kcalc - en to sl translation catalogue (241 entries)

en: 
    	KCalc can compute with many more digits than the number that
    	fits on the display. This setting gives the maximum number of
    	digits displayed, before KCalc starts using scientific notation,
    	i.e. notation of the type 2.34e12.
sl: 
    	KCalc lahko računa z mnogo več števkami, kot jih lahko prikaže
    	na prikazovalniku. Ta nastavitev določa največje število prikazanih
    	števk preden KCalc prične uporabljati znanstveni zapis, kot je na
    	primer 2,34e12.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 10111001 you can display 1011 1001, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sl: 
                Za lažjo berljivost je mogoče števke združevati v skupine
                na primer: namesto 10111001 lahko prikažete 1011 1001, tako da možnost nastavite na
                4, in presledni znak vstavite za vsako 4-to števko.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of 42140213 you can display 4214 0213, by setting the setting to
                4, thus inserting a whitespace after every 4th digit.
sl: 
                Za lažjo berljivost je mogoče števke združevati v skupine
                na primer: namesto 42140213 lahko prikažete 4214 0213, tako da možnost nastavite na
                4, in presledni znak vstavite za vsako 4-to števko.

en: 
                For easier readability it's possible to visible group the individual digits into pairs
                for example instead of AF1C42 you can display AF 1C 42, by setting the setting to
                2, thus inserting a whitespace after every 2nd digit.
sl: 
                Za lažjo berljivost je mogoče števke združevati v skupine
                na primer: namesto AF1C42 lahko prikažete AF 1C 42, tako da možnost nastavite na
                2, in presledni znak vstavite za vsako 2-to števko.

en: 
            Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal
            and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent
            negative numbers in computers.
sl: 
            Omogočite za uporabo dvojiškega komplementa za dvojiška, osmiška
            in šestnajstiška števila. To je pogost zapis za predstavitev negativnih
            števil, ki niso desetiška, v računalniku.

en: &Background:
sl: Ozadje:

en: &Beep on error
sl: Pisk ob napaki

en: &Button font:
sl: Pisava za gum&be:

en: &Constants
sl: Konstante

en: &Constants:
sl: Konstante:

en: &Deg
sl: Stopinj

en: &Display font:
sl: Pisava za prikazovalnik:

en: &Foreground:
sl: Ospredje:

en: &Functions:
sl: &Funkcije:

en: &History font:
sl: Pisava zgodovine:

en: &Maximum number of digits:
sl: Največje število števk:

en: &Memory:
sl: Pomnilnik:

en: &Numbers:
sl: Števila:

en: &Settings
sl: Na&stavitve

en: 1/X
sl: 1/x

en: 10 to the power of x
sl: 10 na potenco x

[ctx: @label accessibility description of the calculation result display]
en: Result Display
sl: Prikaz rezultata

en: A very simple mode where only the basic calculator buttons are shown
sl: Zelo preprost način, kjer so prikazani le osnovni gumbi računala

en: Add display to memory
sl: Prištej prikaz pomnilniku

en: Add to memory
sl: Prištej pomnilniku

en: Arc cosine
sl: Arkus kosinus

en: Arc sine
sl: Arkus sinus

en: Arc tangent
sl: Arkus tangens

en: Atomic && Nuclear
sl: Atomi in jedra

en: Atomic Mass Unit
sl: Enota atomske mase

en: Avogadro's Number
sl: Avogadrovo število

en: Background
sl: Ozadje

en: Backspace
sl: Vračalka

en: Binary
sl: Dvojiško

en: Binary figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sl: Dvojiška števila bodo ločena s preslednim znakom po vsaki X-ti števki.

en: Bitwise AND
sl: Bitnost AND

en: Bitwise OR
sl: Bitnost OR

en: Bitwise XOR
sl: Bitnost XOR

en: Boltzmann Constant
sl: Boltzmannova konstanta

en: Button & Display Colors
sl: Barve gumbov in prikaza

en: Button Colors
sl: Barve gumbov

en: C1
sl: K1

en: C2
sl: K2

en: C3
sl: K3

en: C4
sl: K4

en: C5
sl: K5

en: C6
sl: K6

en: CSt
sl: IzSh

en: Change sign
sl: Spremeni simbol

en: Choose From List
sl: Izberi s seznama

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear all
sl: Izbriši vse

en: Clear data store
sl: Izbriši shranjene podatke

en: Click on a Bit to toggle it.
sl: Kliknite na Bit, da ga preklopite.

en: Close parenthesis
sl: Desni oklepaj

en: Cmp
sl: Kmp

en: Colors
sl: Barve

en: Constants
sl: Konstante

en: Constants &Buttons
sl: Gum&bi konstant

en: Copyright © 2008-2013, Evan Teran
    Copyright © 2000-2008, The KDE Team
    Copyright © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Copyright © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben
sl: Avtorske pravice © 2008-2013, Evan Teran
    Avtorske pravice © 2000-2008, ekipa KDE
    Avtorske pravice © 2003-2005, Klaus Niederkrüger
    Avtorske pravice © 1996-2000, Bernd Johannes Wuebben

en: Cosine
sl: Kosinus

en: Cube
sl: Kubični koren

en: Cube root
sl: Kubični koren

en: Dat
sl: Pod

en: Decimal point
sl: Decimalna vejica

en: Define Constants
sl: Določi konstante

en: Degrees, radians or grads
sl: Stopinje, radiani ali gradi

en: Delete last data item
sl: Izbriši zadnji podatkovni vnos

[ctx: Delete last data item]
en: CDat
sl: IzPod

en: Display Colors
sl: Barve prikaza

en: Division
sl: Deljenje

en: Earth Acceleration
sl: Zemeljski težnostni pospešek

en: Easy Calculator Mode
sl: Preprost način računala

en: Electromagnetism
sl: Elektromagnetizem

en: Elementary Charge
sl: Osnovni naboj

en: Enables that the last operation is repeated when "=" is pressed
sl: Omogoči, da je ponovljena zadnja operacija, če pritisnete "="

en: Enter data
sl: Vnesi podatek

[ctx: Enter data]
en: Dat
sl: Pod

en: Euler Number
sl: Eulerjevo število

en: Exponent
sl: Eksponent

en: Exponential function
sl: Eksponentna funkcija

en: Factorial
sl: Faktorsko

en: Fine-Structure Constant
sl: Konstanta fine strukture

en: Font
sl: Pisava

en: Foreground
sl: Ospredje

en: Gamma
sl: Gama

en: General
sl: Splošno

en: General Settings
sl: Splošne nastavitve

en: Golden Ratio
sl: Zlati rez

en: Gravitation
sl: Težnost

en: Gravitational Constant
sl: Težnostna konstanta

en: Group digits
sl: Števke v skupine

en: Grouping
sl: Združevanje

en: He&xadecimals:
sl: Šestnajstiška št.:

en: Hexadecimal
sl: Šestnajstiško

en: Hexadecimal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sl: Šestnajstiška števila bodo ločena s preslednim znakom po vsaki X-ti števki.

en: Hyp
sl: Hip

en: Hyperbolic cosine
sl: Hiperbolični kosinus

en: Hyperbolic mode
sl: Hiperbolični način

en: Hyperbolic sine
sl: Hiperbolični sinus

en: Hyperbolic tangent
sl: Hiperbolični tangens

en: Impedance of Vacuum
sl: Upor vakuuma

en: Integer division
sl: Celoštevilčno deljenje

[ctx: Integer division]
en: IntDiv
sl: CšDel

en: Inverse hyperbolic cosine
sl: Inverzni hiperbolični kosinus

en: Inverse hyperbolic sine
sl: Inverzni hiperbolični sinus

en: Inverse hyperbolic tangent
sl: Inverzni hiperbolični tangens

en: KCalc can compute with many more digits than the number that fits on the display. This setting gives the maximum number of digits displayed, before KCalc starts using scientific notation, i.e. notation of the type 2.34e12.
sl: KCalc lahko računa z mnogo več števkami, kot jih lahko prikaže na prikazovalniku. Ta nastavitev določa največje število prikazanih števk preden KCalc prične uporabljati znanstveni zapis, kot je na primer 2,34e12.

en: KDE Calculator
sl: KDE-jevo računalo

en: Last stat item erased
sl: Zadnji statistični vnos izbrisan

en: Left bit shift
sl: Pomik bitov levo

en: Light Speed
sl: Svetlobna hitrost

en: List of user programmable constants
sl: Seznam uporabniško določenih konstant

en: Logarithm to base 10
sl: Logaritem z osnovo 10

en: Lsh
sl: PmL

en: Maintainer
sl: Vzdrževalec

en: Mathematics
sl: Matematika

en: Maximum number of digits displayed
sl: Največje število prikazanih števk

en: Maximum number of digits displayed.
sl: Največje število prikazanih števk.

en: Mea
sl: Pov

en: Mean
sl: Povprečna vrednost

[ctx: Mean]
en: Mea
sl: Pov

en: Med
sl: Sre

en: Median
sl: Srednja vrednost

en: Memory clear
sl: Izbriši pomnilnik

en: Memory recall
sl: Priklic iz pomnilnika

en: Memory store
sl: Shrani v pomnilnik

en: Misc
sl: Razno

en: Mode with additional statistics buttons and optional constants buttons
sl: Način z dodatnimi statističnimi gumbi in morebitnimi gumbi za konstante

en: Mode with logic buttons and selectable base. Optional bit edit available.
sl: Način z logičnimi gumbi in izbirno številsko osnovo. Na voljo je tudi urejanje bitov.

en: Mode with science buttons and optional constants buttons
sl: Način z znanstvenimi gumbi in morebitnimi gumbi za konstante

en: Molar Gas Constant
sl: Molova plinska konstanta

en: Multiplication
sl: Množenje

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C1
sl: K1

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C2
sl: K2

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C3
sl: K3

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C4
sl: K4

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C5
sl: K5

[ctx: Name of the user programmable constant]
en: C6
sl: K6

en: Name of the user programmable constants.
sl: Ime uporabniško določenih konstant.

en: Natural log
sl: Naravni logaritem

en: New Name for Constant
sl: Novo ime za konstanto

en: New name:
sl: Novo ime:

[ctx: Normal button functions are active]
en: NORM
sl: OBIČ

en: Number of data entered
sl: Število vnesenih podatkov

en: Number of fixed decimal digits
sl: Število stalnih decimalnih mest

en: Number of fixed decimal digits.
sl: Število stalnih decimalnih mest.

en: Numeral System Mode
sl: Način številskega sistema

en: Numeric base
sl: Številčna osnova

en: O&perations:
sl: O&peracije:

en: Octal
sl: Osmiško

en: Octal figures will be separated by a whitespace after every Xth digit.
sl: Osmiška števila bodo ločena s preslednim znakom po vsaki X-ti števki.

en: One's complement
sl: Komplement

en: Open parenthesis
sl: Levi oklepaj

en: Percent
sl: Odstotek

en: Permeability of Vacuum
sl: Permeabilnost vakuuma

en: Permittivity of Vacuum
sl: Dielektričnost vakuuma

en: Planck's Constant
sl: Planckova konstanta

en: Precision
sl: Natančnost

en: Predefined
sl: Vnaprej določeno

en: Reciprocal
sl: Recipročno

en: Repeat operation for each result
sl: Ponovi operacijo za vsak rezultat

en: Result
sl: Rezultat

en: Right bit shift
sl: Pomik bitov desno

en: Rsh
sl: PmD

en: Sample standard deviation
sl: Standardni odklon vzorca

en: Science Calculator Mode
sl: Znanstveni način računala

en: Science Mode
sl: Znanstveni način

en: Second button function
sl: Druga funkcija gumba

[ctx: Second button functions are active]
en: SHIFT
sl: DVIG

en: Select Display Font
sl: Izberite zaslonsko pisavo

en: Select to use Two's Complement notation for Binary, Octal and Hexidecimal numbers. This is a common notation to represent negative numbers for non-decimal numbers in computers.
sl: Omogočite za uporabo dvojiškega komplementa za dvojiška, osmiška in šestnajstiška števila. To je pogost zapis za predstavitev negativnih števil, ki niso desetiška, v računalniku.

en: Set &decimal precision
sl: Nastavi &decimalno natančnost

en: Set Name
sl: Nastavi ime

en: Shift
sl: Dvig

en: Show &History
sl: Prikaži zgodovino

en: Show &result in window title
sl: Prikaži &rezultate v naslovu okna

en: Show B&it Edit
sl: Prikaži urejevalnik b&itov

en: Simple Mode
sl: Preprost način

en: Sine
sl: Sinus

en: Square
sl: Kvadrat

en: Square root
sl: Kvadratni koren

en: St&atistic functions:
sl: St&atistične funkcije:

en: Standard deviation
sl: Standardni odklon

en: Stat mem cleared
sl: Statistični pomnilnik izbrisan

en: Statistic Calculator Mode
sl: Statistični način računala

en: Statistic Mode
sl: Statistični način

en: Stefan-Boltzmann Constant
sl: Stefan-Boltzmanova konstanta

en: Subtract from memory
sl: Odštej od pomnilnika

en: Sum of all data items
sl: Vsota vseh vnesenih podatkov

en: Sum of all data items squared
sl: Vsota kvadratov vseh vnesenih podatkov

en: Switch base to binary.
sl: Preklopi osnovo v dvojiški način.

en: Switch base to decimal.
sl: Preklopi osnovo v desetiški način.

en: Switch base to hexadecimal.
sl: Preklopi osnovo v šestnajstiški način.

en: Switch base to octal.
sl: Preklopi osnovo v osmiški način.

en: Tangent
sl: Tangens

en: The background color of the display.
sl: Barva ozadja prikaza.

en: The color of constants buttons.
sl: Barva gumbov konstant.

en: The color of constants fonts.
sl: Barva pisav konstant.

en: The color of function buttons.
sl: Barva funkcijskih gumbov.

en: The color of function fonts.
sl: Barva pisave na funkcijskih gumbih.

en: The color of hex buttons.
sl: Barva šestnajstiških gumbov.

en: The color of hex fonts.
sl: Barva pisave šestnajstiških števil.

en: The color of memory buttons.
sl: Barva gumbov pomnilnika.

en: The color of memory fonts.
sl: Barva pisave pomnilnika.

en: The color of number buttons.
sl: Barva številčnih gumbov.

en: The color of number fonts.
sl: Barva pisave na številčnih gumbih.

en: The color of operation buttons.
sl: Barva operacijskih gumbov.

en: The color of operation font.
sl: Barva pisave operacijskih gumbov.

en: The color of statistical buttons.
sl: Barva statističnih gumbov.

en: The color of statistical fonts.
sl: Barva pisave statistike.

en: The font to use for the buttons
sl: Pisava, uporabljena na gumbih

en: The font to use for the buttons.
sl: Pisava, uporabljena na gumbih.

en: The font to use in the display
sl: Pisava, uporabljena na prikazovalniku

en: The font to use in the display.
sl: Pisava, uporabljena v prikazu.

en: The font to use in the history
sl: Pisava, uporabljena za zgodovino

en: The font to use in the history.
sl: Pisava uporabljena za zgodovino.

en: The foreground color of the display.
sl: Barva ospredja prikaza.

en: Thermodynamics
sl: Termodinamika

en: Third power
sl: Tretja potenca

en: Two's complement
sl: Dvojiški komplement

en: Whether to beep on error
sl: Ali naj bo vklopljen pisk ob napaki

en: Whether to beep on error.
sl: Ali naj piska ob napaki.

en: Whether to group digits
sl: Ali naj se združi števke v skupine

en: Whether to group digits.
sl: Ali naj združi števke v skupine.

en: Whether to show constant buttons.
sl: Ali naj se pokažejo statistični gumbi.

en: Whether to show the bit edit widget.
sl: Ali naj bo prikazan gradnik za urejanje bitov.

en: Whether to show the history window.
sl: Ali naj bo prikazano okno zgodovine.

en: Whether to show the result in the window title
sl: Ali naj se prikaže rezultat v naslovu okna

en: Whether to show the result in the window title.
sl: Ali naj prikaže rezultat v naslovu okna.

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers
sl: Ali naj se za števila, ki niso desetiška, uporabi dvojiški komplement

en: Whether to use Two's Complement for non-decimal numbers.
sl: Ali naj se za števila, ki niso desetiška, uporabi dvojiški komplement.

en: Whether to use fixed decimal places
sl: Ali naj se uporablja stalna decimalna mesta

en: Whether to use fixed decimal places.
sl: Ali naj uporablja stalna decimalna mesta.

en: Write display data into memory
sl: Zapiši podatke prikaza v pomnilnik

[ctx: Write display data into memory]
en: Store
sl: Shrani

en: n Choose m
sl: kombinacije n elementov reda m

[ctx: n Choose m]
en: nCm
sl: nKm

en: pow
sl: pot

en: x to the power of 1/y
sl: x na potenco 1/y

en: x to the power of y
sl: x na potenco y
