akregator - en to se translation catalogue (302 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
se[0]:  (1 logakeahtes artihkal)
se[1]:  (%1 logakeahtes artihkkala)

en:  (no unread articles)
se:  (eai logakeahtes artihkkalat)

en:  article |  articles
se[0]:  artihkal
se[1]:  artihkkala

en:  day |  days
se[0]:  beaivi
se[1]:  beaivvi

en:  minute |  minutes
se[0]:  minuhtta
se[1]:  minuhta

en: &Add Feed...
se: &Lasit gáldu …

en: &Article
se: &Artihkal

en: &Configure Akregator...
se: Heivet &Akregatora …

en: &Copy Email Address
se: &Máŋge e-boastačujuhusa

en: &Delete
se: &Sihko

en: &Delete Feed
se: &Sihko gáldu

en: &Delete Folder
se: &Sihko máhpa

en: &Delete articles older than:
se: &Sihko artihkkaliid boarrasetgo:

en: &Edit
se: &Doaimmat

en: &Edit Feed...
se: &Doaimmat gáldu …

en: &Export Feeds...
se: &Olggosfievrrit gálduid …

en: &Fetch Feed
se: &Viečča gáldu

en: &Fetch Feeds
se: &Viečča gálduid

en: &File
se: &Fiila

en: &Find in Message...
se: &Oza reivves …

en: &General
se: &Oppalaš

en: &Go
se: &Mana

en: &Import Feeds...
se: &Sisafievrrit gálduid …

en: &Keep all articles
se: &Doalat buot artihkkaliid

en: &Mark As
se: &Merke danin

en: &Mark Feed as Read
se: Merke gáldu &lohkon

en: &Mark Feeds as Read
se: Merke gálduid &lohkon

en: &Mark as Important
se: Merke &dehálažžan

en: &Name:
se: &Namma:

en: &Next Article
se: &Boahtte artihkal

en: &Next Feed
se: &Boahtte gáldu

en: &Normal View
se: &Dábálaš čájeheapmi

en: &Open Homepage
se: &Raba ruovttosiiddu

en: &Previous Article
se: &Ovddit artihkal

en: &Previous Feed
se: &Mannan gáldu

en: &Rename Folder
se: &Rievdat máhpa nama

en: &Save Link As...
se: &Vurke liŋkka nugo …

en: &Settings
se: &Heivehusat

en: &Use default settings
se: Geavat &standárdheivehusaid

en: &Use interval fetching
se: Iskka &jeavddalaččat

en: &View
se: Čá&jet

en: &Widescreen View
se: &Govdes čájeheapmi

en: 'Delayed mark as read' feature
se: «Maŋiduvvon merke lohkon»-doaibma

en: (%1, %2)
se: (%1 %2)

en: (c), 2004 - 2008 Frank Osterfeld
se: ©, 2004 – 2008 Frank Osterfeld

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
se: <qt> <p>XML-dulkonmeattáhus %1-linnjás, %2-čuolddas, %3:</p> <p>%4</p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođaid sihkkut artihkkala <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođaid sihkkut <b>%1</b>-gáldu?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođaid sihkkut «<b>%1</b>»-máhpa ja dan gálduid vuollemáhpaid?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
se[0]: <qt>Háliidatgo duođaid sihkkut válljejuvvon artihkkala?</qt>
se[1]: <qt>Háliidatgo duođaid sihkkut %1 válljejuvvon artihkkala?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođas váldit eret dán gáldu?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
se: <qt>Háliidatgo duođaid váldit eret dán máhpa ja dan gálduid ja vuollemáhpaid?</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
se: <qt>Standárda gáldolistu lea biliduvvon (gustohis OPML). Liigemáŋggus ráhkaduvvui: <p><b>%1</b></p> </qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
se: <qt>Standárda gáldolistu lea biliduvvon (gustohis XML). Liigemáŋggus ráhkaduvvui: <p><b>%1</b></p> </qt>

en: A KDE Feed Reader
se: Gáldologan

en: About
se: Dieđut

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
se: Ii sáhte vurket gáldolisttu <b>%1:i</b>. Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
se: Ii sáhte čállit %1-fiilii. Dárkkis beassanvuoigatvuođaid.

en: Activate Tab %1
se: Mana %1 gilkorii

en: Add Feed
se: Lasit gáldu

en: Add Folder
se: Lasit máhpa

en: Add Imported Folder
se: Lasit sisafievrriduvvon máhpa

en: Add New Source
se: Lasit ođđa gáldu

en: Add a feed with the given URL
se: Lasit gáldu mas lea dát URL

en: Address copied to clipboard.
se: Čujuhus mángejuvvon čuohposgirjái.

en: Adva&nced
se: &Erenoamáš

en: Advanced Feed Reader Settings
se: Erenoamáš gáldologanheivehusat

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
se: Akregator ii heaittihuvvon álbmaláhkai. Háliidatgo álggahit ovddit vurkejuvvon bargovuoru?

en: All Articles
se: Buot artihkkalat

en: All Feeds
se: Buot gáldut

en: Always show the tab bar
se: Álo čájet gilkorholgga

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
se: Álo čájet gilkorholgga, váikko dušše okta gilkor oidno

en: Ar&chive
se: &Vurke

en: Archive Backend
se: Vuorkámohtor

en: Archive Mode
se: Vuorkámodus

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
se: Háliidatgo ahte álgosiidu ii šat oidno?

en: Article Limit
se: Artihkalrádji

en: Article List
se: Artihkallistu

en: Article List Colors
se: Artihkallistuivnnit

en: Article display mode.
se: Artihkalčájehanmodus.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
se: Čálli

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
se: Sisdoallu

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
se: Dáhton

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
se: Válddahus

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
se: Gáldu

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
se: Namahus

en: Articles
se: Artihkkalat

en: Articles list.
se: Artihkallistu.

en: Author
se: Čálli

en: Author of librss
se: librrs čálli

en: C&ancel Feed Fetches
se: Bisset gálduid viežžama

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
se: Ii sáhte sirdit %1-máhpa iežas vuollemáhpii, %2.

en: Close Tab
se: Gidde gilkora

en: Close the current tab
se: Gidde dán gilkora

en: Columns
se: Čuolddat

en: Complete Story
se: Olles artihkal

en: Concurrent Fetches
se: Oktanaga viežžamat

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
se: Vállje jus galgá vuordit vehá ovdalgo merke artihkkala lohkon maŋŋá go lea válljejuvvon.

en: Configure Feed Reader Appearance
se: Heivet gáldologana fárdda

en: Configure Feed Reader Archive
se: Heivet gáldologana vuorká

en: Configure Feed Reader Browser
se: Heivet gáldologana fierbmelogana

en: Configure Feeds
se: Heivet gálduid

en: Contributor
se: Veahkki

en: Copy &Link Address
se: Máŋge &liŋkačujuhusa

en: Copy Image Location
se: Máŋge govvačujuhusa

en: Copy Link Address
se: Máŋge liŋkačujuhusa

en: Could not fetch feed: %1
se: Ii sáhttán %1-gáldu

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
se: Ii sáhttán sisafievrridit filla %1 (gustohis OPML)

en: Could not read feed (invalid XML)
se: Ii sáhttán lohkat gáldu (gustohis XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
se: Ii sáhttán lohkat gáldu (gustohis gáldu)

en: Could not read feed (unknown format)
se: Ii sáhttán lohkat gáldu (amas formáhtta)

en: Date
se: Dáhton

en: Day | Days
se[0]: Beaivi
se[1]: Beaivvi

en: Default Archive Settings
se: Standárda vuorkáheivehusat

en: Default expiry age for articles in days.
se: Artihkkaliid standárda boarásmahttináiggi.

en: Delete Article
se: Sihko artihkkala

en: Delete Expired Articles
se: Sihko boarásmuvvon artihkkaliid

en: Delete Feed
se: Sihko gáldu

en: Delete Folder
se: Sihko máhpa

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
se[0]:  beaivi
se[1]:  beaivvi

en: Delete articles older than:
se: Sihko artihkkaliid boarrasetgo:

en: Delete expired articles
se: Sihko boarásmuvvon artihkkaliid

en: Detach Tab
se: Galgga gilkora

en: Developer
se: Ovdánahtti

en: Di&sable archiving
se: Ale &geavat vuorká

en: Disable
se: Ale čájet álgosiiddu fas

en: Disable Archiving
se: Ale geavat vuorká

en: Disable Introduction Page
se: Ále čájet álgosiiddu šat

en: Display name of RSS column
se: Čájet RSS-čuoldda nama

en: Do Not Expire Important Articles
se: Ale boarásmahte dehálaš artihkkaliid

en: Do not expire important articles
se: Ale boarásmahte dehálaš artihkkaliid

en: Do not save any articles
se: Ale vurke ovttage artihkkala

en: Downloading %1
se: Viežžamin %1

en: Expiry Age
se: Boarásmahttináigi

en: External Browsing
se: Olgguldas fierpmádatlogan

en: Fe&tch All Feeds
se: Viečča &buot gálduid

en: Fee&d
se: Gál&du

en: Feed &URL:
se: Gáldo &URL:

en: Feed Properties
se: Gáldu iešvuođat

en: Feed added:
     %1
se: Gáldu lasihuvvui:
     %1

en: Feed file not found on remote server
se: Gáldofiila ii gávdnon gáiddus bálvvás

en: Feed found, downloading...
se: Gáldu gávdnui, viežžamin …

en: Feed list was deleted
se: Sihkui gáldolisttu

en: Feed not found from %1.
se: Gáldu %1 ii gávdnon.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
se: Gáldut

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
se: Oktiibuot

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
se: Logakeahtes

en: Feeds
se: Gáldut

en: Feeds added:
     %1
se: Gáldut lasihuvvon:
     %1

en: Fetch aborted
se: Viežžan gaskkalduvvon

en: Fetch all fee&ds on startup
se: Viečča buot &gálduid álggahettiin

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
se: Viečča buot gálduid juohkke %1. minuhta

en: Fetch completed
se: Viežžan lea geargan

en: Fetch error
se: Viežžanmeattáhus

en: Fetch feedlist on startup.
se: Viečča gáldolisttu álggahettiin.

en: Fetch feeds every:
se: Viečča gálduid juohkke:

en: Fetch on startup
se: Viečča álggahettiin

en: Fetching Feeds...
se: Viežžamin gálduid …

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
se: Vuosttaš (dábálaččat ceakko) earohanáđa sturrodagat.

en: Fixed font:
se: Fonta mas lea giddes govdodat:

en: Folder name:
se: Máhppanamma:

en: Font Size
se: Fontasturrodat

en: Fonts
se: Fonttat

en: Former maintainer
se: Ovddit máŧasdoalli

en: Go Down in Tree
se: Njieja muoras

en: Go Left in Tree
se: Mana gurutguvlui muoras

en: Go Right in Tree
se: Mana olgešguvlui muoras

en: Go Up in Tree
se: Goarkŋu muora

en: Go to Bottom of Tree
se: Mana muorraruohttasii

en: Go to Top of Tree
se: Mana muorrageahčái

en: Handbook
se: Giehtagirji

en: Hide main window on startup
se: Čiega váldoláse álggahettiin

en: Hour | Hours
se[0]: Diibmu
se[1]: Diimmu

en: Icons
se: Govažat

[ctx: Important articles filter]
en: Important
se: Dehálaš

en: Imported Feeds
se: Sisafievrriduvvon gáldut

en: Imported Folder
se: Sisafievrriduvvon máhppa

en: Imported folder name:
se: Sisafievrriduvvon máhpa namma:

en: Interval for autofetching
se: Man dávjá viežžá artihkkaliid automáhtalaččat

en: Interval for autofetching in minutes.
se: Galla minuhta ádjána juohkke artihkalviežžama gaskkas.

en: KDE Apps
se: KDE Prográmmat

en: KDE Dot News
se: KDE Dot ođđasat

en: Keep All Articles
se: Doalat buot artihkkaliid

en: Keep Enabled
se: Čájet álgosiiddu fas

en: Left mouse click:
se: Gurutbeal sáhppáncoahkkaleapmi:

en: Limit Number of Articles
se: Rádje galle artihkkala galgá vurket

en: Limit archi&ve to:
se: &Rádje vuorká dán sturrodahkii:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
se[0]:  artihkal
se[1]:  artihkkala

en: Limit the number of articles in a feed
se: Rádje galle artihkkala oidnot juohkke gáldus

en: Load the &full website when reading articles
se: Viečča olles &fierbmebáikki go lohká artihkkaliid

en: Loading canceled
se: Viežžan gaskkalduvvon

en: Loading completed
se: Viežžan geargan

en: Loading...
se: Viežžamin …

en: Ma&rk All Feeds as Read
se: Merke buot gáldu &lohkon

en: Main Toolbar
se: Váldoreaidoholga

en: Maintainer
se: Máŧasdoalli

en: Mar&k articles as read when they arrive
se: Merke buot artihkkala &lohkon go dat jovdet

en: Mar&k selected article read after
se: Mer&ke válljejuvvon artihkkala lohkon go lea vássán

en: Mark &all feeds as read on startup
se: Merke &buot gálduid lohkkon álggahettiin

en: Mark all feeds as read on startup
se: Merke buot gáldo lohkon álggahettiin

en: Mark all feeds as read on startup.
se: Merke buot gáldo lohkon álggahettiin.

en: Mark selected article as new
se: Merke válljejuvvon artihkkala ođašin

en: Mark selected article as read
se: Merke válljejuvvon artihkkala lohkon

en: Mark selected article as unread
se: Merke válljejuvvon artihkkala logakeahttán

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
se[0]:  sekunda
se[1]:  sekundda

en: Medium font size:
se: Gaskageardán fontasturrodat:

en: Middle mouse click:
se: Gaskaboallu coahkkaleapmi:

en: Minimum font size:
se: Unnimus fontasturrodat:

en: Minute | Minutes
se[0]: Minuhtta
se[1]: Minuhta

en: Move Node Down
se: Sirdde novdda vulos

en: Move Node Left
se: Sirdde novdda gurutguvlui

en: Move Node Right
se: Sirdde novdda olgešguvlui

en: Move Node Up
se: Sirdde novdda bajás

en: Mute
se: Jaskkodahte

en: N&ext Unread Feed
se: Boahtte logakeahtes &gáldu

en: Ne&w Folder...
se: Ođđ&a máhppa …

en: Ne&xt Unread Article
se: Boahtte lo&gakeahtes artihkal

en: Network
se: Fierbmi

[ctx: New articles filter]
en: New
se: Ođđa

en: New articles:
se: Ođđa artihkkala:

en: Node or destination folder not found
se: Ii gávdnan moda dahje ulbmilmáhppa

en: Notify when new articles arri&ve
se: Muittut go ođđa &artihkkalat jovdet

en: Number of articles to keep per feed.
se: Galle artihkkala galgá vurket juohkke gáldus.

en: Number of concurrent fetches
se: Galle oktanaga viežžamat sáhtet leat jođus

en: OPML Parsing Error
se: OPML dulkonmeattáhus

en: Open Link in External &Browser
se: Raba liŋkka &olgguldas fierpmádatloganis

en: Open Link in New &Tab
se: Raba &liŋkka ođđa gilkoris

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
se: Raba liŋkka ođđa láses (olgguldas fierpmádatloganis) iige ođđa gilkoris

en: Open in Background Tab
se: Raba duogášgilkoris

en: Open in External Browser
se: Raba olgguldas fierpmádatloganis

en: Open in Tab
se: Raba gilkoris

en: Open links in new tab instead of in new window
se: Raba liŋkkaid ođđa gilkoris iige ođđa láses

en: Opening Feed List...
se: Rahpamin gáldolisttu …

en: Philipp Droessler
se: Philipp Drössler

en: Pre&vious Unread Article
se: Ovddit &logakeahtes artihkal

en: Prev&ious Unread Feed
se: Ovddit &logakeahtes gáldu

en: Read Error
se: Lohkanmeattáhus

en: Remove &Important Mark
se: Váldde eret &dehálašmearkka

en: Reset search bar when changing feeds
se: Sálke ohcanholgga go manná ođđa gáldui

en: Resets the quick filter when changing feeds.
se: Sálke filtara go manná eará gáldui.

en: Restore Session
se: Álggat vurkejuvvon bargovuoru

en: Sans serif font:
se: Sans serif-fonta:

en: Save an unlimited number of articles.
se: Vurke váikko man ollu artihkkaliid

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
se: Nuppi (dábálaččat lasko) earohanáđa sturrodagat.

en: Security
se: Sihkarvuohta

en: Select Next Tab
se: Vállje boahtte gilkora

en: Select Previous Tab
se: Vállje ovddit gilkora

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
se: Merke dán jus háliidat oažžut muittuhusa go leat ođđa artihkkalat.

en: Send &File...
se: Sádde &fiilla …

en: Send &Link Address...
se: Sádde &liŋkačujuhusa …

en: Serif font:
se: Serif-fonta:

en: Show Quick Filter
se: Čájet jođánissilli

en: Show Quick Filter Bar
se: Čájet jođánissilleholgga

en: Show close button on each tab
se: Čájet giddenboalu juohke gilkoris

en: Show close buttons on tabs
se: Čájet giddenboalu juohkke gilkoris

en: Show close buttons on tabs instead of icons
se: Čájet giddenboalu gilkoriin, iige govažiid

en: Show tra&y icon
se: Čájet &vuogádatgárcus

en: Show tray icon
se: Čájet vuogádatgárcus

en: Sizes for first splitter
se: Vuosttaš earoheaddji sturrodagat

en: Sizes for second splitter
se: Nuppi earoheaddji sturrodagat

en: Speak Text
se: Huma teavstta

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
se: Mearrida jus geavaha balloŋamuittuhusaid.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
se: Mearrida jus vuogádatgárcogovaš oidno.

en: Standard font:
se: Standardfonta:

en: Startup
se: Álggaheapmi

en: Status Filter
se: Stáhtusfiltar

en: Stores the last search line text
se: Vurke varraseamus teavstta maid ohcet

en: Stores the last status filter setting
se: Vurke maŋemuš stáhtusfiltarheivehus

en: Tabs
se: Gilkorat

en: Text Filter
se: Teakstafiltar

en: The feed to be listed was already removed.
se: Gáldu maid áiggui čájehit leat váldon eret.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
se: Ii sáhttán lohkat fiilla %1. Dárkkis jus dat gávdno dahje lea logahahtti dálá geavaheaddjái.

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
se: Dát molssaeaktu diktá geavaheaddji meroštit erenoamáš user-agent nama iige geavahit standárda. Dát molssaeaktu lea dás dannego muhtin gaskavuorkátbálvvát gaskkalduhtet lavttašeami danne go «gator» gávdno user-agent namas.

en: Tons of bug fixes
se: Feará makkár divvumat

en: U&se a custom update interval
se: Geavat &erenoamáš ođasmahttingaskkodat

en: Unknown host
se: Amas guossoheaddji

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
se: Logakeahtes

en: Unread articles:
se: Logakeahtes artihkkala:

en: Untitled
se: Namaheapmi

en: Use &notifications for all feeds
se: Geavat &muittuhusaid buot gálduid várás

en: Use HTML Cache
se: Geavat HTML-gaskavuorká

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
se: Geavat KDE-fierpmádatlogana go rahpá artihkkala olgguldas fierpmádatloganis.

en: Use custom colors
se: Geavat iežat ivnniid

en: Use default KDE web browser
se: Geavat KDE standárda fierpmádatlogana

en: Use interval fetching
se: Iskka jeavddalaččat

en: Use notifications
se: Geavat muittuhusaid

en: Use the &browser cache (less network traffic)
se: Geavat &fierpmádatlogana gaskavuorká (unnit fierbmejohtolat)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
se: Geavat KDE-viidosaš HTML-gaskavuorkáheivehusaid go viežžá gálduid, vai eastadat dárbbašmeahttun fierbmejohtolaga. Ale váldde eret dán doaimma jus ii leat bággu.

en: Use the specified command when opening in external browser.
se: Geavat meroštuvvon gohččuma go rahpá olgguldas fierpmádatloganis.

en: Use this command:
se: Geavat dán gohččuma:

en: View Mode
se: Čájehanmodus

en: What the click with left mouse button should do.
se: Mii dáhpáhuvvá go coahkkala gurut sáhpanboalu.

en: What the click with middle mouse button should do.
se: Mii dáhpáhuvvá go coahkkala gaskamus sáhpanboalu.

en: When adding feeds, place them in this group
se: Go lasihat gálduid, bija daid dán jovkui

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
se: Go dát molssaeaktu lea merkejuvvon, de artihkkalat mat leat merken dehálažžan eai sihkkujuvvo váikkoge leat boarásmuvvan dahje leat menddo ollu artihkkalat gáldus.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
se: Jus galgá vuordit ovdal go merke artihkkala lohkon go vállje dan.

en: Write Error
se: Čállinmeattáhus

en: You can view multiple articles in several open tabs.
se: Sáhtát rahpat máŋga artihkkala sierra gilkoriin.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
se: &Ođđa

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
se: &Loga

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
se: &Logakeahtes

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
se: XML dulkonmeattáhus
