kfontinst - en to si translation catalogue (383 entries)

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
si: %1හී <b>%2</b> අකුරු අඩංගු වේ, ඒවා දැනටමත් ඔබේ පද්ධතියේ ස්ථාපනය කර ඇත.

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
si[0]: අමතර අකුරු පිටපත් %1 ක් හමුවිය.
si[1]: අමතර අකුරු පිටපත් %1 ක් හමුවිය.

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
si: %1 බිට්මැප් අකුරකි, මේවා ඔබේ පද්ධතියේ අක්‍රීය කර ඇත

en: %1 is not a font.
si: %1 යනු අකුරක් නොවේ.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
si[0]: %2 [1 පික්සල]
si[1]: %2 [%1 පික්සල]

en: &Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් තීරුව (&M)

en: 1 Font | %1 Fonts
si[0]: අකුරු %1 ක්
si[1]: අකුරු %1 ක්

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
si: <h1>අකුරු ස්ථාපකය</h1><p> මෙම මොඩියුලය ඔබට සත්‍ය වර්‍ග, වර්‍ග1 හා බිට්මැප අකුරු ස්ථාපනයට ඉඩදේ.</p><p>ඔබට Konqueror භාවිතයෙන්ද අකුරු ස්ථාපනය කල හැක: Konqueror හි ස්ථාන තීරුවේ fonts:/ ලෙස ලියූ විට එය ඔබේ ස්ථාපිත අකුරු පෙන්වයි. අකුරු ස්ථාපනය කිරීමට, සරලව එය සුදුසු බහාළුමට එනම් ඔබට පමණක් නම් -  "%1"  බහාළුමටද, පද්ධති ව්‍යාප්ත (සැමට භාවිත කල හැකි) අකුරු සඳහා "%2" ටද පිටපත් කරන්න.</p>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
si: <h1>අකුරු ස්ථාපකය</h1><p> මෙම මොඩියුලය ඔබට සත්‍ය වර්‍ග, වර්‍ග1 හා බිට්මැප අකුරු ස්ථාපනයට ඉඩදේ.</p><p>ඔබට Konqueror භාවිතයෙන්ද අකුරු ස්ථාපනය කල හැක: Konqueror හි ස්ථාන තීරුවේ fonts:/ ලෙස ලියූ විට එය ඔබේ ස්ථාපිත අකුරු පෙන්වයි . අකුරක් ස්ථාපනය කිරීමට, සරලව එය බහාළුමකට පිටපත් කරන්න.</p>

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
si: <h3>අහෝසි කරන්න?</h3><p>අහෝසි කිරීමට අවශ්‍ය බව විශ්වාසද?</p>

en: <h3>Error</h3>
si: <h3>දෝශය</h3>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
si: <h3>අවසන්විය</h3><p>ඕනෑම යෙදුමක සිදුකල වෙනස්කම් දැකීම සඳහා ඒවා නැවත ආරම්භ කල යුතුය.</p>

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
si: <h3>අකුරු කණ්ඩායම්</h3><p>මෙම ලැයිස්තුව ඔබේ පද්ධතියේ පවතින අකුරු කණ්ඩායම් පෙන්වයි. ප්‍රධාන අකුරු කණ්ඩායම් දෙකක් පවතී:<ul><li><b>සම්මත</b> යනු ගොනු කළමනාකරු විසින් යොදාගන්නා විශේෂ කණ්ඩායම් වේ.<ul>%1</ul></li> <li><b>රුචි</b> යනු ඔබ විසින් නිර්‍මාණය කල කණ්ඩායම් වේ. අකුරු කාණ්ඩයක් එයට එක් කිරීමට සරලව එය අකුරු ලැයිස්තුවට හා සුදුසු කණ්ඩායමට ඇද දමන්න. කණ්ඩායමකින් කාණ්ඩයක් ඉවත් කිරීමට, එම අකුරු "සියළු අකුරු" කණ්ඩායමට ඇද දමන්න.</li></ul></p>

en: <i>%1</i> already exists.
si: <i>%1</i> දැනටමත් පවතී.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
si: <i>%1</i> සතුව <b>%2</b>අකුරු පවතී, මේවා දැනටමත් ඔබේ පද්ධතියේ ස්ථාපනය කර ඇත.

en: <i>%1</i> does not exist.
si: <i>%1</i> නොපවතී

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
si: <i>%1</i> බිට්මැප් අකුරකි, මේවා ඔබේ පද්ධතියේ අක්‍රීය කර ඇත

en: <i>%1</i> is not a font.
si: <i>%1</i> අකුරක් නොවේ.

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
si: <li><i>සියළු අකුරු</i> ඔබේ පද්ධතියේ ඇති සියළු අකුරු "පද්ධති" හා "පුද්ගලික" යන දෙකම. </li><li><i>පද්ධති</i>සියළු පද්ධති-ව්‍යාප්ත ලෙස ස්ථාපිත අකුරු අඩංගු වේ (සියළු පරිශීලකයන්ට භාවිත කල හැකි).</li><li><i>පුද්ගලික</i> ඔබේ පුද්ගලික අකුරු දරයි.</li><li><i>වර්ග නොකළ</i> ඔබ විසින් "රුචි" කණ්ඩායමක නොදැමූ සියළු අකුරු මෙහි අඩංගු වේ.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
si: <li><i>සියළු අකුරු</i> හී ඔබේ පද්ධතියේ සියළු අකුරු අඩංගු වේ.</li><li><i>වර්ග නොකළ</i> ඔබ විසින් "රුචි" කණ්ඩායමක නොදැමූ සියළු අකුරු මෙහි අඩංගු වේ.</li>

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
si: <p>ඔබට '<b>%1</b>' </p>මැකීමට අවශ්‍ය ද<p>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
si[0]: <p>ඔබට ඇත්තෙන්ම '<b>%2</b>' සමූහයට අයත් මෙම අකුර අක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද?</p>
si[1]: <p>ඔබට '<b>%2</b>' කණ්ඩායමට අයත් මෙම ෆොන්ට %1 අක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
si: <p>ඔබට '<b>%2</b>' සමූහයේ අඩංගු </p><p>'<b>%1</b>' අක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද?, </p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
si: <p>ඔබට '<b>%1</b>' </p>අක්‍රීය කිරීමට අවශ්‍ය ද<p>?</p>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
si[0]: <p>ඔබට ඇත්තෙන්ම '<b>%2</b>' සමූහයට අයත් මෙම අකුර සක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද?</p>
si[1]: <p>ඔබට '<b>%2</b>' සමූහයට අයත් මෙම ෆොන්ට %1 සක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
si: <p>ඔබට '<b>%2</b>' සමූහයට අයත්</p><p>'<b>%1</b>', සක්‍රීය කිරීමට ඇවැසිද? </p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
si: <p>ඔබට '<b>%1</b>' </p>සක්‍රීය කිරීමට අවශ්‍ය ද<p>?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
si: <p>ඔබට '<b>%1</b>' ඉවත් කිරීමට ඇවැසිද?</p><p><i>මෙය කණ්ඩායම පමණක් ඉවත් කරයි , සත්‍ය අකුරු නොවේ.</i></p>

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
si: <p>මෙම ලැයිස්තුව ඔබ ස්ථාපනය කර ඇති අකුරු පෙන්වයි. අකුරු කණ්ඩායම් වශයෙන් සමූහ  ඇත,  ඒ අතර කොටු වරහන් ගණන කාණ්ඩයට අයත් රටා ගණන දක්වයි. උදා.</p><ul><li>වේලා [4]<ul> <li>සාමාන්‍ය</li><li>තද අකුරු</li><li>තද ඇල අකුරු</li><li>ඇල අකුරු</li></ul></li></ul>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
si: <qt><b>'%1'</b> නමින් දැනටමත් සමූහයක් ඇත.</qt>

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
si: ධාර්‍මශෝක ගොවියා නෞකාවෙදි කෛරාටික බ්‍රහ්මයා ඇබුල ලිහනු දැක මඤ්ඤං විය

en: Add Fonts
si: අකුරු එක් කරන්න

en: Add to "%1".
si:  "%1" වෙත එක් කිරිනි.

en: Administrator
si: පරිපාලක

en: Aegean Numbers
si: Aegean අංක

en: All
si: සියලු

en: All Characters
si: සියලු අක්‍ෂර

en: All Fonts
si: සියලු අකුරු

en: Alphabetic Presentation Forms
si: අකාරාදී සංදර්ශක ප්‍රකාර

en: Ancient Greek Musical Notation
si: පැරණි ග්‍රීක සංගීතමය සංකේත

en: Ancient Greek Numbers
si: පැරණි ග්‍රීක අංක

en: Arabic
si: අරාබි

en: Arabic Presentation Forms-A
si: අරාබි සංදර්ශක ප්‍රකාර-A

en: Arabic Presentation Forms-B
si: අරාබි සංදර්ශක ප්‍රකාර-B

en: Arabic Supplement
si: අරාබි පරිපූරකය

en: Are you sure you wish to delete:
si: ඔබට මැකීමට අවශ්‍ය බව ඔබට විශ්වාස ද:

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
si: ඔබට මැකීමට අවශ්‍ය බව ඔබට විශ්වාස ද:
    %1

en: Armenian
si: ආමේනියානු

en: Arrows
si: ඊතළ

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
si: අවසරදීම අසාර්ථකයි.<br><i>%1</i>

en: AutoSkip
si: ස්වයංක්‍රීය මඟහැරීම

en: Backend died
si: පසුඉම වසාදැමිනි

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
si: පසු ඉම වැසිනි, නමුත් නැවත ඇරඹිනි, කරුණාකර නැවත උතැසාහ කරන්න

en: Balinese
si: බලිනෙස්

en: Basic Latin
si: මූලික ලතින්

en: Bengali
si: බෙංගාලි

en: Black
si: කලු

en: Block Elements
si: මූල වලකන්න

en: Bold
si: තදකුරු

en: Bopomofo
si: බොපෝමොෆෝ

en: Bopomofo Extended
si: බොපොමොෆො දිගුව

en: Box Drawing
si: කොටු ඇඳීම

en: Braille Patterns
si: බ්‍රේල් රටා

en: Buginese
si: බංගලිදේශ

en: Buhid
si: බුහිඩ්

en: Byzantine Musical Symbols
si: Byzantine සංගීතමය සංකේත

en: CJK Compatibility
si: CJK අනුකූලතාව

en: CJK Compatibility Forms
si: CJK අනුකූල ප්‍රකාර

en: CJK Compatibility Ideographs
si: CJK අනුකූල චිත්‍රක ලිපි

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
si: CJK අනුකූල චිත්‍රක ලිපි පරිපූරකය

en: CJK Radicals Supplement
si: CJK මූලික පරිපූරක

en: CJK Symbols and Punctuation
si: CJK සංකේත හා විරාම ලකුණු

en: CJK Unified Ideographs
si: CJK අනුමත චිත්‍රක ලිපි

en: CJK Unified Ideographs Extension A
si: CJK අනුමත චිත්‍රක ලිපි දිගුව A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
si: CJK අනුමත චිත්‍රක ලිපි දිගුව B

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
si: "%1" හෝ "%2" වලින් පමණක් අකුරු ස්ථාපනය කල හැක.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
si: "%1" හෝ "%2" වලින් පමණක් අකුරු ඉවත්කල හැක.

en: Canadian Aboriginal
si: කැනේඩියානු ආදිවාසී

en: Cancel font scan?
si: අකුරු පිරික්සීම නවතන්න ද?

en: Cannot Print
si: මුද්‍රණය කළ නොහැක

en: Cannot copy fonts
si: අකුරු පිටපත් කරන්න

en: Cannot move fonts
si: අකුරු ගෙනයා නොහැක

en: Category
si: ප්‍රභේදය

en: Charcell
si: අකුරු සෙල

en: Cherokee
si: චෙරොකී

en: Combining Diacritical Marks
si: ස්වරානුකූල ලකුණු සංයුක්ත කිරීම

en: Combining Diacritical Marks Supplement
si: ස්වරානුකූල ලකුණු සංකේත පරිපූර්ණය

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
si: ස්වරානුකූල ලකුණු සංකේත සඳහා සංයුක්ත කරන්න

en: Combining Half Marks
si: අර්ධ ලකුණු සංයුක්ත කරමින්

en: Common
si: පොදු

en: Condensed
si: සංඝනීභූත

en: Control Pictures
si: පින්තූර පාලනය

en: Coptic
si: කොප්ටික්

en: Could not read font.
si: අකුරු කියවිය නොහැක.

en: Could not remove all files associated with %1
si: %1 සමඟ සහයෝගී සියළු ගොනු ඉවත්කල නොහැක

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
si: <i>%1</i> සමඟ සහයෝගී සියළු ගොනු ඉවත්කල නොහැක

en: Counting Rod Numerals
si: දඩු සංක්‍යාංක ගණනය කරමින්

en: Create New Group
si: නව සමූහයක් නිර්මාණය කරන්න

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
si: Cuneiform අංක හා විරාම ලකුණු

en: Currency Symbols
si: මූල්‍ය සංකේත

en: Cyrillic
si: සිරිල්ලික්

en: Cyrillic Supplement
si: සිරිල්ලික් පරිපූරකය

en: Date
si: දිනය

en: Delete
si: මකන්න

en: Delete Font
si: අකුරු මකන්න

en: Delete Fonts
si: අකුරු මකන්න

en: Delete Marked Files
si: තෝරාගත් අකුරු මකන්න

en: Demi Bold
si: අඩ තදපැහැ

en: Devanagari
si: දෙවනගිරි

en: Developer and maintainer
si: සංවර්‍ධක සහ නඩත්තුකරු

en: Dingbats
si: ඩිනග්බට්ස්

en: Disable
si: අක්‍රීය කරන්න

en: Disable Font
si: අකුරු අක්‍රීය කරන්න

en: Disable Fonts
si: අක්‍රීය කරන්න

en: Disabling
si: අක්‍රීය කරමින්

en: Do not show this message again
si: මෙම පණිවුඩය නැවත නොපෙන්වන්න

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
si[0]: ඔබට මෙම අකුරු මැකීමට අවශ්‍යම ද?
si[1]: ඔබට මෙම %1 අකුරු මැකීමට අවශ්‍යම ද?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
si[0]: ඔබට මෙම අකුරු අක්‍රීය කිරීමට අවශ්‍යම ද?
si[1]: Do you really want to disable these %1 fonts?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
si[0]: ඔබට මෙම අකුරු සක්‍රීය කිරීමට අවශ්‍යම ද?
si[1]: ඔබට මෙම %1 අකුරු සක්‍රීය කිරීමට අවශ්‍යම ද?

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
si: ඔබට අකුරු ස්ථාපනය කිරීමට ඇවැසි පුදෙගලික භාවිතයටද? (ඔබට පමණක් පවතින සේ) හෝ පද්ධති ව්‍යාප්ත ලෙසද? (සියළු පරිශීලකයන්ට පවතින පරිදි)

en: Duplicate Fonts
si: අමතර අකුරු පිටපත

en: ERROR: Could not determine font's name.
si: දෝෂය: අකුරු නාමය හදුනාගත නොහැකි විය.

en: Enable
si: සක්‍රීය කරන්න

en: Enable Font
si: අකුරු සක්‍රීය කරන්න

en: Enable Fonts
si: සක්‍රීය කරන්න

en: Enabling
si: සක්‍රීය කරමින්

en: Enclosed Alphanumerics
si: වැසූ අක්‍ෂරාංක

en: Enclosed CJK Letters and Months
si: වැසූ CJK අකුරු හා මාස

en: Ethiopic
si: ඉතිපියානු

en: Ethiopic Extended
si: ඉතියෝපියානු දිගු

en: Ethiopic Supplement
si: ඉතියෝපියානු පරිපූරකය

en: Expanded
si: දිගු වූ

en: Export Group
si: සමූහය නිරර්‍යාත කරන්න

en: Extra Bold
si: අමතර තදකුරු

en: Extra Condensed
si: අධි සංඝනීභූත

en: Extra Expanded
si: අමතර දිගුවූ

en: Extra Light
si: අමතර ආලෝක

en: Failed to download <i>%1</i>
si: <i>%1</i> බෑම අසාර්ථකයි

en: Failed to open %1 for writing
si: ලිවීම සඳහා %1 විවෘත කල නොහැකි විය

en: Failed to save list of fonts to print.
si: මුද්‍රණය සඳහා අකුරු ලැයිස්තුව සුරකිය නොහැක.

en: Failed to start font printer.
si: අකුරු මුද්‍රකය ඇරඹිය නොහැක

en: Failed to start the system daemon
si: පද්ධති මුද්‍රක ඩීමනය ඇරඹිය නොහැක

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
si: පද්ධති ඩීමනය ආරම්භ කල නොහැක.<br><i>%1</i>

en: Family
si: කුලය

en: File Location
si: ගොනු පිහිටුම

en: File containing list of fonts to print
si: මුද්‍රණය සඳහා අකුරු ලැයිස්තුව ඇති ගොනුව

en: Font
si: අකුරු

en: Font Installer
si: අකුරු ස්ථාපකය

en: Font Printer
si: අකුරු මුද්‍රකය

en: Font Viewer
si: අකුරු දසුන

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
si: මුද්‍රණය සඳහා අකුරු, "කාණ්ඩය,රටාව" ලෙස ලබාදේ , රටාව 24-බිටු දශම අංක ලෙස සම්පාදනය වේ: <weight><width><slant>

en: Font/File
si: අකුරු/ගොනුව

en: FontConfig Match
si: අකුරු සැකසුම් ගැලපුම

en: Fonts
si: අකුරු

en: Foundry
si: වැඩපොල

en: General Punctuation
si: සාමාන්‍ය විරාම ලක්‍ෂණ

en: Geometric Shapes
si: ජ්‍යාමිතික හැඩ

en: Georgian
si: ජෝර්ජියානු

en: Georgian Supplement
si: ජෝජියානු පරිපූරක

en: Glagolitic
si: ග්ලගොතික්

en: Gothic
si: ගොතික්

en: Greek
si: ග්‍රීක

en: Greek Extended
si: ග්‍රීක් දිගු

en: Greek and Coptic
si: ග්‍රීක සහ කොප්ටික්

en: Group
si: සමූහය

en: Gujarati
si: ගුජරාති

en: Gurmukhi
si: ගුරුමුකි

en: Half-Width and Full-Width Forms
si: අර්‍ධ-පළල් හා මුළු පළල් ෆෝරම

en: Han
si: හන්

en: Hangul
si: හංගුල්

en: Hangul Compatibility Jamo
si: හංගුල් අනුකූල ජාමෝ

en: Hangul Jamo
si: හංගුල් ජැමෝ

en: Hangul Syllables
si: හන්ගුල් අක්‍ෂර

en: Hanunoo
si: හනුනූ

en: Heavy
si: බරැති

en: Hebrew
si: හීබෲ

en: High Private Use Surrogates
si: අධි පුද්ගලික භාවිත ප්‍රතිනිහිත

en: High Surrogates
si: අධි ප්‍රතිනිහිත

en: Hiragana
si: හිරගාන

en: IPA Extensions
si: IPA දිගු

en: Ideographic Description Characters
si: චිත්‍රක රූප විස්තර අක්‍ෂර

en: Inherited
si: ප්‍රවේණිගත

en: Installing
si: ස්ථාපනය වෙමින්

en: Italic
si: ඇලකුරු

en: Kanbun
si: කන්බුන්

en: Kangxi Radicals
si: කන්ග්සි ප්‍රධාන

en: Kannada
si: කන්නඩ

en: Katakana
si: කතකන

en: Katakana Phonetic Extensions
si: කතකන ශබ්දානුකූල දිගු

en: Kharoshthi
si: ඛාරොෂ්ති

en: Khmer
si: ක්හ්මර්

en: Khmer Symbols
si: ක්මෙර් සංකේත

en: Lao
si: ලාඔ

en: Latin
si: ලතින්

en: Latin Extended Additional
si: ලිතින් දිගු අමතර

en: Latin Extended-A
si: ලතින් දිගු-A

en: Latin Extended-B
si: ලතින් දිගු-B

en: Latin Extended-C
si: ලතින් දිගු-C

en: Latin Extended-D
si: ලතින් දිගු-D

en: Latin-1 Supplement
si: ලතින්-1 පරිපූරක

en: Letter, Other
si: අකුරු, වෙනත්

en: Letter, Uppercase
si: අකුරු, විශාල

en: Letter-Like Symbols
si: අකුරු-වැනි සංකේත

en: Light
si: ආලෝකය

en: Limbu
si: ලිම්බු

en: Linear B
si: රේඛීය B

en: Linear B Ideograms
si: රේඛීය B චිත්‍රක ලිපි

en: Linear B Syllabary
si: රේඛීය B අක්‍ෂර සමූහය

en: Links To
si: සබඳ කරන්න

en: Looking for files associated with %1
si: %1 ආශ්‍රිත ගොනුවක් පිරික්සමින්

en: Low Surrogates
si: අවම ප්‍රතිනිහිතය

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
si: winid මගින් දෙන ලද X වැඩසටහනට සංවාද කොටුව පවතින සේ සකසන්න

en: Malayalam
si: මලයාලම්

en: Mark for Deletion
si: මැකීමට සලකුණු කරන්න

en: Mark, Enclosing
si: ලකුණ, සංවෘත

en: Mark, Non-Spacing
si: සලකුණු, ඉඩ-නොතැබීම

en: Mark, Spacing Combining
si: සලකුණ, ඉඩතබමින් සංයුක්ත කරමින්

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
si: ගණිතමය අක්ෂරාංක සංකේත

en: Mathematical Operators
si: ගණිතමය ක්‍රියාවන්

en: Medium
si: මධ්‍යම

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
si: විවිධ ගණිතමය සංකේත-A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
si: විවිධ ගණිතමය සංකේත-B

en: Miscellaneous Symbols
si: විවිධ සංකේත

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
si: විවිධ සංකේත හා ඊතල

en: Miscellaneous Technical
si: විවිධ තාක්‍ෂණික

en: Modifier Tone Letters
si: ශබ්ද අකුරු සඳහා සකසනය

en: Mongolian
si: මොංගෝලියානු

en: Monospaced
si: ඒක ඉඩැති

en: Move
si: ගෙනයන්න

en: Move Font
si: අකුරු ගෙනයන්න

en: Move Fonts
si: අකුරු ගෙනයන්න

en: Move to personal folder.
si: පුද්ගලික බහාළුමට ගෙනයන ලදී.

en: Move to system folder.
si: පද්ධති බහාළුමට ගෙනයන ලදී

en: Moving
si: ගෙනයමින්

en: Musical Symbols
si: සංගීතමය සංඛේත

en: Myanmar
si: මියන්මාර

en: New Group
si: නව සමූහය

en: New Tai Lue
si: නව තායි ලුයි

en: No characters found.
si: අකුරු හමුනොවිණි.

en: No duplicate fonts found.
si: අමතර අකුරු පිටපත් හමුනොවිණි.

en: No files?
si: ගොනු නොමැතිද?

en: No fonts
si: අකුරු නැත

en: No special methods supported.
si: කිසිඳු විශේෂ ක්‍රමයක් සඳහා සහාන නොදක්වයි.

en: Normal
si: සාමාන්‍ය

en: Nothing to Delete
si: මැකීමට කිසිවක් නැත

en: Nothing to Disable
si: අක්‍රීය කිරීමට කිසිවක් නැත

en: Nothing to Enable
si: සක්‍රීය කිරීමට කිසිවක් නැත

en: Nothing to Move
si: ගෙනයාමට කිසිවක් නැත

en: Number Forms
si: අංකන ක්‍රමය

en: Number, Decimal Digit
si: අංකය, දශම අංකය

en: Number, Letter
si: අංකය, අකුර

en: Number, Other
si: අංකය, වෙනත්

en: Oblique
si: ඇල

en: Ogham
si: ඔග්හාම්

en: Old Italic
si: පැරණි ඉතාලි

en: Old Persian
si: පැරණි පර්සියානු

en: Only fonts may be deleted.
si: අකුරු පමණක් මකාදැමේ.

en: Open all %1 fonts in font viewer?
si: සියලු %1 අකුරු, අකුරු දසුන තුළ විවෘත කරන්න ද?

en: Open in Font Viewer
si: අකුරු දසුන තුළ විවෘත කරන්න

en: Optical Character Recognition
si: ප්‍රකාශ අක්‍ෂර හඳුනාගැනීම

en: Oriya
si: ඔරියා

en: Other, Control
si: වෙනත්, පාලන

en: Other, Format
si: වෙනත්, සංයුතිය

en: Other, Not Assigned
si: වෙනත්, නොපැවැරූ

en: Other, Private Use
si: වෙනත්, පෞද්ගලික භාවිතය

en: Other, Surrogate
si: වෙනත්, ප්‍රතිනිහිතය

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
si: <br><i>%1</i> බලතල ඇහිරිනි

en: Personal
si: පුද්ගලික

en: Personal Fonts
si: පුද්ගලික අකුරු

en: Phonetic Extensions
si: ශබ්දානුකූල දිගු

en: Phonetic Extensions Supplement
si: ශබ්දානුකූල දිගු පරිපූරක

en: Please enter new string:
si: කරුණාකර නව වැකියක් ඇතුළත් කරන්න:

en: Please enter new text:
si: කරුණාකර නව පෙළක් ඇතුළත් කරන්න:

en: Please specify "%1" or "%2".
si: කරුණාකර "%1" හෝ "%2" දක්වන්න.

en: Preview String
si: පූර්‍වදසුනන් වැකිය

en: Preview Text
si: පෙරදසුන් පෙළ

en: Preview Type
si: පූර්‍වදසුන වර්‍ගය

en: Print
si: මුද්‍රණය

en: Print Font Samples
si: සාම්පල අකුරු මුද්‍රණය

en: Private Use Area
si: පුද්ගලික භාවිත ප්‍රදේශ

en: Properties
si: වත්කම්

en: Proportional
si: සමානුපාතික

en: Punctuation, Close
si: විරාම ලකුණු, වැසීම

en: Punctuation, Connector
si: විරාම ලකුණු, සම්බන්ධකය

en: Punctuation, Dash
si: විරාම ලකුණු, කෙටි ඉර

en: Punctuation, Final Quote
si: විරාම ලකුණු

en: Punctuation, Initial Quote
si: විරාම ලකුණු, තනි උපුටීම

en: Punctuation, Open
si: විරාම ලකුණු, විවෘත

en: Punctuation, Other
si: විරාම ලකුණු, වෙනත්

en: Regular
si: සාමාන්‍ය

en: Reload
si: යළි පූරණය

en: Remove
si: ඉවත් කරන්න

en: Remove Group
si: සමූහය ඉවත් කරන්න

en: Remove file containing list of fonts to print
si: මුද්‍රණය සඳහා අකුරු ලැයිස්තුව ඇති ගොනුව ඉවත් කරන්න

en: Remove from current group.
si: වත්මන් සමූහයෙන් ඉවත් කරන්න

en: Remove group
si: සමූහය ඉවත් කරන්න

en: Removing
si: ඉවත්කරමින්

en: Roman
si: රෝමානු

en: Runic
si: රුනික්

en: Select Font to View
si: බැලලිමට අවශ්‍ය අකුරු තෝරන්න

en: Select size to print font:
si: අකුරු මුද්‍රණය සඳහා ප්‍රමාණය තෝරන්න

en: Semi Bold
si: අර්ධ තද පැහැ

en: Semi Condensed
si: අර්‍ධ සංඝනීභූත

en: Semi Expanded
si: අර්ධ දිගු

en: Separator, Line
si: වෙන් කිරීම, රේඛාව

en: Separator, Paragraph
si: වෙන් කිරීම, ඡේදය

en: Separator, Space
si: වෙන්කිරීම, හිස් ඉඩ

en: Set Criteria
si: උපමානය සකසන්න

en: Show Face:
si: මුහුණ පෙන්වන්න:

en: Simple font installer
si: සරල අකුරු ස්ථාපකය

en: Simple font printer
si: සරල අකුරු මුද්‍රකය

en: Simple font viewer
si: සරල අකුරු දසුන

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Size
si: ප්‍රමාණය

en: Size index to print fonts
si: අකුරු මුද්‍රණය සඳහා ප්‍රමාණ

en: Skip
si: මඟහරින්න

en: Small Form Variants
si: කුඩා ප්‍රකාර විචල්‍ය

en: Spacing Modifier Letters
si: වෙනස්කිරීම් අකුරු ඉඩතබමින්

en: Specials
si: විශේෂ

en: Standard Preview
si: සම්මත පූර්‍වදසුන

en: Style
si: රටාව

en: Superscripts and Subscripts
si: අනුස්ක්‍රිප්ට හා සුපිරි ස්ක්‍රිප්ට

en: Supplemental Arrows-A
si: පරිපූරක ඊතල-A

en: Supplemental Arrows-B
si: පරිපූරක ඊතල-B

en: Supplemental Mathematical Operators
si: පරිපූරක ගණිතමය ක්‍රීයාවන්

en: Supplemental Punctuation
si: පරිපූරක විරාම ලක්‍ෂණ

en: Supplementary Private Use Area-A
si: A-ප්‍රදේශය භාවිත කරන පරිපූරක

en: Supplementary Private Use Area-B
si: B-ප්‍රදේශය භාවිත කරන පරිපූරක

en: Syloti Nagri
si: සලොති නග්‍රී

en: Symbol, Currency
si: සංකේත, මූල්‍යමය

en: Symbol, Math
si: සංකේතය, ගණිත

en: Symbol, Modifier
si: සංකේත, වෙනස් කිරීම

en: Symbol, Other
si: සංකේතය, වෙනත්

en: Symbol/Other
si: සංඛේත/වෙනත්

en: System
si: පද්ධතිය

en: System Fonts
si: පද්ධති අකුරු

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
si: පද්ධති පසුඉම වැසිනි. කරුණාකර නැවත උත්සාහ කරන්න.<br><i>%1</i>

en: Tagalog
si: තාගාලොග්

en: Tagbanwa
si: තඝාන්වා

en: Tags
si: ටැග

en: Tai Le
si: තායි ලී

en: Tai Xuan Jing Symbols
si: Tai Xuan Jing සංකේත

en: Tamil
si: දෙමළ

en: Telugu
si: තෙළිඟු

en: Thaana
si: තාන

en: Thai
si: තායි

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
si: මෙහි මුද්‍රණය කල හැකි අකුරු නොමැත.
    ඔබට මුද්‍රණය කල හැක්කේ බිට්මැප නොවන හා සක්‍රීය අකුරු පමණි.

en: Thin
si: සිහින්

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
si: මෙම තීරුව අකුරු කාණ්ඩයේ හා තනි තනි අකුරු රටාවල තත්වය පෙන්වයි.

en: This displays a preview of the selected font.
si: මෙය තෝරාගත් අකුරේ පෙරදැක්මනක් පෙන්වයි.

en: Tibetan
si: ටිබෙටියානු

en: Tifinagh
si: ටිෆිනගහ්

en: URL to install
si: ස්ථාපනය කළයුතු URL

en: URL to open
si: විවෘත කළයුතු URL

en: Ultra Bold
si: ඉතාමත් තදකුරු

en: Ultra Condensed
si: අධි සංඝනීභූත

en: Ultra Expanded
si: අධික දිගු

en: Ultra Light
si: අධි ආලෝක

en: Unable to start backend.
si: පසු ඉම ආරම්භ කල නැහැකි විය.

en: Unclassified
si: වර්ග නොකළ

en: Unicode Block: %1
si: යුනිකේත බ්ලොක්: %1

en: Unicode Script: %1
si: යුනිකේත ස්ක්‍රිප්ට් : %1

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
si: අනුමත කැනේඩියානු ආදිවාසී අක්‍ෂර

en: Uninstalling
si: අස්තාපනය කරමින්

en: Unknown
si: නොදන්නා

en: Unmark for Deletion
si: මැකීමට සලකුණ ඉවත් කරන්න

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
si: සහාය නොදක්වන ක්‍රියාවක්.<br><i>%1</i>

en: Updating
si: යාවත් කිරමින්

en: Variation Selectors
si: විචල්‍ය තෝරාගැනීම්

en: Variation Selectors Supplement
si: විචල්‍යතා තෝරාගැනීම් පරිපූරකය

en: Vertical Forms
si: සිරස් ප්‍රකාර

en: Waterfall
si: දිය ඇල්ල

en: Where to Install
si: ස්ථාපනය වන තැන

en: Writing System
si: ලිවිමේ පද්ධතිය

en: XML Decimal Entity
si: XML දශම ස්ථිතිය

en: Yi Radicals
si: Yi ප්‍රධාන

en: Yi Syllables
si: Yi අක්‍ෂර

en: Yijing Hexagram Symbols
si: යිජින්ග් හෙසාග්‍රම් සංකේත

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
si: ඔබට ඍජුව අකුරු පැකේගය ස්ථාපනය කල නොහැක.
    කරුණාකර %1 විහිදුවා, සංරචක තනි තනිව ස්ථාපනය කරන්න.

en: You did not select anything to delete.
si: ඔබ මැකීමට කිසිවක් තෝරා නොගන්න ලදි.

en: You did not select anything to disable.
si: ඔබ අක්‍රීය කිරීමට තෝරා නොගන්න ලදි.

en: You did not select anything to enable.
si: ඔබ සක්‍රීය කිරීමට කිසිවක් තෝරා නොගන්න ලදි.

en: You did not select anything to move.
si: ඔබ ගෙනයාමට කිසිවක් තෝරා නොගන්න ලදි.
