kaddressbook - en to sk translation catalogue (206 entries)

en: &Action
sk: Akcia

en: &Configure KAddressBook...
sk: &Nastaviť KAddressBook...

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Export
sk: &Exportovať

en: &File
sk: &Súbor

en: &New
sk: &Nový

en: &Settings
sk: Na&stavenia

en: &Themes
sk: &Témy

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &View
sk: &Zobraziť

en: (All)
sk: (Všetko)

en: (Groups)
sk: (Skupiny)

en: (None)
sk: (Žiadne)

en: (One year old) | (%1 years old)
sk[0]: (Jeden rok starý)
sk[1]: (%1 roky starý)
sk[2]: (%1 rokov starý)

en: (Untagged)
sk: (Neoznačkované)

en: <qt>Category filter: %1
sk: <qt>Filter kategórií: %1

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ju zobraziť zadaním %1.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
sk: Vyčistiť filter kategórií

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
sk: Vynulovať filter kategórií

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
sk: Nasledujúci

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
sk: Predchádzajúci

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
sk: Nová skupina kontaktov...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
sk: Nový kontakt...

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
sk: Jednoduchý (jeden stĺpec)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
sk: Tri stĺpce

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
sk: Dva stĺpce

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
sk: %1 z %2

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
sk: Všetky kontakty z vybraného adresára

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
sk: Všetky kontakty zo všetkých vašich adresárov

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
sk: Exportať firemné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
sk: Exportovať zobrazované meno ako celé meno

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
sk: Exportovať šifrovacie kľúče

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
sk: Exportovať ostatné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
sk: Export obrázkov

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
sk: Exportovať súkromné polia

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
sk: Prejsť na nasledujúci kontakt v zozname

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
sk: Prejsť na predchádzajúci kontakt v zozname

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
sk: Iba aktuálne vybrané kontakty

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
sk: Hľadať kontakty v zozname

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
sk: Vybrať všetky podpriečinky vrátane priečinka najvyššej úrovne

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
sk: Vyberte primárne pole triedenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
sk: Vybrať štýl tlače

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
sk: Vyberte poradie triedenia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať firemné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať zobrazované meno kontaktu v poli celého mena vCard. Toto môže byť vyžadované k správnemu zobrazeniu mena v GMail alebo Android.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať šifrovacie kľúče kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať ostatné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať obrázok kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete exportovať súkromné polia kontaktu do výstupného súboru vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vybrať všetky kontakty z tohto priečinka, vrátane všetkých podpriečinkov. Ak chcete kontakty iba z priečinka najvyššej úrovne, nechajte toto pole nezaškrtnuté.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
sk: Vyberte si, či chcete radiť kontakty vzostupne alebo zostupne. Pomocou voľby kritéria triedenia určite, podľa ktorého poľa kontaktov bude triedenie vykonávané.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
sk: Vyberte túto voľbu, ak chcete iba kontakty, ktoré ste už vybrali v grafickom rozhraní.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
sk: Vyberte túto voľbu, ak chcete vybrať všetky kontakty iba z jedného z vašich adresárov. Akonáhle je táto voľba zakliknutá, bude vám poskytnutý rozbaľovací zoznam všetkých takých adresárov a umožnené zvoliť si ten, ktorý chcete.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
sk: Zvoľte túto možnosť, ak chcete vybrať všetky vaše kontakty zo všetkých vašich adresárov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
sk: Vyberte si požadovaný štýl tlače. Pozrite si náhľad, ktorý vám pomôže sa rozhodnúť.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
sk: Z tohto zoznamu si môžete vybrať pole, podľa ktorého sú vaše kontakty usporiadané v tlačovom výstupe. Použite voľbu poradia triedenia pre stanovenie, či bude triedenie vzostupným alebo zostupným spôsobom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
sk: Stlačiť toto tlačidlo pre prechod na nasledujúci kontakt v zozname.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
sk: Stlačiť toto tlačidlo pre prechod na predchádzajúci kontakt v zozname.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
sk: Vytlačiť kompletný adresár alebo zvolený počet kontaktov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
sk: Začnite písať hľadaný reťazec do tohto poľa a zobrazí sa zoznam kontaktov, ktorým zodpovedá tento reťazec. Jedná sa o rýchly spôsob hľadania kontaktov záujmu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
sk: Bude zobrazený dialóg, kde môžete nastaviť skratky pre celú aplikáciu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť novú skupinu kontaktov.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť nový kontakt.

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
sk: Nedefinované

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
sk: Vzostupne

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
sk: Zostupne

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
sk: (Náhľad nie je k dispozícii.)

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
sk: Hľadať... <%1>

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
sk: Kritérium:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
sk: Poradie:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
sk: Ako by mala vyzerať tlač?
    KAddressBook má niekoľko tlačových štýlov navrhnutých pre rôzne účely.
    Vyberte nižšie štýl, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
sk: Firemné polia

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
sk: Zobraziť meno ako celé meno

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
sk: Šifrovacie kľúče

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
sk: Zahrnúť podpriečinky

[ctx: @option:check]
en: Other fields
sk: Ostatné polia

[ctx: @option:check]
en: Pictures
sk: Obrázky

[ctx: @option:check]
en: Private fields
sk: Súkromné polia

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
sk: Všetky kontakty

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
sk: Všetky kontakty z:

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
sk: Vybrané kontakty

[ctx: @title:group]
en: Export options
sk: Možnosti exportovania

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
sk: Polia pre exportovanie

[ctx: @title:group]
en: Print Style
sk: Štýl tlače

[ctx: @title:group]
en: Sorting
sk: Triedenie

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
sk: Vybrať štýl tlače

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
sk: Vlastnosti priečinku adresára %1

en: Address Book
sk: Adresár

en: All EMails
sk: Všetky e-maily

en: Alternating the background color
sk: Striedanie farby pozadia

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Appearance Page
sk: Vzhľad strany

en: Assistant
sk: Asistent

en: Birthday
sk: Dátum narodenia

en: Blog Feed
sk: Kanál blogu

en: Business Address
sk: Firemná adresa

en: Category filter
sk: Filter kategórií

en: Change the background color of every row
sk: Zmeniť farbu pozadia každého riadka

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť narodeniny kontaktov.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť e-mailové adresy kontaktov.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť poznámky pri kontaktoch.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť organizácie kontaktov.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť telefónne čísla kontaktov.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete tlačiť adresy ulíc kontaktov.

en: Choose Contacts to Print
sk: Vyberať kontakty pre tlač

en: Choose Printing Style
sk: Vybrať štýl tlače

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre spustenie výberu farby, ktorá vám umožní nastaviť farbu pozadia titulku.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
sk: Kliknite na toto tlačidlo pre spustenie výberu farby, ktorá vám umožní nastaviť farbu textu titulku.

en: Compact Printing Style
sk: Zhustený štýl tlače

en: Compact Style
sk: Zhustený štýl

en: Configure Plugins
sk: Nastaviť pluginy

en: Contact
sk: Kontakt

en: Contact Headers
sk: Titulky kontaktov

en: Current maintainer
sk: Súčasný správca

en: Detailed Print Style - Appearance
sk: Podrobný štýl tlače - vzhľad

en: Detailed Style
sk: Podrobný štýl

en: Domestic Address
sk: Vnútroštátna adresa

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

en: Email addresses
sk: Emailové adresy

en: Email addresses:
sk: E-mailové adresy:

en: Emails
sk: Emaily

en: Export
sk: Exportovať

en: Family Name
sk: Priezvisko

en: Fetch Contacts
sk: Načítať kontakty

en: Fields
sk: Polia

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
sk: Súbory alebo URL. Používateľ bude opýtaný, či importovať.

[ctx: Finished printing]
en: Done
sk: Hotovo

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Given Name
sk: Krstné meno

en: Headline background color:
sk: Farba pozadia titulku:

en: Headline text color:
sk: Farba textu titulku:

en: Hide menu bar
sk: Skryť lištu ponuky

en: Home Address
sk: Adresa domov

en: Import
sk: Importovať

en: Import the given file
sk: Importovať daný súbor

en: Import/Export Plugins
sk: Importné/exportné pluginy

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
sk[0]: Importujem jeden kontakt do %2
sk[1]: Importujem %1 kontaktov do %2
sk[2]: Importujem %1 kontaktov do %2

en: International Address
sk: Medzinárodná adresa

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Manager
sk: Manažér

en: Mike's Printing Style
sk: Štýl tlače Mike

en: Note
sk: Poznámka

en: Note:
sk: Poznámka:

en: Notes:
sk: Poznámky:

en: Office
sk: Kancelária

en: Open the 'New Contact' dialog
sk: Otvorte dialógové okno „Nový kontakt“

en: Organization
sk: Organizácia

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Parcel Address
sk: Adresa pre balík

en: Phone Numbers
sk: Telefónne čísla

en: Phone numbers
sk: Telefónne čísla

en: Postal Address
sk: Poštová adresa

en: Postal addresses
sk: Poštové adresy

en: Preferred Address
sk: Preferovaná adresa

en: Preferred EMail
sk: Uprednostňovaný email

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
sk: Uprednostňovaný email

en: Previous maintainer
sk: Predošlý správca

en: Print Contact's Information
sk: Tlačiť Informácie kontaktu

en: Print Progress
sk: Priebeh tlače

en: Print contact birthdays
sk: Tlačiť narodeniny kontaktov

en: Print contact email addresses
sk: Tlačiť e-mailové adresy kontaktov

en: Print contact notes
sk: Tlačiť poznámky pri kontaktoch

en: Print contact organizations
sk: Tlačiť organizácie kontaktov

en: Print contact phone numbers
sk: Tlačiť telefónne čísla kontaktov

en: Print contact street addresses
sk: Tlačiť adresy ulíc kontaktov

en: Print the birthday
sk: Tlačiť narodeniny

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
sk: Tlačiť adresu domov s telefónnym číslom domov a číslom mobilného telefónu

en: Printing
sk: Tlač

en: Printout for Ring Binders
sk: Výstup tlače pre krúžkové väzby

en: Profession
sk: Profesia

en: Progress
sk: Priebeh

en: Quick search
sk: Rýchle hľadanie

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
sk: Štýl tlače pre krúžkovú väzbu - Vzhľad

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select all contacts in the current address book view.
sk: Vybrať všetky kontakty v aktuálnom zobrazení adresára.

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
sk: Vyberte adresár, kam sa majú uložiť importované kontakty:

en: Select the headline text background color
sk: Nastaviť farbu pozadia textu titulku

en: Select the headline text color
sk: Vybrať farbu textu titulku

en: Serverside Subscription...
sk: Prihlásenie na strane servera...

en: Set Focus to Quick Search
sk: Nastaviť výber na rýchle hľadanie

en: Setting up colors
sk: Nastavovanie farieb

en: Setting up document
sk: Nastavovanie dokumentu

en: Setting up fields
sk: Nastavenie polí

en: Show QR Codes
sk: Ukázať QR kódy

en: Show QR Codes in the contact.
sk: Ukázať QR kódy v kontakte.

en: Show a simple mode of the address book view.
sk: Ukázať jednoduchý režim zobrazenia adresára.

en: Spouse
sk: Partner

en: Telephone:
sk: Telefón:

en: Telephones:
sk: Telefóny:

en: The KDE Address Book Application
sk: Aplikácia KDE Address Book

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
sk: Výročie

en: Title
sk: Nadpis

en: Tools Plugins
sk: Pluginy nástrojov

en: Web page:
sk: Web stránka:

en: Website
sk: Webstránka

en: Which contacts do you want to print?
sk: Ktorý kontakt chcete tlačiť?

en: Work Address
sk: Adresa pracoviska

en: first color
sk: prvá farba

en: print the business address, with business phone number
sk: tlačiť firemnú adresu s firemným telefónnym číslom

en: second color
sk: druhá farba

en: the first color, if alternating color is checked
sk: prvá farba, pokiaľ je zaškrtnuté striedanie farieb

en: the second color, if alternating color is checked
sk: druhá farba, pokiaľ je zaškrtnuté striedanie farieb

en: with birthday
sk: s narodeninami

en: with business address
sk: s firemnou adresou

en: with e-mail
sk: s e-mailom

en: with home address
sk: s adresou domov
