kcmkwm - en to sk translation catalogue (140 entries)

en: &Center snap zone:
sk: Zóna priťahovania &stredu:

en: &Click raises active window
sk: Kliknutie presunie dopredu aktívne okno

en: &Delay focus by:
sk: Oneskoriť zameranie o:

en: &Double-click:
sk: Dvojklik:

en: &Focus
sk: &Zameranie

en: &Left click:
sk: Ľavý klik:

en: &Middle click:
sk: Stredné kliknutie:

en: &Raise on hover, delayed by:
sk: Zdvihnúť pri prechode myšou, oneskorené o:

en: &Right click:
sk: Pravý klik:

en: &Separate screen focus
sk: Oddeliť zamerenie obrazoviek

en: &Snap windows:
sk: Prichytenie okien:

en: &Special windows:
sk: Špeciálne okná:

en: &Titlebar Actions
sk: Akcie záhlavia okna

en: &Window snap zone:
sk: Zóna priťahovania &okien:

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
sk: (c) 1997 - 2002 Autori KWin a KControl

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
sk: <em>Kliknúť na zameranie - prednosť myši</em>Toto je prakticky rovnaké ako <em>Kliknúť na zameranie</em>Ak má byť aktívne okno vybrané systémom(napr. pretože práve aktívne bolo zatvorené) okno pod myšou je preferovaný kandidát.Neobvyklý, ale možný variant <em>Kliknúť na zameranie</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
sk: <em>Kliknúť na zameranie:</em> Okno sa stane aktívne po kliknutí naň. Toto správanie je bežné medzi inými operačnými systémami a pravdepodobne to chcete.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
sk: <em>Zameranie sleduje myš</em>Pohyb myši cez okno ho aktivuje.Napr. okná náhodne sa objavujúce na pod myšou nezískajú zameranie.Funguje tu <em>ochrana pred kradnutím zamerania</em> ako zvyčajne.Teda ako <em>Kliknúť na zameranie</em> iba bez nutnosti kliknúť.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sk: <em>Zameranie prísne pod myšou</em> Zameranie je vždy na okne pod myšou (v prípade pochybností nikde) veľmi podobné správanie zameranie ako v nespravovanom tradičnom prostredí X11.<br/><strong>Poznámka:</strong><em>Ochrana pred kradnutím zamerania</em> a <em>tabbox ("Alt+Tab")</em> odporujú politike a nebudú fungovať. Veľmi pravdepodobne budete chcieť použiť <em>Zameranie sleduje myš (prednosť myši)</em> namiesto tohto!

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
sk: <em>Zameranie pod myšou:</em>Zameranie vždy ostáva na okne pod myšou.<br/><strong>Poznámka:</strong><em>Ochrana pred kradnutím zamerania</em> a <em>tabbox ("Alt+Tab")</em>odporujú politike a nebudú fungovať.Veľmi pravdepodobne budete chcieť použiť<em>Zameranie sleduje myš - prednosť myši</em> namiesto tohto!

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Ak je zapnuté, zabalené tienené okna sa automaticky odtieni, ak kurzor myši zostane nad záhlavím nejaký čas.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Táto voľba určuje, ako veľmi sa KWin snaží zabrániť neželanému kradnutiu zamerania spôsobenému neočakávanou aktiváciou nových okien. (Poznámka: Táto funkcia nefunguje s politikami Zameranie pod myšou alebo Zameranie prísne pod myšou.)
    <ul>
    <li><em>Žiadne:</em> Predchádzanie je vypnuté a nové okná sa vždy aktivujú.</li>
    <li><em>Nízke:</em> Predchádzanie je povolené; ak niektoré okno nemá podporu pre podporný mechanizmus a KWin nemôže správne rozhodnúť či aktivovať okno alebo nie, bude aktivované. Toto nastavenie môže mať horšie aj lepšie výsledky ako stredná úroveň, v závislosti od aplikácií.</li>
    <li><em>Stredné:</em> Predchádzanie je povolené.</li>
    <li><em>Vysoké:</em> Nové okná budú aktivované iba ak žiadne iné okno nie je aktívne alebo ak patria aktuálne aktívnej aplikácii. Toto nastavenie je pravdepodobne nie veľmi použiteľné keď sa nepoužíva politika zamerania myši.</li>
    <li><em>Extrémne:</em> Všetky okná musia byť explicitne aktivované používateľom.</li>
    </ul></p>
    <p>Okná, ktoré zabraňujú kradnutiu zamerania, sú označené ako žiadajúce pozornosť, čo predvolene znamená, že ich položka v taskbare bude zvýraznená. Toto sa dá zmeniť v ovládacom module Upozornenia.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Toto nastavenie riadi, čo sa stane, keď sa aktivuje otvorené okno umiestnené na inej virtuálnej ploche, ako je aktuálna plocha. </p><p><span style=" font-style:italic;">Prepnutie na túto virtuálnu plochu</span> spôsobí prepnutie na virtuálnu plochu, na ktorej sa okno práve nachádza. </p><p><span style=" font-style:italic;">Preniesť okno na aktuálnu Virtuálnu plochu </span> spôsobí, že okno prejde na aktívnu Virtuálnu plochu. </p></body></html>

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
sk: <p><h1>Správanie okien</h1> Tu môžete nastaviť, ako sa budú správať okná pri presúvaní, zmene veľkosti alebo pri kliknutí. Taktiež máte možnosť nastaviť prácu so zameraním alebo spôsob, ako budú umiestňované nové okná.</p> <p>Uvedomte si, že tieto nastavenia sa neprejavia, ak používate iného správcu okien ako KWin. Ak používate iného správcu okien, pozrite sa do jeho dokumentácie, ak chcete zmeniť správanie okien.</p>

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate and lower
sk: Aktivovať a presunúť dozadu

en: Activate and pass click
sk: Aktivovať a predať kliknutie

en: Activate and raise
sk: Aktivovať a presunúť dopredu

en: Activate and scroll
sk: Aktivovať a rolovať

en: Activate, raise and move
sk: Aktivovať, presunúť dopredu a premiestniť

en: Activate, raise and pass click
sk: Aktivovať, presunúť dopredu a podať kliknutie

en: Activate, raise and scroll
sk: Aktivovať, presunúť dopredu a rolovať

en: Active
sk: Aktívne

en: Active screen follows &mouse
sk: Aktívna obrazovka nasleduje &myš

en: Adva&nced
sk: &Pokročilé

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
sk: Povoliť aplikáciam pamätať si pozície svojich okien, ak to podporujú

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
sk: Správanie pri <em>dvojitom</em> kliknutí na záhlavie okna.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
sk: V tomto stĺpci môžete nastaviť správanie pri kliknutí <em>ľavým tlačidlom</em> myši na záhlavie alebo rám <em>aktívneho</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
sk: V tomto stĺpci môžete nastaviť správanie pri kliknutí <em>ľavým tlačidlom</em> myši na záhlavie alebo rám <em>neaktívneho</em> okna.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
sk: Správanie po <em>ľavom</em> kliknutí na tlačidlo maximalizácie.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
sk: Správanie po <em>strednom</em> kliknutí na tlačidlo maximalizácie.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
sk: Správanie pri <em>posunutí kolieska</em> na záhlaví okna.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
sk: Správanie po <em>pravom</em> kliknutí na tlačidlo maximalizácie.

en: Bring window to current Virtual Desktop
sk: Prenesenie okna na aktuálnu virtuálnu plochu

en: Centered
sk: V strede

en: Change opacity
sk: Zmeniť nepriehľadnosť

en: Click to focus (mouse precedence)
sk: Kliknúť na zameranie (prednosť myši)

en: Close
sk: Zavrieť

en: Decrease opacity
sk: Znížiť nepriehľadnosť

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Extreme
sk: Extrémna

en: Focus &stealing prevention:
sk: Zabránenie kradnutiu zamerania

en: Focus follows mouse
sk: Zameranie sleduje myš

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
sk: Zameranie sleduje myš (prednosť myši)

en: Focus strictly under mouse
sk: Zameranie pod myšou

en: Focus under mouse
sk: Zameranie pod myšou

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
sk: Tu môžete nastaviť správanie KDE pri otáčaní kolieska myši v okne so stlačeným modifikačným klávesom.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
sk: Tu je možné nastaviť, či budú okná priťahované iba v prípade, že sa pokúsite ich dať cez seba. Takže nebudú priťahované v prípade, že okno pri presune priblížite inému oknu alebo okraju obrazovky.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
sk: Tu je možné nastaviť oblasť priťahovania pri okrajoch obrazovky, čiže 'silu' magnetického poľa, ktorá pritiahne okná k okraju pri ich presune.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
sk: Tu je možné nastaviť oblasť priťahovania k stredu, čiže 'silu' magnetického poľa, ktorá pritiahne okná, ak sú blízko stredu.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
sk: Tu je možné nastaviť oblasť priťahovania k ostatným oknám, čiže 'silu' magnetického poľa, ktorá pritiahne okná k iným oknám v prípade, že sú blízko iného okna.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
sk: Tu je možné vybrať, či vám držanie klávesu Meta alebo Alt umožní vykonať nasledujúce akcie.

en: Hide utility windows for inactive applications
sk: Skrývať okná nástrojov neaktívnych aplikácií

en: High
sk: Vysoká

en: Horizontally maximize
sk: Maximalizovať horizontálne

en: In Top-Left Corner
sk: V ľavom hornom rohu

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri otáčaní kolieska myši na neaktívne vnútorné okno ('neaktívne' znamená: ani záhlavie ani rám okna).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí ľavým tlačidlom myši na neaktívne vnútorné okno ('neaktívne' znamená: ani záhlavie ani rám okna).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí ľavým tlačidlom myši na záhlavie alebo rám okna.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí stredným tlačidlom myši na neaktívne vnútorné okno ('neaktívne' znamená: ani záhlavie ani rám okna).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí stredným tlačidlom myši na záhlavie alebo rám okna.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí pravým tlačidlom myši na neaktívne vnútorné okno ('neaktívne' znamená: ani záhlavie ani rám okna).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
sk: V tomto riadku môžete nastaviť správanie pri kliknutí pravým tlačidlom myši na záhlavie alebo rám okna.

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Inactive Inner Window Actions
sk: Neaktívne vnútorné akcie okna

en: Increase opacity
sk: Zvýšiť nepriehľadnosť

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
sk: Akcie Vnútorného okna, záhlavia a rámu

en: Keep above/below
sk: Držať nad/pod

en: L&eft click:
sk: Ľavé kliknutie:

en: Low
sk: Nízka

en: Lower
sk: Presunúť dozadu

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: Maximize Button Actions
sk: Akcie tlačidla maximalizácie

en: Maximize/restore
sk: Maximalizovať/obnoviť

en: Maximized
sk: Maximalizované

en: Medium
sk: Stredná

en: Middle &click:
sk: Stredné kliknutie:

en: Middle c&lick:
sk: Stredné kliknutie:

en: Minimal Overlapping
sk: Minimálne prekrývanie

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Mo&difier key:
sk: Modifikátor:

en: Mo&use wheel:
sk: Koliesko myši:

en: Mo&vement
sk: Pohyb

en: Mouse &wheel:
sk: Koliesko myši:

en: Move
sk: Presunúť

en: Move to previous/next desktop
sk: Presunúť na predchádzajúcu/ďalšiu pracovnú plochu

en: Multiscreen behavior:
sk: Správanie na viac obrazovkách:

en: None
sk: Žiadna

en: On titlebar hover after:
sk: Po prechode na záhlavie:

en: Only when overlapping
sk: Iba pri pre&krývaní

en: Raise
sk: Presunúť dopredu

en: Raise/lower
sk: Presunúť dopredu/dozadu

en: Raising windows:
sk: Zdvíhanie okien:

en: Random
sk: Náhodné

en: Resize
sk: Zmeniť veľkosť

en: Right clic&k:
sk: Pravý klik:

en: Screen &edge snap zone:
sk: Zóna priťahovania ok&rajov:

en: Scroll
sk: Rolovať

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
sk: Nastaví čas v milisekundách predtým, ako bude okno rozbalené, keď kurzor bude nad zabaleným oknom.

en: Shade
sk: Zabaliť

en: Shade/unshade
sk: Zabaliť/rozbaliť

en: Show actions menu
sk: Zobraziť ponuku akcií

en: Show on all desktops
sk: Zobraziť na všetkých plochách

en: Switch to that Virtual Desktop
sk: Prepnutie na túto virtuálnu pracovnú plochu

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
sk: Toto je prakticky rovnaké ako <em>Zameranie sleduje myš</em>Ak má byť aktívne okno vybrané systémom(napr. pretože práve aktívne bolo zatvorené) okno pod myšou je preferovaný kandidát.Vyberte toto, ak chcete zameranie ovládať prechodom myši.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
sk: Toto je čas, po ktorom sa presunie okno, nad ktorým je ukazovateľ myši, automaticky do popredia.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
sk: Toto je čas, po ktorom okno, nad ktorým je ukazovateľ myši, automaticky získa zameranie.

en: Titlebar A&ctions
sk: Akcie záhlavia okna

en: Titlebar Actions
sk: Akcie záhlavia okna

en: Titlebar and Frame Actions
sk: Akcie záhlavia a rámu okna

en: Toggle raise and lower
sk: Prepnúť dopredu/dozadu

en: Under mouse
sk: Pod myšou

en: Vertically maximize
sk: Maximalizovať vertikálne

en: Virtual Desktop behavior:
sk: Správanie virtuálnych pracovných plôch

en: W&indow Actions
sk: Akcie ok&na

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
sk: Pri aktivácii okna na inej virtuálnej ploche:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, okno v pozadí sa automaticky presunie do popredia, ak kurzor myši zostane nad ním po nejaký čas.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
sk: Ak je táto voľba zapnutá, operácie zamerania sú obmedzené len na aktívnu obrazovku

en: When this option is enabled, the active screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active screen is the screen containing the focused window.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, aktívna obrazovka (kde sa napr. objavujú nové okná) je tá obrazovka, ktorá obsahuje kurzor myši. Ak je vypnutá, aktívna obrazovka je tá, ktorá obsahuje zvýraznené okno.

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
sk: Použite túto voľbu, ak chcete, aby kliknutie do okna ho automaticky presunulo do popredia. Ak túto voľbu chcete zmeniť pre neaktívne okná, musíte zmeniť nastavenie v karte Akcie.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
sk: Keď je to povolené, aplikácie ktoré si dokážu pamätať umiestnenie svojich okien to môžu robiť. Toto prepíše režim umiestňovania okien definovaný vyššie.

en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
sk: Ak je zapnuté, okná nástrojov, odtrhnutá ponuka, a pod. neaktívnych aplikácií bude skrytá a zobrazí sa, keď sa aplikácia stane aktívnou. Aplikácie však musia označiť okná správnym typom, aby táto vlastnosť fungovala.

en: Window &activation policy:
sk: Politika aktivácia okna:

en: Window &placement:
sk: Umiestnenie okien:

en: Window &unshading:
sk: Odtienenie okna:

en: Window Actio&ns
sk: Akcie ok&na

en: Window Behavior Configuration Module
sk: Ovládací modul správania okien

en: Window activation policy description
sk: Popis politiky aktivácie okna

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
sk: Táto voľba umožňuje určiť, ako a kedy budú okná zamerané.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
sk: Kliknúť na zameranie
