MKVToolNix - en to ro translation catalogue (1022 entries)

en:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Sets the cropping parameters.
ro:   --cropping <TID:left,top,right,bottom>
                               Stabilește parametrii de decupare.

en:   --debug <topic>          Turns on debugging output for 'topic'.
ro:   --debug <subiect>          Pornește ieșirea depanării pentru „subiect”.

en:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Force the default duration of a track to X.
                               X can be a floating point number or a fraction.
ro:   --default-duration <TID:Xs|ms|us|ns|fps>
                               Forțează durata implicită a unei piste la X.
                               X poate fi un număr în virgulă mobilă sau o fracție.

en:   --track-name <TID:name>  Sets the name for a track.
ro:   --track-name <TID:name>  Stabilește numele pentru această pistă.

en:   -A, --no-audio           Don't copy any audio track from this file.
ro:   -A, --no-audio           Nu copia nicio pistă audio din acest fișier.

en:   -S, --no-subtitles       Don't copy any subtitle track from this file.
ro:   -S, --no-subtitles       Nu copia nicio pistă subtitlu din acest fișier.

en:   -V, --version            Show version information.
ro:   -V, --version            Arată informații versiune.

en:   -h, --help               Show this help.
ro:   -h, --help               Arată acest ajutor.

en:   -i, --identify <file>    Print information about the source file.
ro:   -i, --identify <file>    Afișează informații despre fișierul sursă.

en:   <file1> + <file2>        Append file2 to file1.
ro:   <file1> + <file2>        Anexează fișierul2 la fișierul1.

en:   B:  boolean (0 or 1)
ro:   B:  bulean (0 sau 1)

en:   FP: floating point number
ro:   FP: număr în virgulă mobilă

en:   S:  string
ro:   S:  șir

en:   SI: signed integer
ro:   SI: întreg semnat

en:   UI: unsigned integer
ro:   UI: întreg nesemnat

en:   US: Unicode string
ro:   US: șir Unicode

en:   X:  binary in hex
ro:   X:  binar în hexazecimal

en:   [ <file1> <file2> ]      Same as "<file1> + <file2>".
ro:   [ <fișierul1> <fișierul2> ]      La fel ca „<fișierul1> + <fișierul2>”.

en:  (H.264 profile: {0} @L{1}.{2})
ro:  (Profil H.264: {0} @L{1}.{2})

en:  (HEVC profile: {0} @L{1}.{2})
ro:  (Profil HEVC: {0} @L{1}.{2})

en:  (aspect ratio)
ro:  (raport de aspect)

en:  (centimeters)
ro:  (centimetri)

en:  (fixed)
ro:  (fixă)

en:  (free resizing)
ro:  (redimensionare liberă)

en:  (inches)
ro:  (țoli)

en:  (keep aspect ratio)
ro:  (menține raportul de aspect)

en:  (pixels)
ro:  (pixeli)

en:  General output control (advanced global options):
ro: Control ieșire general (opțiuni globale avansate):

en:  Global options:
ro: Opțiuni globale:

en:  Options that only apply to VobSub subtitle tracks:
ro:  Opțiuni care se aplică doar pistelor subtitlu VobSub:

en:  Options that only apply to text subtitle tracks:
ro:  Opțiuni care se aplică doar pistelor subtitlu text:

en:  Options that only apply to video tracks:
ro:  Opțiuni care se aplică doar pistelor video:

en:  Other options:
ro: Alte opțiuni:

en:  at {0}
ro: la {0}

en:  day |  days
ro[0]: zi
ro[1]: zile
ro[2]: zile

en:  done
ro: făcut

en:  second |  seconds
ro[0]: secundă
ro[1]: secunde
ro[2]: secunde

en:  size is unknown
ro: dimensiunea este necunoscută

en:  size {0}
ro: dimensiune {0}

en: "Default track" flag:
ro: Indicator „Pistă implicită”:

en: %1 automatic, %2 manual, %3 running
ro: %1 automate, %2 manuale, %3 în desfășurare

en: %1 bit per sample | %1 bits per sample
ro[0]: %1 bit per eșantion
ro[1]: %1 biți per eșantion
ro[2]: %1 de biți per eșantion

en: %1 byte (%2) | %1 bytes (%2)
ro[0]: %1 octet (%2)
ro[1]: %1 octeți (%2)
ro[2]: %1 de octeți (%2)

en: %1 channel | %1 channels
ro[0]: %1 canal
ro[1]: %1 canale
ro[2]: %1 de canale

en: %1 entry | %1 entries
ro[0]: %1 intrare
ro[1]: %1 intrări
ro[2]: %1 de intrări

en: %1 error | %1 errors
ro[0]: %1 eroare
ro[1]: %1 erori
ro[2]: %1 de erori

en: %1 pixels
ro: %1 pixeli

en: %1 warning | %1 warnings
ro[0]: %1 avertizare
ro[1]: %1 avertizări
ro[2]: %1 de avertizări

en: %h – hours
ro: %h – ore

en: %m – minutes
ro: %m – minute

en: %n – nanoseconds with nine places
ro: %n – nanosecunde cu nouă locuri

en: %s – seconds
ro: %s – secunde

en: &Abort job
ro: &Abandonează activitatea

en: &Abort jobs
ro: &Abandonează activitățile

en: &Acknowledge warnings and errors
ro: &Admite avertizările și erorile

en: &Add
ro: &Adaugă

en: &Add action
ro: &Adaugă acțiune

en: &Add attachment
ro: &Adaugă atașament

en: &Add attachments
ro: &Adaugă atașamente

en: &Add files
ro: &Adăugare fișiere

en: &Add source files
ro: &Adăugare fișiere sursă

en: &Audio tracks:
ro: &Toate pistele audio:

en: &Automatically set the destination file name
ro: Stabilește &automat numele fișierului de destinație

en: &Cancel
ro: &Renunță

en: &Chapter editor
ro: Editor de &capitole

en: &Character set:
ro: &Set de caractere:

en: &Character sets
ro: &Seturi de caractere

en: &Clear output and reset progress
ro: &Curăță ieșirea și restabilește progresul

en: &Close
ro: în&chide

en: &Close file
ro: Închide fișierul

en: &Collapse all
ro: &Pliază toate

en: &Command line:
ro: Linie de &comandă:

en: &Copy command line to clipboard
ro: &Copiază comanda în spațiul de transfer

en: &Default
ro: &Implicit

en: &Description:
ro: &Descriere:

en: &Detach window
ro: &Detașează fereastra

en: &Disable all items
ro: &Dezactivează toate elementele

en: &Disable selected attachment | &Disable selected attachments
ro[0]: &Dezactivează atașamentul selectat
ro[1]: &Dezactivează atașamentele selectate
ro[2]: &Dezactivează atașamentele selectate

en: &Don't scan, just add the file
ro: &Nu scana, doar adaugă fișierul

en: &Download
ro: &Descarcă

en: &Duration of each entry in seconds:
ro: &Durata fiecărei intrări în secunde:

en: &Enable all items
ro: Activ&ează toate elementele

en: &Enable selected attachment | &Enable selected attachments
ro[0]: Activ&ează elementul selectat
ro[1]: Activ&ează elementele selectate
ro[2]: Activ&ează elementele selectate

en: &Enabled
ro: &Activat

en: &Escape arguments for:
ro: &Scapă argumentele pentru:

en: &Expand all
ro: &Extinde toate

en: &Extraction tool
ro: Unealtă de &extracție

en: &FAQ
ro: Întrebări &frecvente

en: &First entry to renumber:
ro: &Prima intrare de renumărat:

en: &Font && size:
ro: &Font și dimensiune:

en: &Generate sub-chapters
ro: &Generează sub-capitole

en: &Header editor
ro: Editor de &antete

en: &Help
ro: &Ajutor

en: &Hidden
ro: &Ascuns

en: &Info tool
ro: Unealtă de &informații

en: &Input
ro: &Intrare

en: &Job output
ro: Ieșirea &activităților

en: &Job queue
ro: &Coada activităților

en: &Language of chapter names to replace:
ro: &Limba numelor de capitole pentru înlocuire:

en: &Language:
ro: &Limbă:

en: &Languages
ro: &Limbi

en: &MIME type:
ro: Tip &MIME:

en: &Minimum playlist duration:
ro: Durată &minimă listă de redare:

en: &Mode:
ro: &Mod:

en: &Multiplexer
ro: &Multiplexator

en: &Name:
ro: &Nume:

en: &New
ro: &Nou

en: &Next multiplex settings
ro: Stabiliri de multiplexare &următoare

en: &Only include often used entries in selections
ro: Include d&oar intrările folosite frecvent în selecții

en: &Open folder
ro: &Deschide dosarul

en: &Open settings
ro: &Deschide stabilirile

en: &Ordered
ro: &Ordonate

en: &Output
ro: I&eșire

en: &Overwrite file
ro: &Suprascrie fișierul

en: &Preferences
ro: &Preferințe

en: &Previous multiplex settings
ro: Stabiliri de multiplexare &precedente

en: &Reload
ro: &Reîncarcă

en: &Reload file
ro: &Reîncarcă fișier

en: &Remove attachment | &Remove attachments
ro[0]: &Elimină atașamentul
ro[1]: &Elimină atașamentele
ro[2]: &Elimină atașamentele

en: &Remove file | &Remove files
ro[0]: &Elimină fișierul
ro[1]: &Elimină fișierele
ro[2]: &Elimină fișierele

en: &Remove job | &Remove jobs
ro[0]: &Elimină activitatea
ro[1]: &Elimină activitățile
ro[2]: &Elimină activitățile

en: &Remove selected attachment
ro: &Elimină atașamentul selectat

en: &Reset this value
ro: &Restabilește această valoare

en: &Save
ro: &Salvează

en: &Save output
ro: &Salvează ieșirea

en: &Save settings
ro: &Salvează stabilirile

en: &Scan directory for other playlists:
ro: &Scanează directorul pentru alte liste de redare:

en: &Scan for other playlists
ro: &Scanează pentru alte liste de redare

en: &Select all attachments
ro: &Selectează toate atașamentele

en: &Select all items
ro: &Selectează toate elementele

en: &Skip file
ro: &Omite fișierul

en: &Start job automatically | &Start jobs automatically
ro[0]: &Pornește activitatea automat
ro[1]: &Pornește activitățile automat
ro[2]: &Pornește activitățile automat

en: &Subtitle tracks:
ro: Piste &subtitluri:

en: &Subtitles
ro: &Subtitluri

en: &Tag editor
ro: Editor de &etichete

en: &Tracks, chapters and tags:
ro: &Piste, capitole și etichete:

en: &Type:
ro: &Tip:

en: &Validate values
ro: &Validează valorile

en: &Video tracks:
ro: Piste &video:

en: &View output
ro: &Arată ieșirea

en: &Volume:
ro: &Volum:

en: &When to set the language:
ro: &Când să fie stabilită limba:

en: &Window
ro: &Fereastră

en: '--aspect-ratio' lacks the aspect ratio.
ro: Lui „--aspect-ratio” îi lipsește raportul de aspect.

en: '--aspect-ratio-factor' lacks the aspect ratio factor.
ro: Lui „--aspect-ratio-factor” îi lipsește factorul raportului de aspect.

en: '--attachment-description' lacks the description.
ro: Lui „--attachment-description” îi lipsește descrierea.

en: '--attachment-mime-type' lacks the MIME type.
ro: Lui „--attachment-mime-type” îi lipsește tipul MIME.

en: '--attachment-name' lacks the name.
ro: Lui „--attachment-name” îi lipsește numele.

en: '--chapter-charset' lacks the charset.
ro: Lui „--chapter-charset” îi lipsește setul de caractere.

en: '--chapter-language' lacks the language.
ro: Lui „--chapter-language” îi lipsește limba.

en: '--chapters' lacks the file name.
ro: Lui „--chapters” îi lipsește numele de fișier.

en: '--cluster-length' lacks the length.
ro: Lui „--cluster-length” îi lipsește lungimea.

en: '{0}' is missing the file name.
ro: Lui „{0}” îi lipsește numele de fișier.

en: '{0}' is not a valid field order.
ro: „{0}” nu este o ordine validă de câmpuri.

en: '{0}' is not a valid hack.
ro: „{0}” nu este o pistă validă.

en: '{0}' lacks a file name.
ro: Lui „{0}” îi lipsește un nume de fișier.

en: '{0}' lacks its argument.
ro: Lui „{0}” îi lipsește argumentul.

en: '{0}' lacks the delay.
ro: Lui „{0}” îi lipsește întârzierea.

en: '{0}' lacks the file name.
ro: Lui „{0}” îi lipsește numele de fișier.

en: '{0}' lacks the parameter.
ro: Lui „{0}” îi lipsește parametrul.

en: '{0}' lacks the track ID.
ro: Lui „{0}” îi lipsește ID-ul pistei.

en: '{0}' lacks the track numbers.
ro: Lui „{0}” îi lipsește numerele pistei.

en: '{0}' track {1}: {2}
ro: „{0}” pistă {1}: {2}

en: '{0}': Processing the following files as well: {1}
ro: „{0}”: Se procesează de asemenea și următoarele fișiere: {1}

en: '{0}': {1}
ro: „{0}”: {1}

en: (Unknown element: {0}; ID: 0x{1} size: {2})
ro: (Element necunoscut: {0}; ID: 0x{1} simensiune: {2})

en: (additional part)
ro: (parte adițională)

en: +-> Pre-parsing FLAC file: 100%
ro: +-> Pre-analizare fișier FLAC: 100%

en: +-> Pre-parsing FLAC file: {0}%{1}
ro: +-> Pre-analizare fișier FLAC: {0}%{1}

en: , description '{0}'
ro: , descriere „{0}”

en: , file name '{0}'
ro: , nume fișier „{0}”

en: , position {0}
ro: , poziție {0}

en: --- Errors emitted by job '%1' started on %2 ---
ro: --- Erori emise de activitatea „%1” pornită pe %2 ---

en: --- Output of job '%1' started on %2 ---
ro: --- Ieșirea activității „%1” pornită pe %2 ---

en: --- Warnings emitted by job '%1' started on %2 ---
ro: --- Avertizări emise de activitatea „%1” pornită pe %2 ---

en: 1: all frames
ro: 1: toate cadrele

en: 2: codec private data
ro: 2: date private codec

en: <Do not change>
ro: <Nu schimba>

en: <No destination file>
ro: <Niciun fișier de destinație>

en: <Unnamed>
ro: <Nedenumit>

en: <Unsaved file>
ro: <Fișier nesalvat>

en: A human-readable track name.
ro: Un nume pistă ușor de citit de oameni.

en: A job creating the file '%1' is already in the job queue.
ro: O activitate care creează fișierul „%1” este deja în coada de activități.

en: A name for this track that players can display helping the user choose the right track to play, e.g. "director's comments".
ro: Un nume pentru această pistă pe care redoarele îl pot afișa ajutând utilizatorul să aleagă pista corectă de redat, de ex.: „comentariile regizorului”.

en: A&cknowledge warnings/errors
ro: A&dmite avertizări/erori

en: A&ppend files
ro: A&nexare fișiere

en: A&udio file:
ro: Fișier a&udio:

en: AAC is SBR/HE-AAC/AAC+:
ro: AAC este SBR/HE-AAC/AAC+:

en: AAC with ADIF headers
ro: AAC cu antete ADIF

en: ALAC (Apple Lossless Audio Codec)
ro: ALAC (Codecul audio fără pierderi Apple)

en: AVC/H.264 (unframed)
ro: AVC/H.264 (neîncadrat)

en: AVC/H.264 elementary streams
ro: AVC/H.264 fluxuri elementare

en: Abort all running jobs and stop &immediately
ro: Abandonează toate activitățile în desfășurare și oprește &immediat

en: Abort running job
ro: Abandonează activitatea în desfășurare

en: Abort running jobs
ro: Abandonează activitățile în desfășurare

en: Aborted by user
ro: Abbandonată de utilizator

en: Acknowledge &all warnings and errors
ro: Admite to&ate avertizările și erorile

en: Acknowledge all &errors
ro: Admite toate &erorile

en: Acknowledge all &warnings
ro: Admite toate &avertsmentele

en: Actions for handling attachments
ro: Acțiuni pentru gestionarea atașamentelor

en: Add &variable
ro: Adăugare &variabilă

en: Add attachments
ro: Adaugă atașamente

en: Add element
ro: Adaugă element

en: Add files as a&dditional parts
ro: Adăugare fișiere ca părți a&diționale

en: Add media files
ro: Adaugă fișiere media

en: Add media files as additional parts
ro: Adăugați fișiere ca părți adiționale

en: Add new &sub-chapter inside
ro: Adaugă &sub-capitol nou înăuntru

en: Add new c&hapter before
ro: Adaugă c&apito nou înainte de

en: Add new ch&apter after
ro: Adaugă ch&apitol nou după

en: Add to job &queue
ro: Adaugă la &coada de activități

en: Adding chapter files
ro: Adăugare fișiere capitole

en: Adding segment info files
ro: Adăugare fișiere informații segmente

en: Adding tag files
ro: Adăugare fișiere etichete

en: Additional &modifications
ro:  &Modificări adiționale

en: Additional command line options
ro: Opțiuni linie de comandă adiționale

en: Additional options:
ro: Opțiuni adiționale:

en: After a job exits with an &error or the user aborts the job
ro: După ce o activitate iese cu o &eroare sau utilizatorul abandonează activitatea

en: After output duration
ro: După durata ieșirii

en: After output size
ro: După dimensiunea ieșirii

en: After specific timestamps
ro: După codurile de timp specifice

en: After the job &queue has stopped
ro: După ce &coada s-a oprit

en: Afterwards &close the current multiplex settings.
ro: După aceea în&chide stabilirile de multiplexare actuale.

en: Afterwards &leave the settings as they are.
ro: După aceea &lasă stabilirile așa cum sunt.

en: Afterwards &remove all source files.
ro: După aceea elimină toate fișie&rele sursă.

en: Afterwards create &new multiplex settings and close the current ones.
ro: După aceea creează stabiliri &noi de multiplexare și închide-le pe cele actuale.

en: Algorithm
ro: Algoritm

en: All destination files
ro: Toate fișierele de destinație

en: All entries
ro: Toate intrările

en: All files
ro: Toate fișierele

en: All following file names will be opened in the chapter editor.
ro: Toate numele de fișiere următoare vor fi deschise în editorul de capitole.

en: All following file names will be opened in the header editor.
ro: Toate numele de fișiere următoare vor fi deschise în editorul de antete.

en: All header values are OK.
ro: Toate valorile antet sunt bune.

en: All supported media files
ro: Toate fișierele media compatibile

en: Always ask the user
ro: Întreabă întotdeauna utilizatorul

en: Always scan for other playlists
ro: Scanează întotdeauna pentru alte liste de redare

en: Always use a &default description when adding a job to the queue
ro: Folosește întotdeauna o descriere &implicită când se adaugă o activitate la coadă

en: An <attachment-selector> can have three forms:
ro: Un <attachment-selector> poate avea trei forme:

en: An ID corresponding to the codec.
ro: Un ID corerspunzător codecului.

en: An empty file name is not valid.
ro: Un nume gol nu este valid.

en: An unknown error occurred. The file has been modified.
ro: A fost întâmpinată o eroare necunoscută. Fișierul a fost modificat.

en: An unsigned integer was expected.
ro: Se aștepta un întreg nesemnat.

en: Append media files
ro: Anexează fișiere media

en: Aspect ratio
ro: Raport de aspect

en: Atta&chments
ro: A&tașamente

en: Atta&chments to add:
ro: Atașamente de &adăugat:

en: Attach &to:
ro: A&tașează la:

en: Attach to
ro: Atașează la

en: Attached
ro: Atașat

en: Attachment
ro: Atașament

en: Attachments
ro: Atașamente

en: Attachments from &source files:
ro: Atașamente din fișierele &sursă:

en: Audio bit depth
ro: Profunzime biți audio

en: Audio channels
ro: Canale audio

en: Audio output sampling frequency
ro: Frecvență de eșantionare ieșire audio

en: Audio properties
ro: Proprietăți audio

en: Audio sampling frequency
ro: Frecvență de eșantionare audio

en: Audio track
ro: Pistă audio

en: Audio track %1
ro: Pistă audio %1

en: Audio, subtitle, chapter properties
ro: Proprietăți audio, subtitlu, capitol

en: Automatic MIME type recognition for '{0}': {1}
ro: Recunoaștere automată a tipului MIME pentru „{0}”: {1}

en: Automatically &clear the destination file name when the last file is removed
ro: &Curăță automat numele de fișier când utimul fișier este eliminat

en: Automatically set the file &title from source files
ro: Stabilește automat &titlul fișierului după fișierele sursă

en: Available translations:
ro: Traduceri disponibile:

en: Available version:
ro: Versiunea disponibilă:

en: Available:
ro: Disponibile:

en: Before chapters
ro: Înainte de capitole

en: Binary
ro: Binar

en: Bit depth
ro: Adâncime de biți

en: Bits per channel
ro: Biți per canal

en: Bits per sample, mostly used for PCM.
ro: Biți per eșantion, folosită cel mai mult pentru PCM.

en: Block
ro: Bloc

en: Blu-ray playlist files
ro: Fișiere listă de redare Blu-ray

en: Blu-rays
ro: Discuri Blu-ray

en: Bottom
ro: Jos

en: Buttons
ro: Butoane

en: C&onfiguration active
ro: C&onfigurație activă

en: C&ontinue
ro: C&ontinuă

en: C&opy to clipboard
ro: C&opiază în spațiul de transfer

en: C&reate option file
ro: C&reează fișier de opțiuni

en: Calculate and display checksums and use verbosity level 4.
ro: Calculează și afișează sumele de control și folosește nivelul de prolixitate 4.

en: Cancel
ro: Renunță

en: Cannot convert non-native MPEG4 video frames into native ones if the source container provides neither timestamps nor a number of frames per second.
ro: Nu se pot converti cadrele video ne-native MPEG4 în unele native dacă conținătorul sursă nu oferă nici coduri de timp și nici un număr de cadre per secundă.

en: Cannot start multiplexing
ro: Multiplexarea nu poate începe

en: Caught exception
ro: Excepție prinsă

en: Channels
ro: Canale

en: Chapter <NUM:2>
ro: Capitol <NUM:2>

en: Chapter editor
ro: Editor de capitole

en: Chapter extraction
ro: Extragere capitol

en: Chapter file:
ro: Fișier de capitole:

en: Chapter language
ro: Limba capitolelor

en: Chapter numbers:
ro: Numere capitol:

en: Chapters
ro: Capitole

en: Chapters: {0} entry | Chapters: {0} entries
ro[0]: Capitole: {0} intrare
ro[1]: Capitole: {0} intrări
ro[2]: Capitole: {0} de intrări

en: Character set
ro: Set de caractere

en: Character set:
ro: Set de caractere:

en: Check for &updates
ro: Verifică dacă există &actualizări

en: Check for available updates
ro: Verifică dacă există actualizări disponibile

en: Check online for available &updates
ro: Verifică pe linie dacă există &actualizări

en: Clearing settings auto&matically:
ro: Curățarea stabilirilor auto&mată:

en: Close current settings
ro: Închide stabilirile actuale

en: Close modified file
ro: Închidere fișier modificat

en: Codec name
ro: Nume codec

en: Color information
ro: Informații culori

en: Completed OK
ro: Terminată cu bine

en: Completed with warnings
ro: Terminată cu avertizări

en: Compression failed: {0}
ro: Comprimarea a eșuat: {0}

en: Compression:
ro: Comprimare:

en: Container
ro: Conținător

en: Content
ro: Conținut

en: Content compression
ro: Comprimare conținut

en: Content encoding
ro: Codare conținut

en: Content encodings
ro: Codări conținut

en: Content encryption
ro: Criptare conținut

en: Content size:
ro: Dimensiune conținut:

en: Convert text subtitles to this charset (default: UTF-8).
ro: Convertește subtitlurile text în acest set de caractere (implicit: UTF-8).

en: Converting the chapters to XML failed: %1
ro: Convertirea capitolelor în XML a eșuat: %1

en: Cop&y this item:
ro: Cop&iază acest element:

en: Copy attachment
ro: Copiază atașamentul

en: Copy item
ro: Copiere element

en: Could not open '{0}' for reading.
ro: Nu s-a putut deschide „{0}” pentru citire.

en: Could not open/read the file '{0}'.
ro: nu s-a putut deschide/citi the fișierul „{0}”.

en: Cover image
ro: Imagine afiș

en: Create WebM compliant file
ro: Creează fișier conform cu WebM

en: Create a WebM compliant file.
ro: Creează un fișier conform cu WebM

en: Create a new one or open an existing one via the "multiplexer" menu, the buttons below or drag & drop one here.
ro: Creați unul nou sau deschideți unul existent din meniul „Multiplexator”, butoanele de mai jos sau trageți și dați drumul unuia aici.

en: Create new settings
ro: Creează stabiliri noi

en: Creating directory '{0}' failed: {1}
ro: Crearea directorului „{0}” a eșuat: {1}

en: Cropping parameters: not given in the form <TID>:<left>,<top>,<right>,<bottom> e.g. 0:10,5,10,5 (argument was '{0}').
ro: Parametrii de decupare: nu au fost dați în forma <TID>:<în stânga>,<sus>,<în dreapta>,<jos> de ex.: 0:10,5,10,5 (argumentul a fost „{0}”).

en: Cropping:
ro: Decupare:

en: Cues (subentries will be skipped)
ro: Indiciile (subintrările vor fi omise)

en: Current command line
ro: Linia de comandă actuală

en: Current date && time in ISO 8601 format
ro: Data și ora actuală în formatul ISO 8601

en: Current job
ro: Activitatea actuală

en: Current value:
ro: Valoarea actuală:

en: Current version:
ro: Versiunea actuală:

en: Currently no newer version is available online.
ro: Nu există momentan o versiune mai nouă.

en: Currently only certain subtitle formats are compressed with the zlib algorithm.
ro: Momentan doar unele formate de subtitlu sunt comprimate cu algoritmul zlib.

en: DV video format
ro: Format video DV

en: DVB subtitles
ro: Subtitluri DVB

en: DVDs
ro: Discuri DVD

en: Date
ro: Dată

en: Date & time
ro: Data și ora

en: Date added
ro: Dată adăugare

en: Date finished
ro: Dată terminare

en: Date started
ro: Dată pornire

en: Default
ro: Implicit

en: Default additional co&mmand line options:
ro: Opțiuni linie de co&mandă implicite:

en: Default duration
ro: Durată implicită

en: Default duration/FPS:
ro: Durată implicită/CPS:

en: Default language
ro: Limba implicită

en: Default subtitle &charset to set:
ro: Set de &caractere implicit de stabilit:

en: Default track
ro: Pistă implicită

en: Default track languages to set
ro: Limbile implicite pentru piste de stabilit

en: Default values
ro: Valori implicite

en: Defaults for newly added tracks
ro: Valori implicite pentru pistele nou adăugate

en: Delay
ro: Întârziere

en: Delay (in ms):
ro: Întârziere (în ms):

en: Delete one or more attachments
ro: Șterge unul sau mai multe atașamente

en: Description
ro: Descriere

en: Description:
ro: Descriere:

en: Destination directory
ro: Director de destinație

en: Destination file
ro: Fișier de destinație

en: Destination file name
ro: Nume fișier de destinație

en: Destination file:
ro: Fișierul de destinație:

en: Details
ro: Detalii

en: Determine automatically
ro: determină automat

en: Di&sable all attachments
ro: De&zactivează toate atașamentele

en: Directory
ro: Director

en: Directory &relative to first source file's directory:
ro: Director &relativ la directorul primului fișier sursă:

en: Directory:
ro: Director:

en: Disable additional lossless c&ompression for all track types
ro: Dezactivează c&omprimarea fără pierderi adițională pentru toate tipurile de piste

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Discard padding
ro: Aruncă căptușirea

en: Discardable
ro: Aruncabil

en: Display width/height:
ro: Lățime/înălțime afișaj:

en: Do not split
ro: Nu împărți

en: Do you really want to abort all currently running jobs?
ro: Sigur doriți să abandonați toate activitățile actuale în desfășurare?

en: Do you really want to abort this job?
ro: Sigur doriți să abandonați această activitate?

en: Do you want to continue?
ro: Doriți să continuați?

en: Do you want to overwrite the file?
ro: Doriți să suprascrieți acest fișier?

en: Document type
ro: Tip document

en: Don't escape
ro: Nu scăpa

en: Don't generate chapters
ro: Nu genera capitole

en: Don't show this message again.
ro: Nu mai arăta acest mesaj din nou.

en: Done scanning playlists.
ro: Terminat de scanat listele de redare.

en: Done.
ro: Făcut.

en: Download URL:
ro: Adresă URL de descărcare:

en: Downloading release information
ro: Se descarcă informații lansări

en: Duration
ro: Durată

en: Duration:
ro: Durată:

en: E&nable all attachments
ro: &Activează toate atașamentele

en: E&xecute now
ro: E&xecută acum

en: E&xit
ro: Î&nchide programul

en: E&xtensions:
ro: E&xtensii:

en: Edit language
ro: Modificare limbă

en: Edition entry
ro: Intrare ediție

en: Edition/Chapter
ro: Ediție/Capitol

en: Element ID:
ro: ID element:

en: Element types:
ro: Tipuri de elemente:

en: Elements
ro: Elemente

en: Enable copying of tracks by their language
ro: Activează copierea pistelor după limba lor

en: Enabled
ro: Activat

en: Enables splitting of the output into more than one file.
ro: Permite împărțirea ieșirii în mai mult de un fișier.

en: Encryption algorithm
ro: Algoritm de criptare

en: Encryption key ID
ro: ID cheie de criptare

en: End
ro: Sfârșit

en: English language name
ro: Nume limba engleză

en: Ensure the file name is &unique
ro: Asigură că numele fișierului este &unic

en: Enter job description
ro: Introduceți descriere activitate

en: Error
ro: Eroare

en: Error creating a temporary file (reason: %1).
ro: Eroare la crearea unui fișier temporar (motivul: %1).

en: Error details: %1.
ro: Detalii eroare: %1.

en: Error executing mkvmerge
ro: Eroare la executarea mkvmerge

en: Error loading settings file
ro: Eroare la încărcarea fișierului de stabiliri

en: Error message from the parser: %1
ro: Mesaj de eroare de la nalizator: %1

en: Error reading Matroska file
ro: Eroare la citirea fișierului Matroska

en: Error reading from the file '{0}'.
ro: Eroare la citirea din fișierul „{0}”.

en: Error writing Matroska file
ro: Eroare la scrierea fișierului Matroska

en: Error:
ro: Eroare:

en: Error: Couldn't open source file {0} ({1}).
ro: Eroare: Nu s-a putut deschide fișierul sursă {0} ({1}).

en: Error: no destination file name was given.
ro: Eroare: nu a fost dat niciun nume fișier de destinație.

en: Errors:
ro: Erori:

en: Even if there were warnings
ro: Chiar dacă au fost avertizări

en: Example
ro: Exemplu

en: Examples
ro: Exemple

en: Exception details:
ro: Detalii excepție:

en: Exceptions
ro: Excepții

en: Executable files
ro: Fișiere executabile

en: Executable not found
ro: Executabilul nu a fost găsit

en: Execute a program
ro: Execută un program

en: Execute action after next &job completion
ro: Execută acțiunea după terminarea &activității următoare

en: Execute action when the &queue completes
ro: Execută acțiunea după când &coada se termină

en: Execute program '%1'
ro: Execută programul „%1”

en: Executes the action immediately.
ro: Execută acțiunea imediat.

en: Executing actions
ro: Se execută acțiunile

en: Exit code (0: ok, 1: warnings occurred, 2: errors occurred)
ro: Cod de ieșire (0: bine, 1: avertizări întâmpinate, 2: erori întâmpinate)

en: Extract the data to a raw file.
ro: Extrage datele într-un fișier brut.

en: Extracting track {0} with the CodecID '{1}' to the file '{2}'. Container format: {3}
ro: Se extrage pista {0} cu CodecID „{1}” către fișierul „{2}”. Format conținător: {3}

en: Extraction tool
ro: Unealtă de estragere

en: FLAC (Free Lossless Audio Codec)
ro: FLAC (Codecul audio fără pierderi liber)

en: Failed
ro: Eșuată

en: Failed to create the file '{0}': {1}
ro: A eșuat crearea fișierului „{0}”: {1}

en: Failed to create the file '{0}': {1} ({2})
ro: A eșuat crearea fișierului „{0}”: {1} ({2})

en: Fi&le name:
ro: Nume fiși&er:

en: Fi&le title:
ro: Titlu fiși&er:

en: File '{0}': container: {1}
ro: Fișier „{0}”: conținător: {1}

en: File '{0}': unsupported container: {1}
ro: Fișier „{0}”: conținător necompatibil: {1}

en: File contains fewer frames than expected or is corrupt after frame {0}.
ro: Fișierul conține mai puține cadre decât era așteptat sau este corupt după cadrul {0}.

en: File data
ro: Date fișier

en: File description
ro: Descriere fișier

en: File has not been modified
ro: Fișierul nu a fost modificat

en: File name
ro: Nume fișier

en: File name:
ro: Nume fișier:

en: File not found
ro: Fișier negăsit

en: File parsing failed
ro: Analizarea fișierului a eșuat

en: File size
ro: Dimensiune fișier

en: File structure warning
ro: Avertizare structură fișier

en: File/Segment linking
ro: legare Fișier/Segment

en: Finished at:
ro: Terminată la:

en: Fix bitstream timing info
ro: Reglează informațiile de sincronizare timp al fluxului de biți

en: Flags
ro: Indicatoare

en: Flags:
ro: Indicatoare:

en: Floating point number
ro: Număr în virgulă mobilă

en: For all frames
ro: Pentru toate cadrele

en: Forced display
ro: Afișare forțată

en: Frame
ro: Cadru

en: Frame #%1
ro: Cadrul #%1

en: Frame number
ro: Număr cadru

en: Frame rate
ro: Rată de cadre

en: Frame size #%1: %2
ro: Dimensiune cadru #%1: %2

en: Frame with size {0}{1}{2}
ro: Cadrul cu dimensiunea {0}{1}{2}

en: Frames/fields:
ro: Cadre/câmpuri:

en: Frame{0}{1}
ro: Cadrul{0}{1}

en: GUI
ro: Interfață grafică

en: General options
ro: Opțiuni generale

en: General variables
ro: Variable generale

en: Generate sub-chapters
ro: Generează sub-capitole

en: Global options
ro: Opțiuni globale

en: Global output control
ro: Control ieșire global

en: Global tags
ro: Etichete globale

en: Global tags:
ro: Etichete globale:

en: HD-DVD subtitles
ro: Subtitluri HD-DVD

en: Header &editor
ro: Editor de &antete

en: Header editor
ro: Editor de antete

en: Header validation
ro: Validare antet

en: Height of the encoded video frames in pixels.
ro: Înălțimea cadrelor video codate, în pixeli.

en: Hibernate the computer
ro: Hibernează calculatorul

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Higher priority
ro: Prioritate mai mare

en: Highest priority
ro: Cea mai mare prioritate

en: ISO 639-1 code
ro: Cod ISO 639-1

en: ISO 639-2 code
ro: Cod ISO 639-2

en: ISO 639-3 code
ro: Cod ISO 639-3

en: If checked, the program will ask for confirmation before aborting a running job.
ro: Dacă este bifată, programul va cere confirmarea înante de abandonarea unei activități în desfășurare.

en: If no unit is given, 'fps' will be used.
ro: Dacă nu este dată nicio unitate, va fi utilizată „cps”.

en: If set to 'determine automatically' then mkvmerge will decide whether or not to compress and which algorithm to use based on the track type.
ro: Dacă este stabilită ca „determină automat” atunci mkvmerge va decide dacă să o comprime sau nu și ce algoritm să fie folosit în funcție de tipul pistei.

en: If this option is enabled, the GUI will always clear the "destination file name" input box whenever the last source file is removed.
ro: Dacă această opțiune este activată, interfața grafică va curăța întotdeauna  chenarul de intrare „nume fișier de destinație” când ultimul fișier sursă este eliminat.

en: Imported font from {0}
ro: Font importat din {0}

en: Imported picture from {0}
ro: Imagine importată din {0}

en: In &two fixed columns on the right of the files and tracks
ro: În &două coloane fixe la dreapta fișierelor și pistelor

en: In a &scrollable column on the right of the files and tracks
ro: Într-o coloană &derulabilă la dreapta fișierelor și pistelor

en: In a tab &widget below the files and tracks
ro: Într-un &accesoriu de taburi sub fișiere și piste

en: In fixed intervals: chapters are created in fixed intervals, e.g. every 30 seconds.
ro: În intervale fixe: capitolele sunt create la intervale fixe, de ex. la fiecare 30 de secunde.

en: Increase verbosity.
ro: Mărește prolixitatea.

en: Indexing (cues):
ro: Indexare (indicii):

en: Info tool
ro: Unealtă de informații

en: Information
ro: Informații

en: Information & Warnings:
ro: Informații și avertizări

en: Input too long: {0} > {1}
ro: Intrare prea lungă: {0} > {1}

en: Interface &language:
ro: &Limbă interfață:

en: Interlaced
ro: Întrețesut

en: Internal program error
ro: Eroare de program internă

en: Invalid 'format' attribute '{0}'.
ro: Atribut „format” nevalid „{0}”.

en: Invalid UTF-8 char. First byte: 0x{0:02x}
ro: Caracter UTF-8 nevalid. Primul octet: 0x{0:02x}

en: Invalid format for '--split' in '--split {0}'.
ro: Format nevalid pentru „--split” în „--split {0}”.

en: Invalid format for a SSA line ('{0}') at timestamp {1}: The first field is not an integer. This entry will be skipped.
ro: Format nevalid pentru o linie SSA ('{0}') la codul de timp {1}: Primul câm nu este un întreg. Această intrare va fi omisă.

en: Invalid format: At least minutes and seconds have to be given, but no colon was found
ro: Format nevalid: Trebuie să fie date cel puțin minute și secunde, dar nu a fost găsit niciu caracter două puncte

en: Invalid format: Colon inside nano-second part
ro: Format nevalid: Caracterul două puncte în partea de nano-secunde

en: Invalid format: More than nine nano-second digits
ro: Format nevalid: Mai mult de nouă cifre nano-secunde

en: Invalid format: More than two colons
ro: Format nevalid: Mai mult de două caractere două puncte

en: Invalid format: No digits before colon
ro: Format nevalid: Nicio cifră înainte de caracterul două puncte

en: Invalid format: No digits before decimal point
ro: Format nevalid: Nicio cifră înainte de virgula zecimală

en: Invalid format: The last character is a colon or a decimal point instead of a digit
ro: Format nevalid: Ultimul caracter este un două puncte sau o virgulă zecimală în loc de o cifră

en: Invalid format: the string is empty.
ro: Format nevalid: șirul este gol.

en: Invalid format: unknown character '{0}' found
ro: Format nevalid: a fost găsit caracterul necunoscut „{0}”

en: Invalid identification format in '{0} {1}'.
ro: Format identificare nevalid în „{0} {1}”.

en: Invalid minute: {0}
ro: Minut nevalid: {0}

en: Invalid number of minutes: {0} > 59
ro: Număr nevalid de minute: {0} > 59

en: Invalid number of seconds: {0} > 59
ro: Număr nevalid de secunde: {0} > 59

en: Invalid second: {0}
ro: Secundă nevalidă: {0}

en: Invalid settings
ro: Stabiliri nevalide

en: Its installation location could not be determined automatically.
ro: Locația ei nu a putut fi determinată automat.

en: Job &output
ro: &Ieșirea activităților

en: Job description
ro: Descriere activitate

en: Job end date && time in ISO 8601 format
ro: Data și ora de terminării unei activități în format ISO 8601

en: Job output
ro: Ieșire activități

en: Job queue
ro: Coada activităților

en: Job start date && time in ISO 8601 format
ro: Data și ora de începerii unei activități în format ISO 8601

en: Jobs & job queue
ro: Activitățile și coada activităților

en: Jobs and job output
ro: Activități și ieșire activități

en: Jobs to execute:
ro: Activități de executat:

en: Kate packet is too small and is being skipped.
ro: Pachetul Kate este prea mic și va fi omis.

en: Known &problems in recent releases
ro:  &Probleme cunoscute la lansările recente

en: Language
ro: Limbă

en: Language selected below
ro: Limba selectată mai jos

en: Language:
ro: Limbă:

en: Languages
ro: Limbi

en: Languages:
ro: Limbi:

en: Layout
ro: Aranjament

en: Left
ro: Stânga

en: Legend:
ro: Legendă:

en: Link files
ro: Legare fișiere

en: Linux/Unix shells (bash, zsh etc.)
ro: Interfețe Linux/Unix (bash, zsh etc.)

en: Loading…
ro: Se încarcă…

en: Lower priority
ro: Prioritate mai mică

en: Lowest priority
ro: Cea mai mică prioritate

en: M&ore actions
ro: M&ai multe acțiuni

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: MKVToolNix &GUI
ro: Inter&față MKVToolNix

en: MKVToolNix &web site
ro: Sit &web MKVToolNix

en: MKVToolNix GUI preferences
ro: Preferințe interfață MKVToolNix

en: MP4 audio/video files
ro: Fișiere audio/video MP4

en: MPLS Blu-ray playlist
ro: Listă de redare MPLS Blu-ray

en: Matroska and WebM files
ro: Fișiere Matroska și WebM

en: Matroska audio/video files
ro: Fișiere audio/video Matroska

en: Matroska files
ro: Fișiere Matroska

en: Maximum cache
ro: Prestocare maximă

en: Maximum number of files:
ro: Număr maxim de fișiere:

en: Memory allocation error: {0} ({1}).
ro: Eroare alocare memorie: {0} ({1}).

en: Minimum cache
ro: Prestocare minimă

en: Miscellaneous
ro: Diverse

en: Modes
ro: Moduri

en: More
ro: Mai multe

en: Multiplex job
ro: Activitate de multiplexare

en: Multiplexer
ro: Multiplexator

en: Multiplexing application
ro: Aplicație de multiplexare

en: Multiplexing to file "%1" in directory "%2"
ro: Multiplexare către fișierul „%1” în directorul „%2”

en: Multiplexing took {0}.
ro: Multiplexarea a durat {0}.

en: Na&me template:
ro: Șablon nu&me:

en: Name
ro: Nume

en: Name tem&plate:
ro: Șab&lon nume:

en: Name template:
ro: Șablon nume:

en: Name/Description
ro: Nume/Descriere

en: Name:
ro: Nume:

en: Names
ro: Mai multe nume

en: Negative values are allowed.
ro: Sunt permise valori negative.

en: Never scan for other playlists
ro: Nu scana niciodată pentru alte liste de redare

en: New value:
ro: Valoare nouă:

en: Next filename
ro: Următorul nume de fișier

en: No
ro: Nu

en: No actions have been added yet.
ro: Nu a fost adăugată nicio acțiune deocamdată.

en: No changes were made.
ro: Nu au fost făcute schimbări.

en: No cues were found.
ro: Nu a fost găsit niciun indiciu.

en: No errors yet
ro: Nicio eroare deocamdată

en: No extra compression
ro: Nicio comprimare în plus

en: No file has been opened yet.
ro: Nu a fost deschis niciun fișier deocamdată.

en: No file name given.
ro: Niciun nume de fișier dat.

en: No filename found after the '@'.
ro: Niciun nume de fișier găsit după „@”.

en: No help available.
ro: Niciun ajutor disponibil.

en: No information is transmitted to the server.
ro: Nu este transmisă nicio informație la servitor.

en: No job has been started yet.
ro: Nu a fost pornită nicio activitate deocamdată.

en: No job started yet
ro: Nicio activitate deocamdată

en: No metadata block found. This file is broken.
ro: Niciun bloc de metadate găsit. Acest fișier ste stricat.

en: No multiplex job has been opened yet.
ro: Nu a fost deschisă nicio activitate de multiplexare deocamdată.

en: No output yet
ro: Nicio ieșire deocamdată

en: No space left to write to
ro: Nu a mai rămas spațiu în care să se scrie

en: No warnings yet
ro: Nicio avertizare deocamdată

en: Nor&mal output:
ro: Ieșire nor&mală:

en: Normal priority
ro: Prioritate normală

en: Normally mkvmerge keeps aspect ratio information in MPEG4 video bitstreams and puts the information into the container.
ro: În mod normal mkvmerge ține informațiile raportului de aspect în fluxul de biți al videoului MPEG4 și pune informațiile în conținător.

en: Normally mkvmerge will apply additional lossless compression for subtitle tracks for certain codecs.
ro: Normally mkvmerge va aplica o comprimare fără pierderi adițională pentru pistele subtitluri pentru anumite codecuri.

en: Not a valid number or not positive.
ro: Nu este un număr valid sau nu este pozitiv.

en: Not finished yet
ro: Neterminată deocamdată

en: Not needed for AAC tracks read from other container formats like MP4 or Matroska files.
ro: Nu este necesar pentru pistele AAC citite din alte formate conținător ca fișierele MP4 sau Matroska.

en: Not started yet
ro: Nu a fost pornită deocamdată

en: Note also that there are not a lot of players that support the cropping parameters.
ro: Rețineți și faptul că nu sunt multe redoare care sprijină parametrii de decupare.

en: Note that many players don't use the display width/height values directly but only use the ratio given by these values when setting the initial window size.
ro: Rețineți că multe redoare nu folosesc valorile de lățime/înălțime  afișare values direct dar folosesc doar raportul dat de aceste valori când se stabilește dimesiunea inițială a ferestrei.

en: Note that the video content is not modified by this option.
ro: Rețineți că conținutul video nu este modificat de această opțiune.

en: Nothing to do.
ro: Nimic de făcut.

en: Nu&mber of entries to create:
ro: Nu&măr de intrări de creat:

en: Number of chapters:
ro: Număr de capitole:

en: Numbers of channels in the track.
ro: Număr de canale în pistă.

en: Often used selections
ro: Selecții folosite frecvent

en: Ogg/OGM audio/video files
ro: Fișiere audio/video Ogg/OGM

en: Only files smaller than 2 GiB are supported.
ro: Sunt compatibile doar fișiere mai mici de 2 GiB.

en: Only for I frames
ro: Doar pentru cadrele I

en: Only if the job completed successfully
ro: Doar dacă activitatea s-a terminat cu succes

en: Only if the source doesn't contain a language
ro: Doar dacă sursa nu conține o limbă

en: Only needed in certain situations:
ro: Necesar doar în anumite situații:

en: Only one chapter file allowed in '{0} {1}'.
ro: Doar un singur capitol este permis în „{0} {1}”.

en: Only one source file is allowed.
ro: Este permis doar un singur fișier sursă.

en: Only to the first destination file
ro: Doar la primul fișier de destinație

en: Open a file via the "chapter editor" menu, the buttons below or drag & drop one here.
ro: Deschideți un fișier prin meniul „editor capitole”, butoanele de mai jos sau trageți și dați drumul unuia aici.

en: Open file in &MediaInfo | Open files in &MediaInfo
ro[0]: Deschide fișierul în &MediaInfo
ro[1]: Deschide fișierele în &MediaInfo
ro[2]: Deschide fișierele în &MediaInfo

en: Open files in chapter editor
ro: Deschide fișierele în editorul de capitole

en: Open settings file
ro: Deschidere fișier de stabiliri

en: Open the multiplexed file with a player:
ro: Deschide fișierul multiplexat cu un redator:

en: Opening %1 file in the chapter editor… | Opening %1 files in the chapter editor…
ro[0]: Se deschide %1 fișier în editorul de capitole…
ro[1]: Se deschid %1 fișiere în editorul de capitole…
ro[2]: Se deschid %1 de fișiere în editorul de capitole…

en: Opening %1 file in the header editor… | Opening %1 files in the header editor…
ro[0]: Se deschide %1 fișier în editorul de antete…
ro[1]: Se deschid %1 fișiere în editorul de antete…
ro[2]: Se deschid %1 de fișiere în editorul de antete…

en: Option
ro: Opțiune

en: Options
ro: Opțiuni

en: Options:
ro: Opțiuni:

en: Order
ro: Ordonare

en: Ordered
ro: Ordonate

en: Original value:
ro: Valoare originală:

en: Other options
ro: Alte opțiuni

en: Output messages in this charset
ro: Scoate mesajele cu acest set de caractere

en: Overwrite existing file
ro: Suprascrie fișier existent

en: PGS/SUP subtitles
ro: Subtitluri PGS/SUP

en: Packet number {0} contained an invalid FLAC header and is being skipped.
ro: Numărul pachet {0} conține un antet FLAC nevalid și va fi omis.

en: Parsing file
ro: Se analizează fișierul

en: Parts:
ro: Părți:

en: Play an audio file
ro: Redă un fișier audio

en: Play audio file '%1'
ro: Redă fișierul audio „%1”

en: Playlist items:
ro: Elemente listă de redare:

en: Playlists shorter than %1 second will be ignored. | Playlists shorter than %1 seconds will be ignored.
ro[0]: Listele de redare mai scurte de %1 secundă vor fi ignorate.
ro[1]: Listele de redare mai scurte de %1 secunde vor fi ignorate.
ro[2]: Listele de redare mai scurte de %1 de secunde vor fi ignorate.

en: Please enter the new job's description.
ro: Introduceți descrierea noii activități.

en: Please select its location below.
ro: Selectați-i locația mai jos.

en: Position
ro: Poziție

en: Position for the track properties on the "input" tab:
ro: Poziția proprietăților pistei în tabul (pagina) „intrare”:

en: Pre&view:
ro: Pre&vizualizare:

en: Process &priority:
ro: &Prioritate proces:

en: Progress
ro: Progres

en: Progress:
ro: Progres:

en: Progress: 100%{0}
ro: Progres: 100%{0}

en: Progress: [{0}{1}] {2}%
ro: Progres: [{0}{1}] {2}%

en: Progress: {0}%{1}
ro: Progres: {0}%{1}

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Properties:
ro: Proprietăți:

en: Read full NEWS.md file online
ro: Citiți fișierul ȘTIRI.md (EN: NEWS.md) pe linie (Internet)

en: Reading failed
ro: Citirea a eșuat

en: RealMedia audio/video files
ro: Fișiere audio/video RealMedia

en: Reduce to core
ro: Redu la nucleu

en: Region
ro: Regiune

en: Reload modified file
ro: Reîncarcă fișierul modificat

en: Remaining time for current job:
ro: Timp rămas pentru activitatea actuală:

en: Remaining time for queue:
ro: Timp rămas pentru coadă:

en: Remove &completed jobs
ro: Elimină activitățile &terminate

en: Remove &names
ro: Elimină &numele

en: Remove &successfully completed jobs
ro: Elimină activitățile terminate cu &succes

en: Remove a&ll attachments
ro: Elimină toa&te atașamentele

en: Remove a&ll files
ro: E&limină toate fișierele

en: Remove a&ll jobs
ro: Elimină toa&te activitățile

en: Remove element
ro: Elimină elementul

en: Remove source files
ro: Elimină fișierele sursă

en: Replace attachment
ro: Înlocuiește atașamentul

en: Report a &bug
ro: Raportare &problemă

en: Reset all columns
ro: Restabilește toate coloanele

en: Reset the warning and error &counters on exit
ro: Restabilește &numărătorii de avertizări și erori la ieșire

en: Right
ro: Dreapta

en: Right-click for actions for all items
ro: Clic-dreapta pentru acțiuni pentru toate elementele

en: Right-click for actions for editions and chapters
ro: Clic-dreapta pentru acțiuni pentru ediții și capitole

en: Right-click for actions for header elements and attachments
ro: Clic-dreapta pentru acțiuni pentru elemente de antet și atașamente

en: Right-click for actions for jobs
ro: Clic dreapta pentru acțiuni pentru activități

en: Right-click for attachment actions
ro: Clic dreapta pentru acțiuni atașamente

en: Right-click to add, append and remove files
ro: Clic dreapta pentru a adăuga, anexa sau elimina fișiere

en: Running
ro: În desfășurare

en: Running jobs cannot be edited.
ro: Activitățile în desfășurare nu pot fi editate.

en: Running jobs cannot be removed.
ro: Activitățile în desfășurare nu pot fi eliminate.

en: S&how command line
ro: Arată linia de &comandă

en: S&top job queue
ro: O&prire coadă de activități

en: SRT subtitles
ro: Subtitluri SRT

en: SRT text subtitles
ro: Subtitluri text SRT

en: SSA/ASS subtitles
ro: Subtitluri SSA/ASS

en: SSA/ASS text subtitles
ro: Subtitluri text SSA/ASS

en: Sa&ve settings as
ro: Sa&lvează stabilirile ca

en: Sampling frequency
ro: Frecvență de eșantionare

en: Sampling frequency in Hz.
ro: Frecvență de eșantionare în Hz.

en: Save as &XML file
ro: Salvează ca fișier &XML

en: Save attachment
ro: Salvează atașamentul

en: Save chapters as XML
ro: Salvează capitole ca XML

en: Save job output
ro: Salvează ieșirea activității

en: Save option file
ro: Salvează fișier de intrare

en: Save settings file as
ro: Salvează stabilirile ca

en: Saving failed
ro: Salvarea a eșuat

en: Saving the chapters failed.
ro: Salvarea capitolelor a eșuat.

en: Saving the modified attachments failed.
ro: Salvarea atașamentelor modificate a eșuat.

en: Scan directory for other playlists
ro: Scanează directorul pentru alte liste de redare

en: Scanned Files
ro: Fișiere scanate

en: Scanning directory
ro: Se scanează directorul

en: Scanning playlists
ro: Se scanează listele de redare

en: See below for examples.
ro: Vedeți mai jos exemple.

en: Segment info:
ro: Informații segment:

en: Segment information
ro: Informații segment

en: Segment unique ID
ro: ID unic segment

en: Select all tracks of specific &type
ro: Selectează toate pistele de un &tip specific

en: Select audio file
ro: Selectați fișier audio

en: Select chapter file
ro: Selectați fișierul de capitole

en: Select character set
ro: Selectați set de caractere

en: Select destination directory
ro: Selectați director de destinație

en: Select destination file name
ro: Selectați nume fișier de destinație

en: Select executable
ro: Selectați executabil

en: Select file to add
ro: Selectați fișier de adăugat

en: Select segment info file
ro: Selectați fișier de informații segmente

en: Select tags file
ro: Selectați fișier de etichete

en: Select timestamp file
ro: Selectare fișier coduri de timp

en: Selected:
ro: Selectate:

en: Set aspect ratio:
ro: Stabilire raport de aspect:

en: Set if the track is used.
ro: Stabiliți dacă pista este folosită.

en: Set if the video is interlaced.
ro: Stabiliți dacă videoul este întrețesut.

en: Sets the cropping parameters which tell a player to omit a certain number of pixels on the four sides during playback.
ro: Stabilește parametrii de decupare care îi spun redorului să omită un anumit număr de pixeli pe cele patru laturi în timpul redării.

en: Sets the lossless compression algorithm to be used for this track.
ro: Stabilește algoritmul de comprimare fără pierderi care să fie folosit pentru această pistă.

en: Settings
ro: Stabiliri

en: Show &buttons for moving list view entries up and down
ro: Arată &butoane pentru a muta intrările dintr-o listă mai sus sau mai jos

en: Show &output of all jobs instead of current job only
ro: Arată i&eșirile tuturor activităților în loc de doar cea a activității actuale

en: Show job output
ro: Arată ieșirea activității

en: Show statistics for each track in verbose mode.
ro: Arată statistici pentru fiecare pistă în modul prolix.

en: Show the tool &selector
ro: Arată &selectorul de unelte

en: Show this help.
ro: Arată acest ajutor.

en: Show version information.
ro: Arată informații versiune.

en: Shut down the computer
ro: Stinge calculatorul

en: Shut down the system in one minute:
ro: Oprește sistemul într-un minut:

en: Signature
ro: Semnătură

en: Signature algorithm
ro: Algoritm semnătură

en: Signature key ID
ro: ID cheie semnătură

en: Silent track number
ro: Număr pistă silențioasă

en: Silent tracks
ro: Piste silențioase

en: Simple
ro: Simplu

en: Simple block
ro: Bloc simplu

en: Size
ro: Dimensiune

en: Size:
ro: Dimensiune:

en: Sleep the computer
ro: Suspendă calculatorul

en: Source &files:
ro: &Fișiere sursă:

en: Source file
ro: Fișier sursă

en: Source file name
ro: Nume fișier sursă

en: Source file's directory
ro: Directorul fișierului sursă

en: Split mode:
ro: Mod de împărțire:

en: Splitting
ro: Împărțire

en: Sta&rt all pending jobs
ro: Po&rnește toate activitățile în așteptare

en: Sta&rt multiplexing
ro: Po&rnește multiplexarea

en: Start
ro: Pornește

en: Start &multiplexing
ro: Pornește &multiplexarea

en: Start job &immediately | Start jobs &immediately
ro[0]: Pornește activitatea &imediat
ro[1]: Pornește activitățile &imediat
ro[2]: Pornește activitățile &imediat

en: Start job &manually | Start jobs &manually
ro[0]: Pornește activitatea &manual
ro[1]: Pornește activitățile &manual
ro[2]: Pornește activitățile &manual

en: Started at:
ro: Pornită la:

en: Status
ro: Stare

en: Status:
ro: Stare:

en: Stereoscopy:
ro: Stereoscopie:

en: Stop &after all running jobs have finished
ro: Oprește &după ce toate activitățile în desfășurare s-au terminat

en: Stretch by:
ro: Întinde cu:

en: String
ro: Șir

en: Subtitle and chapter properties
ro: Proprietăți subtitluri și capitole

en: Subtitle track %1
ro: Pistă subtitlu %1

en: Subtitles
ro: Subtitluri

en: Supported file types
ro: Tipuri de fișiere compatibile

en: Supported file types:
ro: Tipuri de fișiere compatibile:

en: TTA (The lossless True Audio codec)
ro: TTA (Codecul audio fără piederi adevărat)

en: Tab &position in tab widgets:
ro: Poziția taburilor în accesoriile de taburi:

en: Tag editor
ro: Editor de etichete

en: Tags
ro: Etichete

en: Tags are allowed, but chapters are not.
ro: Etichetele sunt permise, dar capitolele nu.

en: Tags:
ro: Etichete:

en: Targets
ro: Ținte

en: Text files
ro: Fișiere text

en: The MIME type must not be left empty.
ro: Tipul MIME trebuie lăsat gol.

en: The Matroska container format can store the display width/height for a video track.
ro: Formatul de conținător Matroska poate stoca lățimea/înălțima afișajului pentru o pistă video.

en: The XML chapter file '{0}' contains an error: {1}
ro: Fișierul de capitole XML „{0}” conține o eroare: {1}

en: The XML chapter file '{0}' could not be read.
ro: Fișierul de capitole XML „{0}” nu a putut fi citit.

en: The attachment '{0}' could not be read.
ro: Atașamentul „{0}” nu a putut fi citit.

en: The attachment ({0}) is too big ({1}).
ro: Atașamentul ({0}) este prea mare ({1}).

en: The audio file to play hasn't been set yet.
ro: Fișierul audio de redat nu a fost stabilit deocamdată.

en: The changes are written to the file.
ro: Schimbările sunt scrise în fișier.

en: The configuration has been loaded.
ro: Configurarea a fost încărcată.

en: The configuration has been saved.
ro: Configurarea a fost salvată.

en: The cue entries (the index) are being written...
ro: Intrările indicii (indexul) sunt scrise...

en: The current multiplex settings will be closed.
ro: Stabilirile de multiplexare actuale vor fi închise.

en: The default mode is adding files for multiplexing.
ro: Modul implicit este adăugare fișiere pentru multiplexare.

en: The demultiplexer for the file '{0}' failed to initialize:
    {1}
ro: Demultiplexatorul pentru fișierul „{0}” a eșuat să se inițializeze:
    {1}

en: The description can be left empty.
ro: Descrierea poate fi lăsată goală.

en: The drive may be full.
ro: Unitatea poate să fie plină.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to close? All changes will be lost.
ro: Fișierul „%1” a fost modificat. Sigur doriți să îl închideți? toate schimbările vor fi pierdute.

en: The file "%1" has been modified. Do you really want to reload it? All changes will be lost.
ro: Fișierul „%1” a fost modificat. Sigur doriți să îl reîncărcați? toate schimbările vor fi pierdute.

en: The file '%1' contains chapters.
ro: Fișierul „%1” conține capitole.

en: The file '%1' contains tags.
ro: Fișierul „%1” conține etichete.

en: The file '%1' you've added is a playlist.
ro: Fișierul „%1” pe care l-ați adăugat este o listă de redare.

en: The file '{0}' cannot be attached because it does not exist or cannot be read.
ro: Fișierul „{0}” nu a putut fi atașat deoarece nu există sau nu poate fi citit.

en: The file '{0}' could not be opened for reading and writing, or a read/write operation on it failed: {1}.
ro: Fișierul „{0}” nu a putut fi deschis pentru citire și scriere, sau o operațiune de citire/scriere asupra lui a eșuat: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for reading: {1}.
ro: Fișierul „{0}” nu a putut fi deschis pentru citire: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened for writing: {1}.
ro: Fișierul „{0}” nu a putut fi deschis pentru scriere: {1}.

en: The file '{0}' could not be opened or parsed.
ro: Fișierul „{0}” could nu a putut fi deschis sau analizat.

en: The file '{0}' has been opened for writing.
ro: Fișierul „{0}” a fost deschis pentru scriere.

en: The file (%1) is too big (%2).
ro: Fișierul (%1) este prea mare (%2).

en: The file could not be opened for writing.
ro: Fișierul nu a putut fi deschis pentru scriere.

en: The file has been saved successfully.
ro: Fișierul a fost salvat cu succes.

en: The file has not been modified.
ro: Fișierul nu a fost modificat.

en: The file header is too short.
ro: Antetul fișierului este prea scurt.

en: The file header was not read correctly.
ro: Anatetul fișierului nu a fost citit corect.

en: The file is being analyzed.
ro: Fișierul este analizat.

en: The file is being fixed, part 1/4...
ro: Fișierul este reparat, partea 1/4...

en: The file is being fixed, part 2/4...
ro: Fișierul este reparat, partea 2/4...

en: The file is being fixed, part 3/4...
ro: Fișierul este reparat, partea 3/4...

en: The file is being fixed, part 4/4...
ro: Fișierul este reparat, partea 4/4...

en: The file or directory was not found
ro: Fișierul sau directorul nu a fost găsit

en: The file you tried to open (%1) could not be read successfully.
ro: Fișierul pe care ați încercat să-l deschideți (%1) nu a putut fi citit cu succes.

en: The file you tried to open (%1) does not contain any chapters.
ro: Fișierul pe care ați încercat să-l deschideți (%1) nu conține niciun capitol.

en: The file you tried to open (%1) is not recognized as a valid Matroska/WebM file.
ro: Fișierul pe care ați încercat să-l deschideți (%1) nu a fost recunoscut ca un fișier Matroska/WebM valid.

en: The file you tried to open (%1) is recognized as neither a valid Matroska nor a valid chapter file.
ro: Fișierul pe care ați încercat să-l deschideți (%1) nu este recunoscut nici ca un fișier Matroska valid, nici ca un fișier de capitole valid.

en: The following modes are supported:
ro: Sunt sprijinite următoarele moduri:

en: The following program could not be executed: %1
ro: Următorul program nu a putut fi executat: %1

en: The formats can be mixed, too.
ro: Formatele pot fi amestecate, de asemenea.

en: The formats do not match.
ro: Formatele nu se potrivesc.

en: The horizontal layout with two fixed columns results in a wider window while the vertical tab widget layout results in a higher window.
ro: Aranjamentul orizontal cu două coloane fixe rezultă într-o fereastră mai largă în timp ce aranjamentrul cu accesoriul de taburi vertical rezultă într-o fereastră mai înaltă.

en: The language code '{0}' is not a valid ISO 639-2 language code and will be ignored.
ro: Codul de limbă „{0}” nu este un cod de limbă ISO 639-2 și va fi ignorat.

en: The language for this track that players can use for automatic track selection and display for the user.
ro: Limba pentru această pistă pe care redoarele o pot folosi pentru selecționarea automată a pistei și afișarea pentru utilizator.

en: The language tag is not valid.
ro: Eticheta limbii nu este validă.

en: The language tag is valid.
ro: Eticheta limbii este valid.

en: The name must not be left empty.
ro: Numele nu trebuie lăsat gol.

en: The number of video pixels to remove on the bottom of the image.
ro: Numărul de pixeli video de eliminat din partea de jos a imaginii.

en: The number of video pixels to remove on the left of the image.
ro: Numărul de pixeli video de eliminat din partea din stânga a imaginii.

en: The number of video pixels to remove on the right of the image.
ro: Numărul de pixeli video de eliminat din partea din dreapta a imaginii.

en: The number of video pixels to remove on the top of the image.
ro: Numărul de pixeli video de eliminat din partea de sus a imaginii.

en: The numbering starts at 1.
ro: Numerotarea începe la 1.

en: The option file has been created.
ro: Fișierul de opțiuni a fost creat.

en: The order of the various options is not important.
ro: Ordinea diferitelor opțiuni nu este importantă.

en: The other two layouts available are: in two fixed columns to the right or in a tab widget below the files and tracks lists.
ro: Celelalte două aranjamente disponibile sunt: în două coloane fixe la dreapta sau într-un accesoriu de taburi sub listele de fișiere și piste.

en: The process will be aborted.
ro: Procesul va fi abandonat.

en: The program to execute hasn't been set yet.
ro: Programul de executat nu a fost stabilit deocamdată.

en: The reason is unknown.
ro: Motivul este necunoscut.

en: The rest is copied as is.
ro: Restul este copiat așa cum este.

en: The root element must be <{0}>.
ro: Elementul rădăcină trebuie să fie <{0}>.

en: The size of attachment '{0}' is 0.
ro: Dimensiunea atașamentului „{0}” este 0.

en: The title for the whole movie.
ro: Titlul pentru tot filmul.

en: The track parameters do not match.
ro: Parametrii pistei nu se potrivesc.

en: The type of file '{0}' could not be recognized.
ro: Tipul de fișier „{0}” nu a putut fi recunoscut.

en: The type of file '{0}' is not supported.
ro: Tipul de fișier „{0}” nu este sprijinit.

en: The value '{0}' is not a number.
ro: Valoarea „{0}” is nu este un număr.

en: There is a new version available online.
ro: Există o versiune mai nouă disponibilă pe linie.

en: There is currently a job running.
ro: Există o activitate în desfășurare.

en: There is no translation available for '{0}'.
ro: Nu există nicio traducere disponibilă pentru „{0}”.

en: This configuration is currently invalid.
ro: Această configurație nu este momentan validă.

en: This element is currently present in the file.
ro: Acest element este momentan prezent în fișier.

en: This element is not currently present in the file.
ro: Acest element nu este momentan prezent în fișier.

en: This file could not be opened or parsed.
ro: Acest fișier nu a putut fi deschis sau analizat.

en: This function requires the application %1.
ro: Această funcție necesită aplicația %1.

en: This has not been implemented yet.
ro: Aceasta nu a fost implementată deocamdată.

en: This is the default mode.
ro: Acesta este modul implicit.

en: This is the title that players may show as the 'main title' for this movie.
ro: Acesta este titlul pe care redoarele îl pot arăta ca „titlu principal” pentru acest film.

en: This must be a comma-separated list of four numbers for the cropping to be used at the left, top, right and bottom, e.g. '0,20,0,20'.
ro: Aceasta trebuie să fie o listă de patru numere separate prin virgulă pentru folosirea decupării în stânga, sus, în dreapta și jos, de ex.: „0,20,0,20”.

en: This only works with DTS audio tracks.
ro: Aceasta funcționează doar cu piste audio DTS.

en: This option needs an additional argument 'n'.
ro: Această opțiune necesită un argument „n” adițional.

en: This option prevents that behavior.
ro: Această opțiune împiedică acel comportament.

en: This template will be used for new chapter entries.
ro: Acest șablon va fi folosit pentru intrări capitole noi.

en: This track contains SBR AAC/HE-AAC/AAC+ data.
ro: Această pistă conține date SBR AAC/HE-AAC/AAC+.

en: This will increase file size and does not offer any additional value for players at the moment.
ro: Aceasta va mări dimensiunea fișierului și nu oferă nicio valoare adițională pentru redoare momentan.

en: This works well for video and subtitle tracks but should not be used with audio tracks.
ro: Aceasta funcționează bine pentru pistele video și subtitluri dar nu ar trebui să fie folosită cu pistele audio.

en: This works with all track types.
ro: Aceasta funcționează cu toate tipurile de piste.

en: Timestamps and default duration
ro: Coduri de timp și durată implicită

en: Timestamps:
ro: Coduri de timp:

en: Title
ro: Titlu

en: To all destination files
ro: Tuturor fișierelor de destinație

en: Top
ro: Sus

en: Trac&k name:
ro: Nume pis&tă:

en: Track extraction
ro: Extragere pistă

en: Track headers
ro: Antete pistă

en: Track number
ro: Număr pistă

en: Track type
ro: Tip pistă

en: Tracks
ro: Piste

en: Tracks with unsupported content encoding schemes (compression or encryption) cannot be extracted.
ro: Pistele cu scheme de codare conținut nsprijinite (comprimare sau criptare) nu pot fi extrase.

en: Tracks:
ro: Piste:

en: Type
ro: Tip

en: Type:
ro: Tip:

en: USF subtitles
ro: Subtitluri USF

en: USF text subtitles
ro: Subtitluri text USF

en: Unable to append files
ro: Imposibil de anexat fișierele

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown format in '{0} {1}'.
ro: Format necunoscut în „{0} {1}”.

en: Unknown mode '{0}'.
ro: Mod necunoscut „{0}”.

en: Unknown option '{0}'.
ro: Opțiune necunoscută „{0}”.

en: Unknown parse mode in '{0} {1}'.
ro: Mod de analizare necunoscut în „{0} {1}”.

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Unrecognized file format
ro: Format necunoscut de fișier

en: Unsigned integer
ro: Întreg nesemnat

en: Unsupported file format
ro: Format fișier necompatibil

en: Update an attachment's properties
ro: Actualizează proprietățile atașamentului

en: Usage
ro: Folosință

en: Usage and examples
ro: Folosință și exemple

en: Use fi&xed directory:
ro: Folosește un director fi&x:

en: Using the demultiplexer for the format '{0}'.
ro: Folosind demultiplexatorul pentru formatul „{0}”.

en: Using the generic output module for track type '{0}'.
ro: Folosind modulul de ieșire pentru tipul de pistă „{0}”.

en: Using the output module for the format '{0}'.
ro: Folosind modulul de ieșire pentru formatul „{0}”.

en: Valid format codes are:
ro: Codurile de format valide sunt:

en: Validation failed
ro: Validarea a eșuat

en: Value
ro: Valoare

en: Variables for all job types
ro: Variabile pentru toate tipurile de activități

en: Variables for multiplex jobs
ro: Variabile pentru activitățile de multiplexare

en: Variants
ro: Variante

en: Version %1
ro: Versiune %1

en: Version %1 "%2"
ro: Versiune %1 „%2”

en: Video aspect ratio type
ro: Tip raport de aspect video

en: Video crop bottom
ro: Decupare video jos

en: Video crop left
ro: Decupare video în stânga

en: Video crop right
ro: Decupare video în dreapta

en: Video crop top
ro: Decupare video sus

en: Video properties
ro: Proprietăți video

en: Video track
ro: Pistă video

en: Video track %1
ro: Pistă video %1

en: Video: bits per color channel
ro: Video: biți per canal de culoare

en: Video: color range
ro: Video: interval de culori

en: Visible
ro: Vizibilă

en: VobSub subtitles
ro: Subtitluri VobSub

en: Warn before &aborting running jobs
ro: Avertizează înainte de &abandonarea activitățiilor în desfășurare

en: Warn before &closing modified tabs
ro: Avertizează înainte de în&chiderea etichetelor cu modificări

en: Warn before &overwriting existing items (files, jobs etc.)
ro: Avertizează înainte de &suprascrierea elementelor existente (fișiere, activități etc.)

en: Warning in line {0}: The start timestamp is smaller than that of the previous entry. All entries from this file will be sorted by their start time.
ro: Avertizare pe linia {0}: Codul de timp de început este mai mic decât al intrării precedente. Toate intrările din acest fișier vor fi sortate după timpul lor de început.

en: Warning:
ro: Avertizare:

en: Warnings
ro: Avertizări

en: Warnings/Errors
ro: Avertizări/Erori

en: Warnings:
ro: Avertizări:

en: WebM audio/video files
ro: Fișiere audio/video WebM

en: WebM files
ro: Fișiere WebM

en: WebVTT subtitles
ro: Subtitluri WebVTT

en: What to do in the future:
ro: Ce să se facă pe viitor:

en: When &dropping files:
ro: Când se dă drumul la fișiere:

en: When &finished…
ro: La &terminare…

en: When a file is added its name is scanned.
ro: Când un fișier este adăugat numele lui este scanat.

en: When to execute:
ro: Când să se execute:

en: Width of the encoded video frames in pixels.
ro: Lățimea cadrelor video codate, în pixeli.

en: With "close current settings" the current multiplex settings will be closed without opening new ones.
ro: Cu „Închide stabilirile actuale”, stabiliirile de multiplexare actuale vor fi închise fără a se deschide unele noi.

en: With "remove source files" all source files will be removed.
ro: Cu „elimină fișierele sursă” toate fișierele sursă vor fi eliminate.

en: Writing application
ro: Aplicație scriitoare

en: XML chapter files
ro: Fișiere de capitole XML

en: Yes
ro: Da

en: You can download the application from the following URL:
ro: Puteți descărca aplicația de la următoarea adresă URL:

en: You cannot add additional parts to files that don't contain tracks.
ro: Nu puteți adăuga părți adiționale fișierelor care nu conțin piste.

en: bits per sample: {0}
ro: biți per eșantion: {0}

en: buttons
ro: butoane

en: channels: {0}
ro: canale: {0}

en: compression
ro: comprimare

en: encryption
ro: criptare

en: generic video
ro: video generic

en: header removal
ro: eliminare antet

en: inflateInit() failed. Result: {0}
ro: inflateInit() a eșuat. Rezultatul: {0}

en: key,
ro: cheie,

en: language
ro: limbă

en: language: {0}
ro: limbă: {0}

en: length {0}, data: {1}
ro: lungime {0}, date: {1}

en: matroska_reader: unknown demultiplexer type for track {0}: '{1}'
ro: Cititorul_matroska: Tip necunoscut de demultiplexator pentru pista {0}: „{1}”

en: missing property name
ro: nume proprietate lipsă

en: missing value
ro: valoare lipsă

en: mkv&merge documentation
ro: Documentație mkv&merge

en: mkvinfo [options] <inname>
ro: mkvinfo [opțiuni] <inname>

en: mkvmerge -o out [global options] [options1] <file1> [@option-file.json] …
ro: mkvmerge -o ieșire [opțiuni globale] [opțiuni1] <file1> [@fișier-de-opțiuni.json] …

en: mkvmerge can generate chapters automatically.
ro: mkvmerge poate genera capitole automat.

en: mkvmerge command line
ro: Linie de comandă mkvmerge

en: no encryption
ro: nicio criptare

en: no error
ro: nicio eroare

en: no language selected
ro: nicio limbă selectată

en: no signature algorithm
ro: niciun algoritm de semnături

en: or
ro: sau

en: output sampling freq: {0}
ro: frecvență de eșantionare ieșire: {0}

en: passthrough
ro: traversare

en: pixel crop bottom: {0}
ro: decupează pixeli jos: {0}

en: pixel crop left: {0}
ro: decupează pixeli în stânga: {0}

en: pixel crop right: {0}
ro: decupează pixeli în dreapta: {0}

en: pixel crop top: {0}
ro: decupează pixeli sus: {0}

en: pixel height: {0}
ro: Înălțime pixel: {0}

en: pixel width: {0}
ro: Lățime pixel: {0}

en: progressive
ro: progresiv

en: raw data
ro: date brute

en: rectangular
ro: dreptunghiular

en: rest: unknown
ro: restul: necunoscut

en: sampling freq: {0}
ro: frecvență de eșantionare: {0}

en: size unknown
ro: dimensiune necunoscută

en: size {0}
ro: dimensiune {0}

en: ssa_reader: Invalid format. Could not find the "Format" line in the "[Events]" section.
ro: ssa_reader: Format nevalid. Nu s-a putut găsi linia „Format” în secțiunea „[Evenimente]”.

en: subtitle
ro: subtitlu

en: subtitles
ro: subtitluri

en: text subtitles
ro: subtitluri text

en: timestamps
ro: coduri de timp

en: track name
ro: Nume pistă

en: unknown
ro: necunoscut

en: unspecified
ro: nespecificat

en: {0} byte | {0} bytes
ro[0]: {0} octet
ro[1]: {0} octeți
ro[2]: {0} de octeți

en: {0} minute | {0} minutes
ro[0]: {0} minut
ro[1]: {0} minute
ro[2]: {0} de minute

en: {0} second | {0} seconds
ro[0]: {0} secundă
ro[1]: {0} secunde
ro[2]: {0} de secunde

en: {0}.{1} GiB
ro: {0}.{1} GiO

en: {0}.{1} KiB
ro: {0}.{1} KiO

en: {0}.{1} MiB
ro: {0}.{1} MiO

en: {0}: an exception occurred (message: {1}; type: {2}).
ro: {0}: a fost întâmpinată o excepție (mesajul: {1}; tipul: {2}).

en: {0}: an unknown exception occurred.
ro: {0}: a fost întâmpinată o excepție necunoscută.

en: – No selection by default –
ro: – Nicio selectare implicită –

en: – Set to none –
ro: – Stabilește ca niciuna –
