libakonadi5 - en to sk translation catalogue (404 entries)

en: %1 Handbook
sk: %1 Príručka

[ctx: %1 is a reason why]
en: Cannot connect to the Personal information management service.
    
    %1
sk: Nie je možné sa pripojiť ku službe správy osobných informácií.
    
    %1

en: &Configure Agent Instance
sk: Nastaviť inštanciu agenta

en: &Copy Folder | &Copy %1 Folders
sk[0]: Kopírovať zložku(&C)
sk[1]: Kopírovať %1 zložky(&C)
sk[2]: Kopírovať %1 zložiek(&C)

en: &Copy Here
sk: &Kopírovať sem

en: &Copy Item | &Copy %1 Items
sk[0]: Kopírovať položku(&C)
sk[1]: Kopírovať %1 položky(&C)
sk[2]: Kopírovať %1 položiek(&C)

en: &Cut Folder
sk: Vystrihnúť priečinok

en: &Cut Item
sk: Vystrihnúť položku

en: &Delete Agent Instance
sk: Vymazať inštanciu agenta

en: &Delete Folder
sk: O&dstrániť priečinok

en: &Delete Item | &Delete %1 Items
sk[0]: Zmazať položku(&D)
sk[1]: Vymazať %1 položky(&D)
sk[2]: Vymazať %1 položiek(&D)

en: &Delete Resource | &Delete %1 Resources
sk[0]: Odstrániť zdroj
sk[1]: Odstrániť %1 zdroje
sk[2]: Odstrániť %1 zdrojov

en: &Link Here
sk: &Odkaz sem

en: &Modify...
sk: &Upraviť...

en: &Move Folder To Trash
sk: Presunúť priečinok do koša

en: &Move Here
sk: &Presunúť sem

en: &Move Item To Trash
sk: Presunúť položku do koša

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &New Agent Instance...
sk: Nová inštancia agenta...

en: &New Folder...
sk: &Nový priečinok...

en: &New Subfolder...
sk: Nový po&dpriečinok...

en: &Paste
sk: V&ložiť

en: &Resource Properties
sk: Vlastnosti zdroja

en: &Restore Collection From Trash
sk: Obnoviť kolekciu z koša

en: &Restore Folder From Trash
sk: Obnoviť priečinok z koša

en: &Restore Item From Trash
sk: Obnoviť položku z koša

en: &Retrieve message bodies on demand
sk: Získať telá správ na vyžiadanie

en: &Subscribed only
sk: Iba prihlásené

en: &Synchronize Favorite Folders
sk: Synchronizovať obľúbené priečinky

en: &Synchronize Folder
sk: Synchronizovať priečinok

en: &Synchronize Folder Recursively
sk: Synchronizovať priečinok rekurzívne

en: &Synchronize Resource | &Synchronize %1 Resources
sk[0]: Synchronizovať zdroj
sk[1]: Synchronizovať %1 zdroje
sk[2]: Synchronizovať %1 zdrojov

en: &Unsubscribe
sk: Odhlásiť sa

en: &Use custom icon:
sk: Použiť vlastnú ikonu:

en: 0 Byte
sk: 0 Byt

en: 0 objects
sk: 0 objektov

en: <p>For more troubleshooting tips please refer to <a href="https://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>
sk: <p>Pre viac tipov na riešenie problémov sa prosím obráťte na  <a href="http://userbase.kde.org/Akonadi">userbase.kde.org/Akonadi</a>.</p>

en: <qt>Your changes conflict with those made by someone else meanwhile.<br>Unless one version can just be thrown away, you will have to integrate those changes manually.<br>Click on <a href="opentexteditor">"Open text editor"</a> to keep a copy of the texts, then select which version is most correct, then re-open it and modify it again to add what's missing.
sk: <qt> Vaše zmeny sú momentálne v konflikte s tými, ktoré medzitým urobil niekto iný.<br> Pokiaľ sa jedna verzia nedá vyhodiť, budete musieť tieto zmeny integrovať  manuálne. <br> Kliknutím na <a href="opentexteditor"> „Otvoriť textový editor“ </a> si ponechajte kópiu textov, potom vyberte, ktorá verzia je najvhodnejšia, potom ju znova otvorte a znova upravte, aby ste pridali, čo chýba.

[ctx: @action]
en: &Cut Folder | &Cut %1 Folders
sk[0]: Vystrihnúť priečinok
sk[1]: Vystrihnúť %1 priečinky
sk[2]: Vystrihnúť %1 priečinkov

[ctx: @action]
en: &Cut Item | &Cut %1 Items
sk[0]: Vystrihnúť položku
sk[1]: Vystrihnúť %1 položky
sk[2]: Vystrihnúť %1 položiek

[ctx: @action]
en: &Delete Folder | &Delete %1 Folders
sk[0]: O&dstrániť priečinok
sk[1]: Odstrániť %1 priečinky
sk[2]: Odstrániť %1 priečinkov

[ctx: @action]
en: &Synchronize Folder | &Synchronize %1 Folders
sk[0]: Synchronizovať priečinok
sk[1]: Synchronizovať %1 priečinky
sk[2]: Synchronizovať %1 priečinkov

[ctx: @action]
en: Delete Resource | Delete %1 Resources
sk[0]: Odstrániť zdroj
sk[1]: Odstrániť %1 zdroje
sk[2]: Odstrániť %1 zdrojov

[ctx: @action]
en: Synchronize Resource | Synchronize %1 Resources
sk[0]: Synchronizovať zdroj
sk[1]: Synchronizovať %1 zdroje
sk[2]: Synchronizovať %1 zdrojov

[ctx: @action:button]
en: Go Online
sk: Prejsť online

[ctx: @action:button]
en: Keep both versions
sk: Ponechať obe verzie

[ctx: @action:button]
en: Take my version
sk: Zobrať moju verziu

[ctx: @action:button]
en: Take their version
sk: Zobrať ich verziu

[ctx: @action:button Start the Akonadi server]
en: Start
sk: Spustiť

[ctx: @info]
en: Cannot fetch item in offline mode.
sk: Nemôžete vybrať položku v offline móde.

[ctx: @info]
en: Could not copy collection: <message>%1</message>
sk: Nemôžem kopírovať kolekciu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not copy item: <message>%1</message>
sk: Nemôžem kopírovať položku: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not link entity: <message>%1</message>
sk: Nemôžem odkázať entitu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move collection: <message>%1</message>
sk: Nemôžem presunúť kolekciu: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Could not move item: <message>%1</message>
sk: Nemôžem presunúť položku: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Delete tag
sk: Odstrániť značku

[ctx: @info]
en: Do you really want to remove the tag <resource>%1</resource>?
sk: Naozaj chcete odstrániť značku <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: Error while creating item: %1
sk: Chyba počas vytvárania položky: %1

[ctx: @info]
en: Error while updating collection: %1
sk: Chyba počas aktualizácie kolekcie: %1

[ctx: @info]
en: Invalid item retrieved
sk: Vrátená neplatná položka

[ctx: @info]
en: Job canceled.
sk: Úloha zrušená.

[ctx: @info]
en: Updating local collection failed: %1.
sk: Aktualizácia miestnej kolekcie zlyhala: %1.

[ctx: @info]
en: Updating local items failed: %1.
sk: Aktualizácia miestnych položiek zlyhala: %1.

[ctx: @info Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
sk: Hľadať

[ctx: @info:status]
en: Error.
sk: Chyba.

[ctx: @info:status]
en: Loading...
sk: Načítava sa...

[ctx: @info:status]
en: Not configured
sk: Nenastavené

[ctx: @info:status]
en: Syncing folder '%1'
sk: Synchronizujem priečinok '%1'

[ctx: @info:status]
en: Syncing...
sk: Synchronizovanie...

[ctx: @info:status Application ready for work]
en: Ready
sk: Pripravený

[ctx: @label]
en: One object | %1 objects
sk[0]: Jeden objekt
sk[1]: %1 objekty
sk[2]: %1 objektov

[ctx: @label Placeholder text in tag selection combobox]
en: Select tags...
sk: Vybrať značky...

[ctx: @label command line option]
en: Resource identifier
sk: Identifikátor zdroja

[ctx: @label:textbox name of Akonadi folder]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @label:textbox name of the folder]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: @label:textbox, name of a thing]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column Name of a thing]
en: Name
sk: Názov

[ctx: @title:column, name of a thing]
en: Name
sk: Meno

[ctx: @title:tab general properties page]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: @title:window]
en: Akonadi Server Self-Test
sk:  Self-Test Akonadi servera

[ctx: @title:window]
en: Conflict Resolution
sk: Riešenie konfliktu

[ctx: @title:window]
en: Delete Agent Instance?
sk: Vymazať inštanciu agenta?

[ctx: @title:window]
en: Delete Resource? | Delete Resources?
sk[0]: Odstrániť zdroj?
sk[1]: Odstrániť zdroje?
sk[2]: Odstrániť zdroje?

[ctx: @title:window]
en: Error
sk: Chyba

[ctx: @title:window]
en: New Agent Instance
sk: Nová inštancia agenta

[ctx: @title:window]
en: New Folder
sk: Nový priečinok

[ctx: @title:window]
en: New Resource
sk: Nový zdroj

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
sk: Vlastnosti priečinka %1

[ctx: @title:window]
en: Rename Favorite
sk: Premenovať obľúbené

[ctx: @window:title]
en: Error
sk: Chyba

en: A MySQL server error log file was found but is not readable: %1
sk: Log súbor MySQL servera bol nájdený ale nie je na čítanie: %1

en: A&dd...
sk: &Pridať...

en: About %1
sk: O %1

en: Account "%1" is offline
sk: Účet "%1" je offline

en: Accounts integration is not supported
sk: Integrácia účtov nie je podporovaná

en: Add to Favorite
sk: Pridať do obľúbených

en: Add to Favorite Folders
sk: Pridať do obľúbených priečinkov

en: Agent identifier
sk: Identifikátor agenta

en: Agent instance creation timed out.
sk: Vypršal čas na vytvorenie inštancie agenta.

en: Akonadi Resource
sk: Zdroj Akonadi

en: Akonadi Self Test
sk: Samočinný test Akonadi

en: Akonadi To XML converter
sk: Konvertor Akonadi do XML

en: Akonadi control process not registered at D-Bus.
sk: Kontrolný proces Akonadi neregistrovaný na D-Bus.

en: Akonadi control process registered at D-Bus.
sk: Kontrolný proces Akonadi registrovaný na D-Bus.

en: Akonadi is not running as a root/administrator user, which is the recommended setup for a secure system.
sk: Akonadi nebeží ako používateľ root/administrator, čo je odporúčané nastavenie pre bezpečný systém.

en: Akonadi is not running as root
sk: Akonadi nebeží ako root

en: Akonadi server process not registered at D-Bus.
sk: Proces Akonadi servera neregistrovaný na D-Bus.

en: Akonadi server process registered at D-Bus.
sk: Proces Akonadi servera registrovaný na D-Bus.

en: Akonadi was started as root
sk: Akonadi bol spustený ako root

en: Always retrieve full &messages
sk: Vždy získať plné správy

en: An error occurred during the startup of the Akonadi server. The following self-tests are supposed to help with tracking down and solving this problem. When requesting support or reporting bugs, please always include this report.
sk: Chyba počas štartu Akonadi servera. Nasledujúce self-testy vám pomôžu s riešením problému. Akk požadujete pomoc alebo nahlasujete chybu, pripojte vždy prosím tento záznam.

en: At least one resource agent has been found.
sk: Minimálne jeden zdrojový agent nájdený.

en: Attribute: %1
sk: Atribút: %1

en: Before syncing folder "%1" it is necessary to have the resource online. Do you want to make it online?
sk: Pred synchronizáciou priečinka "%1" je potrebné mať prostriedok online. Chcete ho mať online?

en: C&ancel
sk: &Zrušiť

en: Calculating indexed items...
sk: Počítam indexované položky...

en: Cannot connect to PostgreSQL server.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru PostgreSQL.

en: Cannot connect to the Akonadi service.
sk: Nie je možné sa pripojiť ku službe Akonadi.

en: Checks and reports state of Akonadi server
sk: Skontroluje a oznámi stav servera Akonadi

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Click to add tags
sk: Kliknite na pridanie značiek

en: Collection attributes synchronization timed out.
sk: Vypršal čas synchronizácie atribútov kolekcie.

en: Configuration for %1 is already opened elsewhere.
sk: Nastavenia pre %1 je sú už otvorené niekde inde.

en: Converts an Akonadi collection subtree into a XML file.
sk: Konvertuje podstrom Akonadi kolekcie do XML súboru.

en: Copy Folder | Copy %1 Folders
sk[0]: Kopírovať priečinok
sk[1]: Kopírovať %1 priečinky
sk[2]: Kopírovať %1 priečinkov

en: Copy Folder To...
sk: Kopírovať priečinok do...

en: Copy Item | Copy %1 Items
sk[0]: Kopírovať položku
sk[1]: Kopírovať %1 položky
sk[2]: Kopírovať %1 položiek

en: Copy Item To...
sk: Kopírovať položku do...

en: Copy Report to Clipboard
sk: Skopírovať report do schránky

en: Copy To
sk: Kopírovať do

en: Copy to This Folder
sk: Kopírovať do tohto priečinka

en: Could not create agent instance: %1
sk: Nemôžem vytvoriť inštanciu agenta: %1

en: Could not create folder: %1
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok: %1

en: Could not create resource: %1
sk: Nemôžem vytvoriť zdroj: %1

en: Could not delete folder: %1
sk: Nie je možné vymazať priečinok: %1

en: Could not delete item: %1
sk: Nemôžem vymazať položku: %1

en: Could not fetch root collection of resource %1.
sk: Nemôžem získať koreňovú kolekciu zdroja %1.

en: Could not find restore collection and restore resource is not available
sk: Nemôžem nájsť obnoviť kolekciu a obnovený zdroj je nedostupný

en: Could not open file '%1'
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor '%1'

en: Could not paste data: %1
sk: Nie je možné vložiť dáta: %1

en: Create Resource
sk: Vytvoriť zdroj

en: Create a new subfolder under the currently selected folder
sk: Vytvoriť nový podpriečinok pod aktuálne vybraným priečinkom

en: Create new tag
sk: Vytvoriť novú značku

en: Current Akonadi control error log found.
sk: Nájdený aktuálny Akonadi control chybový log.

en: Current Akonadi server error log found.
sk: Nájdený aktuálny chybový log Akonadi servera.

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut Folder | Cut %1 Folders
sk[0]: Vystrihnúť priečinok
sk[1]: Vystrihnúť %1 priečinky
sk[2]: Vystrihnúť %1 priečinkov

en: Cut Item | Cut %1 Items
sk[0]: Vystrihnúť položku
sk[1]: Vystrihnúť %1 položky
sk[2]: Vystrihnúť %1 položiek

en: Data
sk: Dáta

en: Database driver found.
sk: Nájdený ovládač databázy.

en: Database driver not found.
sk: Nenájdený ovládač databázy.

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete Folder | Delete %1 Folders
sk[0]: Odstrániť priečinok
sk[1]: Odstrániť %1 priečinky
sk[2]: Odstrániť %1 priečinkov

en: Delete Item | Delete %1 Items
sk[0]: Odstrániť položku
sk[1]: Vymazať %1 položky
sk[2]: Vymazať %1 položiek

en: Delete Resource
sk: Odstrániť zdroj

en: Details
sk: Detaily

en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Did not find other item for conflict handling
sk: Nenájdená ďalšia položka pre správu konfilktov

en: Do you really want to delete the selected agent instance?
sk: Naozaj chcete vymazať vybranú inštanciu agenta?

en: Do you really want to delete the selected item? | Do you really want to delete %1 items?
sk[0]: Skutočne chcete zmazať túto položku?
sk[1]: Skutočne chcete zmazať %1 položky?
sk[2]: Skutočne chcete zmazať %1 položiek?

en: Do you really want to delete this folder and all its sub-folders? | Do you really want to delete %1 folders and all their sub-folders?
sk[0]: Naozaj chcete vymazať tento priečinok a všetky jeho podpriečinky?
sk[1]: Naozaj chcete vymazať %1 priečinky a všetky ich podpriečinky?
sk[2]: Naozaj chcete vymazať %1 priečinkov a všetky ich podpriečinky?

en: Do you really want to delete this resource? | Do you really want to delete %1 resources?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť tento zdroj?
sk[1]: Naozaj chcete odstrániť %1 zdroje?
sk[2]: Naozaj chcete odstrániť %1 zdrojov?

en: Do you want to remove account '%1'?
sk: Chcete odstrániť účet '%1'?

en: Enable fulltext indexing
sk: Povoliť fulltextové indexovanie

en: Error while retrieving indexed items count
sk: Chyba počas získavania počtu indexovaných položiek

en: Executing the MySQL server '%1' failed with the following error message: '%2'
sk: Spustenie MySQL servera '%1' sa nepodarilo s nasledujúcou chybovou správou: '%2'

en: Executing the MySQL server failed.
sk: Spustenie MySQL servera  sa nepodarilo.

en: Failed to configure default resource via D-Bus.
sk: Zlyhalo nastavenie predvoleného zdroja cez D-Bus.

en: Failed to create a new tag
sk: Zlyhalo vytvorenie novej značky

en: Failed to create relation.
sk: Zlyhalo vytvorenie vzťahu.

en: Failed to create tag.
sk: Zlyhalo vytvorenie značky.

en: Failed to fetch the resource collection.
sk: Zlyhalo získanie kolekcie zdroja.

en: Failed to parse Collection from response
sk: Zlyhalo spracovanie kolekcie z odpovede

en: Failed to register %1 configuration dialog.
sk: Zlyhalo registrovanie dialógového okna s nastaveniami %1

en: Failed to retrieve collection for attribute sync.
sk: Zlyhalo získanie kolekcie pre atribút sync.

en: Failed to retrieve collection for sync.
sk: Zlyhalo získanie kolekcie pre sync.

en: Failed to update subscription: %1
sk: Zlyhala aktualizácia odoberania: %1

en: Favorite Folders
sk: Obľúbené priečinky

en: File %1 does not exist.
sk: Súbor %1 neexistuje.

en: File size:
sk: Veľkosť súboru:

en: Filter…
sk: Filter...

en: Flags
sk: Príznaky

en: Folder &Properties
sk: Vlastnosti zložky

en: Folder type:
sk: Typ priečinka:

en: Found unresolved orphan collections
sk: Nájdené nevyriešené opustené kolekcie

en: Incoming accounts (add at least one):
sk: Účty pre príjem (zadajte aspoň jeden účet):

en: Index is no longer available
sk: Index už nie je dostupný

en: Indexed %1 item in this folder | Indexed %1 items in this folder
sk[0]: Indexovaná %1 položka v tomto priečinku
sk[1]: Indexované %1 položky v tomto priečinku
sk[2]: Indexovaných %1 položiek v tomto priečinku

en: Indexing:
sk: Indexácia:

en: Invalid collection
sk: Neplatná kolekcia

en: Invalid collection given.
sk: Zadaná neplatná kolekcia.

en: Invalid collection instance.
sk: Neplatná inštancia kolekcie.

en: Invalid collection passed
sk: Zadaná neplatná kolekcia

en: Invalid collection to copy
sk: Neplatná kolekcia na kopírovanie

en: Invalid collection.
sk: Neplatná kolekcia.

en: Invalid destination collection
sk: Neplatná cieľová kolekcia

en: Invalid file format.
sk: Neznámy formát súboru.

en: Invalid items passed
sk: Zadané neplatné položky

en: Invalid parent
sk: Neplatný predok

en: Invalid parent collection
sk: Neplatná rodičovská kolekcia

en: Invalid resource identifier '%1'
sk: Neplatný identifikátor zdroja '%1'

en: Invalid resource instance.
sk: Neplatná inštancia zdroja.

en: Keep message bodies locally for:
sk: Ponechať telá správ lokálne pre:

en: Local Subscriptions
sk: Miestne prihlásenia

en: Locally Cached Parts
sk: Lokálne cacheované časti

en: Locally cached parts:
sk: Lokálne cacheované časti:

en: Maintenance
sk: Údržba

en: Manage Local &Subscriptions...
sk: Spravovať miestne prihlásenia(&S)...

en: Manage Local Subscriptions
sk: Spravovať miestne prihlásenia

en: Manage Tags
sk: Spravovať značky

en: Modification Time
sk: Čas zmeny

en: Move Folder To Trash
sk: Presunúť priečinok do koša

en: Move Folder To...
sk: Presunúť priečinok do...

en: Move Item To Trash
sk: Presunúť položku do koša

en: Move Item To...
sk: Presunúť položku do...

en: Move To
sk: Presunúť do

en: Move to This Folder
sk: Presunúť do tohto priečinka

en: Move to trash collection failed, aborting trash operation
sk: Presun do kolekcie koša zlyhal, ruší sa operácia koša

en: MySQL error log not readable.
sk: Log súbor MySQL servera nie je na čítanie.

en: MySQL found with unexpected name.
sk: MySQL nájdený pod neočakávaným menom.

en: MySQL server configuration is usable.
sk: Konfigurácia MySQL servera použiteľná.

en: MySQL server configuration not found or not readable.
sk: Konfigurácia MySQL servera nenájdená alebo nie je na čítanie.

en: MySQL server configuration not tested.
sk: Konfigurácia MySQL servera nie je testovaná.

en: MySQL server custom configuration found.
sk: Nájdená uživateľská konfigurácia MySQL servera.

en: MySQL server custom configuration not available.
sk: Uživateľská konfigurácia MySQL servera nedostupná.

en: MySQL server custom configuration not readable.
sk: Uživateľská konfigurácia MySQL servera nie je na čítanie.

en: MySQL server default configuration found.
sk: Nájdená východzia konfigurácia MySQL servera.

en: MySQL server default configuration not found.
sk: Nenájdená východzia konfigurácia MySQL servera.

en: MySQL server error log not tested.
sk: Neboli testované chybové logy MySQL servera.

en: MySQL server executable not tested.
sk: Vykonávací súbor MySQL servera nenájdený.

en: MySQL server found.
sk: MySQL server nájdený.

en: MySQL server found: %1
sk: MySQL server nájdený: %1

en: MySQL server is executable.
sk: MySQL server je spustiteľný.

en: MySQL server log contains errors.
sk: Log súbor MySQL servera obsahuje chyby.

en: MySQL server log contains no errors.
sk: Log súbor MySQL servera neobsahuje chyby.

en: MySQL server log contains warnings.
sk: Log súbor MySQL servera obsahuje upozornenia.

en: MySQL server not executable.
sk: MySQL server nie je spustiteľný.

en: MySQL server not found.
sk: MySQL server nenájdený.

en: MySQL server not readable.
sk: MySQL server nemá nastavené práva na čítanie.

[ctx: Name and type of Akonadi resource]
en: %1 of type %2
sk: %1 typu %2

en: Name:
sk: Názov:

en: New
sk: Nové

en: No Folder
sk: Žiaden priečinok

en: No current Akonadi control error log found.
sk: Nenájdený žiaden Akonadi control chybový log.

en: No current Akonadi server error log found.
sk: Nenájdený žiaden aktuálny chybový log Akonadi servera.

en: No current MySQL error log found.
sk: Neboli nájdené aktuálne chybové logy MySQL servera.

en: No data loaded.
sk: Nenačítané žiadne údaje.

en: No description available
sk: Popis nie je k dispozícii

en: No filename specified
sk: Nezadaný žiadny názov súboru

en: No item available for this index
sk: Žiadna položka dostupná pre tento index

en: No objects specified for moving
sk: Neurčené objekty na presun

en: No previous Akonadi control error log found.
sk: Nenájdený žiaden predchádzajúci Akonadi control chybový log.

en: No previous Akonadi server error log found.
sk: Nenájdený žiaden predchádzajúci chybový log Akonadi servera.

en: No resource ID given.
sk: Nezadané ID zdroja.

en: No resource agents found.
sk: Nenájdený zdrojový agenti.

en: No resource agents have been found, Akonadi is not usable without at least one. This usually means that no resource agents are installed or that there is a setup problem. The following paths have been searched: '%1'. The XDG_DATA_DIRS environment variable is set to '%2'; make sure this includes all paths where Akonadi agents are installed.
sk: Nenájdený žiaden zdrojový agent. Akonadi potrebuje minimálne jedného. Znamená to že neboli nainštalovaní alebo sa vyskytol problém počas inštalácie. Nasledujúce cesty boli prehľadané: '%1'. premenná prostredia XDG_DATA_DIRS je '%2'. Uistite sa, že obsahujú všetky cesty odkiaľ sa Akonadi zdroje inštalujú.

en: No session available for this index
sk: Žiadne sedenie dostupné pre tento index

en: No such collection.
sk: Žiadna kolekcia.

en: No valid collection or empty itemlist
sk: Žiadna platná kolekcia alebo prázdny zoznam položiek

en: No valid destination specified
sk: Nezadaný platný cieľ

en: Open collection dialog
sk: Otvoriť dialóg kolekcií

en: Paste
sk: Vložiť

en: Payload part '%1' is not available for this index
sk: Časť užitočného nákladu '%1' nie je dostupná pre tento index

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
sk: Služba správy osobných informácií vykonáva inováciu databázy.

en: Personal information management service is performing a database upgrade.
    This happens after a software update and is necessary to optimize performance.
    Depending on the amount of personal information, this might take a few minutes.
sk: Služba správy osobných informácií vykonáva inováciu databázy.
    Toto sa deje po aktualizácii softvéru a je to potrebné na optimalizáciu výkonu.
    V závislosti od množstva osobných informácií, môže to chvíľu trvať.

en: Personal information management service is shutting down...
sk: Služba správy osobných informácií sa vypína...

en: Personal information management service is starting...
sk: Služba správy osobných informácií sa spúšťa...

en: PostgreSQL server found.
sk: PostgreSQL server nájdený.

en: Previous Akonadi control error log found.
sk: Nájdený predchádzajúci Akonadi control chybový log.

en: Previous Akonadi server error log found.
sk: Nájdený predchádzajúci chybový log Akonadi servera.

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Protocol version check not possible.
sk: Kontrola verzie protokolu nie je možná.

en: Protocol version mismatch. Server version is newer (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart all KDE PIM applications.
sk: Verzia protokolu sa nezhoduje. Verzia servera je novšia (%1) ako naša (%2). Ak ste nedávno aktualizovali systém, prosím reštartujte všetky KDE PIM aplikácie.

en: Protocol version mismatch. Server version is older (%1) than ours (%2). If you updated your system recently please restart the Akonadi server.
sk: Verzia protokolu sa nezhoduje. Verzia servera je staršia (%1) ako naša (%2). Ak ste nedávno aktualizovali systém, prosím reštartujte server Akonadi.

en: Quota
sk: Kvóta

en: R&emove
sk: &Odstrániť

en: Recent Folder
sk: Nedávny priečinok

en: Reindex folder
sk: Preindexovať priečinok

en: Remember that indexing can take some minutes.
sk: Pamätajte, že indexovanie môže chvíľu trvať.

en: Remove account?
sk: Odstrániť účet?

en: Remove from Favorite
sk: Odstrániť z obľúbených

en: Remove from Favorite Folders
sk: Odstrániť z obľúbených priečinkov

en: Rename
sk: Premenovať

en: Rename Favorite
sk: Premenovať obľúbené

en: Rename Favorite...
sk: Premenovať obľúbené...

en: Resource agents found.
sk: Nájdený zdrojový agenti.

en: Resource synchronization timed out.
sk: Vypršal čas synchronizácie zdroja.

en: Restart
sk: Reštart

en: Restore Collection From Trash
sk: Obnoviť kolekciu z koša

en: Restore Folder From Trash
sk: Obnoviť priečinok z koša

en: Restore Item From Trash
sk: Obnoviť položku z koša

en: Retrieval
sk: Prijímanie

en: Retrieval Options:
sk: Možnosti prijímania:

en: Retrieving indexed items count...
sk: Získavam počet indexovaných položiek...

en: Running Internet-facing applications as root/administrator exposes you to many security risks. MySQL, used by this Akonadi installation, will not allow itself to run as root, to protect you from these risks.
sk: Spúšťanie aplikácií s prístupom na Internet ako root/administrator vás vystavuje mnohým bezpečnostným rizikám. MySQL, použitá v tejto inštalácii Akonadi, vám nedovolí spustiť sa ako root, na ochranu pred týmito rizikami.

en: Save Report...
sk: Uložiť report...

en: Save Test Report
sk: Ulož testovací report.

en: Schema definition could not be loaded and parsed.
sk: Definícia schémy sa nedá načítať a spracovať.

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Select Tags
sk: Vybrať značky

en: Select tags that should be applied.
sk: Vyberte, ktoré značky majú byť použité.

en: Server protocol version is too new.
sk: Verzia protokolu servera je príliš nová.

en: Server protocol version is too old.
sk: Verzia protokolu servera je stará.

en: Server protocol version matches.
sk: Verzia protokolu servera sa zhoduje.

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Starting Akonadi server...
sk: Spúšťa sa Akonadi server...

en: Statistics
sk: Štatistika

en: Stopping Akonadi server...
sk: Zastavuje sa Akonadi server...

en: Storage Size
sk: Veľkosť úložiska

en: Su&bscribe
sk: Prihlásiť sa

en: Subfolder Storage Size
sk: Veľkosť úložiska podpriečinka

en: Synchronize
sk: Synchronizovať

en: Synchronize Favorite Folders
sk: Synchronizovať obľúbené priečinky

en: Synchronize Folder | Synchronize %1 Folders
sk[0]: Synchronizovať priečinok
sk[1]: Synchronizovať %1 priečinky
sk[2]: Synchronizovať %1 priečinkov

en: Synchronize Folder Tree
sk: Synchronizovať strom priečinkov

en: Synchronize Recursively
sk: Synchronizovať rekurzívne

en: Synchronize Resource
sk: Synchronizovať zdroj

en: Synchronize after:
sk: Synchronizovať po:

en: Synchronize when selecting this folder
sk: Synchronizovať pri vybraní tohto priečinku

en: Tag
sk: Značka

en: The Akonadi control process did not report any errors during its current startup.
sk: Proces Akonadi control  nezapísal žiadnu chybu počas aktuálneho štartu.

en: The Akonadi control process did not report any errors during its previous startup.
sk: Proces Akonadi control nezapísal žiadne chyby počas jeho predchádzajúceho štartu.

en: The Akonadi control process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sk: Kontrolný proces Akonadi neregistrovaný na D-Bus čo normálne znamená že nebol spustený alebo sa stala fatálna chyba pri spúšťaní.

en: The Akonadi control process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sk: Kontrolný proces Akonadi registrovaný na D-Bus čo normálne znamená že môže fungovať.

en: The Akonadi control process reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sk: Ovládací proces Akonadi oznámil chyby počas aktuálneho spustenia. Záznam je možné nájsť v %1.

en: The Akonadi control process reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sk: Ovládací proces Akonadi oznámil chyby počas predošlého spustenia. Záznam je možné nájsť v %1.

en: The Akonadi personal information management framework is not operational.
    Click on "Details..." to obtain detailed information on this problem.
sk: Správa osobných informácií Akonadi nie je funkčná.
    Kliknite na "Detaily..." ak sa chcete dozvedieť viacej informácií o probléme.

en: The Akonadi personal information management service is not operational.
sk: Služba správy osobných informácií Akonadi nie je funkčná.

en: The Akonadi personal information management service is not running. This application cannot be used without it.
sk: Služba správy osobných informácií Akonadi nebeží. Táto aplikácia sa nedá použiť bez nej.

en: The Akonadi server did not report any errors during its current startup.
sk: Akonadi server nezapísal žiadne chyby počas aktuálneho štartu.

en: The Akonadi server did not report any errors during its previous startup.
sk: Akonadi server nezapísal žiadne chyby počas jeho predchádzajúceho štartu.

en: The Akonadi server process is not registered at D-Bus which typically means it was not started or encountered a fatal error during startup.
sk: Proces Akonadi servera neregistrovaný na D-Bus čo normálne znamená že nebol spustený alebo sa stala fatálna chyba pri spúšťaní.

en: The Akonadi server process is registered at D-Bus which typically indicates it is operational.
sk: Proces Akonadi servera registrovaný na D-Bus čo normálne znamená že môže fungovať.

en: The Akonadi server protocol version differs from the protocol version used by this application.
    If you recently updated your system please log out and back in to make sure all applications use the correct protocol version.
sk: Verzia protokolu servera Akonadi sa líši od verzie protokolu v tejto aplikácii.
    Ak ste nedávno aktualizovali systém, prosím odhláste sa a prihláste, aby všetky aplikácie používali rovnakú verziu protokolu.

en: The Akonadi server reported errors during its current startup. The log can be found in %1.
sk: Server Akonadi oznámil chyby počas jeho spustenia. Záznam je možné nájsť v %1.

en: The Akonadi server reported errors during its previous startup. The log can be found in %1.
sk: Server Akonadi oznámil chyby počas jeho predošlého spustenia. Záznam je možné nájsť v %1.

en: The MySQL server configuration was found at %1 and is readable.
sk: Konfigurácia MySQL servera nájdená na %1 a je čitateľná.

en: The MySQL server configuration was not found or is not readable.
sk: Konfigurácia MySQL servera nenájdená alebo nie je na čítanie.

en: The MySQL server did not report any errors during this startup. The log can be found in '%1'.
sk: MySQL neoznámil žiadnu chybu počas jeho spustenia. Záznam sa dá nájsť v '%1'.

en: The MySQL server error log file '%1' contains errors.
sk: Log súbor MySQL servera '%1'obsahuje chyby.

en: The MySQL server log file '%1' contains warnings.
sk: Log súbor MySQL servera '%1' obsahuje upozornenia.

en: The MySQL server log file '%1' does not contain any errors or warnings.
sk: Log súbor MySQL servera '%1' neobsahuje chyby ani upozornenia.

en: The PostgreSQL server was found and connection is working.
sk: PostgreSQL server bol nájdený a pripojenie funguje.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration and was found on your system.
sk: Ovládač QtSQL '%1' vyžaduje vaša aktuálna konfigurácia servera Akonadi a bol nájdený vo vašom systéme.

en: The QtSQL driver '%1' is required by your current Akonadi server configuration.
    The following drivers are installed: %2.
    Make sure the required driver is installed.
sk: Aktuálna konfigurácia vašeho Akonadi servera si vyžaduje QtSQL ovládač '%1'.
    Tieto ovládače sú nainštalované: %2.
    Uistite sa že je nainštalovaný požadovaný ovládač..

en: The configuration dialog has been opened in another window
sk: Dialógové okno nastavení bolo otvorené v inom okne

en: The current Protocol version is %1.
sk: Aktuálna verzia protokolu je %1.

en: The current configuration does not require an internal MySQL server.
sk: Aktuálna konfigurácia nevyžaduje interný MySQL server.

en: The custom configuration for the MySQL server was found and is readable at %1
sk: Nájdená uživateľská konfigurácia MySQL servera a je  čitateľná na %1.

en: The custom configuration for the MySQL server was found at %1 but is not readable. Check your access rights.
sk: Uživateľská konfigurácia MySQL servera bola nájdená na %1 ale nie je na čítanie. Skontrolujte si prístupové práva.

en: The custom configuration for the MySQL server was not found but is optional.
sk: Uživateľská konfigurácia MySQL servera nenájdená ale je voliteľná.

en: The default configuration for the MySQL server was found and is readable at %1.
sk: Nájdená východzia konfigurácia MySQL servera a je  čitateľná na %1.

en: The default configuration for the MySQL server was not found or was not readable. Check your Akonadi installation is complete and you have all required access rights.
sk: Nenájdená alebo nečitateľná východzia konfigurácia MySQL servera. Skontrolujte si či je inštalácia Akonadi kompletná a či máte všetky potrebné prístupové práva.

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found and could be executed successfully.
    Result:
    %2
sk: Program '%1' ktorý kontroluje Akonadi server bol nájdený a môže byť úspešne spustený.
    Výsledok:
    %2

en: The program '%1' to control the Akonadi server was found but could not be executed successfully.
    Result:
    %2
    Make sure the Akonadi server is installed correctly.
sk: Program '%1' ktorý kontroluje Akonadi server bol nájdený ale nemôže byť úspešne spustený.
    Výsledok:
    %2
    Uistite sa že je Akonadi server nainštalovaný správne.

en: The program 'akonadictl' needs to be accessible in $PATH. Make sure you have the Akonadi server installed.
sk: Program 'akonadictl' musí byť v $PATH. Uistite sa že máte Akonadi server nainštalovaný.

en: The protocol version of the Akonadi server is incompatible. Make sure you have a compatible version installed.
sk: Verzia protokolu Akonadi serveru je nekompatibilná. Uistite sa že máte nainštalovanú kompatibilnú verziu.

en: The requested item no longer exists
sk: Vyžadovaná položka už neexistuje

en: The server protocol version is %1, but version %2 is required by the client. If you recently updated KDE PIM, please make sure to restart both Akonadi and KDE PIM applications.
sk: Verzia protokolu servera je %1, ale požadovaná je prinajmenšom %2. Ak ste nedávno aktualizovali KDE PIM, prosím uistite sa, že ste reštartovali Akonadi a KDE PIM aplikácie.

en: The target collection '%1' contains already
    a collection with name '%2'.
sk: Cieľová kolekcia '%1' už obsahuje
    kolekciu s názvom '%2'.

en: There are no Akonadi Agents available. Please verify your KDE PIM installation.
sk: Nie sú dostupní žiadni agenti Akondi. Prosím, skontolujte vašu inštaáciu KDE PIM.

en: There is currently no account configured.
sk: Momentálne nie je nakonfigurovaný žiadny účet.

en: Timeout trying to get lock.
sk: Vypršal čas pokusu o získanie zámku.

en: Total Messages
sk: Spolu správ

en: Total items:
sk: Spolu položiek:

en: Unable to access D-Bus interface of created agent.
sk: Nemôžem pristupovať k rozhraniu D-Bus vytvoreného agenta.

en: Unable to create agent instance.
sk: Nie je možné vytvoriť inštanciu agenta

en: Unable to create schema parser context.
sk: Nemôžem vytvoriť kontext spracovača schémy.

en: Unable to create schema validation context.
sk: Nemôžem vytvoriť kontext kontroly schémy.

en: Unable to create schema.
sk: Nemôžem vytvoriť schému.

en: Unable to fetch item for index
sk: Nemôžem natiahnuť položku pre index

en: Unable to find collection %1
sk: Nemôžem nájsť kolekciu %1

en: Unable to obtain D-Bus interface for resource '%1'
sk: Nemôžem získať rozhranie D-Bus pre zdroj '%1'

en: Unable to obtain agent type '%1'.
sk: Nemôžem získať typ agenta '%1'.

en: Unable to open data file '%1'.
sk: Nemôžem otvoriť dátový súbor '%1'.

en: Unable to parse data file '%1'.
sk: Nemôžem spracovať dátový súbor '%1'.

en: Unable to parse data file: %1
sk: Nemôžem spracovať dátový súbor: %1

en: Unable to register object at dbus: %1
sk: Nemôžem registrovať objekt na dbus: %1

en: Unexpected response
sk: Neočakávaná odpoveď

en: Unknown error.
sk: Neznáma chyba.

en: Unnamed plugin
sk: Nepomenovaný plugin

en: Unread Messages
sk: Neprečítaných správ

en: Unread items:
sk: Neprečítané položky:

en: Use folder by default
sk: Použiť priečinok predvolene

en: Use options from parent folder or account
sk: Použiť voľby z nadradeného priečinka alebo účtu

en: User canceled operation.
sk: Operácia zrušená uživateľom.

en: We can not add "." at begin or end of folder name.
sk: Nemôžeme pridať "." na začiatok alebo koniec názvu priečinka.

en: We can not add "/" in folder name.
sk: Nemôžeme pridať "/" do názvu priečinku.

en: Without a connection to the server it is not possible to check if the protocol version meets the requirements.
sk: Bez pripojenia k serveru nie je možné skontrolovať či verzia protokolu spľňa požiadavky.

en: Work Offline
sk: Pracovať offline

en: You have currently configured Akonadi to use the MySQL server '%1'.
    Make sure you have the MySQL server installed, set the correct path and ensure you have the necessary read and execution rights on the server executable. The server executable is typically called 'mysqld'; its location varies depending on the distribution.
sk: Máte aktuálne nakonfigurovaný Akonadi aby mohol používať MySQL server '%1'.
    Uistite sa že máte nainštalovaný MySQL server, nastavte cestu a presvedčte sa že máte práva na čítanie a spúšťanie vykonávacieho súboru servera. Vykonávací súbor servera sa nazýva typicky 'mysqld' a jeho umiestnenie je rôzne v závislosti od distribúcie.

en: akonadictl found and usable
sk: akonadictl nájdený a použiteľný

en: akonadictl found but not usable
sk: akonadictl nájdený ale nepoužiteľný

en: akonadictl not found
sk: akonadictl nenájdený

[ctx: collection size]
en: Size
sk: Veľkosť

en: folder
sk: zložka

en: minute | minutes
sk[0]: minúta
sk[1]: minúty
sk[2]: minút

en: minutes
sk: minúty

[ctx: never check the cache]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: no cache timeout]
en: Forever
sk: Navždy

[ctx: number of entities in the collection]
en: Total
sk: Celkom

[ctx: number of unread entities in the collection]
en: Unread
sk: Neprečítané

[ctx: object names]
en: Content:
sk: Obsah:

en: unknown
sk: neznáme
