mate-terminal 1.25.0 - en to ps translation catalogue (256 entries)

en: <b>Command</b>
ps: <b>بولۍ</b>

en: <b>Palette</b>
ps: <b>رنګدبلی</b>

en: <b>Title</b>
ps: <b>سرليک</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
ps: <small><i><b>:يادښت</b> پايال کاريالونه دا رنګونه ځان سره لري</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
ps: <small><i>ټولوډېر</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
ps: <small><i>هېڅ</i></small>

en: A_vailable encodings:
ps: :ش_ته کوډييزونې

en: Add or Remove Terminal Encodings
ps: د پايالي کوډييزونې زياتول يا ړنګول

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ps: .دي "Monospace Bold 14" يا "Sans 12" يو پېنګو ليکبڼه نوم. بېلګې يې

en: Arabic
ps: عربي

en: Armenian
ps: ارمينيايي

en: Background
ps: شاليد

en: Background image
ps: شاليد انځور

en: Background type
ps: شاليد ډول

en: Baltic
ps: بالټيک

en: Black on light yellow
ps: تور په کچه ژېړ

en: Black on white
ps: تور په سپين

en: C_all To…
ps: ...سره ا_ړيکه نيول

en: C_lose Tab
ps: ټ_وپ بندول

en: C_lose Window
ps: کړکۍ ب_ندول

en: C_reate
ps: ج_وړول

en: Celtic
ps: سېلټېک

en: Central European
ps: منځنی اروپايي

en: Change _Profile
ps: پېژنيال بدلول

en: Chinese Simplified
ps: چينايي ساده

en: Chinese Traditional
ps: چينايي هڅوبي

en: Choose A Terminal Font
ps: يو پايال ليکبڼه وټاکﺉ

en: Choose Palette Color %d
ps: وټاکﺉ %d د رنګدبلي رنګ

en: Choose Terminal Background Color
ps: د پايالي شاليد رنګ وټاکﺉ

en: Choose Terminal Text Color
ps: د پايالي د ليکنې رنګ وټاکﺉ

en: Choose base profile
ps: بنسټ پېژنيال وټاکﺉ

en: Click button to choose profile
ps: د پېژنيال ټاکلو لپاره تڼۍ کېکاږﺉ

en: Close Tab
ps: ټوپ بندول

en: Close Window
ps: کړکۍ بندول

en: Close tab
ps: ټوپ بندول

en: Color p_alette:
ps: :رنګ د_بلی

en: Colors
ps: رنګونه

en: Compatibility
ps: جوړايينه

en: Contents
ps: منځپانګې

en: Copy
ps: لمېسل

en: Croatian
ps: کروټين

en: Current Locale
ps: اوسنۍ ځاييزونه

en: Custom
ps: دوديز

en: Custom co_mmand:
ps: :دوديزه بو_لۍ

en: Custom command to use instead of the shell
ps: هغه دوديزه بولۍ چې د سيپۍ په ځای وکارول شي

en: Cyrillic
ps: سېرېلېک

en: Cyrillic/Russian
ps: سېرېلېک/رشين

en: Cyrillic/Ukrainian
ps: سېرېلېک/وکرېنين

en: DIRNAME
ps: د درکموند نوم

en: Default color of terminal background
ps: د پايالي شاليد تلواله رنګ

en: Default color of text in the terminal
ps: په پايالي کې د ليکنې تلواله رنګ

en: Delete Profile
ps: پېژنيال ړنګول

en: Delete profile “%s”?
ps: پېژنيال ړنګول غواړﺉ؟ “%s”

en: Detach Tab
ps: ټوپ بېلول

en: Disable connection to session manager
ps: د ناسته سمبالګر سره نښلېدنه ناتوانول

en: Disabled
ps: ناتوانول شوی

en: E_ncodings shown in menu:
ps: :هغه ک_وډييزونې چې په غورنۍ کې ښودل کيږي

en: Edit
ps: سمون

en: Editing Profile “%s”
ps: پېژنيال سمول کيږي “%s”

en: Effect of the Backspace key
ps: کيلۍ اغېزه Backspace د

en: Effect of the Delete key
ps: د ړنګول کيلۍ اغېزه

en: Error parsing command: %s
ps: %s :د بولۍ په تجزيه کولو کې ستونزه

en: FILE
ps: دوتنه

en: File
ps: دوتنه

en: Filename of a background image.
ps: .د شاليد انځور دوتنه نوم

en: Find
ps: لټول

en: Find Ne_xt
ps: را_تلونکی لټول

en: Find Pre_vious
ps: مخک_نی لټول

en: Font
ps: ليکبڼه

en: Full Screen
ps: ټوله پرده

en: GEOMETRY
ps: هندسه

en: General
ps: ټولګړي

en: Georgian
ps: ګورجين

en: Go to _Line...
ps: ...ليکې ته ورتلل_

en: Gray on black
ps: خړ په تور

en: Greek
ps: ګريک

en: Green on black
ps: شين په تور

en: Gujarati
ps: ګجراتي

en: Gurmukhi
ps: ګورموکي

en: Hebrew
ps: هېبرو

en: Hebrew Visual
ps: هېبرو ښکارېدونکې

en: Help
ps: مرسته

en: Hide and Show menubar
ps: غورنۍ پټه پټول او ښودل

en: Hindi
ps: هندي

en: Human-readable name of the profile
ps: .د دې پېژنيال لوستل کېدونکی نوم

en: Human-readable name of the profile.
ps: .د دې پېژنيال لوستل کېدونکی نوم

en: ID
ps: پېژند

en: Icelandic
ps: اېسلېنډېک

en: Icon for terminal window
ps: د پايال کړکۍ لپاره انځورن

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
ps: .انځورن چې د هغه ټوپونو/کړکېو لپاره وکارول شي چې دا پېژنيال لري

en: Image _file:
ps: :انځور _دوتنه

en: Images
ps: انځورونه

en: Initial _title:
ps: :لومړی _سرليک

en: Japanese
ps: جاپاني

en: Keyboard Shortcuts
ps: کیليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to close a tab
ps: د ټوپ بندولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to close a window
ps: د کړکۍ بندولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to copy text
ps: د ليکنې لمېسلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to create a new profile
ps: د نوي پېژنيال جوړولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to launch help
ps: د مرستې پرانيستلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to make font larger
ps: د ليکنې لويولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
ps: د ليکنې لېوی-کچ کولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to make font smaller
ps: د ليکنې وړولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to open a new tab
ps: د نوي ټوپ پرانيستلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to open a new window
ps: د نوې کړکۍ پرانيستلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to paste text
ps: د ليکنې سرېښلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
ps: د پايالي د بياټاکلو او پاکولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
ps: د پايالي د بياټاکلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
ps: د پايالي د سرليک ټاکلو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
ps: راتلونکي ټوپ ته ونجولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
ps: مخکني ټوپ ته ونجولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
ps: د ټولې پردې اکر څرګنتياونجولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
ps: د غورنۍ پټې د ښکارېدنې څرنګتياونجولو لپاره د کليدړې لنډلار

en: Korean
ps: کوريايي

en: List of available encodings
ps: د شته کوډييزونو لړ

en: List of profiles
ps: د پېژنيالونو لړ

en: MATE Terminal
ps: جنومي پايالی

en: MATE Terminal Emulator
ps: د جنومي پايالی

en: MATE Terminal is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ps: .د جنومي پايالی په دې هيله خپريږي چې تاسې لپاره ګټور ووسيږي، خو پرته له هر ډول ورنټۍ څخه. د نورو خبرتياوو .لپاره د جي اېن يو ټولګړی منښتليک وګورﺉ

en: Match _entire word only
ps: يوازې _بشپړه ويې سارول

en: Move Tab _Left
ps: ټوپ کيڼ ته خوځول

en: Move Tab _Right
ps: ټوپ ښي ته خوځول

en: Move Tab to the Left
ps: ټوپ کيڼې لورې ته خوځول

en: Move Tab to the Right
ps: ټوپ ښي لورې ته خوځول

en: New Profile
ps: نوی پېژنيال

en: New Tab
ps: نوی ټوپ

en: New Window
ps: نوې کړکۍ

en: New _Profile…
ps: ...نوی _پېژنيال

en: Nordic
ps: نارډېک

en: Normal Size
ps: لېوی کچ

en: Open Ta_b
ps: ټو_پ پرانيستل

en: Open _Terminal
ps: پايالی پرانيستل_

en: P_rofiles
ps: پ_ېژنيالونه

en: P_rofiles…
ps: ...پ_ېژنيالونه

en: Palette entry %d
ps: %d د رنګدبلي ننوت

en: Palette for terminal applications
ps: د پايالو کاريالونو لپاره رنګدبلی

en: Paste
ps: سرېښل

en: Paste _Filenames
ps: دوتنه _نومونه سرېښل

en: Persian
ps: پاړسي

en: Position of the scrollbar
ps: د رغښتپټې ځای

en: Profile Editor
ps: پېژنيال سمونګر

en: Profile _name:
ps: د پېژنيال _نوم:

en: Profile list
ps: د پېژنيالونو لړ

en: Profile to use for new terminals
ps: هغه پېژنيال چې د نويو پايالو لپاره وکارول شي

en: Profiles
ps: پېژنيالونه

en: ROLE
ps: رول

en: Reset
ps: پاکول

en: Reset and C_lear
ps: بياټاکل او پ_اکول

en: Reset and Clear
ps: بياټاکل او پاکول

en: Romanian
ps: رومانيايي

en: Ru_n a custom command instead of my shell
ps: زما د سيپۍ په ځای دوديزه بولۍ ځغ_لول

en: Search
ps: پلټون

en: Search _backwards
ps: شاته پلټل_

en: Select All
ps: ټول ټاکل

en: Select Background Image
ps: شاليد انځور وټاکﺉ

en: Select _All
ps: ټول ټاکل_

en: Set Title
ps: سرليک ټاکل

en: Set _Character Encoding
ps: لوښه کوډييزونه ټاکل_

en: Shortcut _Key
ps: لنډلار _کيلۍ

en: Show MATE Terminal options
ps: د جنومي پايالي غوراوي ښودل

en: Show _Menubar
ps: غورنۍ پټه ښودل_

en: Show _menubar by default in new terminals
ps: غورنۍ _پټه په تلواله توګه په پايالو کې ښودل

en: Show session management options
ps: د ناستې سمبالونې غوراوي ښودل

en: South European
ps: سهيلي اروپايي

en: Specify file containing saved configuration
ps: هغه دوتنه چې ساتل شوې سازونه لري ويې ټاکئ

en: Specify session management ID
ps: د ناستې سمبالونې پېژند وټاکئ

en: Switch to Next Tab
ps: راتلونکي ټوپ ته ونجول

en: Switch to Previous Tab
ps: مخکني ټوپ ته ونجول

en: Switch to this tab
ps: دې ټوپ ته ونجول

en: TITLE
ps: سرليک

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Terminal
ps: پايالی

en: Thai
ps: ټهايي

en: There was an error creating the child process for this terminal
ps: د دې پايالي لپاره د ماشوم بهير په جوړولو کې ستونزه رامنځ ته شوه

en: Title and Command
ps: سرليک او بولۍ

en: Title for terminal
ps: د پايالي سرليک

en: Turkish
ps: ترکي

en: Two roles given for one window
ps: د يوې کړکۍ لپاره دوه روله ورکړل شوي دي

en: Unicode
ps: يونيکوډ

en: Unnamed
ps: بېنومه

en: Use the command line
ps: بولۍ ليکه کارول

en: User Defined
ps: کارن پېژندل شوی

en: Vietnamese
ps: وېټنامي

en: View
ps: ليد

en: Western
ps: لوديځ

en: What to do with dynamic title
ps: خوځند سرليک سره څه وکړو

en: When command _exits:
ps: :کله چې بولۍ _بنديږي

en: Whether the menubar has access keys
ps: که چېرې د غورنۍ پټې لپاره لاسرس کيلۍ پکار وي

en: Whether to allow bold text
ps: که چېرې ډبله ليکنه پرېښودل پکار وي

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
ps: د پايال کړکېو د بندولو پر مهال که د باورييلو پوښتنه پکار وي

en: Whether to blink the cursor
ps: که چېرې ځری پړکول پکار وي

en: Whether to run a custom command instead of the shell
ps: که چېرې د سيپۍ په ځای کوم دوديزه بولۍ ځغلول پکار وي

en: Whether to show menubar in new windows/tabs
ps: که چېرې په نويو کړکېو/ټوپونو کې غورنۍ پټه ښودل پکار وي

en: Whether to use the system font
ps: که چېرې غونډال ليکبڼه کارول پکار وي

en: White on black
ps: سپين په تور

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with MATE Terminal; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
ps: :تاسو به د جنومي پايالي سره د جي اېن يو د ټولګړي منښتليک يوه لمېسه ترلاسه کړې وي. که نه، نو د وړيا ساوتريو بنسټ ته ليک ولېږئ
    Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA

en: Zoom In
ps: لوډېرول

en: Zoom Out
ps: لوکمول

en: Zoom _In
ps: لوډېرول_

en: Zoom _Out
ps: لو_کمول

en: _About
ps: په اړه_

en: _Action
ps: چار_

en: _Add or Remove…
ps: ...زياتول يا ړنګول_

en: _Allow bold text
ps: ډبله ليکنه پرېښل_

en: _Background color:
ps: :شاليد رنګ_

en: _Background image
ps: شاليد انځور_

en: _Base on:
ps: :پر بنسټ د_

en: _Cancel
ps: بندول_

en: _Clear Highlight
ps: ځلا پاکول_

en: _Close
ps: بندول_

en: _Close Window
ps: کړکۍ بندول_

en: _Contents
ps: منځپانګې_

en: _Copy
ps: لمېسل_

en: _Copy Call Address
ps: اړيکنيو پته لمېسل_

en: _Copy E-mail Address
ps: برېښليک پته لمېسل_

en: _Copy Link Address
ps: د تړنې پته لمېسل_

en: _Delete
ps: ړنګول_

en: _Description
ps: سپړاوی_

en: _Detach tab
ps: ټوپ بېلول_

en: _Edit
ps: سمون_

en: _Encoding
ps: کوډييزونه_

en: _File
ps: دوتنه_

en: _Find...
ps: ...لټون_

en: _Font:
ps: :ليکبڼه_

en: _Full Screen
ps: ټوله پرده_

en: _Help
ps: مرسته_

en: _Input Methods
ps: ننوت لېلې_

en: _Keyboard Shortcuts…
ps: ...کیليدړې لنډلار_

en: _Match case
ps: کېس سارول_

en: _New
ps: نوی_

en: _Next Tab
ps: راتلونکی ټوپ_

en: _Normal Size
ps: لېوی کچ_

en: _Open Link
ps: تړنه پرانيستل

en: _Password:
ps: :تېرنويې_

en: _Paste
ps: سرېښل_

en: _Previous Tab
ps: مخکنی ټوپ_

en: _Profile name:
ps: :د پېژنيال نوم_

en: _Profile used when launching a new terminal:
ps: هغه پېژنيال چې د نوي پايالي په پېلولو کې کارول شوی وي_

en: _Reset
ps: بياټاکل_

en: _Run command as a login shell
ps: بولۍ لکه ننوت سيپۍ ځغلول_

en: _Scrollbar is:
ps: :رغښتپټه ده_

en: _Search
ps: پلټنه_

en: _Search for:
ps: :لپاره پلټل_

en: _Send Mail To…
ps: ...ته ليک لېږل_

en: _Set Title…
ps: ...سرليک ټاکل_

en: _Shortcut keys:
ps: :لنډلار کیلۍ_

en: _Solid color
ps: يو رنګ_

en: _Terminal
ps: پايالی_

en: _Text color:
ps: :د ليکنې رنګ_

en: _Title:
ps: :سرليک_

en: _Transparent background
ps: روڼ شاليد_

en: _Use colors from system theme
ps: رنګونه د غونډال د ويينې نه کارول_

en: _View
ps: ليد_

en: columns
ps: ستنې

en: lines
ps: ليکې

en: rows
ps: کيلونه
