marco 1.25.0 - en to sk translation catalogue (395 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
sk: V konfiguračnej databáze sa našlo „%s“, čo nie je platná hodnota pre klávesovú skratku „%s“.

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
sk: V konfiguračnej databáze sa našlo „%s“, čo nie je platná hodnota pre modifikátor tlačidla myši.

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
sk: „%s“ nie je platná hodnota pre atribút zamerania

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
sk: „%s“ nie je platná hodnota pre atribút zmeny veľkosti

en: "%s" is not a valid value for state attribute
sk: „%s“ nie je platná hodnota pre atribút stavu

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
sk: Hodnota %d uložená v GSettings kľúči %s nie je v rozsahu od %d do %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
sk: %g milisekúnd pre vykreslenie jedného rámca okna

en: %s (as %s)
sk: %s (ako %s)

en: %s (as another user)
sk: %s (ako iný používateľ)

en: %s (as superuser)
sk: %s (ako superpoužívateľ)

en: %s (on %s)
sk: %s (na %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
sk: (Neimplementované) Navigácia medzi programami, nie oknami

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
sk: Nedefinovaná geometria <%s> pre „%s“

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
sk: <%s> musí uvádzať buď geometriu alebo rodiča, ktorý má geometriu

en: <%s> name "%s" used a second time
sk: Názov <%s> pre „%s“ použitý dvakrát

en: <%s> parent "%s" has not been defined
sk: Nedefinovaný rodič <%s> pre „%s“

en: <%s> specified twice for this theme
sk: <%s> uvedený dvakrát pre túto tému

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
sk: Pre tento štýl rámca musí byť uvedené <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/>

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
sk: Našiel sa atribút <marco_session>, ale ID relácie už je nastavené

en: <tt>%s</tt> is not responding.
sk: <tt>%s</tt> neodpovedá.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
sk: <tt>Premenovať pracovnú plochu</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
sk: Reťazec popisu písma pre titulky okien. Veľkosť sa použije iba v prípade, že možnosť titlebar_font_size je nastavená na 0. Táto možnosť je zakázaná v prípade, že je možnosť titlebar_uses_desktop_font vybraná.

en: A style called "%s" has not been defined
sk: Štýl „%s“ nie je definovaný

en: Action on title bar double-click
sk: Činnosť pri dvojitom kliknutí na titulok okna

en: Action on title bar middle-click
sk: Činnosť pri kliknutí stredným tlačítkom myši na titulok okna

en: Action on title bar right-click
sk: Činnosť pri kliknutí pravým tlačítkom myši na titulok okna.

en: Activate the window menu
sk: Aktivovať menu okna

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
sk: Alfa musí byť medzi 0.0 (neviditeľné) a 1.0 (nepriehľadné), a je %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
sk: Hodnota alfa „%s“ v miešanej farbe nie je medzi 0.0 a 1.0

en: Always On Visible Workspace
sk: Vždy na viditeľnej pracovnej ploche

en: Always on _Top
sk: Vždy na_vrchu

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
sk: Uhol musí byť medzi 0.0 a 360.0, a teraz je %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
sk: Program nastavil neplatné _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
sk: Usporiadanie tlačidiel v titulku okna

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
sk: Usporiadanie tlačidiel v titulku okna. Hodnota je reťazec, napríklad „menu:minimize,maximize,spacer,close“. Dvojbodka oddeľuje ľavý roh okna od pravého a názvy tlačidiel sú oddelené čiarkami. Viacnásobné použitie tlačidiel nie je povolené. Neznáme názvy tlačidiel sú potichu ignorované, takže tlačidlá pridané v budúcich verziách marco nespôsobia nefunkčnosť starších verzií. Špeciálny štítok „spacer“ môže byť použitý na vloženie medzery medzi dve susedná tlačidlá.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
sk: Pomer strán „%s“ je neznámy

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
sk: Atribút „%s“ je neplatný v tomto kontexte v prvku <%s>

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
sk: Atribút „%s“ je uvedený dvakrát v jednom prvku <%s>

en: Automatically raises the focused window
sk: Automaticky presunie zamerané okno dopredu

en: Bar
sk: Stĺpcový

en: Bell event
sk: Udalosť zvončeka

en: Benchmark
sk: Test rýchlosti

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
sk: Formát miešania je „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ tomu neodpovedá

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
sk: Pravdivostná hodnota musí byť „true“ alebo „false“, nie „%s“

en: Border
sk: Okraj

en: Border "%s" is unknown
sk: Okraj „%s“ je neznámy

en: Border-only window
sk: Okno len s okrajom

en: Bug in window manager:
sk: Chyba v správcovi okien:

en: Button Layouts
sk: Rozloženia tlačidiel

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
sk: Pomer stránok tlačidla %g nie je použiteľný.

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
sk: Funkcia tlačidla „%s“ v tejto verzii neexistuje (%d, potrebná %d)

en: Button layout test %d
sk: Test rozloženia tlačidiel %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <button> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <menu_icon> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
sk: Pre prvok <piece> nie je možné mať dve draw_ops (téma obsahuje atribút draw_ops a aj prvok <draw_ops>, prípadne dva rovnaké prvky)

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
sk: Pre tlačidlá nie je možné zadať zároveň „button_width“/„button_height“ spolu s „aspect_ratio“

en: Close Window
sk: Zavrieť okno

en: Close window
sk: Zavrieť okno

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
sk: Zoznam tried oddelených čiarkami. Každý bežiaci GUI program odkazovaný na danú triedu správcu okien bude ignorovaný funkcionalitou „Zobraziť plochu“.

en: Commands to run in response to keybindings
sk: Príkazy, ktoré spustiť ako reakciu na klávesové skratky

en: Compositing Manager
sk: Kompozitný správca okien

en: Constant "%s" has already been defined
sk: Konštanta „%s“ už je definovaná

en: Control how new windows get focus
sk: Určuje, ako sa nové okno stane aktívnym

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
sk: Výraz umiestnenia obsahuje neznámy operátor na začiatku tohto textu: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje znak „%s“, ktorý nie je povolený

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje reálne číslo „%s“, ktoré nie je možné spracovať.

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
sk: Výraz umiestnenia obsahuje celé číslo „%s“, ktoré nie je možné spracovať.

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
sk: Výraz umiestnenia asi neobsahuje žiadne operátory ani operandy

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
sk: Výraz umiestnenia skončil operátorom namiesto operandom

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
sk: Výraz umiestnenia obsahuje zatváraciu zátvorku bez otváracej zátvorky

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
sk: Výraz umiestnenia má otváraciu zátvorku bez zatváracej zátvorky

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operand tam, kde sa očakáva operátor

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
sk: Výraz umiestnenia obsahuje neznámu premennú alebo konštantu „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operátor „%s“ tam, kde sa očakáva operand

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
sk: Výraz umiestnenia obsahuje operátor „%c“ za operátorom „%c“ bez operandov medzi nimi.

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
sk: Výraz umiestnenia spôsobil preťaženie vyrovnávacej pamäte analyzátora

en: Coordinate expression results in division by zero
sk: Výsledok výrazu umiestnenia je delenie nulou

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
sk: Výraz umiestnenia sa snaží použiť operátor modulo na číslo s desatinnými miestami

en: Coordinate expression was empty or not understood
sk: Výraz umiestnenia je prázdny alebo nerozpoznaný

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
sk: Nepodarilo sa získať výber správcu okien pre obrazovku %d na displeji „%s“.

en: Could not create directory '%s': %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok „%s“: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
sk: Nepodarilo sa nájsť tému. Overte, že %s existuje a obsahuje obvyklé témy.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor relácie „%s“ pre zápis: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako číslo s plávajúcou desatinnou čiarkou

en: Could not parse "%s" as an integer
sk: Nepodarilo sa spracovať „%s“ ako celé číslo

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
sk: Nepodarilo sa spracovať hodnotu alfa „%s“ v miešanej farbe

en: Could not parse color "%s"
sk: Nepodarilo sa spracovať farbu „%s“

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
sk: Nepodarilo sa spracovať popis písma „%s“ z GSettings kľúča %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
sk: Nepodarilo sa spracovať hodnotu tieňa „%s“ v tieňovanej farbe

en: Could not release screen %d on display "%s"
sk: Nepodarilo sa uvoľniť obrazovku %d na displeji „%s“

en: Current theme
sk: Aktuálna téma

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
sk: Oneskorenie v milisekundách pred automatickým presunom okna dopredu

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
sk: Určí, či sa nové okno zobrazí v strede obrazovky

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
sk: Určuje, či je Marco kompozitný správca okien.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
sk: Určuje, či majú programy alebo systém generovať zvukové pípnutia. Spolu s vizuálnym zvončekom umožňuje „tiché pípanie“.

en: Dialog Box
sk: Dialógové okno

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaná šípka „%s“ pre prvok <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
sk: V špecifikácii farby je nerozpoznaný komponent „%s“

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný typ výplne „%s“ pre prvok <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný tieň „%s“ pre prvok <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
sk: Nerozpoznaný stav „%s“ pre prvok <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
sk: V špecifikácii farby je nerozpoznaný stav „%s“

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
sk: Nerozpoznané znaky na konci „%s“ v reťazci „%s“

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
sk: Nerozpoznaná hodnota „%s“ pre typ prechodu

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
sk: Zakázať pseudofunkcie, ktoré sú vyžadované starými alebo chybnými programami

en: Distance "%s" is unknown
sk: Vzdialenosť „%s“ je neznáma

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
sk: Nevytvárať celoobrazovkové okná, ktoré sú maximalizované a bez dekorácií

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
sk: Vykreslených %d rámcov za %g sekúnd na strane klienta (%g milisekúnd na rámec) a %g sekúnd celkového času vrátane zdrojov X servera (%g milisekúnd na rámec)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
sk: Element <%s> nie je povolený pod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
sk: Element <%s> nie je povolený vnútri elementu <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku <constant>

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku vzdialenosti/okrajov/pomeru strán

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v prvku operácie pre kreslenie

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
sk: Prvok <%s> nie je povolený v popisnom prvku name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
sk: Povoliť vizuálny zvonček

en: Error closing session file '%s': %s
sk: Chyba pri zatváraní súboru relácie „%s“: %s

en: Error loading theme: %s
sk: Chyba pri načítavaní témy: %s

en: Error writing session file '%s': %s
sk: Chyba pri zápise súboru relácie „%s“: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom pomocou fdopen() %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
sk: Nepodarilo sa nájsť platný súbor pre tému%s

en: Failed to get hostname: %s
sk: Nepodarilo sa získať názov hostiteľa: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
sk: Nepodarilo sa načítať tému „%s“: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť displej X Window System „%s“

en: Failed to open debug log: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť záznam pre ladenie: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
sk: Nepodarilo sa spracovať uložený súbor relácie: %s

en: Failed to restart: %s
sk: Nepodarilo znovu spustiť: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
sk: Zlyhalo prehľadanie priečinku s témami: %s

en: Fake menu item %d
sk: Falošná položka menu %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
sk: Rýchle Alt-Tab prepínanie s kompozitným manažérom (bez náhľadov)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
sk: Geometria rámca neurčuje rozmer tlačidiel

en: Frame style already has a button for function %s state %s
sk: Štýl rámca už má tlačidlo pre funkciu %s stav %s

en: Frame style already has a piece at position %s
sk: Štýl rámca už má časť na pozícii %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sk: Špecifikácia farby GTK musí mať stav uzavretý v hranatých zátvorkách, napr. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav. Nepodarilo sa spracovať „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
sk: Špecifikácia farby GTK musí mať stav v hranatých zátvorkách, napr. gtk:fg[NORMAL], kde NORMAL je stav. Nepodarilo sa spracovať „%s“

en: Gradients should have at least two colors
sk: Prechody by mali mať aspoň dve farby

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
sk: Skryť všetky normálne okná a aktivovať plochu

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
sk: Keď je táto voľba zapnutá tak po pretiahnutí okna na vrch obrazovky sa automaticky zmaximalizuje. Táto voľba pracuje iba pri zapnutých Automatických zmenách veľkosti okna

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
sk: Keď je táto voľba zapnutá, okno sa po presunutí na okraj obrazovky roztiahne na polovicu tej strany obrazovky kam ste okno pritiahli alebo ak ho presuniete na vrch, maximalizuje sa.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, a režim aktivizácie okien je nastavený na „sloppy“ alebo „myš“, potom zamerané okno sa automaticky zobudí po čase zadanom v kľúči auto_raise_delay. Toto sa nevzťahuje na prebúdzanie okna klikaním, ani na vstup do okna pomocou ťahaj-a-pusť.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, nové okná sa otvárajú v strede obrazovky. Inak sú otvorené v ľavej hornej časti obrazovky.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, ignoruje sa titlebar_font a použije sa štandardné písmo programu pre titulky okien.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Marco bude poskytovať používateľovi menej spätnej väzby pomocou obrysov, vynechaním animácií, a pod. Toto pre mnohých používateľov znamená výrazné zníženie použiteľnosti, ale môže umožniť pracovať starým programom a terminálovým serverom, ktoré by inak boli prakticky nepoužiteľné. Avšak obrysy nebudú povolené pri zapnutej použiteľnosti.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Marco funguje v rámci programov, a nie okien. Je to trochu abstraktnejšie, ale všeobecne sa dá povedať, že nastavenie vzhľadom k programom sa podobá viac systému Mac a menej systému Windows. Ak urobíte okno aktívnym v režime programov, všetky okná tohto programu sa presunú dopredu. Kliknutie kvôli aktivácii sa oknám iných programov neodovzdáva. Na druhú stranu, máloktorý program je napísaný pre režim založený na programoch.

en: If true, trade off usability for less resource usage
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zhorší sa použiteľnosť, ale klesne spotreba zdrojov

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
sk: Pridaním draw_ops „%s“ na tomto mieste vznikne cyklická referencia

en: Initialize session from savefile
sk: Inicializovať reláciu z uloženého súboru

en: Integer %ld is too large, current max is %d
sk: Celé číslo %ld je príliš veľké, maximum je %d

en: Integer %ld must be positive
sk: Celé číslo %ld musí byť kladné

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
sk: Neplatné WM_TRANSIENT_FOR okno 0x%lx nastavené pre %s.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
sk: Neplatná mierka titulku „%s“ (musí byť xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Keep Window On Top
sk: Ponechať okno vždy navrchu

en: Large Title Font
sk: Veľké písmo titulku

en: Line %d character %d: %s
sk: Riadok %d, znak %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
sk: Zoznam programov ignorovaných show-desktop

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
sk: Téma „%s“ načítaná za %g sekúnd

en: Lower window below other windows
sk: Presunúť okno pod ostatné okná

en: Ma_ximize
sk: Ma_ximalizovať

en: Make X calls synchronous
sk: Používať synchrónne volania X

en: Marco was compiled without support for verbose mode
sk: Marco bol skompilovaný bez podpory zobrazovania informácií

en: Maximize Window
sk: Maximalizovať okno

en: Maximize window
sk: Maximalizovať okno

en: Maximize window horizontally
sk: Maximalizovať okno vodorovne

en: Maximize window vertically
sk: Maximalizovať okno zvisle

en: Mi_nimize
sk: Mi_nimalizovať

en: Minimize Window
sk: Minimalizovať okno

en: Minimize window
sk: Minimalizovať okno

en: Missing %s extension required for compositing
sk: Rozšírenie %s chýba a je potrebné pre kompozitné prostredie

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
sk: Chýbajúce <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
sk: Modálne dialógové okno

en: Modifier to use for modified window click actions
sk: Modifikátor pre upravené činnosti pri kliknutí na okno

en: Move Titlebar On_screen
sk: Presunúť panel titulku na _obrazovku

en: Move backward between panels and the desktop immediately
sk: Prepínať smerom dozadu medzi panelmi a plochou okamžite

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
sk: Prepínať smerom dozadu medzi panelmi a plochou pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between windows immediately
sk: Prepínať smerom dozadu medzi oknami okamžite

en: Move backward between windows of an application immediately
sk: Prepínať smerom dozadu medzi oknami programu okamžite

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
sk: Prepínať smerom dozadu medzi oknami programu pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
sk: Prepínať smerom dozadu medzi oknami na všetkých pracovných plochách pomocou vyskakovacieho okna

en: Move backward between windows, using a popup window
sk: Prepínať smerom dozadu medzi oknami pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between panels and the desktop immediately
sk: Presúvať medzi panelmi a plochou okamžite

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
sk: Presúvať medzi panelmi a plochou pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between windows immediately
sk: Presúvať medzi oknami okamžite

en: Move between windows of an application immediately
sk: Presúvať medzi oknami programu okamžite

en: Move between windows of an application, using a popup window
sk: Presúvať medzi oknami programu pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
sk: Prepínať medzi oknami na všetkých pracovných plochách pomocou vyskakovacieho okna

en: Move between windows, using a popup window
sk: Presúvať medzi oknami pomocou vyskakovacieho okna

en: Move to Another _Workspace
sk: P_resunúť na inú pracovnú plochu

en: Move to Workspace R_ight
sk: Presunúť na pracovnú plochu v_pravo

en: Move to Workspace _Down
sk: Presunúť na pracovnú plochu _dole

en: Move to Workspace _Left
sk: Presunúť na pracovnú plochu vľav_o

en: Move to Workspace _Up
sk: Presunúť na pracovnú plochu _hore

en: Move window
sk: Presunúť okno

en: Move window one workspace down
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu nadol

en: Move window one workspace to the left
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu vľavo

en: Move window one workspace to the right
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu vpravo

en: Move window one workspace up
sk: Presunúť okno o jednu pracovnú plochu nahor

en: Move window to center of screen
sk: Presunúť okno na prostred obrazovky

en: Move window to east (right) monitor
sk: Presunúť okno na východ(vpravo) monitoru

en: Move window to east (right) side of screen
sk: Presunúť okno na východnú stranu obrazovky (vpravo)

en: Move window to north (top) monitor
sk: Presunúť okno na sever(hore) monitoru

en: Move window to north (top) side of screen
sk: Presunúť okno na severnú stranu obrazovky (hore)

en: Move window to north-east (top right) corner
sk: Presunúť okno do severovýchodnému rohu (vpravo hore)

en: Move window to north-west (top left) corner
sk: Presunúť okno do severozápadnému rohu (vľavo hore)

en: Move window to south (bottom) monitor
sk: Presunúť okno na juh(dole) monitoru

en: Move window to south (bottom) side of screen
sk: Presunúť okno na južnú stranu obrazovky (dole)

en: Move window to south-east (bottom right) corner
sk: Presunúť okno do juhovýchodnému rohu (vpravo dole)

en: Move window to south-west (bottom left) corner
sk: Presunúť okno do juhozápadnému rohu (vľavo dole)

en: Move window to west (left) monitor
sk: Presunúť okno na západ(vľavo) monitoru

en: Move window to west (left) side of screen
sk: Presunúť okno na západnú stranu obrazovky (vľavo)

en: Move window to workspace 1
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 1

en: Move window to workspace 10
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 10

en: Move window to workspace 11
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 11

en: Move window to workspace 12
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 12

en: Move window to workspace 2
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 2

en: Move window to workspace 3
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 3

en: Move window to workspace 4
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 4

en: Move window to workspace 5
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 5

en: Move window to workspace 6
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 6

en: Move window to workspace 7
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 7

en: Move window to workspace 8
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 8

en: Move window to workspace 9
sk: Presunúť okno na pracovnú plochu 9

en: Name of workspace
sk: Názov pracovnej plochy

en: New Workspace Name:
sk: Nový názov pracovnej plochy:

en: No "%s" attribute on element <%s>
sk: Chýbajúci atribút „%s“ v prvku <%s>

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
sk: Chýba atribút „extent_angle“ alebo „to“ v prvku <%s>

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
sk: Chýba atribút „start_angle“ alebo „from“ v prvku <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
sk: Pre tému „%s“ nie je nastavené <%s>

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
sk: Nebola definovaná <draw_ops> nazvaná „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
sk: Nebola definovaná <draw_ops> nazvaná „%s“

en: No command %d has been defined.
sk: Nedefinovaný príkaz %d.

en: No draw_ops provided for button
sk: Pre tlačidlo nie je uvedená operácia draw_ops

en: No draw_ops provided for frame piece
sk: Pre časť rámu nie je uvedená operácia draw_ops

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
sk: Pre typ okna „%s“ nie je sada štýlov v téme „%s“, pridajte prvok <window type="%s" style_set="whatever"/>

en: No terminal command has been defined.
sk: Nebol definovaný žiadny terminálový príkaz.

en: No text is allowed inside element <%s>
sk: Text nie je povolený vnútri elementu <%s>

en: Normal Application Window
sk: Normálne okno programu

en: Normal Title Font
sk: Obyčajné písmo titulku

en: Number of workspaces
sk: Počet pracovných plôch

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
sk: Počet pracovných plôch. Musí byť väčší ako nula a musí mať pevne určené maximum na zabráneniu vytvorenia pracovnej plochy nepoužiteľnej vypýtaním si príliš veľkého počtu pracovných plôch.

en: Opened log file %s
sk: Otvorený súbor so záznamom %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
sk: Najvyšším prvkom témy musí byť <metacity_theme>, nie <%s>

en: Print version
sk: Vypísať verziu

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
sk: Vlastnosť %s pre okno 0x%lx obsahuje neplatné UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
sk: Vlastnosť %s pre okno 0x%lx obsahuje neplatné UTF-8 pre položku %d v zozname

en: Put Window On Only One Workspace
sk: Poslať okno na jedinú pracovnú plochu

en: Raise window above other windows
sk: Presunúť okno dopredu nad ostatné okná

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
sk: Presunúť okno dopredu ak je zakryté iným oknom, inak presunúť dozadu

en: Remove Window From Top
sk: Okno nemusí byť navrchu

en: Rename current workspace
sk: Premenovať aktuálnu pracovnú plochu

en: Replace the running window manager with Marco
sk: Nahradiť bežiaceho správcu okien správcom Marco

en: Resize window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Restore Window
sk: Obnoviť okno

en: Restore window
sk: Obnoviť okno

en: Roll Up Window
sk: Zabaliť okno

en: Roll _Up
sk: _Zabaliť

en: Run a defined command
sk: Spustiť definovaný príkaz

en: Run a terminal
sk: Spustiť terminál

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
sk: Obrazovka %d na displeji „%s“ už má správcu okien

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
sk: Obrazovka %d na displeji „%s“ už má správcu okien. Skúste použiť možnosť --replace, aby sa aktuálny správca predefinoval.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
sk: Obrazovka %d na displeji „%s“ nie je platná

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
sk: Nastavte na hodnotu FALSE pre vypnutie okraju predvolených okien počas prepínania záložiek.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
sk: Vyberte túto možnosť, na povolenie zmeny veľkosti okna pravým tlačidlom a zobrazenie menu okna stredným tlačidlom pri súčasnom podržaní klávesu určeného v „mouse_button_modifier“; nevybraním tejto možnosti to bude fungovať presne naopak.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
sk: Nastavenie tejto možnosti na hodnotu FALSE môže viesť k nespoľahlivému správaniu, používateľom je silne odporúčané nemeniť hodnotu z predvoleného stavu TRUE. Mnoho činností (napr. kliknutie do klientskej oblasti, presunutie alebo zmena veľkosti okna) normálne menia okno ako vedľajší efekt. Nastavenie tejto možnosti na hodnotu FALSE, ktorá je nedoporučená, sa oddelí zmena od ostatných užívateľských akcií, a ignorujú sa požiadavky na zmenu, generované programom. Pozri http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Dokonca aj keď je táto možnosť nastavená na FALSE, okná môže ešte byť menené pomocou Alt-kliknite ľavým tlačidlom myši kamkoľvek na okno, normálne kliknite na okraj okna, alebo pomocou špeciálnych správ z pagers, ako sú požiadavky na aktiváciu z panelu appletov. Táto možnosť je v súčasnosti zakázaná v režime click-to-focus. Všimnite si, že zoznam spôsobov, ako zmeniť okno, keď raise_on_click je v stave FALSE nezahŕňa programové požiadavky z programov na zmenu okna; Tieto žiadosti budú ignorované bez ohľadu na dôvod žiadosti. Ak ste vývojár programu a používatelia sa sťažovali, že program nefunguje s týmto nastavením, povedzte im, že je ich chyba, lebo zmenili nastavenia v svojom správcovi okien a že je potrebné túto možnosť zmeniť späť na hodnotu TRUE, alebo žiť s danou „chybou“.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
sk: Faktor tieňa „%s“ v tieňovanej farbe je záporný.

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
sk: Formát tieňa je „shade/base_color/factor“, „%s“ tomu neodpovedá

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
sk: Pre prvok <%s> by nemal byť atribút „resize“ pre maximalizované stavy

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
sk: Pre prvok <%s> by nemal byť atribút „resize“ pre stavy maximalizované/zabalené

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
sk: Zobraziť dialógové okno „Spustiť program“ z panela

en: Show the panel's main menu
sk: Zobraziť hlavné menu panela

en: Small Title Font
sk: Malé písmo titulku

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
sk: Niektoré programy nerešpektujú špecifikácie spôsobom, ktorý vedie k chybnému správaniu správcu okien. Táto možnosť prepne Marco do úplne korektného režimu, čo prináša konzistentnejšie používateľské rozhranie, ak teda nepotrebujete spúšťať nijaké nekorektné programy.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
sk: Iný program už používa kláves %s s modifikátormi %x ako klávesovú skratku.

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Style has already been specified for state %s focus %s
sk: Pre stav %s fokus %s už bol štýl definovaný

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
sk: Pre stav %s zmena veľkosti %s fokus %s už bol štýl definovaný

en: Switch to previously selected workspace
sk: Prepnúť na naposledy vybratú pracovnú plochu

en: Switch to workspace 1
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 1

en: Switch to workspace 10
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 10

en: Switch to workspace 11
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 11

en: Switch to workspace 12
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 12

en: Switch to workspace 2
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 2

en: Switch to workspace 3
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 3

en: Switch to workspace 4
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 4

en: Switch to workspace 5
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 5

en: Switch to workspace 6
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 6

en: Switch to workspace 7
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 7

en: Switch to workspace 8
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 8

en: Switch to workspace 9
sk: Prepnúť na pracovnú plochu 9

en: Switch to workspace above the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu nad aktuálnou pracovnou plochou

en: Switch to workspace below the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu pod aktuálnou pracovnou plochou

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu vľavo od aktuálnej pracovnej plochy

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
sk: Prepnúť na pracovnú plochu vpravo od aktuálnej pracovnej plochy

en: System Bell is Audible
sk: Systémový zvonček je počuteľný

en: Take a screenshot
sk: Urobiť snímku obrazovky

en: Take a screenshot of a window
sk: Urobiť snímku okna

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
sk: Určuje, ako má Marco implementovať vizuálne zobrazenie pípnutia programom alebo systémom. Momentálne existujú dve platné hodnoty, „fullscreen“, ktorá čiernobielo blikne celou obrazovkou a „frame_flash“, kde blikne titulok okna, v ktorom je pípajúci program. Ak nie je možné určiť pípajúci program (napr. pri „pípnutí systému“), blikne titulok momentálne aktívneho okna.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
sk: Kľúče /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definujú klávesové skratky zodpovedajúce týmto príkazom. Stlačením klávesovej skratky pre run_command_N spustíte command_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sk: Kľúč /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot definuje klávesovú skratku, ktorá spôsobí spustenie príkazu zadaného týmto nastavením.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
sk: Kľúč /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definuje klávesovú skratku, ktorá spôsobí spustenie príkazu zadaného týmto nastavením.

en: The name of a workspace.
sk: Názov pracovnej plochy.

en: The screenshot command
sk: Príkaz na vykonanie snímky obrazovky

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
sk: Téma určuje vzhľad rámu okna, titulku a tak ďalej.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
sk: Dĺžka oneskorenia pred presunom okna dopredu, ak je možnosť auto_raise vybraná. Hodnota je v tisícinách sekundy.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sk: Režim aktivizácie okna má tri možné hodnoty: „click“ znamená, že na okno sa musí kliknúť, „sloppy“ znamená, že okno sa stane aktívnym, keď sa okno myšou zameria, a „mouse“ znamená, že sa okno stane aktívnym pri zameraní myšou a pri presune kurzoru myši mimo okno, prestane byť okno aktívne.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
sk: Režim umiestnenia okna ukazuje, ako sú umiestnené nové okná. „Automatické“ znamená, že systém automaticky zvolí polohu v závislosti na priestore k dispozícii na ploche, alebo pomocou jednoduchej kaskády, pokiaľ nie je priestor; „Ukazovateľ“ znamená, že nové okná sú umiestnené v závislosti na pozícii ukazovateľa myši; „Manuálne“ znamená, že používateľ musí ručne umiestniť nové okno pomocou myši alebo klávesnice.

en: The window screenshot command
sk: Príkaz pre zachytenie snímku okna

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
sk: Wrap style sa používa na určenie, ako prechádzať z jedného priestoru do druhého pracovného priestoru. Ak je nastavená na „no wrap“, nič sa nestane, ak sa pokúsite prepnúť do pracovného priestoru okolo hranice prepínača pracovného priestoru. Ak je nastavený na „klasické“, použije sa staré správanie Marco: koniec jedného riadka vedie k začiatku ďalšieho a koniec stĺpca vedie k začiatku nasledujúceho. Ak je nastavený na „toroidný“, pracovné priestory sú spojené ako šiška: koniec každého riadku vedie k jeho vlastnému začiatku a na konci každého stĺpca vedie k jeho vlastnému začiatku.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
sk: Téma obsahuje výraz, ktorý spôsobil chybu: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
sk: Pri spúšťaní <tt>%s</tt> nastala chyba:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
sk: Tieto okná nepodporujú &quot;uložiť aktuálne nastavenie&quot; a pri budúcom prihlásení ich budete musieť znovu spustiť ručne.

en: This is a sample message in a sample dialog
sk: Toto je ukážková správa v ukážkovom dialógovom okne

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto možnosť určuje výsledok dvojitého kliknutia na titulok okna. Momentálne sú platné možnosti „toggle_shade“, ktorá rozbalí/zbalí okno, „toggle_maximize“, ktorá maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, „toggle_maximize_horizontally“ a „toggle_maximize_vertically“ ktoré prepnú maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, „minimize“, ktorá okno minimalizuje, „shade“, ktorá zroľuje okno nahor, „menu“, ktorá zobrazí menu okna, „lower“, ktorá umiestni okno dozadu za všetky ostatné a „none“ ktorá nespraví nič.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto možnosť určuje výsledok kliknutia stredným tlačítkom myši na titulok okna. Momentálne sú platné možnosti „toggle_shade“, ktorá rozbalí/zbalí okno, „toggle_maximize“, ktorá maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, „toggle_maximize_horizontally“ a „toggle_maximize_vertically“ ktoré prepnú maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, „minimize“, ktorá okno minimalizuje, „shade“, ktorá zroľuje okno nahor, „menu“, ktorá zobrazí menu okna, „lower“, ktorá umiestni okno dozadu za všetky ostatné a „none“ ktorá nespraví nič.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
sk: Táto možnosť určuje výsledok kliknutia pravým tlačítkom myši na titulok okna. Momentálne sú platné možnosti „toggle_shade“, ktorá rozbalí/zbalí okno, „toggle_maximize“, ktorá maximalizuje alebo zruší maximalizáciu okna, „toggle_maximize_horizontally“ a „toggle_maximize_vertically“ ktoré prepnú maximalizovanie okna v horizontálnom alebo vertikálnom smere, „minimize“, ktorá okno minimalizuje, „shade“, ktorá zroľuje okno nahor, „menu“, ktorá zobrazí menu okna, „lower“, ktorá umiestni okno dozadu za všetky ostatné a „none“ ktorá nespraví nič.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
sk: Táto možnosť ponúka rozšírenú kontrolu nad tým, ako sa novovytvorené okná stávajú aktívnymi. Má dve možné hodnoty: „smart“ použije bežný používateľský režim, a „strict“ spôsobí, že okná spustené z terminálu nie sú hneď aktívne.

en: Tile window to east (right) side of screen
sk: Dlaždice okna na východnej (pravej) strane obrazovky

en: Tile window to north-east (top right) corner
sk: Titulok okna do severovýchodného(vpravo hore) rohu

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
sk: Titulok okna do severovýchodného(hore vpravo) rohu obrazovky.

en: Tile window to north-west (top left) corner
sk: Titulok okna do severozápadného(vľavo hore) rohu

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
sk: Titulok okna do severozápadného(hore vľavo) rohu obrazovky.

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
sk: Titulok okna do juhovýchodného(vpravo dole) rohu

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
sk: Titulok okna do juhovýchodného(dole vpravo) rohu obrazovky.

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
sk: Titulok okna do juhozápadného(vľavo dole) rohu

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
sk: Titulok okna do juhozápadného(dole vľavo) rohu obrazovky.

en: Tile window to west (left) side of screen
sk: Dlaždice okna na západnej (ľavej) strane obrazovky

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepnúť celoobrazovkový režim

en: Toggle maximization state
sk: Prepnúť stav maximalizácie

en: Toggle shaded state
sk: Prepnúť zabalenie okna

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
sk: Určuje, či bude okno vždy viditeľné nad ostatnými oknami

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
sk: Prepína, či je okno na všetkých pracovných plochách alebo len na jednej

en: Torn-off Menu
sk: Odtrhnúť menu

en: Turn compositing off
sk: Vypnúť kompozíciu

en: Turn compositing on
sk: Zapnúť kompozíciu

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
sk: Zapne vizuálnu indikáciu, keď program alebo systém spôsobí pípnutie alebo zazvonenie. To sa hodí pre slabo počujúcich ľudí alebo ak pracujete v hlučnom prostredí.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
sk: Neznámy atribút %s v prvku <%s>

en: Unknown element %s
sk: Neznámy prvok %s

en: Unknown function "%s" for button
sk: Neznáma funkcia „%s“ pre tlačidlo

en: Unknown position "%s" for frame piece
sk: Neznáma pozícia „%s“ pre časť rámca

en: Unknown state "%s" for button
sk: Neznámy stav „%s“ pre tlačidlo

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
sk: Neznámy style_set „%s“ v prvku <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
sk: Neznámy typ „%s“ v prvku <%s>

en: Unknown window information request: %d
sk: Neznáma požiadavka na informácie o okne: %d

en: Unma_ximize
sk: Zrušiť ma_ximalizáciu

en: Unroll Window
sk: Rozbaliť okno

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
sk: Použitie: marco-theme-viewer [NÁZOVTÉMY]

en: Use standard system font in window titles
sk: Použiť štandardné systémové písmo v titulkoch okna

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
sk: Používateľské konštanty musia začínať veľkým písmenom, „%s“ nezačína

en: Utility Palette
sk: Paleta nástrojov

en: Visual Bell Type
sk: Typ vizuálneho zvončeka

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
sk: Určuje, či vyvolanie má byť vedľajší efekt iných interakcí s používateľom

en: Whether to display preselected tab window border
sk: Určuje, či chcete zobraziť okraj okna pri prepínaní tabelátorom.

en: Whether to enable window tiling
sk: Určuje, či povoliť dlaždicové usporiadanie okien

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
sk: Určuje, či maximalizovať okno, keď sa pretiahne na vrch obrazovky

en: Whether to resize with the right button
sk: Určuje, či sa bude meniť veľkosť okna pravým tlačidlom

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
sk: Okno %s nastavuje SM_CLIENT_ID na seba a nie na WM_CLIENT_LEADER, ako je uvedené v ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
sk: Okno %s nastavuje radu MWM že nie je možné zmeniť jeho veľkosť, ale nastavuje minimálnu veľkosť %d x %d a maximálnu veľkosť %d x %d. To nedáva zmysel.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
sk: Okno 0x%lx má vlastnosť %s,
    ktorá by mala mať typ %s, formát %d,
    a v skutočnosti má typ %s a formát %d, počet položiek %d.
    Asi sa jedná o chybu programu, a nie správcu okien.
    Okno má titulok „%s“, triedu „%s“ a názov „%s“

en: Window Management
sk: Správca okien

en: Window Menu
sk: Menu okna

en: Window Title Goes Here
sk: Sem príde názov okna

en: Window focus mode
sk: Režim aktivácie okna

en: Window manager error:
sk: Chyba správcu okien:

en: Window manager warning:
sk: Varovanie správcu okien:

en: Window manager:
sk: Správca okien:

en: Window placement mode
sk: Režim umiestnenia okna

en: Window title font
sk: Písmo titulku okna

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
sk: Typ okna „%s“ už má priradenú sadu štýlov

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
sk: Náhradné riešenia pre chybné programy nie sú povolené. Niektoré programy sa nemusia správať správne.

en: Workspace %d
sk: Pracovná plocha %d

en: Workspace %d%n
sk: Pracovná plocha %d%n

en: Workspace %s%d
sk: Pracovná plocha %s%d

en: Workspace 1_0
sk: Pracovná plocha 1_0

en: Workspace wrap style
sk: Spôsob prepínania plôch

en: X Display to use
sk: X displej, ktorý bude použitý

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
sk: Môžete chvíľu počkať na pokračovanie programu, alebo ho môžete vynútene ukončiť.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
sk: Ak má byť hodnota alpha zmysluplná, tak musíte vybrať nejaké pozadie

en: _Always on Visible Workspace
sk: Vž_dy na viditeľnej pracovnej ploche

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Force Quit
sk: _Vynútiť ukončenie

en: _Move
sk: Pre_miestniť

en: _OK
sk: _Ok

en: _Only on This Workspace
sk: _Iba na tejto pracovnej ploche

en: _Resize
sk: _Zmeniť veľkosť

en: _Unroll
sk: _Rozbaliť

en: _Wait
sk: _Počkať

en: bottom
sk: dole

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
sk: geometria rámca neurčuje rozmer „%s“

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
sk: geometria rámca neurčuje rozmer „%s“ pre okraj „%s“

en: left
sk: ľavý

en: nested <window> tag
sk: vnorený štítok <window>

en: right
sk: pravý

en: top
sk: hore
