klipper - en to sk translation catalogue (136 entries)

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
sk: %1 - Položky schránky

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
sk: %1 - Nástroj pre schránku

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &More
sk: &Viac

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
sk: &Nastaviť Klipper...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
sk: Upraviť obsah...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
sk: &Zobraziť čiarový kód...

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
sk: &Vyčistiť históriu schránky

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
sk: Ručne spustiť akciu na aktuálnej schránke

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
sk: Nasledujúca položka histórie

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
sk: Predchádzajúca položka histórie

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
sk: Zobraziť položky na polohe myši

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
sk: Koniec

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
sk: Automatická akcia vyskakovacej ponuky

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
sk: <placeholder>&#37;s</placeholder> v príkaze bude nahradený kompletným obsahom schránky. <placeholder>&#37;0</placeholder> až <placeholder>&#37;9</placeholder> budú nahradené príslušnými zachyteným textom zo vzoru zhody.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
sk: Akcia nadobúda účinok, keď sa jej <interface>vzor zhody</interface> zhoduje s obsahom schránky. Keď sa tak stane, príkazy <interface>akcie</interface> sa zobrazia vo vyskakovacej ponuke aplikácie Klipper; ak je vybraný jeden z nich, vykoná sa sa vykoná príkaz.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
sk: Odstrániť vybranú akciu <resource>%1</resource><nl/>a všetky jej príkazy?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
sk: Odstrániť vybraný príkaz <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
sk: Vyskakovacie okno akcie sa pre tieto okná nezobrazí automaticky, aj keď je povolené. Je to preto, že napríklad webový prehliadač môže počas písania zvýrazniť adresu URL v adresnom riadku, takže ponuka by sa zobrazovala pri každom stlačení klávesu.<nl/><nl/>Ak sa ponuka akcií zobrazuje neočakávane pri používaní konkrétnej aplikácie, pridajte ju do tohto zoznamu. <link>Ako nájsť názov, ktorý treba zadať</link>.

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
sk: Príkazy pre túto zhodu budú zahrnuté do vyskakovacieho okna automatickej akcie, ak je povolená na stránke <interface>Ponuka akcií</interface>. Ak je táto možnosť vypnutá, príkazy pre túto zhodu nebudú zahrnuté v automatickom vyskakovacom okne, ale budú zahrnuté, ak je vyskakovacie okno aktivované ručne pomocou klávesovej skratky <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
sk: Vzor zhody je regulárny výraz. Viac informácií nájdete na <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Stránke Wikipedie </link> pre túto tému.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
sk: Tieto akcie sa zobrazujú vo vyskakovacej ponuke, ktorú možno nakonfigurovať na stránke <interface>Ponuka akcií</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
sk: Keď sa <interface>vzor zhody</interface> zhoduje s obsahom schránky, jeho <interface>príkazy</interface> sa zobrazia vo vyskakovacej ponuke aplikácie Klipper a môžu sa vykonať.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
sk: Keď je vybraný text, ktorý zodpovedá vzoru akcie alebo je vybraný zo schránky, automaticky sa zobrazí kontextová ponuka s príslušnými akciami. Ak je tu automatická ponuka vypnutá alebo sa nezobrazuje pre vylúčené okno, potom ju možno zobraziť pomocou <shortcut>%1</shortcut> klávesovej skratky.

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
sk: Akcie URL môžete povoliť neskôr na stránke <interface>Akcie</interface> v konfiguračnom okne appletu Schránka

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
sk: Tu je potrebné zadať názov WM_CLASS okna, ktoré sa má vylúčiť. Ak chcete zistiť názov WM_CLASS okna, v inom terminálovom okne zadajte príkaz <nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/> a kliknite na okno, ktoré chcete vylúčiť. Prvý názov, ktorý sa zobrazí za znamienkom rovnosti, je ten, ktorý musíte zadať.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
sk: Keď je text alebo oblasť obrazovky zvýraznená myšou alebo klávesnicou, ide o <emphasis>výber</emphasis>. Možno ho vložiť pomocou stredného tlačidla myši.<nl/><nl/>Ak sa výber explicitne skopíruje pomocou akcie <interface>Kopírovať</interface> alebo <interface>Vystrihnúť</interface>, uloží sa do <emphasis>schránky</emphasis>. Možno ho vložiť pomocou akcie <rozhranie>Vložiť</rozhranie>. <nl/><nl/>Pri zapnutí tejto možnosti zostáva výber a schránka rovnaké, takže akýkoľvek výber je okamžite k dispozícii na vloženie akýmkoľvek spôsobom. Ak je vypnutá, výber môže byť stále uložený v histórii schránky (podľa nižšie uvedených možností), ale môže byť vložený len pomocou stredného tlačidla myši.

[ctx: @title:column]
en: Description
sk: Popis

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
sk: Zhoda vzorov a príkazov

en: Action Menu
sk: Ponuka akcií

en: Action Properties
sk: Vlastnosti akcie

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
sk: Nastavenie akcií

en: Actions Configuration
sk: Nastavenie akcií

en: Add Action...
sk: Pridať akciu...

en: Add Command...
sk: Pridať príkaz...

en: Add to Clipboard
sk: Pridať do schránky

en: Always ignore images
sk: Vždy ignorovať obrázky

en: Always save in history
sk: Vždy ukladať v histórií

en: Append to clipboard
sk: Pridanie do schránky

en: Author
sk: Autor

en: Automatic action menu time:
sk: Čas automatickej akcie ponuky:

en: Automatically Start Klipper?
sk: Automaticky spúšťať Klipper?

en: Bugfixes and optimizations
sk: Opravy chýb a optimalizácie

en: Clear Clipboard History
sk: Vyčistiť históriu schránky

en: Clipboard Contents
sk: Obsah schránky

en: Clipboard history
sk: História schránky

en: Clipboard history:
sk: História schránky:

en: Clipboard is empty
sk: Schránka je prázdna

en: Command
sk: Príkaz

en: Command Properties
sk: Vlastnosti príkazu

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Confirm Delete Action
sk: Potvrdenie akcie vymazania

en: Confirm Delete Command
sk: Potvrdenie príkazu na odstránenie

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
sk: Obsah vybraný kurzorom, ale nie explicitne skopírovaný do schránky, sa automaticky neukladá do histórie schránky a možno ho vložiť len pomocou stredného tlačidla myši.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
sk: Obsah vybraný kurzorom sa automaticky skopíruje do schránky, aby ho bolo možné vložiť pomocou akcie Vložiť alebo kliknutím stredným tlačidlom myši.<br/><a href="1">Viac o výbere a schránke</a>.

en: Contributor
sk: Prispievateľ

en: Delete Action
sk: Odstrániť akciu

en: Delete Command
sk: Odstrániť príkaz

en: Description
sk: Popis

en: Description:
sk: Popis:

en: Disable This Popup
sk: Zakázať toto okno

en: Display the automatic action popup menu for this time.
sk: Zobrazenie kontextovej ponuky automatickej akcie na takýto čas.

en: Do Not Start
sk: Nespustiť

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
sk: Nepovoliť vymazanie schránky, napríklad keď aplikácia skončí.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
sk: Obrázky neukladať do histórie schránky, ani keď sú výslovne skopírované.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
sk: Naozaj chcete vyčistiť a odstrániť celú históriu schránky?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
sk: Fiktívna položka pre označenie zmien v prvku strome akcií

en: Edit Action...
sk: Upraviť akciu...

en: Edit Command...
sk: Upraviť príkaz...

en: Edit Contents
sk: Upraviť obsah

en: Enter a description for the action
sk: Zadajte popis akcie

en: Enter a description for the command
sk: Zadajte popis príkazu

en: Enter a pattern to match against the clipboard
sk: Zadajte vzor, ktorý sa má porovnať so schránkou

en: Enter the command and arguments
sk: Zadajte príkaz a argumenty

en: Exclude Windows
sk: Vylúčiť okná

en: Exclude Windows...
sk: Vylúčiť okná...

en: For an item chosen from history
sk: Pre položku vybranú z histórie

[ctx: General Config]
en: General
sk: Všeobecné

en: General Configuration
sk: Všeobecné nastavenie

en: History size:
sk: Veľkosť histórie:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
sk: Ak je vybraný názov súboru alebo adresa URL, zahrnúť aplikácie, ktoré môžu prijať jeho MIME typ vo vyskakovacej ponuke.

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore the selection
sk: Ignorovať výber

en: Immediately on selection
sk: Okamžite po výbere

en: Include MIME actions
sk: Zahrnúť akcie MIME

en: Include in automatic popup
sk: Zahrnúť do automatického vyskakovacieho okna

en: Invalid regular expression, %1
sk: Neplatný regulárny výraz, %1

en: Keep the selection and clipboard the same
sk: Výber a schránka zostávajú rovnaké

en: Klipper version
sk: Verzia Klippera

en: Maintainer
sk: Správca

en: Match pattern:
sk: Vzor zhody:

en: Mobile Barcode
sk: Mobilný čiarový kód

en: Never save in history
sk: Nikdy neukladať v histórií

en: No actions for WM_CLASS
sk: Žiadne akcie pre WM_CLASS

en: No matches
sk: Žiadne zhody

[ctx: No timeout]
en: None
sk: Žiadne

en: Non-text selection:
sk: Netextový výber:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
sk[0]:  položka
sk[1]:  položky
sk[2]:  položiek

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
sk: Do histórie schránky sa ukladajú len textové výbery, nie obrázky alebo iné typu údajov.

en: Only when explicitly copied
sk: Len pri výslovnom kopírovaní

en: Options:
sk: Voľby:

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Output
sk: Výstup

en: Output from command:
sk: Výstup z príkazu:

en: Plasma cut & paste history utility
sk: KDE nástroj na históriu schránky

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
sk: Ponuka akcií

en: Prevent the clipboard from being cleared
sk: Zabrániť vymazaniu schránky

en: Previous Maintainer
sk: Predošlý správca

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
sk: Odstránenie bielych znakov zo začiatku a konci vybraného textu pred vykonaním akcie. Tým sa napríklad zabezpečí, že adresa URL vložená do prehliadača sa interpretuje podľa očakávania. Text uložený v schránke nie je ovplyvnený.

en: Replace Clipboard
sk: Nahradiť schránku

en: Replace current clipboard
sk: Nahradiť aktuálnu schránku

en: Reset the icon to the default for the command
sk: Obnovenie predvolenej ikony pre príkaz

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
sk: Uchovať históriu schránky, aby bola k dispozícii pri ďalšom prihlásení.

en: Save history across desktop sessions
sk: Ukladanie histórie naprieč sedeniami počítača

en: Search…
sk: Hľadať...

en: Selection and Clipboard:
sk: Výber a schránka:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
sk: Skratky

en: Shortcuts Configuration
sk: Nastavenie skratiek

en: Should Klipper start automatically when you login?
sk: Má sa Klipper spúšťať automaticky po prihlásení?

en: Show action popup menu:
sk: Zobrazenie kontextovej ponuky akcie:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
sk: Zobrazenie kontextovej ponuky príslušných akcií hneď po vykonaní výberu.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
sk: Zobrazenie kontextovej ponuky príslušných akcií, ak je vybraná položka z histórie schránky.

en: Start
sk: Spustiť

en: Text selection only
sk: Len textový výber

en: Text selection:
sk: Výber textu:

en: The clipboard history will store up to this many items.
sk: Do histórie schránky sa uloží až toľkoto položiek.

en: Trim whitespace from selection
sk: Orezanie bielych znakov z výberu

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
sk[0]:  sekunda
sk[1]:  sekundy
sk[2]:  sekúnd

en: Use graphical regexp editor
sk: Použiť grafický editor regulárnych výrazov

en: What happens to the standard output of the command executed.
sk: Čo sa stane so štandardným výstupom vykonaného príkazu.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
sk: Či sa do histórie schránky ukladajú netextové výbery (napríklad obrázky).

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
sk: Či sa textové výbery ukladajú do histórie schránky.

en: current
sk: aktuálne

en: down
sk: dole

en: up
sk: hore
