konqueror - en to si translation catalogue (142 entries)

en: &Bookmarks
si: පිටු සලකුණු (&B)

en: &Close Active View
si: සක්‍රීය දසුන වසන්න (&C)

en: &Close Tab
si: ටැබය වසන්න (&C)

en: &Discard Changes
si: වෙනස්කම් ඉවත දමන්න (&D)

en: &Duplicate Current Tab
si: දැනට ඇති ටැබයට අමතර ටැබයක් සාදන්න (&D)

en: &Duplicate Tab
si: අමතර ටැබය (&D)

en: &Duplicate Window
si: ද්විතියික කවුළුව (&D)

en: &Edit
si: සැකසුම් (&E)

en: &File
si: ගොනු (&F)

en: &Find File...
si: ගොනුව සොයන්න... (&F)

en: &Force Reload
si: බලපැමෙන් යළි පූරණය (&F)

en: &Go
si: යන්න (&G)

en: &Help
si: උදව් (&H)

en: &New Tab
si: නව ටැබය (&N)

en: &Open File...
si: ගොනුව විවෘතකරන්න... (&O)

en: &Open Location
si: ස්ථානය විවෘත කරන්න (&O)

en: &Open With
si: සමඟ විවෘත කරන්න (&O)

en: &Preferences...
si: අභිමත සැකසුම්... (&P)

en: &Reload
si: යළි පූරණය (&R)

en: &Reload All Tabs
si: සියලු ටැබ යළිපූරණය (&R)

en: &Reload Tab
si: ටැබය යළිපූරණය (&R)

en: &Remove Entry
si: ඇතුළත් කිරීම ඉවත් කරන්න (&R)

en: &Settings
si: සැකසුම් (&S)

en: &Stop
si: නවත්නන (&S)

en: &Tools
si: මෙවලම් (&T)

en: &Up
si: ඉහළ (&U)

en: &View
si: දසුන් (&V)

en: &Window
si: කවුළු (&W)

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
si: <qt><b>%1</b> සාවද්‍ය වේ</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
si: මකන්න

[ctx: @action:button New session]
en: New...
si: නව...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
si: නම වෙනස් කරන්න...

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
si: නිතරම පිවිසි

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
si: මැතකදි පිවිසි

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
si: අතීතය පෙන්වන්න

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
si: පිළිවෙළ

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
si: දිස්වන ආකාරය (&V)

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
si: පුරණය වෙමින්...

[ctx: @title:window]
en: History
si: අතීතය

en: Activate Next Tab
si: මීළඟ ටැබය සක්‍රීය කරන්න

en: Activate Previous Tab
si: පෙර ටැබය සක්‍රීය කරන්න

en: Activate Tab %1
si: සක්‍රීය ටැබය %1

en: Add
si: එක් කරන්න

en: Apple Safari Developers
si: Apple Safari සංවර්‍ධකයින්

en: Bookmark Toolbar
si: පිටු සලකුණු මෙවලම්තීරුව

en: By &Date
si: දිනයෙන් (&D)

en: By &Name
si: නමින් (&N)

en: C&lear History
si: අතීතය මකන්න (&l)

en: C&lose Current Tab
si: දැනට ඇති ටැබය වසන්න (&l)

en: Canceled.
si: අහෝසි කළා.

en: Clear Location Bar
si: පිහිටුම තීරුව මකන්න

en: Close &Other Tabs
si: අනෙකුත් ටැබ වසන්න (&O)

en: Close Current Tab
si: දැනටඇති ටැබය වසන්න

en: Close View
si: දසුන වසන්න

en: Close the current tab
si: දැනට ඇති ටැබය වසන්න

en: Closed Items
si: වැසූ අයිතම

en: Configure Extensions...
si: දිගු සැකසීම...

en: Configure Spell Checking...
si: අක්‍ෂර වින්‍යාස පරික්‍ෂාව සකසන්න...

en: Copy &Files...
si: ගොනු පිටපත් කරන්න... (&F)

en: Copy selected files from %1 to:
si: තෝරාගත් ගොනුව %1 වෙතට පිටපත් කරමින්:

en: D&etach Tab
si: වෙන් කරන්න (&e)

en: Detach Current Tab
si: දැනට ඇති ටැබය වෙන් කරන්න

en: Developer
si: සංවර්‍ධක

en: Developer (AdBlock filter)
si: සංවර්‍ධක (AdBlock පෙරහණ)

en: Developer (HTML rendering engine)
si: සංවර්‍ධක (HTML දර්ශන ඇන්ජිම)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
si: සංවර්‍ධක (HTML දර්ශන ඇන්ජිම, I/O පුස්තකාලය)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
si: සංවර්‍ධක (HTML දර්ශන ඇන්ජිම, I/O පුස්තකාලය, ප්‍රතිගමන පරීක්ෂණ රාමුව)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
si: සංවර්‍ධක (HTML දර්ශන ඇන්ජිම, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
si: සංවර්‍ධක (I/O පුස්තකාලය)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
si: සංවර්‍ධක (I/O පුස්තකාලය, සත්‍යාපන සහාය)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
si: සංවර්‍ධක (Java 2 ආරක්‍ෂක කළමණාකරු සහාය,
     සහ යෙදුම්පත් සහාය සඳහා වෙනත් ඉහළ දියුණු කිරීම්)

en: Developer (Java applet support)
si: සංවර්‍ධක (Java යෙදුම්පත් සහාය)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
si: Developer (Java යෙදුම්පත් සහ වෙනත් එබ්බූ වස්තු)

en: Developer (JavaScript)
si: සංවර්‍ධක (JavaScript)

en: Developer (List views)
si: සංවර්‍ධක (ලැයිස්තු දසුන්)

en: Developer (List views, I/O library)
si: සංවර්‍ධක (ලැයිස්තු දසුන්, I/O පුස්තකාලය)

en: Developer (Netscape plugin support)
si: සංවර්‍ධක (Netscape ප්ලගීන සහාය)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
si: සංවර්‍ධක (SSL, Netscape ප්ලගීන සහාය)

en: Developer (framework)
si: සංවර්‍ධක (රාමුව)

en: Developer (framework, parts)
si: සංවර්‍ධක (රාමුව, කොටස්)

en: Developer (misc stuff)
si: සංවර්‍ධක (විවිධ)

en: Developer (navigation panel framework)
si: සංවර්‍ධක (යාන්ත්‍රණ පුවරු රාමුව)

en: Do Not Add
si: එක් නොකරන්න

en: Do you really want to close all other tabs?
si: ඔබට අනෙකුත් සියලු ටැබ වැසීමට අවශ්‍ය ද?

en: Enter the parent folder
si: ඔව් බහලුම ඇතුළත් කරන්න

en: Extensions
si: දිගු

en: Extra Toolbar
si: අමතර මෙවලම්තීරු

en: Go
si: යන්න

en: Graphics/icons
si: චිත්‍රක/අයිකන

en: Home
si: නිවාස පිටුව

en: Home Folder
si: නිවාස බහලුම

en: Home Page
si: නිවාස පිටුව

en: KFM author
si: KFM කේත රචක

en: Kon&queror Introduction
si: Kon&queror හදුන්වාදීම

en: Konqueror
si: කොන්කරර්

en: L&ocation:
si: පිහිටුම (&o):

en: List available sessions
si: භාවිතයට ඇති සැසි ලැයිස්තුව

en: Location Bar
si: පිහිටුම තීරුව

en: Location Toolbar
si: පිහිටුම් මෙවලම්තීරුව

en: Location to open
si: විවෘත කළයුතු පිහිටුම

en: Lock to Current Location
si: දැනට ඇති පිහිටුම අගුලු දමන්න

en: M&ove Files...
si: ගොනු ගෙනයන්න (&o)

en: Main Toolbar
si: ප්‍රධාන මෙවලම් තීරුව

en: Manage...
si: කළමණාකරනය...

en: Maximum number of Closed Items
si: උපරිම URL ගණන (&n):

en: Maximum number of history items per view
si: දසුනකට උපරිම අතීත අයිතන ගණන

en: Miscellaneous
si: විවිධ

en: Move Tab Left
si: ටැබය වමට ගෙන යන්න

en: Move Tab Right
si: ටැබය දකුණට ගෙන යන්න

en: Move selected files from %1 to:
si: තෝරාගත් ගොනුව %1 වෙතට ගෙනයමින්:

en: Navigate to your 'Home Folder'
si: ඔබේ 'නිවාස බහලුමට' ගමන් කරන්න

en: Navigate to your local 'Home Folder'
si: ඔබේ ප්‍රාදේශිය 'නිවාස බහලුමට' ගමන් කරන්න

en: New &Window
si: නව කවුළුව (&W)

en: Open a new tab
si: නව ටැගයක් අරින්න

en: Open folders in separate windows
si: වෙනස් කවුළු තුළ බහලුම් විවෘත කරන්

en: Open in &New Tab
si: නව ටැබයක විවෘත කරන්න (&N)

en: Open in New &Window
si: නව කවුළුවක විවෘත කරන්න (&W)

en: Open in New Tab
si: නව ටැබයක විවෘත කරන්න

en: Open in T&his Window
si: මෙම කවුළුව විවෘත කරන්න (&h)

en: Open the document in a new tab
si: ලේඛනය නව ටැබයක විවෘත කරන්න

en: Open the document in a new window
si: ලේඛනය නව කවුළුවක විවෘත කරන්න

en: Open with %1
si: %1 සමඟ විවෘත කරන්න

en: Other Tabs
si: වෙනත් ටැබ්

en: Print the current document
si: දැනට ඇති ලේඛනය මුද්‍රණය කරන්න

en: Resend
si: යළි යවන්න

en: S&end File...
si: ගොනුව යවන්න... (&e)

en: Save As...
si: සුරකින අයුර...

en: Search in history
si: අතීතය තුළ මකන්න

en: Send &Link Address...
si: සබැඳි ලිපිනය යවන්න... (&L)

en: Session to open
si: විවෘත කළයුතු සැසිය

en: Sessions
si: සැසි

en: Show %1
si: %1 පෙන්වන්න

en: Show file tips
si: ගොනු ඉඟි පෙන්වන්න

en: Split View &Left/Right
si: දසුන බෙදීම වම/දකුණ (&L)

en: Split View &Top/Bottom
si: දසුන බෙදීම (ඉහළ/පහළ) (&T)

en: Standard font
si: සම්මත අකුරු

en: Stop loading the document
si: ලේඛනය පූරණය නවතන්න

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
si: %1 මොඩියුලය පූරණයෙහි දෝෂයක් හට ගැනිණී.
    දෝෂනිර්ණය:
    %2

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
si: වැසූ අයිතම අතීතය මකන්න

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
si: සබැඳි දසුන (&k)

en: Web browser, file manager and document viewer.
si: වෙබ් ගවේශකය, ගොනු කළමණාකරු සහ ලේඛන දසුන.

en: no name
si: නමක් නැත
