Audacious Plugins - en to si translation catalogue (559 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
si: 
    (අතිරේක පණිවිඩ සඟවන ලඳි.)

en:   (invalid UTF-8)
si: (අවලංගු UTF-8)

en: %d channel | %d channels
si[0]: %d නාලිකාව
si[1]: %d නාලිකා

en: %s %.1f Hz
si: %s %.1f හර්ට්ස්

en: %s (%d of %d)
si: %s (%d ගෙන්  %d)

en: %s Settings
si: %s සිටුවම

en: (none)
si: (කිසිවක් නැත)

en: * no comments available in this MIDI file *
si: * මෙම MIDI ගොනුවෙහි අදහස් දැක්වීම් නොමැත​ *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
si: * මෙම MIDI ගොනුවෙහි පද රචනා නොමැත​ *

en: 1 kHz
si: 1  හරට්ස්

en: 125 Hz
si: 125  හරට්ස්

en: 16 kHz
si: 16  හරට්ස්

en: 16 kHz:
si: 16 කිලෝ හරට්ස්:

en: 192 kHz:
si: 192 කිලෝ හරට්ස්:

en: 2 kHz
si: 2  හරට්ස්

en: 22.05 kHz:
si: 22.05 කිලෝ හරට්ස්:

en: 250 Hz
si: 250  හරට්ස්

en: 2SF Decoder
si:  2SF විකේතකය

en: 31 Hz
si: 31 හරට්ස්

en: 4 kHz
si: 4  හරට්ස්

en: 44.1 kHz:
si: 44.1 කිලෝ හරට්ස්:

en: 48 kHz:
si: 48 කිලෝ හරට්ස්:

en: 500 Hz
si: 500  හරට්ස්

en: 63 Hz
si: 63  හරට්ස්

en: 8 kHz
si: 8  හරට්ස්

en: 8 kHz:
si: 8 කිලෝ හරට්ස්:

en: 96 kHz:
si: 96 කිලෝ හරට්ස්:

en: <b>Action:</b>
si: <b>ක්‍රියාව:</b>

en: <b>Bass Boost</b>
si: 	<b>මන්ද්‍රස්වරය වැඩිවීම</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
si: <b>නාලිකා මිශ්‍රකය</b>

en: <b>Channels</b>
si: <b>නාලිකා </b>

en: <b>Color</b>
si: <b>වර්ණ</b>

en: <b>Compression</b>
si: <b>හැකිලීම</b>

en: <b>Connection</b>
si: <b>සබැඳුම</b>

en: <b>Conversion</b>
si: <b>පරිවර්තනය</b>

en: <b>Crossfade</b>
si: <b>එක් ශබ්දයකින් තවත් ශබ්දයකට මාරු වීම</b>

en: <b>Crystalizer</b>
si: <b>පළිඟුව</b>

en: <b>Device</b>
si: <b>ආම්පන්නය</b>

en: <b>Echo</b>
si: <b>ප්‍රතිරාව</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
si: <b>අතිරේක ත්‍රිමාන</b>

en: <b>Key Binding:</b>
si: <b>යතුරු බැඳීම:</b>

en: <b>Metadata</b>
si: <b>පාරදත්ත</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
si: <b>විවිධ</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
si: <b>මුසික අනුචලන ක්‍රියාව</b>

en: <b>Other Settings</b>
si: <b>අනෙකුත් සැකසුම්</b>

en: <b>Preamp</b>
si: <b>ප්‍රාක්වර්ධකය</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
si: <b>අනුපාතය සිතියම්කරණය</b>

en: <b>Repeat</b>
si: <b>නැවත කිරීම</b>

en: <b>Resampling</b>
si:  <b>නැවත සාම්පල කිරීම</b>

en: <b>Reverb</b>
si: <b>ප්‍රතිනාදකය</b>

en: <b>Surround</b>
si: <b>වටපිටාව</b>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
si: <small>බහු පථ දෙතිතෙන් වෙන්කරන්න.
    මෙම පථ සොයන්නේ LADSPA_PATH එකට අමතරවය.
    නව පථ ඇතුලත් කිරීමෙන් පසුව, නව පේනු මෘදුකාංග සදහා Enter යතුර ඔබන්න.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
si: <span size="smaller"> MIDI අදහස් දැක්වීම් සහ පද රචනයන් </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
si: <span size="smaller"> MIDI තොරතුරු </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
si: මාර්ටින් ස්ට්‍රේස් විසින් චාතුර්යය උත්පාදකක් <mys@faveve.uni-stuttgart.de>⏎
    ⏎
    භාවිතා කිරීම සඳහා, add a URL: tact://beats*num/den⏎
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute⏎
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
si: කිසියම් වෙලාවකදී ධාවනය කිරීමට යොදාගත හැකි පේනු මෘදුකාංගයක්.⏎
    ⏎
    මුලින් ලියන ලද්දේ ඇඩම් ෆීකින් සහ ඩැනියෙල් ස්ටොඩ්ඩන් විසිනි.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
si: LIRC දුරස්ථ පාලක daemon භාවිතයෙන් Audacious පාලනය කිරීමට සරල පේනු මෘදුකාංගයක්⏎
    ⏎
    වෙත ඇතුලත් කරන ලද්දේ:⏎
    ටෝන්‍ය් ව්‍රෝන් <chainsaw@gentoo.org>⏎
    ජෝනෑස් හැජුමැකි <jharjuma@gmail.com>⏎
    ⏎
    XMMS LIRC පේනු මෘදුකාංගයමත පදනම් විය​:⏎
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>⏎
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>⏎
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>⏎
    ⏎
    LIRC පිළිබඳ වැඩි විස්තර සඳහා,http://lirc.org බලන්න​.

en: ALSA Output
si: ALSA ප්‍රතිදානය

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
si: ඔඩෙෂස් සඳහා ALSA ප්‍රතිදාන පේනු  මෘදුකාංගය
    ප්‍රකාශන හිමිකම ජෝන් ලින්ඩ්ග්රෙන් 2009-2012
    මගේ ස්තුතිය ALSA  ප්‍රතිදාන පේනු  මෘදුකාංගයේ කර්තෘ විලියම් පිට්කොක් වෙත පුදන අතර ඔහුගේ කේතය ALSA අත්පොත ප්‍රමාණවත් නොවන විට ආදේශකයක් ලෙස භාවිතා කරන ලදී.

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
si: AMIDI-කෙවෙනිය (MIDI ධාවකය)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
si: AMIDI-පේනු - SoundFont ගොනුව තෝරන්න​

en: AOSD (On-Screen Display)
si: AOSD (තිරය මත සංදර්ශනය)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
si: ASXv1/ASXv2 ධාවන ලැයිස්තුව

en: A_bout ...
si: පි_ළිබඳ​ ...

en: AdPlug (AdLib Player)
si: Adකෙවෙනිය (AdLib ධාවකය)

en: Add Files
si: ගොනු එකතු කරන්න

en: Add U_RL ...
si: U_RL එකතු කරන්න ...

en: Additional Command
si: අමතර විධාන​

en: Advance in playlist when scrolling upward
si: අනුචලනය ඉහළට සිදුකරන විට ධාවන ලැයිස්තු ප්‍රගමනය

en: Alarm
si: සිහි කැඳවීම​

en: Alarm at (default):
si: සිහිකැඳවීම​ (පෙරනිමිය​)

en: Album
si: ඇල්බමය

en: Album Art
si: ඇල්බම් කලාව

en: Always on Top
si: සැමවිටම  ඉහළ

en: Always show notification
si: නිතර නිවේදන පෙන්නන්න

en: Analyzer
si: විශ්ලේශකය

en: Animation
si: සජීවනය​

en: Archived Winamp 2.x skin
si: සංරක්ෂිත Winamp 2.x මතුපිට

en: Artist
si: ශිල්පියා

en: Audacious
si: ඔඩෙෂස්

en: Audacious Equalizer
si: ඔඩෙෂස් ඉකුවලිසරය

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
si: Audacious Ogg Vorbis විකේතකය​
    
    Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis පේනු මෘදුකාංගය මත පදනම් වී ඇත​:
    http://www.xiph.org/
    
    මූලික කේතය කරනු ලැබුවේ:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    දායකත්වය​:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
si: ඔඩෙෂස් ධාවන ලැස්තු සකසනය

en: Audacious Playlists (audpl)
si: ඔඩෙෂස් ධාවන ලැස්තු (audpl)

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
si: Pitxyoki විසින් Audacious Scrobbler පේනු මෘදුකාංගය,
    
    ප්‍රකාශන අයිතිය © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>

en: Audacious is not playing.
si: ඔඩෙෂස්  ක්‍රියාත්මක නොවේ.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
si: Audacious අවසානයට වැඩි දියුණුකළ අනුවාදය භාවිත කරයි.fm Scrobbler.⏎ 
    කරුණාකර Scrobbler පේනු මෘදුකාංගයේ අභිරුචිය පරීක්ෂා කර බලන්න.

en: Audio CD
si: ශ්‍රව්‍ය CD

en: Audio CD Menu Items
si: ශ්‍රව්‍ය CD මෙනු අයිතම

en: Audio CD Plugin
si: ශ්‍රව්‍ය CD පේනු මෘදුකාංගය

en: Audio device:
si: ස්වයංක්‍රිය අම්පන්නය:

en: Auto
si: ස්වයංක්‍රීය​

en: Automatically toggle queue for matching entries
si: ගැලපෙන පිවිසුම් සඳහා ස්වයංක්‍රියව පෙළගැස්ම ටෝගල කරන්න

en: Available plugins:
si: උපයෝජ්‍ය පේනු මෘදුකාංග:

en: Balance: %d%% left
si: තුලනය : %d%% වමට

en: Balance: %d%% right
si: තුලනය: %d%% දකුණට

en: Balance: center
si: තුලනය: මැදට

en: Bars
si: තීරු

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
si: xmms_sndfile පේනු මෘදුකාංගය මත පදනම් වී ඇත​:
    ප්‍රකාශන අයිතිය (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Audacious සඳහා ඇතුලත් කරන ලද්දේ Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    මෙම​ මෘදුකාංගය නිදහස් මෘදුකාංගයකි; නිදහස් මෘදුකාංග පදනම විසින් ප්‍රකාශ කරන ලද GNU සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍රය යටතේ ඔබට මෙය නැවත බෙදා හැරීම හෝ වෙනස් කිරීම කළ හැක​; බලපත්‍රයේ 2වන සංස්කරණය හෝ(ඔබගේ කැමත්ත අනුව​) පසු සංස්කරණයක් යටතේ.
    
    මෙම මෘදුකාංගය බෙදාහැර ඇත්තේ ප්‍රයෝජනවත් වේ යන බලාපොරොත්තුවෙන් වුවත් වගකීමක් නොමැත​; විකිණිය හැකි හෝ යම් නිශ්චිත අරමුණකට ලෙසවත් ගම්‍යමාන වන වගකීමකින් තොරයි. වැඩි විස්තර සඳහා GNU සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍රය බලන්න​. 
    
    මෙම මෘදුකාංගය සමග ඔබට GNU සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍රයහි පිටපතක් ලැබිය යුතුයි; නැතිනම් නිදහස් මෘදුකාංග පදනමට දන්වන්න​. Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301,
    USA.

en: Bass:
si: මන්ද්‍රස්වර:

en: Bauer Stereophonic-to-Binaural (BS2B)
si: ත්‍රිමාන ධ්වානික සංචාලන වල සිට ද්විකර්ණික වෙත (BS2B)

en: Best sinc interpolation
si: හොඳම සින්ක්  අන්තර් නිවේෂණය

en: Binding mouse buttons
si: බැඳෙන මූසික බොත්තම්

en: Bitrate
si: බිට් රේටය​

en: Blues
si: බ්ලූස්

en: Blur Scope
si: නොපැහැදිලි විෂය පථය

en: Buffering ...
si: අන්තරාචයනය...

en: By Al_bum
si: ඇල්බමයෙන්

en: By Album
si: ඇල්බමයෙන්

en: By Artist
si: ශිල්පියාගෙන්

en: By File _Path
si: ගොනු පථයෙන්

en: By Release _Date
si: පිට කල _දිනයෙන්

en: By Title
si: මාතෘකාවෙන්

en: By Track Number
si: ඛණ්ඩ අංකයෙන්

en: By Track _Number
si: ඛණ්ඩ_අංකයෙන්

en: By _Artist
si: ශිල්පියා_ගෙන්

en: By _Custom Title
si: අභිරුචි_මාතෘකාවෙන්

en: By _File Path
si: ගොනු_පථයෙන්

en: By _Length
si: දුරෙන්

en: By _Title
si: මාතෘකා_වෙන්

en: Cancel
si: අවලංගු කිරීම​

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
si: ඛණ්ඩ  %d හි පළමු/අවසාන LSN කියවීමට නොහැක.

en: Center volume:
si: මධ්‍ය ශබ්ද මට්ටම​ :

en: Change playing song
si: වාදනය වන ගීතය වෙනස්කිරීම

en: Change volume
si: ශබ්දය වෙනස්කිරීම

en: Channel Mixer
si: නාලිකා මිශ්‍රකය

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
si: Audacious සඳහා නාලිකා මිශ්‍රන​ පේනු මෘදුකාංගයක්
    ප්‍රකාශන අයිතිය​ 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski

en: Choose Folder
si: ෆෝල්ඩරය තෝරන්න

en: Choose the days for the alarm to come on
si: සිහි කැඳවීම් ලැබිය යුතු දිනයන් තෝරන්න​

en: Classical
si: සම්භාව්‍ය

en: Clear Queue
si: පෙළගැස්ම හිස් කරන්න

en: Clear previous selection before searching
si: පෙර තේරීම සෙවීමට පෙර හිස් කරන්න

en: Close to the system tray
si: පද්ධති තට්ටුවට ආසන්නව

en: Color %i:
si: පාට​ %i:

en: Colors
si: පාට​

en: Comment
si: විවරණය

en: Composite extension not loaded
si: සංයුක්ත දිගුව​ ප්‍රවේශනය වී නොමැත​

en: Composite manager detected
si: සංයුක්ත කළමනාකාරකය හඳුනා ගන්නා ලදී

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
si: සංයුක්ත කළමනාකාරකය හඳුනා ගෙන නොමැත​;
    දැනටමත් එකක් ධාවනය වෙමින් නොපවතී නම් කරුණාකර සංයුක්ත කළමනාකාරකයක් සක්‍රීය කරන්න​. එසේ නැතිනම් OSD නිසි ලෙස ක්‍රියා නොකරයි

en: Composite manager not required for fake transparency
si: ව්‍යාජ විනිවිද පෙනීම සඳහා සංයුක්ත කළමනාකාරකය අවශ්‍ය නැත​

en: Compression ratio:
si: සම්පීඩක අනුපාතය​:

en: Concave Rectangle
si: අවතල ඍජුකෝණාශ්‍රය

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
si: ක්‍රීඩා_ගීත_Emu 0.5.2 මත වූ කොන්සෝල ගීත විකේතක එන්ජිම 
    සහය වන ආකෘති: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    ඔඩෙෂස් පේනු මෘදුකාංගය:
     William Pitcock<nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
si: ප්‍රකාශන හිමිකම් (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> සහ පිරිස.
    විශේෂ ස්තුතිය libcdio සංවර්ධකයන්ට <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    සහ libcddb සංවර්ධකයන්ට <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    උපදෙස් දීම සහ මගපෙන්වීම වෙනුවෙන් මගේ ස්තුතිය Tony Vroon වෙත පුද කරමි.
    මෙය 2007 වසරේ  Google Summer of Code ව්‍යාපෘතියකි.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
si: ප්‍රකාශන හිමිකම 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    ඇතැම් පේනු  මෘදුකාංග කේත Miles Egan විසිනි.

en: Country
si: දේශය

en: Create a new playlist with matching entries
si: ගැලපෙන පිවිසුම් සමග නව ධාවන ලැයිස්තුව තනන්න

en: Crossfade
si: එක් ශබ්දයකින් තවත් ශබ්දයකට මාරු වීම

en: Crystalizer
si: පළිඟුව

en: Cu_t
si: කපන්_න​

en: Cue Sheet Plugin
si: සලකුණු පත් පේනු මෘදුකාංගය

en: Current
si: දැන්

en: Custom title
si: අභිරුචි මාතෘකාව​

en: Cut
si: කපන්න

en: Cut frequency:
si: සංඛ්‍යාතය කපන්න:

en: Cutoff:
si: කපා හැරීම:

en: Day
si: දවස​

en: Days
si: දවස්

en: Decoration
si: අලංකරණය

en: Default
si: පෙරනිමිය​

en: Default PCM device
si: පෙරනිමි PCM ආම්පන්නය

en: Default mixer device
si: පෙරනිමි මිශ්‍ර කිරීමේ ආම්පන්නය

en: Default song length:
si: පෙරනිමි ගීත දිග​:

en: Delay:
si: ප්‍රමාදය:

en: Delete
si: මකන්න

en: Desktop Notifications
si: වැඩතලය දැනුම් දීම

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
si: Audacious සදහා වැඩතල දැනුම් දීම් පෙනු-මෘදුකාංගය
    කතු හිමිකම(c) 2010 Maximilian Bogner
    කතු හිමිකම(c) 2011-2013 Lindgren සහ Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    මෙම පෙනු-මෘදුකාංගය නොමිලේ මෘදුකාංගයකි: ඔබට එය නැවත බෙදාහැරීම සහ/හෝ එයට ෆ්‍රී සොෆ්ට්වෙයා ෆඋන්ඩේශන් මගින් ප්‍රකාශනය කල GNU පොදු  මහජන වරපත අනුවාද 3 හෝ (ඔබගේ තෝරාගැනීම පරිදී) ඕනෑම පසු අනුවාදයක් යටතේ වෙනස්කම් සිදු කල හැක. 
    
    මෙම  පෙනු-මෘදුකාංගය බෙදා හරින්නේ එය ප්‍රයෝජනවත් වේ යැයි අපේක්ෂාවෙනි, නමුත් කිසිදු වගකීමකින් තොරවය; විකිණිය හැකි ව්‍යංග්‍ය වගකීම හා අවශ්‍යතාවට සරිලන ව්‍යංග වගකීම ද නොමැතිවය. වැඩි විස්තර සදහා GNU පොදු  මහජන වරපත බලන්න.
    
    ඔබට මම මෘදුකාංගය සමග GNU පොදු  මහජන වරපතේ පිටපතක් ලැබී තිබිය යුතුය, එසේ නොමැති නම් <http://www.gnu.org/licenses/>. බලන්න.

en: Disable
si: අක්‍රීය කරන්න​

en: Disable 'Always On Top'
si: අක්‍රිය කරන්න 'සැමවිටම  ඉහළ '

en: Disable the popup window
si: උත්පතන කවුළුව අක්‍රිය කරන්න

en: Display OSD using:
si: OSD දර්ශනයට​ භාවිතා කරන්න​:

en: Display:
si: දර්ශනය​:

en: Dock at Bottom
si:  පහළට ඈඳන්න​

en: Dock at Left
si: වමට ඈඳන්න​

en: Dock at Right
si: දකුණට ​ඈඳන්න​

en: Dock at Top
si: ඉහළට​ ඈඳන්න​

en: Drive is empty.
si: ධාවකය හිස්.

en: Dynamic Range Compressor
si: ගතික පරාස සම්පීඩකය

en: Dynamic range:
si: ගතික පරාසය:

en: Easy Listening
si: පහසු ඇහුන්කන් දීම

en: Echo
si: ප්‍රතිරාව

en: Enable
si: සක්‍රිය

en: Enable 'Always On Top'
si: සක්‍රිය කරන්න 'සැමවිටම  ඉහළ '

en: Enable VBR/ABR
si: VBR/ABR සක්‍රිය කරන්න​

en: Enable audio resampling
si: නැවත නියැදීම​ සක්‍රිය කරන්න​

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
si: අතාත්වික ඝටනාවෙන් මිදීමට කේවල ප්‍රකාරය සක්‍රිය කරන්න.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
si: OSS මෘදුකාංගයෙන් සාදන ලද ආකෘති අනුවර්තන සක්‍රීය කරන්න.

en: Enable trigger
si: ක්‍රියාරම්භකය සක්‍රිය කිරිම

en: Enabled plugins:
si: සක්‍රිය පේනු මෘදුකාංග:

en: Entries
si: සටහන්

en: Entry number
si: ඇතුලත් කිරීමේ අංකය​

en: Error
si: දෝෂය

en: Error protection
si: දෝෂ ආරක්‍ෂාව​

en: Error reading audio CD.
si: ශ්‍රව්‍ය CD කියවීමේ දෝෂය

en: Event
si: සිද්ධිය​

en: Extra Stereo
si: අතිරේක ත‍්‍ර‍්‍රිමාණ

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
si: Extra Stereo පේනු මෘදුකාංගය
    
    Johan Levin විසින්, 1999

en: FFmpeg Plugin
si: FFmpeg පේනු මෘදුකාංගය

en: FLAC Decoder
si: FLAC විකේතකය

en: Fade in:
si: ක්‍රමෝද්දීපනය:

en: Fade out:
si: ක්‍රමාවදීපනය:

en: Fading
si: හායනය

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
si: විවෘත කරන ලද CD අම්පන්නය අවසානය තෙක් ක්‍රියාත්මක කිරීම අසාර්ථක විය.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
si: cdio උප පද්ධතිය ඇරඹීම අසාර්ථකය.

en: Failed to open CD device %s.
si: CD අම්පන්නය  %s විවෘත කිරීම අසාර්ථක විය.

en: Failed to query the CDDB server
si: CDDB සේවාදායකය විමසුමට අපොහොසත් විය.

en: Failed to query the CDDB server: %s
si: CDDB සේවාදායකය : %s විමසුමට අපොහොසත් විය.

en: Failed to retrieve first/last track number.
si: පළමු/අවසාන ඛණ්ඩ අංකය සොයාගැනීම අසාර්ථක විය.

en: Fake transparency
si: ව්‍යාජ විනිවිද පෙනීම​

en: Fast
si: වේගවත්

en: Fast sinc interpolation
si: වේගවත් සින්ක්  අන්තර් නිවේෂණය

en: Fastest
si: වේගවත්ම

en: Feed level:
si: සංග්‍රහ මට්ටම:

en: Feedback:
si: ප්‍රතිපෝෂණය:

en: File Info Box
si: ගොනු තොරතුරු පෙට්ටිය

en: File name
si: ගොනු නම​

en: File path
si: ගොනු පථය

en: FileWriter Plugin
si: ගොනු රචක පේනු මෘදුකාංගය

en: Final
si: අවසානය​

en: Fire
si: දල්වනවා

en: Folk
si: ජන සමූහය

en: Font %i:
si: අකුරු වර්ගය ​%i:

en: Fonts
si: අකුරු වර්ගය​

en: Force addition of version 2 tag
si: 2 වන සංස්කරණයේ සම්බන්ධකයට​ බලෙන් ඇතුලත් කිරීම​

en: Format:
si: හැඩතලය​:

en: Friday
si: සිකුරාදා

en: GIO Plugin
si: GIO පේනු මෘදුකාංගය

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
si: Audacious සඳහා වන​ GIO පේනු මෘදුකාංගය⏎
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2009-2012 ජෝන් ලින්ඩ්ග්‍රෙන්

en: GTK Interface
si: GTK අතුරු මුහුණත

en: Game Console Music Decoder
si: ක්‍රීඩා පාලන පුවරු සංගීත විකේතකය​

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Genre
si: ප්‍රභේදය

en: Global Hotkeys
si: ගෝලීය විශේෂ බොත්තම්:

en: Help
si: උදව්

en: High
si: ඉහළ

en: Hotkeys:
si: විශේෂ බොත්තම්:

en: Hz
si: හර්ට්ස්

en: Ice
si: හිම

en: Ignore length from SPC tags
si: SPC 	සම්බන්ධකයෙන් දිග නොසලකා හරින්න​

en: Increase reverb
si: ප්‍රතිරාවය වැඩි කරන්න​

en: Intensity:
si: තීව්‍රතාව:

en: Invalid URI %s.
si: අවලංගු  URI %s.

en: Invert Selection
si: වරණය පෙරලන්න

en: JACK Output
si: JACK ප්‍රතිදානය

en: Jazz
si: ජෑස්

en: Joint Stereo
si: එකතු වූ ත්‍රිමාණ​

en: Jump to _Time ...
si: මගහැර වේලාවට_පිවිසෙන්න ...

en: Jump to file
si: මගහැර ගොනුවට පිවිසෙන්න

en: LADSPA Host
si: LADSPA සත්කාරක

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
si: Audacious සඳහා වන LADSPA සත්කාරකය​⏎
    ප්‍රකාශන අයිතිය​ 2011 ජෝන් ලින්ඩ්ග්‍රෙන්

en: LIRC Plugin
si: LIRC පේනු මෘදුකාංගය

en: Length
si: දිග

en: Length (msec):
si: දිග (මිලි තප්පර​):

en: Level:
si: මට්ටම:

en: Library
si: පුස්තකාලය

en: Linear (fast)
si: රේඛීය (වේගවත්)

en: Linear interpolation
si: රේඛිය අන්තර් නිවේෂණය

en: Lines
si:  රේඛා

en: Looking for lyrics ...
si: පද රචනා සොයමින් පවතී ...

en: Low
si: පහළ

en: M3U Playlists
si: M3U ධාවන ලැයිස්තුව​

en: MMS Plugin
si: MMS පේනු මෘදුකාංගය

en: MPG123 Plugin
si: MPG123  පේනු මෘදුකාංගය

en: MPRIS 2 Server
si: MPRIS 2 සේවාදායකය

en: Mark as copyright
si: ප්‍රකාශන අයිතිය සහිත ලෙස සලකුණු කරන්න

en: Mark as original
si: මුල් පිටපතක් ලෙස සලකුණු කරන්න​

en: Max OSD width:
si: උපරිම OSD පළල:​

en: Medium
si: මධ්‍යම

en: Medium sinc interpolation
si: මධ්‍යම සින්ක්  අන්තර් නිවේෂණය

en: Metal
si: ලෝහය

en: Method:
si: ක්‍රමය

en: Misc
si: විවිධ

en: Mixer device:
si: මිශ්‍ර කිරීමේ ආම්පන්නය:

en: Mixer element:
si: මිශ්‍ර කිරීමේ මූලද්‍රව්‍ය:

en: ModPlug (Module Player)
si: මොඩ් කෙවෙනිය (මොඩියුල  ධාවකය)

en: Module paths:
si: මොඩියුල පථය:

en: Monday
si: සඳුදා

en: Mono
si: තනි

en: Multi-Monitor options
si: බහු මොනිටර විකල්ප​

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
si: Audacious සඳහා වන බහු ආකෘති ශ්‍රව්‍ය විකේතන​ පේනු මෘදුකාංගය සෑදීමට යොදාගත්තේ⏎
    FFmpeg බහුමාධ්‍ය සැකිල්ල​ (http://www.ffmpeg.org/)⏎
    ⏎
    Audacious පේනු මෘදුකාංගය සාදනු ලැබුවේ:⏎
    විලියම් පිට්කොක් <nenolod@nenolod.net>⏎
    මැටී හැමලේයිනෙන් <ccr@tnsp.org>

en: Mute
si: නිහඬ කරන්න

en: N_o Playlist Advance
si: ධාවන ලැස්තු නැ_ත

en: Name:
si: නම​:

en: Nearest (fastest)
si: කිට්ටුතම (වේගවත්ම)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
si: නිඕන් HTTP/HTTPS පේනු මෘදුකාංගය

en: New Age
si: නව යුගය

en: New Playlist
si: නව ධාවන ලැයිස්තුව​

en: Next
si: ඊළඟ

en: Next track
si: පසු ඛණ්ඩය

en: No Playlist Advance
si: ධාවන ලැස්තු නැත

en: No audio capable CD drive found.
si: ශ්‍රව්‍ය ක්‍රියා කල හැකි CD අම්පන්නය සොයාගත නොහැක.

en: No. of Tracks:
si: ඛණ්ඩ ගණන:

en: Noise reduction
si: ශබ්දය අඩු කිරීම

en: None
si: කිසිවක් නැත​

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Now Playing
si: දැන් ධාවනයවේ

en: OSS4 Output
si: OSS4 ප්‍රතිදානය

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
si: Audacious සඳහා වන OSS4 ප්‍රතිදාන 
    ප්‍රකාශන අයිතිය​ 2010-2012 Michał Lipski
    
    #audacious හි මිනිසුන් වෙත ස්තූති කරමි, විශේෂයෙන් Tony Vroon සහ​ John Lindgren මෙන්ම පෙර OSS පේනු මෘදුකාංගයයෙහි කතෘන් හට .

en: Off
si: වහනවා

en: Ogg Vorbis Decoder
si: Ogg Vorbis විකේතකය

en: Only add v1 tag
si: 1 වන සංස්කරණයේ සම්බන්ධකය පමණක් එකතු කරන්න​

en: Only add v2 tag
si: 2 වන සංස්කරණයේ සම්බන්ධකය පමණක් එකතු කරන්න​

en: Open Files
si: ගොනු විවෘත කරන්න

en: Open _URL ...
si: _URL විවෘත කරන්න ...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
si: OpenGL වර්ණාවලි විශ්ලේශකය

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
si: PSF PSF1/PSF2 විකේතකය විවෘත කරන්න

en: Options
si: විකල්ප​

en: Options Menu
si: විකල්ප මෙනුව

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
si: මූලක කේතය සකසනු ලැබුවේ⏎
    රැල්ෆ් අර්ට්සින්ගර් <ralf@skytale.net>⏎
    ⏎
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Output channels:
si: ප්‍රතිදාන නාලිකා:

en: Output file format:
si: ප්‍රතිදාන ගොනු ආකෘතිය:

en: Overlap:
si: අතිච්ඡාදන:

en: Override device:
si: ප්‍රතික්ෂේපිත ආම්පන්නය:

en: Oversample
si: අධික සාම්පල

en: PCM device:
si: PCM ආම්පන්නය:

en: PLS Playlists
si: PLS ධාවන ලැයිස්තුව​

en: P_laylist
si: ධා_වන ලැයිස්තුව​

en: Paste
si: අලවන්න

en: Path:
si: පථය:

en: Paus_e
si: විරාම_ය​

en: Pause
si: විරාමය

en: Pause Off
si: විරාමය ක්‍රියාවිරහිතයි

en: Pause On
si: විරාමය ක්‍රියාත්මකයි

en: Pause/Resume
si: නැවතීම/නැවත ඇරඹීම

en: Placement
si: ස්ථාපනය

en: Play
si: ධාවනය කරන්න

en: Play Amiga MODs
si: Amiga MODs ධාවනය කරන්න

en: Playback
si: පිළිවැයීම

en: Playback Start
si: පිළිවැයීම ආරම්භ කිරීම​

en: Playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුව​

en: Playlist (optional)
si: ධාවනය වන ගොනුව (අමතර​)

en: Playlist Manager
si: 	ධාවන ලැයිස්තු කළමනාකරු

en: Playlist _Manager ...
si: ධාවන ලැයිස්තු_කළමනාකාරකය​ ...

en: Playlist mode.
si: ධාවන ලැස්තු ප්‍රකාරය.

en: Please wait ...
si: කරුණාකර රැඳී සිටින්න ...

en: Polyphase (best)
si: බහු අදියර (ප්‍රශස්ත)

en: Pop
si: ජනප‍්‍රිය

en: Port:
si: තොට:

en: Position
si: පිහිටීම​

en: Pre_vious
si: ක_ලින්

en: Preamp
si: පූර්ව වර්ධකය

en: Presets:
si: පෙර සකසන ලද:

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
si: පෙළ ක්ෂේත්‍රය ඇතුලත යතුරු එකතුව ඔබන්න.
    ඔබට මූසික බොත්තමද බැඳීය හැක.

en: Previous
si: පෙර

en: Previous track
si: පෙර ඛණ්ඩය

en: PulseAudio Output
si: ශ්‍රව්‍ය ස්පන්ද ප්‍රතිදානය

en: Quality
si: ප්‍රශස්තතාව

en: Quality:
si: ප්‍රශස්තතාව:

en: Queue position
si: පේලියෙහි පිහිටන ස්ථානය​

en: Quick
si: කඩිනම්

en: Quiet after:
si: පසු නිහඬවන්න:​

en: R_everse Order
si: අග_සිට මුලට​

en: Raise player window(s)
si: ධාවක කවුළු(ව) පෙන්වන්න

en: Randomize List
si: සසම්භාවී ධාවන ලැයිස්තුව

en: Rap
si: තට්ටු කරනවා

en: Rate:
si: අනුපාතය:

en: Read speed:
si: වේගයෙන් කියවන්න:

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
si: සත්‍ය විනිවිද පෙනීම​ (X සංයුක්ත Ext. අවශ්‍යයයි)

en: Reconnect to LIRC server
si: සේවාදායකයට ප්‍රතිසම්බන්ධ කරන්න

en: Rectangle
si: ඍජුකෝණාශ්‍රය

en: Reggae
si: රෙගේයී සංගීතය

en: Relative X offset:
si: සාපේක්ෂ X අනුලම්බය:

en: Relative Y offset:
si: සාපේක්ෂ Y අනුලම්බය:

en: Reminder
si: මතක් කිරීම​

en: Remove All
si: සියල්ල ඉවත් කරන්න

en: Remove Duplicates
si: ද්විකරණ ඉවත් කරන්න

en: Remove Selected
si: තෝරාගත් ඒවා ඉවත් කරන්න

en: Remove Unavailable Files
si: අනුපයෝජ්‍ය ගොනු ඉවත් කරන්න

en: Remove Unselected
si: තෝරානොගත් ඒවා ඉවත් කරන්න

en: Remove _Duplicates
si: අනුපිටපත්_ඉවත් කිරීම

en: Remove _Unavailable Files
si: අනුපයෝජ්‍ය_ගොනු ඉවත් කරන්න

en: Render Style
si: විදැහුම් අන්දම

en: Repeat
si: නැවත  කරන්න

en: Repeat count:
si: නැවත ගණන් කිරීම

en: Repeat point A set.
si: පුනරාවර්ථන ස්ථානය A කුලකය.

en: Repeat point B set.
si: පුනරාවර්ථන ස්ථානය B කුලකය.

en: Repeat points cleared.
si: පුනරාවර්ථන ස්ථාන හිස් කරන ලදී.

en: Reverse List
si: ලැස්තුවේ  ආපස්සට යන්න

en: Rock
si: පැද්දෙනවා

en: Rounded Rectangle
si: වටකුරු කොන් සහිත​ ඍජුකෝණාශ්‍රය

en: SDL Output
si: SDL ප්‍රතිදානය

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
si: Audacious සඳහා වන SDL ප්‍රතිදාන​ පේනු මෘදුකාංගය
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2010 ජෝන් ලින්ඩ්ග්‍රෙන්

en: S_huffle
si: ක_ළවම් කිරීම​

en: Sample Rate Converter
si: නියැදි අනුපාත පරිවර්තකය

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
si: ඔඩෙෂස් සඳහා නියැදි අනුපාත පරිවර්තකය 
    ප්‍රකාශන හිමිකම 2010-2012 ජෝන් ලින්දඩ්ග්රෙන්

en: Saturday
si: සෙනසුරාදා

en: Save into original directory
si: මූලික නාමාවලියට සුරකින්න​

en: Save volume between sessions.
si: සැසි අතර ශබ්දය සුරකින්න.

en: Scope
si: විෂය පථය

en: Scrobbler 2.0
si: ස්ක්රෝබ්ලර් 2.0

en: Scroll song title in both directions
si: ගීත තේමාව දෙපසට චලනය කරන්න

en: Search Tool
si: සෙවීමේ මෙවලම

en: Search and Select
si: සොයන්න සහ තෝරන්න

en: Search entries in active playlist
si: සක්‍රිය ධාවන ලැයිස්තුවේ  පිවිසුම් සොයන්න

en: Search library
si: පුස්තකාලය සොයන්න

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
si: සොයනවා %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
si: සියල්ල තෝරන්න

en: Select None
si: කිසිවක් තෝරානොගන්න

en: Select _All
si: සියල්ල_තෝරන්න

en: Select a playlist
si: ධාවන ලැයිස්තුවක්​ තෝරන්න

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
si: ධාවන ලැයිස්තුවේ  පිවිසුම්, ක්ෂේත්‍ර එකක් හෝ වැඩි ගණනක් ගොනු කිරිමනේ තෝරන්න. ක්ෂේත්‍ර විධිමත් ප්‍රකාශන වාග් රීති, අකුරු තටු-සංවේදී නැති භාවිතා කරයි. ඔබට  විධිමත් ප්‍රකාශන වාග් රීති ක්‍රියාත්මක වන ආකාරය පිළිබඳ අවබෝධයක් නැති නම්, ඔබ සොයන වචන කොටස ඇතුල් කරන්න.

en: Select main player window font:
si: කවුළු ෆොන්ටයේ ප්‍රධාන ධාවකය තෝරන්න:

en: Select playlist font:
si: ධාවන ලැස්තු ෆොන්ටය තෝරන්න:

en: Server:
si: සේවාදායකය:

en: Set Repeat Point _A
si: නැවත සිදුවන ස්ථාන_A පිහිටුවන්න

en: Set Repeat Point _B
si: නැවත සිදුවන ස්ථාන_B පිහිටුවන්න

en: Settings
si: සිටුවම්

en: Shadow
si: සෙවනැල්ල​

en: Show
si: පෙන්නන්න

en: Show Equalizer
si:  ඉකුවලිසරය  පෙන්වන්න

en: Show I_nfo Bar
si: තොරතුරු තී_රුව පෙන්වන්න​

en: Show Info Bar Vis_ualization
si: තොරතුරු තීරුවේ දෘෂ්ටි කල්පනය පෙන්වන්න

en: Show On-Screen-Display
si: තිරය මත සංදර්ශනය කර පෙන්වන්න

en: Show Playlist Editor
si: ධාවන ලැස්තු සකසනය පෙන්වන්න

en: Show _Menu Bar
si: _මෙනු තීරුව පෙන්වන්න​

en: Show _Remaining Time
si: ඉතුරුවී ඇති කාලය පෙන්වන්න.

en: Show _Status Bar
si: තත්ව _තීරුව පෙන්වන්න​

en: Show playback controls
si: යළි ධාවන පාලන යතුරු පෙන්නන්න

en: Shuffle
si: කලවම් කරන්න

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
si: Sine tone ජනකය​ Håvard Kvålen විසින් <havardk@xmms.org>
    වෙනස් කරන ලද්දේ Daniel J. Peng විසින් <danielpeng@bigfoot.com>
    
    භාවිතා කිරීම සඳහා, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone

en: Single mode.
si: තනි ප්‍රකාරය.

en: Size (bytes)
si: ප්‍රමාණය (බයිට්ස්)

en: Skip/repeat samples
si: නියැදි මගහැරීම/නැවත කිරීම

en: Slow
si: මන්දගාමි

en: Slowest
si: මන්දගාමිම

en: Smooth
si: මෘදු

en: Sndfile Plugin
si: Snd ගොනු පේනු මෘදුකාංගය

en: SoX Resampler
si: Sox නැවත සාම්පල කිරීම

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
si: Audacious සඳහා වන SoX Resampler ​පේනු මෘදුකාංගය
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2013 Michał Lipski
    
    නියැදි අනුපාත පරිවර්තන පේනු මෘදුකාංගය මත පදනම් වී ඇත​:
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2010-2012 John Lindgren

en: Song Change
si: ගීත වෙනස්කිරීම

en: Song Info
si: ගීත තොරතුරු

en: Song _Info ...
si: ගීත_තොරතුරු ...

en: Sort List
si: ලැයිස්තුව අනුපිළිවලට සකසන්න

en: Sort Selected
si: තෝරාගත් අනුපිළිවලට

en: Spectrum Analyzer
si: වර්ණාවලි විශ්ලේශකය

en: Speed and Pitch
si: වේගය සහ ස්වරමානය

en: Spline (good)
si: හිර ඇලිය (යහපත්)

en: Start at
si: ආරම්භ කරන්න​

en: Status Icon
si: තත්ව නිරූපකය

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
si: තත්ත්ව සුරුවම් පේනු මෘදුකාංගයක්
    
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    ප්‍රකාශන අයිතිය 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    මෙම පේනු මෘදුකාංගය තත්ත්ව සුරුවමක් සපයනු ලබයි,  කවුළු කළමනාකාරකයෙහි පද්ධති ට්‍රේ කොටසේ රඳවා තැබෙන ලෙස.

en: Stereo
si: ත‍්‍ර‍්‍රිමාණ

en: Stop
si: නැවතීම

en: Stop A_fter This Song
si: මෙම ගීතයෙන් පසු නවත්තන්න

en: Stopped
si: නැවතුන

en: Stopping after song.
si: ගීතයකින් පසු නැවතීම.

en: Strictly enforce minimum bitrate
si: අවම බිට් රේටය සඳහා තදින් බලකරන්න​

en: Sunday
si: ඉරිදා

en: Surround
si: සිසාළ

en: Tact Generator
si: ටැක්ට් ජනකය

en: Tact generator: %d bpm
si: ටැක්ට් ජනකය: %d මිනිත්තුවට බයිට්ස්

en: Tact generator: %d bpm %d/%d
si: ටැක්ට් ජනකය: %d මිනිත්තුවට බයිට්ස්  %d/%d

en: Tags
si: සම්බන්ධක

en: Test
si: පරික්‍ෂා කිරීම​

en: Text
si: පෙළ​

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
si: Scrobbler පේනු මෘදුකාංගය ඇරභිය නොහැකිය.⏎
    සමහරවිට ඔබගේ පිහිටැවුමෙහි ගැටලුවක් ඇත.

en: This is your wakeup call.
si: මේ ඔබගේ සිහි කැඳවීමේ ඇමතුමයි.

en: Thursday
si: බ්‍රහස්පතින්දා

en: Time
si: වෙලාව​

en: Time Div:
si: කාලය​ බෙදීම​:

en: Timing (ms)
si: කාල නියමය (මිලි තප්පර​)

en: Title
si: මාතෘකාව

en: Title Change
si: මාතෘකාව වෙනස්කිරීම

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
si: ඔඩෙෂස් තුලට ඔබගේ ගීත පුස්තකාලය ආයාත කිරීමට, ෆෝල්ඩරයක් තෝරා "නැවුම් කරන්න" නිරූපකය ඔබන්න.

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
si: සදහටම නැවත නැවත කිරීමට, නැවත වරක් ගණන් කිරීම -1 හි පිහිටුවන්න.

en: Toggle player window(s)
si: ධාවක කවුළු(ව) පුරුක් කරන්න

en: Toggle repeat
si: නැවත කිරීම ටොගල් කරන්න

en: Toggle shuffle
si: කළවම් කිරිම ටොගල් කරන්න

en: Toggle stop after current
si: පවතින ගීතයෙන් පසු නැවතීම ටොගල් කරන්න

en: Tone Generator
si: ස්වර ජනකය

en: Tone Generator:
si: ස්වර ජනකය:

en: Track
si: ඛණ්ඩය

en: Track %d is a data track.
si: ඛණ්ඩ %d දත්ත ඛණ්ඩයකි.

en: Track %d not found.
si: ඛණ්ඩය %d සොයාගත නොහැක.

en: Transparency
si: විනිවිද පෙනීම

en: Treble:
si: උච්චස්වනය:

en: Trigger
si: ක්‍රියාරම්භකය

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
si: ධාවන ලැයිස්තු අයිතමයක් ක්‍රියාත්මක වනවිට OSD කියාත්මක කිරීම​

en: Triggers OSD when playback is paused.
si: පිළිවැයීම් විරාමයේදී OSD ක්‍රියාත්මක කිරීම​

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
si: පිළිවැයීම් විරාමය අවසානයේදී OSD ක්‍රියාත්මක කිරීම​

en: Tuesday
si: අඟහරුවාදා

en: Type:
si: වර්ගය​:

en: Unable to fetch %s
si: කැඳවාගෙන යා නොහැක​ %s

en: Unable to parse %s
si: parse කළ නොහැක​ %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
si: සංරක්ෂණය නොකරන ලද Winamp 2.x මතුපිට

en: Undock
si: ඈඳීම​ අවලංගු කරන්න​

en: Unsupported disk type.
si: සහාය නොමැති තැටි වර්ගයකි.

en: Use CD-Text
si: භාවිතා කරන්න CD-පෙළ

en: Use CDDB
si: භාවිතා කරන්න CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
si: CDDBP වෙනුවට HTTP භාවිතා කරන්න​

en: Use alternate device:
si: විකල්ප අම්පන්නයක් භාවිතා කරන්න:

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
si: බිට්මැප් ෆොන්ට භාවිතා කරන්න (ASCII පමණක් සහය වන )

en: Use rate mappings
si: අනුපාතය සිතියම්කරණය භාවිතා කරන්න​

en: VBR quality level:
si: VBR ප්‍රශස්තතා මට්ටම​:

en: VTX Decoder
si: VTX විකේතකය

en: Very High
si: අති- උච්ච

en: View
si: දක්වන්න

en: Visualization
si: දෘෂ්ටි කල්පනය

en: Voice Removal
si: කටහඬ ඉවත් කිරීම​

en: Volume
si: ශබ්ද මට්ටම​

en: Volume _Down
si: ශබ්ද මට්ටම​ _අඩු කරන්න

en: Volume _Up
si: ශබ්ද මට්ටම​ _වැඩි කරන්න

en: Volume down
si: ශබ්ද මට්ටම​ අඩු කරන්න

en: Volume up
si: ශබ්ද මට්ටම​ වැඩි කරන්න

en: Volume:
si: ශබ්ද මට්ටම​ :

en: Volume: %d%%
si: ශබ්ද මට්ටම​ : %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
si: Vortex ගොනු හැඩතල ධාවකය​ Sashnov Alexander විසින්<sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll Roman Sherbakov විසින් <v_soft@microfor.ru>
    Audacious පේනු මෘදුකාංගය Pavel Vymetalek විසින් <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
si: ප්‍රතිසම්බන්ධ වීමට පෙර මදක් සිටින්න:

en: WavPack Decoder
si: WavPack විකේතකය

en: Wednesday
si: බදාදා

en: What do these options mean?
si: මොනවාද මේ විකල්පයන්ගෙන් අදහස් වන්නේ?

en: Winamp Classic Interface
si: Winamp සම්භාව්‍ය අතුරු මුහුණත

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
si: XML හුවමාරු කළ හැකි ධාවන ලැයිස්තුව​ (XSPF)

en: Year
si: වර්ෂය

en: Your reminder for today is...
si: ඔබගේ අද දවසේ මතක් කිරීම වන්නේ...

en: _Add Files ...
si: _ගොනු එකතු කරන්න ...

en: _Add to Playlist
si: _ධාවන ලැයිස්තුව​ට එකතු කරන්න

en: _Cancel
si: _අවලංගු කරන්න​

en: _Clear Repeat Points
si: නැවත සිදුවන ස්ථාන හිස්කරන්න

en: _Close
si: _වසන්න​

en: _Copy
si: _පිටපත් කරන්න​

en: _Create Playlist
si: _ධාවන ලැයිස්තුව​ තනන්න

en: _Export ...
si: _නිර්යාත කරන්න ...

en: _File
si: _ගොනුව​

en: _Import ...
si: _ආයාත කරන්න​ ...

en: _Jump to Song ...
si: _මගහැර ගීතයට පිවිසෙන්න ...

en: _New
si: _නව​

en: _Next
si: _ඊළඟ​

en: _Open Files ...
si: _ගොනු විවෘත කරන්න ...

en: _Output
si: _ප්‍රතිදාන​

en: _Paste
si: _අලවන්න​

en: _Play
si: _ධාවනය කරන්න​

en: _Playback
si: _පිළිවැයුම​

en: _Queue Manager ...
si: _පෙළගැස්ම කළමනාකරණය ...

en: _Queue/Unqueue
si: _පෙළගස්වන්න​/පෙළගැස්ම අවලංගු කරන්න​

en: _Quit
si: _පිටවෙන්න​

en: _Random Order
si: _සසම්භාවී පිළිවෙල​

en: _Refresh
si: _නැවුම් කරන්න​

en: _Rename ...
si: _නැවත නම් කිරීම​ ...

en: _Repeat
si: _නැවත​ ධාවනය​

en: _Services
si: _සේවා

en: _Sort
si: _අනුපිළිවෙලට සකසන්න​

en: _Stop
si: _නවත්වන්න​

en: _View
si: _දසුන​

en: all monitors
si: සියලුම මොනිටර​

en: enable
si: සක්‍රීය​

en: h
si: පැ

en: hours
si: පැය​

en: lossless
si: හානි වී නොමැති

en: lossy
si: හානිමත්

en: lossy (hybrid)
si: හානිමත් (දෙමුහුන්)

en: minutes
si: මිනිත්තු

en: monitor %i
si: මොනිටර​ය​ %i

en: mono
si:  තනි

en: ms
si: මාත සංවේද්‍යතාව

en: seconds
si: තප්පර​

en: sequenced
si: අනුපිළිවෙළ

en: stereo
si: ත්‍රිමාන

en: variable
si: විචල්‍යය
