kdelibs4 - en to si translation catalogue (178 entries)

en: &Add
si: එක් කරන්න (&A)

en: &Add to Custom Colors
si: රිසිකළ වර්‍ණ තුළට එක් කරන්න

en: &Deselect All
si: සියළු තේරීම් අවලංගු (&D)

en: &Details
si: විස්තර (&D)

en: &Minimize
si: හකුලන්න &M

en: &Remove
si: ඉවත් කරන්න (&R)

en: &Restore
si: යළි පිහිටුවීම (&R)

en: &Select All
si: සියල්ල තෝරන්න (&S)

en: &Try
si: වෑයම (&T)

en: 'ai_family' not supported
si: 'ai_family' සහාය නොදක්වයි

en: 'ai_socktype' not supported
si: 'ai_socktype' සහාය නැත

en: -default-
si: -පෙරනිමිය-

en: -unnamed-
si: -නිර්නාමික-

[ctx: 1: the i18n'ed system error code, from errno]
en: system error: %1
si: පද්ධති දෝෂය: %1

en: <qt>Are you sure you want to quit <b>%1</b>?</qt>
si: <qt>ඔබට <b>%1</b> වෙතින් ඉවත් වීමට අවශ්‍යම ද?</qt>

[ctx: @info:shell %1 is cmdoption name]
en: '%1' missing.
si: '%1' දක්නට නැත.

[ctx: @item Calendar system]
en: Hebrew
si: හෙබ්රුව්

[ctx: @item Calendar system]
en: Invalid Calendar Type
si: සාවද්‍ය දිනදර්ශන වර්‍ගයක්

[ctx: @item license]
en: Artistic License
si: කලාත්මක බලපත්‍රය

[ctx: @item license]
en: BSD License
si: BSD බලපත්‍රය

[ctx: @item license]
en: Custom
si: රිසිකළ

[ctx: @item license]
en: GNU General Public License Version 2
si: GNU සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍ර 2 වන වෙළුම

[ctx: @item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
si: GNU අවම සාමාන්‍ය පොදු බලපත්‍ර 2 වන වෙළුම

[ctx: @item license]
en: Not specified
si: විශේෂිතව නොදැක්වු

[ctx: @item license]
en: Q Public License
si: Q පොදු බලපත්‍රය

[ctx: @item license (short name)]
en: Artistic License
si: නිර්මාණ බලපත්‍රය

[ctx: @item license (short name)]
en: BSD License
si: BSD බලපත්‍රය

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days]
en: %1 days
si: දින %1

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours]
en: %1 hours
si: පැය %1

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes]
en: %1 minutes
si: මිනිත්තු %1

[ctx: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds]
en: %1 seconds
si: තත්පර %1

[ctx: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
si: %1 සහ %2

[ctx: @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
si: %1 සහ %2

[ctx: @item:intext minutes and seconds. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem]
en: %1 and %2
si: %1 සහ %2

[ctx: @label]
en: Change...
si: වෙනස් කරන්න...

[ctx: @title:window]
en: Print
si: මුද්‍රණය

en: A dialog box for setting preferences for debug output
si: දෝශ නිරාකරණ ප්‍රතිදානයේ අභිප්‍රේත සැකසීම සඳහා වන සංවාද කොටුව

en: Abort on fatal errors
si: දරුණු දෝශ වලදී වසාදමන්න

en: Add...
si: එක් කරන්න...

[ctx: After Noon KLocale::NarrowName]
en: P
si: ප.ව.

[ctx: After Noon KLocale::ShortName]
en: PM
si: ප.ව.

en: All Supported Files
si: සහාය දක්වන සියලු ගොනු

en: Alpha:
si: ඇල්ෆා:

en: Blue:
si: නිල්:

en: Causes the application to install a private color
    map on an 8-bit display
si: වැඩසටහනට 8-bit දර්ශකයක් මත පුද්ගලික වර්ණ සිතියමක් ස්ථාපනය කිරීමට සලස්වයි

en: Confirm Quit From System Tray
si: පද්ධති තැටියෙන් ඉවත් වීම ස්තිර කරන්න

en: Could not load print preview part
si: මුද්‍රණ පෙර දැක්ම කොටස ප්‍රවේශනය කිරීමට නොහැකි විය

en: Debug Settings
si: දෝශ නිරාකරණ සැකසුම්

en: Default color
si: පෙරනිමි වර්‍ණය

[ctx: Define an area in the time zone, like a town area]
en: Area
si: පලාත

en: Disable all debug output
si: සියළු දෝශ නිරාකරන ප්‍රතිදාන අක්‍රීය කරන්න

en: Disable crash handler, to get core dumps
si: අනතුරු හසුරුවනය අක්‍රිය කරයි, dumps හි හරය ලබා ගැනීමට

en: Do not run in the background.
si: පසුබිමේ ක්‍රියාත්මක නොකරන්න

en: Error
si: දෝශයක්

en: Fatal Error
si: දරුණු දෝශයක්

en: File
si: ගොනුව

en: Filename:
si: ගොනු නාමය:

en: Get help...
si: උදව් ගන්න...

en: Green:
si: කොල:

en: Hue:
si: පැහැය:

en: Information
si: තොරතුරු

en: Internally added if launched from Finder
si: සොයන්නාගෙන් දියත් කළොත් අභ්‍යන්තරව එක් කරනු ලබයි

en: KDE Application
si: KDE යෙදුම්

en: KDE Test Program
si: KDE පරීක්‍ෂණ වැඩසටහන

en: Library "%1" not found
si: "%1" පුස්තකාලය හමුවුයේ නැත

en: Limits the number of colors allocated in the color
    cube on an 8-bit display, if the application is
    using the QApplication::ManyColor color
    specification
si: 8-bit දර්ශකයක වර්ණ ඝනකයට පවරා ඇති වර්ණ සංඛ්‍යාව සීමා කරයි,

en: Maintainer
si: පරිපාලක

en: Message Box
si: පණිවුඩ කොටුව

en: Minimize
si: හකුලන්න

en: Move &Down
si: පහළට (&D)

en: Move &Up
si: ඉහළට (&U)

en: Name:
si: නම:

en: Named Colors
si: නාමික වර්‍ණ

en: None
si: නොමැත

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Output to:
si: ප්‍රතිදානය වෙත:

en: Print Preview
si: මුද්‍රණ පූර්‍වදසුන

en: Red:
si: රතු:

en: Redo
si: යළි කරන්න

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Restore the application for the given 'sessionId'
si: දී ඇති 'සැසි අංකය' සඳහා වැඩසටහන නැවත පිහිටුවන්න

en: Save As
si: සුරකින අයුර

en: Select Color
si: වර්‍ණය තෝරන්න

en: Select Font
si: අක්‍ෂර තෝරන්න

en: Shell
si: ශෙල්

en: Show Hidden Folders
si: සැඟවුණු බහලුම් දර්ෂණය කරන්න

en: Show the fully-fledged dialog instead of the default list dialog
si: පෙරනිමි ලැයිස්තු සංවාදය වෙනුවට සම්පූර්ණ සවාදයක් පෙන්වන්න

[ctx: Socket error code AddressInUse]
en: address already in use
si: ලිපිනය දැනටමත් ඇත

[ctx: Socket error code AlreadyBound]
en: socket is already bound
si: සොකට් එක දැනටමත් සීමා වී ඇත

[ctx: Socket error code AlreadyCreated]
en: socket is already created
si: සොකට් එක දැනටමත් නිර්මාණය වී ඇත

[ctx: Socket error code ConnectionRefused]
en: connection actively refused
si: සම්බන්ධතාවය සක්‍රීයව ප්‍රතික්ෂේප විය

[ctx: Socket error code ConnectionTimedOut]
en: connection timed out
si: සම්බන්ධතාවය කල් ඉකුත්විය

[ctx: Socket error code InProgress]
en: operation is already in progress
si: මෙහෙයුම ක්‍රියාත්මක වෙමින් පවති

[ctx: Socket error code LookupFailure]
en: name lookup has failed
si: නාම විමසුම අසමත් වී ඇත

[ctx: Socket error code NetFailure]
en: network failure occurred
si: ජාල බිදවැතුමක් සිදු විය

[ctx: Socket error code NoError]
en: no error
si: දෝෂයක් නැත

[ctx: Socket error code NotBound]
en: socket is not bound
si: සොකට් එක සීමා වී නැත

[ctx: Socket error code NotCreated]
en: socket has not been created
si: සොකට් එක සීමා වී නැත

[ctx: Socket error code NotSupported]
en: operation is not supported
si: මෙහෙයුම සහාය නොදක්වයි

[ctx: Socket error code RemotelyDisconnected]
en: remote host closed connection
si: දුරස්ථ ධාරකය සබධතාවය වසාදමන ලදි

[ctx: Socket error code Timeout]
en: timed operation timed out
si: කාලය සීමාවූ මෙහෙයුමේ කාලය අවසන් විය

[ctx: Socket error code UnknownError]
en: an unknown/unexpected error has happened
si: නොදන්නා/බලාපොරොත්තු නොවු දෝෂයක් හට ගැණින

[ctx: Socket error code WouldBlock]
en: operation would block
si: මෙහෙයුම අවහිර වනු ඇත

en: Syslog
si: පද්ධති වාර්‍ථා

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
si: යෙදුම මඟින් විවෘත කළ ගොනු/URL භාවිතයෙන් පසු මකනු ලැබේ

en: The style '%1' was not found
si: '%1' රටාව හමුවුයේ නැත

[ctx: This is the V of HSV]
en: Value:
si: අගය:

[ctx: Time zone]
en: Region
si: ප්‍රදේශය

en: Timed out trying to connect to remote host
si: දුර්ස්ථ ධාරකයට සම්බන්ධවීමට උත්සහ කිරීමේදී කාලය ඉක්මවිය

en: Today
si: අද

en: Turn area off
si: ප්‍රදේශය සක්‍රීය කරන්න

en: Turn area on
si: ප්‍රදේශය සක්‍රීය කරන්න

en: Undo
si: අවලංගු

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Use 'caption' as name in the titlebar
si: තේමා තීරුවේ නම ලෙස 'තේමාව' භාවිතා කරන්න

en: Use 'icon' as the application icon
si: යෙදුම් අයිකනය ලෙස 'අයිකනය' භාවිත කරන්න

en: Use alternative configuration file
si: වෛකල්පික මානකරණ ගොනුව භාවිත කරන්න

en: Use the X-server display 'displayname'
si: X-server display 'displayname' භාවිත කරන්න

en: Waits for a WM_NET compatible windowmanager
si: WM_NET අනුකූල කවුළු කළමණාකරු සඳහා රැදෙමින්

en: Warning
si: අවවාදය

en: Yesterday
si: ඊයේ

en: You do not have permission to create that folder.
si: එම බහලුම නිර්මාණය කිරීම සඳහා ඔබට අවසර නැත

en: address family for nodename not supported
si: nodename සඳහා ලිපින කුලුය සහාය නොදක්වයි

en: applies the Qt stylesheet to the application widgets
si: Qt මෝස්තර පත්‍රය වැඩසටහන් විජට් වලට යොදයි

en: defines the application font
si: යෙදුම් අක්‍ෂර දක්වන්න කරන්න

[ctx: digit set]
en: Arabic
si: අරාබී

[ctx: digit set]
en: Arabic-Indic
si: අරාබී-ඉංදීය

[ctx: digit set]
en: Bengali
si: බෙන්ගාලී

[ctx: digit set]
en: Devanagari
si: දෙවනගිරි

[ctx: digit set]
en: Eastern Arabic-Indic
si: නැගෙනහිර අරාඹී-ඉංදියානු

[ctx: digit set]
en: Gujarati
si: ගුජරාති

[ctx: digit set]
en: Gurmukhi
si: ගුරුමුකී

[ctx: digit set]
en: Kannada
si: කන්නඩා

[ctx: digit set]
en: Khmer
si: ක්මර්

[ctx: digit set]
en: Malayalam
si: මලයාලම්

[ctx: digit set]
en: Oriya
si: ඔරියා

[ctx: digit set]
en: Tamil
si: දමිළ

[ctx: digit set]
en: Telugu
si: තෙලිගු

en: disable XIM
si: XIM අක්‍රීය කරන්න

en: forces the application to use a TrueColor visual on
    an 8-bit display
si: වැඩසටහනට 8-bit දර්ශකයක් මත සත්‍ය වර්ණ දෘෂ්ටියක් භාවිතා කිරීමට බලපෑම් කරයි

en: invalid flags
si: සාවද්‍ය සංකේතය

en: invalid value for 'ai_flags'
si: 'ai_flags' සඳහා සාවද්‍ය අඟය

en: memory allocation failure
si: මතකය වෙන් කිරීමේ බිදවැටිනි

en: mirrors the whole layout of widgets
si: සම්පූර්ණ විජට් පිරිසැලසුම දර්පණයකින් මෙන් පෙන්වයි

en: modified
si: වෙනස් කළ

en: name or service not known
si: නම හෝ සේවාව නොදනි

en: no address associated with nodename
si: නොඩ් නාමය සමඟ ලිපිනය බැදි නැත

en: no error
si: දෝෂයක් නැත

en: non-recoverable failure in name resolution
si: නාම විසදීමේදි (name resolution) යතාතත්වයට පත් කළ නොහැකි බිදවැටුමක්

[ctx: palette name]
en: * Custom Colors *
si: * රිසිකළ වර්‍ණ *

[ctx: palette name]
en: * Recent Colors *
si: * මෑතකදි භාවිතාවු වර්‍ණ *

[ctx: palette name]
en: Oxygen Colors
si: අම්ලකර වර්‍ණ

[ctx: palette name]
en: Rainbow Colors
si: දේදුනු වර්‍ණ

[ctx: palette name]
en: Royal Colors
si: රාජකීය වර්‍ණ

[ctx: palette name]
en: Web Colors
si: වෙබ් වර්‍ණ

en: pm
si: ප.ව

[ctx: replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a></p>
si: <p>ලොව වටා සිටින පරිවර්තන කණ්ඩායම් ස්තුති වන්නට KDE විවිධ භාෂාවන්ට පරිවර්තනය කර ඇත.</p><p>KDE ජාත්‍යන්තරීකරණය පිළිබඳ බොහෝ තොරතුරු සඳහා <a href="http://l10n.kde.org">http://l10n.kde.org</a> වෙතට පිවිසෙන්න</p>

en: request was canceled
si: ඉල්ලීම අහෝසි කරන ලදි

en: requested family not supported
si: ඉල්ලාසිටි කුලය සහාය නොදක්වයි

en: requested family not supported for this host name
si: මෙම ධාරක නාමය සඳහා ඉල්ලාසිටි කුලය සහාය නොදක්වයි

en: requested service not supported for this socket type
si: මෙම සොකට් වර්‍ගය සඳහා ඉල්ලා සිටි සේවාව සහය නොදැක් වීය

en: requested socket type not supported
si: ඉල්ලා සිටි සොකට් වර්‍ගය සහය නොදැක් වීය

en: running under a debugger can cause an implicit
    -nograb, use -dograb to override
si: නොදොස්කරණයක් යටතේ ධාවනය කිරීම නිසැකවම -nograb සිදු කරනු ඇත. ප්‍රතික්ෂේප කිරීමට -dograb භාවිතා කරන්න

en: servname not supported for ai_socktype
si: servname, ai_socktype සඳහා සහාය නොදක්වයි

en: set XIM server
si: XIM සේවාදායකය සකසන්න

en: sets XIM (X Input Method) input style. Possible
    values are onthespot, overthespot, offthespot and
    root
si: XIM (X Input Method) ප්‍රදාන ආකාරය සකසයි. යෙදිය හැකි අගයන්  onthespot, overthespot, offthespot සහ root වේ.

en: sets the application GUI style
si: යෙදුම් පරිශීලක දර්ශණ මුහුණත සකසයි

en: sets the application name
si: පෙරනිමි යෙදුම් නාමය සකසයි

en: sets the application title (caption)
si: යෙදුම් සිරස්තලය සකසයි (ශ්‍රීර්ෂ)

en: sets the default background color and an
    application palette (light and dark shades are
    calculated)
si: පෙරනිමි පසුබිම් වර්ණය සහ වැඩසටහන් පලත්තක් පිහිටුවයි (එළිය සහ අඳුරු සෙවණැලි ගණනය කරන ලද)

en: sets the default button color
si: පෙරනිමි බොත්තම් වර්‍ණය සකසයි

en: sets the default foreground color
si: පෙරබිම් පෙරනිමි වර්‍ණය සකසයි

en: switches to synchronous mode for debugging
si: දෝෂහරණය සඳහා සමාකාලීක ආකාරයට මාරූ වීම

en: system error
si: පද්ධති දෝෂය

en: tells Qt to never grab the mouse or the keyboard
si: කිසිවිට මූසිකය හෝ යතුරු පුවරුව ඩැහැ නොගන්නා ලෙස Qt ට කියයි

en: temporary failure in name resolution
si: නාම විසදීමේදි (name resolution) තාවකාළික බිදවැටුමකි

[ctx: the 2nd argument is a list of name+address, one on each line]
en: %1 was written by
    %2
si: %1 ලියන ල්දේ
    %2

en: unknown error
si: නොදන්නා දෝෂය
