upgradable)
pl: Zainstalowane (z możliwością aktualizacji)

en: Installed Files
pl: Zainstalowane pliki

en: Installed Version
pl: Zainstalowana wersja

en: Installed packages that are up-to-date
pl: Zainstalowane pakiety, które są aktualne

en: Installed packages that are upgradable
pl: Zainstalowane, które można zaktualizować

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
pl: Zainstalowane, które można zaktualizować do nowego wydania upstram

en: Installed:
pl: Zainstalowane:

en: Installing and removing software
pl: Instalacja i usuwanie pakietów z oprogramowaniem

en: Installing software
pl: Instalacja oprogramowania

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
pl: Błąd wewnętrzny, Pełna aktualizacja został przerwana. Proszę zgłosić błąd.

en: Internal Error, non-zero counts
pl: Błąd wewnętrzny, więcej niż zero

en: Internal error
pl: Wewnętrzny błąd

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
pl: Błąd wewnętrzny pamięci podręcznej (%d). Proszę zgłosić błąd.

en: Internationalization and localization
pl: Tłumaczenia i lokalizacja

en: Interpreted Computer Languages
pl: Interpretacje języków komputerowych

en: Invalid disc name!
pl: Niewłaściwa nazwa dysku!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
pl: Niewłaściwe pole w pliku ustawień, brak nagłówka pakietów

en: Java Programming Language
pl: Język programowania Java

en: JavaScript Programming Language
pl: Język programowania JavaScript

en: KDE Desktop Environment
pl: Środowisko KDE

en: Keep Configuration
pl: Z zachowaniem plików konfiguracyjnych

en: Kernel and modules
pl: Jądro i moduły

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Latest Version
pl: Najnowsza wersja

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
pl: Wybranie tej opcji powoduje że program Synaptic sam będzie wybierał najlepszą z dostępnych wersji do instalacji.

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Libraries - Development
pl: Biblioteki - programistyczne

en: Libraries - Old
pl: Biblioteki - stare

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
pl: Pakiety z bibliotekami, które nie są już potrzebne (do poprawnego działania wymagany jest deborphan)

en: Line %u too long in markings file.
pl: Linia %u w pliku z zaznaczeniami jest zbyt długa.

en: Lisp Programming Language
pl: Język programowania Lisp

en: Local
pl: Lokalne

en: Localization
pl: Lokalizacyjne/Językowe

en: Look in:
pl: Sprawdzaj w:

en: Maintainer
pl: Opiekun

en: Malformed line %u in markings file
pl: Uszkodzona linia %u w pliku zaznaczeń

en: Manual installed
pl: Zainstalowane ręcznie

en: Manual proxy configuration
pl: Ręczna konfiguracja pośrednika (proxy)

en: Mark All Upgrades
pl: Zaznacz wszystko do aktualizacji

en: Mark Packages by _Task...
pl: Zaznacz pakiety wg _zadań...

en: Mark Recommended for Installation
pl: Zaznacz pakiety rekomendowane do instalacji

en: Mark Suggested for Installation
pl: Zaznacz pakiety sugerowane do instalacji

en: Mark all possible upgrades
pl: Zaznacza wszystkie możliwe aktualizacje

en: Mark for Co_mplete Removal
pl: Zaznacz do pełne_go usunięcia

en: Mark for Complete Removal
pl: Zaznacz do całkowitego usunięcia

en: Mark for Installation
pl: Zaznacz do instalacji

en: Mark for R_einstallation
pl: Zaznacz do _re-instalacji

en: Mark for Reinstallation
pl: Zaznacz do reinstalacji

en: Mark for Removal
pl: Zaznacz do usunięcia

en: Mark for Upgrade
pl: Zaznacz do aktualizacji

en: Mark for _Installation
pl: Zaznacz do _instalacji

en: Mark for _Removal
pl: Zaznacz do _usunięcia

en: Mark for _Upgrade
pl: Zaznacz do _aktualizacji

en: Marked Changes
pl: Zadania do wykonania

en: Marked for complete removal
pl: Zaznaczone do całkowitego usunięcia

en: Marked for complete removal:
pl: Zaznaczone do całkowitego usunięcia:

en: Marked for downgrade
pl: Do cofnięcia na starą wersję

en: Marked for downgrade:
pl: Zaznaczone do cofnięcia na starą wersję:

en: Marked for installation
pl: Zaznaczone do instalacji

en: Marked for installation:
pl: Zaznaczone do instalacji:

en: Marked for re-installation
pl: Zaznaczone do przeinstalowania

en: Marked for reinstallation:
pl: Zaznaczone do reinstalacji:

en: Marked for removal
pl: Zaznaczone do usunięcia

en: Marked for removal:
pl: Zaznaczone do usunięcia:

en: Marked for upgrade
pl: Zaznaczone do aktualizacji

en: Marked for upgrade:
pl: Zaznaczone do aktualizacji:

en: Marking all available upgrades...
pl: Zaznaczanie wszystkich możliwych pakietów do aktualizacji...

en: Mathematics
pl: Matematyka

en: Meta Packages
pl: Meta Pakiety

en: Miscellaneous - Graphical
pl: Różne - graficzne

en: Miscellaneous - Text Based
pl: Różne - Tryb tekstowy

en: Missing Recommends
pl: Rekomendowane, ale brakujące

en: Mono/CLI Infrastructure
pl: Infrastruktura Mono/CLI

en: Mounting CD-ROM...
pl: Montowanie CD-ROMu...

en: Move D_own
pl: Przesuń w _dół

en: Move _Up
pl: Przesuń w _górę

en: N/A
pl: BRAK

en: NOT AUTHENTICATED
pl: BRAK WERYFIKACJI

en: Name
pl: Nazwa

en: Network
pl: Sieć

en: Networking
pl: Sieć

en: Never show this message again
pl: Nie pokazuj tej wiadomości w przyszłości.

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
pl: Niby nie aktualizuj automatycznie. Nie rekomendujemy włączenie tej opcji gdyż nie będą aktualizowane aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa! Jeżeli wybierzesz konkretną wersję, pakiet będzie aktualizowany z dystrybucji z której pochodzi.

en: New Filter %i
pl: Nowy filtr %i

en: New in repository
pl: Nowe w repozytorium

en: New in repository:
pl: Nowe w repozytorium:

en: Newsgroup
pl: Grupy dyskusyjne

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
pl: Brak zainstalowanego programu do przegadania pomocy!
    
    Potrzebna jest przeglądarka pomocy GNOME 'yelp', albo przeglądarka typu 'konqueror', lub 'firefox'.
    
    Można również otworzyć stronę pomocy za za pomocą konsoli wpisując 'man synaptic' , lub otworzyć pliki html w katalogu 'synaptic/html'.

en: No package is selected.
pl: Nie wybrano pakietu.

en: No proxy for:
pl: Nie używaj pośrednika dla:

en: Not automatic:
pl: Nie automatyczne:

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Not installable
pl: Bez możliwości instalcji

en: Not installed
pl: Nie zainstalowane

en: Not installed (locked)
pl: Nie zainstalowane (zablokowane)

en: Not installed (locked):
pl: Niezainstalowane (zablokowane):

en: Not installed (new in repository)
pl: Nie zainstalowane (nowe w archiwum)

en: Not installed (residual config)
pl: Nie zainstalowane (pozostałości po konfiguratorze)

en: Not installed (unsupported)
pl: Nie zainstalowane (nieoficjalne)

en: Not installed packages
pl: Nie zainstalowane pakiety

en: Not installed:
pl: Niezainstalowane:

en: Not marked
pl: Nie zaznaczone

en: Number of undo operations:
pl: Liczba możliwych operacji "Cofnij":

en: OCaml Programming Language
pl: Język programowania OCaml

en: OR
pl: LUB

en: Obsoletes
pl: Przestarzałe

en: Only experts should use this.
pl: Tylko eksperci powinni używać tej opcji.

en: Open changes
pl: Otwórz plik zmian

en: Origin
pl: Pochodzenie

en: Orphaned
pl: Osierocone

en: PHP Programming Language
pl: Język programowania PHP

en: Package
pl: Pakiety

en: Package Manager
pl: Menedżer pakietów

en: Package Manager output
pl: Wyjście Menedżera Pakietów

en: Package Name
pl: Nazwa pakietu

en: Package changes
pl: Zmiany w pakietach

en: Package is supported
pl: Oficjalny pakiet z dystrybucji

en: Package management software using apt. 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki 
    
    This program comes with absolutely no warranty. 
    Released using the GNU General Public License, version 2 or later
pl: Program do zarządania pakietami wykorzystujący apt. 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki 
    
    Program nie posiada żadnej gwarancji. 
    Opublikowano na licencji the „GNU General Public License” w wersji 2 i późniejszej

en: Package name
pl: Nazwa pakietu

en: Package with Debconf
pl: Pakiety obsługujące Debconf

en: Packages installed automatically as part of a dependency
pl: Pakiety zainstalowane automatycznie jako część zależności

en: Packages installed automatically but no longer required by any other package
pl: Pakiety zainstalowane automatycznie, które nie są już wymagane przez inne pakiety

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
pl: Pakiety zainstalowane ręcznie (nie jako zależność czegokolwiek innego)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
pl: Pakiety, które są nowe w repozytorium od ostatniej "aktualizacji"

en: Packages that are not available in any repository
pl: Pakiety, które nie są dostępne żadnym repozytorium

en: Packages that will be installed or upgraded
pl: Pakiety, które zostaną zainstalowane lub zaktualizowane

en: Packages that will be removed
pl: Pakiety które zostaną usunięte

en: Packages that will never be upgraded
pl: Pakiety, które nigdy nie będą zaktualizowane

en: Packages that won't be changed
pl: Pakiety które nie zostaną zmienione

en: Packages with broken dependencies
pl: Pakiety z niespełnionymi zależnościami

en: Password
pl: Hasło

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Perl Programming Language
pl: Język programowania Perl

en: Pinned
pl: Przyszyte

en: Please insert a disc in the drive.
pl: Proszę włożyć płytę do napędu.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
pl: Proszę włożyć płytkę o nazwie:
    %s
    do napędu %s

en: Please restart your session without Wayland, or run Synaptic without root permission
pl: Proszę zrestartuj swoją sesję bez Wayland, lub uruchom Synaptic bez uprawnień użytkownika root

en: Please select a directory
pl: Proszę wybrać katalog

en: Policy broken
pl: Niezgodne z zasadami

en: Port number of the ftp proxy server
pl: Numer portu serwera pośredniczącego dla ftp

en: Port number of the http proxy server
pl: Numer portu serwera pośredniczącego (proxy)

en: PreDepends
pl: Pre-Zależności

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
pl: Wybranie tej opcji spowoduje, że podczas aktualizacji używane będą pakiety ze wskazanej gałęzi dystrybucji. Można wybrać tę opcję chwilowo, a później powrócić do domyślnego ustawienia dla dystrybucji.

en: Prefer versions from:
pl: Wymuś konkretną wersję:

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preparing...
pl: Przygotowanie...

en: Priority
pl: Priorytet

en: Probably you're running Synaptic on Wayland with root permission.
pl: Prawdopodobnie uruchamiasz Synaptic w Wayland z uprawnieniami użytkownika root.

en: Properties
pl: Właściwości

en: Provided Packages
pl: Dostarczane pakiety

en: Provided packages
pl: Dostarczane pakiety

en: Provides
pl: Dostarcza

en: Python Programming Language
pl: Język programowania Python

en: Queued
pl: Skolejkowano

en: Quick Introduction
pl: Krótki wstęp

en: Quick filter
pl: Szybki filtr

en: Rebuilding search index
pl: Przebudowa indeksu do wyszukiwania

en: Recommendations
pl: Rekomendowane

en: Recommends
pl: Rekomendowane

en: Reduced View
pl: Redukowany widok

en: ReducedView
pl: ZredukowanyWidok

en: Registering disc...
pl: Rejestrowanie płytki...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
pl: Pliki wydań z niektórych repozytoriów nie mogły być pobrane, lub zweryfikowane. Repozytoria te zostały pominięte.

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
pl: Odświeża bazę informacji o pakietach, aby otrzymać informacje o nowych, usuniętych, zaktualizowanych pakietach oprogramowania.

en: Reloading outdated package information:
pl: Odświeżanie przedawnionej bazy informacji o pakietach:

en: Reloading package information...
pl: Odświeżanie informacji o pakietach...

en: Remember my answer for future upgrades
pl: Zapamiętaj odpowiedź przy późniejszych aktualizacjach

en: Remember the answer
pl: Zapamiętaj odpowiedź

en: Removal of packages:
pl: Usuwanie pakietów:

en: Remove Including Orphaned Dependencies
pl: Usuń razem z osamotnionymi zależnościami

en: Removed packages that have left configuration files on the system
pl: Usunięte pakiety, które pozostawiły pliki konfiguracyjne w systemie

en: Removing package "%s" may render the system unusable.
    Are you sure you want to do that?
pl: Usunięcie pakietu "%s" może doprowadzić Twój system do stanu nieużywalnego.
    Czy jesteś pewien/pewna, że chcesz to zrobić ?

en: Removing software
pl: Usuwanie oprogramowania

en: Replace configuration file
    '%s'?
pl: Zastąpić plik konfiguracyjny
    '%s' ?

en: Replaced packages
pl: Zamienione pakiety

en: Replaces
pl: Zastępuje

en: Repositories
pl: Repozytoria

en: Repositories changed
pl: Repozytoria uległy zmianie

en: Residual config
pl: Pozostałe po konfiguracji

en: Return to the main screen
pl: Powraca do głównego okna programu

en: ReverseDepends
pl: Odwrócone Zależności

en: Ruby Programming Language
pl: Język programowania Ruby

en: Rust Programming Language
pl: Język programowania Ruby

en: S_earch Results
pl: W_yniki wyszukiwania

en: S_tatus
pl: S_tan

en: Save Markings _As...
pl: Zapisz zaznaczenia _jako...

en: Save changes
pl: Zapisz zmiany

en: Save full state, not only changes
pl: Zapisz pełny stan (nie tylko zmiany)

en: Save script
pl: Zapisywanie skryptu

en: Scanning CD-ROM
pl: Skanowanie CD-ROMu

en: Scanning disc...
pl: Skanowanie dysku...

en: Science
pl: Nauka

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Filter
pl: Filtr wyszukiwań

en: Search History
pl: Historia wyszukiwań

en: Search for packages
pl: Wyszukuje pakiety

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Searching
pl: Wyszukiwanie

en: Section
pl: Dział

en: Section(s)
pl: Dział(y)

en: Section(s):
pl: Dział(y):

en: Sections
pl: Działy

en: Select All
pl: Wybierz wszystko

en: Select directory
pl: Wybór katalogu

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
pl: Wybrać pakiet i odpowiednie działanie z menu 'Pakietu'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
pl: Wybierz wersję %s, której instalacja będzie wymuszona

en: Setting markings...
pl: Konfiguracja wybranych pakietów...

en: Shells
pl: Powłoki

en: Show individual files
pl: Pokaż pojedyncze pliki

en: Show package properties in the main window
pl: Pokazywanie właściwości pakietu w oknie głównym

en: Show this dialog at startup
pl: Pokazuj to okno dialogowe przy uruchamianiu

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Smart Upgrade
pl: Inteligenta Aktualizacja

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
pl: Nie udało się pobrać niektórych pakietów z serwera.

en: Source (deb-src)
pl: Źródłowe (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
pl: Uruchamianie programu "Synaptic Package Manager" bez uprawnień administratora

en: Starting help viewer...
pl: Uruchamianie systemu pomocy...

en: Starting package configuration tool...
pl: Uruchamianie narzędzia do konfiguracji pakietów...

en: Starting package documentation viewer...
pl: Uruchamianie przeglądarki do dokumentacji pakietów...

en: Stat failed for %s
pl: Komenda Stat dla %s zakończyła się niepowodzeniem

en: Status
pl: Stan

en: Successfully fixed dependency problems
pl: Pomyślnie rozwiązano problemy z zależnościami

en: Successfully marked available upgrades
pl: Zaznaczono wszystkie możliwe pakiety do aktualizacji

en: Suggestions
pl: Sugerowane

en: Suggests
pl: Sugerowane

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Supported
pl: Oficjalne pakiety

en: Synaptic Package Manager
pl: Synaptic Menedżer Pakietów

en: Synaptic Package Manager
pl: Menedżer Pakietów Synaptic

en: Syntax error in line %s
pl: Błąd składni w linii %s

en: System Administration
pl: Administracja systemem

en: System upgrade:
pl: Aktualizacja systemu:

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Tasks
pl: Zadania

en: TeX Authoring
pl: Narzędzia TeX

en: Text Be_side Icons
pl: Tekst _obok ikon

en: Text _Below Icons
pl: Tekst _pod ikonami

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
pl: Plik zmian (changlelog) zawiera informacje o zmianach i naprawionych błędach jakie zaszły w poszczególnych wersjach pakietu.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
pl: Wybrane przez ciebie zmiany mają wpływ na inne pakiety. Niezbędne jest wykonanie następujących dodatkowych zmian:

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
pl: Plik konfiguracyjny %s został zmodyfikowany (przez użytkownika systemu, lub skrypt). Nowa wersja tej konfiguracji jest dostarczana w instalowanym właśnie pakiecie. Jeżeli chcesz zachować obecną wersję wybierz "Nie". Zainstalować nowy plik konfiguracyjny z pakietu ?

en: The following details are provided:
pl: Szczegóły:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
pl: Nazwa płyty będzie używana do identyfikacji poszczególnych płyt CD-ROM przy późniejszej instalacji pakietów.

en: The list of installed files is only available for installed packages
pl: Lista zainstalowanych plików jest dostępna tylko dla zainstalowanych pakietów

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
pl: Wybrane wcześniej zmiany zostaną teraz wprowadzone do systemu. Proszę cierpliwie poczekać.

en: The package files will be downloaded, but not installed
pl: Pliki z pakietami zostaną jedynie pobrane (nie będą instalowanie)

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
pl: Menedżer pakietów zawsze wybiera najlepszą dostępną wersję. Jeżeli jednak zdecydujesz się używać innej, to należy liczyć się z możliwością pojawiania się błędów w zależnościach.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
pl: Repozytoria zostaną sprawdzone w poszukiwaniu nowych, usuniętych lub zaktualizowanych pakietów.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
pl: Informacje o repozytoriach zostały zmienione. Należy wcisnąć przycisk "Odśwież", aby zaktualizować bazę danych informacji o pakietach.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
pl: Oprogramowanie w twoim systemie jest uporządkowane w tzw. <i>pakietach</i>. Menedżer pakietów umożliwia usuwanie, instalowanie oraz aktualizację pakietów oprogramowania.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
pl: Synaptic jest już uruchomiony. Proszę go wpierw wyłączyć.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
pl: Synaptic jest już uruchomiony. Proszę poczekać aż zakończy pracę.

en: This application is supported by the distribution
pl: Ten program wchodzi w skład dystrybucji

en: This behavior can be changed in the preferences later.
pl: To działanie można później zmienić w oknie preferencji.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
pl: To jest ostatnia szansa przejrzenia listy wybranych zmian przed ich wykonaniem.

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
pl: Zazwyczaj oznacza to że inny program do zarządzania pakietami jest uruchomiony (apt lub aptitude). Zamknij tę aplikację aby kontynuować.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
pl: Spowoduje to przerwanie operacji i pozostawienie systemu w stanie uszkodzonym. Czy jesteś pewien że chcesz to zrobić?

en: To be downgraded
pl: Do cofnięcia na starą wersję

en: To be installed
pl: Do zainstalowania

en: To be kept
pl: Do wstrzymania

en: To be re-installed
pl: Do przeinstalowania

en: To be removed
pl: Do usunięcia

en: To be upgraded
pl: Do aktualizacji

en: Trying to recover from package failure
pl: Próba naprawienia uszkodzonego pakietu

en: Type
pl: Typ

en: U_nmark
pl: O_dznacz

en: U_nmark All
pl: Odznacz _wszystkie

en: Unable to change to %s
pl: Nie powiodła się zmiana na %s

en: Unable to correct dependencies
pl: Nie udało się naprawić brakujących zależności

en: Unable to correct missing packages
pl: Nie udało się naprawić brakujących pakietów

en: Unable to create a tmp file
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego

en: Unable to get exclusive lock
pl: Nie można uzyskać pełnego dostępu do systemu zarządzania pakietami

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
pl: Nie udało się zlokalizować żadnych plików z pakietami. Prawdopodobnie nie jest to płytka obsługiwana przez system APT.

en: Unable to lock the download directory
pl: Nie można zablokować katalogu pobierań

en: Unable to lock the list directory
pl: Nie można zablokować katalogu z listą

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
pl: Nie można zaznczyć pakietów do aktualizacji.
    Sprawdź swój system w poszukiwaniu błędów.

en: Unable to read %s
pl: Nie udało się odczytać %s

en: Unable to read the cdrom database %s
pl: Nie udało się odczytać bazy danych cdrom %s

en: Unchanged
pl: Bez wprowadzania zmian

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unknown source type
pl: Nieznany rodzaj źródła

en: Unmark
pl: Odznacz

en: Unmounting CD-ROM...
pl: Odmontowywanie napędu CD-ROM...

en: Upgradable
pl: Do aktualizacji

en: Upgradable (upstream)
pl: Do aktualizacji (upstream)

en: Upgradable:
pl: Do aktualizacji:

en: Usage: synaptic [options]
pl: Użycie: synaptic [opcje]

en: Use custom application font
pl: Własna czcionka dla aplikacji

en: Use custom terminal font
pl: Własna czcionka terminala

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Utilities
pl: Narzędzia

en: Value:
pl: Wartość:

en: Variable:
pl: Zmienne:

en: Vendor
pl: Dostarczyciel

en: Vendor block %s is invalid
pl: Blok dostawcy %s jest niewłaściwy

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
pl: Producenci pakietów podpisują swoje produkty, aby użytkownicy mogli sprawdzić źródło i integralność pobranych danych. Wyłączenie tej opcji obniża bezpieczeństwo systemu.

en: Vendors...
pl: Dostarczający...

en: Version
pl: Wersja

en: Version Control Systems
pl: Systemy kontroli wersji

en: Version number
pl: Numer wersji

en: Version:
pl: Wersja:

en: Versions
pl: Wersje

en: Video software
pl: Oprogramowanie do Video

en: View package properties
pl: Wyświetla właściwości pakietu

en: Visible
pl: Widoczne

en: Visit %s
pl: Odwiedź %s

en: Visit Homepage
pl: Odwiedź stronę domową

en: Waiting for disc...
pl: Oczekiwanie na płytę...

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Web servers
pl: Serwery WWW

en: Word Processing
pl: Przetwarzanie tekstu

en: World Wide Web
pl: Sieć www

en: Writing sources list...
pl: Zapisywanie listy źródeł...

en: Xfce Desktop Environment
pl: Środowisko Xfce

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
pl: Zamierzasz zainstalować oprogramowanie, którego <b>prawdziwe źródło pochodzenia nie może zostać zweryfikowane</b>. Może, to umożliwić niepowołanym osobom podmianę programów i w konsekwencji uszkodzenie lub przejęcie kontroli nad Twoim systemem.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
pl: Zamierzasz dodać komponent "universe".
    
    Pakiety z tego działu. nie są oficjalnie wspierane przez producentaTwojej dystrybucji.
    Czy na pewno chcesz dodać ten komponent?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
pl: Pakiety do instalacji, aktualizacji czy też usunięcia można zaznaczyć na kilka sposobów:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
pl[0]: W twoim systemie istnieje %d uszkodzony pakiet
    
    Należy go naprawić przechodząc do widoku z włączonym filtrem "Uszkodzone"
pl[1]: W twoim systemie istnieje %d uszkodzone pakiety
    
    Należy je naprawić przechodząc do widoku z włączonym filtrem "Uszkodzone"
pl[2]: W twoim systemie istnieje %d uszkodzonych pakietów
    
    Należy je naprawić przechodząc do widoku z włączonym filtrem "Uszkodzone"

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
pl: Aby przeglądać dokumentację pakietów, należy wcześniej zainstalować "dwww".

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
pl: Zalecamy regularne odświeżanie bazy informacji o pakietach, aby nie przeoczyć ważnych aktualizacji związanych z bezpieczeństwem systemu.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
pl: Nie będzie można zaaplikować zmian, ale można oznaczyć jakie zmiany mają być wykonane i pobrać skrypt aplikujący te zmiany.

en: Zope/Plone Environment
pl: Środowisko Zope/Plone

en: _About
pl: _O programie

en: _Add CD-ROM...
pl: Dod_aj CD-ROM...

en: _Add Repository
pl: Dodaj _repozytorium

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: _Architecture
pl: _Architektura

en: _Browse Documentation
pl: Przeglądaj _dokumentację

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Close
pl: _Zamknij

en: _Configure...
pl: _Konfiguracja...

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: _Custom Filters
pl: _Własne filtry

en: _Default Upgrade
pl: _Domyślna aktualizacja

en: _Delete
pl: _Skasuj

en: _Delete Cached Package Files
pl: _Wykasuj podręczne archiwum pakietów (cache)

en: _Delete downloaded packages after installation
pl: Kasowanie pobranych pakietów _po instalacji

en: _Description
pl: _Opis

en: _Deselect All
pl: _Odznacz wszystko

en: _Down
pl: W _dół

en: _Download Changelog
pl: _Pobierz plik zmian (Changlog)

en: _Download package files only
pl: _Tylko pobranie plików z pakietami

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _Filters
pl: _Filtry

en: _Find
pl: Szukaj

en: _Fix Broken Packages
pl: _Napraw Uszkodzone Pakiety

en: _Force Version
pl: _Wymuszenie pakietów z innej gałęzi dystrybucji

en: _Force Version...
pl: _Wymuś wersję...

en: _Help
pl: _Pomoc

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: _Hide Details
pl: _Ukryj szczegóły

en: _History
pl: _Historia

en: _Icons Only
pl: Tylko _ikony

en: _Invert All
pl: Odwróć _wszystko

en: _Keep
pl: _Zatrzymaj

en: _Keep history
pl: Zapisywanie _historii zmian

en: _Leave all downloaded packages in the cache
pl: Pozostawianie _wszystkich pobranych pakietów w magazynie podręcznym (cache)

en: _Lock Version
pl: Z_ablokuj wersję

en: _Mark
pl: _Zaznacz

en: _Mark All Upgrades...
pl: Zaznacz wszystko do akt_ualizacji...

en: _New
pl: _Nowe

en: _OK
pl: OK

en: _Only delete packages which are no longer available
pl: Usuwanie tylko tych pakietów, które nie są już _dostępne

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Package
pl: _Pakiet

en: _Preferences
pl: _Ustawienia

en: _Properties
pl: Wł_aściwości

en: _Quick Introduction
pl: _Krótki wstęp

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Read Markings...
pl: _Odczytaj zaznaczenia...

en: _Redo
pl: _Ponów

en: _Reload
pl: _Odśwież

en: _Reload Package Information
pl: _Odśwież informacje o pakietach

en: _Replace
pl: _Zastąp

en: _Repositories
pl: R_epozytoria

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Save Markings
pl: Zapisz _zaznaczenia

en: _Search
pl: _Szukaj

en: _Search...
pl: Wy_szukiwanie...

en: _Sections
pl: _Działy

en: _Select All
pl: _Wybierz wszystko

en: _Set Internal Option...
pl: Ustaw _wewnętrzne opcje...

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Show Details
pl: Pokaż _szczegóły

en: _Smart Upgrade
pl: _Inteligentna Aktualizacja

en: _Terminal Font
pl: Czcionka _terminala

en: _Text Only
pl: Tylko _tekst

en: _Toolbar
pl: Pasek _narzędzi

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Up
pl: W _górę

en: _Verify package signatures
pl: _Weryfikuj podpisy w pakietach

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
pl: działanie programu bzip2 zakończyło się niepowodzeniem, prawdopodobnie z braku miejsca na dysku.

en: couldn't open %s for writing
pl: nie można otworzyć %s z uprawnieniami do zapisu

en: days
pl: dni

en: dist upgrade Failed
pl: aktualizacja dystrybucji zakończyła się niepowodzeniem

en: or dependency
pl: lub zależności
