mate-power-manager 1.25.0 - en to ro translation catalogue (365 entries)

en: %2im%02i
ro: %2im%02is

en: %ih
ro: %io

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ro: %s %s rămas (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ro: %s %s până la încărcarea completă (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ro: %s %s până la încărcarea completă (%.1f%%)
    Oferă %s timp de lucru folosind acumulatorul ca sursă de energie

en: %s charging (%.1f%%)
ro: %s se încarcă (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
ro: %s se descarcă (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ro: %s se descarcă (%.1f%%)

en: %s empty
ro: %s este gol

en: %s is fully charged
ro: %s este încărcat complet

en: %s not present
ro: %s nu este prezent

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
ro: %s din energia de rezervă a sursei de alimentare neîntreruptibilă rămasă (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
ro: %s din energia acumulatorului rămasă (%.0f%%)

en: %s remaining
ro: %s rămase

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ro: %s așteaptă să fie încărcată (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ro: %s așteaptă să fie descărcată (%.1f%%)

en: 1 day
ro: o zi

en: 1 week
ro: o săptămână

en: 10 minutes
ro: zece minute

en: 2 hours
ro: două ore

en: 6 hours
ro: 6ore

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Adjusts laptop panel brightness.
ro: Ajustează luminozitatea ecranului laptopului.

en: Allow backlight brightness adjustment
ro: Permite ajustarea luminozității luminii de fundal

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ro: Permite utilizatorului împiedicarea reducerii automate a consumului de energie.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ro: Aproximativ <b>%s</b> din energia de rezervă a sursei de alimentare neîntreruptibilă rămasă (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ro: Aproximativ <b>%s</b> din energia de rezervă a sursei de alimentare neîntreruptibilă rămasă (%.0f%%). Restaurați energia din rețea la calculator pentru a evita pierderea de date.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
ro: Aproximativ <b>%s</b> rămasă (%.0f%%)

en: Ask me
ro: Întreabă-mă

en: Attached computer battery low
ro: Acumulatorul calculatorului atașat este la un nivel scăzut

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul calculatorului atașat este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ro: Acumulatorul calculatorului atașat este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Dispozitivul va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Attribute
ro: Atribut

en: Automatic sleep enabled
ro: Suspendarea automată a sistemului este activată

en: Automatic sleep inhibited
ro: Suspendarea automată a sistemului este împiedicată

en: Battery Discharging
ro: Acumulatorul se descarcă

en: Battery critical low action
ro: Acțiune pentru acumulator aproape complet descărcat

en: Battery critically low
ro: Acumulatorul este la un nivel critic de scăzut

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
ro: Acumulatorul are o capacitate foarte mică (%1.1f%%), ceea ce înseamnă că este vechi sau defect.

en: Battery is full
ro: Acumulatorul este complet încărcat

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ro: Acumulatorul este complet încărcat.
    Oferă laptopului %s timp de lucru

en: Battery is low
ro: Acumulatorul este descărcat

en: Battery is very low
ro: Acumulatorul este foarte descărcat

en: Battery low
ro: Acumulatorul este la un nivel scăzut

en: Battery may be broken
ro: Acumulatorul poate fi defect

en: Blank screen
ro: Golește ecranul

en: Brightness Applet
ro: Miniaplicație luminozitate

en: Brightness Applet Factory
ro: Șablon miniaplicație de luminozitate

en: Cannot connect to mate-power-manager
ro: Nu este posibilă conectarea la mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
ro: Nu se poate determina luminozitatea ecranului laptopului

en: Capacity
ro: Capacitate

en: Capacity:
ro: Capacitate:

en: Cell charge
ro: Încărcare celulă

en: Cell phone battery low
ro: Acumulatorul telefonului celular este la un nivel scăzut

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul telefonului celular este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul telefonului celular este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Charge
ro: Încărcare

en: Charge accuracy
ro: Acuratețe încărcare

en: Charge profile
ro: Profil încărcare

en: Charge rate:
ro: Rata de încărcare:

en: Charge time:
ro: Timp de încărcare:

en: Charged
ro: Încărcat

en: Charging
ro: Se încarcă

en: Check CPU load before sleeping
ro: Verifică încărcarea procesorului înainte de suspendare

en: Computer failed to hibernate.
ro: Intrare în starea de hibernare a calculatorului a eșuat.

en: Computer failed to suspend.
ro: Intrare în starea de suspendare a calculatorului a eșuat.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul se va hiberna foarte curând dacă nu va fi alimentat.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul se va opri foarte curând dacă nu va fi alimentat.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul se va fi suspendat foarte curând dacă nu va fi alimentat.

en: Configure power management
ro: Configurare administrare consum

en: Correction factor
ro: Factor corecție

en: Could not get the maximum value of the backlight
ro: Nu se poate obține valoarea maximă a luminii de fundal

en: Could not get the value of the backlight
ro: Nu se poate obține valoarea luminii de fundal

en: Could not set the value of the backlight
ro: Nu se poate defini valoarea luminii de fundal

en: Current charge:
ro: Încărcare actuală:

en: Data length:
ro: Lungime date:

en: Description
ro: Descriere

en: Design charge:
ro: Încărcare proiectată:

en: Details
ro: Detalii

en: Device
ro: Dispozitiv

en: Device History
ro: Istoric dispozitiv

en: Device Information
ro: Informații dispozitiv

en: Device Profile
ro: Profil dispozitiv

en: Di_m display when idle
ro: Redu lu_minozitatea ecranului când este inactiv

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
ro: Redu luminozitatea ecranului după o perioadă de inactivitate când se alimentează de la rețea

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
ro: Redu luminozitatea ecranului după o perioadă de inactivitate când se alimentează din acumulator

en: Discharge accuracy
ro: Acuratețe descărcare

en: Discharge profile
ro: Profil descărcare

en: Discharge time:
ro: Timp de descărcare:

en: Discharging
ro: Se descarcă

en: Display
ro: Ecran

en: Display DPMS activated
ro: DPMS ecran activat

en: Display options for the notification icon.
ro: Afișează opțiuni pentru pictograma de notificare.

en: Do nothing
ro: Nu fă nimic

en: Empty
ro: Gol

en: Energy
ro: Energie

en: Energy (design)
ro: Energie (proiectat)

en: Energy when empty
ro: Energie la golire

en: Energy when full
ro: Energie la încărcare completă

en: Excellent
ro: Excelentă

en: Exit after a small delay (for debugging)
ro: Iese după o mică pauză (pentru depanare)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ro: Iese după ce administratorul a fost încărcat (pentru depanare)

en: Failed to hibernate
ro: Hibernarea a eșuat

en: Failed to suspend
ro: Suspendarea execuției a eșuat

en: Failure was reported as:
ro: Eșuarea a fost raportată ca:

en: Fair
ro: Rezonabilă

en: Get the current brightness
ro: Obține nivelul actual al luminozității

en: Get the number of brightness levels supported
ro: Obține numărul de nivele de luminozitate suportate

en: Good
ro: Bună

en: Graph type:
ro: Tip grafic:

en: Hibernate
ro: Hibernează

en: Hibernate button action
ro: Acțiune pentru butonul de hibernare

en: History
ro: Istoric

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
ro: Dacă un mesaj de notificare va fi afișat după suspendarea sau hibernarea eșuată.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ro: Dacă să fie afișat un mesaj de notificare în cazul în care acumulatorul este pe deplin încărcat.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
ro: Dacă să fie afișat un mesaj de informare să când nivelul acumulatorului scade.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
ro: Dacă preferințele și statisticile ar trebui să fie afișate în meniul contextual

en: If sounds should be used
ro: Dacă sunetele trebuie folosite

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
ro: Dacă sunetele ar trebui să fie folosite când curentul este foarte mic, sau cereri de împiedicare au oprit acțiunea politicii.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ro: Dacă să fie verificată încărcarea procesorului înainte de efectuarea acțiunii pentru inactivitate.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ro: Dacă să fie declanșat event acumulator când capacul este închis și cablul de alimentare deconectat.

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ro: Dacă să fie declanșat evenimentul de capac închis în timpul funcționării pe acumulator (ex „Suspendă când e închis capacul în timpul funcționării pe acumulator”) când capacul este închis și ulterior cablul de alimentare este deconectat.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
ro: Dacă să fie redusă luminozitatea de fundal a tastaturii când calculatorul se alimentează din acumulator

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
ro: Dacă luminozitatea ecranului trebuie să fie schimbată când se trece de la alimentare de la rețea la alimentare din acumulator.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
ro: Dacă ecranul să se întunece pentru a salva energie în cazul în care calculatorul este nefolosit și alimentat la rețea.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
ro: Dacă ecranul să se întunece pentru a salva energie în cazul în care calculatorul este nefolosit și alimentat din acumulator.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
ro: Dacă ar trebui redusă luminozitatea ecranului atunci când calculatorul este alimentat din acumulator.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ro: Dacă utilizatorul să fie anunțat când este deconectat de la rețeau de energie electrică.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ro: Dacă să fie folosite notificări bazate pe timp. Dacă nu, atunci va fi folosit procentul schimbării, care ar putea repara un sistem BIOS cu probleme ACPI.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
ro: Dacă să fie afișat avertismentul de capacitate scăzută pentru un acumulator defect

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
ro: Dacă să fie afișat avertismentul de capacitate scăzută pentru un acumulator defect.

en: Image
ro: Imagine

en: Inhibit Applet
ro: Miniaplicație de împiedicare

en: Inhibit Applet Factory
ro: Șablon miniaplicație de împiedicare

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
ro: Luminozitatea de fundal a tastaturii atunci când se alimentează din rețea.

en: Keyboard battery low
ro: Acumulatorul tastaturii este la un nivel scăzut

en: LCD brightness : %d%%
ro: Luminozitate LCD: %d%%

en: LCD brightness when on AC
ro: Luminozitatea LCD când se alimentează de la rețea

en: LCD dimming amount when on battery
ro: Factorul scădere a luminozității ecranului când se alimentează din acumulator

en: Laptop battery critically low
ro: Acumulatorul laptopului este la un nivel critic de scăzut

en: Laptop battery low
ro: Acumulatorul laptopului este la un nivel scăzut

en: Laptop lid close action on battery
ro: Acțiune la închiderea capacului laptopului, când se folosește acumulatorul ca sursă de energie

en: Laptop lid close action when on AC
ro: Acțiune la închiderea capacului laptopului, când se alimentează de la rețea

en: Laptop lid is closed
ro: Capacul laptopului este închis

en: Last full charge:
ro: Ultima încărcare completă:

en: Lead acid
ro: Acizi plumb

en: Lid has closed
ro: Capac închis

en: Lid has opened
ro: Capac deschis

en: Lithium Ion
ro: Ioni litiu

en: Lithium Iron Phosphate
ro: Fosfați fier litiu

en: Lithium Polymer
ro: Polimer litiu

en: Lock GNOME keyring on sleep
ro: Blochează inelul de chei GNOME la suspendare

en: Lock screen on hibernate
ro: Blochează ecranul la hibernare

en: Lock screen on suspend
ro: Blochează ecranul la suspendare

en: Lock screen when blanked
ro: Blochează ecranul la golire

en: MATE Power Manager
ro: Administrator consum MATE

en: MATE Power Manager Backlight Helper
ro: Ajutor lumină de fundal pentru Administratorul consum MATE

en: MATE Power Preferences
ro: Preferințe consum MATE

en: Make Default
ro: Definește ca implicit

en: Manual inhibit
ro: Împiedicare manuală

en: Media player battery low
ro: Acumulatorul lectorului media este la un nivel scăzut

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul lectorului media este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul lectorului media este la un nivel scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Method used to blank screen on AC
ro: Metodă folosită la golirea ecranului când este nefolosit și alimentat din rețea

en: Method used to blank screen on battery
ro: Metodă folosită la golirea ecranului când este nefolosit și alimentat din baterie

en: Missing
ro: Lipsește

en: Mouse battery low
ro: Acumulatorul mausului este la un nivel scăzut

en: Never
ro: Niciodată

en: Nickel Cadmium
ro: Nichel cadmiu

en: Nickel metal hydride
ro: Metal hidrat de nichel

en: No
ro: Nu

en: No backlights were found on your system
ro: Nu au fost găsite lumini de fundal pe sistemul duneavoastră

en: No valid option was specified
ro: Nu a fost specificată nicio opțiune validă

en: Notification Area
ro: Zona de notificare

en: Notify on a low power
ro: Notifică când acumulatorul este scăzut

en: Notify on a sleep failure
ro: Notifică la suspendare eșuată

en: Notify when AC adapter is disconnected
ro: Notifică când alimentarea s-a deconectat de la rețea

en: Notify when fully charged
ro: Notifică când e încărcat complet

en: Observe power management
ro: Examinează administrarea consumului

en: On AC Power
ro: Alimentat din rețea

en: On Battery Power
ro: Alimentat din acumulator

en: On UPS Power
ro: Alimentat din UPS

en: On battery power
ro: Alimentat din acumulator

en: Online
ro: Conectat

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ro: Afișează pictograma numai dacă este p_rezent un acumulator

en: Only display an icon when charging or _discharging
ro: Afișează o pictogramă doar la încărcare sau _descărcare

en: PDA battery low
ro: Acumulatorul asistentului digital personal este la un nivel scăzut

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul asistentului digital personal este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul asistentului digital personal este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
ro: Procentul cu care se reduce luminozitatea de fundal a tastaturii în starea de inactivitate

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
ro: Procentul cu care se reduce luminozitatea de fundal a tastaturii îcând se alimentează din acumulator.

en: Percentage
ro: Procentaj

en: Percentage action is taken
ro: Procentaj la care să acționeze

en: Percentage charge:
ro: Procentaj încărcare:

en: Percentage considered critical
ro: Procentaj considerat critic

en: Percentage considered low
ro: Procentaj considerat scăzut

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ro: Pentru a evita pierderea datelor conectați adaptorul la rețeaua electrică.

en: Poor
ro: Slab

en: Power
ro: Putere

en: Power Information
ro: Informații consum

en: Power Management
ro: Administrare consum

en: Power Management Preferences
ro: Preferințe pentru administrare consum

en: Power Manager
ro: Administrare consum

en: Power Manager Brightness Applet
ro: Miniaplicație administrare luminozitate ecran

en: Power Manager Inhibit Applet
ro: Miniaplicație de împiedicare administrare consum

en: Power Statistics
ro: Statistici consum

en: Power button action
ro: Acțiune buton pornire

en: Power management daemon
ro: Serviciu de administrare consum

en: Power plugged in
ro: Conectare rețea electrică

en: Power unplugged
ro: Deconectare rețea electrică

en: Predicted time
ro: Timp estimat

en: Prediction accuracy
ro: Precizie predicție

en: Present
ro: Prezent

en: Product:
ro: Produs:

en: Put _display to sleep when inactive for:
ro: Oprește ecranul _dacă este inactiv pentru:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ro: Pune calculatorul în suspendare dacă e_ste inactiv pentru:

en: Rate
ro: Rată

en: Rechargeable
ro: Reîncărcabil

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
ro: Redu luminozitatea de fundal a ecranului atunci când se alimentează din acumulator

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
ro: Redu luminozitatea de fundal a tastaturii atunci când se alimentează din acumulator

en: Refreshed
ro: Reactualizat

en: Resumed
ro: Revenit

en: Select this device at startup
ro: Alege acest dispozitiv la pornire

en: Serial number
ro: Număr serie

en: Serial number:
ro: Număr de serie:

en: Set display _brightness to:
ro: _Definește luminozitatea ecranului la:

en: Set the current brightness
ro: Definiți nivelul actual al luminozității

en: Show data points
ro: Afișează puncte pentru date

en: Show version of installed program and exit
ro: Afișează versiunea programului instalat și ieși

en: Shutdown
ro: Oprește

en: Sleep timeout computer when on AC
ro: Timp după care se adoarme calculatorul auntci când se alimentează de la rețea

en: Sleep timeout computer when on UPS
ro: Timp limită până la suspendarea calculatorului când se alimentează de la sursa de alimentare neîntreruptibilă

en: Sleep timeout computer when on battery
ro: Timp după care se suspendă calculatorul când este folosit acumulatorul ca sursă de energie

en: Sleep timeout display when on AC
ro: Timp după care ecranul devine inactiv când se alimentează de la rețea

en: Sleep timeout display when on UPS
ro: Timp limită până la intrarea în starea de veghe a monitorului când se alimentează de la sursa de alimentare neîntreruptibilă

en: Sleep timeout display when on battery
ro: Timp după care ecranul devine inactiv când se folosește acumulatorul ca sursă de energie

en: State
ro: Stat

en: Statistics
ro: Statistici

en: Status:
ro: Stare:

en: Supply
ro: Alimentare

en: Suspend
ro: Suspendă

en: Suspend button action
ro: Acțiune buton supendare

en: Suspend failed
ro: Suspendarea a eșuat

en: Suspend started
ro: Suspendare pornită

en: Tablet battery low
ro: Acumulatorul tabletei este la un nivel scăzut

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul tabletei este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul tabletei este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Technology
ro: Tehnologie

en: Technology:
ro: Tehnologie:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
ro: Metoda DPMS folosită pentru golirea ecranului când alimentarea se face de la priză

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
ro: Metodă DPMS folosită pentru golirea ecranului când se folosește acumulatorul ca sursă de energie.

en: The ID of the last device selected
ro: The ID-ul ultimului dispozitiv selectat

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest calculator va intra în hibernare.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest calculator se va închide.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest computer se va <b>opri</b> atunci când UPS devine complet descărcat.

en: The URI to show to the user on sleep failure
ro: URI-ul de afișat utilizatorului la eșecul intrării în starea de veghe

en: The action to take when the UPS is critically low.
ro: Acțiunea care trebuie luată când sursa de alimentare neîntreruptibilă este la un nivel critic de scăzut.

en: The action to take when the UPS is low.
ro: Acțiunea care să fie luată când nivelul sursei de energie neîntreruptibilă este scăzut

en: The action to take when the battery is critically low.
ro: Acțiunea care trebuie luată când acumulatorul este la un nivel critic de scăzut.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
ro: Acțiunea care să fie luată când  capacul laptopului este închis și acesta se alimentează de la priză.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
ro: Acțiune de luat când capacul laptopului este închis și acesta folosește acumulatorul ca sursă de energie.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
ro: Acțiunea care să fie luată când  este apăsat butonul de hibernare

en: The action to take when the system power button is pressed.
ro: Acțiunea care să fie luată când  este apăsat butonul de pornire.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
ro: Acțiunea care să fie luată când  este apăsat butonul de suspendare.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ro: Numărul de secunde ce trebuie să treacă după care ecranul să adoarmă, când se alimentează de la rețea.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ro: Numărul de secunde pentru care calculatorul trebuie să fie inactiv înainte de a adormi, când se alimentează de la rețea.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
ro: Secunde de inactivitate când alimentarea se face de la sursă de alimentare neîntreruptibilă înainte de a intra în starea de suspendare.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ro: Secunde de inactivitate când alimentarea se face de la UPS înainte de a trece monitorul în starea de veghe.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ro: Numărul de secunde pentru care calculatorul trebuie să fie inactiv înainte de a fi suspendat când se folosește acumulatorul ca sursă de energie.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ro: Numărul de secunde de inactivitate când se folosește acumulatorul ca sursă de energie înainte de ca monitorul să intre în starea de veghe.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
ro: Factorul de reducere a luminozității ecranului când sistemul folosește acumulatorul. Valorile posibile se situează între 0 și 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ro: Nivelul acumulatorului este sub cel critic și calculatorul este gata să intre în hibernare.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ro: Nivelul bateriei este sub cel critic și calculatorul este gata să se oprească.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ro: Nivelul acumulatorului este sub cel critic și calculatorul este gata să se suspende.<br><b>ATENȚIE:</b> este nevoie de o mică cantitate de energie pentru a menține calculatorul în starea de suspendare.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ro: Nivelul acumulatorului este sub cel critic și calculatorul va <b>opri</b> când energia acumulatorul se va termina complet.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
ro: Luminozitatea ecranului când se alimentează din rețea. Valorile posibile sunt între 0.0 și 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
ro: Luminozitatea ecranului când calculatorul este inactiv

en: The default amount of time to dim the screen after idle
ro: Timpul implicit după care se reduce intensitatea ecranului în mod inactiv

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
ro: Timpul implicit după care se reduce intensitatea ecranului în mod inactiv.

en: The default graph type to show for history
ro: Tipul implicit de grafic care să fie afișat în istoric

en: The default graph type to show for stats
ro: Tipul implicit de grafic pentru afișarea statisticilor

en: The default graph type to show in the history window.
ro: Tipul implicit de grafic care să fie afișat în fereastra istoric.

en: The default graph type to show in the stats window.
ro: Tipul implicit de grafic afișat în fereastra de statistici.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
ro: Identificatorul ultimului dispozitiv care este folosit pentru a întoarce focalizarea la dispozitivul corect.

en: The index of the page number to show by default
ro: Indexul numărului paginii afișate implicit

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
ro: Indexul numărului paginii afișate implicit care este folosit pentru a întoarce focalizarea la pagina corectă.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
ro: Durata maximă de timp afișată pe axa x a istoricului.

en: The maximum time displayed for history
ro: Durata de timp maximă afișată pentru istoric

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ro: Procentul la care nivelul acumulatorului este considerat critic de scăzut. Valid doar când politica use-time-for- este falsă.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ro: Procentul la care nivelul acumulatorului este considerat scăzut. Valid doar când politica use-time-for- este falsă.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ro: Procentul nivelului acumulatorului la care se exectă acțiunea pentru nivel critic. Valid doar când politica use-time-for- este falsă.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
ro: Procentul cu care să fie redusă lumina de fundal a tastaturii la inactivitate. De exemplu, dacă este definit la „60„, lumina de fundal va fi redusă cu 40% la inactivitate. Valorile acceptate sunt între 0 și 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
ro: Procentul cu care să fie redusă lumina de fundal a tastaturii la alimentarea din acumulator. De exemplu, dacă este definit la „60„, lumina de fundal va fi redusă cu 40% la alimentarea din acumulator. Valorile acceptate sunt între 0 și 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ro: Timpul rămas în secunde al acumulatorului când se exectă acțiunea pentru nivel critic. Valid doar când politica use-time-for- este adevărată.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ro: Timpul rămas în secunde pentru ca acumulatorul să fie considerat la un nivel critic de scăzut. Valid doar când politica use-time-for- este adevărată.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ro: Timpul rămas în secunde pentru ca acumulatorul să fie considerat la un nivel scăzut. Valid doar când politica use-time-for- este adevărată.

en: The time remaining when action is taken
ro: Timpul rămas când acțiunea este efectuată

en: The time remaining when critical
ro: Timpul rămas când energia este critică

en: The time remaining when low
ro: Timpul rămas când energia este scăzută

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ro: Tipul de suspendare care trebuie efectuată atunci când calculatorul este inactiv.

en: There is no data to display.
ro: Nu există date de afișat.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
ro: Aceasta este luminozitatea ecranului folosită atunci când sesiunea este inactivă. Validă doar atunci când use_time_for policy este „true”.

en: This program can only be used by the root user
ro: Acest program poate fi utilizat doar de utilizatorul root

en: This program must only be run through pkexec
ro: Acest program trebuie rulat doar prin pkexec

en: Time elapsed
ro: Timp trecut

en: Time to empty
ro: Timp până la golire

en: Time to full
ro: Timp până la încărcare

en: Type
ro: Tip

en: UPS Discharging
ro: Sursa de energie neîntreruptibilă se descarcă

en: UPS critical low action
ro: Acțiune nivel critic UPS

en: UPS critically low
ro: Nivel UPS critic

en: UPS low
ro: UPS scăzut

en: UPS low power action
ro: Acțiune nivel scăzut UPS

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown state
ro: Stare necunoscută

en: Unknown technology
ro: Tehnologie necunoscută

en: Unknown time
ro: Timp necunoscut

en: Use mate-screensaver lock setting
ro: Folosește configurările de blocare din mate-screensaver

en: Use smoothed line
ro: Folosește o linie netezită

en: Value
ro: Valoare

en: Vendor
ro: Comerciant

en: Vendor:
ro: Comerciant:

en: Visit help page
ro: Vizitați pagina de ajutor

en: Voltage
ro: Voltaj

en: Waiting to charge
ro: Așteaptă să se încarce

en: Waiting to discharge
ro: Așteaptă să se descarce

en: When UPS power is _critically low:
ro: Când nivelul UPS-ul a atins un nivel _critic:

en: When UPS power is l_ow:
ro: Când nivelul UPS-ul este _scăzut:

en: When battery po_wer is critically low:
ro: Când acumulatorul a atins un ni_vel critic:

en: When laptop lid is cl_osed:
ro: Când ecranul lapt_opului este închis:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
ro: Când intrarea în starea de veghe eșuează se poate afișa utilizatorului un buton pentru a ajuta la rezolvarea situației. Nu bifați dacă nu vreți să fie afișat butonul.

en: When the _suspend button is pressed:
ro: Când butonul de _suspendare este apăsat:

en: When the power _button is pressed:
ro: Când se apasă _butonul de pornire:

en: When to show the notification icon
ro: Când se afișează pictograma de notificare

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
ro: Dacă administratorul de rețea să fie conectat sau deconectat în tinpul suspendării

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
ro: Dacă administratorul de rețea se deconectează înainte de suspendare sau hibernare și se conectează la revenire.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ro: Dacă inelul de chei GNOME este blocat înainte de hibernarea calculatorului. Aceasta înseamnă că inelul va trebui deblocat, la revenire.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ro: Dacă inelul de chei GNOME este blocat înainte de suspendarea calculatorului. Aceasta înseamnă că inelul va trebui deblocat, la revenire.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
ro: Dacă ecranul este blocat când calculatorul revine din hibernare. Folosit numai dacă lock_use_screensaver_settings este fals.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
ro: Dacă ecranul este blocat când calculatorul revine din suspendare. Folosit numai dacă lock_use_screensaver_settings este fals.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
ro: Dacă ecranul să fie blocat atunci când este închis. Se folosește numai când lock_use_screensaver_settings este „false”.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ro: Dacă să fie hibernat, suspendat sau să nu se facă nimic în caz de inactivitate

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
ro: Dacă să fie folosită configurarea de blocare a ecranului a mate-screensaver pentru a decide dacă ecranul este blocat după hibernare, suspendare sau golire.

en: Whether to use time-based notifications
ro: Dacă trebuie folosite notificări bazate pe timp.

en: Whether we should show the history data points
ro: Dacă să fie afișate puncte date în istoric

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
ro: Dacă să fie afișate puncte date istoric în fereastra de statistici.

en: Whether we should show the stats data points
ro: Dacă să fie afișate puncte date statistici

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
ro: Dacă să fie afișate puncte date în fereastra de statistici.

en: Whether we should smooth the history data
ro: Dacă datele din istoric să fie netezite

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
ro: Dacă datele din istoric să fie netezite în grafic.

en: Whether we should smooth the stats data
ro: Dacă datele din statistici să fie netezite

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
ro: Dacă să fie netazite datele statisticilor din grafic.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul tastaturii fără fir este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul tastaturii fără fir este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ro: Acumulatorul mausului fără fir este la un nivel scăzut (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Acumulatorul mausului fără fir este la un nivel foarte scăzut (%.0f%%). Acest dispozitiv va înceta să funcționeze în curând dacă nu este încărcat.

en: Yes
ro: Da

en: _About
ro: _Despre

en: _Always display an icon
ro: _Afișează întotdeauna o pictogramă

en: _Close
ro: În_chide

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Never display an icon
ro: _Nu afișa niciodată o pictogramă

en: _Only display an icon when battery power is low
ro: Afișează pict_ograma doar când acumulatorul este la un nivel scăzut

en: _Preferences
ro: _Preferințe

en: _Reduce backlight brightness
ro: _Redu luminozitatea ecranului
