print-manager - en to sk translation catalogue (244 entries)

en: %1 network printer via DNS-SD
sk: %1 sieťová tlačiareň cez DNS-SD

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
sk[0]: %2 (%1 úloha)
sk[1]: %2 (%1 úlohy)
sk[2]: %2 (%1 úloh)

en: '%1' has been added, please check its driver.
sk: "%1" bola pridaná, prosím skontrolujte jej ovládač.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
sk: Tlačiareň "%1" bola pridaná použitím ovládača '%2'.

en: '%1' is ready for printing.
sk: Tlačiareň "%1" je pripravená na tlač.

en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
sk: *.ppd *.ppd.gz|Súbory popisu tlačiarne PostScript

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Príklady:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>

[ctx: @action:button]
en: Browse
sk: Prehliadať

[ctx: @action:button]
en: Maintenance
sk: Údržba

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
sk: Otvoriť tlačovú frontu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
sk: Pridať triedu tlačiarne

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
sk: Povoliť tlač z Internetu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
sk: Povoliť vzdialenú správu

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
sk: Povoliť užívateľom zrušenie akejkoľvek úlohy (nie iba ich vlastnej)

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
sk: Zdieľať tlačiarne pripojené k tomuto systému

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
sk: Zobrazovať tlačiarne zdieľané inými systémami

[ctx: @info]
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
sk: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Príklady:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>Pozrite <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Sieť
    Tlačiarne"</A> pre správne URI na použitie s vašou tlačiarňou.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
sk: Zlyhalo pridanie triedy: "%1"

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
sk: Zlyhalo nastavenie triedy

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
sk: Zlyhalo nastavenie tlačiarne

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
sk: Zlyhalo nastavenie tlačiarne: "%1"

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
sk: Zlyhalo nastavenie servera

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
sk: Zlyhalo získanie nastavení servera

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
sk: Tlačiareň pripojená k USB portu

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
sk: Tlačiareň pripojená k paralelnému portu

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
sk: Tlačiareň pripojená cez Bluetooth.

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
sk: Softvér HPLIP ovládajúci faxové stroje, alebo faxové funkcie multi-funkčného zariadenia

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
sk: Softvér HPLIP ovládajúci tlačiarne, alebo funkcie tlače multi-funkčného zariadenia

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
sk: Miestna tlačiareň zistená cez Hardware Abstraction Layer (HAL)

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
sk: Vzdialená CUPS tlačiareň cez DNS-SD

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
sk: Nájdené sieťové tlačiarne

[ctx: @item]
en: Local Printers
sk: Miestna tlačiarne

[ctx: @item]
en: Manual URI
sk: Manuálne URI

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
sk: Iné sieťové tlačiarne

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
en: Kind:
sk: Druh:

[ctx: @label location of printer]
en: Location:
sk: Umiestnenie:

[ctx: @label:listbox]
en: Baud Rate:
sk: Prenosová rýchlosť:

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
sk: DTR/DSR (hardvér)

[ctx: @label:listbox]
en: Data Bits:
sk: Dátové bity:

[ctx: @label:listbox]
en: Even
sk: Párne

[ctx: @label:listbox]
en: Flow Control:
sk: Riadenie toku:

[ctx: @label:listbox]
en: Members:
sk: Členovia:

[ctx: @label:listbox]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
sk: Nepárne

[ctx: @label:listbox]
en: Parity:
sk: Parita:

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
sk: RTS/CTS (hardvér)

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
sk: XON/XOFF (softvér)

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
sk: Adresa:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
sk: Pripojenie:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
sk: Umiestnenie:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
sk: Názov:

[ctx: @label:textbox]
en: Password
sk: Heslo

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
sk: Užívateľské meno:

[ctx: @option:check]
en: Default printer
sk: Predvolená tlačiareň

[ctx: @option:check]
en: Share this printer
sk: Zdieľať túto tlačiareň

[ctx: @title]
en: Printer name or description
sk: Názov tlačiarne alebo popis

[ctx: @title:group]
en: Authentication
sk: Prihlásenie

[ctx: @title:group]
en: Windows Printer via SAMBA
sk: Windows tlačiareň cez SAMBA

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
sk: Pridanie novej tlačiarne

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
sk: Nastavenie vášho pripojenia

[ctx: @title:window]
en: Failed
sk: Zlyhanie

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
sk: Výber ovládača

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
sk: Prosím, popíšte svoju tlačiareň

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
sk: Výber tlačiarne na pridanie

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
sk: Pripojenie ku CUPS vyžaduje overenie: "%1"

en: A New Printer was detected
sk: Bola zistená nová tlačiareň

en: A printer connected to a USB port.
sk: Tlačiareň pripojená k USB portu.

en: A printer connected to the parallel port.
sk: Tlačiareň pripojená k paralelnému portu.

en: A printer connected via Bluetooth.
sk: Tlačiareň pripojená cez Bluetooth.

en: A&llow these users to print
sk: Povoliť týmto používateľom tlačiť

en: Abort job
sk: Prerušiť úlohu

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Active Jobs
sk: Aktívne úlohy

en: Add Printer
sk: Pridať tlačiareň

en: Add a new printer
sk: Pridať novú tlačiareň

en: Add a new printer class
sk: Pridať novú triedu tlačiarne

en: Add a new printer or a printer class
sk: Pridať novú tlačiareň alebo triedu tlačiarne

en: Address:
sk: Adresa:

en: All Jobs
sk: Všetky úlohy

en: All Printers
sk: Všetky tlačiarne

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
sk[0]: Všetky tlačiarne (%1 úloha)
sk[1]: Všetky tlačiarne (%1 úlohy)
sk[2]: Všetky tlačiarne (%1 úloh)

en: Allowed Users
sk: Povoliť užívateľov

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
sk: AppSocket/JetDirect sieťová tlačiareň cez DNS-SD

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
sk: Určite chcete odstrániť triedu "%1"?

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
sk: Naozaj chcete odstrániť tlačiareň "%1"?

en: Authenticate
sk: Overiť

en: Authenticated
sk: Overený

en: Banners
sk: Oddeľovacie stránky

en: Banners, Policies and Allowed Users
sk: Bannery, politiky a povolení používatelia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Changes the PPD of a given printer
sk: Zmení PPD danej tlačiarne

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
sk: Zmení PPD danej tlačiarne/zariadenia

en: Choose &the driver from the list
sk: Vyberte ovládač zo zoznamu

en: Classified
sk: Klasifikované

en: Clean Print Heads
sk: Vyčistiť tlačové hlavy

en: Click here to add a new printer
sk: Kliknite sem na pridanie novej tlačiarne

en: Completed
sk: Dokončené

en: Completed Jobs
sk: Ukončené úlohy

en: Confidential
sk: Dôverné

en: Configure
sk: Nastaviť

en: Configure Printer
sk: Nastaviť tlačiareň

en: Configure the global preferences
sk: Nastaviť globálne predvoľby

en: ConfigurePrinter
sk: Nastaviť tlačiareň

en: Configuring new printer...
sk: Konfiguruje sa nová tlačiareň...

en: Connection:
sk: Pripojenie:

en: Connections
sk: Pripojenia

en: Created
sk: Vytvorené

en: Current - %1
sk: Aktuálny - %1

en: Current status
sk: Aktuálny stav

en: Default
sk: Predvolené

en: Description:
sk: Popis:

en: Detect
sk: Zistiť

en: Driver:
sk: Ovládač:

en: Ending Banner:
sk: Koncová stránka:

en: Enter an username and a password to complete the task
sk: Zadajte používateľa a heslo na ukončenie úlohy

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
sk: Zadajte poverenia na tlač z <b>%1</b>

en: Error Policy:
sk: Chybová politika:

en: Error Title
sk: Titulok chyby

en: Failed
sk: Zlyhalo

en: Failed to cancel '%1'
sk: Zlyhalo zrušenie "%1"

en: Failed to get a list of devices: '%1'
sk: Zlyhalo získanie zoznamu zariadení: "%1"

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
sk: Zlyhalo získanie zoznamu ovládačov: "%1"

en: Failed to group devices: '%1'
sk: Zlyhalo zoskupenie zariadení: "%1"

en: Failed to hold '%1'
sk: Zlyhalo podržanie "%1"

en: Failed to invoke method: %1
sk: Zlyhalo vyvolanie metódy: %1

en: Failed to move '%1' to '%2'
sk: Zlyhal presun "%1" na '%2'

en: Failed to perform request: %1
sk: Zlyhalo vykonanie požiadavky: %1

en: Failed to release '%1'
sk: Zlyhalo uvoľnenie "%1"

en: Failed to reprint '%1'
sk: Zlyhalo znovuvytlačenie "%1"

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
sk: Zlyhalo nájdenie odporúčaného ovládača: "%1"

en: Find driver
sk: Nájsť ovládač

en: From Hostname
sk: Z názvu hostiteľa

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
sk: Softvér HPLIP ovládajúci faxové stroje, alebo faxové funkcie multi-funkčného zariadenia.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
sk: Softvér HPLIP ovládajúci tlačiarne, alebo funkcie tlače multi-funkčného zariadenia.

en: Hold
sk: Pozdržať

en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
sk: Človekom čitateľný popis ako "HP LaserJet s duplexorom"

en: Human-readable location such as "Lab 1"
sk: Človekom čitateľné umiestnenie ako "Labák 1"

en: IPP network printer via DNS-SD
sk: IPP sieťová tlačiareň cez DNS-SD

en: Idle
sk: Nečinná

en: Idle - '%1'
sk: Nečinná - "%1"

en: Idle, rejecting jobs
sk: Nečinná, odmieta úlohy

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
sk: Nečinná, odmieta úlohy - "%1"

en: In use
sk: Používa sa

en: In use - '%1'
sk: Používa sa - "%1"

en: LPD network printer via DNS-SD
sk: LPD sieťová tlačiareň cez DNS-SD

en: LPD/LPR queue
sk: LPD/LPR fronta

en: LPD/LPR queue %1
sk: LPD/LPR fronta %1

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
sk: Miestna tlačiareň zistená cez Hardware Abstraction Layer (HAL).

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Ma&nually Provide a PPD File:
sk: Ručne poskytnúť PPD súbor:

en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
sk: Môže obsahovať všetky tlačiteľné znaky okrem "/", "#" a medzery

en: Members
sk: Členovia

en: Missing printer driver
sk: Chýba ovládač pre tlačiareň

en: Modify Printer
sk: Upraviť tlačiareň

en: Move to
sk: Presunúť do

en: Name
sk: Názov

en: Name:
sk: Názov:

en: Network printer via DNS-SD
sk: Sieťová tlačiareň cez DNS-SD

en: No driver for this printer.
sk: Ovládač pre tlačiareň nie je k dispozícii.

en: No printer driver for %1 %2.
sk: Žiadny ovládač tlačiarne pre %1 %2.

en: No printer driver for %1.
sk: Žiadny ovládač tlačiarne pre %1.

en: No printers have been configured or discovered
sk: Žiadne tlačiarne neboli nastavené alebo nájdené

en: None
sk: Žiadna

en: Not found
sk: Nenájdené

en: On hold
sk: Pozdržané

en: Operation Policy:
sk: Operačná politika:

en: Pages
sk: Stránky

en: Parallel Port
sk: Paralelný port

en: Parent Window ID
sk: ID rodičovského okna

en: Pause Printer
sk: Pozastaviť tlačiareň

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Paused - '%1'
sk: Pozastavené - "%1"

en: Paused, rejecting jobs
sk: Pozastavené, odmieta úlohy

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
sk: Pozastavené, odmieta úlohy - "%1"

en: Pending
sk: Čakajúci

en: Please choose an item on the list
sk: Prosím vyberte položku zo zoznamu

en: Policies
sk: Pravidlá

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
sk: Port pre Qt5 / Plasma 5

en: Pre&vent these users from printing
sk: Zabrániť týmto používateľom tlačiť

en: Print Queue
sk: Tlačová fronta

en: Print Self Test Page
sk: Vytlačiť samo-testovaciu stránku

en: Print Self-Test Page
sk: Vytlačiť samo-testovaciu stránku

en: Print Test Page
sk: Vytlačiť skúšobnú stránku

en: Print service is unavailable
sk: Tlačová služba je nedostupná

en: Print settings
sk: Nastavenia tlače

en: Print test page
sk: Vytlačiť skúšobnú stránku

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Printer Icon
sk: Ikona tlačiarne

en: Printer Options
sk: Možnosti tlačiarne

en: Printer paused
sk: Tlačiareň pozastavená

en: Printer ready
sk: Tlačiareň je pripravená

en: Printer state unknown
sk: Stav tlačiarne neznámy

en: Printer to be configured
sk: Tlačiareň na nastavenie

en: Printers
sk: Tlačiarne

en: Printing '%1'
sk: Tlačí sa "%1"

en: Printing...
sk: Tlač...

en: Processed
sk: Spracované

en: Query Printer for Default Options
sk: Dotázať tlačiareň na predvolené voľby

en: Queue:
sk: Fronta:

en: Recommended Drivers
sk: Odporúčané ovládače

en: Reject print jobs
sk: Odmietnuť tlačové úlohy

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
sk: Vzdialená CUPS tlačiareň cez DNS-SD

en: Remove Printer
sk: Odstrániť tlačiareň

en: Remove class
sk: Odstrániť triedu

en: Remove printer
sk: Odstrániť tlačiareň

en: Reprint
sk: Znovu vytlačiť

en: Resume
sk: Pokračovať

en: Resume Printer
sk: Obnoviť tlačiareň

en: Retry current job
sk: Opakovať aktuálnu úlohu

en: Retry job
sk: Opakovať úlohu

en: Search
sk: Hľadať

en: Secret
sk: Tajné

en: Select a Driver
sk: Vybrať ovládač

en: Select a custom driver
sk: Vybrať vlastný ovládač

en: Serial Port
sk: Sériový port

en: Set Default Options
sk: Nastaviť predvolené voľby

en: Set the Default Printer Options
sk: Nastaviť predvolené voľby tlačiarne

en: Share this class
sk: Zdieľať túto triedu

en: Share this printer
sk: Zdieľať túto tlačiareň

en: Show printer queue(s)
sk: Zobraziť tlačovú frontu

en: Size
sk: Veľkosť

en: Standard
sk: Štandardné

en: Starting Banner:
sk: Začiatočná stránka:

en: Status
sk: Stav

en: Status Message
sk: Stavová správa

en: Stop printer
sk: Zastaviť tlačiareň

en: Stopped
sk: Zastavené

en: System Preferences
sk: Systémové nastavenia

en: Test Page
sk: Skúšobná stránka

en: The New Printer is Missing Drivers
sk: Novej tlačiarni chýbajú ovládače

en: The New Printer was Added
sk: Nová tlačiareň bola pridaná

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
sk: Aktuálna strana má zmeny.
    Chcete ich uložiť?

en: Tool for adding new printers
sk: Nástroj na pridanie nových tlačiarní

en: Topsecret
sk: Prísne tajné

en: Unable to send command to printer driver!
sk: Zlyhalo poslanie príkazu ovládaču tlačiarne!

en: Unclassified
sk: Neklasifikované

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Unknown - '%1'
sk: Neznáme - "%1"

en: User
sk: Užívateľ

en: Windows Printer via SAMBA
sk: Windows tlačiareň cez SAMBA

en: Wrong username or password
sk: Zlý používateľ alebo heslo

en: my printer (x jobs)
sk: moja tlačiareň (x úloh)
