konqueror - en to sk translation catalogue (258 entries)

en: &Bookmarks
sk: Zá&ložky

en: &Close Active View
sk: &Zavrieť aktívny pohľad

en: &Close Tab
sk: &Zatvoriť kartu

en: &Copy Link Address
sk: &Kopírovať adresu odkazu

en: &Discard Changes
sk: Za&hodiť zmeny

en: &Duplicate Current Tab
sk: &Duplikovať aktuálnu kartu

en: &Duplicate Tab
sk: &Duplikovať kartu

en: &Duplicate Window
sk: &Duplikovať okno

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &File
sk: &Súbor

en: &Find File...
sk: &Nájsť súbor...

en: &Force Reload
sk: &Vynútiť obnovenie

en: &Go
sk: Pre&jsť

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &New Tab
sk: &Nová karta

en: &Open File...
sk: &Otvoriť súbor...

en: &Open Location
sk: &Otvoriť umiestnenie

en: &Open With
sk: &Otvoriť pomocou

en: &Preferences...
sk: &Nastavenia...

en: &Reload
sk: O&bnoviť

en: &Reload All Tabs
sk: Znovu &načítať všetky karty

en: &Reload Tab
sk: Znovu &načítať kartu

en: &Remove Entry
sk: Odst&rániť položku

en: &Settings
sk: Nas&tavenie

en: &Stop
sk: Za&staviť

en: &Tools
sk: &Nástroje

en: &Up
sk: &Hore

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Window
sk: &Okno

en: (C) 1999-2016, The Konqueror developers
sk: (C) 1999-2016, vývojári Konquerora

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
sk: <html>Vyčistiť panel umiestenia<br /><br />Vyčistí obsah v paneli umiestnenia.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sk: <html>Skopíruje aktuálne vybraný text alebo položku do systémovej schránky<br /><br />Toto sprístupní príkaz <b>Vložiť</b> v Konquerore a ostatných aplikáciách KDE.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
sk: <html>Vystrihne aktuálne vybraný text alebo položku a presunie ho do systémovej schránky <br /><br />Toto sprístupní príkaz <b>Vložiť</b> v Konquerore a ostatných aplikáciách KDE.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
sk: <html>Vstúpiť do nadradeného priečinka<br /><br />Napríklad, ak je aktuálne umiestnenie file:/home/%1, kliknutím na toto tlačidlo sa dostanete do file:/home. </html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
sk: <html>Prejsť<br /><br />Otvorí stránku, ktorá bola zadaná do panela umiestnenia.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
sk: <html>Panel umiestnenia<br /><br />Zadajte webovú adresu alebo hľadaný výraz.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
sk: <html>Prejsť na 'Domovskú stránku'<br /><br />Vašu domovskú stránku môžete nastaviť v <b>Nastavenie -> Nastaviť Konqueror -> Všeobecné</b>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
sk: <html>Vloží vystrihnuté resp. skopírované položky zo schránky.<br /><br /> Funguje to aj pre text skopírovaný alebo vystrihnutý z iných aplikácií KDE.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
sk: <html>Vytlačiť aktuálny dokument<br /><br />Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete nastaviť rôzne možnosti, ako sú počet kópii a ktorú tlačiareň použiť.<br /><br />Tento dialóg tiež umožňuje prístup k špeciálnym službám KDE ako je vytvorenie PDF dokumentu z aktuálneho dokumentu.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sk: <html>Znovu načítať práve zobrazené dokumenty v kartách<br /><br />To môžete urobiť napr. keď potrebujete obnoviť webovú stránku, ktorá bola zmenená od posledného načítania.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
sk: <html>Znovu načítať práve zobrazený dokument<br /><br />To môžete potrebovať napr. keď potrebujete obnoviť webovú stránku, ktorá bola zmenená od posledného načítania, na zobrazenie všetkých zmien. Všetky obrázky na stránke sa znovu stiahnu, aj keď sú už vo vyrovnávacej pamäti.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
sk: <html>Znovu načítať práve zobrazený dokument<br /><br />To môžete urobiť napr. keď potrebujete obnoviť webovú stránku, ktorá bola zmenená od posledného načítania.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
sk: <html>Zastaviť nahrávanie dokumentu<br /><br />Všetky sieťové prenosy budú zastavené a Konqueror zobrazí len obsah, ktorý bol doposiaľ prijatý.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
sk: <qt><b>%1</b> nie je platný</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
sk: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Naposledy navštívený: %2<br />Prvýkrát navštívený: %3<br />Počet návštev: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: @action:button New session]
en: New...
sk: Nové...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
sk: Premenovať...

[ctx: @action:button Save current session]
en: Save Current...
sk: Uložiť aktuálne...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
sk: Opýtať sa neskôr

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
sk: Neobnoviť

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
sk: Obnoviť sedenie

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
sk: Najčastejšie navštevované

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
sk: Naposledy navštívené

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
sk: Zobraziť históriu

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
sk: Zoradiť

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
sk: Režim &zobrazenia

[ctx: @info]
en: Close
sk: Zavrieť

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
sk: Okno %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
sk: Načítava sa...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
sk: Vyčistiť &históriu?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
sk: Potvrdenie zatvorenia ostatných kariet

[ctx: @title:window]
en: Configure Extensions
sk: Nastaviť rozšírenia

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
sk: Potvrdenie

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
sk: Zahodiť zmeny?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
sk: Zadať cieľ

[ctx: @title:window]
en: History
sk: História

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
sk: Spravovať sedenia

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
sk: Otvoriť priečinok záložiek v nových kartách

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
sk: Premenovať sedenie

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
sk: Obnoviť sedenie?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
sk: Uložiť sedenie

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
sk: Sedenie existuje. Prepísať?

[ctx: @title:window]
en: Warning
sk: Upozornenie

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
sk: Webový bočný panel

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
sk: Odznačte sedenia, ktoré nechcete obnoviť

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
sk: Uzamknutý pohľad nemôže zmeniť priečinok. Používajte v kombinácii so 'viazaným pohľadom', aby ste mohli prehliadať veľa súborov z jedného priečinku

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
sk: Sedenie s názvom '%1' už existuje, chcete ho prepísať?

en: A&ll open windows
sk: Všetky otvorené okná

en: Access denied
sk: Prístup odmietnutý

en: Activate Next Tab
sk: Aktivovať nasledujúcu kartu

en: Activate Previous Tab
sk: Aktivovať predchádzajúcu kartu

en: Activate Tab %1
sk: Aktivovať kartu %1

en: Add
sk: Pridať

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
sk: Pridať nové webové rozšírenie "%1" do vašeho bočného panelu?

en: Apple Safari Developers
sk: Vývojári Apple Safari

en: Ask confirmation for deleting a file.
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri odstránení súboru.

en: Ask confirmation for move to trash
sk: Pýtať sa na potvrdenie pri presunutí do koša.

en: Bookmark Toolbar
sk: Panel záložiek

en: By &Date
sk: podľa &dátumu

en: By &Name
sk: podľa &názvu

en: C&lear History
sk: Vyči&stiť históriu

en: C&lose Current Tab
sk: Zatvoriť &aktuálnu kartu

en: Canceled.
sk: Zrušené.

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
sk: Odčiarknite túto možnosť, ak nechcete zobraziť príkazy 'Odstrániť' v ponuke na ploche, v ponuke správcu súborov a v kontextových ponukách. Súbory môžete stále odstrániť podržaním klávesy Shift pri 'Presunúť do koša'.

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
sk: Začiarknutím tohto políčka aspoň na dvoch pohľadoch nastaví tieto pohľady ako 'zviazané'. Potom, keď zmeníte priečinok v jednom pohľade, ostatné pohľady s ním spojené sa automaticky obnovia aby zobrazovali aktuálny adresár. Toto je veľmi užitočné pri rozdielnych typoch pohľadov, ako je strom adresárov a pohľad s ikonami alebo detailný pohľad a možno aj okno emulácie terminálu.

en: Clear Location Bar
sk: Vyčistiť panel umiestenia

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close &Other Tabs
sk: Zatvoriť &ostatné karty

en: Close Current Tab
sk: Zatvoriť aktuálnu kartu

en: Close View
sk: Zavrieť pohľad

en: Close the current tab
sk: Zatvoriť aktuálnu kartu

en: Closed Items
sk: Zatvorené položky

en: Configure Extensions...
sk: Nastaviť rozšírenia...

en: Configure Spell Checking...
sk: Nastaviť kontrolu pravopisu...

en: Copy &Files...
sk: Kopírovať &súbory...

en: Copy selected files from %1 to:
sk: Kopírovať vybrané súbory z %1 do:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
sk: Kopíruje vybraný text/položky do schránky

en: Current maintainer
sk: Aktuálny správca

en: D&etach Tab
sk: O&dpojiť kartu

en: Detach Current Tab
sk: Odpojiť aktuálnu kartu

en: Developer
sk: Vývojár

en: Developer (AdBlock filter)
sk: Vývojár (AdBlock filter)

en: Developer (HTML rendering engine)
sk: Vývojár (HTML renderovací engine)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
sk: Vývojár (HTML renderovací engine, I/O knižnica)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
sk: Vývojár (HTML renderovací engine, I/O knižnica, testovací framework)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
sk: Vývojár (HTML renderovací engine, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
sk: Vývojár (I/O knižnica)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
sk: Vývojár (podpora pre prihlásenie, I/O knižnica)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
sk: Vývojár (podpora správcu zabezpečenia Java 2
    a iné významné zlepšenia pre podporu apletov)

en: Developer (Java applet support)
sk: Vývojár (podpora pre Java aplety)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
sk: Vývojár (podpora pre Java aplety a iné vložené objekty)

en: Developer (JavaScript)
sk: Vývojár (JavaScript)

en: Developer (List views)
sk: Vývojár (zoznamy)

en: Developer (List views, I/O library)
sk: Vývojár (zoznamy, I/O knižnica)

en: Developer (Netscape plugin support)
sk: Vývojár (podpora Netscape modulov)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
sk: Vývojár (SSL, Netscape moduly)

en: Developer (framework)
sk: Vývojár (framework)

en: Developer (framework, parts)
sk: Vývojár (framework, komponenty)

en: Developer (framework, parts, JavaScript, I/O library) and former maintainer
sk: Vývojár (framework, komponenty, JavaScript, I/O knižnica) a bývalý správca

en: Developer (misc stuff)
sk: Vývojár (rôzne)

en: Developer (navigation panel framework)
sk: Vývojár (framework pre navigačný panel)

en: Do Not Add
sk: Nepridať

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Do you really want to clear the entire history?
sk: Naozaj chcete vyčistiť celú históriu?

en: Do you really want to close all other tabs?
sk: Naozaj chcete zavrieť všetky ostatné karty?

en: Dump Debug Info
sk: Výpis ladiacich informácii

en: Enter the parent folder
sk: Vstúpiť do nadradeného priečinka

en: Error: %1
sk: Chyba: %1

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Extra Toolbar
sk: Extra panel nástrojov

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
sk: Pre URL, ktoré ukazujú na súbory, otvorí adresár a vyberie súbor, namiesto otvorenia aktuálneho súboru

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
sk: Vynútiť opätovné načítanie aktuálne zobrazeného dokumentu a všetkých obrázkov

en: Go
sk: Prejsť

en: Graphics/icons
sk: Grafika/ikony

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
sk: Tu môžete nastaviť, či pri ukázaní myšou na súbor chcete aby okno obsahovalo väčší náhľad na súbor.

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
sk: Tu môžete nastaviť, či pri ukázaní myšou na súbor chcete zobraziť malé okno s detailnými informáciami o danom súbore.

en: Home
sk: Domov

en: Home Folder
sk: Domovský priečinok

en: Home Page
sk: Domovská stránka

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
sk: Ak je táto voľba zapnutá, Konqueror otvorí nové okno pri otvorení priečinka, namiesto zobrazenia obsahu priečinka v aktuálnom okne.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
sk: Ak je povolené, pri otváraní relácie z dialógu sedení budú karty otvorené v aktuálnom okne.

en: KFM author
sk: Autor KFM

en: Kon&queror Introduction
sk: Úvod do Kon&querora

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
sk: Konqueror nebol správne ukončený. Chcete obnoviť predchádzajúce sedenia?

en: L&ocation:
sk: &Umiestnenie:

en: List available sessions
sk: Zoznam dostupných sedení

en: Local
sk: Lokálne

en: Location Bar
sk: Panel umiestenia

en: Location Toolbar
sk: Panel umiestnenia

en: Location to open
sk: Umiestnenie na otvorenie

en: Lock to Current Location
sk: Zamknúť v tomto mieste

en: M&ove Files...
sk: &Presunúť súbory...

en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Manage...
sk: Spravovať...

en: Maximum number of Closed Items
sk: Maximálny počet zatvorených položiek

en: Maximum number of history items per view
sk: Maximálny počet položiek histórie na jeden pohľad

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
sk: Typ MIME používaný pre toto URL, (napr. text/html alebo inode/directory)

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Move Tab Left
sk: Presunúť kartu vľavo

en: Move Tab Right
sk: Presunúť kartu vpravo

en: Move backwards one step in the browsing history
sk: Presun späť v histórii prehliadania o jeden krok

en: Move backwards one step in the closed tabs history
sk: Presun späť v histórii zatvorených kariet o jeden krok

en: Move forward one step in the browsing history
sk: Presun vpred v histórii prehliadania o jeden krok

en: Move selected files from %1 to:
sk: Presunúť vybrané súbory z %1 do:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
sk: Presunie vybraný text/položky do schránky

en: Navigate to your 'Home Folder'
sk: Prejsť na váš 'Domovský priečinok'

en: Navigate to your 'Home Page'
sk: Prejsť na vašu 'Domovskú stránku'

en: Navigate to your local 'Home Folder'
sk: Prejsť na váš lokálny 'Domovský priečinok'

en: New &Window
sk: Nové &okno

en: Number of Open With items in the File menu
sk: Počet položiek v ponuke Súbor - Otvoriť pomocou

en: Onl&y current window
sk: Iba aktuálne okno

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

en: Open folders in separate windows
sk: Otvoriť priečinky v samostatných oknách

en: Open in &New Tab
sk: Otvoriť v &novej karte

en: Open in New &Window
sk: Otvoriť v novom &okne

en: Open in New Tab
sk: Otvoriť v novej karte

en: Open in T&his Window
sk: Otvoriť v to&mto okne

en: Open tabs inside current window
sk: Otvoriť karty v aktuálnom okne

en: Open the document in a new tab
sk: Otvoriť dokument v novej karte

en: Open the document in a new window
sk: Otvoriť dokument v novom okne

en: Open the document in current window
sk: Otvoriť dokument v aktuálnom okne

en: Open with %1
sk: Otvoriť pomocou %1

en: Other Tabs
sk: Ostatné karty

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
sk: Použiť časť (napr. khtml alebo kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
sk: Vloží obsah schránky

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
sk: Prednačíta pre neskoršie použitie. Tento režim nepodporuje adresy URL na príkazovom riadku

en: Preview &in %1
sk: Náhľad &v %1

en: Print the current document
sk: Vytlačiť aktuálny dokument

en: Profile to open (DEPRECATED, IGNORED)
sk: Profil na otvorenie (zastarané, ignorované)

en: Reload all currently displayed document in tabs
sk: Znovu načítať aktuálny dokument vo všetkých kartách

en: Reload the currently displayed document
sk: Znovu načítať aktuálny dokument

en: Resend
sk: Znovu poslať

en: S&end File...
sk: &Poslať súbor...

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save open &tabs and windows for easy retrieval
sk: Uložiť otvorené karty a okná pre jednoduchý návrat

en: Search in history
sk: Hľadať v histórii

en: Send &Link Address...
sk: Poslať adresu &odkazu...

en: Session n&ame:
sk: &Názov sedenia:

en: Session to open
sk: Sedenie na otvorenie

en: Sessions
sk: Sedenia

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
sk: Nastaví pohľady ako 'viazaný'. Viazaný pohľad sleduje zmeny v priečinkoch vykonané v ostatných viazaných pohľadoch.

en: Show %1
sk: Zobraziť %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
sk: Zobraziť  položky ponuky 'Odstrániť', ktoré obchádzajú kôš

en: Show file tips
sk: Zobraziť súborové tipy

en: Show previews in file tips
sk: Zobraziť náhľady v súborových tipoch

en: Split View &Left/Right
sk: Rozdeliť pohľad &vertikálne

en: Split View &Top/Bottom
sk: Rozdeliť pohľad &horizontálne

en: Stalled
sk: Zastavené

en: Standard font
sk: Štandardné písmo

en: Start Page
sk: Úvodná stránka

en: Start without a default window, when called without URLs
sk: Spustí bez štandardného okna, ak bol volaný bez URL

en: Stop loading the document
sk: Zastaviť nahrávanie dokumentu

en: The files/URLs opened by the application will be deleted after use
sk: Súbory/URL otvorené aplikáciou budú vymazané po použití

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
sk: Stránka ktorú sa snažíte si pozrieť je výsledok zaslaných dát z formulára. Ak tieto dáta pošlete ešte raz, všetky akcie ktoré formulár vyvolal budú zopakované.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
sk: Vyzerá to, že je chyba v nastavení. Asociovali ste Konqueror s %1, ale on nevie pracovať s týmto typom súborov.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
sk: Nastala chyba pri načítavaní modulu %1.
    Informácie sú:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
sk: Tento panel obsahuje zoznam aktuálne otvorených kariet. Kliknutím na záložku ju aktivujete. Taktiež môžte použiť klávesové skratky pre navigáciu medzi kartami. Text na karte zobrazuje názov práve otvorenej stránky; umiestnite kurzor myši nad kartu aby ste videli celý titulok v prípade, že bol skrátený aby sa zmestil na kartu.

en: This is the URL of the web page where Konqueror will jump to when the \"Home\" button is pressed.
sk: Toto je URL webovej stránky, ktorú Konqueror otvorí, keď stlačíte tlačidlo \"Domov\".

en: This is the URL of the web page where Konqueror will start from.
sk: Toto je URL webovej stránky, kde sa má spustiť Konqueror.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
sk: Toto je písmo použité na zobrazenie textu v oknách Konquerora.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
sk: Vyprázdniť históriu zatvorených položiek

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
sk: Z&viazať pohľad

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
sk: Táto možnosť hovorí Konqueroru, či sa má pýtať na potvrdenie, keď odstraňujete súbor bez použitia koša. Upozornenie: odstránené súbory nie je možné obnoviť, preto je odporúčané nechať toto potvrdenie povolené.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
sk: Táto možnosť hovorí Konqueroru, či sa má pýtať na potvrdenie, keď presúvate súbor do koša, odkiaľ môže byť jednoducho obnovený.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sk: Táto stránka obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Uzavrením okna zmeny zahodíte.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
sk: Táto stránka obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Znovu načítaním stránky tieto zmeny zahodíte.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
sk: Nastaví maximálny počet zatvorených položiek, ktoré budú uložené v pamäti. Tento limit nebude prekročený.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
sk: Táto karta obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Uzavrením ostatných kariet zmeny zahodíte.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
sk: Táto karta obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Odpojením karty zmeny zahodíte.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
sk: Táto karta obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Uzavrením okna zmeny zahodíte.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
sk: Táto karta obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Odpojením karty zmeny zahodíte.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
sk: Táto karta obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Znovu načítaním všetkých kariet zmeny zahodíte.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
sk: Tento pohľad obsahuje zmeny, ktoré neboli poslané.
    Uzavrením pohľadu zmeny zahodíte.

en: Und&o
sk: &Späť

en: Und&o: Closed Tab
sk: &Späť: Zatvorená karta

en: Und&o: Closed Window
sk: &Späť: Zatvorené okno

en: Web browser, file manager and document viewer.
sk: Webový prehliadač, správca súborov a prehliadač dokumentov.

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
sk: Toto okno obsahuje niekoľko otvorených kariet. Naozaj ho chcete zatvoriť?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
sk: Požiadali ste o otvorenie viac ako 20 záložiek v kartách. Toto môže chvíľu trvať. Pokračovať?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
sk: Váš bočný panel nie je funkčný alebo je nedostupný. Nie je možné pridať novú položku.

en: mimetype
sk: typ MIME

en: no name
sk: bez mena

en: profile
sk: profil

en: service
sk: služba

en: session
sk: sedenie
