mate-applets 1.25.3 - en to sk translation catalogue (483 entries)

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sk: 
    ESSID: %s
    Sila: %d %%

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sk: zostáva %d %s %d %s (%d %%)

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sk: %d %s %d %s do nabitia (%d %%)

en: %s is down
sk: %s je vypnuté

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sk: %s: 
    Prijíma sa %s 
    Odosiela sa %s

en: (mounted)
sk: (pripojené)

en: (not mounted)
sk: (nepripojené)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sk: 0 znamená bez popisku, 1 znamená percento a 2 znamená zostávajúci čas

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sk: <b>Spustenie príkazu %s zlyhalo</b>
    %s

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
sk: Hodnota 0 znamená zobrazovanie frekvencie procesora, 1 zobrazovanie frekvencie a jednotiek a 2 zobrazovanie percent namiesto frekvencie.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
sk: Hodnota 0 znamená zobrazenie apletu v grafickom režime (iba pixmap), 1 znamená zobrazenie apletu v textovom režime (nezobrazí pixmap) a 2 znamená zobrazenie apletu v grafickom aj textovom režime.

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sk: Odpadkový kôš MATE, ktorý sa nachádza na paneli. Môžete sa cezeň pozrieť do Odpadkového koša, alebo do neho zahodiť položky funkciou „ťahaj a pusť“.

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
sk: Klon slávnych X očí pre MATE panel. Sledujú vašu myš.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sk: Malý applet zobrazujúci vybrané informácie o prevádzke na vybranom sieťovom zariadení

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sk: Program panelu pre sledovanie miestnych poveternostných podmienok.

en: A set of eyeballs for your panel
sk: Oči pre váš panel

en: A system load indicator
sk: Indikátor zaťaženie systému

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sk: Monitor zaťaženia systému, ktorý zobrazuje grafy pre procesor, pamäť, odkladací priestor a sieťový prenos.

en: A_ddress:
sk: A_dresa:

en: About System Monitor
sk: O programe Monitor systému

en: About...
sk: O programe...

en: AccessX Status
sk: Stav AccessX

en: AccessX Status Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet stavu AccessX

en: Add Palette
sk: Pridať paletu

en: Add button
sk: Tlačidlo Pridať

en: Address Entry
sk: Položka adresy

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sk: Aplet pre pripojenie a odpojenie diskov.

en: Applet refresh rate in milliseconds
sk: Obnovovacia frekvencia apletu v milisekundách

en: Auto change device
sk: Automaticky zmeniť zariadenie

en: Available palettes
sk: Dostupné palety

en: Background color for disk load graph
sk: Farba pozadia grafu zaťaženia disku

en: Battery Charge Monitor
sk: Sledovanie stavu nabitia batérie

en: Battery Charge Monitor Preferences
sk: Nastavenia sledovania stavu batérie

en: Battery Monitor
sk: Sledovanie batérie

en: Battery Notice
sk: Správa o batérii

en: Battery Status Utility
sk: Nástroj pre stav batérie

en: Battery charged (%d%%)
sk: Batéria je nabitá (%d %%)

en: Battery fully re-charged
sk: Batéria je plne nabitá

en: Battery power low
sk: Batéria je slabá

en: Battery status unknown
sk: Neznámy stav batérie

en: Battstat Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Battstat

en: Beaufort scale
sk: Beaufortova stupnica

en: Beep for warnings
sk: Varovať pomocou pípnutia

en: Beep when displaying a warning.
sk: Pípnuť pri zobrazení varovania.

en: Behavior
sk: Správanie

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sk: Poznámky predvolene obsahujú v titulku dátum vytvorenia. Ako formát sa dá použiť text, ktorý dokáže spracovať funkcia strftime().

en: Bytes in:
sk: Prichádzajúce Bajty:

en: Bytes out:
sk: Pdchádzajúce Bajty:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sk: Nastavenia sledovania frekvencie procesora

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sk: Sledovanie škálovania frekvencie procesora

en: CPU Load
sk: Zaťaženie procesora

en: CPU frequency scaling unsupported
sk: Škálovanie frekvencie procesora nie je podporované

en: CPU graph background color
sk: Farba pozadia grafu zaťaženia procesora

en: CPU to Monitor
sk: Procesor, ktorý sa má sledovať

en: C_ommand:
sk: P_ríkaz:

en: Cach_ed
sk: _Vo vyrovnávacej pamäti

en: Can not launch the eyes applet.
sk: Nepodarilo sa spustiť aplet Oči.

en: Cannot execute Caja
sk: Nedá sa spustiť Caja

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sk: Nepodarilo sa presunúť položky do koša. Chcete ich okamžite odstrániť?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sk: Nepodarilo sa presunúť niektoré položky do koša. Chcete ich okamžite odstrániť?

en: Celsius
sk: stupne Celzia

en: Change CPU Frequency scaling
sk: Zmeniť škálovanie frekvencie procesora

en: Change icon
sk: Zmeniť ikonu

en: Character Palette
sk: Paleta znakov

en: Character Palette Preferences
sk: Nastavenie Palety znakov

en: Characters shown on applet startup
sk: Znaky zobrazené po spustení apletu

en: Charpicker Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Charpicker

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sk: Vyberte základnú farbu pre všetky poznámky

en: Choose a color for the note
sk: Vyberte farbu pre poznámku

en: Choose a font for the note
sk: Vyberte písmo pre poznámku

en: Choose a font to use for all sticky notes
sk: Vyberte písmo pre všetky poznámky

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sk: Vyberte, či sú poznámky viditeľné na všetkých plochách

en: Choose if the default style is forced on all notes
sk: Vyberte, či majú všetky poznámky používať predvolený štýl

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sk: Vyberte, či sa pri výbere pracovnej plochy majú skryť všetky poznámky

en: City:
sk: Mesto:

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sk: Mesto: %s
    Obloha: %s
    Teplota: %s

en: Click to Enter Weather.com
sk: Kliknutím navštívite Weather.com

en: Click to add a new palette
sk: Kliknutím pridáte novú paletu

en: Click to delete the selected palette
sk: Kliknutím odstránite vybranú paletu

en: Click to edit the selected palette
sk: Kliknutím upravíte vybranú paletu

en: Colors
sk: Farby

en: Command
sk: Príkaz

en: Command Applet
sk: Príkazový aplet

en: Command Applet Preferences
sk: Nastavenia príkazového apletu

en: Command Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Príkaz

en: Command to execute
sk: Príkaz na vykonanie

en: Command to execute to activate the device
sk: Príkaz, ktorý sa spustí pre aktivovanie zariadenia

en: Command to execute to shut down the device
sk: Príkaz, ktorý sa spustí pre vypnutie zariadenia

en: Command/script to execute to get the output
sk: Príkaz/skript na vykonanie pre získanie výstupu

en: Conditions:
sk: Podmienky:

en: Could not open help document
sk: Nepodarilo sa otvoriť dokument pomocníka

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sk: Tvorba a správa poznámkových papierikov na pracovnej ploche

en: Current Conditions
sk: Aktuálne podmienky

en: Date format of note's title
sk: Formát dátumu v titulku poznámky

en: Default Note Properties
sk: Predvolené vlastnosti poznámok

en: Default color for font
sk: Predvolená farba pre písmo

en: Default color for new notes
sk: Predvolená farba pre nové poznámky

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
sk: Predvolená farba pre nové poznámky. Zadáva sa ako HTML hexadecimálne číslo, napríklad „#30FF50“.

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
sk: Predvolená farba písma pre nové poznámky. Zadáva sa ako HTML hexadecimálneho číslo, napríklad „#000000“.

en: Default font for new notes
sk: Predvolené písmo pre nové poznámky

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sk: Predvolené písmo pre nové poznámky. Má to byť názov písma Pango, napríklad „Sans Italic 10“.

en: Default height for new notes
sk: Predvolená výška pre nové poznámky

en: Default height for new sticky notes in pixels.
sk: Predvolená výška pre nové poznámky, v bodoch.

en: Default width for new notes
sk: Predvolená šírka pre nové poznámky

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sk: Predvolená šírka pre nové poznámky, v pixloch.

en: Delete Immediately?
sk: Odstrániť okamžite?

en: Delete all sticky notes?
sk: Vymazať všetky lepiace poznámky?

en: Delete button
sk: Tlačidlo Odstrániť

en: Delete note
sk: Odstrániť poznámku

en: Delete this sticky note?
sk: Vymazať túto lepiacu poznámku?

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Device _Details
sk: Podrobnosti o _zariadení

en: Device to monitor
sk: Zariadenie, ktoré sa má sledovať

en: Dew point:
sk: Rosný bod:

en: Directory in which the theme is located
sk: Priečinok, v ktorom je umiestnená téma

en: Disk Load
sk: Zaťaženie disku

en: Disk Mounter
sk: Pripojenie diskov

en: Display
sk: Displej

en: Display Settings
sk: Nastavenia displeja

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sk: Zobrazuje aktuálny stav funkcií pre sprístupnenie klávesnice

en: Do you want to connect %s now?
sk: Chcete pripojiť %s teraz?

en: Do you want to disconnect %s now?
sk: Chcete odpojiť %s teraz?

en: Down command
sk: Príkaz na vypnutie

en: Drive Mount Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Pripojenie diskov

en: Duration of timer in seconds
sk: Trvanie časovača v sekundách

en: Edit Palette
sk: Upraviť paletu

en: Edit button
sk: Tlačidlo Upraviť

en: Empty all of the items from the trash?
sk: Vyprázdniť všetky položky z koša?

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sk: Prázdne poznámky sa vždy odstránia bez potvrdzovania.

en: Emptying the Trash
sk: Vyprázdňuje sa Kôš

en: Enable CPU load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia procesoru

en: Enable _radar map
sk: Povoliť _radarové mapy

en: Enable disk load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia disku

en: Enable load average graph
sk: Povoliť graf priemerného zaťaženia

en: Enable memory load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia pamäte

en: Enable network load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia siete

en: Enable swap load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia odkladacieho priestoru

en: Enter the URL
sk: Zadajte URL adresu

en: Error while spawning caja:
    %s
sk: Chyba pri spúšťaní programu Caja:
    %s

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: Eyes
sk: Oči

en: Eyes Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Oči

en: Eyes Preferences
sk: Nastavenia Očí

en: F_ree
sk: V_oľná

en: Factory for creating the weather applet.
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet počasia.

en: Factory for drive mount applet
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Pripojenie diskov

en: Fahrenheit
sk: stupne Fahrenheita

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sk: Zlyhalo načítanie XML databázy umiestnení. Prosím, oznámte toto ako chybu.

en: Feels like:
sk: Vyzerá ako:

en: Find _Next
sk: Nájsť ďa_lšie

en: Font C_olor:
sk: F_arba písma:

en: Font Co_lor:
sk: Fa_rba písma:

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sk: Pre vodorovné panely je toto šírka grafu v pixeloch. Pre zvislé panely je toto výška grafu.

en: Force _default color and font on notes
sk: Vynútiť pre_dvolené písmo a farbu poznámok

en: Forecast
sk: Predpoveď

en: Forecast Report
sk: Predpoveď počasia

en: Forecast not currently available for this location.
sk: Predpoveď momentálne nie je pre toto miesto dostupná.

en: Frequency Scaling Unsupported
sk: Škálovanie frekvencie nie je podporované

en: From:
sk: Odkiaľ:

en: Full Battery Notification
sk: Upozornenie na plnú batériu

en: General
sk: Všeobecné

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Go to Trash
sk: Prejsť do Koša

en: Graph color for buffer memory
sk: Farba grafu pamäte zásobníka

en: Graph color for cached memory
sk: Farba grafu vyrovnávacej pamäte

en: Graph color for disk read
sk: Farba grafu čítania z disku

en: Graph color for disk write
sk: Farba grafu zápisu na disk

en: Graph color for input network activity
sk: Farba pozadia grafu vstupnej aktivity siete

en: Graph color for iowait related CPU activity
sk: Farba grafu aktivity procesora zapríčinenej službou iowait

en: Graph color for load average
sk: Farba grafu priemerného zaťaženia

en: Graph color for loopback network usage
sk: Farba grafu využitia sieťového okruhu

en: Graph color for nice-related CPU activity
sk: Farba grafu aktivity procesora zapríčinenej službou nice

en: Graph color for output network activity
sk: Farba pozadia grafu výstupnej aktivity siete

en: Graph color for shared memory
sk: Farba grafu zdieľanej pamäte

en: Graph color for system-related CPU activity
sk: Farba grafu systémovej aktivity procesora

en: Graph color for user-related CPU activity
sk: Farba grafu používateľskej aktivity procesora

en: Graph color for user-related memory usage
sk: Farba grafu využitia pamäte používateľom

en: Graph color for user-related swap usage
sk: Farba grafu využitia odkladacieho priestoru používateľom

en: Graph size
sk: Veľkosť grafu

en: Graphic
sk: Grafika

en: Graphic and Text
sk: Grafika a text

en: Grid line color
sk: Farba čiary mriežky

en: H_eight:
sk: _Výška:

en: Harddisk
sk: Pevný disk

en: Hardware Address:
sk: Hardvérová adresa:

en: Help
sk: Pomocník

en: Hi_de Notes
sk: _Skryť poznámku

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sk: S_kryť poznámky pri kliknutí na pracovnú plochu

en: I_OWait
sk: Čakanie na I_O

en: I_dle
sk: N_ečinný

en: If applet icon is shown or not
sk: Či je ikona apletu zobrazená alebo nie

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sk: Ak je toto vypnuté, vlastná farba sa použije ako predvolená pre všetky poznámky.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sk: Ak je toto vypnuté, vlastné písmo sa použije ako predvolené pre všetky poznámky.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sk: Ak je táto možnosť zapnutá, vybratie pracovnej plochy akýmkoľvek spôsobom skryje automaticky všetky otvorené poznámky.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sk: Ak je toto zapnuté, farby a písma jednotlivých poznámok budú ignorované.

en: If true, change automatically the selected device.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude vybraté zariadenie zmenené automaticky.

en: If true, change the icon due to selected device.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude ikona zmenená podľa vybratého zariadenia.

en: If true, show main icon.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa hlavná ikona.

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, bude zobrazená ikona kvality signálu bezdrôtových zariadení.

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazia sa bity namiesto bajtov.

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, zobrazí sa súčet prichádzajúcej/odchádzajúcej rýchlosti namiesto zobrazenia zvlášť.

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sk: Ak vyprázdnite kôš, položky budú trvale stratené. Poznámka: môžete ich odstrániť aj jednotlivo.

en: In color
sk: Farba prichádzajúcej prevádzky

en: Indicator color
sk: Indikátor farieb

en: Insert "%s"
sk: Vložiť „%s“

en: Insert characters
sk: Vkladanie znakov

en: Insert special character
sk: Vložiť špeciálny znak

en: Interval for the command
sk: Interval pre príkaz

en: Interval to execute the command (in seconds)
sk: Interval pre vykonávanie príkazu (v sekundách)

en: Kelvin
sk: Kelviny

en: Keyboard Accessibility Status
sk: Stav prístupnosti klávesnice

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet stavu prístupnosti klávesnice

en: Last update:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Legacy backend enabled.
sk: Legacy(záložný) backend povolený.

en: List of available palettes
sk: Zoznam dostupných paliet

en: List of strings containing the available palettes.
sk: Zoznam reťazcov obsahujúcich dostupné palety.

en: Load
sk: Zaťaženie

en: Load Average
sk: Priemerné zaťaženie

en: Load graph background color
sk: Farba pozadia grafu zaťaženia

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Location view
sk: Umiestnenie

en: Lock/Unlock note
sk: Zamknúť/odomknúť poznámku

en: Low Battery Notification
sk: Upozornenie na slabú batériu

en: MATE Documentation Team
sk: MATE Dokumentačný projekt

en: MATE Weather
sk: MATE Počasie

en: Mateweather Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet počasia Mateweather

en: Memory
sk: Pamäť

en: Memory Load
sk: Zaťaženie pamäte

en: Memory graph background color
sk: Farba pozadia grafu využitia pamäte

en: Minutes Remaining
sk: zostávajúcich minút

en: Mode to show CPU usage
sk: Režim zobrazovania využitia procesora

en: Modify a palette by adding or removing characters
sk: Upraviť paletu pridaním alebo odstránením znakov

en: Monitor Settings
sk: Nastavenia monitora

en: Monitor a laptop's remaining power
sk: Sledovanie zostávajúcej kapacity batérie notebooku

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sk: Sledovať škálovanie frekvencie procesora

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sk: Sleduje aktuálne počasie a predpovede

en: Monitored Resources
sk: Sledované zdroje

en: Mount local disks and devices
sk: Pripojenie lokálnych diskov a zariadení

en: N_ice
sk: Pr_iorita

en: Name of timer
sk: Názov časovača

en: Net Load
sk: Sieťové zaťaženie

en: Netmask:
sk: Sieťová maska:

en: Netspeed Applet
sk: Aplet Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Netspeed

en: Network
sk: Sieť

en: Network Monitor
sk: Sledovanie siete

en: Network _device:
sk: Sieťové _zariadenie:

en: Network graph background color
sk: Farba pozadia grafu využitia siete

en: Network speed thresholds
sk: Rýchlosť hranice siete

en: Network threshold 1 in bytes
sk: Hranica siete v 1 bajte

en: Network threshold 2 in bytes
sk: Hranica siete v 2 bajtoch

en: Network threshold 3 in bytes
sk: Hranica siete v 3 bajtoch

en: No Items in Trash
sk: V Koši nie sú žiadne položky

en: No battery present
sk: Žiadna batéria nie je dostupná

en: Note C_olor:
sk: F_arba poznámky:

en: Note _Color:
sk: _Farba poznámky:

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Notify user when the battery is full.
sk: Oznámiť, keď je batéria plne nabitá

en: Notify user when the battery is low.
sk: Upozorniť, keď bude batéria slabá.

en: Number of characters to display
sk: Počet znakov na zobrazenie

en: Open the keyboard preferences dialog
sk: Otvorí dialógové okno s nastaveniami klávesnice

en: Options
sk: Voľby

en: Out color
sk: Farba odchádzajúcej prevádzky

en: P-t-P Address:
sk: Adresa P-t-P:

en: P_ause timer
sk: Poz_astaviť časovač

en: Palette entry
sk: Položka palety

en: Palettes list
sk: Zoznam paliet

en: Percent
sk: Percentá

en: Pick a color for the sticky note
sk: Vyberte farbu pre poznámku

en: Pick a default sticky note color
sk: Vyberte predvolenú farbu pre poznámky

en: Pick a default sticky note font
sk: Vyberte predvolené písmo pre poznámky

en: Pick a font for the sticky note
sk: Vyberte písmo pre poznámku

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Pressure:
sk: Tlak:

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sk: Na zmenu škálovania frekvencie procesora sú potrebné oprávnenia.

en: Processor
sk: Procesor

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Radar Map
sk: Radarová mapa

en: Red value level
sk: Hodnota červenej úrovne

en: Relative humidity:
sk: Relatívna vlkosť:

en: Removing item %s of %s
sk: Odstraňuje sa položka %s z %s

en: Removing: %s
sk: Odstraňuje sa: %s

en: Resize note
sk: Zmeniť veľkosť poznámky

en: S_top timer
sk: Zas_taviť časovač

en: S_wap Space
sk: _Odkladací priestor

en: S_ystem
sk: _Systém

en: See the ForeCast Details
sk: Zobraziť podrobnosti predpovede

en: Select Location from the list
sk: Vybrať miesto zo zoznamu

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sk: Nastavte procesor na sledovanie. Hodnotu nemusíte meniť v prípade, že máte iba jeden procesor.

en: Sh_ared
sk: _Zdieľaná

en: Show CPU frequency as _frequency
sk: Zobraziť frekvenciu procesora ako _frekvenciu

en: Show CPU frequency as _percentage
sk: Zobraziť frekvenciu procesora v _percentách

en: Show _bits instead of bytes
sk: Zobraziť _bity namiesto bajtov

en: Show _icon
sk: Zobraziť _ikonu

en: Show _notifications
sk: Zobraziť oz_námenia

en: Show _percentage remaining
sk: Zobraziť zostávajúce _percentá

en: Show _sum instead of in & out
sk: Zobraziť celkový _súhrn namiesto údajov „Dnu a von“

en: Show _time remaining
sk: Zobraziť zostávajúci č_as

en: Show bits
sk: Zobraziť bity

en: Show dialog window when timer finish
sk: Zobraziť dialógové okno keď časovač skončí

en: Show frequency _units
sk: Zobraziť jednotky frekvencie

en: Show icon
sk: Zobraziť ikonu

en: Show notification popup when timer finish
sk: Zobraziť oznámenie keď časovač skončí

en: Show signal _quality icon for wireless devices
sk: Zobraziť ikonu _kvality signálu bezdrôtových zariadení

en: Show signal quality icon
sk: Zobraziť ikonu kvality signálu

en: Show sticky notes
sk: Zobraziť poznámkové papieriky

en: Show sum speed
sk: Zobraziť súčet rýchlostí

en: Show the time/percent label
sk: Zobraziť popisok s časom/percentami

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sk: Zobrazí stav klávesnice, keď sú zapnuté funkcie sprístupnenia.

en: Shows the output of a command
sk: Zobrazí výstup príkazu

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sk: Zobrazuje stav funkcií AccessX, ako sú prepínacie modifikátory

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sk: Zobrazí stav funkcií pre sprístupnenie klávesnice

en: Signal Strength:
sk: Sila signálu:

en: Sky:
sk: Obloha:

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sk: Určuje, či sa poznámky dajú upravovať alebo nie.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sk: Určuje, či sú poznámky viditeľné na všetkých plochách alebo nie.

en: Specify a title for the note
sk: Zadajte titulok poznámky

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sk: Zadajte predvolenú výšku pre nové poznámky (v pixloch)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sk: Zadajte predvolenú šírku pre nové poznámky (v pixloch)

en: Spinbutton for updating
sk: Tlačidlo hodnôt pre aktualizáciu

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sk: Spustiť časovač a zobraziť upozornenie, keď skončí

en: Start system-monitor
sk: Spustiť monitor systému

en: Sticky Note
sk: Poznámka

en: Sticky Note Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: Sticky Notes
sk: Poznámky

en: Sticky Notes Applet Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Poznámky

en: Sticky Notes Preferences
sk: Nastavenia poznámok

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
sk: Poznámkové papieriky pre pracovné prostredie MATE

en: Sticky notes' locked state
sk: Zamknutie poznámok

en: Sticky notes' workspace stickyness
sk: Poznámky zostávajú na svojej pracovnej ploche

en: Sunrise:
sk: Východ slnka:

en: Sunset:
sk: Západ slnka:

en: Swap Load
sk: Zaťaženie odkladacieho súboru

en: Swap Space
sk: Odkladací súbor

en: Swap graph background color
sk: Farba pozadia grafu zaťaženia odkladacieho priestoru

en: System Monitor
sk: Monitor systému

en: System Monitor Preferences
sk: Nastavenia monitora systému

en: System is running on AC power
sk: Systém je napájaný zo siete

en: System is running on battery power
sk: Systém je napájaný z batérie

en: Temperature:
sk: Teplota:

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sk: Úroveň batérie pod touto hodnotou sa zobrazuje oranžovou farbou, spolu s hodnotou, pri ktorej sa má zobraziť upozornenie o slabej batérii.

en: The color of the graph of the inbound traffic
sk: Farba grafu prichádzajúcej prevádzky

en: The color of the graph of the outbound traffic
sk: Farba grafu odchádzajúcej prevádzky

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sk: Súbor popisu desktop na spustenie za monitor systému

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sk: Oči sledujú kurzor myši

en: The name of the device to monitor
sk: Názov zariadenia, ktoré sa má sledovať

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sk: Reťazec, ktorý vybral používateľ pri poslednom použití apletu. Bude zobrazený pri budúcom spustení.

en: The system load average is %0.02f
sk: Priemerná záťaž systému je  %0.02f

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sk: Typ textu na zobrazenie (ak je text povolený).

en: Themes
sk: Témy

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sk: Pri pokuse o načítanie témy nastala závažná chyba.

en: There was an error displaying help:
    %s
sk: Pri zobrazovaní Pomocníka nastala chyba:
    %s

en: There was an error displaying help: %s
sk: Pri pokuse o zobrazenie pomocníka nastala chyba: %s

en: There was an error executing '%s': %s
sk: Pri pokuse o spustenie „%s“ nastala chyba: %s

en: There was an error launching the help viewer: %s
sk: Pri spúšťaní prehliadača pomocníka nastala chyba: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sk: Vyskytla sa chyba pri spúšťaní dialógového okna nastavení klávesnice: %s

en: This cannot be undone.
sk: Toto sa nedá vrátiť späť.

en: This note is locked.
sk: Táto poznámka je uzamknutá.

en: This note is unlocked.
sk: Táto poznámka je odomknutá.

en: This utility shows the current CPU Frequency
sk: Tento nástroj zobrazuje aktuálnu frekvenciu procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sk: Tento nástroj zobrazuje aktuálne škálovanie frekvencie procesora.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sk: Tento nástroj zobrazuje stav batérie vášho notebooku.

en: Timer
sk: Časovač

en: Timer Applet
sk: Aplet Časovač

en: Timer Applet Preferences
sk: Nastavenia apletu Časovač

en: Timer Factory
sk: Vytváracie rozhranie pre aplet Časovač

en: Timer finished!
sk: Časovač skončil

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sk: Ak nechcete stratiť výsledky svojej práce, mali by ste:
     • pripojiť notebook na vonkajší zdroj energie (do zásuvky), alebo
     • uložiť všetky otvorené dokumenty a vypnúť počítač.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sk: Ak nechcete stratiť výsledky svojej práce, mali by ste:
     • prepnúť notebook do úsporného režimu,
     • pripojiť notebook na vonkajší zdroj energie (do zásuvky), alebo
     • uložiť všetky otvorené dokumenty a vypnúť počítač.

en: Trash
sk: Kôš

en: Trash Applet
sk: Aplet Odpadkový kôš

en: Un_mount %s
sk: _Odpojiť %s

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unknown time (%d%%) remaining
sk: Zostáva neznámy čas (%d %%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sk: Neznámy čas (%d %%) do nabitia

en: Up command
sk: Príkaz na spustenie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update spin button
sk: Tlačidlo hodnôt pre frekvenciu aktualizácie

en: Updating...
sk: Aktualizuje sa...

en: Use _custom address for radar map
sk: Použiť _vlastnú adresu pre radarovú mapu

en: Use co_lor from the system theme
sk: Použiť _farbu zo systémovej témy

en: Use default co_lor
sk: Použiť predvo_lenú farbu

en: Use default fo_nt
sk: Použiť predvole_né písmo

en: Use fo_nt from the system theme
sk: Použiť _písmo zo systémovej témy

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sk: Používať hodnotu, uvedenú v red_value, ako zostávajúci čas do zobrazenia varovného okna, a nie ako percento.

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Visit Weather.com
sk: Navštíviť Weather.com

en: Warn on low time rather than low percentage
sk: Upozorniť na slabú batériu radšej podľa času než podľa percenta

en: Weather Forecast
sk: Predpoveď počasia

en: Weather Preferences
sk: Nastavenia počasia

en: Weather Report
sk: Správa o počasí

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sk: Určuje, či sa pýtať na potvrdenie pri odstránení poznámky

en: Whether to force the default color and font on all notes
sk: Určuje, či vynútiť predvolenú farbu a písmo na všetkých poznámkach

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sk: Určuje, či sa pri výbere pracovnej plochy majú skrývať všetky poznámky

en: Whether to use the default system color
sk: Určuje, či používať predvolené systémové farby

en: Whether to use the default system font
sk: Určuje, či používať predvolené systémové písmo

en: Width of output
sk: Šírka výstupu

en: Wind:
sk: Vietor:

en: XKB Extension is not enabled
sk: Rozšírenie XKB nie je zapnuté

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sk: Zostáva vám %d%% z celkovej kapacity batérie.

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
sk: Nebudete môcť meniť frekvenciu procesora. Váš počítač je buď zle nakonfigurovaný, alebo hardvér nepodporuje škálovanie frekvencie procesora.

en: Your battery is now fully recharged
sk: Batéria je už plne nabitá

en: Your battery is running low
sk: Batéria je už slabá

en: _About
sk: O progr_ame

en: _Appearance:
sk: _Vzhľad:

en: _Automatically update every:
sk: _Automaticky aktualizovať každých:

en: _Average
sk: _Priemer

en: _Background
sk: Po_zadie

en: _Buffers
sk: _Buffery

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Change icon according to the selected device
sk: Zmeniť _ikonu podľa vybraného zariadenia

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: _Delete
sk: _Vymazať

en: _Delete All
sk: _Odstrániť všetky

en: _Delete Notes
sk: _Odstrániť poznámky

en: _Details
sk: _Detaily

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Eject %s
sk: _Vysunúť %s

en: _Empty Trash
sk: _Vyprázdniť Kôš

en: _Find:
sk: _Nájsť:

en: _Font:
sk: P_ísmo:

en: _Free
sk: _Voľná

en: _Gridline
sk: Čiara _mriežky

en: _Harddisk
sk: _Pevný disk

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Hours:
sk: _Hodiny:

en: _In
sk: Vst_up

en: _In graph color
sk: Farba grafu _prichádzajúcej prevádzky

en: _Indicator
sk: _Indikátor

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sk: Nastavenia prístupnosti _klávesnice

en: _Load
sk: _Zaťaženie

en: _Local
sk: _Lokálne

en: _Lock Notes
sk: U_zamknúť poznámky

en: _Memory
sk: Pa_mäť

en: _Minutes:
sk: _Minúty:

en: _Monitored CPU:
sk: _Sledovaný procesor:

en: _Mount %s
sk: _Pripojiť %s

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Network
sk: _Sieť

en: _New Note
sk: _Nová poznámka

en: _Notify when battery is fully recharged
sk: _Oznámiť, keď je batéria plne nabitá

en: _Open %s
sk: _Otvoriť %s

en: _Open System Monitor
sk: _Otvoriť sledovanie systému

en: _Open Trash
sk: _Otvoriť Kôš

en: _Out
sk: Výs_tup

en: _Out graph color
sk: Farba grafu _odchádzajúcej prevádzky

en: _Palette:
sk: _Paleta:

en: _Palettes:
sk: _Palety:

en: _Play CD
sk: _Prehrať CD

en: _Play DVD
sk: _Prehrať DVD

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Pressure unit:
sk: Jednotka _tlaku:

en: _Processor
sk: _Procesor

en: _Put notes on all workspaces
sk: _Umiestniť poznámky na všetky plochy

en: _Read
sk: Čí_tanie

en: _Seconds:
sk: _Sekundy:

en: _Select a location:
sk: _Vyberte miesto:

en: _Select a theme:
sk: _Vybrať tému:

en: _Show time/percentage:
sk: _Zobraziť čas/percentá:

en: _Start timer
sk: _Spustiť časovač

en: _Temperature unit:
sk: Jednotka _teploty:

en: _Title:
sk: Pozí_cia:

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: _Used
sk: _Použitá

en: _User
sk: Po_užívateľ

en: _Visibility unit:
sk: Jednotka _viditeľnosti:

en: _Visit Weather.com
sk: Na_vštíviť Weather.com

en: _Warn when battery charge drops to:
sk: U_pozorniť, keď sa batéria vybije na:

en: _Width:
sk: Ší_rka:

en: _Wind speed unit:
sk: Jednotka rýchlosti _vetra:

en: _Write
sk: _Zápis

en: bytes
sk: bajtov

en: insert special character %s
sk: vložiť špeciálny znak %s

en: knots
sk: uzly

en: meters
sk: metre

en: miles
sk: míle

en: milliseconds
sk: millisekúnd

en: minutes
sk: minút

en: none
sk: žiadne

en: pixels
sk: pixelov

en: unknown
sk: neznámy

en: upower backend enabled.
sk: upower backend povolený.
