gwenview - en to sk translation catalogue (413 entries)

en: %1 file | %1 files
sk[0]: %1 súbor
sk[1]: %1 súbory
sk[2]: %1 súborov

en: %1 folder | %1 folders
sk[0]: %1 priečinok
sk[1]: %1 priečinky
sk[2]: %1 priečinkov

en: &Checkerboard background
sk: Šac&hovnicové pozadie

en: &File
sk: &Súbor

en: &Fit image to page
sk: &Prispôsobiť obrázok stránke

en: &No scaling
sk: &Bez zmeny mierky

en: &Rating
sk: &Hodnotenie

en: &Scale to:
sk: &Zmeniť mierku na:

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Solid color background:
sk: &Plná farba pozadia:

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: &View
sk: &Zobraziť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flip
sk: Prevrátiť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror
sk: Zrkadliť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

[ctx: (qtundo-format)]
en: Transform
sk: Transformovať

en: <b>Thumbnail Bar</b>
sk: <b>Panel miniatúr</b>

en: <i>Type text or click the items below to customize the format</i>
sk: <i>Napíšte text, alebo kliknite na položky nižšie na prispôsobenie formátu</i>

[ctx: @action]
en: Assuming that the image format won't be changed and
    for lossy images using the value set in 'Lossy image save quality'.
sk: Predpokladá sa, že formát obrázku sa nezmení a
    pre stratové obrázky pomocou hodnoty nastavenej v 'Kvalita ukladania pre stratové obrázky'.

[ctx: @action]
en: Dark Mode
sk: Tmavý režim

[ctx: @action]
en: Edit Tags
sk: Upraviť značky

[ctx: @action]
en: Exit Full Screen
sk: Ukončiť režim celej obrazovky

[ctx: @action]
en: Follow color scheme
sk: Nasledovať farebnú schému

[ctx: @action]
en: Light Mode
sk: Svetlý režim

[ctx: @action]
en: Neutral Mode
sk: Neutrálny režim

[ctx: @action]
en: Properties
sk: Vlastnosti

[ctx: @action]
en: Sidebar
sk: Bočný panel

[ctx: @action]
en: Start Page
sk: Úvodná stránka

[ctx: @action Go to first image]
en: First
sk: Prvý

[ctx: @action Go to last image]
en: Last
sk: Posledný

[ctx: @action Go to next image]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @action Go to previous image]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @action Open Recent menu]
en: Clear List
sk: Vyčistiť zoznam

[ctx: @action Rating value of zero]
en: Zero
sk: Nula

[ctx: @action Recent Files view]
en: Add Containing Folder to Places
sk: Pridať priečinok s obsahom do miest

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget All Files
sk: Zabudnúť všetky súbory

[ctx: @action Recent Files view]
en: Forget This File
sk: Zabudnúť tento súbor

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Add Folder to Places
sk: Pridať priečinok do miest

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget All Folders
sk: Zabudnúť všetky priečinky

[ctx: @action Recent Folders view]
en: Forget This Folder
sk: Zabudnúť tento priečinok

[ctx: @action Share images]
en: Share
sk: Zdieľať

[ctx: @action opens crop, rename, etc.]
en: Show Editing Tools
sk: Zobraziť nástroje na úpravy

[ctx: @action reload the currently viewed image]
en: Reload
sk: Obnoviť

[ctx: @action show more image meta info]
en: Show more details...
sk: Zobraziť ďalšie podrobnosti...

[ctx: @action:button]
en: Copy
sk: Kopírovať

[ctx: @action:button]
en: Deselect
sk: Zrušiť výber

[ctx: @action:button]
en: Discard Changes and Reload
sk: Zahodiť zmeny a obnoviť

[ctx: @action:button]
en: Install Support for this Camera…
sk: Inštalácia podpory pre tento fotoaparát...

[ctx: @action:button]
en: Link
sk: Odkaz

[ctx: @action:button]
en: Move
sk: Presunúť

[ctx: @action:button]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Install Protocol Support for "%1"…
sk: Inštalácia podpory protokolu "%1"...

[ctx: @action:button %1 protocol name]
en: Search the Web for How to Install Protocol Support for "%1"…
sk: Vyhľadajte na webe Ako nainštalovať podporu protokolu "%1"...

[ctx: @action:button Zoom to fill (fit width or height), shown in status bar, keep it short please]
en: Fill
sk: Vyplniť

[ctx: @action:button Zoom to fit, shown in status bar, keep it short please]
en: Fit
sk: Prispôsobiť

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Folder to Places
sk: Pridať priečinok do miest

[ctx: @action:inmenu]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @action:inmenu]
en: File Size
sk: Veľkosť súboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Filename
sk: Názov súboru

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Date
sk: Filtrovať podľa dátumu

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Name
sk: Filtrovať podľa názvu

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Rating
sk: Filtrovať podľa hodnotenia

[ctx: @action:inmenu]
en: Filter by Tag
sk: Filtrovať podľa značky

[ctx: @action:inmenu]
en: Image Size
sk: Veľkosť obrázka

[ctx: @action:inmenu]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort By
sk: Zoradiť podľa

[ctx: @action:inmenu]
en: Thumbnail Details
sk: Podrobnosti miniatúr

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Edit Location
sk: Upraviť umiestnenie

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
sk: Nahradiť umiestnenie

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Descending
sk: Klesajúci

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

[ctx: @action:inmenu Start a slideshow Dolphin context menu]
en: Start a Slideshow with selected images
sk: Spustiť prezentáciu s vybranými obrázkami

[ctx: @action:inmenu a spacer that aligns toolbar buttons with the sidebar]
en: Sidebar Alignment Spacer
sk: Oddeľovač bočného panela

[ctx: @action:intoolbar]
en: Adjust Colors
sk: Upraviť farby

[ctx: @action:intoolbar]
en: Annotate
sk: Pridať poznámku

[ctx: @action:intoolbar Switch to file list]
en: Browse
sk: Prehlidať

[ctx: @action:intoolbar Switch to image view]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Date
sk: Dátum

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Rating
sk: Hodnotenie

[ctx: @addAction:inmenu]
en: Size
sk: Veľkosť

[ctx: @info]
en: <emphasis strong='true'>Saving <filename>%1</filename> failed:</emphasis><nl />%2
sk: <emphasis strong='true'>Ukladanie <filename>%1</filename> zlyhalo:</emphasis><nl />%2

[ctx: @info]
en: Could not open file %1
sk: Súbor %1 sa nepodarilo otvoriť

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing, check that you have the necessary rights in <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na zápis. Skontrolujte, či máte potrebné práva na <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open file for writing.
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor na zápis.

[ctx: @info]
en: Could not overwrite file, check that you have the necessary rights to write in <filename>%1</filename>.
sk: Nepodarilo sa prepísať súbor. Skontrolujte, či máte potrebné práva pre zápis do <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot display documents of type %1.
sk: Gwenview nevie zobraziť dokumenty typu %1.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot edit this kind of image.
sk: Gwenview nevie upravovať tento typ obrázka.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save images as %1.
sk: Gwenview nevie ukladať obrázky ako %1.

[ctx: @info]
en: Gwenview cannot save this kind of documents.
sk: Gwenview nevie uložiť tento typ dokumentu.

[ctx: @info]
en: Loading image failed.
sk: Načítanie obrázka zlyhalo.

[ctx: @info]
en: Loading meta information failed.
sk: Načítanie meta-informácií zlyhalo.

[ctx: @info]
en: No data to store.
sk: Žiadne dáta na uloženie.

[ctx: @info]
en: One document could not be saved: | %1 documents could not be saved:
sk[0]: Jeden dokument nebol uložený:
sk[1]: %1 dokumenty neboli uložené:
sk[2]: %1 dokumentov nebolo uložených:

[ctx: @info]
en: This image has been modified. Reloading it will discard all your changes.
sk: Tento obrázok bol zmenený. Jeho obnovením zahodíte všetky zmeny.

[ctx: @info above install button when Kamera is not installed]
en: Support for your camera is not installed.
sk: Podpora pre váš fotoaparát nie je nainštalovaná.

[ctx: @info above install button, %1 protocol name]
en: The protocol support library for "%1" is not installed.
sk: Knižnica pre podporu protokolu "%1" nie je nainštalovaná.

[ctx: @info this text will be used as a search term in an online search engine, %1 protocol name]
en: How to install protocol support for "%1" on Linux
sk: Ako nainštalovať podporu protokolu "%1" v systéme Linux

[ctx: @info when failing to launch plasma-discover, %1 protocol name]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install the protocol support library for "%1".
sk: Otvorenie služby Discover zlyhalo.<nl/>Prosím, skontrolujte, či je služba Discover nainštalovaná na vašom alebo použite správcu balíkov vášho systému na inštaláciu podpory protokolu knižnicu pre "%1".

[ctx: @info when failing to open the appstream URL]
en: Opening Discover failed.<nl/>Please check if Discover is installed on your system, or use your system's package manager to install "Kamera" package.
sk: Otvorenie programu Discover zlyhalo.<nl/>Prosím, skontrolujte, či je vo vašom systéme nainštalovaný program Discover, alebo použite správcu balíkov vášho systému na inštaláciu balíka "Kamera".

[ctx: @info:progress saving all image changes]
en: Saving...
sk: Ukladá sa...

[ctx: @info:status %1 number of selected documents, %2 total number of documents, %3 total filesize of selected documents]
en: Selected %1 of %2 (%3)
sk: Vybratých %1 z %2 (%3)

[ctx: @info:status Image files]
en: %1 image | %1 images
sk[0]: %1 obrázok
sk[1]: %1 obrázky
sk[2]: %1 obrázkov

[ctx: @info:status Video files]
en: %1 video | %1 videos
sk[0]: %1 video
sk[1]: %1 videá
sk[2]: %1 videí

[ctx: @info:tooltip]
en: Assign this tag to all selected images
sk: Priradiť túto značku všetkým vybraným obrázkom

[ctx: @info:tooltip]
en: Browse folders for images
sk: Prehliadať priečinky pre obrázky

[ctx: @info:tooltip]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure full screen mode
sk: Nastaviť režim celej obrazovky

[ctx: @info:tooltip]
en: Fit image into the viewing area
sk: Prispôsobiť obrázok do oblasti zobrazenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to first image
sk: Prejsť na prvý obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to last image
sk: Prejsť na posledný obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to next image
sk: Prejsť na nasledujúci obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: Go to previous image
sk: Prejsť na predchádzajúci obrázok

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide sidebar
sk: Skryť bočný panel

[ctx: @info:tooltip]
en: Open the start page
sk: Otvoriť domovskú stránku

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the left
sk: Otočiť obrázok doľava

[ctx: @info:tooltip]
en: Rotate image to the right
sk: Otočiť obrázok doprava

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all modified images
sk: Uložiť všetky upravené obrázky

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sidebar
sk: Zobraziť bočný panel

[ctx: @info:tooltip]
en: Trash
sk: Kôš

[ctx: @info:tooltip]
en: View selected images
sk: Zobraziť vybrané obrázky

[ctx: @info:tooltip for a button, %1 protocol name]
en: Launch Discover to install the protocol support library for "%1"
sk: Spustenie programu Discover na inštaláciu knižnice na podporu protokolu pre "%1"

[ctx: @info:usagetip above install button]
en: After finishing the installation process, restart this Importer to continue.
sk: Po dokončení procesu inštalácie reštartujte tento importér, aby ste mohli pokračovať.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>This toggles a small bar showing all the other images in the current folder. Selecting one of them changes the currently viewed image.</para><para>Select multiple images at the same time to see them side by side.</para><para>The bar can optionally be moved to the right side of the screen and contain multiple rows of images; <link url='%1'>configure these options in the settings</link>.</para>
sk: <para>Toto prepne malý pás zobrazujúci všetky ostatné obrázky v aktuálnom priečinku. Vybraním jedného z nich sa zmení aktuálne zobrazený obrázok.</para> <para>Vyberte viacero obrázkov súčasne na prezeranie ich vedľa seba.</para> <para>Pás sa môže voliteľne presunúť na pravú stranu obrazovky a obsahuje viac stĺpcov obrázkov; <link url='%1'>nastaviť tieto voľby v nastaveniach</link>.</para>

[ctx: @info:whatsthis for a button when Kamera is not installed]
en: You need Kamera installed on your system to read from the camera. Click here to launch Discover to install Kamera to enable protocol support for "camera:/" on your system.
sk: Na čítanie z kamery potrebujete mať v systéme nainštalovanú aplikáciu Kamera. Kliknite sem a spustite službu Discover, aby ste nainštalovali Kameru a aktivovali podporu protokolu pre "camera:/" vo vašom systéme.

[ctx: @info:whatsthis for a button, %1 protocol name]
en: Click here to launch Discover to install the missing protocol support library to enable the protocol support for "%1:/" on your system.
sk: Kliknutím sem spustíte službu Discover a nainštalujete chýbajúcu podporu protokolu knižnice, aby ste v systéme povolili podporu protokolu "%1:/".

[ctx: @info:whatsthis, %1 the action's text]
en: <para>This fits the image into the available viewing area:<list><item>Images that are bigger than the viewing area are displayed at a smaller size so they fit.</item><item>Images that are smaller than the viewing area are displayed at their normal size. If smaller images should instead use all of the available viewing area, turn on <emphasis>Enlarge smaller images</emphasis> <link url='%2'>in the settings</link>.</item></list></para><para>If "%1" is already enabled, pressing it again will switch it off and the image will be displayed at its normal size instead.</para><para>"%1" is the default zoom mode for images. This can be changed so images are displayed at a previous zoom value instead <link url='%2'>in the settings</link>.</para>
sk: <para>Toto vyplní obrázok do dostupnej plochy na prezeranie:<list> <item>Obrázky, ktoré sú väčšie ako prehliadacia oblasť, sa zobrazia menšie, aby sa zmestili.</item> <item>Obrázky, ktoré sú menšie ako prehliadacia oblasť, sa zobrazia v normálnej veľkosti. Ak by sa mali malé obrázky zobraziť radšej v celej prehliadacej oblasti, zapnite <emphasis>Zväčšiť menšie obrázky</emphasis> <link url='%2'>v nastaveniach</link>.</item> </list></para><para>Ak je už povolené "%1", stlačením znova sa vypne a obrázok sa zobrazí v normálnej veľkosti.</para> <para>"%1" je predvolený režim priblíženia pre obrázky. Toto sa dá zmeniť a obrázky sa zobrazia v predošlom priblížení <link url='%2'>v nastaveniach</link>.</para>

[ctx: @item:inmenu]
en: Background Color Mode
sk: Farebný režim pozadia

[ctx: @item:inmenu toggle loop in slideshow]
en: Loop
sk: Opakovať

[ctx: @item:inmenu toggle random order in slideshow]
en: Random
sk: Náhodne

[ctx: @item:intable]
en: Comment
sk: Komentár

[ctx: @item:intable]
en: File Size
sk: Veľkosť súboru

[ctx: @item:intable]
en: File Time
sk: Vytvorené

[ctx: @item:intable]
en: Image Size
sk: Veľkosť obrázka

[ctx: @item:intable Image file name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @label]
en: %1 file selected | %1 files selected
sk[0]: Vybraný %1 súbor
sk[1]: Vybrané %1 súbory
sk[2]: Vybraných %1 súborov

[ctx: @label]
en: %1 folder selected | %1 folders selected
sk[0]: Vybraný %1 priečinok
sk[1]: Vybrané %1 priečinky
sk[2]: Vybraných %1 priečinkov

[ctx: @label. The two parameters are strings like '2 folders' and '1 file'.]
en: %1 and %2 selected
sk: Vybrané %1 a %2

[ctx: @label:listbox]
en: Aspect ratio:
sk: Pomer strán:

[ctx: @label:spinbox]
en: Position:
sk: Pozícia:

[ctx: @label:spinbox]
en: Size:
sk: Veľkosť:

[ctx: @option:Perceptual rendering intent]
en: Perceptual
sk: Vnemový

[ctx: @option:Relative Colorimetric rendering intent]
en: Relative Colorimetric
sk: Relatívny kolorimetrický

[ctx: @option:check]
en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

[ctx: @option:check]
en: Preserve aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Browse
sk: Prehliadanie

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Scroll
sk: Posúvanie

[ctx: @option:radio action on mouse wheel]
en: Zoom
sk: Priblíženie

[ctx: @title actions category]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title actions category]
en: File
sk: Súbor

[ctx: @title actions category - means actions changing image]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: @title actions category - means actions changing smth in interface]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: @title:column]
en: Property
sk: Vlastnosť

[ctx: @title:column]
en: Value
sk: Hodnota

[ctx: @title:group]
en: Image Information
sk: Informácie o obrázku

[ctx: @title:group General info about the image]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:menu submenu for actions that open configuration dialogs]
en: Configure
sk: Nastaviť

[ctx: @title:window]
en: Image Information
sk: Informácie o obrázku

[ctx: @title:window]
en: Import Finished
sk: Import dokončený

[ctx: @title:window]
en: Open Image
sk: Otvoriť obrázok

[ctx: @title:window]
en: Rename
sk: Premenovať

[ctx: @title:window]
en: Save Image
sk: Uložiť obrázok

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Copy %1
sk: Kopírovať %1

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Link %1
sk: Odkaz %1

[ctx: @title:window %1 file name]
en: Move %1
sk: Presunúť %1

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Copy %1 image | Copy %1 images
sk[0]: Kopírovať %1 obrázok
sk[1]: Kopírovať %1 obrázky
sk[2]: Kopírovať %1 obrázkov

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Link %1 image | Link %1 images
sk[0]: Pripojiť 1 obrázok
sk[1]: Pripojiť %1 obrázky
sk[2]: Pripojiť %1 obrázkov

[ctx: @title:window %1 number of images]
en: Move %1 image | Move %1 images
sk[0]: Presunúť %1 obrázok
sk[1]: Presunúť %1 obrázky
sk[2]: Presunúť %1 obrázkov

[ctx: @title:window Annotate [filename]]
en: Annotate %1
sk: Pridať poznámku %1

en: A list of filename extensions Gwenview should not try to
                load. We exclude *.new as well because this is the extension
                used for temporary files by KSaveFile.
sk: Zoznam prípon súborov, ktoré by sa Gwenview nemal pokúšať
                načítavať. Vylúčime tiež *.new, pretože túto príponu
                používa KSaveFile pre dočasné súbory.

[ctx: A number of thumbnail actions to show]
en: None
sk: Žiadne

en: A starting file or folders
sk: Počiatočný súbor alebo priečinky

en: Add Filter
sk: Pridať filter

en: Add tag
sk: Pridať značku

en: Adjust Colors
sk: Upraviť farby

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: All buttons
sk: Všetky tlačidlá

en: Always
sk: Vždy

en: An Image Viewer
sk: Prehliadač obrázkov

en: Animations:
sk: Animácie:

en: Apply only the profile embedded in the image file
sk: Použiť iba profil zabudovaný v súbore obrázku

en: Assume that system-wide color correction already applies monitor profile.
sk: Predpokladať že oprava farieb na systémovej úrovni aplikuje profil monitora.

en: Autofit each image
sk: Automaticky prispôsobiť každý obrázok

en: Automatically play
sk: Automaticky prehrať

en: Black
sk: Čierna

en: Brightness:
sk: Jas:

en: Browsing by tags is not available. Make sure Nepomuk is properly installed on your computer.
sk: Prehliadanie podľa značiek nie je dostupné. Uistite sa, že Nepomuk je na vašom počítači správne nainštalovaný.

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Centimeters
sk: Centimetre

en: Click on a red eye and choose a size, or double-click to correct instantly.
sk: Kliknite na červené oko a vyberte veľkosť, alebo kliknite dva-krát na okamžitú opravu.

en: Color profile:
sk: Farebný profil:

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Contrast:
sk: Kontrast:

en: Copy Here
sk: Kopírovať sem

en: Copyright 2000-2022 Gwenview authors
sk: Copyright 2000-2022 Autori Gwenview

en: Could not create destination folder.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť cieľový priečinok.

en: Could not create temporary upload folder.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť dočasný priečinok pre odosielanie.

en: Could not load document %1
sk: Nepodarilo sa načítať dokument %1

en: Create Folder...
sk: Vytvoriť priečinok...

en: Crop
sk: Orezať

en: Current Image
sk: Aktuálny obrázok

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Current image modified
sk: Aktuálny obrázok bol zmenený

en: Current size:
sk: Aktuálna veľkosť:

en: Dark gray texture
sk: Tmavo šedá textúra

en: Date <=
sk: Dátum <=

en: Date =
sk: Dátum =

en: Date >=
sk: Dátum >=

en: Defines how colors are rendered when your display
                uses an ICC color profile and an image has colors that do not
                fit within the profile's color gamut. "Perceptual" will scale
                the colors of the entire image so that they all fit within the
                display's capabilities. "Relative" will squash only the colors
                that cannot be displayed, and leave the other colors alone.
sk: Definuje, ako sa budú vykresľovať farby, keď sa na displeji
                 používa profil farieb ICC a obrázok má farby, ktoré sa
                 nezmestia do farebného rozsahu profilu. "Vnemový" bude škálovať
                 farby celého obrazu tak, aby sa všetky zmestili do 
                 schopností displeja. "Relatívny" stlačí lenfarby
                 ktoré sa nedajú zobraziť, a ostatné farby ponechá.

en: Defines what happens when going to image B after
                having zoomed in on an area of image A.  If set to Autofit,
                image B is zoomed out to fit the screen.  If set to KeepSame,
                all images share the same zoom and position: image B is set
                to the same zoom parameters as image A (and if these are
                changed, image A will then be displayed with the updated zoom
                and position).  If set to Individual, all images remember
                their own zoom and position: image B is initially set to the
                same zoom parameters as image A, but will then remember its
                own zoom and position (if these are changed, image A will NOT
                be displayed with the updated zoom and position).
sk: Definuje, čo sa stane pri prechode na obrázok B po
    priblížení na oblasť obrázku A. Ak je nastavené na automatické prispôsobenie,
    obrázok B sa priblíži na prispôsobenie obrazovke. Ak je nastavené na Ponechať rovnaké,
    všetky obrázky zdieľajú rovnaké priblíženie a umiestnenie: obrázok B je nastavený
    na rovnaké parametre priblíženia ak obrázok A (a ak sa tieto zmenia, 
    obrázok A sa zobrazí s aktualizovaným priblížením a umiestnením).
    Ak je nastavené na individuálne, všetky obrázky si zapamätajú
    svoje vlastné priblíženie a umiestnenie: obrázok B sa najprv nastaví na
    rovnaké parametre priblíženia a umiestnenia ako obrázok A, ale potom si zapamätá
    svoje vlastné priblíženie a umiestnenie (ak sa tieto zmenia, obrázok A nebude
    zobrazený s aktualizovaným priblížením a umiestnením).

en: Delete the imported document from the device? | Delete the %1 imported documents from the device?
sk[0]: Odstrániť naimportovaný dokument zo zariadenia?
sk[1]: Odstrániť %1 naimportované dokumenty zo zariadenia?
sk[2]: Odstrániť %1 naimportovaných dokumentov zo zariadenia?

en: Delete the skipped document from the device? | Delete the %1 skipped documents from the device?
sk[0]: Odstrániť preskočený dokument zo zariadenia?
sk[1]: Odstrániť %1 preskočené dokumenty zo zariadenia?
sk[2]: Odstrániť %1 preskočených dokumentov zo zariadenia?

en: Description
sk: Popis

en: Developer
sk: Vývojár

en: Device UDI
sk: UDI zariadenia

en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Display slide show images in random order
sk: Zobraziť obrázky prezentácie v náhodnom poradí

en: Edit
sk: Upraviť

en: Enable this option if you do not have a lot of disk space. This will avoid storing thumbnails on disk and will prefer embedded thumbnails of lower quality that are faster to load, if available.
sk: Povoľte túto voľbu, ak nemáte veľa voľného miesta na disku. Toto zabráni ukladaniu miniatúr na disk a bude preferovať zabudované miniatúry nižšej kvality, ktoré sa rýchlejšie načítajú, pokiaľ sú dostupné.

en: Enlarge smaller images
sk: Zväčšovať menšie obrázky

en: Enter the import destination
sk: Zadajte cieľ importu

en: Error while sharing: %1
sk: Chyba počas zdieľania: %1

en: Failed to create %1 destination subfolder. | Failed to create %1 destination subfolders.
sk[0]: Nepodarilo sa vytvoriť  %1 cieľový podpriečinok.
sk[1]: Nepodarilo sa vytvoriť  %1 cieľové podpriečinky.
sk[2]: Nepodarilo sa vytvoriť  %1 cieľových podpriečinkov.

en: Failed to create subfolders:
sk: Nepodarilo sa vytvoriť podpriečinky:

en: Failed to delete the document:
    %2 | Failed to delete documents:
    %2
sk[0]: Nepodarilo sa odstrániť dokument:
    %2
sk[1]: Nepodarilo sa odstrániť dokumenty:
    %2
sk[2]: Nepodarilo sa odstrániť dokumenty:
    %2

en: Failed to import %1 document. | Failed to import %1 documents.
sk[0]: Nepodarilo sa importovať %1 dokument.
sk[1]: Nepodarilo sa importovať %1 dokumenty.
sk[2]: Nepodarilo sa importovať %1 dokumentov.

en: Failed to import documents:
sk: Nepodarilo sa importovať dokumenty:

en: File Operations
sk: Operácie so súbormi

en: Flip
sk: Prevrátiť

en: Folders
sk: Priečinky

en: Fullscreen background:
sk: Farba pozadia v režime celej obrazovky:

en: General
sk: Všeobecné

en: Go Back to the Document List
sk: Prejsť späť na zoznam dokumentov

en: Go back to the original
sk: Prejsť späť na originál

en: Go to first modified image
sk: Prejsť na prvý zmenený obrázok

en: Go to it
sk: Prejsť k nemu

en: Go to the First Document
sk: Prejsť na prvý dokument

en: Go to the Last Document
sk: Prejsť na posledný dokument

en: Gwenview Importer
sk: Import pre Gwenview

en: Gwenview cannot save images in '%1' format.
sk: Gwenview nevie ukladať obrázky vo formáte '%1'.

en: Gwenview does not know how to display this kind of document
sk: Gwenview nevie zobraziť tento typ dokumentu

en: Height
sk: Výška

en: Height:
sk: Výška:

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: History has been disabled.
sk: História bola zakázaná.

en: History:
sk: História:

en: Horizontal
sk: Horizontálna

en: If you quit now, your changes will be lost.
sk: Ak teraz ukončíte aplikáciu, vaše zmeny budú stratené.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Image Information
sk: Informácie o obrázku

en: Image Operations
sk: Operácie s obrázkami

en: Image Position
sk: Pozícia obrázka

en: Image Settings
sk: Nastavenia obrázka

en: Image View
sk: Zobrazenie obrázka

en: Image quality:
sk: Kvalita obrázka:

en: Import All
sk: Importovať všetko

en: Import Selected
sk: Importovať vybrané

en: Import more Documents
sk: Importovať viac dokumentov

en: Importing documents...
sk: Importujú sa dokumenty...

en: Inches
sk: Palce

en: Index representing selected ratio in the Advanced settings combobox
sk: Index reprezentujúci zvolený pomer v rozšírených nastaveniach

en: Information
sk: Informácie

en: Interval between images (in seconds)
sk: Interval medzi obrázkami (v sekundách)

en: Invalid source folder.
sk: Neplatný zdrojový priečinok.

en: Keep
sk: Ponechať

en: Keep aspect ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Keep ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Keep same zoom and position
sk: Ponechať rovnaké priblíženie a umiestnenie

en: Landscape
sk: Na šírku

en: Last used crop ratio height when Advanced Settings enabled
sk: Naposledy použitá výška pomeru orezania, keď sú povolené Pokročilé nastavenia

en: Last used crop ratio width when Advanced Settings enabled
sk: Naposledy použitá šírka pomeru orezania, keď sú povolené Pokročilé nastavenia

en: Last visited: %1
sk: Naposledy navštívené: %1

en: Link Here
sk: Odkaz sem

en: Listing content of:
sk: Vypisujem obsah:

en: Loading <filename>%1</filename> failed
sk: Načítanie <filename>%1</filename> zlyhalo

en: Loop
sk: Opakovať

en: Loop on images
sk: Opakovať obrázky

en: Lossy image save quality:
sk: Stratová kvalita ukladania obrázkov:

en: Low resource usage mode
sk: Režim nízkeho využívania zdrojov

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Millimeters
sk: Milimetre

en: Mirror
sk: Zrkadliť

en: Missing required source folder argument.
sk: Chýba vyžadovaný argument zdrojového priečinka.

en: Mouse wheel behavior:
sk: Správanie kolieska myši:

en: Move Here
sk: Presunúť sem

en: Name contains
sk: Názov obsahuje

en: Name does not contain
sk: Názov neobsahuje

en: Never
sk: Nikdy

en: New size:
sk: Nová veľkosť:

en: Next
sk: Ďalší

en: Next modified image
sk: Nasledujúci zmenený obrázok

en: No document selected
sk: Nie je vybraný žiadny dokument

en: None
sk: Žiadne

en: Not Tagged
sk: Neoznačené

en: Notify after reaching the last image:
sk: Upozorniť po dosiahnutí posledného obrázka:

en: One document has been imported. | %1 documents have been imported.
sk[0]: Jeden dokument bol naimportovaný.
sk[1]: %1 dokumenty boli naimportované.
sk[2]: %1 dokumentov bolo naimportovaných.

en: One document has been skipped because it had already been imported. | %1 documents have been skipped because they had already been imported.
sk[0]: Jeden dokument bol preskočený, pretože už bol naimportovaný.
sk[1]: %1 dokumenty boli preskočené, pretože už boli naimportované.
sk[2]: %1 dokumentov bolo preskočených, pretože už boli naimportované.

en: One image has been modified. | %1 images have been modified.
sk[0]: Jeden obrázok bol zmenený.
sk[1]: %1 obrázky boli zmenené.
sk[2]: %1 obrázkov bolo zmenených.

en: One image modified | %1 images modified
sk[0]: Zmenený jeden obrázok
sk[1]: Zmenené %1 obrázky
sk[2]: Zmenených %1 obrázkov

en: One of them has been renamed because another document with the same name had already been imported. | %1 of them have been renamed because other documents with the same name had already been imported.
sk[0]: Jeden z nich bol premenovaný, pretože iný dokument s rovnakým názvom už bol naimportovaný.
sk[1]: %1 z nich boli premenované, pretože iné dokumenty s rovnakým názvom už boli naimportované.
sk[2]: %1 z nich bolo premenovaných, pretože iné dokumenty s rovnakým názvom už boli naimportované.

en: Only during slideshows
sk: Iba počas prezentácií

en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť priečinok s obsahom

en: Open With
sk: Otvoriť pomocou

en: Operations
sk: Operácie

en: Orientation:
sk: Orientácia:

en: Original extension
sk: Pôvodná prípona

en: Original extension, in lower case
sk: Pôvodná prípona, malé písmená

en: Original filename
sk: Pôvodný názov súboru

en: Original filename, in lower case
sk: Pôvodný názov súboru, malé písmená

en: Other Application...
sk: Iná aplikácia...

en: Pause Slideshow
sk: Pozastaviť prezentáciu

en: Per image zoom and position
sk: Priblíženie a umiestnenie na každý obrázok

en: Photo Importer
sk: Import fotografií

en: Places
sk: Miesta

en: Portrait
sk: Na výšku

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Previous modified image
sk: Predchádzajúci zmenený obrázok

en: Print Image
sk: Vytlačiť obrázok

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Quit
sk: Koniec

en: Random
sk: Náhodne

en: Rating <=
sk: Hodnotenie <=

en: Rating =
sk: Hodnotenie =

en: Rating >=
sk: Hodnotenie >=

en: Rating:
sk: Hodnotenie:

en: Recent Files
sk: Nedávne súbory

en: Recent Folders
sk: Nedávne priečinky

en: Redo
sk: Znovu

en: Reduce Red Eye
sk: Odstrániť červené oči

en: Remember folders and URLs
sk: Zapamätať si priečinky a URL adresy

en: Rename <filename>%1</filename> to:
sk: Premenovať <filename>%1</filename> na:

en: Rename Format:
sk: Formát premenovania:

en: Rename documents automatically
sk: Automaticky premenovať dokumenty

en: Rendering intent:
sk: Vykresľovací zámer:

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Resize Image
sk: Zmeniť veľkosť

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Restrict crop to image ratio when Advanced Settings disabled
sk: Obmedziť pomer orezania obrázku, keď sú zakázané Pokročilé nastavenia

en: Resume Slideshow
sk: Pokračovať prezentáciu

en: Retry
sk: Skúsiť znovu

en: Rotate Left
sk: Otočiť doľava

en: Rotate Right
sk: Otočiť doprava

en: Row count:
sk: Počet riadkov:

en: Save All
sk: Uložiť všetko

en: Save All Changes
sk: Uložiť všetky zmeny

en: Save using another format
sk: Uložiť v inom formáte

en: Scale all colors equally to fit them within the active color profile's color gamut
sk: Škálovať všetky farby tak, aby sa zmestili do farebného rozsahu aktívneho profilu farieb

en: Scaling
sk: Zmena mierky

en: Select Image Information to Display...
sk: Vyberte informácie o obrázku na zobrazenie...

en: Select the documents to import
sk: Vyberte dokumenty, ktoré chcete importovať

en: Settings...
sk: Nastavenie...

en: Shooting date
sk: Dátum fotografovania

en: Shooting time
sk: Čas fotografovania

en: Show Bird's Eye View When Zoomed In
sk: Po priblížení zobraziť pohľad z vtáčej perspektívy

en: Show Thumbnails
sk: Zobraziť miniatúry

en: Show failed files...
sk: Zobraziť zlyhané súbory...

en: Show failed subfolders...
sk: Zobraziť zlyhané podpriečinky...

en: Show selection button only
sk: Zobraziť iba tlačidlo na výber

en: Show slideshow in fullscreen mode
sk: Zobraziť prezentáciu v režime na celú obrazovku

en: Show thumbnails
sk: Zobraziť miniatúry

en: Show transparency with:
sk: Zobraziť priehľadnosť s:

en: Show videos
sk: Zobrazovať videá

[ctx: Singular sentence is actually never used.]
en: Delete the imported or skipped document from the device? | Delete the %1 imported and skipped documents from the device?
sk[0]: Odstrániť naimportovaný alebo preskočený dokument zo zariadenia?
sk[1]: Odstrániť %1 naimportované alebo preskočené dokumenty zo zariadenia?
sk[2]: Odstrániť %1 naimportovaných alebo preskočených dokumentov zo zariadenia?

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Slideshow
sk: Prezentácia

[ctx: Slideshow interval in seconds]
en: %1 sec | %1 secs
sk[0]: %1 s
sk[1]: %1 s
sk[2]: %1 s

en: Source folder
sk: Zdrojový priečinok

en: Square
sk: Štvorec

en: Squash colors that don't fit within the active color profile's color gamut, leaving other colors untouched
sk: Stlačiť farby, ktoré sa nezmestia do farebného rozsahu aktívneho profilu farieb, ostatné farby zostali nedotknuté

en: Start Slideshow
sk: Spustiť prezentáciu

en: Start in fullscreen mode
sk: Spustí v režime na celú obrazovku

en: Start in slideshow mode
sk: Spustí v režime prezentácia

en: Stay There
sk: Zostať tam

en: Stop at last image of folder
sk: Zastaviť na poslednom obrázku v priečinku

en: Surrounding background
sk: Okolité pozadie

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Tag Editor
sk: Editor značiek

en: Tagged
sk: Označené

en: Tags
sk: Značky

en: Tags:
sk: Značky:

en: The device UDI, used to retrieve information about the device (name, icon...)
sk: UDI zariadenia, použité na získanie informácií o zariadení (názov, ikona...)

en: The percentage of memory used by Gwenview before it
                warns the user and suggest saving changes.
sk: Percento pamäte používané Gwenview predtým, ako bude
                varovať používateľa a navrhne mu uloženie zmien.

en: The quality level when saving images using lossy image formats such as JPEG, WEBP, AVIF, HEIF, and HEIC. Higher quality increases the file size.
sk: Úroveň kvality pri ukladaní obrázkov pomocou stratových obrazových formátov, ako sú JPEG, WEBP, AVIF, HEIF a HEIC. Vyššia kvalita zvyšuje veľkosť súboru.

en: The shared image link (<a href="%1">%1</a>) has been copied to the clipboard.
sk: Odkaz na zdieľaný obrázok (<a href="%1">%1</a>) bol skopírovaný do schránky.

en: This Screen
sk: Táto obrazovka

en: This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.
sk: Toto úplne skryje panel ponuky. Môžete ho znova zobraziť stlačením %1.

en: Thumbnail actions:
sk: Akcie miniatúr:

en: Thumbnails
sk: Miniatúry

en: Thumbnails:
sk: Miniatúry:

en: Too many arguments.
sk: Priveľa argumentov.

en: Undo
sk: Späť

[ctx: Verb]
en: Copy To...
sk: Kopírovať do...

[ctx: Verb]
en: Move To...
sk: Presunúť do...

[ctx: Verb]
en: Rename...
sk: Premenovať...

[ctx: Verb]
en: Trash
sk: Presunúť do koša

[ctx: Verb: create link to the file where user wants]
en: Link To...
sk: Odkaz na...

en: Vertical
sk: Vertikálna

en: Videos:
sk: Videá:

en: View Imported Documents with Gwenview
sk: Zobraziť naimportované dokumenty v Gwenview

en: What do you want to do now?
sk: Čo chcete teraz urobiť?

en: Width
sk: Šírka

en: You are now viewing the new document.
sk: Teraz si prezeráte nový dokument.

en: You have modified many images. To avoid memory problems, you should save your changes.
sk: Zmenili ste mnoho obrázkov. Aby ste sa vyhli problémom s pamäťou, mali by ste uložiť svoje zmeny.

en: You reached the first document, what do you want to do?
sk: Dosiahli ste prvý dokument, čo chcete urobiť?

en: You reached the last document, what do you want to do?
sk: Dosiahli ste posledný dokument, čo chcete urobiť?

en: Zoom mode:
sk: Režim priblíženia:

en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť veľkosti

en: Zoom to fill window by fitting to width or height
sk: Priblížiť na vyplnenie okna podľa šírky alebo výšky

en: error
sk: chyba
