kcalc - en to sk translation catalogue (207 entries)

en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
sk: 
    	KCalc dokáže počítať s číslami, ktoré majú oveľa väčším počet
    	číslic než tie, ktoré sa zmestia na displej. Toto nastavenie
    	stanovuje maximálny počet zobrazených číslic pred tým, než
    	KCalc začne používať vedecký zápis, t.j. zápis v tvare 2.34e12.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sk: 
                Pre ľahšiu čitateľnosť je možné zoskupiť jednotlivé číslice do párov
                napríklad namiesto 10111001 sa môže zobraziť 1011 1001, nastavením na
                4, teda vloženie medzery po každej 4. číslici.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sk: 
                Pre ľahšiu čitateľnosť je možné zoskupiť jednotlivé číslice do párov
                napríklad namiesto 42140213 sa môže zobraziť 4214 0213, nastavením na
                4, teda vloženie medzery po každej 4. číslici.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
sk: 
                Pre ľahšiu čitateľnosť je možné zoskupiť jednotlivé číslice do párov
                napríklad namiesto AF1C42 sa môže zobraziť AF 1C 42, nastavením na
                2, teda vloženie medzery po každej 2. číslici.

en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
sk: 
            Vyberte použitie doplnku do dvoch pre dvojkové, osmičkové
            a šestnástkové čísla. Toto je bežná metóda zápisu záporných čísiel
            v počítačoch.

en: &Background:
sk: Po&zadie:

en: &Beep on error
sk: &Pípnuť pri chybe

en: &Button font:
sk: &Písmo pre tlačidlá:

en: &Constants
sk: &Konštanty

en: &Constants:
sk: &Konštanty:

en: &Display font:
sk: Písmo pre &displej:

en: &Foreground:
sk: &Popredie:

en: &Functions:
sk: &Funkcie:

en: &History font:
sk: Písmo pre históriu:

en: &Maximum number of digits:
sk: &Maximálny počet číslic:

en: &Memory:
sk: &Pamäť:

en: &Numbers:
sk: Čí&slice:

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: 10 to the power of x
sk: 10 na x

en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
sk: Veľmi jednoduchý režim, v ktorom sú zobrazené len základné tlačidlá kalkulačky

en: Add display to memory
sk: Pridať do pamäte

en: Add to memory
sk: Pridať do pamäte

en: Arc cosine
sk: Arkus kosínus

en: Arc sine
sk: Arkus sínus

en: Arc tangent
sk: Arkus tangens

en: Atomic && Nuclear
sk: Atómy a nukleárna veda

en: Atomic Mass Unit
sk: Atómová hmotnostná jednotka

en: Avogadro's Number
sk: Avogadrova konštanta

en: Background
sk: Po&zadie

en: Binary
sk: Binárny

en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sk: Binárne čísla budú oddelené medzerou po každej X-tej číslici.

en: Bitwise AND
sk: Bitové AND

en: Bitwise OR
sk: Bitové OR

en: Bitwise XOR
sk: Bitové XOR

en: Boltzmann Constant
sk: Boltzmannova konštanta

en: Button & Display Colors
sk: Farby tlačidiel a displeja

en: Button Colors
sk: Farby tlačidiel

en: Change sign
sk: Zmeniť znamienko

en: Choose From List
sk: Vybrať zo zoznamu

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear all
sk: Vyčistiť všetko

en: Clear data store
sk: Vyčistiť uložené dáta

en: Click on a Bit to toggle it.
sk: Kliknite na bit na jeho prepnutie.

en: Close parenthesis
sk: Pravá zátvorka

en: Colors
sk: Farby

en: Constants
sk: Konštanty

en: Constants &Buttons
sk: Tlačidlá s &konštantami

en: Cosine
sk: Kosínus

en: Cube
sk: Tretia mocnina

en: Cube root
sk: Tretia odmocnina

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Define Constants
sk: Definovanie konštánt

en: Degrees, radians or grads
sk: Stupne, radiány alebo grady

en: Delete last data item
sk: Vymazať poslednú dátovú položku

en: Display Colors
sk: Farby displeja

en: Division
sk: Delenie

en: Earth Acceleration
sk: Gravitačné zrýchlenie

en: Easy Calculator Mode
sk: Jednoduchý režim kalkulačky

en: Electromagnetism
sk: Elektromagnetizmus

en: Elementary Charge
sk: Elementárny náboj

en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
sk: Povolí že posledná operácia sa zopakuje keď je stlačené "="

en: Enter data
sk: Zadať dáta

en: Euler Number
sk: Eulerovo číslo

en: Exponential function
sk: Exponenciálna funkcia

en: Factorial
sk: Faktoriál

en: Fine-Structure Constant
sk: Konštanta jemnej štruktúry

en: Font
sk: Písmo

en: Foreground
sk: &Popredie

en: Gamma
sk: Gama

en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenie

en: Golden Ratio
sk: Zlatý rez

en: Gravitation
sk: Gravitácia

en: Gravitational Constant
sk: Gravitačná konštanta

en: Group digits
sk: Zoskupovať číslice

en: Grouping
sk: Zoskupovanie

en: He&xadecimals:
sk: He&xadecimálne:

en: Hexadecimal
sk: Hexadecimálny

en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sk: Hexadecimálne čísla budú oddelené medzerou po každej X-tej číslici.

en: Hyperbolic cosine
sk: Hyperbolický kosínus

en: Hyperbolic mode
sk: Hyperbolický režim

en: Hyperbolic sine
sk: Hyperbolický sínus

en: Hyperbolic tangent
sk: Hyperbolický tangens

en: Impedance of Vacuum
sk: Impedancia vákua

en: Integer division
sk: Celočíselné delenie

en: Inverse hyperbolic cosine
sk: Inverzný hyperbolický kosínus

en: Inverse hyperbolic sine
sk: Inverzný hyperbolický sínus

en: Inverse hyperbolic tangent
sk: Inverzný hyperbolický tangens

en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
sk: KCalc dokáže počítať s číslami, ktoré majú oveľa väčší počet číslic než tie, ktoré sa zmestia na displej. Toto nastavenie stanovuje maximálny počet zobrazených číslic pred tým, než KCalc začne používať vedecký zápis, t.j. zápis v tvare 2.34e12.

en: KDE Calculator
sk: Kalkulačka pre KDE

en: Last stat item erased
sk: Posledná štatistická položka bola vymazaná

en: Left bit shift
sk: Bitový posun doľava

en: Light Speed
sk: Rýchlosť svetla

en: List of user programmable constants
sk: Zoznam užívateľsky programovateľných konštánt

en: Logarithm to base 10
sk: Logaritmus o základe 10

en: Maintainer
sk: Správca

en: Mathematics
sk: Matematika

en: Maximum number of digits displayed
sk: Maximálny počet zobrazených číslic

en: Maximum number of digits displayed.
sk: Maximálny počet zobrazených číslic.

en: Mean
sk: Priemer

en: Median
sk: Medián

en: Memory clear
sk: Vyčistiť pamäť

en: Memory recall
sk: Vyvolať pamäť

en: Memory store
sk: Uložiť do pamäte

en: Minus
sk: Mínus

en: Misc
sk: Rôzne

en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
sk: Režim s doplnkovými štatistickými tlačidlami a voliteľnými tlačidlami s konštantami

en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
sk: Režim s logickými tlačidlami a výberom základu. Voliteľne je dostupná úprava bitov.

en: Mode with science buttons and optional constants buttons
sk: Režim s vedeckými tlačidlami a voliteľnými tlačidlami s konštantami

en: Molar Gas Constant
sk: Molárna plynová konštanta

en: Multiplication
sk: Násobenie

en: Name of the user programmable constants.
sk: Názvy užívateľsky programovateľných konštánt.

en: Natural log
sk: Prirodzený logaritmus

en: New Name for Constant
sk: Nový názov pre konštantu

en: New name:
sk: Nový názov:

en: Number of data entered
sk: Počet zadaných dát

en: Number of fixed decimal digits
sk: Počet pevných desatinných miest

en: Number of fixed decimal digits.
sk: Počet pevných desatinných miest.

en: Numeral System Mode
sk: Číselný režim

en: Numeric base
sk: Číselná sústava

en: O&perations:
sk: &Operácie:

en: Octal
sk: Osmičkový

en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sk: Osmičkové čísla budú oddelené medzerou po každej X-tej číslici.

en: One's complement
sk: Doplnok do jednej

en: Open parenthesis
sk: Ľavá zátvorka

en: Percent
sk: Percentá

en: Permeability of Vacuum
sk: Permeabilita vákua

en: Permittivity of Vacuum
sk: Permitivita vákua

en: Planck's Constant
sk: Planckova konštanta

en: Precision
sk: Presnosť

en: Predefined
sk: Preddefinované

en: Reciprocal
sk: Prevrátená hodnota

en: Repeat operation for each result
sk: Opakovať opreráciu pre každý výsledok

en: Result
sk: Výsledok

en: Right bit shift
sk: Bitový posun doprava

en: Sample standard deviation
sk: Výberová smerodajná odchýlka

en: Science Calculator Mode
sk: Vedecký režim kalkulačky

en: Science Mode
sk: Vedecký režim

en: Second button function
sk: Druhá funkcia tlačidla

en: Select Display Font
sk: Výber písma displeja

en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
sk: Vyberte použitie doplnku do dvoch pre dvojkové, osmičkové a šestnástkové čísla. Toto je bežná metóda zápisu záporných čísiel pre ne-desiatkové čísla v počítačoch.

en: Set &decimal precision
sk: Nastaviť &desatinnú presnosť

en: Set Name
sk: Nastaviť názov

en: Show &History
sk: Zobraziť &históriu

en: Show &result in window title
sk: Zobrazovať &výsledok v titulku okna

en: Show B&it Edit
sk: Zobraziť úpravu &bitov

en: Simple Mode
sk: Jednoduchý režim

en: Sine
sk: Sínus

en: Square
sk: Druhá mocnina

en: Square root
sk: Druhá odmocnina

en: St&atistic functions:
sk: Š&tatistické funkcie:

en: Standard deviation
sk: Smerodajná odchýlka

en: Stat mem cleared
sk: Štatistická pamäť bola vymazaná

en: Statistic Calculator Mode
sk: Štatistický režim kalkulačky

en: Statistic Mode
sk: Štatistický režim

en: Stefan-Boltzmann Constant
sk: Stefan-Boltzmannova konštanta

en: Subtract from memory
sk: Odčítať z pamäte

en: Sum of all data items
sk: Suma všetkých dátových položiek

en: Sum of all data items squared
sk: Suma druhých mocnín všetkých položiek

en: Switch base to binary.
sk: Prepnúť sústavu do dvojkovej.

en: Switch base to decimal.
sk: Prepnúť sústavu do desiatkovej.

en: Switch base to hexadecimal.
sk: Prepnúť sústavu do šestnástkovej.

en: Switch base to octal.
sk: Prepnúť sústavu do osmičkovej.

en: Tangent
sk: Tangens

en: The background color of the display.
sk: Farba pozadia displeja.

en: The color of constants buttons.
sk: Farba tlačidiel s konštantami.

en: The color of constants fonts.
sk: Farba písma na tlačidlách s konštantami.

en: The color of function buttons.
sk: Farba tlačidiel s funkciami.

en: The color of function fonts.
sk: Farba písma na funkciách.

en: The color of hex buttons.
sk: Farba tlačidiel so šestnástkovými hodnotami.

en: The color of hex fonts.
sk: Farba šestnástkového písma

en: The color of memory buttons.
sk: Farba tlačidiel s pamäťovými funkciami.

en: The color of memory fonts.
sk: Farba písma na pamäťových funkciách.

en: The color of number buttons.
sk: Farba tlačidiel s číslicami.

en: The color of number fonts.
sk: Farba písma na číslach.

en: The color of operation buttons.
sk: Farba tlačidiel s operáciami.

en: The color of operation font.
sk: Farba tlačidiel s operáciami.

en: The color of statistical buttons.
sk: Farba tlačidiel so štatistickými funkciami.

en: The color of statistical fonts.
sk: Farba písma na štatistických funkciách.

en: The font to use for the buttons
sk: Písmo použité pre tlačidlá

en: The font to use for the buttons.
sk: Písmo použité pre tlačidlá.

en: The font to use in the display
sk: Písmo použité pre displej

en: The font to use in the display.
sk: Písmo použité pre displej.

en: The font to use in the history
sk: Písmo použité pre históriu

en: The font to use in the history.
sk: Písmo použité pre históriu.

en: The foreground color of the display.
sk: Farba popredia displeja.

en: Thermodynamics
sk: Termodynamika

en: Third power
sk: Tretia mocnina

en: Two's complement
sk: Doplnok do dvoch

en: Whether to beep on error
sk: Určuje, či pípnuť pri chybe

en: Whether to beep on error.
sk: Určuje, či pípnuť pri chybe.

en: Whether to group digits
sk: Určuje, či zoskupovať číslice

en: Whether to group digits.
sk: Určuje, či zoskupovať číslice.

en: Whether to show constant buttons.
sk: Určuje, či zobraziť tlačidlá s konštantami.

en: Whether to show the bit edit widget.
sk: Určuje, či zobraziť prvok pre úpravu bitov.

en: Whether to show the history window.
sk: Určuje, či zobraziť okno histórie.

en: Whether to show the result in the window title
sk: Určuje, či zobrazovať výsledok v titulku okna

en: Whether to show the result in the window title.
sk: Určuje, či zobrazovať výsledok v titulku okna.

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
sk: Určuje, či použiť doplnok do dvoch pre ne-desiatkové čísla

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
sk: Určuje, či použiť doplnok do dvoch pre ne-desiatkové čísla.

en: Whether to use fixed decimal places
sk: Určuje, či použiť pevný počet desatinných miest

en: Whether to use fixed decimal places.
sk: Určuje, či použiť pevný počet desatinných miest.

en: Write display data into memory
sk: Zapísať zobrazené údaje do pamäte

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
sk: Uložiť

en: n Choose m
sk: n Výber m

en: x to the power of 1/y
sk: x na 1/y

en: x to the power of y
sk: x na y
