kmouth - en to sk translation catalogue (194 entries)

en: &Configure KMouth...
sk: &Nastaviť KMouth...

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Currently Selected Phrase or Phrase Book
sk: &Momentálne vybraná fráza alebo kniha fráz

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Delete Dictionary
sk: O&dstrániť slovník

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: &Engine:
sk: &Ovládač:

en: &Export Dictionary...
sk: &Exportovať slovník...

en: &File
sk: &Súbor

en: &Filename:
sk: &Meno súboru:

en: &Language:
sk: &Jazyk:

en: &Merge dictionaries
sk: &Spojiť slovníky

en: &Move Down
sk: &Nižšie

en: &Name:
sk: &Meno:

en: &New Phrase
sk: &Nová fráza

en: &None
sk: Žia&dne

en: &Open as History...
sk: &Otvoriť ako historiu...

en: &Overwrite
sk: &Prepísať

en: &Phrase Books
sk: Knihy &fráz

en: &Preferences
sk: Nas&tavenia

en: &Print History...
sk: &Tlač historie...

en: &Selected Dictionary
sk: &Vybraný slovník

en: &Selection of phrases in the phrase book:
sk: &Výber fráz v knihe fráz:

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Speak
sk: &Povedať

en: &Text-to-Speech
sk: &Text-na-Reč

en: &Use default speech system
sk: Použiť predvolený rečový systém

en: &Voice:
sk: Hlas:

en: (New Phrase Book)
sk: (Nová kniha fráz)

en: (New Phrase)
sk: (Nová fráza)

en: <qt>There are unsaved changes.<br />Do you want to apply the changes before closing the "phrase book" window or discard the changes?</qt>
sk: <qt>Existujú neuložené zmeny.<br />Chcete ich aplikovať pred zatvorením okna "knihy fráz" alebo sa majú zmeny zahodiť?</qt>

en: A type-and-say front end for speech synthesizers
sk: Grafické rozhranie pre syntezátory reči

en: Add
sk: Pridať

en: Add D&ictionary...
sk: &Pridať slovník...

en: Adds a new phrase
sk: Pridá novú frázu

en: Adds a new phrase book into which other books and phrases can be placed
sk: Pridá novú knihu fráz, do ktorej je možné pridať iné knihy a frázy

en: All Files (*);;Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt)
sk: Všetky súbory (*);;Knihy fráz (*.phrasebook);;Čisté textové súbory (*.txt)

en: Alternative
sk: Alternatívne

en: As Phrasebook
sk: Ako kniha fráz

en: As Plain Text
sk: Ako čistý text

en: Ask Whether to Save
sk: Pýtať sa, či uložiť

en: Book
sk: Kniha

en: By clicking on this button you can select the keyboard shortcut associated with the selected phrase.
sk: Týmto tlačidlom môžete vybrať klávesovú skratku pre označenú frázu.

en: C&ompare to OpenOffice.org dictionary:
sk: &Porovnať so slovníkom OpenOffice.org:

en: C&reate new dictionary:
sk: Vytvoriť &nový slovník:

en: C&ustom
sk: &Vlastné

en: Character &encoding:
sk: &Kódovanie znakov:

en: Character encodin&g:
sk: Kódovanie znakov:

en: Closes the window
sk: Zatvorí okno

en: Closing "Phrase Book" Window
sk: Zatváranie okna "Kniha fráz"

en: Closing the phrase &book edit window:
sk: Zatvorenie okna pre ú&pravu knihy fráz:

en: Command for speaking &texts:
sk: Príkaz pre čítanie textu:

en: Configuration
sk: Nastavenie

en: Copies the currently selected entry from the phrase book to the clipboard
sk: Skopíruje momentálne označené položky z knihy fráz a uloží ich do schránky

en: Copies the currently selected phrases from the history to the clipboard
sk: Skopíruje označené frázy z histórie do schránky

en: Copies the selected section to the clipboard
sk: Skopíruje označenú časť do schránky

en: Copies the selected section to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is copied to the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are copied to the clipboard.
sk: Skopíruje označenú časť do schránky. Ak je v textovom poli vybraný nejaký text, uloží ho do schránky. Inak do schránky uloží vybrané vety z histórie (ak existujú).

en: Create an &empty wordlist
sk: Vytvoriť &prázdny zoznam slov

en: Creating Word List
sk: Vytváram zoznam slov

en: Cu&t
sk: Vy&strihnúť

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Cuts the currently selected entries from the phrase book and puts it to the clipboard
sk: Vystrihne momentálne označené položky z knihy fráz a uloží ich do schránky

en: Cuts the currently selected phrases from the history and puts them to the clipboard
sk: Vystrihne označené frázy z histórie a uloží ich do schránky

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard
sk: Vystrihne označenú časť a vloží ju do schránky

en: Cuts the selected section and puts it to the clipboard. If there is some text selected in the edit field it is placed it on the clipboard. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are placed on the clipboard.
sk: Vystrihne označenú časť a vloží ju do schránky. Ak je v textovom poli vybraný nejaký text, uloží ho do schránky. Inak do schránky uloží vybrané vety z histórie (ak existujú).

en: D&eselect All Entries
sk: Zrušiť vý&ber všetkých položiek

[ctx: Default dictionary]
en: Default
sk: Predvolené

en: Deletes the currently selected phrases from the history
sk: Odstráni označené frázy z histórie

en: Deletes the selected entries from the phrase book
sk: Odstráni označené položky z knihy fráz

en: Deselects all phrases in the history
sk: Zruší výber všetkých fráz v histórii

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Discard Changes
sk: Zahodiť zmeny

en: Do Not Add
sk: Nepridať

en: Enables/disables the phrasebook bar
sk: Zobrazí/skryje panel pre frázy

en: Enables/disables the statusbar
sk: Zobrazí/skryje stavový riadok

en: Export Dictionary
sk: Exportovať slovník

en: Export Phrase Book
sk: Export knihy fráz

en: Exports the currently selected phrase(s) or phrase book(s) into a file
sk: Exportuje momentálne označené frázy a knihy fráz do súboru

en: File Exists
sk: Súbor existuje

en: File Extension
sk: Prípona súboru

en: From &KDE documentation
sk: Z &KDE dokumentácie

en: From &file
sk: Zo &súboru

en: From f&older
sk: Zo &priečinku

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenie

en: History file to open
sk: Súbor s históriou

en: I&mport Standard Phrase Book
sk: I&mportovať štandardnú knihu fráz

en: If you select this box a blank dictionary without any entries is created. As KMouth automatically adds newly typed words to the dictionaries it will learn your vocabulary with the time.
sk: Ak použijete túto voľbu, vytvorí sa prázdny slovník bez záznamov. KMauth automaticky pridáva nové zadané slová do slovníkov, po nejakom čase sa váš slovník naplní.

en: If you select this box a new dictionary is created by either loading a dictionary file or by counting the individual words in a text.
sk: Ak zapnete túto voľbu, vytvorí sa nový slovník buď načítaním súboru slovníka alebo spočítaním jednotlivých slov v texte.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading a file. You may either select an XML file, a standard text file or a file containing a word completion dictionary. If you select a standard text file or an XML file the frequentness of the individual words is detected by simply counting the occurrences of each word.
sk: Ak použijete túto voľbu, nový slovník sa vytvorí načítaním súboru. Môžete vybrať súbor XML, štandardný textový súbor alebo súbor obsahujúci slovník pre dopĺňanie slov. Ak vyberiete štandardný textový súbor alebo XML súbor, frekvencia jednotlivých slov sa určí počtom ich výskytov.

en: If you select this box a new dictionary is created by loading all files in a folder and its subdirectories.
sk: Ak použijete túto voľbu, vytvorí sa nový slovník načítaním všetkých súborov v priečinku a všetkých jeho podpriečinkoch.

en: If you select this box a new dictionary is created by merging existing dictionaries.
sk: Ak zapnete túto voľbu, nový slovník sa vytvorí spojením existujúcich slovníkov.

en: If you select this box a new dictionary is created by parsing the KDE documentation. The frequentness of the individual words is detect by simply counting the occurrences of each word.
sk: Ak vyberiete túto voľbu, nový slovník sa vytvorí spracovaním dokumentácie KDE. Frekvencia jednotlivých slov je určená počtom ich výskytov.

en: If you select this check box the words are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sk: Ak zapnete túto voľbu, slová sa pred vložením do nového slovníka skontrolujú na pravopis.

en: If you select this check box the words from the KDE documentation are spell-checked before they are inserted into the new dictionary.
sk: Ak použijete túto voľbu, slová z dokumentácie KDE sa skontrolujú na pravopis pred pridaním do nového slovníka.

en: If you select this option then the selected phrase will be reachable by a keyboard shortcut. You can change the shortcut with the button next to this option.
sk: Ak zapnete túto voľbu, označená fráza bude dostupná klávesovou skratkou. Skratku môžete zmeniť tlačidlom vedľa tento voľby.

en: If you select this option then the selected phrase will not be reachable by a keyboard shortcut.
sk: Ak túto voľbu zapnete, označená fráza nebude dostupná klávesovou skratkou.

en: Import Phrasebook
sk: Import knihy fráz

en: Imports a file and adds its contents to the phrase book
sk: Importuje súbor a pridá jeho obsah do knihy fráz

en: Imports a standard phrase book and adds its contents to the phrase book
sk: Importuje štandardnú knihu fráz a pridá jej obsah do knihy fráz

[ctx: In the sense of a blank word list]
en: Empty list
sk: Prázdny zoznam

[ctx: In which directory is the file located?]
en: &Directory:
sk: Adresár:

en: Initial Configuration - KMouth
sk: Počiatočné nastavenie - KMouth

en: Initial Phrase Book
sk: Počiatočná kniha fráz

en: Insert Into Edit Field
sk: Vložiť do textového poľa

en: Into this edit field you can type a phrase. Click on the speak button in order to speak the entered phrase.
sk: Sem môžete zadať frázu. Stlačením tlačidla pre vyslovenie ju program vysloví.

en: KDE Documentation
sk: Dokumentácia KDE

en: Language
sk: Jazyk

[ctx: Local characterset]
en: Local
sk: Miestny

en: Merge result
sk: Spojiť výsledok

en: Merging dictionaries...
sk: Spájam slovníky...

en: Move &Up
sk: &Vyššie

en: Name of the &phrase book:
sk: Meno &knihy fráz:

en: New Phrase &Book
sk: Nová &kniha fráz

en: Open File as History
sk: Otvoriť súbor ako históriu

en: Opening file...
sk: Otváram súbor...

en: Opens an existing file as history
sk: Otvorí existujúci súbor ako históriu

en: Opens the configuration dialog
sk: Otvorí dialóg s nastavením

en: Original Author
sk: Pôvodný autor

en: Parsing directory...
sk: Spracovávam slovník...

en: Parsing file...
sk: Spracovávam súbor...

en: Parsing the KDE documentation...
sk: Spracovávam dokumentáciu KDE...

en: Pastes the clipboard contents at the current cursor position into the edit field.
sk: Vloží obsah schránky na aktuálnu pozíciu v textovom poli.

en: Pastes the clipboard contents to current position
sk: Vloží obsah schránky na aktuálnu pozíciu

en: Performing spell check...
sk: Kontrolujem pravopis...

en: Phrase
sk: Fráza

en: Phrase Book
sk: Kniha fráz

en: Phrase Books (*.phrasebook)
sk: Knihy fráz (*.phrasebook)

en: Phrase Books (*.phrasebook);;Plain Text Files (*.txt);;All Files (*)
sk: Kniha fráz (*.phrasebook);;Čistý textový súbor (*.txt);;Všetky súbory (*)

en: Phrase Books (*.phrasebook);Plain Text Files (*.txt);All Files (*)
sk: Knihy fráz (*.phrasebook);Čisté textové súbory (*.txt);Všetky súbory (*)

en: Plain Text Files (*.txt);;Phrase Books (*.phrasebook);;All Files (*)
sk: Čisté textové súbory (*.txt);;Knihy fráz (*.phrasebook);;Všetky súbory (*)

en: Please decide which phrase books you need:
sk: Prosím, rozhodnite sa, ktorú knihu fráz potrebujete:

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Printing...
sk: Tlač...

en: Prints out the actual history
sk: Vytlačí aktuálnu históriu

en: Quits the application
sk: Ukončí aplikáciu

en: Save &History As...
sk: Uložiť hi&stóriu ako...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save Phrase Book
sk: Uložiť knihu fráz

en: Saves the actual history as...
sk: Uloží aktuálnu históriu ako...

en: Saves the phrase book onto the hard disk
sk: Uloží knihu fráz na disk

en: Saving history with a new filename...
sk: Ukladám históriu pod novým menom...

en: Select &All Entries
sk: Vybrať &všetky položky

en: Selects all phrases in the history
sk: Vyberie všetky frázy v histórii

en: Send the data as standard &input
sk: Poslať dáta ako štandardný &vstup

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut for the phrase:
sk: Klávesová skratka pre frázu:

en: Show P&hrasebook Bar
sk: Zobraziť panel pre &frázy

[ctx: Shutting down the application]
en: Exiting...
sk: Končím...

en: Source of New Dictionary (1)
sk: Zdroj nového slovníka (1)

en: Source of New Dictionary (2)
sk: Zdroj nového slovníka (2)

en: Speak Immediately
sk: Povedať okamžite

en: Speaks the currently active sentence(s)
sk: Povie momentálne aktívne vety

en: Speaks the currently active sentence(s). If there is some text in the edit field it is spoken. Otherwise the selected sentences in the history (if any) are spoken.
sk: Povie momentálne aktívne vety. Ak je v textovom poli zadaný nejaký text, povie tento text. Inak povie vety z histórie, ktoré sú označené.

en: Speaks the currently selected phrases in the history
sk: Povie označené frázy z histórie

[ctx: Start speaking]
en: &Speak
sk: &Povedať

en: Text of the &phrase:
sk: Text &frázy:

en: Text-to-Speech
sk: Text-na-Reč

en: Text-to-Speech Configuration
sk: Nastavenie prevodu textu na reč

en: The file %1 already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Súbor %1 už existuje. Chcete ho prepísať?

[ctx: The job is done]
en: Ready.
sk: Pripravený.

en: There was an error loading file
    %1
sk: Nastala chyba pri načítaní súboru
    %1

en: There was an error saving file
    %1
sk: Nastala chyba pri ukladaní súboru
    %1

en: This check box specifies whether the text is sent as standard input to the speech synthesizer.
sk: Táto voľba určuje, či sa má text poslať na štandardný vstup syntezátora reči.

en: This combo box specifies whether selected phrases of the phrase book are immediately spoken or just inserted into the edit field.
sk: Tento rozbaľovací zoznam určuje, či sa označené frázy majú povedať okamžite, alebo iba vložiť do textového poľa.

en: This combo box specifies whether the phrase book is automatically saved when the edit window is closed.
sk: Tento zoznam určuje, či sa má kniha fráz automaticky uložiť pri zatvorení okna pre jej úpravy.

en: This combo box specifies which character encoding is used for passing the text.
sk: Tento zoznam určuje, ktoré kódovanie znakov sa má použiť pre prenos textu.

en: This field specifies both the command used for speaking texts and its parameters. KMouth knows the following placeholders:
    %t -- the text that should be spoken
    %f -- the name of a file containing the text
    %l -- the language code
    %% -- a percent sign
sk: Toto pole určuje používaný príkaz pre prečítanie textu a jeho parametre. KMouth pozná tieto makrá:
    %t -- text, ktorý sa má vysloviť
    %f -- meno súboru obsahujúci text
    %l -- kód jazyka
    %% -- znak percento

en: This list contains all available dictionaries for the word completion. KMouth will display a combo box next to the edit field in the main window if this list contains more than one dictionary. You can use this combo box in order to select the dictionary that actually gets used for the word completion.
sk: Tento zoznam obsahuje všetky dostupné slovníky pre dopĺňanie slov. KMouth zobrazí zoznam vedľa textového poľa v hlavnom okne, ak tento zoznam obsahuje viac ako jeden slovník. V tomto zozname môžete vybrať slovník, ktorý sa pre doplnenie použije.

en: This list contains the current phrase book in a tree structure. You can select and modify individual phrases and sub phrase books
sk: Tento zoznam obsahuje aktuálnu knihu fráz ako strom. Môžete jednotlivé frázy a podknihy upravovať

en: This list contains the history of spoken sentences. You can select sentences and press the speak button for re-speaking.
sk: Tento zoznam obsahuje históriu vyslovených viet. Pre ich zopakovanie vetu označte a stlačte tlačidlo pre jej vyslovenie.

en: Tips, extended phrase books
sk: Tipy, rozšírené knihy fráz

en: Toggle the statusbar...
sk: Prepínam stavový riadok...

en: Toggling menubar...
sk: Prepínam panel ponuky...

en: Toggling phrasebook bar...
sk: Prepínam panel fráz...

en: Toggling toolbar...
sk: Prepínam panel nástrojov...

en: With this button you can add a new dictionary to the list of available dictionaries.
sk: Toto tlačidlo umožní pridať nový slovník do zoznamu dostupných slovníkov.

en: With this button you delete the selected dictionary.
sk: Toto tlačidlo odstráni označený slovník.

en: With this button you export the selected dictionary to a file.
sk: Toto tlačidlo exportuje označený slovník do súboru.

en: With this button you move the selected dictionary down.
sk: Toto tlačidlo presunie označený slovník nižšie.

en: With this button you move the selected dictionary up.
sk: Toto tlačidlo presunie označený slovník vyššie.

en: With this combo box you decide which language should be associated with the new dictionary.
sk: Tento zoznam určuje, ktorý jazyk má byť asociovaný s novým slovníkom.

en: With this combo box you select the character encoding used to load text files. This combo box is not used for XML files or for dictionary files.
sk: Tento zoznam určuje kódovanie použité pre načítanie textových súborov. Nepoužíva sa pre súbory XML a slovníky.

en: With this combo box you select the language associated with the selected dictionary.
sk: Tento zoznam umožňuje vybrať jazyk asociovaný s označeným slovníkom.

en: With this combo box you select which of the installed languages is used for creating the new dictionary. KMouth will only parse documentation files of this language.
sk: V tomto zozname môžete vybrať, ktoré z nainštalovaných jazykov sa má použiť pre vytvorenie nového slovníka. KMouth použije iba tento jazyk pre spracovanie súborov dokumentácie.

en: With this input field you select the OpenOffice.org directory that will be used to spellcheck the words of the new dictionary.
sk: Tu vyberte slovník OpenOffice.org, ktorý sa má použiť pre kontrolu pravopisu slov v novom slovníku.

en: With this input field you specify the name of the selected dictionary.
sk: Toto pole určuje meno označeného slovníka.

en: With this input field you specify which directory you want to load for creating the new dictionary.
sk: V tomto poli môžete zadať, ktorý priečinok sa má načítať pre vytvorenie nového slovníka.

en: With this input field you specify which file you want to load for creating the new dictionary.
sk: Toto pole určuje súbor, ktorý sa má načítať pre vytvorenie nového slovníka.

en: With this line edit you define the name of a sub-phrasebook or the contents of a phrase.
sk: Tu definujete meno podknihy fráz alebo obsah frázy.

en: Word Completion
sk: Dopĺňanie slov

en: Your chosen filename <i>%1</i> has a different extension than <i>.phrasebook</i>. Do you wish to add <i>.phrasebook</i> to the filename?
sk: Vybrali ste meno súboru <i>%1</i>, ktoré má inú príponu ako <i>.phrasebook</i>. Chcete k názvu pridať príponu <i>.phrasebook</i>?

en: Your chosen filename <i>%1</i> has the extension <i>.phrasebook</i>. Do you wish to save in phrasebook format?
sk: Zadané meno súboru <i>%1</i> má príponu <i>.phrasebook</i>. Chcete ho uložiť vo formáte knihy frázy?

en: without name
sk: bez mena
