korganizer - en to sk translation catalogue (644 entries)

en:  day |  days
sk[0]:  deň
sk[1]:  dni
sk[2]:  dní

en: %1
sk: - %1

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
sk[0]: %1 ukončená úloha bola vyčistená.
sk[1]: %1 ukončené úlohy boli vyčistené.
sk[2]: %1 ukončených úloh bolo vyčistených.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
sk[0]: %1 úloha bola ignorovaná, pretože má neukončené alebo iba na čítanie podúlohy.
sk[1]: %1 úlohy boli ignorované, pretože majú neukončené alebo iba na čítanie podúlohy.
sk[2]: %1 úloh bolo ignorovaných, pretože majú neukončené alebo iba na čítanie podúlohy.

en: &Actions
sk: &Procesy

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Address Book
sk: &Adresár

en: &Agenda
sk: Agenda

en: &Also Dissociate Future Ones
sk: T&aktiež oddeliť budúce

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Completed
sk: Dokončené

en: &Configure KOrganizer...
sk: &Nastaviť KOrganizer...

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: &Day
sk: &Deň

en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Delete Appointment
sk: O&dstrániť schôdzku

en: &Delete Event
sk: &Odstrániť udalosť

en: &Delete To-do
sk: &Odstrániť úlohu

en: &Dissociate
sk: O&ddeliť

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Edit Appointment...
sk: &Upraviť schôdzku...

en: &Edit Event...
sk: &Upraviť udalosť...

en: &Edit To-do...
sk: &Upraviť úlohu...

en: &Edit...
sk: &Upraviť...

en: &Event List
sk: Zoznam udalostí

en: &Events
sk: &Udalosti

en: &Export
sk: &Exportovať

en: &File
sk: &Súbor

en: &Go
sk: &Prejsť

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &Import
sk: &Importovať

en: &In-progress (started but not completed)
sk: Preb&iehajúce (začaté, ale nedokončené)

en: &Journal
sk: &Denník

en: &Journals
sk: &Denníky

en: &Mail Free Busy Information...
sk: Poslať infomácie o voľnom čase

en: &Make Sub-to-do Independent
sk: Urobiť podúlohu &nezávislú

en: &Mark To-do Completed
sk: O&značiť úlohu ako ukončenú

en: &Month
sk: Mesiac

en: &Move
sk: Presunúť

en: &New
sk: &Nový

en: &Next Day | &Next %1 Days
sk[0]: Na&sledujúci %1 deň
sk[1]: Na&sledujúce %1 dni
sk[2]: Na&sledujúcich %1 dní

en: &Only Dissociate This One
sk: &Oddeliť iba toto jedno

en: &Open-ended (no due date)
sk: Úl&ohy bez termínu splnenia

en: &Publish Item Information...
sk: &Publikuje Informácie o prvku...

en: &Refresh
sk: Obnoviť

en: &Retrieve
sk: Zí&skať

en: &Search for:
sk: &Hľadať:

en: &Send as iCalendar...
sk: Poslať ako iCalendar...

en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: &Show
sk: &Zobraziť

en: &Show Event
sk: Zobraziť &udalosť

en: &Show To-do
sk: &Zobraziť Úlohu

en: &Sidebar
sk: Časový panel

en: &To-do List
sk: Zoznam úloh

en: &To:
sk: &Do:

en: &Today only
sk: Iba dnes

en: &Unstarted (start date is in the future)
sk: Nezačaté (začiatočný termín v budúcnosti)

en: &Upload Free Busy Information
sk: Publikovať infomácie o voľnom čase

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Week
sk: &Týždeň

en: &Zoom
sk: &Lupa

en: (No need if using Kolab server version 2)
sk: (Nie je potrebné pri použití Kolab server verzia 2)

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
sk: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio súbory (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

en: 0 completed to-dos were purged.
sk: 0 ukončených úloh bolo vyčistených.

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 1 day ago | %1 days ago
sk[0]: Pred 1 dňom
sk[1]: Pred %1 dňami
sk[2]: Pred %1 dňami

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
sk[0]: 1 výskyt bol úspešne importovaný.
sk[1]: %1 výskyty boli úspešne importované.
sk[2]: %1 výskytov bolo úspešne importovaných.

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
sk: <a href="whatsthis:%1">Ako toto funguje?</a>

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
sk: <p><em>Nič nie je vybrané</em></p><p>Vyber nejakú udalosť, úlohu alebo zápis v denníku aby tu boli vidieť detaily.</p>

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
sk: <qt><b>Varovanie:</b> Qt Designer nemožno nájsť. Pravdepodobne nie je nainštalovaný. Budete môcť importovať iba existujúce súbory designer.</qt>

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
sk: <qt><p>Tu vyberte dátumy, ktoré chcete zobrazovať v hlavnom okne KOrganizer. Podržaním tlačítka myši vyberiete viac ako jeden deň.</p><p>Stlačte horné tlačidlá pre presun na následujúci / predchádzajúci mesiac alebo rok.</p><p>Každý riadok ukazuje jeden týždeň. Číslo v ľavom stĺpci je číslo týždňa v roku. Stlačte ho pre výber celého týždňa.</p></qt>

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
sk: <qt><p>Táto sekcia vám umožní pridať svoje vlastné elementy GUI ('<i>Grafické prvky</i>') pre uloženie vašich vlastných hodnôt do %1. Postupujte, ako je nižšie popísané:</p><ol><li>Kliknite na '<i>Upraviť s Qt Designer</i>'</li><li>V dialógu vyberte '<i>Grafický prvok</i>', potom stlačiť <i>OK</i></li><li>Pridajte vaše grafické prvky do formulára</li><li>Uložte súbor v adresári navrhnutom Qt Designer</li><li>Zavrite Qt Designer</li></ol><p>V prípade, že už máte umiestnený súbor designer (*.ui) niekde na vašom pevnom disku, jednoducho vyberte '<i>Importovať stranu</i>'</p><p><b>Dôležité:</b> Názov každého vstupného grafického prvku umiestneného do formulára musí začínať s '<i>X_</i>'; teda, ak chcete, aby grafický prvok odpovedal vašej vlastnej položke '<i>X-Foo</i>', nastavte vlastnosť <i>názov</i> grafického prvku na '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Dôležité:</b> Grafický prvok bude upravovať vlastné polia s názvom aplikácie %2.  Ak chcete zmeniť názov aplikácie pre upravovanie, nastavte názov grafického prvku v Qt Designer.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
sk: <qt>Naozaj chcete vymazať '<b>%1</b>'?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
sk: <qt>Toto skryje panel ponuky úplne. Môžete ju zobraziť zadaním %1.</qt>

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
sk: Do dnes

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
sk: Nová udalosť...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
sk: Nový denník...

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
sk: Nová úloha...

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
sk: "%1" bolo úspešne skopírované do %2.

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
sk: "%1" bolo úspešne presunuté z %2 do %3.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
sk: <p>Chceli by ste pridružiť túto položku kalendára do existujúceho kalendára alebo ju použiť na vytvorenie úplne nového kalendára?</p><p>Ak vyberiete zlúčiť, potom budete mať možnosť vybrať si cieľovú kalendár.</p><p>Ak vyberiete pridať, potom sa pre vás automaticky vytvorí nový kalendár.</p>

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
sk: Nie je možné zapísať súbor iCalendar %1. %2

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť filter "%1"?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
sk: Naozaj chcete trvale odstrániť položku "%1"?

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
sk: Nemožno pridať položku "%1" do %2. Táto položka nebola presunutá.

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
sk: Nemôžem nastaviť tento plugin

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
sk: Nepodarilo sa skopírovať položku "%1" do %2.

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
sk: Nemožno upraviť "%1", pretože je zamknutý iným procesom.

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
sk: Hľadať...

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
sk: Vytvoriť novú udalosť

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
sk: Vytvoriť nový denník

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
sk: Vytvoriť novú úlohu

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
sk: Ignorovať pripomienky z tohto kalendára

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
sk: Nastaviť vlastnú ikonu

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
sk: Nastaviť názov priečinka

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete dostávať pripomienky od položiek spojených s týmto kalendárom.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete nastaviť vlastnú ikonu pre tento priečinok.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
sk: Zaškrtnúť toto pole, aby KOrganizer označil pracovné hodiny pre tento deň v týždni. Ak je to pre vás pracovný deň, zaškrtnite toto pole, inak sa pracovné hodiny neoznačia farbou.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
sk: Tu vybrať farbu pre zvolený kalendár pomocou vyššie uvedeného rozbaľovacieho zoznamu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
sk: Zadať tu meno, ktorým sa nastaví názov tohto priečinka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
sk: Sem vložte URL servera, na ktorom sú publikované informácie voľný/zaneprázdnený.
    O tieto informácie požiadajte administrátora servera.
    Tu je príklad URL pre server Kolab2:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Prípadne, môžete zadať úplnú cestu k voľný/zaneprázdnený. Napríklad: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
sk: Stlačte toto tlačidlo na definovanie nového filtra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
sk: Stlačte toto tlačidlo na odstránenie aktuálneho aktívneho filtra.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
sk: Stlačte toto tlačidlo na spustenie hľadania.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
sk: Vyberte kalendár, ktorý chcete upraviť. Môžete zmeniť farbu pre vybraný kalendár nižšie pomocou tlačidla.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť novú položku udalosti.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť nový zápis v denníku.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
sk: Zobrazí sa vám dialóg, kde môžete vytvoriť položku úlohy.

[ctx: @item]
en: Meeting
sk: Stretnutie

[ctx: @item]
en: Note: %1
sk: Poznámka: %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
sk: Piatok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
sk: Ikony na použitie

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
sk: Pondelok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
sk: Sobota

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
sk: Vybrať regionálne sviatky

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
sk: Nedeľa

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
sk: Štvrtok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
sk: Utorok

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
sk: Streda

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
sk: dní

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
sk: hodina(y)

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
sk: minúta(y)

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
sk: Predvolený čas pripomienky:

[ctx: @label]
en: Event text
sk: Text udalosti

[ctx: @label]
en: Mail transport:
sk: Prenos pošty:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
sk: Použiť sviatky z regiónu:

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
sk: Nový filter %1

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
sk:  dní

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
sk:  pixely

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
sk: &Názov:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
sk: Použiť vlastnú ikonu:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
sk: Blokovať pripomienky lokálne

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
sk: Zobraziť na spodku pohľadov programu

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
sk: Zobraziť navrchu pohľadov programu

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
sk: Účty kalendára

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
sk: Upraviť filtre kalendára

[ctx: @title:group]
en: Appointments
sk: Schôdzky

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
sk: Dekorácie kalendára

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
sk: Navigátor pre dátum

[ctx: @title:group]
en: Display Options
sk: Možnosti zobrazenia

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
sk: Všeobecný čas a dátum

[ctx: @title:group]
en: Holidays
sk: Prázdniny

[ctx: @title:group]
en: Other Options
sk: &Popisy

[ctx: @title:group]
en: Position
sk: Poloha

[ctx: @title:group]
en: Reminders
sk: Pripomienky

[ctx: @title:group]
en: Resources
sk: Zdroje

[ctx: @title:group]
en: Working Period
sk: Pracovná doba

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
sk: Nastavenia emailu

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
sk: Pohľad agendy

[ctx: @title:tab]
en: Colors
sk: Farby

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
sk: Predvolené hodnoty

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
sk: Písma

[ctx: @title:tab]
en: Month View
sk: Mesačný pohľad

[ctx: @title:tab]
en: Regional
sk: Miestne

[ctx: @title:tab]
en: Save
sk: Uložiť

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
sk: Zobrazenie úlohy

[ctx: @title:tab General settings for a folder.]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
sk: Kalendáre

[ctx: @title:tab general settings]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:tab personal settings]
en: Personal
sk: Osobné

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
sk: Plánovanie zlyhalo

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
sk: Kopírovanie úspešné

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
sk: Vymazať filter?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
sk: Vymazať položku?

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
sk: Importovať kalendár

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
sk: Plánovanie zlyhalo

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
sk: Presun úspešný

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
sk: Vlastnosti priečinka kalendára %1

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
sk: Vyberte súbor kalendára na import

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
sk: Vyberte súbor kalendára na otvorenie

en: A Personal Organizer
sk: Osobný plánovač

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
sk: Odmietnuté pozvánky

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
sk: Otvorené pozvánky

en: A column header of the %1 dates in the month.
sk: Hlavička stĺpca %1 dátumov v mesiaci.

en: Add as new calendar
sk: Pridať ako nový kalendár

[ctx: Agenda title]
en: Title
sk: Názov

en: Agenda view
sk: Pohľad programu

en: Agenda view background color
sk: Farba pozadia pohľadu programu

en: Agenda view current-time line color
sk: Farba aktuálnej časovej osi v pohľade agendy

en: Alarm
sk: Poplach

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
sk: Všetky kalendáre sú odznačené v správcovi kalendárov. Žiadna úloha nebola vyčistená.

en: Also Delete &Future
sk: Vymazať aj budúce

en: Always ask
sk: Vždy sa pýtať

en: Always confirm when deleting items
sk: Vždy potvrdiť pri mazaní položiek

en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
sk: Vždy zobraziť ukončené úlohy na spodku zoznamu

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
sk: Nastala chyba počas čistenia ukončených úloh: %1

en: An error occurred: %1
sk: Vyskytla sa chyba: %1

en: Anniversary
sk: Výročie

en: Attach &inline
sk: Pripoj&iť ako vložené

en: Attach as &link
sk: Priložiť odkaz

en: Attach complete message
sk: Pripojiť celú správu

en: Attach inline &without attachments
sk: Pripojiť ako vložené bez príloh

en: Attendees
sk: Účastníci

en: Attending
sk: Zúčastní sa

en: Available Pages
sk: Dostupné strany

en: Be asked which calendar to use
sk: Opýtať sa, ktorý kalendár použiť

en: Birthday
sk: Narodeniny

en: Boolean
sk: Logická hodnota

en: Busy days background color
sk: Farba pozadia zaneprázdnených dní

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
sk: Ak budete publikovať zoznam voľného času, ostatní budú môcť s touto informáciou počítať pri vašom pozvaní na stretnutie. Publikujú sa iba časy, nie prečo inokedy nemáte čas.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
sk: Získaníe informácií o voľnom čase ostatných ľudí umožňuje zahrnúť túto informáciu pri pozvaní na schôdzku.

en: C&ancel
sk: Z&rušiť

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
sk: Súbory kalendára alebo url adresy. Pokiaľ nie sú explicitne definované voľby -i alebo -m, užívateľ bude opýtaný na import alebo zlúčenie

en: Calendar's custom icon
sk: Vlastná ikona kalendára

en: Calendars Side by Side
sk: Kalendáre vedľa seba

en: Cannot upload calendar to '%1'
sk: Nemôžem nahrať kalendár na '%1'

en: Change of Seasons
sk: Zmena ročného obdobia

en: Change...
sk: &Upraviť

en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete vidieť úlohy, ktoré sú po termíne splnenia, ale ešte neboli dokončené.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete vidieť úlohy, ktoré už boli dokončené.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete vidieť úlohy, ktoré sa začali, ale ešte nie sú dokončené.

en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete vidieť úlohy so začiatočným termínom v budúcnosti.

en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak nechcete vidieť úlohy bez termínu splnenia.

en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete, aby bolo pozadie programu vyplnené inou farbou na dňoch, ktoré majú aspoň jednu celodennú udalosť označenú ako zaneprázdnený. Tiež môžete zmeniť farbu pozadia použitú pre túto voľbu na konfiguračnej strane Farby. Pozrite sa na nastavenie "Farba pozadia zaneprázdnených dní".

en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete, aby boli všetky ukončené úlohy vždy zoskupené v dolnej časti zoznamu úloh.

en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete, aby bolo pozadie pohľadu mesiaca vyplnené s inou farbou pre dni, ktoré majú aspoň jednu celodennú udalosť označenú ako zaneprázdnený. Tiež môžete zmeniť farbu pozadia použitú pre túto voľbu na konfiguračnej strane farby. Pozrite sa na nastavenie "Farba pozadia dní zaneprázdnený".

en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete zadať počet dní v budúcnosti pre nekompletné úlohy.

en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete súhrn, ktorý ukazuje iba úlohy patriace do vašich kalendárov.

en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete súhrn, ktorý ukazuje iba udalosti patriace do vašich kalendárov.

en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť iba úlohy s dnešným dátumom splnenia.

en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť úlohy s termínom splnenia niekedy počas nasledujúcich 31 dní.

en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť všetky vaše úlohy v jednoduchom zozname namiesto ich usporiadania v hierarchickom strome.

en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť iba udalosti vyskytujúce sa dnes.

en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť udalosti, ktoré začínajú niekedy počas nasledujúcich 31 dní.

en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť špeciálne udalosti iba pre tento dátum.

en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete vidieť špeciálne udalosti, ktoré začínajú niekedy počas nasledujúcich 31 dní.

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
sk: Toto zapnite, ak chcete sekundy v riadku Marcus Bains.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete zadať počet dní v budúcnosti pre nové udalosti.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete zadať počet dní v budúcnosti pre nové špeciálne udalosti.

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
sk: Zapnite túto vľobu, ak chcete potvrdenie pri odstraňovaní položiek.

en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie čiary aktuálneho času (Marcus Bains line) v pohľade dňa alebo týždňa.

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie ikon (alarm, rekurzia, atď.) v položkách pohľadu programu.

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie ikon (alarm, rekurzia, atď.) v položkách pohľadu mesiaca.

en: Check this box to display journals in the month view.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie denníkov v pohľade mesiaca.

en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie súhrnných náhľadov pri prechode myšou nad udalosťou alebo úlohou.

en: Check this box to display the time in month view items.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazovanie času v položkách pohľadu mesiaca.

en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazenie úloh v pohľade programu.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre zobrazovanie úloh v pohľade mesiaca.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby budete dostávať súbor s informáciami o termínoch vo formáte "user@domain.ifb" (napríklad example joe@company.com.ifb). Inak budete dostávať súbor s informáciami o termínoch vo formáte user.ifb (napríklad joe.ifb). Informujte sa u vášho správcu servera ak si nieste istý v akom formáte máte prijímať súbory.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
sk: Zaškrtnutie spôsobí že KOrganizer si uloží heslo pre upload vašich termínov do konfiguračného súboru a tak nebudete musieť zadávať heslo pri každom uploade.
    Z bezpečnostných dôvodov nie je doporučené uchovávať heslo v konfiguračnom súbore.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
sk: Zvolením tejto možnosti nebude KOrganizer zvýrazňovať pracovnu dobu počas sviatkov.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
sk: Zaškrnutím tejto voľby sa automaticky zaznamená dokončenie úlohy do denníka.

en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
sk: Zaškrtnutím tohto poľa budete automaticky dostávať informácie voľný/zaneprázdnený ďalších ľudí. Aby to bolo možné, budete musieť vyplniť správne informácie servera.

en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre výber pracovného týždňa pri kliknutí na týždenné čísla dátumového navigátora, alebo zrušiť zaškrtnutie pre výber celého týždňa.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby sa dni, ktoré obsahujú denne opakujúce sa udalosťi, zobrazia v dátumovom navigátore tučným písmom. Pri nezaškrtnutí tejto voľby získajú iné udalosti (neopakujúce sa každý deň) vačšiu dôležitost.

en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre ukázanie dní obsahujúcich denníky tučným písmom v dátumovom navigátore pri prehľade denníkov.

en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
sk: Zaškrtnúť toto pole pre ukázanie dní obsahujúcich úlohy tučným písmom v dátumovom navigátore pri prehľade úloh.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby sa dni, ktoré obsahujú týždenne opakujúce sa udalosťi, zobrazia v dátumovom navigátore tučným písmom. Pri nezaškrtnutí tejto voľby získajú iné udalosti (neopakujúce sa každý týždeň) vačšiu dôležitost.

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
sk: Zaškrtnutím tejto možnosti sa pri každom výbere časového intervalu v dennom alebo týždenom pohľade automaticky spustí editor udalostí. Časový interval vyberte ťahaním myši od nejakého počiatočného času až po koniec plánovanej udalosti.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
sk: Zaškrtnite túto voľbu a informácie o termínoch sa budú automaticky uploadovať.
     Je možné vynechať túto možnosť a vaše informácie o termínoch môžete poslať emailom alebo uploadovať pomocou menu Plánovanie v KOrgaizeru.
    Poznámka: KOrganizer sa tvári ako KDE Kolab klient. Toto nie je požadované pretože Kolab2 server má na starosť publikovanie vašich termínov a spravuje k nim prístup pre ostatných užívateľov.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete použiť celé okno KOrganizer pri zobrazení pohľadu mesiaca. Ak je toto pole zaškrtnuté, získate určitý priestor pre pohľad mesiaca, ale ďalšie grafické prvky, ako dátumový navigátor, detaily úloh a zoznam kalendárov, nebudú zobrazené.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
sk: Zaškrtnite toto pole, ak chcete použiť celé okno KOrganizer pri zobrazení pohľadu zoznamu úloh. Ak je toto pole zaškrtnuté, získate určitý priestor pre pohľad zoznamu úloh, ale ďalšie widgety, ako dátumový navigátor, detaily úloh a zoznam kalendárov, nebudú zobrazené.

en: Classname:
sk: Názov triedy:

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
sk: Tu kliknúť pre presun obrazovky na týždeň číslo %1 aktuálne zobrazeného roka.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
sk: Kliknúť na toto tlačidlo pre presun obrazovky na približne rovnaký dátum nasledujúceho mesiaca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
sk: Kliknúť na toto tlačidlo pre presun obrazovky na približne rovnaký dátum predchádzajúceho mesiaca

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
sk: Kliknúť na toto tlačidlo pre presun obrazovky na približne rovnaký deň nasledujúceho roka

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
sk: Kliknúť na toto tlačidlo pre presun obrazovky na približne rovnaký deň predchádzajúceho roka

en: Color Usage
sk: Využitie farieb

en: Color busy days with a different background color
sk: Vykresliť dni zaneprázdnený s inou farbou pozadia

en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
sk: Ukončené úlohy sú zobrazované na spodku zoznamu, bez ohľadu na prioritu

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Configure &Date && Time...
sk: Nastaviť &dátum a čas...

en: Configure View...
sk: Nastaviť pohľad...

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
sk: Nastaví minimálny interval v minutách medzi každým uploadom. Toto nastavenie je účinné len v prípade že máte nastavené automatické publikovanie vašich informácií.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
sk: Nastaví počet kalendárných dní ktoré chcete publikovať a sprístupniť ostatným.

en: Confirm deletes
sk: Potvrdzovať odstránenia

en: Copying Failed
sk: Plánovanie zlyhalo

en: Could not add a calendar. Error: %1
sk: Nemôžem pridať kalendár. Chyba: %1

en: Could not load calendar %1.
sk: Nemôžem nahrať kalendár %1.

en: Could not start control module for date and time format.
sk: Nepodarilo sa spustiť ovládací modul pre formát dátumu a času.

en: Current Maintainer
sk: Aktuálny správca

en: Current-time line
sk: Súčasný správca

en: Da&ys after completion:
sk: Dní po dokončení:

en: Daily ending hour
sk: Posledná hodina dňa

en: Daily starting hour
sk: Prvá hodina dňa

en: Date
sk: Dátum

en: Date & Time
sk: Dátum a čas

en: Date Range
sk: Rozsah dátumu

en: Day
sk: Deň

en: Day begins at
sk: Deň začať o

en: Default event color
sk: Štandardná farba udalosti

en: Default todo attachment method
sk: Predvolený spôsob prílohy úlohy

en: Delete &All
sk: Odstrániť vš&etko

en: Delete All
sk: Odstrániť všetko

en: Delete C&urrent
sk: Odstrániť aktuálny

en: Delete Only This
sk: Zmazať staré udalosti

en: Delete Page
sk: Odstrániť stranu

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
sk: Odstrániť všetky dokončené úlohy z označených kalendárov?

en: Desc&riptions
sk: &Popisy

en: Description:
sk: Popis:

en: Designer Files
sk: Súbory Designer

en: Developer
sk: Vývojár

en: Display icons in agenda view items
sk: Zobraziť ikony v položkách pohľadu programu

en: Display icons in month view items
sk: Zobraziť ikony v položkách pohľadu mesiaca

en: Display journals in the month view
sk: Zobraziť denníky v mesačnom pohľade

en: Display seconds with the current-time indicator
sk: Zobraziť sekundy s ukazovateľom aktuálneho času

en: Display the current-time indicator
sk: Zobraziť ukazovateľ aktuálneho času

en: Display time in month view items
sk: Zobraziť čas v položkách pohľadu mesiaca

en: Display to-do list in a full KOrganizer window
sk: Zobraziť zoznam úloh v celom okne KOrganizer

en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
sk: Zobraziť úlohy ako jednoduchý zoznam namiesto hierarchického stromu

en: Display to-dos in a flat list
sk: Zobraziť úlohy v plochom zozname

en: Display to-dos in the agenda view
sk: Zobraziť úlohy v pohľade agendy

en: Display to-dos in the month view
sk: Zobraziť úlohy v mesačnom pohľade

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
sk: Hľadať

en: Dissociate future occurrences
sk: Zrušiť asociáciu udalosti od opakovania

en: Dissociate occurrence
sk: Zrušiť asociáciu udalosti od opakovania

en: Dissociating Failed
sk: Inštalácia zlyhala.

en: Dissociating the future occurrences failed.
sk: Zrušiť asociáciu udalosti od opakovania

en: Dissociating the occurrence failed.
sk: Zrušiť asociáciu udalosti od opakovania

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
sk: Chcete oddeliť výskyt na %1 z opakovania alebo takisto oddeliť budúce?

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
sk: Chcete oddeliť výskyt na %1 z opakovania?

en: Do you want to overwrite %1?
sk: Chcete prepísať %1?

en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
sk: Vykresliť vnútro a okraj položiek programu pomocou farby ich kalendára

en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
sk: Vykresliť vnútro a okraj položiek mesiaca pomocou farby ich kalendára

en: Edit Event: "%1"
sk: Upraviť udalosť: "%1"

en: Edit To-do: "%1"
sk: Upraviť úlohu: "%1"

en: Edit with Qt Designer...
sk: Upraviť s Qt Designer...

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Enable automatic event editor with time range selection
sk: Povoliť automatický editor udalostí s výberom časového rozsahu

en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
sk: Povoľte túto voľbu pre zaradenie výročí z vášho adresára v súhrne nových špeciálnych udalostí.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sk: Povoľte túto voľbu pre zaradenie výročí z vášho kalendára v súhrne nových udalostí. Táto voľba je dostupná iba v prípade, že používate narodeninový zdroj vo vašom kalendári.

en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
sk: Povoľte túto voľbu pre zaradenie narodenín z vášho adresára v súhrne nových špeciálnych udalostí.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
sk: Povoľte túto voľbu pre zaradenie narodenín z vášho kalendára do súhrnu nových udalostí. Táto voľba je dostupná iba v prípade, že používate narodeninový zdroj vo vašom kalendári.

en: Enable tooltips for displaying summaries
sk: Povoliť náhľady pre zobrazovanie zhrnutí

en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
sk: Sem vložte URL servera, na ktorom majú byť publikované vaše informácie voľný/zaneprázdnený.
    O tieto informácie požiadajte administrátora servera.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
sk: Sem zadajte koniec pracovnej doby. Pracovná doba sa v KOrganizeru zvýrazní farbou.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
sk: Sem zadajte prihlasovacie informácie patriace k vašemu účtu na serveru.
    
    Zvláštnosť servera Kolab2: Máte zaregistrované UID. Bežne je UID vaša emailová adresa na serveri Kolab2 ale nie je to pravidlo, tak je možné že máte iné UID.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
sk: Sem zadajte počiatočný čas pre udalosti. Tento čas má byť najskorší čas ktorý používate na plánovanie udalostí a bude zobrazený hore.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
sk: Sem zadajte začiatok pracovnej doby. Pracovná doba sa v KOrganizeru zvýrazní farbou.

en: Enter your groupware server login password here.
sk: Sem vlože vaše prihlasvacie meno a heslo pre groupware server.

en: Error
sk: Chyba

en: Event Summary Configuration
sk: Nastavenie súhrnu udalosti

en: Exclude holidays
sk: Vynechať sviatky

en: Export as &iCalendar...
sk: Exportovať ako &iCalendar...

en: F&ilter
sk: Pridať filter

en: Filter Details
sk: Detaily filtra

en: Filters Toolbar
sk: Panel nástrojov pre filtre

en: Former Maintainer
sk: Pôvodný správca

en: Fr&om:
sk: &Od:

en: Groupware Settings
sk: Groupware nastavenia

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
sk: Sem zadajte počet dní po ktorých uplynutí sa skryjú dokončené úlohy zo zoznamu úloh. Ak zvolíte "Ihneď" tak sa okamžite skryjú všetky dokončené úlohy. Ak zadáte 1 deň tak sa skryjú všetky úlohy dokončené pred viac ako 24 hodinamy.

en: Hide &inactive to-dos
sk: Skryť neaktívne úlohy

en: Hide &recurring events and to-dos
sk: Skryť opakujúce sa udalosti

en: Hide Following To-do Types
sk: Skryť nasledujúce typy úloh

en: Hide To-dos without a due date
sk: Skryť úlohy bez termínu splnenia

en: Hide co&mpleted to-dos
sk: Skryť dokončené úlohy

en: Hide completed To-dos
sk: Skryť dokončené úlohy

en: Hide in-progress To-dos
sk: Skryť prebiehajúce úlohy

en: Hide menu bar
sk: Skryť panel ponuky

en: Hide overdue To-dos
sk: Skryť úlohy po termíne

en: Hide to-dos not assigned to me
sk: Skryt mne nepriradené úlohy

en: Hide unstarted To-dos
sk: Skryť nezačaté úlohy

en: Highlight color
sk: Farba zvýraznenia

en: Holiday
sk: Sviatok

en: Holiday color
sk: Farba sviatkov

en: Hour size
sk: Dĺžka hodiny

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
sk: Pokial je zvolená táto voľba tak filter skryje všetky dokončené úlohy zo zoznamu. Obyčajne sa úlohy skryjú až niekoľko dní po dokončení.

en: Import &Calendar...
sk: Importovať kalendár

en: Import Page
sk: Importovať stranu

en: Import Page...
sk: Importovať stranu...

en: Import the specified files as separate calendars
sk: Importovať určené súbory ako oddelené kalendáre

en: In Horizontally
sk: Horizontálne dnui

en: In Vertically
sk: Vertikálne dnu

en: Journal
sk: Diár

en: Journal of %1
sk: Denník pre %1

en: KOrganizer Confirmation
sk: KOrganizer Potvrdenie

en: Key:
sk: Kľúč:

en: Kontact Special Dates Summary
sk: Kontact súhrn špeciálnych dátumov

en: Locations
sk: Miesta

en: Mail to:"%1"
sk: Poslať poštu na: "%1"

en: Maintainer
sk: Správca

en: Make sub-to-dos independent
sk: Urobiť podúlohu &nezávislú

en: Manage View &Filters...
sk: Upraviť &filtre...

en: Maybe Attending
sk: Možná účasť

en: Merge all calendars into one view
sk: Zlúčiť všetky kalendáre do jedného pohľadu

en: Merge into existing calendar
sk: Vložiť do existujúceho kalendára

en: Merge the specified files into an existing calendar
sk: Zlúčiť určené súbory do existujúceho kalendára

en: Merged calendar
sk: Zliaty kalendár

en: Minimum time between uploads (in minutes):
sk: Minimálny čas medzi posielaním (v minútach):

en: Month
sk: Mesiac

en: Month view
sk: Mesačný pohľad

en: Month view background color
sk: Farba pozadia mesačného pohľadu

en: Month view uses full window
sk: Mesačný pohľad používa celé okno

en: Moving Failed
sk: Plánovanie zlyhalo

en: Multiple Calendar Display
sk: Zobrazenie viacerých kalendárov

en: Needs Reply
sk: Potrebuje odpoveď

en: New &Journal...
sk: Nový Diár

en: New &To-do...
sk: Nová úloha...

en: New Calendar
sk: Nový Kalendár

en: New E&vent...
sk: Nová &udalosť

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
sk: Nové udalosti, úlohy a zápisy v denníku by mali

en: New Su&b-to-do...
sk: Nová &podúloha...

en: New calendar added successfully
sk: Nový kalendár úspešne pridaný

en: Next x days
sk: Nasledujúcich x dní

en: No filter
sk: Zobraziť filter

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
sk[0]: Najbližší deň nie sú žiadne nekompletné úlohy
sk[1]: Najbližšie %1 dni nie sú žiadne nekompletné úlohy
sk[2]: Najbližších %1 dní nie sú žiadne špeciálne dátumy

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
sk[0]: Najbližší 1 deň nie sú žiadne špeciálne dátumy
sk[1]: Najbližšie %1 dni nie sú žiadne špeciálne dátumy
sk[2]: Najbližších %1 dní nie sú žiadne špeciálne dátumy

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
sk[0]: Najbližší deň nezačínajú žiadne nové udalosti
sk[1]: Najbližšie %1 dni nie sú očakávané žiadne schôdzky
sk[2]: Najbližších %1 dní nie sú očakávané žiadne schôdzky

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Numeric Value
sk: Číselná hodnota

en: Only attach link to message
sk: Pripojiť k správe iba odkaz

en: Only calendar
sk: Iba kalendár

en: Organizer
sk: Organizátor

en: Original Author
sk: Originálny Autor

en: Out Horizontally
sk: Horizontálne von

en: Out Vertically
sk: Vertikálne von

en: Over&due (not completed and beyond due-date)
sk: Po termíne (nedokončené a po termíne skončenia)

en: P&ublish
sk: Publikovať

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
sk: Časť práce sponzorovaná Google cez Summer of Code 2005

en: Passwor&d:
sk: Heslo:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
sk: Vloženie zlyhalo: nemožno určiť platný cieľový dátum.

en: Pending To-dos
sk: Čakajúce úlohy

en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
sk: Stlačte toto tlačidlo na nastavenie písma pohľadu programu. Toto tlačidlo otvorí dialóg "Vybrať písmo", čo vám umožní vybrať písmo pre udalosti v pohľade programu.

en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
sk: Stlačte toto tlačidlo na nastavenie písma čiary aktuálneho času. Toto tlačidlo otvorí dialóg "Vybrať písmo", čo vám umožní vybrať písmo pre čiaru aktuálneho času v pohľade programu.

en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
sk: Stlačte toto tlačidlo na nastavenie písma pohľadu mesiaca. Toto tlačidlo otvorí dialóg "Vybrať písmo", čo vám umožní vybrať písmo pre položky v pohľade mesiaca.

en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
sk: Stlačte toto tlačidlo na nastavenie písma časového panela. Časový panel je widget, ktorý zobrazuje hodiny v pohľade programu. Toto tlačidlo otvorí dialóg "Vybrať písmo", čo vám umožní vybrať písmo hodiny pre časový panel.

en: Preview of Selected Page
sk: Náhľad vybranej strany

en: Publish
sk: Publikovať

en: Publish your free/&busy information automatically
sk: Publikovať informácie o &voľnom čase automaticky

en: Pur&ge Completed To-dos
sk: Vyčistiť ukončené úlohy

en: Purge
sk: Vyčistiť

en: Purge To-dos
sk: Vyčistiť úlohy

en: Qt Designer Fields Dialog
sk: Dialóg polí Qt Designer

en: Re&member password
sk: &Uložiť heslo

en: Re&quest Update
sk: Požiadavka

en: Read Only
sk: Iba na čítanie

en: Record completed to-dos in journal entries
sk: Zaznamenať ukončené úlohy ako zápisy v denníku

en: Recurring
sk: Opakovaný

en: Redo
sk: Znovu

en: Redo: %1
sk: Znovu: %1

en: Remember p&assword
sk: &Uložiť heslo

en: Remove Attachments
sk: Odstrániť prílohy

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
sk: Odstránenie prílohy z e-mailu môže zneplatniť jeho ​​podpis.

en: Removing not possible
sk: Odstránenie nie je možné

en: Reset to Defaults
sk: Znovunastaviť na pôvodné hodnoty

en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
sk: Získať informácie voľný/zaneprázdnený iných ľudí automaticky

en: S&chedule
sk: &Plánovať

en: Saved calendar '%1'.
sk: Uložený kalendár '%1'.

en: Schedule
sk: Plánovať

en: Scroll backward to the previous month
sk: Prejsť späť k predchádzajúcemu mesiacu

en: Scroll backward to the previous year
sk: Prejsť späť k predchádzajúcemu roku

en: Scroll forward to the next month
sk: Prejsť vpred na nasledujúci mesiac

en: Scroll forward to the next year
sk: Prejsť vpred na nasledujúci rok

en: Scroll to week number %1
sk: Prejsť na týždeň číslo %1

en: Search For
sk: Hľadať

en: Search In
sk: Hľadať v

en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
sk: Vyberte "Prepnúť medzi pohľadmi s tabulátorom", ak sa chcete prepínať medzi kalendármi pomocou klávesy tabulátora.

en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
sk: Vybrať farbu použitú pre čiaru aktuálneho času (Marcus Bains).

en: Select a month
sk: Vyberte mesiac

en: Select a year
sk: Vyberte rok

en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
sk: Vyberte voľbu "Zlúčiť všetky kalendáre do jedného pohľadu", ak chcete všetky svoje kalendáre zobrazené spoločne v jednom pohľade programu.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
sk: Vyberte voľbu "Iba kalendár", ak chcete vykresliť položky kalendára (vnútro aj okraj) vo farbe ich kalendára. Prosím, použite konfiguračnú stranu farieb a písma pre určenie týchto farieb.

en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
sk: Vyberte voľbu "Zobraziť kalendáre vedľa seba", ak chcete vidieť dva kalendára naraz v pohľade vedľa seba.

en: Select the Month view background color here.
sk: Tu vybrať farbu pozadia mesačného prehľadu.

en: Select the agenda view background color here.
sk: Farba pozadia pohľadu programu

en: Select the days for showing pending To-dos
sk: Nastaviť dni pre zobrazenie nekompletných úloh

en: Select the days for showing upcoming events
sk: Vybrať dni pre zobrazenie nových udalostí

en: Select the days for showing upcoming special occasions
sk: Vybrať dni pre zobrazenie nových špeciálnych udalostí

en: Select the first day of each week
sk: Vyberte prvý deň v každom týždni

en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
sk: Vyberte prvý deň v každom týždni. Obyčajne toto môžete ignorovať, keďže toto je nastavené vo vašom miestnom nastavení.

en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
sk: Vybrať výšku hodinových riadkov v mriežke programu, v pixeloch. Zvýšením tejto hodnoty bude každý riadok v mriežke programu vyšší.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
sk: Tu vybrať farbu pre zvýrazňovanie. Táto farba sa použije pre označovanie aktuálne vybranej oblasti vo vašom mesiaci a v dátumovom navigátore.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
sk: Tu vyberte farbu pre zvýrazňovanie. Táto farba sa použije pre označovanie práve vybranej oblasti vo vašej agende a v dátumovom navigátore.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
sk: Tu vyberte farbu pre štátne sviatky. Táto farba sa použije pre mená sviatkov v mesačnom prehľade a čísla sviatkov v dátumovom navigátore.

en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
sk: Vybrať počet "x" dní, ktoré sa zobrazia v prehľade nasledujúcich dní. Pre prístup k prehľadu nasledujúcich "x" dní, vybrať položku "Nasledujúcich x dní" z menu "Zobraziť".

en: Select the to-do due today color here.
sk: Tu vyberte farbu pre dnešné úlohy

en: Select the to-do overdue color here.
sk: Tu vyberte farbu pre úlohy po termíne

en: Select the working hours background color for the Month view here.
sk: Tu vybať farbu pozadia pracovných hodín pre pohľad mesiaca.

en: Select the working hours color for the agenda view here.
sk: Tu vybrať farbu pracovných hodín pre prehľad programu.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
sk: Vyberte túto možnosť keď nechcete vidieť opakujúce sa udalosti a úlohy vo vašich pohľadoch. Denné a týždenné opakujúce sa udalosti zaberajú mnoho miesta takže môže byť užitočné skrývať ich.

en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
sk: Vyberte túto voľbu pre výber kalendára, ktorý bude použitý pre zaznamenávanie položiek zakaždým, keď vytvoríte novú udalosť, úlohu alebo zápis denníka. Táto voľba sa odporúča, ak chcete použiť funkciu zdieľaných priečinkov servera Kolab alebo musíte spravovať viac účtov pomocou Kontact ako klienta KDE Kolab.

en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
sk: Vyberte región, z ktorého chcete použiť sviatky. Definované sviatky sú zobrazené ako dni pracovného pokoja v kalendári, agende, atď.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
sk: Vyberte časovú zónu zo zoznamu miest zo zoznamu. Ak Vaše mesto nie je v zozname, vyberte iné, ktoré je v rovnakej časovej zóne. KOrganizer sa automaticky prispôsobí letnému času.

en: Selected Calendars
sk: Vybrané kalendáre

en: Selection
sk: Výber

en: Send &Cancellation to Attendees
sk: Poslať zrušenie účastníkom

en: Send &Invitation to Attendees
sk: Pošli pozvánku úastníkom

en: Send &Mail
sk: Poslať &poštu

en: Send Status &Update
sk: Dátum konca:

en: Server Information
sk: Informácie o serveri

en: Server URL:
sk: URL serveru:

en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
sk: Vybrať výšku (v pixeloch) pre hodinu v mriežke programu

en: Set the number of days to show pending To-dos
sk: Nastaviť počet dní pre zobrazenie nekompletných úloh

en: Set the number of days to show upcoming events
sk: Nastaviť počet dní pre zobrazenie nových udalostí

en: Set the number of days to show upcoming special occasions
sk: Nastaviť počet dní pre zobrazenie nových špeciálnych udalostí

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
sk: Toto nastavte pre získanie zo serveru informácie pre pouzivatel@domena.ifb namiesto pouzivatel.ifb

en: Setting Default Preferences
sk: Obnovuje pôvodné nastavenia

en: Show &anniversaries
sk: Ukázať výroči&a

en: Show &birthdays
sk: Ukázať narodeniny

en: Show &holidays
sk: Ukázať sviatky

en: Show &my To-dos only
sk: Ukázať iba &moje úlohy

en: Show &my events only
sk: Ukázať iba &moje udalosti

en: Show Calendar Manager
sk: Zobraziť správcu kalendára

en: Show Date Navigator
sk: Navigátor pre dátum

en: Show Item Viewer
sk: Prehliadač Udalostí

en: Show Special Dates Starting
sk: Ukázať spustenie špeciálnych dátumov

en: Show These Special Dates From Your Calendar
sk: Ukázať tieto špeciálne dátumy z vášho kalendára

en: Show These Special Dates From Your Contact List
sk: Ukázať tieto špeciálne dátumy z vášho zoznamu kontaktov

en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
sk: Ukázať tieto nové udalosti z vášho kalendára

en: Show To-do View
sk: Prehľad úloh

en: Show To-dos Due
sk: Ukázať dátum splnenia úloh

en: Show To-dos belonging to my calendars only
sk: Ukázať úlohy patriace iba do mojich kalendárov

en: Show To-dos due today only
sk: Ukázať dátum splnenia iba dnešných úloh

en: Show To-dos due within the next month
sk: Ukázať úlohy s termínom splnenia v nasledujúcom mesiaci

en: Show Upcoming Events Starting
sk: Ukázať spustenie nových udalostí

en: Show all calendars merged together
sk: Zobraziť všetky kalendáre spojené dokopy

en: Show all except selected
sk: Zobraziť všetky okrem vybraných

en: Show anni&versaries
sk: Ukázať &výročia

en: Show anniversaries from your address book
sk: Ukázať výročia z vášho adresára

en: Show anniversaries from your calendar
sk: Ukázať výročia z vášho kalendára

en: Show birth&days
sk: Ukázať naro&deniny

en: Show birthdays from your address book
sk: Ukázať narodeniny z vášho adresára

en: Show birthdays from your calendar
sk: Ukázať narodeniny z vášho kalendára

en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
sk: Ukázať narodeniny z vášho kalendára, hoci aj pomocou narodeninového zdroja

en: Show calendars side by side
sk: Zobraziť kalendáre vedľa seba

en: Show current-time (Marcus Bains) line
sk: Zobraziť aktuálny čas (čiara Marcusa Bainsa)

en: Show events belonging to my calendars only
sk: Ukázať udalosti patriace iba do mojich kalendárov

en: Show events for today only
sk: Ukázať iba dnešné udalosti

en: Show events starting within the next month
sk: Ukázať udalosti začínajúce v nasledujúcom mesiaci

en: Show holidays from your calendar
sk: Ukázať sviatky z vášho kalendára

en: Show icons in agenda view items
sk: Zobraziť ikony v položkách pohľadu agendy

en: Show icons in month view items
sk: Ukázať ikony v položkách pohľadu mesiaca

en: Show in Context
sk: Zobraziť v kontexte

en: Show items that recur daily
sk: Zobraziť položky opakujúce sa denne

en: Show items that recur weekly
sk: Zobraziť položky opakujúce sa týždenne

en: Show journals
sk: Zobraziť denníky

en: Show journals instead of events when in Journal View
sk: Ukázať denníky namiesto udalostí pri prehľade denníkov

en: Show one calendar per agenda column
sk: Zobraziť jeden kalendár na stĺpec programu

en: Show only selected
sk: Zobraziť iba vybrané

en: Show s&pecial occasions
sk: Ukázať špeciálne udalosti

en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
sk: Ukázať sekundy na čiare aktuálneho času (Marcus Bains)

en: Show special occasions for today only
sk: Ukázať špeciálne udalosti len pre dnešok

en: Show special occasions from your calendar
sk: Ukázať špeciálne udalosti z vášho kalendára

en: Show special occasions starting within the next month
sk: Ukázať špeciálne udalosti začínajúce v nasledujúcom mesiaci

en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
sk: Ukázať tento počet dní v čase v pohľade nasledujúcich "x" dní

en: Show time in month view items
sk: Ukázať čas v položkách pohľadu mesiaca

en: Show to-dos
sk: Zobraziť úlohy

en: Show to-dos instead of events when in Todo View
sk: Ukázať úlohy namiesto udalostí pri prehľade úloh

en: Show two calendars side-by-side
sk: Zobraziť dva kalendáre vedľa seba

en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
sk: Ukazuje výročia z vášho kalendára pri použití narodeninového zdroja

en: Special Dates Summary
sk: Súhrn špeciálnych dátumov

en: Special Dates Summary Configuration
sk: Nastevenie súhrnu špeciálnych dátumov

en: Special Occasion
sk: Špeciálna udalosť

en: Su&mmaries
sk: &Súhrny

en: Switch between views with tabs
sk: Prepnúť medzi pohľadmi s kartami

en: Tab through calendars
sk: Tabulátorom cez kalendáre

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
sk: Položka kalendára  "%1" je naplánovaná na viaceré dátumy. Chcete odstrániť iba aktuálny dátum %2 alebo všetky jej výskyty?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
sk: Položka kalendára  "%1" je naplánovaná na viaceré dátumy. Chcete odstrániť iba aktuálny deň %2 alebo aj všetky jej opakovania?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
sk: Položka kalendára  "%1" je naplánovaná na viaceré dátumy. Ste si istý, že ju chcete zmazať a aj všetky jej opakovania?

en: The default way of attaching dropped emails to a task
sk: Predvolený spôsob pripojenia zahodených e-mailov k úlohe

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
sk: Stiahnuté udalosti budú vložené do vášho aktuálneho kalendára.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
sk: Položka "%1" má podúlohy. Chcete zmazať len túto položku a podúlohy označit ako nezávislé alebo zmazať celú úlohu i so všetkými podúlohami?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
sk: Položka "%1" je odfiltrovaná aktuálnym nastavením filtra, takže bude skrytá a neobjaví sa v zobrazení.

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
sk: Položka "%1" je len na čítanie a nemôže byť odstránená; pravdepodobne patrí ku kalendáru, ktorý je len na čítanie.

en: There are no completed to-dos to purge.
sk: Nie sú žiadne ukončené úlohy na vyčistenie.

en: There was an error while merging the calendar: %1
sk: Nastala chyba počas zlučovania kalendára: %1

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
sk: Táto voľba skryje z vašeho zoznamu všetky úlohy ktoré sú pridelené niekomu inému. <br>
    Kontrolujú sa iba úlohy ktoré majú najmenej jedného účastníka. Ak nebudete v zozname účastníkov tak sa úloha skryje.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
sk: Táto voľba skryje v zozname úloh všetky úlohy ktoré sa podľa dátumu ešte nezačali. (Dátum začatia a dátum dokončenia úlohy je väčšinou rôzny)

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
sk: Táto voľba vám dovolí vybrať ktoré dokončené úlohy majú byť skryté. Keď zvolíte <i>Ihneď</i> tak sa úloha schová ihneď po vybraní. Počet dní môžete zvýšiť alebo znížiť.

en: Time bar
sk: Časový panel

en: Time range selection in agenda view starts event editor
sk: Výber rozsahu času v pohľade programu spustí editor udalosti

en: Time&line
sk: Časová os

en: To-&dos
sk: &Úlohy

en: To-do
sk: Úloha

en: To-do Summary Configuration
sk: Nastavenie súhrnu úlohy

en: To-do due today color
sk: Farba dnešných úloh

en: To-do list view uses full window
sk: Prehľad úloh používa celé okno

en: To-do overdue color
sk: Farba úloh po termíne

en: Today
sk: Dnes

en: Todo completed: %1 (%2)
sk: Úloha hotová: %1 (%2)

en: Toggle Reminder
sk: Prepnúť pripomienkovač

en: Toggle To-do Completed
sk: Prepnúť dokončené úlohy

en: Type:
sk: Typ:

en: URL '%1' is invalid.
sk: URL '%1' nie je platné.

en: Unable to copy the item to %1.
sk: Nepodarilo sa skopírovať položku do %1.

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
sk: Nedá sa zobraziť pracovný týždeň, pretože nie sú nakonfigurované žiadne pracovné dni. Prosím, správne nakonfigurovať aspoň 1 pracovný deň v predvoľbách času a dátumu.

en: Unable to move the item to  %1.
sk: Nemôžem presunúť položku do %1.

en: Unable to save %1 "%2".
sk: Nepodarilo sa uložiť %1 "%2".

en: Unable to save calendar to the file %1.
sk: Nepodarilo sa uložiť kalendár do súboru %1.

en: Undo
sk: Späť

en: Undo: %1
sk: Späť: %1

en: Upcoming Events
sk: Nové udalosti

en: Upcoming Special Dates
sk: Nadchádzajúce mimoriadne termíny

en: Use custom calendar setup
sk: Použiť vlastné nastavenie kalendára

en: Use full email &address for retrieval
sk: Použiť pre stiahnutie plnú e-mailovú adresu

en: Use holiday regions:
sk: Použiť sviatky z regiónov:

en: Use system color
sk: Použiť systémovú farbu

en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
sk: Použiť systémovú farbu namiesto farby definovanej používateľom. Pokiaľ je povolené ostatné nastavenia farieb budú ignorované

en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
sk: Použiť túto farbu pre čiaru aktuálneho času (Marcus Bains) pohľadu programu

en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
sk: Použiť toto číselné pole pre nastavenie počtu dní pre zobrazenie nekompletných úloh až na 1 rok v budúcnosti.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
sk: Použiť toto číselné pole pre nastavenie počtu dní pre zobrazenie nových udalostí až na 1 rok v budúcnosti.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
sk: Použiť toto číselné pole pre nastavenie počtu dní pre zobrazenie nových špeciálnych udalostí až na jeden rok v budúcnosti.

en: User&name:
sk: Užívateľské me&no:

en: View &Contact
sk: Zobraziť &kontakt

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
sk: Tu zobrazí detaily udalosti, zápisu v denníku alebo úlohy vybranej v hlavnom okne KOrganizátoru.

en: Views
sk: Prezeranie

en: W&ork Week
sk: Prac&ovný Týždeň

en: Week
sk: Týždeň

en: Week numbers select a work week when in work week mode
sk: Týždenné čísla vyberajú pracovný týždeň pri režime pracovného týždňa

en: Weekly start day:
sk: Prvý deň v týždni:

en: What's &Next
sk: Čo ď&alej

en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
sk: Ak máte celodennú udalosť označenú ako zaneprázdnený, môžete mať rozdielnu farbu pozadia pre pohľad programu alebo mesiaca pre tento deň. Tu vyberte farbu.

en: Within the &next:
sk: Počas &nasledujúceho:

en: Within the next &month (31 days)
sk: V priebehu nasledujúceho &mesiaca (31 dní)

en: Working hours color
sk: Farba pracovných hodín

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
sk: Chystáte sa nastaviť všetky nastavenia na predvolené hodoty. Všetky užívateľom zmené nastavenia sa nenávratne stratia.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
sk: Vytvorili ste výskyt v kalendári, ktorý je práve odfiltrovaný.
    V ľavom bočnom paneli ho povoľte v správcovi kalendára, aby ste to videli.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
sk: Vytvorili ste výskyt v kalendári, ktorý je práve odfiltrovaný.
    Môžete to povoliť cez správcu kalendára (Nastavenia->Bočný panel->Zobraziť správcu kalendára)

en: all day
sk: celý deň

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
sk: Protinávrh

en: days of free/busy information
sk: informácie o dňoch s voľným časom

[ctx: days to show in summary]
en:  days
sk:  dní

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
sk: v

[ctx: filter name]
en: Name:
sk: Názov:

en: iCalendars (*.ics)
sk: iCalendar (*.ics)

en: in 1 day | in %1 days
sk[0]: za %1 deň
sk[1]: za %1 dni
sk[2]: za %1 dní

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
sk: Užívateľské meno:

[ctx: main toolbar]
en: Main
sk: Hlavné

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
sk: Nasledujúci: %1

en: now
sk: teraz

en: one year | %1 years
sk[0]: jeden rok
sk[1]: %1 roky
sk[2]: %1 rokov

en: open-ended
sk: bez termínu skončenia

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
sk: Neznámy dôvod

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
sk: Späť

[ctx: scroll backward]
en: Back
sk: Späť

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
sk: Do&predu

[ctx: the appointment is today]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
sk: iba čítanie

[ctx: the special day is today]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
sk: nezačalo

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
sk: dokončené

[ctx: the to-do is due]
en: due
sk: v termíne

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
sk: Dnes

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
sk: Zajtra

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
sk: prebieha

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
sk: po termíne

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
sk: začína dnes

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
sk[0]: 1 hodina
sk[1]: %1 hodiny
sk[2]: %1 hodín

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
sk[0]: 1 min
sk[1]: %1 min
sk[2]: %1 min
