kmail - en to se translation catalogue (428 entries)

en:  Column: %1
se:  Čuolda: %1

en:  sec
se:  s

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
se: %1 (Standárda)

en: &Add Account...
se: &Lasit konttu …

en: &Add...
se: Lasi&t …

en: &Address Book
se: Čujuhus&girji

en: &All Fields
se: &Buot giettit

en: &Attach
se: &Mielddus

en: &Automatic Spellchecking
se: &Automáhtalaš čállindárkkisteapmi

en: &BCC addresses:
se: Č&iegusmáŋgusčujuhusat:

en: &Configure KMail...
se: &Heivet KMail:a …

en: &Configure Summary View...
se: H&eivet čoahkkáigeasu čájeheami …

en: &Copy Global Templates
se: &Máŋge globála málliid

en: &Create Filter
se: &Ráhkat silli

en: &Cryptographic Message Format
se: &Kryptografálaš reiveformáhtta

en: &Dictionary
se: &Sátnegirji

en: &Dictionary:
se: &Sátnelistu:

en: &Drafts folder:
se: Álgo&divodusaid máhppa:

en: &Duplicate existing identity
se: Máŋ&ge identitehta mii juo gávdno

en: &Edit
se: &Doaimmat

en: &Edit Recipients
se: &Doaimmat vuostáiváldiid

en: &Email address:
se: &E-boastačujuhus:

en: &Encrypt Message
se: &Kryptere reivve

en: &Existing identities:
se: &Identitehtat mat juo gávdnojit:

en: &Expire
se: &Boarásmuvvan

en: &Expire All Folders
se: Sihko &boarásmuvvan reivviid buot máhpain

en: &File
se: &Fiila

en: &Find Messages...
se: &Oza reivviid …

en: &Find in Message...
se: &Oza reivves …

en: &Forward
se: &Sádde viidáset:

en: &From
se: &Sáddejeaddji

en: &Go
se: &Mana

en: &Help
se: &Veahkki

en: &Identity
se: &Identitehta

en: &Identity:
se: &Identitehta:

en: &Ignore Thread
se: Badjelgeahča &gođđasa

en: &Import Messages...
se: &Sisafievrrit reivviid …

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
se: &Doalat álgovuolggalaš mearkaráiddu vástidettiin dahje viidáset sáddedettiin (jos lea vejolaš)

en: &Mail Transport
se: &E-boasta-fievrrideapmi

en: &Mail transport:
se: E-boastta fie&vrrideapmi:

en: &Message
se: &Reive

en: &Modify...
se: &Rievdat …

en: &Move All Messages to Trash
se: &Sirdde buot reivviid ruskalihtái

en: &Move to Trash
se: &Sirdde ruskalihtái

en: &New Composer
se: &Ođđa reive

en: &New Message...
se: &Ođđa reive …

en: &New identity:
se: &Ođđa identitehta:

en: &Next Message
se: &Boahtte reive

en: &Options
se: &Molssaeavttut

en: &Previous Message
se: &Ovddit reivii

en: &Remove
se: &Váldde eret

en: &Rename
se: &Rievdat nama

en: &Reply-To address:
se: &Vástidančujuhus:

en: &Reply...
se: &Vástit …

en: &Save as Draft
se: &Vurke álgodivodusan

en: &Select All
se: &Vállje visot

en: &Send Mail
se: &Sádde e-boastta

en: &Send Mail Via
se: &Sádde e-boastta dán bokte

en: &Send Now
se: Sádde &dál

en: &Send Queued Messages
se: &Sádde gárgadasa boastta

en: &Send as Is
se: Sádde &reivdadankeahttá

en: &Sent-Mail Folder
se: Sáddejuvvon e-boasta má&hppa

en: &Sent-Mail folder:
se: Sáddejuvvon-boastta &máhppa:

en: &Settings
se: &Heivehusat

en: &Sign Message
se: &Vuolláičále reivve

en: &Specify the Subject
se: Čá&le fáttá

en: &Spellchecker...
se: Čállin&dárkkisteapmi

en: &Templates folder:
se: &Malliid máhppa:

en: &Tools
se: &Reaiddut

en: &Undo
se: &Gađa

en: &Use custom colors
se: Geavat i&ežat ivnniid

en: &Use custom fonts
se: Geavat &iežat fonttaid

en: &Use custom message templates for this identity
se: &Geavat iesdefinerejuvvon reivemálliid dán identitehta várás

en: &Use custom message-id suffix
se: &Geavat iesdefinerejuvvon message-id-suffivssa

en: &Value:
se: Á&rvu:

en: &View
se: Čá&jet

en: &Watch Thread
se: &Gozit gođđosa

en: &With empty fields
se: Guoru&s osiiguin

en: &Wordwrap
se: &Teakstadoadjin

en: &Your name:
se: &Du namma:

en: (c), 2004 Tobias Koenig
se: © 2004 Tobias Koenig

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
se: <qt><h3>BCC (čiegus máŋgus) čujuhusat</h3><p>Čujuhusaid maid čálát dása lasihuvvojit juohke vuolgi reivii mii sáddejuvvo dáinna identitehtain. Eará vuostáiváldit eai oainne dáid čujuhusaid.</p><p>Dábálaččat dát geavahuvvo nu ahte juohke sáddejuvvon reive manná eará kontui mii gullá dutnje.</p> <p>Jus háliidat čállit eanet go ovtta čujuhusa, earut čujuhusaid čuoggáin.</p> <p>Jus it dieđe maid galggat bargat, guođe dán gietti guorusin.</p> </qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
se: <qt><h3>Organisašuvdna</h3><p>Dása čálát du organisašuvnna nama nugo čájehuvvo reiveoaivvis.</p><p>Lea dábálaš ja aibbas ortnegis guođđit dán gietti guorusin.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
se: <qt> <h3>Iežat namma</h3> <p>Dán giettis gálggašii du namma leat, nugo hálidat ahte dat gálgá leat reiveoaivvis mii sáddejuvvo.</p> <p>Jus guođát dán guorusin de čájehuvvo dušše du e-boastačujuhus.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
se: <qt> <p><strong>Dá leat vejolaš dáhtondajáldagaid:</strong></p><ul> <li>d – beaivi lohkun, nolla haga (1-31)</li><li>dd – beavi lohkun, ovttain nollain (01-31)</li><li>ddd – oaniduvvon beaivenamma (Vuos – Sotn)</li><li>dddd – guhkes beaivenamma (Vuossárga – Sotnabeaivi)</li><li>M – mánnu lohkun, nolla haga (1-12)</li><li>MM – mánnu lohkun, ovttain nolla (01-12)</li><li>MMM – oaniduvvon mánnonamma (Ođđj – Juov)</li><li>MMMM – guhkes mánnonamma (Ođđajagemánnu – Juovlamánnu)</li><li>yy – jahki guovtti loguin (00-99)</li><li>yyyy – jahki njeallji loguin (0000-9999)</li></ul><p><strong>Dá leat vejolaš áigedajáldagaid:</strong></p> <ul> <li>h – diibmu, nolla haga (1-23 dahje 1-12 a.m./p.m.)</li><li>hh – diibmu, ovttain nollain (00-23, dahje 01-12 a.m./p.m.)</li><li>m – minuhtta, nolla haga (0-59)</li><li>mm – minuhtta, ovttain nolla (00-59)</li><li>s – sekunda, nolla haga (0-59)</li><li>ss – sekundan, ovttain nollain (00-59)</li><li>z – millisekunda, nolla haga (0-999)</li><li>zzz – millisekunda, ovttain nolla (000-999)</li><li>AP – 12 diibmosaš hápmi. AP buhttejuvvon «AM»:in dahje «PM»:in.</li><li>ap – 12 diibmosaš hápmi. AP buhttejuvvon «am»:in dahje «pm»:in.</li><li>Z – áigeávadat numeralaš hámis (-0500)</li></ul> <p><strong>Buot eará mearkkát bádjelgehččojuvvot.</strong></p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
se: <qt> <p>Standárddomena lasihuvvo smarfe-a:a maŋŋá («@») čujuhusain gos leat čállán dušše dan oasi mii lea ovdal smarfe-a:a.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Hálidatgo duođaid váldit eret guorus máhpa nammaduvvon <b>«%1»</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Hálidatgo duođaid sihkkut «<b>%1</b>»-máhpa boarásmuvvan reivviid?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
se: <qt>Áiggot go duođaid sirdit buot reivviid «<b>%1</b>»-máhpas ruskalihttái?</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Háliidat go duođaid váldit identitehta nammaduvvon <b>«%1»</b> eret?</qt>

en: <unknown>
se: <amas>

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
se: Ođđ&a

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
se: &Dieđáhusa siskkobealde …

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
se: &Hoahppu

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
se: &Dieđáhusa siskkobealde …

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
se: F&áddá

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
se: Buot

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
se: Ođđa

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
se: &Namma:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
se: F&áddá:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
se: Namma

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
se: Arvu

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
se: Ođđa

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
se: Erenoamáš

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
se: Oppalaš

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
se: Vuostáiváldin

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
se: Sádden

en: A&dd...
se: L&asit …

en: A&pply Filter
se: Bija atnui &silli

en: A&vailable Tags
se: O&lámuttus gilkorat

en: Abort Current Operation
se: Gaskkalduhte dán doaimma

en: About to send email...
se: Sáddegoađán boastta …

en: Action Item Message
se: Reive masa lea čadnon doaibma

en: Add
se: Lasit

en: Add Favorite Folder...
se: Lasit favorihttamáhpaid …

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
se: Lasit mildusa reivii. Dát leat geardduhahtti.

en: Add as &Attachment
se: Lasit &mielddusin

en: Add to Address Book
se: Lasit čujuhusgirjái

en: Add...
se: Lasit …

en: Anti-virus support
se: Antivirusdoarjja

en: Append S&ignature
se: Goallos &vuolláičállaga

en: Apply &to:
se: Bija atnui &dása:

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
se: Áiggot go duođaid gurret ruskalihti?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
se: Hálidat go duođaid sihkkut buot boarásmuvvan reivviid?

en: As Attachment
se: Mielddusin

en: Autocorrection
se: Autodivvodeapmi

en: Autosave interval:
se: Autovurkengaskkadat:

en: Bookmark This Link
se: Bija girjemearkka dán leŋkii

en: Browser
se: Fierpmádatlogan

en: C&ustom format:
se: Ieš&definerejuvvon formáhtta:

en: Certificate && Key Bundle Attachments
se: Duođaštusat ja čoavddamildosat

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
se: Jos rievdadat oppalaš HTML-heivehusaid, máhppaheivehusat badjelgehččojuvvojit.

en: Charset
se: Mearkaráidu

en: Check &Mail
se: Iskka &boastta

en: Cl&ean Spaces
se: &Čorge sátnegaskkaid

en: Clear Selection
se: Sálke merkejuvvon

en: Close Composer
se: Gidde čállinprográmma

en: Collapse all threads in the current folder
se: Čiega buot gođđosiid dán máhpas

en: Colors
se: Ivnnit

en: Composer
se: Čállinprográmma

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
se: Mildosat

en: Configure &Filters...
se: Heivet &silliid …

en: Configure &Notifications...
se: Heivet &muittuhusaid …

en: Configure KMail...
se: Heivet KMail …

en: Confirm &before send
se: N&anne ovdal sáddema

en: Copy Message to Folder
se: Máŋge reivve máhppii

en: Core developer
se: Váldoovdánahtti

en: Cryptography
se: Kryptografiija

en: Custom Templates
se: Iešdefinerejuvvon mállet

en: Custom message-&id suffix:
se: Iešdefinerejuvvon message-&id-suffiksa:

en: D&ictionary:
se: Sá&tnelistu:

en: Date
se: Beaivi

en: Defa&ult send method:
se: &Standárda sáddenvuohki:

en: Defaul&t domain:
se: S&tandárddomeana:

en: Define custom mime header fields:
se: Definere iežat MIME-bajilčála-gietti:

en: Delete Folder
se: Sihko máhpa

en: Delete Messages
se: Sihko reivviid

en: Deleting messages
se: Sihkomin reivviid

en: Deta&iled new mail notification
se: Bienalaš muittuhus ođđa e-boasta boađedettiin

en: Detect Automatically
se: Áicca automáhtalaččat

en: Display KMail's Welcome Page
se: Čájet KMail:a bures boahttin siiddu.

en: Do you want to save the message for later or discard it?
se: Hálidatgo bálkestit vai vurket reivve maŋŋelebbui dahje bálkestit dan?

en: Documentation
se: Veahkketeaksta

en: Done
se: Geargan

en: E&mpty Trash
se: G&urre ruskalihti

en: E&nable detection of missing attachments
se: &Suova sihkkut mildosiid mat váilojit

en: Edit "Out of Office" Replies...
se: Doaimmat «Eret-kántuvrras»-dieđáhusaid …

en: Edit...
se: Doaimmat …

en: Editor Plugins
se: Lassemodulat

en: Email Address
se: E-boastačujuhus:

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
se: E-boastačujuhus ii gávdnon čoavdagis dahje duođaštusain

en: Empty Trash
se: Gurre ruskalihti

en: Empty local &trash folder on program exit
se: Gurre báikkálaš ruskalihti prográmma heaittihettiin

en: Enable system tray icon
se: Čájet govaža vuogádatgárccus

en: Encrypt
se: Krypteren

en: Enter charset:
se: Atte mearkaráiddu:

en: Enter new forward prefix:
se: Attes ođđa «sádde viidáset» prefivssa:

en: Enter new key word:
se: Attes ođđa čoavddasáni:

en: Enter new reply prefix:
se: Attes ođđa vástidanprefivssa:

en: Expand all threads in the current folder
se: Čájet buot gođđosiid dán máhpas

en: Expire
se: Boarásmuvvan

en: Expire Folder
se: Sihko máhpa boaresmuvvan reivviid

en: Expire Old Messages?
se: Sihko boarásmuvvan reivviid?

en: Expire...
se: Boarásmahte …

en: F&older
se: &Máhppa

en: Filter %1
se: Silli %1

en: Filter on &From...
se: &Sille sáddejeaddji bokte …

en: Filter on &Subject...
se: Sille &fáttáid bokte …

en: Filter on &To...
se: Sille vuos&táiváldi bokte …

en: Filter on Mailing-&List...
se: Si&lle e-boastalisttu bokte …

en: Filter on Mailing-List %1...
se: E-boastalisttu %1 sillen …

en: Filter on Mailing-List...
se: E-boastalisttu filttar …

en: Filtering message %1 of %2
se: Sillemin reive %1 %2 reivves

en: Filtering messages
se: Sillemin reivviid

en: Fixed Width Font
se: Giddes fonta

en: Focus on Next Folder
se: Fohkus boahtte máhppii

en: Focus on Previous Folder
se: Fohkus ovddit máhppii

en: Folder List
se: Máhppalistu

en: Folders
se: Máhpat

en: Fonts
se: Fonttat

en: For&ward Subject Prefixes
se: «Sádde viidáset» fáddáprefivssat

en: Form
se: Málle

en: Former co-maintainer
se: Ovddit máŧasdoalli

en: Former core developer
se: Ovddeš guovddáš ovdánahtti

en: Former maintainer
se: Ovddit máŧasdoalli

en: Forward To...
se: Sádde viidáset čujuhussii …

en: General
se: Oppalaš

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
se: Oppalaš

en: GnuPG support
se: GnuPG-doarjja

en: Go to the next folder with unread messages
se: Mana boahtte máhppii mas leat logakeahtes reivvet

en: Go to the next message
se: Mana boahtte reivii

en: Go to the next unread message
se: Mana boahtte logakeahtes reivii

en: Go to the next unread text
se: Mana boahtte logakeahtes tekstii

en: Go to the previous folder with unread messages
se: Mana ovddit máhppii mas leat logakeahtes reivvet

en: Go to the previous message
se: Mana ovddit reivii

en: Go to the previous unread message
se: Mana ovddit logakeahtes reivii

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
se: Boahtte logakeahttes &tekstii

en: HTML Messages
se: HTML-reivet

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
se: HTML-stáhtuslinnjá duogáš – HTML-reive

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
se: HTML-stáhtuslinnjá duogáš – Ii HTML-reive

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
se: HTML-stáhtus ovdabealivdni – HTML-reive

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
se: HTML-stáhtuslinnjá ovdabealivdni – Ii HTML-reive

en: HTML Toolbar
se: HTML-neavvoholga

en: Headers
se: Bajilčállagat

en: INS
se: LAS

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
se: &Logakeahtes

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
se: &Dábálaš:

en: Identity Name
se: Identitehtanamma

en: Image
se: Govva

en: Important Message
se: Dehálaš reive

en: Insert
se: Bija sisa

en: Insert clipboard text as attachment
se: Liibme čuohpusbeavddi teavstta mielddusin

en: Invalid Email Address
se: Gustohis e-boastačujuhus

en: Invoke Handler
se: Geavat gieđahalli

en: KDE Email Client
se: KDE e-boastaprográmma.

en: KDE Kontact Summary
se: KDE-Kontact čoahkkáigeassu

en: KMail &Introduction
se: KMa&il oahpástuvvan

en: KMail Error
se: KMail-meattáhusdieđáhus

en: Kontact Summary
se: Kontact-čoahkkáigeassu

en: Kontact Summary View
se: Čájet Kontact-čoahkkáigeasu

en: Last Search
se: Ovddit ohcan

en: Layout
se: Fárda

en: Link
se: Liŋka

en: List Archives
se: Listovuorkát

en: List Help
se: Listoveahkki

en: Locali&zed format (%1)
se: &Báikkálaš hápmi (%1)

en: Mail Summary Configuration Dialog
se: Heivet e-boastačoahkkáigeasu

en: Mailing list description:
se: E-boastalisttu válddahus:

en: Main Toolbar
se: Váldoreaidoholga

en: Maintainer
se: Máŧasdoalli

en: Mar&k Message
se: &Merke reivve

en: Mar&k selected message as read after
se: Merke reivve «&lohkon» maŋŋá

en: Mark &Thread
se: Merke &gođđasa

en: Mark Thread as &Read
se: Merke gođđosa &lohkon

en: Mark Thread as &Unread
se: Merke &gođđosa logakeahttán

en: Mark all messages in the selected thread as read
se: Merke buot reivviid válljejuvvon gođđosis lohkon

en: Mark all messages in the selected thread as unread
se: Merke buot reivviid válljejuvvon gođđosis logakeahttán

en: Message
se: Diehtu

en: Message Body
se: Reive

en: Message List
se: Reivelistu

en: Message List - Action Item Messages
se: Reivelistu – reivvet masa leat čadnon doaimmat

en: Message List - Important Messages
se: Reivelistu – Dehálaš reivvet

en: Message List - Unread Messages
se: Reivelistu – logakeahtes reivvet

en: Message Preview Pane
se: Reiveovdačájeheapmi

en: Message Tags
se: Reivegilkorat

en: Message Window
se: Reiveláse

en: Message template for new message
se: Reivemálle ođđa reivve várás

en: Message will be encrypted
se: Reive krypterejuvvo

en: Message will be signed
se: Reive vuolláičállo

en: Message will not be encrypted
se: Reive ii krypterejuvvo

en: Message will not be signed
se: Reive ii vuolláičállo

[ctx: Message->]
en: &Forward
se: Sádde &viidáset

[ctx: Message->]
en: &Reply
se: &Vástit

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
se: &Mieldusin …

en: Mod&ify...
se: &Rievdat …

en: Modify...
se: Rievdat …

en: More...
se: Eanet …

en: Move Message to Folder
se: Sirdde reivve máhppii:

en: Move message to trashcan
se: Sirdde reivve ruskalihtái

en: Move to Trash
se: Sirdde ruskalihtái

en: Moved all messages to the trash
se: Buot reivvet leat sirdojun ruskalihtái

en: Moving messages
se: Sirdimin reivviid

en: Moving messages canceled.
se: Reivesirdin gaskkalduvvui.

en: Moving messages failed.
se: Reivet eai sirdojuvvon.

en: Name of the attachment:
se: Mildusa namma:

en: Never Automatically
se: Ii goassege automáhtalaččat

en: New Mail Notification
se: Muittuhus ođđa e-boasta boađedettiin

en: New Message To...
se: Ođđa reive dása …

en: New Message t&o Mailing-List...
se: Ođđa &reive e-boastalistui …

en: New Messages
se: Ođđa reivvet

en: New Messages In
se: Ođđa reivvet dáppe

en: New message list and new folder tree
se: Ođđa reivelistu ja ođđa máhppamuorra

en: Next &Unread Message
se: Mana &boahtte logakeahtes reivii

en: Next Unread &Folder
se: Boahtte logakeahtes &máhppii

en: No Picture
se: Ii leat govva

en: No Subject
se: Fáddá váilo

en: No Subject Specified
se: Ii makkár fáddá

en: No To: specified
se: Vuostáiváldigieddi lea guorus

en: No autosave
se: Ii autovurken

en: Not available
se: Ii olamuttus

en: Not available.
se: Ii olamuttus.

en: OVR
se: BADJ

en: Offline
se: Ii laktašuvvon

en: On All Mail Checks
se: Juohke háve go e-boasta iskojuvvo

en: On Manual Mail Checks
se: Go ieš iskkat e-boastta

en: Only check for new mail
se: Iskka dušše leago ođđa e-boasta

en: Only open composer window
se: Raba dušše čállinprográmma

en: Open Address Book
se: Raba čujuhusgirjji

en: Open Message
se: Raba reivve

en: Open in Address Book
se: Raba čujuhusgirjjis

en: OpenPGP encryption key:
se: OpenPGP-krypterenčoavdda:

en: OpenPGP signing key:
se: OpenPGP-vuolláičállinčoavdda:

en: Organi&zation:
se: Orga&nisašuvdna:

en: Original author
se: Álgovuolggalaš čálli

en: Other Actio&ns...
se: Eará &doaimmat …

en: Outgoing accounts (add at least one):
se: Manni konttut (lasit unnimus ovtta):

en: Outlook-compatible attachment naming
se: Outlook-heivvolaš mielddusnammadeapmi

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
se: PGP 6 doarjja ja buorideamit krypterendoarjagis

en: POP filters
se: POP-sillit

en: Paste as Attac&hment
se: Liibme &mielddusin

en: Picture
se: Govva

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
se[0]: Vuorddes dan botta go reive sáddejuvvo
se[1]: Vuorddes dan botta go %1 reivve sáddojuvvot

en: Post to List
se: Sádde reivve listui

en: Prefer &HTML to Plain Text
se: Oidde &HTML:a, iige čabu teavstta

en: Preferred handler:
se: Oidojuvvon gieđahalli:

en: Preview
se: Ovdačájeheapmi

en: Previous Unread &Message
se: Ovddit logakeahtes &reive

en: Previous Unread F&older
se: Ovddit &logakeahtes máhppa

en: Printing Output
se: Čáliheapmi

en: Quote original message:
se: Bájut álgovuolggalaš reivve:

en: Quoted Text - First Level
se: Bájuhuvvon teaksta – Vuosttáš dássi

en: Quoted Text - Second Level
se: Bájuhuvvon teaksta – nubbi dássi

en: Quoted Text - Third Level
se: Bájuhuvvon teaksta – goalmmát dássi

en: Re&move
se: Váldde &eret

en: Re&save as Template
se: Vurke &ođđasit mállen

en: Read message body from 'file'
se: Viečča reivesisdoalu «fiillas»

en: Reading
se: Lohkan

en: Recycle colors on deep &quoting
se: &Geavat ivnniid ođđasit go lea máŋga bájuhandási

en: Remo&ve
se: &Váldde eret

en: Remove
se: Váldde eret

en: Remove selected tag
se: Váldde eret válljejuvvon gilkora

en: Rename
se: Rievdat nama

en: Repl&y Subject Prefixes
se: «Sádde &viidáset» fáddáprefivssat

en: Reply To...
se: Sádde vástádusa čujuhussii …

en: Reply Without &Quote...
se: Vástit &siterenkeahttá …

en: Reply to &All...
se: Vástit &buohkaide …

en: Reply to A&uthor...
se: Vástit čá&llái …

en: Reply to Mailing-&List...
se: Vástit e-boasta&listui …

en: Restart
se: Álggat ođđasit

en: S&end as Is
se: Sádde &reivdadankeahttá

en: S/MIME Validation
se: S/MIME-dárkkisteapmi

en: S/MIME encryption certificate:
se: S/MIME-krypterenduođaštus:

en: S/MIME signing certificate:
se: S/MIME-vuolláicállinduođaštus:

en: Save &As...
se: Vurke &danin …

en: Save &Distribution List...
se: Vurke &distribušuvdnalisttu …

en: Save A&ttachments...
se: Vurke &mildosiid nugo …

en: Save Attachments...
se: Vurke mildosiid …

en: Save Link As...
se: Vurke liŋkka nugo …

en: Save as &Draft
se: &Vurke álgodivodussan

en: Save as &Template
se: Vurke &mállen

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
se: Bláđđe vulos dán reivves. Jus leat joavdan reivve lohppii, mana boahtte logakeahtes reivii.

en: Search &only in:
se: Oza &dušše:

en: Search folder &name:
se: Oza &máhppanama:

en: Searching...
se: Ohcamin …

en: Security Warning
se: Sihkkarvuohtaváruhus

en: Select
se: Vállje

en: Select &All Messages
se: Merke &buot reivviid

en: Select &Recipients...
se: &Vállje vuostáiválddiid …

en: Select Folder with Focus
se: Vállje máhpa fohkusis

en: Send
se: Sádde

en: Send &Later
se: Sádde &maŋibut

en: Send &Later Via
se: Sádde &maŋibut dán bokte

en: Send &messages in outbox folder:
se: Sádde &reivviid olggosbovssas:

en: Send A&gain...
se: Sádde &ođđasit …

en: Send Confirmation
se: Sádde nannema

en: Send Later
se: Sádde maŋibut

en: Send Now
se: Sádde dál

en: Send policy:
se: Sáddennjuolggadus:

en: Sending messages
se: Sáddemin reivviid

en: Sent-mail &folder:
se: Sáddejuvvon e-boastta &máhppa:

en: Serverside Subscription...
se: Bálvábeal diŋgomat …

en: Set as &Default
se: &Geavat standárdan

en: Set as Default
se: Geavat standárdan

en: Set body of message
se: Vállje reivve sisdoalu.

en: Set subject of message
se: Mearrit reivve fáttá

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
se: Fáddá

en: Show folder quick search field
se: Čájet ohcanlinnjá

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
se: Čájet man ollu ođđa reivet leat juohke máhpas

en: Show full path for folders
se: Čájet máhpáid olles bálgáid

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
se:  Linnjá: %1

en: Sign
se: Vuolláičále

en: Signature
se: Vuolláičála

en: Specify e&ditor:
se: Mearrit čállin&prográmma:

en: Spellcheck: off
se: Čállindárkkisteapmi: eret

en: Spellcheck: on
se: Čállindárkkisteapmi: alde

en: Spellchecker
se: Čállindárkkisteapmi

en: Sta&ndard format (%1)
se: Sta&ndárdformáhtta (%1)

en: Standard Templates
se: Standárda mállet

en: Status:
se: Stáhtus:

en: Subscribe to List
se: Diŋgo listtu

en: System Tray
se: Vuogádatgárcu

en: Ta&g Settings
se: G&ilkorheivehusat

en: Templates
se: Mállet

en: Thank you,
se: Ollu giitu,

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
se: Fiila sisttisdoallá máŋga reivviid. Dušše vuosttáš reive čájehuvvo.

en: The file does not contain a message.
se: Fiila ii sisttisdoala reivve.

en: The signature file is not valid
se: Vuolláičálafiila ii gusto

en: This charset is not supported.
se: Dát mearkarádju ii dorjojuvvo.

en: To: field is empty. Send message anyway?
se: Fáddágieddi lea guorus. Sádde liikká?

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
se: Vállje dán molssaeavttu vai Outlook™ ipmirda mielddusnamaid main leat mearkkat mat eai leat eŋgelasgielas

en: Undefined Encryption Key
se: Ii meroštuvvon krypterenčoavdda

en: Undefined Signing Key
se: Ii meroštuvvon vuolláičállinčoavdda

en: Unread Message
se: Logakeahttes reive

en: Unselect All
se: Váldde eret merkema

en: Use Fi&xed Font
se: Geavat &fontta mas lea giddes govdodat

en: Use Global Setting
se: Geavat oppalaš heivehusa

en: Use HTML
se: Geavat HTML:a

en: Use custom &icons
se: Geava&t iežat fonttaid

en: Use e&xternal editor instead of composer
se: G&eavat eará čállinprográmma go KMail:a iežas

en: View the given message file
se: Čájet meroštuvvon reivefiilla

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
se: Čiega &buot gođđosiid

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
se: Čájet &bout gođđosiid

en: What's next?
se: Maid dál?

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
se: Fáddá lea guorus. Sádde dattege?

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
se: Fertet čállit du e-boastačujuhusa Sáddejeaddji:-gieddái. Galggašit bidjat e-boastačujuhusaid buot identitehtaid várás, vai it dárbbaš čállit dan sisa juohke reivii.

[ctx: sender address field]
en: &From:
se: &Sáddejeaddji:

en: unnamed
se: namahis

en: Ägypten and Kroupware project management
se: Ägypten ja Kroupware prošeaktajođiheapmi
