Xfce Apps - en to sk translation catalogue (281 entries)

en: 
    Parole Media Player %s
    
    Part of the Xfce Goodies Project
    https://goodies.xfce.org
    
    Licensed under the GNU GPL.
    
    Please report bugs to <https://bugzilla.xfce.org/>.
sk: 
    Prehrávač médií Parole %s
    
    Súčasť projektu Xfce Goodies
    https://goodies.xfce.org
    
    Vydané pod licenciou GNU GPL.
    
    Prosím, chyby hláste na adrese <https://bugzilla.xfce.org/>.

en: 16:9 (Widescreen)
sk: 16:9 (Širokouhlý)

en: <b>Audio Visualization</b>
sk: <b>Vizualizácia zvuku</b>

en: <b>Author</b>
sk: <b>Autor</b>

en: <b>Color Balance</b>
sk: <b>Vyváženie farieb</b>

en: <b>Description</b>
sk: <b>Popis</b>

en: <b>Keyboard</b>
sk: <b>Klávesnica</b>

en: <b>Playlist Settings</b>
sk: <b>Nastavenia zoznamu skaldieb</b>

en: <b>Screensaver</b>
sk: <b>Šetrič obrazovky</b>

en: <b>Subtitle Settings</b>
sk: <b>Nastavenia titulkov</b>

en: <b>Video Output</b>
sk: <b>Výstup videa</b>

en: <big><b>Open Network Location</b></big>
sk: <big><b>Otvorenie sieťového umiestnenia</b></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Artist</span></big>
sk: <big><span color='#BBBBBB'><i>by</i></span> <span color='#F4F4F4'>Neznámy umelec</span></big>

en: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Unknown Album</span></big>
sk: <big><span color='#BBBBBB'><i>on</i></span> <span color='#F4F4F4'>Neznámy album</span></big>

en: <i>by</i>
sk: <i>od umelca</i>

en: <i>on</i>
sk: <i>z albumu</i>

en: <span color='#F4F4F4'><b><big>Unknown Song</big></b></span>
sk: <span color='#F4F4F4'><b><big>Neznáma skladba</big></b></span>

en: A_ngle Menu
sk: Ponuka _uhlov

en: Add
sk: Pridať

en: Add files to playlist
sk: Pridá súbory do zoznamu skladieb

en: Add to playlist...
sk: Pridať do zoznamu skladieb...

en: Additional software is required.
sk: Vyžaduje sa dodatočný softvér.

en: Advanced Stream Redirector
sk: Pokročilé presmerovanie dátového toku

en: All files
sk: Všetky súbory

en: All supported files
sk: Všetky podporované súbory

en: Always minimize to tray when window is closed
sk: Vždy minimalizovať to oznamovacej oblasti, pri zavretí okna

en: Always replace playlist with opened files
sk: Vždy nahradiť zoznam skladieb otvorenými súbormi

en: Arabic
sk: Arabské

en: Are you sure you want to quit?
sk: Naozaj chcete skončiť?

en: Are you sure you wish to clear your recent items history?  This cannot be undone.
sk: Naozaj chcete vymazať históriu nedávnych položiek? Táto akcia sa nedá vrátiť späť.

en: Armenian
sk: Arménske

en: Audio Track #%d
sk: Zvuková stopa #%d

en: Audio Track:
sk: Zvuková stopa:

en: Audio and video
sk: Audio a video

en: Auto
sk: Automatický

en: Automatic
sk: Automatický

en: Automatically show subtitles when playing movie file
sk: Automaticky zobraziť titulky pri prehrávaní filmu

en: Baltic
sk: Baltické

en: Brightness:
sk: Jas:

en: Buffering
sk: Ukladanie do vyrovnávacej pamäte

en: Buffering (0%)
sk: Ukladá sa do vyrovnávacej pamäte (0%)

en: By Extension
sk: Podľa prípony

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Celtic
sk: Keltské

en: Central European
sk: Stredoeurópske

en: Chapter %i
sk: Kapitola %i

en: Check and remove duplicate media entries
sk: Skontrolovať a odstrániť duplikátne multimediálne položky

en: Chinese Simplified
sk: Zjednodušená čínština

en: Chinese Traditional
sk: Tradičná čínština

en: Clear
sk: Vymazať

en: Clear History
sk: Vymazať históriu

en: Clear Recent Items
sk: Vymazať nedávne položky

en: Clear playlist
sk: Vymaže zoznam skladieb

en: Close
sk: Zavrieť

en: Configure your media player
sk: Nastavte váš multimediálny prehrávač

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Contrast:
sk: Kontrast:

en: Croatian
sk: Chorvátske

en: Current Locale
sk: Aktuálna lokalita

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Cyrillic/Russian
sk: Cyrilika/Ruská

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Cyrilika/Ukrajinská

en: Decrease volume
sk: Zníženie hlasitosti

en: Disable screensaver when playing movies
sk: Zakázať šetrič obrazovky počas prehrávania filmov

en: Disc Playlist
sk: Zoznam skladieb disku

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Display Parole user manual
sk: Zobrazí používateľskú príručku programu Parole

en: Do not load plugins
sk: Nenačíta zásuvné moduly

en: Do you want to continue loading or stop?
sk: Chcete pokračovať v načítavaní, alebo ho zastaviť?

en: Don't Install
sk: Neinštalovať

en: Empty
sk: Prázdne

en: Enable keyboard multimedia keys
sk: Povoliť multimediálne klávesy na klávesnici

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Error
sk: Chyba

en: Error saving playlist file
sk: Chyba pri ukladaní súboru zoznamu skladieb

en: Exit fullscreen
sk: Ukončenie režimu na celú obrazovku

en: Extend your media player
sk: Rozšírte váš multimediálny prehrávač

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: File Type
sk: Typ súboru

en: Font:
sk: Písmo:

en: Fullscreen
sk: Režim na celú obrazovku

en: GStreamer Error
sk: Chyba GStreameru

en: GStreamer backend error
sk: Chyba podporného programu GStreamer

en: General
sk: Všeobecné

en: Georgian
sk: Gruzínske

en: Go
sk: Prejsť

en: Go back 1 minute
sk: Prejsť späť o 1 minútu

en: Go back 10 minutes
sk: Prejdenie späť o 10 minút

en: Go back 10 seconds
sk: Prejdenie späť o 10 sekúnd

en: Go forward 1 minute
sk: Prejsť dopredu o 1 minútu

en: Go forward 10 minutes
sk: Prejdenie dopredu o 10 minút

en: Go forward 10 seconds
sk: Prejdenie dopredu o 10 sekúnd

en: Go to position
sk: Prejsť na pozíciu

en: Greek
sk: Grécke

en: Gujarati
sk: Gudžaratské

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejské vizálne

en: Hide Playlist
sk: Skryť zoznam skladieb

en: Hindi
sk: Hindština

en: Hue:
sk: Odtieň:

en: Icelandic
sk: Islandské

en: Increase volume
sk: Zvýšenie hlasitosti

en: Insert Disc
sk: Vložte disk

en: Install
sk: Inštalovať

en: Japanese
sk: Japonské

en: Korean
sk: Kórejské

en: Leave Fullscreen
sk: Opustí režim celej obrazovky

en: Leave _Fullscreen
sk: Opustiť režim _celej obrazovky

en: Lower volume
sk: Zníži hlasitosť

en: M3U Playlists
sk: Zoznamy skladieb M3U

en: MPRIS2 remote control
sk: Ďiaľkové ovládanie MPRIS2

en: Media stream is not seekable
sk: Dátový tok neumožňuje presúvanie

en: Media to play
sk: Média na prehrávanie

en: Message
sk: Správa

en: Mini Mode
sk: Režim Mini

en: Minimize to tray
sk: Minimalizovať do oznamovacej oblasti

en: Move Down
sk: Presunie nadol

en: Move Up
sk: Presunie nahor

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Mute volume
sk: Stlmí hlasitosť

en: Next Track
sk: Nasledujúca stopa

en: Next track
sk: Nasledujúca stopa

en: No available plugin installer was found.
sk: Nenašiel sa žiadny inštalátor zásuvného modulu.

en: No installed plugins found on this system
sk: V systéme neboli nájdené žiadne zásuvné moduly

en: None
sk: Žiadne

en: Nordic
sk: Severské

en: Notify
sk: Oznámenie

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open Containing Folder
sk: Otvoriť adresár s

en: Open Media Files
sk: Otvorenie multimediálnych súborov

en: Open Network Location
sk: Otvorenie sieťového umiestnenia

en: Open _Location...
sk: _Otvoriť umiestnenie...

en: Open _Recent
sk: Otvoriť _nedávne

en: Open a new instance
sk: Otvorí novú inštanciu

en: Open file
sk: Otvorenie súboru

en: Open location
sk: Otvorenie umiestnenia

en: PLS Playlists
sk: Zoznamy skladieb PLS

en: P_lugins
sk: Zá_suvné moduly

en: P_revious Track
sk: P_redchádzajúca stopa

en: Parole Media Player
sk: Multimediálny prehrávač Parole

en: Parole Media Player cannot start.
sk: Multimediálny prehrávač Parole sa nedá spustiť.

en: Parole Plugins
sk: Zásuvné moduly prehrávača Parole

en: Parole Settings
sk: Nastavenia Parole

en: Parole can be minimized to the system tray instead.
sk: Namiesto toho môže byť prehrávač Parole minimalizovaný do systémovej lišty.

en: Parole features playback of local media files, including video with subtitles support, Audio CDs, DVDs, and live streams. Parole is also extensible via plugins.
sk: Prehrávač Parole umožňuje prehrávanie miestnych multimediálnych súborov, vrátane videí s podporou titulkov, audio CD, DVD a živé prúdy(streamy). Prehrávač Parole je tiež možné rozšíriť pomocou zásuvných modulov.

en: Parole is a modern simple media player based on the GStreamer framework and written to fit well in the Xfce desktop. It is designed with simplicity, speed and resource usage in mind.
sk: Parole je moderný jednoduchý multimediálny prehrávač založený na rozhraní GStreamer a napísaný tak, aby vyhovoval prostrediu Xfce. Je navrhnutý tak, aby bol jednoduchý, rýchly a nenáročný na prostriedky.

en: Parole is already running, use -i to open a new instance
sk: Parole už beží, použite -i pre otvorenie novej inštancie

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
sk: Prehrávač Parole potrebuje <b>%s</b> na prehranie tohoto súboru.

en: Parole needs <b>%s</b> to play this file.
    It can be installed automatically.
sk: Prehrávač Parole potrebuje <b>%s</b> na prehranie tohoto súboru.
    Môže byť nainštalovaný automaticky.

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Permission denied
sk: Povolenie zamietnuté

en: Persian
sk: Perské

en: Play
sk: Prehrať

en: Play Disc
sk: Prehrať disk

en: Play opened files
sk: Spustiť prehrávanie otváraných súborov

en: Play or pause if already playing
sk: Prehrá alebo pozastaví, ak sa už prehráva

en: Play your media
sk: Prehráva vaše multimédiálne súbory

en: Play/Pause
sk: Prehrať/pozastaviť

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Playlist
sk: Zoznam skladieb

en: Playlist (%i chapter) | Playlist (%i chapters)
sk[0]: Zoznam skladieb (%i kapitola)
sk[1]: Zoznam skladieb (%i kapitoly)
sk[2]: Zoznam skladieb (%i kapitol)
sk[3]: Zoznam skladieb (%i kapitol)

en: Playlist (%i item) | Playlist (%i items)
sk[0]: Zoznam skladieb (%i položka)
sk[1]: Zoznam skladieb (%i položky)
sk[2]: Zoznam skladieb (%i položiek)
sk[3]: Zoznam skladieb (%i položiek)

en: Playlist files
sk: Súbory zoznamov skladieb

en: Please check your installation
sk: Prosím, skontrolujte vašu inštaláciu

en: Please check your installation.
sk: Prosím, skontrolujte vašu inštaláciu.

en: Please choose a supported playlist format
sk: Prosím, zvoľte podporovaný formát zoznamu skladieb

en: Please go to https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs to report your bug.
sk: Prosím, prejdite na adresu https://docs.xfce.org/apps/parole/bugs, kde môžete nahlásiť chybu.

en: Please restart Parole for this change to take effect.
sk: Prosím, reštartujte prehrávač Parole, aby sa uplatnili zmeny.

en: Plugin
sk: Zasuvné moduly

en: Plugin failed to load
sk: Zlyhalo načítanie zásuvného modulu

en: Position:
sk: Pozícia:

en: Previous Track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Print version information and exit
sk: Vypíše informácie o verzii a skončí

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Raise volume
sk: Zvýši hlasitosť

en: Remember my choice
sk: Zapamätať môj výber

en: Remember playlist
sk: Zapamätať zoznam skladieb

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove selected item
sk: Odstránenie vybranej položky

en: Remove selected media
sk: Odstráni vybraté médiá

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Replace playlist when opening files
sk: Nahradiť zoznam skladieb otváranými súbormi

en: Reset to defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Romanian
sk: Rumunské

en: Saturation:
sk: Sýtosť:

en: Save Playlist as...
sk: Uložiť zoznam skladieb ako...

en: Select File Types (By Extension)
sk: Vyberte typy súborov (podľa prípony)

en: Select Subtitle File
sk: Výber súboru s titulkami

en: Select Text Subtitles...
sk: Vybrať textové titulky...

en: Select next item
sk: Výber ďalšej položky

en: Select previous item
sk: Výber predošlej položky

en: Set Audio-CD/VCD/DVD device path
sk: Nastaví cestu zariadenia Audio-CD/VCD/DVD

en: Shareable Playlist
sk: Zdielateľný zoznam skladieb

en: Show Playlist
sk: Zobraziť zoznam skladieb

en: Show icon in the system tray
sk: Zobrazí ikonu v systémovej lište

en: Show menubar
sk: Zobraziť panel s ponukou

en: Show notifications for currently playing tracks
sk: Zobrazí oznámenia pre aktuálne prehrávané stopy

en: Show visual effects when an audio file is played
sk: Zobraziť vizuálne efekty počas prehrávania zvukových súborov

en: Shuffle
sk: Zamiešať

en: South European
sk: Juhoeurópske

en: Square
sk: Štvorec

en: Start in embedded mode
sk: Spustí sa vo vstavanom režime

en: Start in fullscreen mode
sk: Spustí sa v režime celej obrazovky

en: Start playing opened files
sk: Spustiť prehrávanie otváraných súborov

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Subtitle #%d
sk: Titulky #%d

en: Subtitle Files
sk: Súbory s titulkami

en: Subtitles
sk: Titulky

en: Subtitles:
sk: Titulky:

en: Thai
sk: Thajské

en: The stream is taking too much time to load
sk: Načítanie dátového toku trvá príliš dlho

en: This release features the completed transition to the Gtk+3 toolkit, improvements in the user-interface (more streamlined menus), better playlists. Furthermore existing plugins have been improved and a new one has been added (MPRIS2). Most of the artwork has been updated for this release and we use the GStreamer1.0 framework now by default.
sk: Toto vydanie disponuje dokončeným prechodom na sadu nástrojov Gtk+3, vylepšeniami používateľského rozhrania (zjednodušenie ponúk), lepšími zoznamami skladieb. Navyše boli vylepšené existujúce zásuvné moduly a bol pridaný jeden nový (MPRIS2). Väčšina grafiky v tomto vydaní bola aktualizovaná a štandardne sa začalo používať rozhranie GStreamer1.0.

en: This release fixes a problem with detecting DVD drive locations.
sk: Toto vydanie opravuje problém s rozpoznaním umiestnení zariadení DVD.

en: This release improves the build process and includes several bug fixes. This new stable release is a recommended upgrade for all users.
sk: Toto vydanie vylepšuje proces zostavenia a zahŕňa niekoľko opráv chýb. Na toto nové stabilné vydanie je odporúčané aktualizovať všetkým používateľom.

en: This unstable development release adds the new clutter backend and cleans up deprecated Gtk3 symbols. It also adds a "go to position" feature and several bugs have been addressed.
sk: Toto nestabilné vývojárske vydanie pridáva nový podporný program clutter a čistí zastarané symboly Gtk3. Tiež pridáva funkciu „prejsť na pozíciu“ a bolo adresovaných niekoľko chýb.

en: Toggle fullscreen
sk: Prepnutie režimu na celú obrazovku

en: Toggle menubar
sk: Prepnutie panelu s ponukou

en: Toggle playlist
sk: Prepnutie zoznamu skladieb

en: Track %i
sk: Stopa %i

en: Tray icon
sk: Ikona v oznamovacej oblasti

en: Tray icon plugin
sk: Modul ikony v oznamovacej oblasti

en: Turkish
sk: Turecké

en: Type %s --help to list all available command line options
sk: Zadajte %s --help na zobrazenie všetkých dostupných volieb príkazového riadka

en: Unable to install missing codecs.
sk: Nie je možné nainštalovať chýbajúce kodeky.

en: Unable to load "%s" plugin, check your GStreamer installation.
sk: Nie je možné načítať zásuvný modul „%s“. Skontrolujte vašu inštaláciu GStreameru.

en: Unable to open default web browser
sk: Nie je možné otvoriť predvolený webový prehliadač

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown Album
sk: Neznámy album

en: Unknown Artist
sk: Neznámy umelec

en: Unknown Song
sk: Neznáma skladba

en: Unknown playlist format
sk: Neznámy formát zoznamu skladieb

en: Unmute
sk: Zrušiť stlmenie

en: Unmute (restore) volume
sk: Zruší stlmenie (obnoví) zvuku

en: Vietnamese
sk: Vietnamske

en: View
sk: Zobrazenie

en: Visit Parole website
sk: Navštíviť webovú stránku prehrávača Parole

en: Visit Website
sk: Navštíviť webovú stránku

en: Visualization type:
sk: Typ vizualizácie:

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Volume _Down
sk: Z_nížiť hlasitosť

en: Volume _Up
sk: Zvýš_iť hlasitosť

en: Western
sk: Západné

en: X Window System (No Xv)
sk: Systém okien X (Bez Xv)

en: X Window System (X11/XShm/Xv)
sk: Systém okien X (X11/XShm/Xv)

en: [FILES...] - Play movies and songs
sk: [SÚBORY...] - Prehrá filmy a skladby

en: _About
sk: _O progame

en: _Aspect Ratio
sk: _Pomer strán

en: _Audio
sk: _Zvuk

en: _Audio Menu
sk: Ponuka _zvuku

en: _Audio Track
sk: _Zvuková stopa

en: _Chapter Menu
sk: Ponuka _kapitol

en: _Chapters
sk: _Kapitoly

en: _Clear recent items...
sk: Vy_mazať nedávne položky...

en: _Contents
sk: _Obsah

en: _DVD Menu
sk: Ponuka _DVD

en: _Fullscreen
sk: Na _celú obrazovku

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Leave Fullscreen
sk: Opustiť režim _celej obrazovky

en: _Media
sk: _Médiá

en: _Mute
sk: _Stlmiť

en: _Next
sk: N_asledujúca

en: _Next Track
sk: Na_sledujúca stopa

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Open...
sk: _Otvoriť...

en: _Pause
sk: _Pozastaviť

en: _Play
sk: _Prehrať

en: _Playback
sk: P_rehrávanie

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _Previous
sk: _Predchádzajúca

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Repeat
sk: _Opakovať

en: _Report a Bug...
sk: _Nahlásiť chybu...

en: _Save Playlist...
sk: _Uložiť zoznam skladieb...

en: _Shuffle
sk: Za_miešať

en: _Subtitles
sk: _Titulky

en: _Title Menu
sk: Ponuka _titulov

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: by
sk: od umelca

en: on
sk: z albumu
